Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 08:59:09

Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 08:07:26

Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Din Djarin
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.08.29. 10:35:20

2022.09.14. 07:59:36

visca el barca írta:
2022.09.14. 06:46:01
Talán a csapat leggyengebb pontja.

Volt iden nem tudom, vagy 7 meccsunk, 2x nem bírta ua. a védelmet felrakni. Nem ertem szeptemberben mit kell agyonrotálni. Már elfáradtak a játékosok?

A kp-n a gavi-pedri-busi trio nem mukodik, még a hülye is látja, de csak erőlteti.

Cserélni, szerkezetet váltani, lereagálni a meccseket semmilyen szinten nem tudja. Posztra cserélget és ennyi a tudása.
Szerintem a védelemnek ez az összetétele volt talán a legstabilabb idén. Alonso bealvását leszámítva az első gólnál, nem is nagyon emlékszem hibára senkitől. Araujo és Koundé megcserélésével meccs közben valószínűleg Davies kordában tartása volt a cél, mint tavaly a klasszikuson amikor Vinicius jött szembe azon az oldalon. Mindent egybevéve jól működött a védelem, nem rajtuk ment el a meccs.

A gavi-pedri-busi kérdést szintén fordítva látom mint te. Szerintem jól teljesítettek. Busi nagyon hasznosan játszott, rengeteg támadást megakasztott és sok labdát tudott szerezni az ellenfél térfelén is az első félidőben. Pedri és Gavi is jól játszott, jól tarották a labdát, sokszor kerültek a védelem mögé és mindkettejüknek volt gólpaszt érő labdája Lewa felé. Arról sajnos nem tehetnek, hogy ezeket nem sikerült gólra váltani. Bőven van még hova fejlődniük, de hosszútávon de jonggal? kiegészülve busi helyén, évekig stabil megoldást jelenthetnek a középpályán.

A cserék sajnos nem sokat tudtak lendíteni a csapat játékán. Ferrán eléggé görcsös volt megint, Ansu pedig formán kívül van egy ideje, de alapvetően nem döntött rosszul azzal, hogy lecserélte a támadókat, mert addigra már dembele és raphinha is beleszürkült a mezőnybe.

Nem volt szerencsénk ezen a meccsen, de nem varrnám Xavi nyakába a vereséget.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 06:46:01

Talán a csapat leggyengebb pontja.

Volt iden nem tudom, vagy 7 meccsunk, 2x nem bírta ua. a védelmet felrakni. Nem ertem szeptemberben mit kell agyonrotálni. Már elfáradtak a játékosok?

A kp-n a gavi-pedri-busi trio nem mukodik, még a hülye is látja, de csak erőlteti.

Cserélni, szerkezetet váltani, lereagálni a meccseket semmilyen szinten nem tudja. Posztra cserélget és ennyi a tudása.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.13. 23:08:41

Nagyon tehetetlen érzés lehet most benne. Felkészített egy csapatot fizikailag, taktikailag, összeszedtek jó játékosokat, stabilan ki tudunk alakítani 20 helyzeteket bárki, még egy BM ellen is, és a helyzeteink alapján bárki bármennyire meg tudnánk már verni. Nem tudom, ő mi mást tudna még csinálni, mármint fejlődni nyilván lehet még, de...

Csak a góllövőink elfelejtettek gólokat lőni. Raphinha teljesen, Lewy meg remélem csak botlott, és nem ez lesz a big match formája, ő ezért van itt, hogy ezeken a meccseken döntő faktor legyen. Hogy Pedri tiniként bekukorékol egy BM ellen, még tán nem róható a szemére.

A sportpszichológusi foglalkozásokat meg kell triplázni. Vagy leváltani valami randábbra a csajt, hogy a játékosok megfelelő módon tudjanak koncentrálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.11. 09:44:11

Lassan elővehetnénk megint Xavi statisztikáját, gondolom jelentősen feljavult, most hogy hozott 5 meccset és azon 4 gólos átlagot rúgott a csapat. Bár a lényeg a játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.29. 10:35:58

Persze, én sem azt mondom, hogy minden kész van, és neki is tanulnia kell még. Csak annyit, hogy sok dologban rácáfolt még talán a "hívőire" is eddig. A megfelelő rotációt is meg kell találnia szeptembertől pl, fejben valahogy fel kell készíteni mindenkit újra a nagy meccsekre, stb. Van bőven meló, de eddig komoly.

