Carles Puyol

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.05. 17:55:21

S.Agüero írta: Ez pedig elgondolkodtató :roll: :
2009 óta...
ha megnézed a kiszürkült játékosok korát, nem annyira.
31, 39, 33 (vagy ki tudja, mennyi is akkor..), 32, 36, 36...
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.03.05. 17:31:52

Hát eljött ez az idő is, a búcsú ideje. Nagyon sajnálom, azt amikor egy ilyen klasszis, mint Puyol elhagyja a csapatot. Kisgyerek korom óta szeretem a csapatot, ugyan nem miatta szerettem meg, hanem Ronaldinho miatt, de ő sem és mások sem lettek volna a csapatban azok, akik lettek, ha nincs Ő. Egy biztos pont a védelemben... az a rengeteg mentés, az a sok szép fejes gól, hiányozni fogsz, Puyol. Kívánom neki a legjobbakat.

Gracias Capitá :!:

http://www.youtube.com/watch?v=rqXyPHsllms" target="_blank
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2014.03.05. 16:14:50

Johan is üzent Puyolnak:

http://cruyffinstitute.org/es/johan-puyol/" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.03.05. 15:33:59

Köszönünk mindent, Puyi! :cry:

Ez pedig elgondolkodtató :roll: :
2009 óta...
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.03.05. 14:30:56

KépKép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.03.05. 13:41:28

visca el barca írta:tegnap félálomban eszembe jutott az öreg. kicsit sajnálom azokat a szurkolokat aki fiatalabbak és mondjuk csak 5-6 éve követik a focit meg a barcát és lemaradtak az ilyen szinte élethosszt átívelő karrierekről...

most már csak totti, zanetti meg talán giggs maradt a klasszikus "generációból". félek hogy évek múlva el fognak tűnni a hasonlóak a porondról. raul, maldini, del piero, scholes és a többiek. áh, ők voltak az igazi focisták, messze nekik jár a legnagyobb respect =D>
Azért még van Xavi is meg Steven Gerrard.

Már most hiányzik, pedig még ott van a csapatban. Viszont ez a döntés is csak azt mutatja, hogy mekkora szíve van Puyolnak. 2évet még padozhatott volna, biztos nyert volna még 1-2 kupát, játszott volna 20-30 meccset, stb. De inkább kiáll és megmondja, hogy nem akarja kitölteni, mert nincs hasznára a csapatnak, és már nem bírja.
Én őszintén megmondom, örülnék ha nem menne máshová. Nagyon szép lenne látni,hogy innen vonul vissza, és nagyon remélem hogy 3-4év múlva ott lesz az első csapat körül valamilyen pozícióban.
Viszont ennek a pályafutásnak nem így kellett volna zárulnia :(
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.03.05. 12:25:51

Grande Carlito :!: =D> Az utolsó pillanatig való küzdés megtestesítője, a legnagyobb példaképek egyike.

Nem volt arról anno szó, hogy lesz vmi azzal a frizurával? :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2014.03.05. 10:42:45

Tudtam hogy előbb utóbb eljön majd ez a pillanat is, de nem tudom, nekem kicsit hirtelen jött. Dacára a folyamatos sérüléseknek. Köszi KAPITÁNY! =D>
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.03.05. 10:29:33

A Kapitány, a Barca szív megtestesítője, a legnagyobb harcos a futballban. Borzasztóan hiányzik már most... És azt sajnálom, hogy az utolsó 2 éve ilyen trére sikerült mert nem bírta már. :(

Gracias PUYOL!!!

Velünk maradsz! :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.05. 08:45:48

visca el barca! Ha ezt lehetne like-olni, megtenném! Maximálisan igazad van és maximális respect az itt felsoroltaknak!!! =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.03.05. 08:12:44

tegnap félálomban eszembe jutott az öreg. kicsit sajnálom azokat a szurkolokat aki fiatalabbak és mondjuk csak 5-6 éve követik a focit meg a barcát és lemaradtak az ilyen szinte élethosszt átívelő karrierekről...

most már csak totti, zanetti meg talán giggs maradt a klasszikus "generációból". félek hogy évek múlva el fognak tűnni a hasonlóak a porondról. raul, maldini, del piero, scholes és a többiek. áh, ők voltak az igazi focisták, messze nekik jár a legnagyobb respect =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.03.05. 06:29:34

Bár jó ideje sejteni lehetett, de valahogy nehéz elhinni és az ember a könnyeivel küszködik, legalábbis én igen.
Mióta ő nincs, kb azóta csak csoport vagyunk nem csapat.
Rettenetesen fogsz hiányozni Puyi!

