La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.13. 12:57:56

Van egy srác a Masian, akinek szintén komoly jövője lehet a klubban.
Arnau Pradasnak hívják a gyereket, de nagyon durva, amire képes. A Mundo is lehozott róla egy cikket. Még csak 15 éves, szóval odébb van még, bár ha azt nézzük Fati, Gavi, Pedri sem várt sokat...
Balszélső, viszont ballábas, úgyhogy nem okozhatna neki gondot egyik oldal sem. Nyilván rengeteg ilyen "új Messi" van és ő is egy nagy HA, de ettől függetlenül érdemes figyelni rá.

Ha valaki kíváncsi, itt van egy kis összefoglaló róla. Először azt hittem egy összevágott video a szezonról, később láttam, hogy ez csak a hétvégi meccsük.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4e2VUXncpg
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.26. 18:54:35

A Bajnoki mérkőzések topicban volt szó Colladoról. A héten volt róla szó egy cikkben, hogy lelkileg nagyon megviselte, hogy csapat nélkül maradt és azon is elgondolkodott, h abbahagyja a focit. :? Laporta meg felhívta telefonon, hogy megtesz mindent, h elrendeződjön az ügye, egyeztetni fog a Ligával, gondolom, h legalább a B-ben játszhasson.

De én az ő helyzetét nem értem, az volt, h ettől a nyártól fixen a felnőtt csapat tagja, ok az utolsó pillanatban a belgákkal vagy az angolokkal nem jött össze, de akkor mi lett a felnőtt szerződésével átigazolás nélkül?
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.22. 21:16:34

brazilfan írta:
2021.09.22. 19:49:20
Tény, hogy Koemannál több fiatal játszik, mint amennyi Valverdénél és Setiennél debütált, de ezt nagy részben a megszorítások miatti kényszer szülte, és kevésbé Koeman érdeme.
Nyáron többször is elmondta, hogy szeretne még igazolni, de hát vékony a pénztárca. Ha valóban fiatalpárti lenne, akkor eszébe nem jutott volna Luuk de Jongot leigazolni, és nem lenne kérdés, hogy a jelenlegi keret egyik legjobb játékosa, Puig játszik-e vagy a padot koptatja. Félek, hogy ha jobb anyagi helyzetben lennénk, Koeman már fél Hollandiát idehozta volna, a fiatalok kárára.
A Sporton volt egy cikk, hogy többször rendszeresen jár le a fiatalok edzésére és nézi a meccseiket.
Minguezat szülte igazán kényszer, de mindenki fent maradt. Moribaból stabil játékost csinált, az alig 17 éves Gavit az ifiből hozta fel, nem hiányposzt mégis a szezon kezdete óta fent van és nem fél használni. Nico sem volt még tavaly tagja a B-nek, a szezon második felében kezdett játszani, ő sem kényszer miatt van itt, vagy nincs a helyére ember. Baldet már tavaly említette, hogy készen áll a nagycsapatra, nem Destet vagy Lenglet (Umtitit) erőltette be egy Bayern ellen, ő Alba elsőszámú cseréje. Az sem véletlen, hogy Araujo az egyik évben játszik 7-8 meccsen 4-500 percet, a következőn már 30 felett több mint kétezret, pedig sérült is volt.
De egyik fiatal sem vallott szégyent, pedig elég sokan vannak. Nyilván Gavi, Nico és Yusuf még az elején vannak, de biztató mindegyikük.
Pedri alapember, bár vele talán túlzásba is esett. Őt is lehet fikázni, hogy csak a kétméteres passzokat tudja stb. és semmi keresnivalója a csapatban, de akkor gondolom hülye Lucho és Fuente is, ráadásul az is véletlen hogy ő a golden boy legesélyesebbje.

Mellesleg Valverde alatt is volt többször olyan szituáció, amikor ráfért volna a csapatra plusz ember, mégse fordult a Masia felé. Például mikor lesérült Suarez, akkor is mi történt? Inkább vettek 18 millióért a Leganesből egy Braithwaite-et kb. cserének ideiglenes megoldásként.
A Riqui témát meg engedjük már el, ötvenezerszer át lett már rágva. Nincs rálátásunk, csak ők tudják mi az oka.
LDJ-ről annyit, hogy Koeman egész nyáron könyörgött egy centerért, de nem volt rá pénz. Nem azért hozták ide mert holland, max befolyásolta a választást, hogy már dolgozott vele, mert nem hiszem hogy olyan sok center volt a piacon aki idejön ingyen egy évre.