Az öregekhez én is remélem, hogy nem nyúl vissza már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.29. 10:23:06

bence0330 írta:
2022.08.29. 10:16:06
A leggyakrabban ellene felhozott pontok:

"Csak a hülye 4-3-3-at ismeri"
"Nem bír a haverokkal"
"Majd körbepasszolgatjuk vele ötlettelenül a 16-ost, múltban él"

Lehet van még, hirtelen ezek jutottak eszembe, van köztük, amit én is így gondoltam. Hát rendesen ránk cáfol. Az első kettő objektíve nem igaz, Alves, SR, Piqué, Alba..., 3-4-3, 3-5-2...

Az utolsónak meg szerintem nyoma sincs, nagyon direkten focizunk, folyamatosan kéri még meccs közben is, hogy támadást eldöntő dolgokkal próbálkozzunk azonnal, vagy kombináljunk, vagy menjen befelé a csel, vagy rúgjuk rá, vagy menjen a beadás. Mindegy hogy, csak hamar fejezzük be, majd úgyis visszaszerezzük presszinggel, és nyomulhatunk újra. Abszolút LE inkább, mint Pep amit tolunk. Nyilván néha ha nagyon zárnak és nincs rész, megy a körbepassz, de hát erre mindencsapat rákényszerül néha, nem csak mi.
Itt az lesz majd a vízválasztó, hogy ha meccsen belül beüt a krach, vagy kifogunk egy rosszabb periódust, akkor miként reagál rá.
Visszanyúl-e az öregeket, mert hogy majd ők túllendítenek ezen, vagy sem. Mert ez az általános edzői magatartás válságos időkben.
Illetve, pl Baldé-Alba esetében eddig ez remek, kérdés, hogyan fog majd reagálni, ha pl Baldé hibázik egy nagyot.

Bennem vannak kérdések, aggodalmak ezügyben.
Mert most nyertünk két meccset, minden happy, mindenki worldclass még EG is.
De azért nyugtával a napot én azt mondom.

Még Xavi se elégedett, sok minden nem tetszik neki az látszik a reakcióiból. Tehát meg kell találnia még a legjobb taktikát, a kezdője valszeg megvan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.29. 10:16:06

A leggyakrabban ellene felhozott pontok:

"Csak a hülye 4-3-3-at ismeri"
"Nem bír a haverokkal"
"Majd körbepasszolgatjuk vele ötlettelenül a 16-ost, múltban él"

Lehet van még, hirtelen ezek jutottak eszembe, van köztük, amit én is így gondoltam. Hát rendesen ránk cáfol. Az első kettő objektíve nem igaz, Alves, SR, Piqué, Alba..., 3-4-3, 3-5-2...

Az utolsónak meg szerintem nyoma sincs, nagyon direkten focizunk, folyamatosan kéri még meccs közben is, hogy támadást eldöntő dolgokkal próbálkozzunk azonnal, vagy kombináljunk, vagy menjen befelé a csel, vagy rúgjuk rá, vagy menjen a beadás. Mindegy hogy, csak hamar fejezzük be, majd úgyis visszaszerezzük presszinggel, és nyomulhatunk újra. Abszolút LE inkább, mint Pep amit tolunk. Nyilván néha ha nagyon zárnak és nincs rész, megy a körbepassz, de hát erre mindencsapat rákényszerül néha, nem csak mi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.26. 02:33:43

bence0330 írta:
2022.08.26. 00:06:51
Az nem kifogáskeresés, ha nem rögtön a csillagokat akarjuk leszedni az égről, és teszünk ezzel még nagyobb terhet a csapatra.
Nem csillagok leszedéséről volt szó, hanem BL csoportkör apropóján bizonyos elvárásokról, eredményességről, bizonyításról.
Abde, Demír, Mingu keret esetében semmilyen elvárás nem is merülhetett fel a túlélésen kívül.
Azért ma jelentősen más helyzetben várjuk a szezont, más múlttal és más egyéni képességekkel rendelkező játékosok alkotják a keret nagy részét..
Az, hogy bizonyítania kell Xavinak, szerintem ez tény. Ezen belül egy szóval nem írtam olyat, hogy mikor dől össze a világ vagy mikor nem.
Csak a bizonyítás és az elvárás szavak hangzottak el. Én még a csoportkörben való szereplésről sem írtam egyetlen szót sem. Ha valakit megijeszt a bizonyítás vagy elvárás szó, arról elnézést, de én nem tehetek.