Azt hiszem mes fogalamazta meg lentebb, hogy először Pep, majd Abi, majd Valdes...most A kapitány/bár erről Ő döntött/, úgy gondolom hatalmas a baj odafennt és rájuk férne egy fenékenbillentés, hogy ez egy focicsapat és nem egy profitorientált cég.Szreintem óriási a baj és egyre csak rosszabb lesz.
de egy kicsit elkalandoztam...
Puyi örökre velünk maradsz, jobb Kapitányt és embert keresve se találnánk.
Forca Barca
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.03.05. 00:03:37

Bob_Marley írta:Minden tisztelet és meghajlás Puyol előtt. Én az ilyen játékosokat szeretem a legjobban, nem labdazsonglőrök, de rengeteg munkával, akarással eljutnak nagyon messzire. Igazi példakép a kapitány mind a pályán mind azonkívül is, nagyon fog hiányozni, de sajnos egyszer véget ér a lázas ifjúság....Sok sikert neki a továbbiakban.
egyetértünk. Én nagyon szeretem a labdazsonglőröket is (Neymar, Messi), és Puyolt is. Hihetetlen mennyit adott a pályán. Odatette mindig a szívét. És a lelkesedését a kapitány át tudta adni a csapatnak ( ez az ami most nagyon hiányzik a barcából, egy ilyen CSK). Szóval Puyol nálam a legnagyobb védőetalon. És nálam a number1 védő.
Avatar
Real Madrid 5
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2007.08.28. 09:44:56

2014.03.04. 23:28:34

Puyol így a túloldalról nézve is nagyon fog hiányozni, az egyik legfairebb játékos akit valaha láttam.
Ha csak olyanok játszanának (*meg dolgoznának úgy általában) nálatok mint ő akkor nem is lehetne utálni a Barcát.
Minden tiszteletem neki!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19555
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.03.04. 22:03:37

Minden tisztelet és meghajlás Puyol előtt. Én az ilyen játékosokat szeretem a legjobban, nem labdazsonglőrök, de rengeteg munkával, akarással eljutnak nagyon messzire. Igazi példakép a kapitány mind a pályán mind azonkívül is, nagyon fog hiányozni, de sajnos egyszer véget ér a lázas ifjúság....Sok sikert neki a továbbiakban.
Kép
Kép
Kép
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.03.04. 20:30:53

Nem nagyon tudok mit írni, mert el vagyok keseredve. Nélküle már nem ugyan az lesz a Barca. Rossz látni, hogy lassan eltűnnek az igazi klublegendák, akik szívvel lélekkel űzik ezt a sportot. Akik tényleg imádják a focit, és amikor a pályán vannak tudásuk legjavát nyújtják. Nekik nincs fontos és kevésbé fontos meccs, csak a győzelem elfogadható, és a klub hírnevének öregbítése. Puyol és Valdes személyében a legutóbbi 10 évet meghatározó játékosok távoznak, akik szerintem mentálisan rengeteget adtak és adnak a csapatnak. Nem géniuszok, de mIndketten igazi harcosok. Szorgalommal, akarattal és kitartással csúcsra jutottak.
Hatalmas köszönet az elmúlt 15 évért, Kapitány!
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.03.04. 20:03:04

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.03.04. 19:28:58

Nagyon sajnálom a Kapitányt! :roll: Bárcsak ne lenne ennyire sérülékeny, minden bizonnyal még 40 éves koráig küzdene a pályán, sőt amekkora szívvel imádja ezt a klubot még nyugdíjas korában is képes lenne győzelembe hajszolni a csapatot. Ő érdemli meg a legkevésbé, hogy ennyit bajlódjon folyamatosan a sérülésekkel, de sajnos ilyen az élet.

Nehéz lesz megemészteni mindenkinek, hogy nyártól már nem lesz a csapat körül, de pont ezért is illetve érte is végig kéne küzdeni az idény hátralevő részét. Megérdemelné, hogy a Camp Nou gyepén még egyszer, utoljára a magasba emelje a bajnoki trófeát és egyben hatalmas pillanat is lenne.

Akár folytatja, akár nem, de rövidesen vissza fog ő még térni a klubhoz, efelől nyugodtak lehetünk szerintem. Minden jót addig is :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.03.04. 18:54:36

Ez de... áááá... :mrgreen:

Kép


Ennél retrósabb nincs senki :)


GT :!: Köszi hogy kikerested! =D>
KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.03.04. 18:52:47

