Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6636
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.16. 15:17:33

davi10 írta:
2024.04.16. 15:16:07
ab1daL írta:
2024.04.16. 10:26:37
Mindenesetre nagyon kíváncsi lennék (ne legyen így), hogy ha kiesnénk ma, aránylag simán, hétvégén még a Madrid is megverne, akkor is ekkora támogatottsága lenne-e annak, hogy Xavi maradjon?! :lol: Én mellette vagyok, bár tényleg kellett valami löket amikor bejelentette, hogy távozik, mert már elég nagy gödör volt akkor, de szerintem ha mindez megtörténne, amit fentebb írtam, akkor ismét mindenki húzná elő, hogy hát jobb is hogy megy, ne maradjon, stb... :lol: =D>
Most az a kérdés, hogy nagyobb támogatottsága lenne-e valakinek, aki továbbmegy a BL-ben, mint aki győztes odavágó után hazai pályán kiesik?

Szerintem rendben van, hogy Xavi-nak saját kezében van a döntés. A csapat egyértelműen előrelépett, talán a legeredményesebb periódusát éli amióta Ő itt van, és a megszólalásokból az jön le, hogy a játekosok is jól érzik magukat. Ha Xavi nem érzi magában az erőt arra, hogy ez vele fenntartható lenne még egy szezonra, akkor tényleg menjen nyáron pihenni. Szerintem nála a saját nyugalma mellett ugyanakkora tényező, hogy a csapatnak menjen, és ha érzi a projektben az előrelépést, és Ő is bírná, akkor maradni fog.
Majd a döntőben elverjük őket, másnap be fog kopogtatni a megüresedett poziért :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6636
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.16. 15:16:07

ab1daL írta:
2024.04.16. 10:26:37
Mindenesetre nagyon kíváncsi lennék (ne legyen így), hogy ha kiesnénk ma, aránylag simán, hétvégén még a Madrid is megverne, akkor is ekkora támogatottsága lenne-e annak, hogy Xavi maradjon?! :lol: Én mellette vagyok, bár tényleg kellett valami löket amikor bejelentette, hogy távozik, mert már elég nagy gödör volt akkor, de szerintem ha mindez megtörténne, amit fentebb írtam, akkor ismét mindenki húzná elő, hogy hát jobb is hogy megy, ne maradjon, stb... :lol: =D>
Most az a kérdés, hogy nagyobb támogatottsága lenne-e valakinek, aki továbbmegy a BL-ben, mint aki győztes odavágó után hazai pályán kiesik?

Szerintem rendben van, hogy Xavi-nak saját kezében van a döntés. A csapat egyértelműen előrelépett, talán a legeredményesebb periódusát éli amióta Ő itt van, és a megszólalásokból az jön le, hogy a játekosok is jól érzik magukat. Ha Xavi nem érzi magában az erőt arra, hogy ez vele fenntartható lenne még egy szezonra, akkor tényleg menjen nyáron pihenni. Szerintem nála a saját nyugalma mellett ugyanakkora tényező, hogy a csapatnak menjen, és ha érzi a projektben az előrelépést, és Ő is bírná, akkor maradni fog.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.04.16. 14:48:39

Rewolution5 írta:
2024.04.16. 14:35:49
Troym írta:
2024.04.16. 12:40:30
Én a mai eredménytől, vagy egy esetleges BL győzelemtől függetlenül is azt mondom, hogy másik edző kellene következő szezonra.
Látszik Xavin, hogy az idegeit kikezdte ez a pár év, mindenképp pihennie kellene minimum 1 szezont és máshonnan is tapasztalatokat gyűjtenie Európából néhány évig, majd térjen vissza 50-55 éves kora közt, addigra talán igazolhatunk is valakiket Romeukon túl és mindenki megkapja a kérdéseire a választ, hogy egy izmosabb csapattal, több tapasztalattal hogy muzsikál.
Pep-et bumerángként elfogadnám. Kinőtte már rég a tili-tolit. Alkalmazkodik a flowhoz, ami sikerre vezethet!
Persze ingyen :D
Azt mondta azonnal jön, ha hívjuk! :mrgreen:
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1086
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2024.04.16. 14:35:49