Bárki rakta is össze ezt a keretet (Andris szerint Laporta), Xavi az edző.
Nagyon meglepődnék és kalapot emelnék Xavi előtt, ha bármi komolyabb eredményt is elérne addig, míg a szent tehenek az öltözőben vannak. Öltöző, igen, az teljesen mindegy, hogy háttér vagy pad vagy 0 játékperc.
Nálam ők testesítik meg a negatív mentalitást, ahogy írtad, hogy "idő, míg a negatív mentalitást kiöljük a csapatból".
Ez az idő szerintem már évek óta csak ketyeg, tik tak, tik tak és egyre csak ketyeg....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.26. 00:06:51

Peter írta:
2022.08.25. 23:10:07
...
A projekt nem csak arról szál, hány évente hány játékost veszünk, sőt, kb arról a legkevésbé. Csapategység, a mi esetünkben fizikális és mentális "felépülés" - megjegyzem, fizikálisan százszor jobban állunk már most, mint az elmúlt 5 évben. Artetáékat is meg lehet nézni, bizony több év kellett nekik, és most álomfoci van, pedig nem is igazán jobb a keret, ennyi idő volt összeszkni a fiatalokkal, átadni, amit át kellett.
Egy védőpáros összeszokása ide, támadótrióban ugyanez, középpályán egy ilyen gyors labdajáratásnál kiemelkedően fontos, ki hogy érzi a másikat, stb. Mint ahogy a világon semmilyen területen nem úgy áll össze egy team, hogy a világ legjobbjait összehozzuk, és ők lesznek a legjobbak... idő, összeszokottság. Egy párkapcsolat sem akkor lesz erős, ha két tökéletesen összeillő ember találkozik, mert az még önmagában csak egy jó alap.

A mi csapatunk ráadásul piszok fiatal, nem az van, mint a Madridnál, ahol lehet, hogy edző nélkül is megnyerték volna a BL-t a sok rutinnal, ki tudja.

Az nem kifogáskeresés, ha nem rögtön a csillagokat akarjuk leszedni az égről, és teszünk ezzel még nagyobb terhet a csapatra. Az időt meg kell adni. Ha első évben össze fog jönni egy top8-4 szereplés, akkor bravó, nevezhetjük bravúrnak, vagy annak is, hogy behoztuk a keret által elvárt eredményt, de ha nem jön össze, nem fog összedőlni a világ. Mint ahogy akkor se, ha pár ponttal lemaradunk a Madridtól. Következő évben már mindenképp emelkedni fognak a tétek.

Az, meg hogy Xavi nem csinált forradalmat... tavaly forgószélként jött fel vele a csapat, kihajtotta mindenkinek a belét is, áprilisra nem is maradt már bennünk szusz. Nyár végére mindenkinek van állóképessége, plusz izmok, Piqué perceket nem kap, SR perceket alig kap, Alba egy rossz eccs után durcizhat a padon... mint ahogy egy szem Lewy miatt sem mondhatod jogosan, hogy öregek klubját szervezünk, úgy egy szem Busi miatt sem mondhatod, hogy nincs forradalom, főleg 1 meccs után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.25. 10:46:26

bence0330 írta:
2022.08.24. 23:25:39
Nem várom meg a meccs végét, mert igazából nem számítana, ha egyenlít a City.
Van egy érdekes minta, mióta Xavi megérkezett. A BM meccst most kivenném, ahol pár perce volt itt, és Abdékkal, Demirekkel játszottunk.

Amelyik komolyabb, alapvetően BL-szintű csapattal játszottunk, mind elgyepáltuk őket. Reált nagyon, Atletit nagyon, Napolit nagyon, Sevillát szűkösebben. Most meg két barátságoson Reál+City, az eredmény kevéssé fontos, bár szerintem mindkettő legalább félig komolyan lett véve, de a játék mindkettőn elég jó volt, ami fontos indikátor, semmiképp sem voltunk alárendelt szerepben. Önbizalomnövelésnek, és kis erődemostrációnak még ez a meccs is jó volt.

