La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.23. 11:39:40

geridoss írta:
2020.11.23. 11:11:09
És van olyan, aki megütné a szintet, középhátvéd, jobbhátvéd és szélső? Nem követem a B csapatot, azért kérdezem.
Koeman Minguezat szokta felhívni mostanában kh-nak, nem nagyon ismerem, Fati helyén meg Konradot próbálgatta. Talán ők ketten akiket próbálgathat.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.11.23. 11:11:09

És van olyan, aki megütné a szintet, középhátvéd, jobbhátvéd és szélső? Nem követem a B csapatot, azért kérdezem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.23. 09:47:52

A B-csapat összességében nem villog. De ettől még Fati, Busquets, Piqué és SR sérülése csak adna alkalmat néhány fiatalnak egy.két próbára.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.11.18. 14:41:44

Samper írta:
2020.11.17. 10:34:40
Semmi kifogásom Balde felhozásának terve ellen, de ne már, hogy csak az döntsön, hogy más csapat kit akar elvinni. Itt lenne az ideje, hogy kiderítsék, van-e a Barcanál jövője Comasnak, Jandronak,Moribanak.
Minguezat is hamarabb hozták fel, mint Comast, plusz még ott van Ramos Mingo is, mit keresne ő a felnőtteknél. Orellana pedig második szezonjában, 20 évesen még a B-ben sem tud stabil alapember lenni, akkor milyen jövője lenne itt? Moriba pedig még csak most jött fel a B-be, ráadásul közelről sem hiányposzt az övé. Ahogy az előző kettő sem.
Balde is várhat még, viszont ha hozza azt amire predesztinálták kulcsposztot tölthet be.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.17. 10:34:40

Semmi kifogásom Balde felhozásának terve ellen, de ne már, hogy csak az döntsön, hogy más csapat kit akar elvinni. Itt lenne az ideje, hogy kiderítsék, van-e a Barcanál jövője Comasnak, Jandronak,Moribanak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.11.16. 10:56:11

Samper írta:
2020.11.16. 09:48:03
Sok a sérült, kifáradtak játékosaink a válogatott meccseken. Nem most lenne itt az ideje 1-2 rovábbi újonc színreléptének? (Konrad,Comas)
Araujo a Transfermarkt szerint 19-én térhet vissza.
Konrad szerintem se egy elvetemült ötlet.

Inkább valami kp kéne, mert Busi is kidőlt. De Jong csapágyasra van járatva, Pjanic meg kérdőjel, nem igazán játszott végig itt meccseket, csak a Juve ellen.
Alena, Puig szerintem nem a legmegfelelőbb alternatíva szűrőnek. Talán ideje lenne kipróbálni azt a Matheus Fernandes gyereket, ha már itt van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.16. 10:53:33

Samper írta:
2020.11.16. 09:48:03
Sok a sérült, kifáradtak játékosaink a válogatott meccseken. Nem most lenne itt az ideje 1-2 rovábbi újonc színreléptének? (Konrad,Comas)
Ennyire nem vagyok képben a fiataljainkkal, de az ideje már ma is későn lenne....persze az sem mindegy, milyen posztokra lenne színrelépő....nyilván a fiataloknak is kell a versenyhelyzet, de a megrogyott és felállásra már képtelen, alkalmatlan gerincbe kellene belenyúlni
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.16. 09:48:03

Sok a sérült, kifáradtak játékosaink a válogatott meccseken. Nem most lenne itt az ideje 1-2 rovábbi újonc színreléptének? (Konrad,Comas)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.29. 16:41:55

PorSiempre írta:
2020.10.29. 15:36:03
Nem találom Araujo topikot, így itt kérdezem meg, hogy tud-e valaki valami infót róla? Milyen súlyos a sérülése?
Egyelőre "some discomfort" a hivatalos álláspont. Nem vagyok orvos, de szerintem ha valami komolyabb dolog lenne (mondjuk szakadás), akkor azt már tudnánk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.10.29. 16:12:25