Lehet szidni sok mindenért Koemant, meg is érdemli, de az érdemeit azért ne vitassuk el.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.09.22. 19:49:20

Tény, hogy Koemannál több fiatal játszik, mint amennyi Valverdénél és Setiennél debütált, de ezt nagy részben a megszorítások miatti kényszer szülte, és kevésbé Koeman érdeme.
Nyáron többször is elmondta, hogy szeretne még igazolni, de hát vékony a pénztárca. Ha valóban fiatalpárti lenne, akkor eszébe nem jutott volna Luuk de Jongot leigazolni, és nem lenne kérdés, hogy a jelenlegi keret egyik legjobb játékosa, Puig játszik-e vagy a padot koptatja. Félek, hogy ha jobb anyagi helyzetben lennénk, Koeman már fél Hollandiát idehozta volna, a fiatalok kárára.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.22. 15:43:16

geridoss írta:
2021.09.07. 19:01:32
Jövőre lejár a szerződése a párizsiakkal, ha esetleg addig felnőtt szinten is mutatna valamit, szó nélkül várnám vissza.

Én nem tudok rá egy pillanatig sem haragudni. Nézzük meg, az elmúlt 5 évben hány fiatal került be a csapatba támadó - kp részlegen a la masiaról. Sorra vásároltuk a kóklerebbnél kóklerebb játékosokat rekord összegekért, akik közül alig vált be valaki. Nem csodálom, ha egy tehetséges fiatal úgy gondolta, hogy lelép innen, mert 100 milliókért igazoltak a posztjára, és nyilván nem azok fognak padozni.

Meg hát 16 éves volt, egy Raiola féle patkány könnyen lyukat beszél egy ilyen korú srác hasába. Csak gondoljatok vissza a saját 16 éves önmagatokra, ki mennyire volt magabiztos és céltudatos a jövőjével kapcsolatban, és hol tart most az akkori célokhoz képest. Persze van aki úgy van vele, hogy ha nem játszik is a klub a mindene (khm, Puig), de megértem azt, aki az elmúlt években itt zajló mocsokhoz nem akarta adni a nevét és inkább lelépett.

Azért hiába mondja mindenki, hogy mert a PSG-ben biztos sok pénzt ígértek neki, igen ez valószínű. De azért ne menjünk el amellett sem, hogy komoly csapat van Párizsban, talán ők jelenleg a legnagyobb esélyesei a BL-nek. Van ott komoly sportszakmai projekt is. Mondjuk amennyi pénzt pumpálnak bele, illik is lennie.
Alapvetően egyetértek veled, ugyanakkor felnőtt szinten biztosan nem fog ott bármit mutatni. Nem arról híresek ott Párizsban, hogy egy fiatal srácot "pátyolgassanak" és építgessék a csapatba. Azt is el tudom képzelni, hogy csak belénk akartak rúgni egyet azzal, hogy elvitték az egyik (ha nem a legnagyobb) tehetségünket. Nekik ez nem került szinte semmibe, lehetőséget pedig szinte minimálisat sem kapott. Nem néztem utána, de eddig volt vagy 10-12 perce összesen a felnőtt csapatban.

A sors fintora, hogy bármennyire kókler is Koeman ő az akitől megkaphatná a lehetőséget. Moriba, Pedri, Mingueza, Nico, Balde, Gavi mind tőle kapták meg az esélyt, de Araujo is nála kezdett igazán játszani. Fatit ugyan nem ő "fedezte fel" de folyamatosan játszott míg meg nem sérült. De pl. Yusuf is a B-be jött, mégis folyamatosan fent játszik.
Valverde és Setien sem merített nagyon (szinte semennyire) a Masiából, így akkor tényleg jogos volt a váltás, habár akkoriban még nem állt a felnőtt csapat küszöbén.