Valahogy érezzük vele a nagyobb csapatokat, szurkoljunk valami jó kis halálcsoportnak a BL-ben. :D
Valami fejlődik nálunk Xavi alatt, ez már biztos.
Nem is tudom hány évig(nagyon sok?) az volt a gyengeségünk hogy még egy Bl egyenes kieséses szakaszban is végigkómáljuk az első félidőt és képtelenek vagyunk felpörögni az első perctől. Ehhez képest a tegnap (és már párszor látott) már-már úthengerre hasonlított a megszokottakhoz képest, pedig csak barátságos meccs egy nagyon hosszú szezon elején, de megvolt a gyors labdajáratás, veszélyeztettünk is többször az első félidőben.

Még a tartalékos Kp-val(Kessié játéka egészen tetszett nekem, nem volt olyan szürke mint eddig), Busival a fedélzeten is tudtuk tartani a tempót a Cityvel ami hatalmas szó, mégha ők idegenben, tele Camp Nouval kevésbé vették komolyan, jó volt látni hogy nem vagyunk alárendelt szerepben.

Hát még ha a fékek kikerülnének és sikerülne összeilleszteni a csapatot. Tavasszal Xavi a Koeman látottakhoz képest már-már csodákat művelt sokszor, ha ezt sikerül kiegészíteni azzal hogy nem Lenglet-Umtitikkel meg Jutgla-Demirekkel és formán kívüli Dömdödömökkel kell felállni komoly meccsen akkor ez kifejezetten ígéretesnek tűnik.


Ne feledjük el azt, hogy nemrég még a realitás (játék alapján is) az volt hogy lassan lefele züllünk a spanyol középmezőny felé, ehhez képest kezd szép lassan nagyon más lenni az összkép. =D>
Dembele, Stegen, (a látottak alapján Robi de ez csak 1 meccs), és társai felfele fejlődnek, utoljára Lucho volt olyan edző nálunk ahol nem mindenki befele szürkült hanem önmagához képest jól vagy felül teljesített.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.25. 10:26:55

bence0330 írta:
2022.08.25. 00:22:08
És akkor még finoman fogalmaztál a védelemre. egy potyázó kapus, egy Koundé, aki így első meccsesen Langlet kisdiákja lehetett volna, mellette a 0perces Piqué és Garcia váltva. Nagyon nem ugyanaz, mint mikor a lassan újra top formába lendülő TS, és formába lendülő Koundé-Araujo-Christensen (közül kettőn) kell átverekednie magát.
Mindenesetre remélem folytatjuk ezt a nagy csapatok elleni formát, Xavi mintha nagyon fel tudná tüzelni a srácokat ezekre.
Azért Koundéban szerintem látszott a potenciál. Kicsit elflegmázta néha, de máskor meg nagyon szép cseleket és hirtelen felgyorsulásokat produkált. Jó lesz ez.

De amúgy igen, sok az eladott labda továbbra is, persze ez a meccs nagy tanulságokkal nem szolgálhat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.25. 00:22:08

Deluigi írta:
2022.08.24. 23:54:41
ezt igy nehez megjosolni, hogy a jok nem is voltak palyan egyszerre
És akkor még finoman fogalmaztál a védelemre. egy potyázó kapus, egy Koundé, aki így első meccsesen Langlet kisdiákja lehetett volna, mellette a 0perces Piqué és Garcia váltva. Nagyon nem ugyanaz, mint mikor a lassan újra top formába lendülő TS, és formába lendülő Koundé-Araujo-Christensen (közül kettőn) kell átverekednie magát.
Mindenesetre remélem folytatjuk ezt a nagy csapatok elleni formát, Xavi mintha nagyon fel tudná tüzelni a srácokat ezekre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.24. 23:54:41

ezt igy nehez megjosolni, hogy a jok nem is voltak palyan egyszerre
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.24. 23:49:06

Egy Bayern még mindig sz*rá verné ezt a védelmet úgy betömörülve középen elől, mint ahogy a 8-2-nél csinálták.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 23:25:39

Nem várom meg a meccs végét, mert igazából nem számítana, ha egyenlít a City.
Van egy érdekes minta, mióta Xavi megérkezett. A BM meccst most kivenném, ahol pár perce volt itt, és Abdékkal, Demirekkel játszottunk.