Troym írta:
2024.04.16. 12:40:30
Én a mai eredménytől, vagy egy esetleges BL győzelemtől függetlenül is azt mondom, hogy másik edző kellene következő szezonra.
Látszik Xavin, hogy az idegeit kikezdte ez a pár év, mindenképp pihennie kellene minimum 1 szezont és máshonnan is tapasztalatokat gyűjtenie Európából néhány évig, majd térjen vissza 50-55 éves kora közt, addigra talán igazolhatunk is valakiket Romeukon túl és mindenki megkapja a kérdéseire a választ, hogy egy izmosabb csapattal, több tapasztalattal hogy muzsikál.
Pep-et bumerángként elfogadnám. Kinőtte már rég a tili-tolit. Alkalmazkodik a flowhoz, ami sikerre vezethet!
Persze ingyen :D
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.16. 14:28:02

Troym írta:
2024.04.16. 12:40:30
Én a mai eredménytől, vagy egy esetleges BL győzelemtől függetlenül is azt mondom, hogy másik edző kellene következő szezonra.
Látszik Xavin, hogy az idegeit kikezdte ez a pár év, mindenképp pihennie kellene minimum 1 szezont és máshonnan is tapasztalatokat gyűjtenie Európából néhány évig.
Igen ám, de miféle másik edző. Szerintem értelme csak egy neves edző idehozatalának lenne. De ki jön közülük ide, ha nem igazolhat? Ezzel együtt nincs több vesztegetni való idő. Talán az segít, ha megkérdezik az edzőt, hogy kikhez nem ragaszkodik a mostaniak közül, s ha őket eladjuk, talán igazolni is lehet. És szerződtetéskor le lehet szögezni azt az igényt, hogy továbbra is számít a Club a La Masia kiemelkedő tehetségeinek felhozatalához.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10093
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.16. 13:10:58

Ezt már az odavágó előtt le akartam írni, szóval függetlenül a mostani párharc eredményétől:

Akárhogy alakul a BL menetelés, nem látom értelmét főleg Xavi szemszögéből a maradásnak, mivel mentálisan teljesen megfáradt így a harmadik szezonjára a hatalmas teher alatt, ami érthető is, itt nyerni kell, és ha nyersz de nem szép játékkal már kikezd a sajtó a harmadik meccs után és azt kérdezi hogy mikor akar lemondani.
Negyedik szezonja lenne a következő(oké, az első az csak fél szezon), amit legutoljára Guardiola élt meg a legendás csapattal, de Lucho sem tudott megújulni a harmadik szezonjára.Ha maradna, újból jönne a hatalmas teher, az elvárások.

Felvetődött hogy miért az első félszezonja volt sikeres, és miért most áll össze a lemondása óta a csapat és ő fejben, amire valószínűleg az a válasz hogy nem bírja el ezt a nyomást így újonc európai edzőként, ezáltal már kényszeresen is ragaszkodott a papírformához, nem mert változtatni ezalatt és tolta az orrba-szájba Tiki-taka utánzást amivel felsült, miközben előtte és most ég és föld a játék képe sokkal direktebb, bátrabb(de közben ésszel) focival.
Azzal hogy bejelentette a lemondását lényegében elismerte hogy kuka a szezon, ezzel levéve a nyomást a játékosokról, és legfontosabb hogy önmagáról, azóta mert is változtatni.
Arról se feledkezzünk meg hogy a szokásos Barca-közeg általi nyomás mellett még mik alakultak ki:
*A hagyaték általi, Messi utáni űr
*A Barcagate, Negreira-ügy, az UEFA ellenségeskedése és a Liga ellenségeskedése a CCV deal ellenzése miatt
*A folyamatos pénzügyi kérdőjelek, sikerül-e egyáltalán XY-t regisztrálni és számíthat-e minden játékosára
*Jött az érthető magasabb elvárás ahogy az igazolásai nagy részét megkapta

És még szerintem lehetne sorolni, nagyon nehéz közegbe került be, megmutatva hogy a legegyértelműbb hibáit is 100-szor eltudja követni, de mellette azt is hogy azért képes TOP edzők orrát is kifújni és legyőzni őket.