Pont a meccs előtt volt szó arról, milyen szűken állunk középhátvédek terén. Jelenleg két bevethető középhátvédünk van mindössze, és ők is hibát hibára halmoznak, piros lapokat is beleértve. Szűken vagyunk...
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2020.10.29. 15:36:03

Nem találom Araujo topikot, így itt kérdezem meg, hogy tud-e valaki valami infót róla? Milyen súlyos a sérülése?
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.29. 03:02:48

Azt hiszem, új nevet kell tanulnunk: Ramos Mingo.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.10.04. 08:02:31

Minthogy az igazolások fínoman szólva felemásan sikeredtek, nem vesztette aktualitását az, hogy az utánpótlás tehetségeire ezután érdemes nagyon odafigyelni és az arra érdemesek gyors előrelépését segíteni kell.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.09.30. 17:07:04

bence0330 írta:
2020.09.30. 13:44:43
Nagyon remélem, hogy Araujo EG előtt van a rangsorban, még ha érkezik is a Citiből, és EG csak keret mélyítésére szolgál. Láttam a hétvégén a City meccsét, és vannak védők, akik kézen állva lehozták volna, amint EG, akinek köze nem volt a körülötte szaladgáló Vardyhoz. Nem akarom persze eltúlozni, nem tragikus védő, de a mostani 3 (Araujoval) bőven jobb jelen pillanatban még.

Ugyanezt gondoltam én is. Direkt néztem a hétvégi meccset. Bakkker! :lol: Az 5-ből három gól vastagon az övé volt. Berakták hintába, tizenegyest csinált, luftot rúgott... Hijjj! :lol: Most először figyeltem igazából a játékát, de ha ezt tudja akkor akkor hozzuk inkább ingyen a 33 éves Garayt, vagy hozzunk egy full random hollandot Koeman örömére, vagy akár tegyünk fel egy 17 évest az első keretbe, mert ezt tudja akkor érte nem kell egy vasat se adni.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.30. 13:44:43

Chino írta:
2020.09.30. 11:47:11
Én úgy tudom Araujo már a felnőtt csapat tagja, csak nincs profi szerződése, játszhat a B-ben is.
Eric Garciaról pedig elvileg nem tettünk le...
Nagyon remélem, hogy Araujo EG előtt van a rangsorban, még ha érkezik is a Citiből, és EG csak keret mélyítésére szolgál. Láttam a hétvégén a City meccsét, és vannak védők, akik kézen állva lehozták volna, amint EG, akinek köze nem volt a körülötte szaladgáló Vardyhoz. Nem akarom persze eltúlozni, nem tragikus védő, de a mostani 3 (Araujoval) bőven jobb jelen pillanatban még.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.30. 11:47:11

Samper írta:
2020.09.30. 10:23:23
Samper írta:
2020.09.24. 09:46:32
Már látszik, hogy a fiataljaink közül csak Fati kapott rendes szerződést. Hasonló korúak viszont, ha máshonnan igazoltuk őket, kapnak. Ez erősen igazságtalan, de talán Araujo, Puig, Fuente és Moriba gyakran fognak együtt edzeni a "nagyokkal" és sérülések, eltiltások esetén be is kerülhetnek a csapatba.
A védők tekintetéban okt.5 után is olyan szűk lesz a választék, hogy sorozatos sérülés esetén ismét csak a jelenlegi B-ben lesznek kénytelenek körülnézni.
Én úgy tudom Araujo már a felnőtt csapat tagja, csak nincs profi szerződése, játszhat a B-ben is.
Eric Garciaról pedig elvileg nem tettünk le, most Rafinhat próbáljuk belevonni a transzferbe, akit Pep szívesen látna a csapatban. EG amúgy sem játszana szerintem sokat, van 4 védő is előtte, plusz szükség esetén Fernandinho is.