Én is örülnék ha "hazatérne", de nagyon sok minden függ attól, hogy ki lesz a következő edző. Könnyen lehet, hogy a Koeman által használt fiatalok menni fognak a levesbe, legalábbis egy időre.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.09.22. 07:00:54

Fiataljainkat hiba névtelen masszának tekinteni. Közülük aki egyszer kezdő volt az első csapatban annak automatikusan kellene kapnia önálló posztot a Fúrumon.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.09.07. 19:01:32

Jövőre lejár a szerződése a párizsiakkal, ha esetleg addig felnőtt szinten is mutatna valamit, szó nélkül várnám vissza.

Én nem tudok rá egy pillanatig sem haragudni. Nézzük meg, az elmúlt 5 évben hány fiatal került be a csapatba támadó - kp részlegen a la masiaról. Sorra vásároltuk a kóklerebbnél kóklerebb játékosokat rekord összegekért, akik közül alig vált be valaki. Nem csodálom, ha egy tehetséges fiatal úgy gondolta, hogy lelép innen, mert 100 milliókért igazoltak a posztjára, és nyilván nem azok fognak padozni.

Meg hát 16 éves volt, egy Raiola féle patkány könnyen lyukat beszél egy ilyen korú srác hasába. Csak gondoljatok vissza a saját 16 éves önmagatokra, ki mennyire volt magabiztos és céltudatos a jövőjével kapcsolatban, és hol tart most az akkori célokhoz képest. Persze van aki úgy van vele, hogy ha nem játszik is a klub a mindene (khm, Puig), de megértem azt, aki az elmúlt években itt zajló mocsokhoz nem akarta adni a nevét és inkább lelépett.

Azért hiába mondja mindenki, hogy mert a PSG-ben biztos sok pénzt ígértek neki, igen ez valószínű. De azért ne menjünk el amellett sem, hogy komoly csapat van Párizsban, talán ők jelenleg a legnagyobb esélyesei a BL-nek. Van ott komoly sportszakmai projekt is. Mondjuk amennyi pénzt pumpálnak bele, illik is lennie.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.07. 16:01:32

Xavi Simonsot kirakták az U19-es válogatottból.
Két csapattársuk nőt vitt fel a szobájába, (ezzel a Covid protokollt is megszegték)de Simons az elmondása szerint csak videojátékozott két sráccal és csak átmentek megnézni milyen ricsaj van ott. Közben elkapta őket az egyik stábtag és mind az öten repültek.
Elég gyenge magyarázat, de lehet, hogy így volt.
Mindenesetre sajnálom, hogy a pénzt választotta, ki tudja most hol lenne, ha itt marad. A legígéretesebb játékos volt a korosztályában, most pedig még epizódszerepet sem kap Párizsban. Szerintem ő is rég megbánta, hogy eligazolt, ha a tendenciát nézzük jó eséllyel már az A csapatban lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.04. 16:09:18

vg99 írta:
2021.09.04. 14:54:24
Mondjátok mar meg,mit kell látni Dani Olmoban, mert allítólag nagyon akarjuk, és 60, ill 75 milliós összegek repkednek. Nem ügyetlen, de szerintem nem is világklasszis.
Ezt annyira én sem értem. Ügyes srác, de nem látom igazán jobbnak, mint Pedri v. Puig. Mondjuk nagyon nem ismerem, csak az EB-n követtem a játékát. De ezek az összegek tuti kamu kell legyenek, ha ennyi pénzünk lenne igazolásra, nem Olmot kergetnénk. :)
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.04. 14:54:24

Mondjátok mar meg,mit kell látni Dani Olmoban, mert allítólag nagyon akarjuk, és 60, ill 75 milliós összegek repkednek. Nem ügyetlen, de szerintem nem is világklasszis.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.09.03. 22:32:27

Papíron tele vagyunk csatárral, mégis sok a kérdőjel. Hasznos volna találni a B-ben vagy az U-19-ben egy-két olyan csatárt, akit érdemes lenne legalább időnként felhozni az első csapat edzéseire.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.28. 21:44:33

https://www.goal.com/en/news/bayern-mun ... s4om0qd77c

osszejohet Moriba eladasa 15 millaert a Lipcsenek, ha sikerul eladniuk Sabitzert a Bayernnek...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.13. 21:41:34