Amelyik komolyabb, alapvetően BL-szintű csapattal játszottunk, mind elgyepáltuk őket. Reált nagyon, Atletit nagyon, Napolit nagyon, Sevillát szűkösebben. Most meg két barátságoson Reál+City, az eredmény kevéssé fontos, bár szerintem mindkettő legalább félig komolyan lett véve, de a játék mindkettőn elég jó volt, ami fontos indikátor, semmiképp sem voltunk alárendelt szerepben. Önbizalomnövelésnek, és kis erődemostrációnak még ez a meccs is jó volt.

Valahogy érezzük vele a nagyobb csapatokat, szurkoljunk valami jó kis halálcsoportnak a BL-ben. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.24. 12:39:05

Xavi hozta a tavalyi évet, talán az Európa Ligában illet volna tovább menni. Így megérdemli a bizalmat erre az évre, bármi lesz is. Aztán majd el dől az ő sorsa is, hogy érdemes-e továbbra is benne gondolkodni. Viszont nevek se nagyon vannak helyette, az előző kettőnél, szerintem sokkal jobb választás.
Szóval év végén értékeljünk. Addig támogatni kell.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.24. 11:46:08

vidra írta:
2022.08.22. 21:46:10
Vegyesek az érzéseim. Xavi érkezése óta jobbak vagyunk, biztos bízni kéne benne, de ahogy írjátok, egy csomó érthetetlen marhaságot csinál. Talán még Koeman sem játszatott ennyi játékost pozícióján kívül, max. amikor sok volt a sérült. Kicsit olyan nekem, mintha a jobb játékosállomány segítene, nem pedig a jó taktika döntések. Talán a tegnapi meccsbe megadható, hogy jól nyúlt bele.
Destet továbbra sem értem. Pjanic miért nem játszik, ha Busit akarjuk idővel helyettesíteni vele? Ferran? Mi volt ez a fura felállás? Stb.
Nincs jobbhátvédünk. Az, hogy Dest-tel mi van, nem tudjuk. Ha SR játszott volna, akkor az lenne a gond, hogy persze ő szent tehén és kell a kezdőbe, ugyanez a helyzet De Jong - Pjanic esetében.
Araujo pedig nem jh-t játszott, ő volt a három belső védős rendszerben a jobb oldalon. Ha kellett oda lépett ki, ilyenkor De Jong lépett középre, vagy EG tolódott kicsit beljebb.
Ahogy Balde sem bh volt, az is benne van a pakliban, hogy Torres ezért lépett be rendszeresen középre, így adva helyet a kölyöknek. Nem egyszer ő futott fel szélső pozícióba, volt is amikor neki szántak labdát, de FT lefülelte előtte. Az első gól is így született. Balde gyakorlatilag szélsőként vitte üres területre a labdát, mögötte pedig összeezártak. Az, hogy tényleg ez volt-e az elképzelés csak Torres volt képtelen megvalósítani, igazából nem tudjuk, de nem hiszem, hogy minden taktikai utasítás nélkül lézengett volna a pályán. Aztán, hogy ez mennyire jött be más kérdés, a cserékkel már visszaálltunk az eddig megszokott 3 csatáros rendszerre, három tiopikus szélsővel.
Bőven van benne ráció, hogy valami mást is meg akart próbálni, hogy akár meccs közben is lehessen váltani az eredmény és ellenfél függvényében. Főleg, hogy a jelenlegi keret elég hiányos ahhoz egy eddigi megszokotthoz. Mindenki Azpilicuetat várta, még Xavi is nyilatkozta, hogy vele számolt, nem véletlenül kaparunk jobbhátvédért. Már télen megvolt az egyezség nem lehetett számolni azzal, hogy majd jön Boehly, aztán beleköp a levesbe. Ezért is hagytuk annyiban Meuniert januárban.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.24. 01:05:36

bence0330 írta:
2022.08.23. 23:32:39
Most olvastam egy cikket
Itt a fórumon is van az archívumban néhány több évvel ezelőtti hozzászólás.... :roll:
Valverdétől elvárható lett volna, Koemannak viszont már kötelessége lett volna ezt a döntést meghozni.
De még ma is húzzuk....Barto és Laporta ajánlásaival.
Xavinak két választása lehet, vagy saját maga, vagy a fiúk....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.23. 23:32:39