Tavaly a bajnokságban hozott extrát és a BL csalódás, most a bajnokság ami csalódás viszont a BL-ben mehetünk tovább mint amire számítottunk.
Összességében hálásak lehetünk neki, ő is tudta hogy korai neki, de képes volt elvállalni egy olyan időszakban a Barca vezetőedzői posztját amikor a lőtéri kutya sem jött volna ide, és függetlenül a mai BL párharctól, ha szezon végén távozik akkor egy olyan csapatot fog leadni ami már százszor vonzóbb bármelyik edző számára mint amelyiket ő maga elvállalt, és egy ilyen tavaszi menetelés sokkal méltóbb búcsú mint ami lett volna azonnali lemondással.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.16. 12:40:30

Én a mai eredménytől, vagy egy esetleges BL győzelemtől függetlenül is azt mondom, hogy másik edző kellene következő szezonra.
Látszik Xavin, hogy az idegeit kikezdte ez a pár év, mindenképp pihennie kellene minimum 1 szezont és máshonnan is tapasztalatokat gyűjtenie Európából néhány évig, majd térjen vissza 50-55 éves kora közt, addigra talán igazolhatunk is valakiket Romeukon túl és mindenki megkapja a kérdéseire a választ, hogy egy izmosabb csapattal, több tapasztalattal hogy muzsikál.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7110
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.16. 10:30:09

A szurkoló már csak ilyen, érzelmi hullámvasút ez, a Barcelonánál az elmúlt években elég nagy kilengésekkel. :)
Igen, ha most kizúgunk (és mondjuk nem azért, mert valamelyik fejgyenge játékosunk kihagyja a büntetőt a szétlövésben, hanem mondjuk 1-4-re), akkor biztos, hogy könnyebb szívvel fogjuk elengedni. Még akkor is, ha mondjuk előzetesen egy BL-negyeddöntős 4-6-os kiesést a PSG ellen aláírtunk volna.

Yokozuna: a nagy részével egyetértek, de azért attól, hogy Oscar van a padon, még Xavi az edző, ő rakja össze a kezdőt, ő készíti fel a játékosokat, ő vezeti le az edzéseket, szerintem a cseréket is ő hajtja végre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3472
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.04.16. 10:26:37

Mindenesetre nagyon kíváncsi lennék (ne legyen így), hogy ha kiesnénk ma, aránylag simán, hétvégén még a Madrid is megverne, akkor is ekkora támogatottsága lenne-e annak, hogy Xavi maradjon?! :lol: Én mellette vagyok, bár tényleg kellett valami löket amikor bejelentette, hogy távozik, mert már elég nagy gödör volt akkor, de szerintem ha mindez megtörténne, amit fentebb írtam, akkor ismét mindenki húzná elő, hogy hát jobb is hogy megy, ne maradjon, stb... :lol: =D>
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.16. 08:22:31

PSG?
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.04.16. 08:04:44

Ha már egyszer elköszönt, minek marasztalnánk. Amit a jövőben várhatunk tőle az ugyanaz lenne mint amit eddig kaptunk. Nyögve nyelős egygólos győzelmek, ami tavaly szerencsés módon elég volt a bajnoksághoz. Ehhez tulajdonképpen nem is kell ő, mert Oscar testvére a meccsek nagy részében kiválóan helyettesíti.
A látványosabb foci felé tett kísérlete kudarcba fulladt, ez vezetett ahhoz, hogy magától elköszönjön. Pozitívum, hogy ezt hamar felismerte, és megelőzte azt, hogy el kelljen küldeni a klubtól. A Barcelona volt edzőjeként biztosan fog kapni kihívást jelentő ajánlatokat, ahol majd bizonyíthatja hogy sokkal többre hivatott, és a bírálóinak nem volt igaza.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7110
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.15. 11:54:06