Nyiri81 írta:
2021.08.13. 09:33:17

Azért ne sajnáljuk nagyon. Egy fedezet nélküli ígéret a srác de úgy néz ki igényei már vannak.
A Moriba család magának kereste a bajt. Látva, hogy már az első csapatban is bevált, olyan ügynökséggel szerződtek, amely nagyon rámenősen képviseli az ügyfele érdekeit. Igen ám, de beleszaladtak a Club pénzügyi krachjába, amikor a játékosok fizetéscsökkentése van napirenden. Ilyenkor egy nagyralátó igény nyilvánvalóan nem teljesíthető, márcsak azért sem, mert erre hivatkozva mások is emelést követelnének. Az ügynökcég annak ellenére se volt belátó, hogy nem állt mögötte egy klub, amely annyira akarta volna Moribát megszerezni, hogy fizetett volna érte. Az is magas nekik, hogy minimum egy félév játék nélkül visszavetheti a fejlődését, meg a piacon nincs naprakész referencia video-anyaga.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.13. 09:33:17

Barcaforever írta:
2021.08.13. 08:45:51
Az elmúlt hetek történéseiből kiindulva, szerintem mi szivatjuk a srácot, mert az is egyértelmű, hogy még nevezni se tudjuk az első csapatba, ezért vmi nagyon irreleváns feltételeket akarnak adni neki, miközben elengedni se akarják, mert pénzt akarnak belőle látni, ezért a srác opóágon van. #-o
Azért ne sajnáljuk nagyon. Egy fedezet nélküli ígéret a srác de úgy néz ki igényei már vannak.
Csak is Puyol
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.13. 08:45:51

Én nagyon kíváncsi lennék Moriba véleményére is a vele kapcsolatos szituációról.

Az elmúlt hetek történéseiből kiindulva, szerintem mi szivatjuk a srácot, mert az is egyértelmű, hogy még nevezni se tudjuk az első csapatba, ezért vmi nagyon irreleváns feltételeket akarnak adni neki, miközben elengedni se akarják, mert pénzt akarnak belőle látni, ezért a srác opóágon van. #-o
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.03. 14:42:27

Chino írta:
2021.08.03. 14:00:05
Hogy ez a meddő labdajáratás és fantáziátlanság mennyire az edzőn/taktikán/ötlettelenségen vagy képességeken múlik azt addig nem fogod tudni, amíg Messi itt/így játszik. Nagyban mernék fogadni, hogy a komolyabb kluboknak is effelé tendálna a játékuk ha Messi ott lenne. Amíg a félpályán vagy kilátástalan pozícióban is 90 %-ban ő kapja a labdát, addig túl nagy változás nem lesz. Természetesen csinál hihetetlen dolgokat és sokszor képes eldönteni meccseket, de néha már káros, hogy ennyire ő van a középpontban. Néha szinte a csapattárstól veszi el a labdát. Tudom, hogy most kapom a köveket és a rugdosást, mert szentségtörést követtem el, de lassan be kell látni, ahhoz hogy változás legyen Messi szerepét kellene kicsit változtatni. Na jó, most megyek mert amit most kapok azt nem teszem zsebre. :)
Azért szerintem akkor is látványos, milyen játékosokat választ ki a sok közül. Nem a klasszikus Masiás kis zseniket, hanem aki kemény. Például az első felkészülési meccsen Matheus játéka nekem hatékonyságban, gyorsaságban, pontosságban is kiemelkedett tán az egész második félidei csapatból, de több lehetőséget nem kapott, ő ezt a szervező-védekező Busi posztot inkább Xavi stílusában oldotta meg, és az nem volt RK-nak túl szimpi. (Ő monduk már nem is fiatal, az is igaz.) Nicoban van tán mindkettőből egy kicsi, nekem sokkal ügyesebbnek, gyorsabbnak, és kontrolláltabbnak tűnik az egész játéka, mint Moribáé. Plusz Moriba tán inkább DJ posztja/stílusa, Nico meg inkább Busi posztja, és Busi helyére inkább kél el a csere, mint DJ-éra szerintem.
Baldé remélem elég jó lesz ahhoz, hogy Albát padra kényszerítse legalább 30 percekre, és RK ne féljen hozzányúlni, amikor kell. Úgy láttam, hogy tavaly is sokszor azért nem cserélt be valakit, mert bár szükség lett volna rá, de nem bízott a cserékben.