Game90 írta:Ebben a szezonban azért kaphattál egy kis ízelítőt.
Nyilván, de eddig legalább ott volt a tudat, hogy ott van a padon, a lelátón, a többiekkel edz, lelkesíti, motiválja őket, a közelükben van. :) Most már ez sem lesz meg sajnos.
visca el barca írta:multkor irt ide valaki egy nagy monologot, h mit is jelent puyol, keressétek meg, jo kis írás volt.
Megkerestem, bemásolom, hogy ne kelljen mindenkinek visszaolvasgatnia, tényleg kiváló írás.
Ritkán írok a fórumba, de most megteszem a Kapitány miatt. Ő egy letűnt kor utolsó mohikánja, egy kihalófélben lévő focistatípus, akit még a klub iránt érzett szeretete hajt. Emlékszem még kis taknyos voltam amikor bemutatkozott a felnőtt csapatban. Egyből megszerettem, mert dacára a kezdeti ügyetlenkedéseknek olyan tűzzel játszott,hogy csak ámultam tátott szájjal. Ő miatta kezdtem el komolyabban focizni, megnövesztettem a hajamat, és minden áron védő szerettem volna lenni, keményen edzettem, otthon addig gyakoroltam a becsúszásokat amíg a térdem helyén már csak egy véres massza éktelenkedett. Célomat el is értem a magam szintjén: középsuliban egy baráti társasággal alkottunk amatőr csapatot, és rendszeresen lejártunk a műfüves pályára focizni, ahol kihívóink is akadtak bőséggel. Ezek a meccsek szinte mini Bl-döntők voltak, akadt olyan nap, hogy 4 csapat is versengett egymással a pályán elődöntő-döntő rendszerben. És ott voltak a helyi nb1-es csapat ifijei is, akik presztizsből is meg akarták alázni a többi bagázst. Elvertük őket nagyon keményen, de nem azért mert jobb focisták voltunk (közel sem), hanem azért mert egymásért küzdöttünk, és döglöttünk meg a pályán. Sajnos a csapat szétszéledt középiskola után a szélrózsa minden irányába, csak a fakuló emlékek maradtak meg. De az a pár év örökre összekovácsolt minket, hiszen egy család voltunk, közös volt a cél, és mindenki szeme előtt ott lebegett egy példakép. Egyetemre kerülésem után egy másik csapatban találtam magam, akikkel az egyetemi bajnokságban játszottunk immár betonos pályán. Itt összeszedtem egy rakat sérülést (pl: kifordult és szilánkosra tört a lábfejem egy blokkolás után), és ezzel felhagytam a sport komolyabb űzésével. De a mentalitás amit a Kapitány hétről hétre bemutat nem csak a pályán ragadt rám, hanem az élet minden területén! Az az elszántság amivel a legsötétebb pillanatokban, amikor már mindenki feladja, még rádob egy lapáttal, és kihúzza a csapatot a gödörből egyszerűen lenyűgöző.. Sajnos a mai fiataloknál már nem látom ezt az összetartást, a hétvégi grundfoci kezd kiveszni a mindennapokból, pedig anno minden lakótelepnek megvolt a maga puyolja, r. carlosa, dinhoja, zidaneja. Ma már csak a fifázás megy sokuknál (tisztelet a kivételnek). Amondó vagyok, minden férfinak meg kell tapasztalni az élete során legalább egyszer, hogy milyen egy csapattal a közös célért küzdeni, és mindent beleadni! Ezekért az élményekért köszönettel tartozok Puyolnak, mert megtanított rá, hogy nincs vesztes helyzet, csak olyan, hogy nem ismered a kiutat belőle. Ezért ő a példaképem Édesapám mellett! Carles az egyszerű halandóban manifesztálódott klubszeretet, az örökké küzdeni akarás, és a meg nem alkuvás mintapéldája. Becsüljük meg, amíg köztünk jár az öreg, és emlékét őrizzük meg az utókornak! Egy angol nyelvű idézettel zárnám a hosszúra nyúlt hozzászólásomat: "As long as he lives, the heart of this army cannot be broken, he makes us all proud."
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.03.04. 18:30:45

shutterisland írta:
tavaly és idén összesen nem tudott annyit játszani, mint még tavaly előtt.
sajnos szépen lassan meg kellett/kell szokni.
Mégis olyan hirtelennek tűnik.. És ugyan a csapatból nem nagyon fog hiányozni, a csapat mellől nagyon is. :(
De azért még ne búcsúztassuk, idény végéig még biztosan játszik néhányszor, és ha mást esetleg nem is, remélem legalább a kupát a magasba emelheti majd. Még egyszer. Utoljára.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.03.04. 18:03:25

Ebben a szezonban azért kaphattál egy kis ízelítőt.
meg az előzőben is.

idén : 1000 perc
tavaly : 1600 perc
ehhez viszonyítva még 11/12-ben : 3460 perc

tavaly és idén összesen nem tudott annyit játszani, mint még tavaly előtt.
sajnos szépen lassan meg kellett/kell szokni.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2014.03.04. 17:58:13

Nekem örök kedvenc.... a LEGNAGYOBB...

GRÁCIES PUYOL


=D>
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.03.04. 17:54:38

Ha nagyon megerőltetem magamat, még talán valahol meg is találnám azt a Képes Sportot amiben nyilatkozik a kapitánnyá való kinevezéséről. Olyan alázattal és tisztelettel nyilatkozott. Akkor szerettem meg igazán a KAPITÁNYT. Hiányozni fog! Sohasem feledünk :!: :(
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.03.04. 17:54:04

minden tiszteletem Pulyolé, nagyszerű játékos és figyelemre méltó személyiség. az sem kirívó jelenség hogy egy-egy sztár focista elmegy egy időre pénzt keresni, vagy levezetni egy csodás karriert. mégis...... ha igaz, hogy a Barca több mint egy klub nekem valahogy hiányérzetem van a tekintetben, hogy egy ilyen legenda nem találja meg a helyét a "nagy családban"?! Guardiola, Valdés, Pulyol, a botrányok Messitől, Neymarig, majd most a vezető váltás körüli (kezdődő front) mintha repedezne a Barcelona nimbusz?! - persze lehet, hogy csak rémeket látok......
Válasz küldése