Szerintem sincs semmi relevanciája, ha Xavi meggondolta volna magát, akkor is bőszen hangoztatná, hogy semmi nem változott, legalábbis a BL menetelésünk végéig biztosan, ha már egyszer bejött. De ha nagyon játszani akarok a gondolattal, és összeesküvéselméletes lennék, akkor lehet Laportáék akarják leszedálni a választékot, hogy Xavi azt gondolja, hogy "Ha már Marquez jönne csak szóba, inkább maradok" :D

De szerintem ha Xavi nem marad, akkor villantunk egy alsó hangon Conceicao szintet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6636
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.15. 11:36:20

Ennek a hírnek most én se tulajdonítanék nagy jelentőséget. Gondolom júniusig minden héten más lesz a befutó, a végén azon se lepődnék meg, ha Xavi tényleg maradna.

Ha Motta-ék feljönnek a harmadik helyre, akkor egyből Ő lesz majd a sajtó szerint az elsőszámú jelölt. Ha a Brighton-nak valamikor végre sikerül 2 meccset megnyerni egymás után, akkor De Zerbi lesz az.

Marquez az eredmények alapján tök jól összerakta az Athletic-et, de ettől még nem biztos, hogy Ő lesz az emberünk. Plusz nekem is rémlik valami nyilatkozat korábbról, hogy Ő nincs a jelöltek között.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.15. 11:21:36

soadroli írta:
2024.04.15. 09:15:35
BREAKING: If Xavi leaves this summer, Rafa Marquez is the number 1 candidate to replace him. @sport
ez mondjuk érdekes. nem azt nyilatkozta egyszer Deco, hogy Marquez nem jelölt?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5159
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.15. 09:15:35

BREAKING: If Xavi leaves this summer, Rafa Marquez is the number 1 candidate to replace him. @sport
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.11. 20:38:06

csababarca írta:
2024.04.11. 18:55:42
És Xavinak is egy szép elégtétel lehetne illetve fricska pl felém is, mert teljesen elvesztettem a bizalmam benne kb januárban.
Szóval hajrá.
Fricska? Nyilván így is lehet fogalmazni, de amondó vagyok, hogy ok okozati összefüggésekkel van dolgunk, ami persze az edzői tevékenység javulása szempontjából számunkra és a csapatra nézve is örömteli.
Erős és számára kellemetlen (már-már elviselhetetlen?) külső hatások után jött "csak" rá, hogy miket kell "elengednie", miket kell másként csinálnia, hol és mit kell változtatnia.
Persze jobb később, mint soha és végülis az is teljesen mindegy, hogy felszabadultság avagy fricska.... :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15420
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.11. 18:55:42

Mivel sokat kritizáltam, így úgy gondoltam, hogy most leírom jópár hónap után, hogy sikerült változtatnia, pozitív a tavaszi összkép eddig.

Mindenképpen a számlájára írható, hogy direktebben kezdtünk el játszani, nem azt mondom, hogy ez megy, de jobb mint az unalmas tötymörgős, helyzetnélküli borzalom amit januárig műveltetett a csapattal.

Szintén jó, hogy megtalálta a védelmét úgy néz ki, illetve hogy felfedezte, hogy hiába aggatták Raphinhára a top szélső jelzőt, meg egyéb hasbarákat, a tag annyira szélső, mind Busquets kb. Semmilyen skillje nem teszi alkalmassá arra a pozícióra.
Viszont bent középen, kicsit ilyen tkp-s pozícióban van benne fantázia, és már nem adnám el, mert hasznos taktikai fegyver, jobban játszik mostanában mint bármikor előtte.
Ez abszolút plusz pont, mert nálam ez tesz egy edzőt szakmailag jóvá, hogy egyes játékosokat oda rak, ahol a legjobban tud teljesíteni, és nem erőlteti ott, ahol bár addig játszott, de full kuka volt.
Szóval ez egy pozitívum Xavinál, mert tipikus gamechanger taktikai húzás volt ez tőle.