Igen, egyetértek, de az sem igaz, hogy ezt nem lehet kontrollálni edzőként. Nem mondom, hogy nem nehéz, de attól még lehetséges. De szerintem a tavalyi év azért volt talán különösen gáz ilyen szempontból, mert sajnos tényleg Messi volt az egyetlen villanásra képes játékos a kapu előtt illetve visszahúzódva kiszolgáláskor is. (Griez jó támadó, de csak egy komplex rendszerben, ami nemigen volt...) Elöl most jó gólvágóink lesznek mellette, szerintem nem leszünk olyan függők. De hogy visszakanyarodjak a Masiához, én pont ezért akarnék Gavikat és Puigokat látni - de minimum egyet közülük - a csapatban, hogy legyen meg az a villanás a középpályán is, hogy oda is kevesebb szükség legyen visszalépegetnie Messinek, és akkor az egész függés már könnyebben kezelhető lenne, mert nem szükségből kell megkeresni, hanem max a neve miatt passzolnának neki túlzóan. Azt meg már szerintem lehetne kezelni, kötöttebb szerepet adni neki, még ha a csapatvédekezés alól részben mentesülne is.

Túl sokat itt tán nem kapsz, mégiscsak erős offhoz vezetne. :D
Aaron3991 írta:
2021.08.03. 14:32:58
...Én rendkívül optimista és izgatott vagyok az új igazolások(Depay Neymar szintű impact lesz mark my word :D ) miatt...

Emelem a tétet azzal, hogy én eladnám Puigot. A hírek alapján Koemannál is megelőzte Gavi a sorban.
Tökéletesen egyetértek, szerintem is közel Neymar szintű hatás lesz, ami ingyen kis fizuval különösen vicces lesz a 350M-nyi "új Neymar" után :D

Egyetértek majdnem, de én csak kölcsönbe adnám opció nélkül, mindenképp meg kéne várni vele a valószínűleg 1-1,5-2 év alatt megérkező következő edzőt, mert lenne, akinél sima kezdő kp-s lehetne, Xavinál pl erre jó esély lenne. (Setiennél ez már kb megtörtént, egészen amíg be nem kakilt és tett fel egy védekező, SR-es kp-t a BL-ben :D )
Aztán ha Koeman hosszabb távon marad, akkor el lehet adni, és közben az ára is jelentősen felmenne, mivel most épp nagyon le van épülve, játékkal sokkal komolyabb pénz jönne érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2021.08.03. 14:32:58

Chino írta:
2021.08.03. 14:00:05


Azon hogy Moribát hozta fel és nem az alig 16 éves Gavit, aki még épp, hogy bemutatkozott a B-ben nem csoda. Hiába volt ügyes az Espanol ellen, még a B is komoly ugródeszka. Ahogy Nico és Moriba stílusa/felépítése között sincs akkora diffi.
Nem mellesleg ott a 17 éves Balde, akivel bevállalta a köv. szezont és nem csak kényszerből, már kora tavasszal is azt nyilatkozta, hogy úgy érzi érett már a nagycsapathoz.

Hogy ez a meddő labdajáratás és fantáziátlanság mennyire az edzőn/taktikán/ötlettelenségen vagy képességeken múlik azt addig nem fogod tudni, amíg Messi itt/így játszik. Nagyban mernék fogadni, hogy a komolyabb kluboknak is effelé tendálna a játékuk ha Messi ott lenne. Amíg a félpályán vagy kilátástalan pozícióban is 90 %-ban ő kapja a labdát, addig túl nagy változás nem lesz. Természetesen csinál hihetetlen dolgokat és sokszor képes eldönteni meccseket, de néha már káros, hogy ennyire ő van a középpontban. Néha szinte a csapattárstól veszi el a labdát. Tudom, hogy most kapom a köveket és a rugdosást, mert szentségtörést követtem el, de lassan be kell látni, ahhoz hogy változás legyen Messi szerepét kellene kicsit változtatni. Na jó, most megyek mert amit most kapok azt nem teszem zsebre. :)
Vagyunk itt még páran ezzel az érzéssel szerintem. :D sőt én tovább megyek és abban reménykedek, h nem sodorjuk gazdaságilag még nehezebb helyzetbe magunkat, így nem sikerül a hosszabbítás.