Most olvastam egy cikket, ahol már azt prognosztizálják róla, hogy LE-hez hasonló igazi forradalmat indít el bátor padoztatásokkal. (https://eldesmarque.com/barcelona/fc-ba ... y-busquets)
Kiemelte az író, hogy ugye egyik "szent tehén" sem volt a pályán, még ha az egyik nem feltétlenül döntés miatt is, de attól még jól nézett ki, hogy Piqué egy percet sem kapott még, pedig Koundé még kvázi meg sem jött, és a közülük vitathatatlanul legmodernebb, legmagasabb szinten focizó Alba is azonnal csere lett egy indiszponált meccs után.

Kíváncsi vagyok, lesznek-e itt sértődések, mert ez tuti nem arról szól, hogy nem játszik már Xavinál, hanem arról, hogy kaparnia kell, ha a kezdőbe akar kerül. Ezt hiányoltuk itt nagyon sokan. Ez szerintem Businál is meglesz, ha lesz 1-2 rossz meccse, de ott még mindig félek, hogy Xavi kicsit rózsaszínben látja a teljesítményét. Majd elválik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.22. 21:46:10

Vegyesek az érzéseim. Xavi érkezése óta jobbak vagyunk, biztos bízni kéne benne, de ahogy írjátok, egy csomó érthetetlen marhaságot csinál. Talán még Koeman sem játszatott ennyi játékost pozícióján kívül, max. amikor sok volt a sérült. Kicsit olyan nekem, mintha a jobb játékosállomány segítene, nem pedig a jó taktika döntések. Talán a tegnapi meccsbe megadható, hogy jól nyúlt bele.
Destet továbbra sem értem. Pjanic miért nem játszik, ha Busit akarjuk idővel helyettesíteni vele? Ferran? Mi volt ez a fura felállás? Stb.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 10:10:44

Kovbal88 írta:
2022.08.15. 14:18:27
Xavi erre az idényre olyan csapatot kapott, amivel egy jobb képességű edző már képes kezdeni valamit. Az idei első meccs sajnos nem győzött meg.
Szabadrúgásoknál teljesen veszélytelenek vagyunk, pedig azért van itt néhány játékos, akiknek illene legalább a kaput eltalálni, vagy veszélyesnek lenni.
Szögleteinkben se volt semmi veszély, sebesség is hiányzott mikor lehetett volna kontrázni, megállt a támadás. Nem fogom temetni a csapatot, mert azért látszik kiben van potenciál, és jó pár játékosban benne van, de ha így folytatjuk, semmivel se leszünk előrébb, mint ahol tavaly befejeztük
Hogy lehetnénk előrébb, ha Xavi szarvashibákat követ el? Araujó, Dembele, Raphihnha, Busi, FDJ.
Nincs meg, hogy mit akarunk játszani, hiába van meg az emberanyag, ha nem ott játszanak, ahol lenniük kellene teljesítményük alapján. A haveri faktort nem is említve! Senkinek kétsége se legyen, ameddig Busi a CSK, és fix kezdő, addig nem érünk el semmit.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.15. 20:50:49

andras953 írta:
2022.08.15. 20:47:17
Egyetértek Kovba88-al.Hozzátenném, h a tiki-taka nem tiltja a kontrát.Őrjítő, amikor kontra helyett lelassítunk, megvárjuk h visszaérjen a dupla védősor, és elkezdünk körbe adogatni.(előb utóbb persze hibázunk)
Hát a 7végén a körbeadogatás max az utolsó 10 percben volt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.08.15. 20:47:17

Egyetértek Kovba88-al.Hozzátenném, h a tiki-taka nem tiltja a kontrát.Őrjítő, amikor kontra helyett lelassítunk, megvárjuk h visszaérjen a dupla védősor, és elkezdünk körbe adogatni.(előb utóbb persze hibázunk)
Válasz küldése