Ami nem tetszik, az sok egyéb dolog, de egyet emelnék ki, az pedig Lewandowski kezelése. Amilyen focit játszunk, akár meccseken belül is elővéve kisebb periódusokra, full felesleges a lengyel sokszor.
Ezen nem tud felülemelkedni sajnos, de már nem is fog.

Szóval a bajnokság már bukó (persze elengedni nem szabad, mert nem nagy a hátrány azért), kupa ugye bukó, de a BL-ben ezen a BL-light ágon simán döntőzni lehet. Remélem meg is lesz, mert a csapat ahogy küzd, kapar, megérdemelné.
És Xavinak is egy szép elégtétel lehetne illetve fricska pl felém is, mert teljesen elvesztettem a bizalmam benne kb januárban.

Szóval hajrá.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.11. 18:36:34

Tényleg viszonyítás kérdése. Leírtam, nálam miért kap 10-est. De akkor amikor 4-esével kaptuk a gólokat, össze-vissza szladgáltak a játékosok a pályán, a félpályáig feltolt védelemmel, akkor milyen értékelést érdemelt? Én 2022 Decemberétől idén februárig adnék átlagban egy 6-ost, azt is csak a bajnoki cím miatt, mert a játékunk gyakran kritikán aluli volt. Ha ehhez mérten mostanában hozott 7-8-as meccseket, akkor a Napoli, Atletico vagy a PSG mecsek nekem a 10-hez közelítenek, különösen tegnap, mikor a cseréi hozták a meccset. Persze minden értékelés szubjektív véleményen alapul. Szerintem a pozitívumokat is ki lehet emelni, vagy éppen a kritikát is meg lehet fogalmazni, persze nem fogunk mindenben egyetérteni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.11. 18:05:37

Labdarúgásban elég nehéz pontozni az edzőt, mert alig-alig van lehetőségük belenyúlni a meccsbe. Néhányat cserélni meg bekiabálni tudnak, ennyi. Például a jégkoronggal összehasonlítva, ahol meccsenként több mnt százat cserélnek, sorokat, csapatrészeket, figyelve azt is, hogy az ellenfél kiket küld be, a futballedzőnek nem sok lehetősége van. Még emberefóros támadások sincsenek, amelyek előtt konkrét figurákat határozhatna meg, nincs időkérés, és egyébként is túlzás mindenért felelőssé tenni, ami a pályán zajlik, nem tudja a játékosokat kézivezérelni. Még ha mozgathatná a játékosokat, de hát nem teheti, alig van valamicske eszköze meccs közben. A futballban a többi csapatsporthoz képest a játékosok improvizációs képességei kerülnek előtérbe, az edző nem sokat tehet meccs közben. A meccs előtti felkészítést persze már könnyebben lehet pontozni.

Raphinha középen játszatása egy nagyon nagy löket a csapatnak, és ez Xavi érdeme is. Nagyon gólerős ezen a poszton Raphinha. Szenzációsan érkezik a kapu elé, az ő lövései a legveszélyesebbek, így az a leghatékonyabb, ha ő játszik középen. Sokkal veszélyesebb középen mint szélen. Xavi ezt felismerte, ez őt dicséri. Viszont nem rakott a kezdőbe klasszikus vkp-t, és nem is készült ilyesmivel a meccsre, Christensen sérülése ellenére. Győztünk, de ami rajta múlott, abban követett el hibát. Legalább a félidőben cserélhetett volna, látva, hogy az első félidőt is a PSG kezdte erősebben. Így nálam az átlaghoz képest egy nagyon jó és egy nagyon rossz meglátással 7,5 pontot kap erre a meccsre. A letámadásunk nem igazán működött, amikor a PSG hosszasan birtokolta a labdát és passzolgatott az orrunk előtt, de nincs bizonyítékom arra, hogy Xavi nem készítette fel erre a csapatot és nem a játékosok nem tudták betartani az utasításait és a begyakoroltakat. A rendelkezésre álló infók alapján nálam 7,5.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7110
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 15:11:03