Én rendkívül optimista és izgatott vagyok az új igazolások(Depay Neymar szintű impact lesz mark my word :D ) és a fiatalok miatt. Mindenki az újításról beszél, de láthatjuk, hogy Pique, SR, Busi vonal marad továbbra is, viszont ha Messit nem sikerülne nevezni, azzal talán gyengülne a "poziciójuk" és egyszerűbb lenne a padon hagyni őket.

ON: Nagyon bízom benne, hogy a Pedri/Gavi, Busi/Nico, Alba/Balde cserepárok kialakulnak és tényleges játékpercekhez jutnak a fiatalok is. A játékpercek 30-40%-át simán megkaphatnák.

Emelem a tétet azzal, hogy én eladnám Puigot. A hírek alapján Koemannál is megelőzte Gavi a sorban.

Várom én is a savat :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.03. 14:00:05

bence0330 írta:
2021.08.03. 11:25:46

Mert a legszebb időszakunkban is volt, hogy jobban lendületből játszottunk, meg volt, hogy álló tikitaka volt, de a labda minden esetben nagyon komoly tempóban haladt. Az elmúlt időszakban sokszor kikapcsoltam volna, ha nem várhattam volna az 1-2 Messi villanást, ami feldobta a meccset legalább látványilag. Eredménytől kb függetlenül, mert persze, sokszor eldöntötte a meccset Messi, Griez, közvetetten DJ klasszisa akár, de maga a játék szempontjából azon kaptam magam, hogy inkább nézek egy top5 PL csapatos meccset, ha meg valamilyen derbi, akkor pláne. És ilyenkor kicsit nosztalgikus leszek, amikor pár felkészülési meccsen megkapom azt, amit régen láttam, kreatív, villámgyors középpálya, elöl meg 1-2 klasszis (szerencsére Depay szerintem az), akik meglövik a szebbnél szebb gólokat.
Azon hogy Moribát hozta fel és nem az alig 16 éves Gavit, aki még épp, hogy bemutatkozott a B-ben nem csoda. Hiába volt ügyes az Espanol ellen, még a B is komoly ugródeszka. Ahogy Nico és Moriba stílusa/felépítése között sincs akkora diffi.
Nem mellesleg ott a 17 éves Balde, akivel bevállalta a köv. szezont és nem csak kényszerből, már kora tavasszal is azt nyilatkozta, hogy úgy érzi érett már a nagycsapathoz.

Hogy ez a meddő labdajáratás és fantáziátlanság mennyire az edzőn/taktikán/ötlettelenségen vagy képességeken múlik azt addig nem fogod tudni, amíg Messi itt/így játszik. Nagyban mernék fogadni, hogy a komolyabb kluboknak is effelé tendálna a játékuk ha Messi ott lenne. Amíg a félpályán vagy kilátástalan pozícióban is 90 %-ban ő kapja a labdát, addig túl nagy változás nem lesz. Természetesen csinál hihetetlen dolgokat és sokszor képes eldönteni meccseket, de néha már káros, hogy ennyire ő van a középpontban. Néha szinte a csapattárstól veszi el a labdát. Tudom, hogy most kapom a köveket és a rugdosást, mert szentségtörést követtem el, de lassan be kell látni, ahhoz hogy változás legyen Messi szerepét kellene kicsit változtatni. Na jó, most megyek mert amit most kapok azt nem teszem zsebre. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.03. 11:25:46