Moriba-val még bőven lehet várni, nagyon fiatal először ragadjon meg a B-ben, ahogy Konrad is.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.30. 10:23:23

Samper írta:
2020.09.24. 09:46:32
Már látszik, hogy a fiataljaink közül csak Fati kapott rendes szerződést. Hasonló korúak viszont, ha máshonnan igazoltuk őket, kapnak. Ez erősen igazságtalan, de talán Araujo, Puig, Fuente és Moriba gyakran fognak együtt edzeni a "nagyokkal" és sérülések, eltiltások esetén be is kerülhetnek a csapatba.
A védők tekintetéban okt.5 után is olyan szűk lesz a választék, hogy sorozatos sérülés esetén ismét csak a jelenlegi B-ben lesznek kénytelenek körülnézni.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.24. 09:46:32

Már látszik, hogy a fiataljaink közül csak Fati kapott rendes szerződést. Hasonló korúak viszont, ha máshonnan igazoltuk őket, kapnak. Ez erősen igazságtalan, de talán Araujo, Puig, Fuente és Moriba gyakran fognak együtt edzeni a "nagyokkal" és sérülések, eltiltások esetén be is kerülhetnek a csapatba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.10. 15:50:14

Valaki ismeri ezt a balhátvéd srácot, Balde-t aki most került fel az U19-be?
Azt hallottam, hogy nagyon ígéretes. Most néztem, már a spanyol U18-as válogatottban is játszott 16 évesen.

Nyilván Youtube video, de nem tűnik elveszettnek a gyerek:

https://www.youtube.com/watch?v=qsad1Z6fMQ4
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.30. 21:27:07

A B-ből Tenas, Akieme, Cuenca és Moriba készül az előszezonban Koemannál.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.31. 16:37:58

Azért szögezzük le, hogy az utóbbi hónapokban megváltozott a B csapat játékosainak helyzete. Setien mindig ugyanazokat vitte fel edzésre - ellentétben Valverdevel, aki ezt össze-vissza tette. Valverde csupán egy fiatalnak tette lehetővé a kiugrást, Fatinak, de őt is egyenesen a juniorból hozta fel. Külön kedvezett a sors a B-seknek az által, ahogy a járványszünet után a bajnokság úgy folytatódott, ahogy. Ennek következtében nyártól Fati, Puig és Araujo felkerül a felnőtt keretbe. Aki meg még állandó meghívott volt, arról elisnerik, hogy kinőtte a B-t és eladják visszavásárlási opcióval, vagy kölcsönadják. Ezek után a még fiatalabbak nem érezhetik úgy, hogy a B-ben játszani remébytelen opció lenne. Persze akit a játékosfigyelők az utánpótlásból kinéznek maguknak, az továbbra is fog kapni ajánlatot innen-onnan és alku kérdése, hogy ki megy, ki marad.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.31. 12:46:58

MatyiG írta:
2020.07.31. 12:10:15
Azért nem gondolnám, hogy egy Benficaban alapembernek lenni szégyenteljes lenne. Fix BL induló csapat minden évben.

Vagy mivel jobb egy Citynél csere lenni, mint egy Celtaban, Betisben alapembernek lenni?
Egyáltalán nem szégyenteljes, de azért onnan bőven van feljebb, pláne valakinek, akit Alba utódjának vizionálnak itt páran. Kezdésnek mondjuk egy spanyol válogatott meghívó is megtenné, valóban. Portugál bajnokként tényleg nem olyan rossz minden évben selejtező nélkül BL-be lenni, mégha a csoportkörön azért nem is mindig sikerül túljutni :D

City-nél cserének lenni pedig nem olyan rossz, top klub, és mivel angol csapat akik BL-ben is indulnak, nagy valószínűséggel van esély bizonyítani legalább ilyen Carabao-szinten. Arról nem is beszélve, hogy Pep az edző, aki azért valamennyire ért a fiatalok nyelvén.