Skála kérdése, én sem adnék azért konkrétan 10-est, de nem maradna el sokkal. A 10-es viszont szerintem eleve nem azt jelenti (feltétlen legalábbis, sok embernél), hogy lehoztunk egy hibátlan 4-0-ás meccset a PSG ellen, mert az nem venné figyelembe az ellenfelet, és közel lehetetlen kategória, nem beszélve arról, hogy sokmindenért felelős az edző, de minden meccsen belül minden percért és egyéni döntésért azért nem, a pont szerintem annak szól, amire, amennyire neki ráhatása lehet. Azt figyelembe véve felőlem lehet 10/10-is, mert erős csapattal találkoztunk, a világ egyik legjobb focistájával a soraiban, BL-győztes edzővel. Igenis benne lehet még a 10-esben is, hogy volt egy rövidzárlat, eleve ennyire minden percet mikromenedzselni az oldalvonalról lehetetlen. Nálam 9-9,5 körül volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 14:36:24

Deluigi írta:
2024.04.11. 13:53:10
egy meccs 90 percbol all, te eliteled 2x 10 perc rossz jatekert, de volt 2x 35 perc jo jatek, megerdemli a 10/10-et

meg kell probalni globalisan nezni a jatekot, nem percekre feldarabolni, mert akkor a city is sz@rul jatszik percekig, meg a real is, meg barmelyik csapat
Ez nem 10/10.
Bocs

Hívjátok ahogy tetszik, igen jól meccselt, de a 10/10 a tökéletes lenne. Rövidzárlatok, kapott gólok, első félidőben alárendelt szerep, 10/10?

(Állandó túlzások folyamatosan)

Neki adnék 8/10et, LE-nek meg 4.5 / 10et.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 14:03:27

Troym írta:
2024.04.11. 13:35:56
Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
Egy esélyesebbnek tartott csapat ellen, idegenben nagyon jól felkészítette a csapatot, mind mentálisan, mind a stratégiában. Jól nyúlt bele a meccsbe a cserékkel és taktikailag is.
A Real is két perc alatt fordított, a City is, akik jóval tapasztaltabbak BL-ben, a játékosok és edzők is.

Nekünk is sikerült csak ez negyed órába tellett. Az, hogy melyik jobb/rosszabb nézőpont kérdése.
De ha a szezont nézzünk, nekünk hányszor sikerült pontot/pontokat gyűjteni a legvégén, pár perc alatt?
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7110
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 14:00:04

Troym írta:
2024.04.11. 13:35:56
Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
A végén le is írtad, miért (is) hozott nagyon jó meccset: jól nyúlt bele. Ami kb egy adott meccsen a legfontosabb dolog a kezdő felrakása után. Ezen kívül fizikálisan felkészítette a csapatot, a fő veszélyforrást levette, és mentálisan is felkészültek voltunk, jó taktikát is talált ki, ami nagyrészt működött is. Az első 5-8 perc, és az a 10 perc a 2. félidőben gyenge volt, ennyi, mindkettőből stabilizálódtunk, ami nagy szó. Nincs a világon olyan csapat, akiknek nincs 5-10 perces megingása, az is elég gyakori, hogy ha egy csapat kap egyet, akkor rögtön kap még egyet. Elég visszamenni egy napot az előző két BL sorozat győztesénél, A City a 12-14. percben kapott két gólt, a Madrid a 66. és a 71-ben. Alighanem a modern éra két legnagyobb és mindenképp legsikeresebb edzőjétől.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.11. 13:53:10

egy meccs 90 percbol all, te eliteled 2x 10 perc rossz jatekert, de volt 2x 35 perc jo jatek, megerdemli a 10/10-et

meg kell probalni globalisan nezni a jatekot, nem percekre feldarabolni, mert akkor a city is sz@rul jatszik percekig, meg a real is, meg barmelyik csapat
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 13:35:56

Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
Válasz küldése