bunga írta:
2021.08.03. 10:39:44
Tévedésnek tartom, hogy a fiatal tehetségeket egyértelműen a La Masiahoz lehetne kötni. A B csapatra a meddő oldalpasszok tömege volt jellemző, ami által labdabirtoklási fölény volt, gólok alig. Ezért nem véletlen, hogy ennek a focinak a legjobbjait Koeman nem tűri el: nem tart igényt Alenara, Colladora, Monchura Konradra,O. Busquetsre stb. Ezért nem jön ki jól Piuiggal sem. Azokat emeli ki, akik nem tipikusak az ilyen játékban. Tavaly ilyen volt Moriba, idén Nico és Gavi. Ahogy tavaly Moriba is kapott elég percet, idén alighanem a két új kedvenc is fog.
A nevek nagy részével egyetértek, noha Gavi szerintem pont ilyen játékos, amiről beszélsz, sőt, szerintem ha nagyon muszáj lenne hasonlítani valakihez, akkor az Puig lenne - egymást is váltották amúgy. Ezért nem gondolom, hogy pár lényegtelen epizódszerepnél többet fog kapni nála. Ez persze a kora miatt nála nem is lenne nagy gáz. De mondom, remélem, tévedek! Nico esetén igazat adok, én is látok némi esélyt a játékpercekre, de azt továbbra sem látom sehogysem, hogy ne a tavaly megszokott középpályás hármas szerepeljen 90%-ban, személyüknél fogva megingathatatlan kezdőnek tűnnek nála mindhárman (DJ-Pedri-Busquets), és a 3 közül ráadásul Pedri és DJ lecserélhetetlennek is. Busi helyére néha tényleg megérkezhet Nico, adja az ég. (Meg még azért az sem teljesen kizárt, hogy jön egy középpályás valahonnan, na akkor a Masiásoknak teljesen lőttek... remélem meggyőzte a vezetőséget a pár fiatal, hogy ezért kár lenne igazolni, ha pénz úgy sincs)

Amivel nem értek egyet, az a "meddő oldalpassz és góltalanság" Én specifikusan végig a középpályáról beszéltem, akiknek nem sok közül van magához a góllövéshez. És nézzük meg hogy a Xavi-Ini legendás párosunk mennyi oldalpasszt adott, és közben mennyi gólt (nem) lőtt. Ketten együtt lőttek kb 5-öt egy évben. A csapatnak meg indirekt módon rengeteghez járultak hozzá a brutális labdajáratással megbontott védelem miatt. Mert volt elöl, aki a hálóba juttassa a labdát. A "meddő oldalpassz" pedig attól lesz nem meddő, hogy milyen tempóban folyik a labda, és mennyire épül bele pár váratlan elem (belöbbölés, lőtt passz, ésatöbbi) közben. A tavalyi (és feltehetően idei) középpályás hármasnak voltak különböző erényeik, van köztük, aki kéttüdős, van köztük, aki kemény, stb, de megközelítőleg nem tudják lehozni azt a passztempót, amit egy Gavi-Puig, és szerencsére Nico is tud. Volt még az első felkészülési meccsen valami Matheus gyerek, azt is idevenném a szélesebb merítés kedvéért, szédületes tempóban ment át rajta a labda. És ezzel nekem az a gondom, hogy 90+%-ban mindenképp gagyi oldalpasszos játékot fogunk játszani a 16-os előtt táborozva, és akkor már sokkal eredményesebb lehetne, ha ezt kétszer olyan tempóban űznék, kreatívabb kulcspasszokkal, ráadásul olyan játékosok, akik ebben is nevelkedtek, mert DJ és Pedri ebbe csak érkeztek, nyilván nem ezek az erényeik, nem is lehet elvárni tőlük. Busquets meg azért lassul.

Egy ilyen gyorsan folyó játék persze önmagában nem elég, mint ahogy Xavi és Ini sem lett volna elég, ha nincsenek előttük korrekt támadók. Nem tudom, hogy ha csúcsformájukban beraktuk volna őket egy B csapatba, akkor tudtak volna-e érdemben gólokat előkészíteni - nem biztos, mert a védelmet feltörték volna, de nem lett volna túl sok gól a szitukból, mert gyengébb a minőség elöl. Bizony kell előre 1-2 klasszis támadó, akiket ki lehet ugratni, akik felteszik az i-re a pontot, gólokat lőnek. Egy ilyen középpálya csak a motor, önmagában semmire nem elég.
De amúgy mindegy, értem, mit akar Koeman, a saját elvei mentén halad, és ez persze így van jól. Még akár még lehet ez eredményes is. Ez inkább csak romantikus elképzelés részemről, amit az szül, hogy sokszor ültem az elmúlt 1-2 évben úgy a tv előtt, hogy fogalmam sem volt, miért nézem a meccset, mert köze nincs a játéknak ahhoz, ami miatt megszerettem a csapatot, és totál elvesztette a szememben az identitását, lendületét, mindenét. Mert a legszebb időszakunkban is volt, hogy jobban lendületből játszottunk, meg volt, hogy álló tikitaka volt, de a labda minden esetben nagyon komoly tempóban haladt. Az elmúlt időszakban sokszor kikapcsoltam volna, ha nem várhattam volna az 1-2 Messi villanást, ami feldobta a meccset legalább látványilag. Eredménytől kb függetlenül, mert persze, sokszor eldöntötte a meccset Messi, Griez, közvetetten DJ klasszisa akár, de maga a játék szempontjából azon kaptam magam, hogy inkább nézek egy top5 PL csapatos meccset, ha meg valamilyen derbi, akkor pláne. És ilyenkor kicsit nosztalgikus leszek, amikor pár felkészülési meccsen megkapom azt, amit régen láttam, kreatív, villámgyors középpálya, elöl meg 1-2 klasszis (szerencsére Depay szerintem az), akik meglövik a szebbnél szebb gólokat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.03. 10:39:44