De egy Celta-ból is meg lehet találni az utat egy Barcelona-ba, ha alkalmas vagy rá. Ahogy egy Benfica-ból is meglehet, lásd Semedo.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.31. 12:20:53

MatyiG írta:
2020.07.31. 12:10:15
Vagy mivel jobb egy Citynél csere lenni, mint egy Celtaban, Betisben alapembernek lenni?
Hát az a srác mondjuk felmerült eleve egy Citynél, míg a Benficás, Betisek arcok nem. Különben nem ott lennének. Pl. Denis Suárez is eljutott egy Arsenalig, ahol hamar kiderült, hogy az a csuka is nagy rá. Most a Celtában elég rendszeresen játszik, de látjuk, hogy attól magasabb szinten már megbukott, és cserének sem tudott ott megmaradni.

Kérdeznék akkor én is: hol van Grimaldo válogatottsága? Ha jól látom, 25 lesz már ősszel, ez már nem az ígéretes fiatal kincs kategória. Ha annyira jó, már kiszoríthatta volna onnan Albát. Azért írom ezeket, mert fogalmam sincs, hogy játszik. És szerintem sokkal jobban ti sem tudjátok. Youtube videókat megnézhetek róla (és azok alapján bármelyik nekem szimpatikus játékosról beképzelhetem magamnak, hogy ő tényleg mennyire jó), de a teljes képhez az kellene, hogy leüljek megnézni ötven Benfica meccset, ami nyilván nem megoldható.

Ez olyan, mint amikor írtuk, hogy bizony Setién nem lesz itt Guardiola vagy Klopp, hiába voltak ők is noname arcok, amikor felfuttatták őket. Mert komoly különbség, hogy Setiénnek 60 évesen egy Betis volt a csúcs eddig, míg a másik kettő edző még fiatal volt, és nem tudtuk, mi lesz belőlük. Ugyanígy ha Grimaldo, Rafinha, Denis, Munir, stb. 25-6-7 éves korukra nem tudtak top csapatokba bekerülni, és a válogatottba sem, akkor nem gondolom, hogy ők itt megváltanák a világot.

Lényeg a lényeg, a minőség utat tör magának. Ezért nem tudok könnyeket hullatni a szélnek eresztett fiatalokért. A 90%-uk úgy is el lesz engedve, különben az összes Barca B-t felhoznánk az A-ba, és néhány év alatt a keretünk potom 300 főre duzzadna. :D

De nem is ragozom tovább a témát, mert elkopik a billentyűzetem. Tudom, hogy akiknek a La Masiás fiatalság a szíve csücske, azok nem fognak tudni ezzel a gondolkodásmóddal azonosulni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.07.31. 12:10:15

Azért nem gondolnám, hogy egy Benficaban alapembernek lenni szégyenteljes lenne. Fix BL induló csapat minden évben.

Vagy mivel jobb egy Citynél csere lenni, mint egy Celtaban, Betisben alapembernek lenni?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.31. 11:19:19

Chino írta:
2020.07.29. 22:03:53
Részben igazat adok neked, de ez nem ilyen fekete-fehér. Az ilyen 15-16 éves fiatalokról mint pl. Jordi is volt nem lehet tudni hogy tényleg az A-keret stabil tagjai lesznek, viszont velük kapcsolatban van a legnagyobb esély, hogy kiemelkedő játékosok lesznek. Ezért is nehezményezik sokan hogy elmennek ezek a srácok. Ilyen volt pl. Thiago is. Ugyanez a helyzet most a kis Simons-szal, akihez mindenki sok reményt fűzött, a PSG-ben eddig még nem emelkedett ki, a következő szezon már valamennyire vízválasztó lehet.
Sandroról, Telloról, Cuencaról stb. lehetett tudni hogy nem viszik sokra, nem volt bennüksemmi kiemelkedő. Talán Munirhoz lehetett több reményt fűzni. De az a hátvédgyerek jó ideje a Benficanak alapjátékosa és baromi jó a srác, speciel nagyon szeretném viszontlátni, de erre kb. 0 % az esély a távozását figyelembe véve.
Ugyanakkor ennek a fordítottja is igaz. Piqué sem volt egy csodagyerek, semmi sem utalt arra, hogy van értelme visszahozni, első évében mindenki fogta a fejét, miket is csinált, de Pep ragaszkodott hozzá és hosszú távon igaza lett. Busquetset ís szídta mindenki, hogy Yaya előtt volt, a teljesítményével nem is feltétlenül szolgált rá erre, a többit tudjuk. Ha csak ezt a két embert nézzük, most mennyi lehetőséget kapnának? Két-három meccs aztán mennek kölcsönbe vagy a lecsóba és közel sem biztos, hogy egy középcsapatnál tovább jutottak volna. Xavi esete is megér például egy misét de írhatnánk még sok emberről mindent.
Persze, hogy nem ilyen fekete-fehér. De csak a példák, akiket felhoztál. Piqué lehet, hogy nem volt extra, de őt is egy álom Unitedből hoztuk pl. vissza. Azért ez árulkodó önmagában, hogy egy ilyen helyre be tudott kerülni. Tehát őt pl. egy Unitednek adtuk tovább. Akiket most adunk tovább keservesen, azok Betisbe, Benficába, Celta Vigoba mennek. Xavit semmire nem tartották sokáig, igen, de ha azt nézzük, az emberünk 2000-től fogva spanyol válogatott volt. Pep érkezése előtt (amikor igazán kivirágzott) konkrétan EB-t nyert a válogatott alapembereként. Ne tegyük már mellé Munirt, Rafinhát meg mittudoménkit.

Grimaldo (tényleg nem emlékeztem már a nevére amúgy, nem gőgből írtam) se szorítsa már ki Albát úgy, hogy 24 évesen a Benficában játszik, és még be sem hívták pl. a válogatottba. Alba meg leszögezem, h idén kutyasz.ar volt, és rühellem is egyébként az embert, de tavaly még top szezont hozott. Grimaldo nyugodt szívvel kiszoríthatta volna pl. a válogatottból már, ha annyira jó lenne. Feltételezem amúgy a Benfica meccseket sem nézi itt senki valójában, hogy tényleg hitelesen állíthassa, hogy a srác tényleg ennyire jó.

Busquets-et aláírom viszont, ha Pep nem tudja beilleszteni a játékrendszerébe, akkor nagy eséllyel elkallódott volna. De a többiek sántítanak szerintem.

Összességében a véleményem nem változott, bár marha egyszerűen gondolkodom a dolgot illetően (tudom), de még mindig két dolgot állítok:
1. akiben ténylegesen van minőség, az utat fog találni komoly klubokba,
2. akiben ténylegesen van minőség, annak lesz lehetősége a mi nagycsapatunkban játszani.

Ami pedig a pad feltöltését illeti a növendékekkel, davi10-zel értek egyet megint. Mi abból indulunk ki, hogy minden La Masiás fiatal álma a padunkon elkorhadni alamizsna fizetésért, de koránt sem biztos, hogy ez így van.
Samper írta:
2020.07.29. 20:48:48
Őt a magát zseniképzőnek tartó Monaco vitte el. Nem jött be, de a Monacoról is kiderült, hogy mégsem zseniképző. Viszont Garciát a City vitte el, bejött és most visszahoznánk, ha tudjuk.
Megintcsak visszakanyarodnék ahhoz, amit írtam. Fogalmam sincs, ki Eric Garcia, de őt egy City vitte el, nem egy Celta Vigo. És most vissza is hoznánk. Tehát 1. Eric Garcia utat talált magának egy top csapatba, 2. meg van most a lehetősége, hogy visszatérjen ide.
Válasz küldése