bence0330 írta:
2021.08.02. 14:13:20

Az, hogy Nico és Gavi/Puig közt folyik a labda, a Masia érdeme, nem Koemané, aki kétszer beállította őket, mert kb Pjanic volt csak rajtuk kívül elérhető. Így tanulták a játékot, eleve eszerint választódtak ki a játékosok még az elején, labdaügyes, fejben és amúgy is gyorsan forduló, mozgó játékosok,


Tévedésnek tartom, hogy a fiatal tehetségeket egyértelműen a La Masiahoz lehetne kötni. A B csapatra a meddő oldalpasszok tömege volt jellemző, ami által labdabirtoklási fölény volt, gólok alig. Ezért nem véletlen, hogy ennek a focinak a legjobbjait Koeman nem tűri el: nem tart igényt Alenara, Colladora, Monchura Konradra,O. Busquetsre stb. Ezért nem jön ki jól Piuiggal sem. Azokat emeli ki, akik nem tipikusak az ilyen játékban. Tavaly ilyen volt Moriba, idén Nico és Gavi. Ahogy tavaly Moriba is kapott elég percet, idén alighanem a két új kedvenc is fog.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.02. 14:13:20

bunga írta:
2021.08.02. 10:44:50
Szeretném megjegyezni, hogy az előkészületi meccsekre a csapatot Koeman hozta össze. Ráadásul a három ifju titánból kettő La Masia nevelés. Nem rajta múlik, hogy amíg Messi itt aktív, addig az összeállítás és a játékstílus őhozzá igazodik. Mögötte van az elnök, de a culék is. Ez adottság - és cseppet se múlik Koemanon.
Előirat: Bocsi, kicsit hosszú lett. :D
Én máshogy látom kicsit. Mármint nyilván nem vitatom, hogy Koeman hozta össze, de nem sok választása volt. Pjanic borzalmas és kifelé is áll a szekere, meg Koeman sem bírja, Busi most tért vissza, még pár percet kaphatott csak, Pedri még Olimpián van, és ők ketten szinte tuti kezdők lesznek DJ-al együtt, tehát Nico és Gavi (Puigról nem is beszélve) a tartalék emberek lehetnek csak, és az előző év rotációjából kiindulva ez nem egy egészséges játékpercmennyiséget hozó helyzet Koemannál. Neki megvan az a pár játékos, akiben bízik, és őket nyomatja nagy mennyiségben. Szerintem erősen túlzóan, de most kevéssé akarom Koemant kritizálni, mint inkább a Masia mellőzését illetve az ebből adódóan a Masia és Koeman irányvonala közti szöges ellentétről beszélni. Ezért is írtam, hogy imádtam ezeket a meccseket, mert ez szöges ellentéte annak (és nekem személyesn felüdülés is volt), ahhoz képest, amit a tavalyi évből kiindulva látni fogunk a középpályán az év nagy részében.

Az, hogy Nico és Gavi/Puig közt folyik a labda, a Masia érdeme, nem Koemané, aki kétszer beállította őket, mert kb Pjanic volt csak rajtuk kívül elérhető. Így tanulták a játékot, eleve eszerint választódtak ki a játékosok még az elején, labdaügyes, fejben és amúgy is gyorsan forduló, mozgó játékosok, és még össze is érnek az évek alatt - ez adta ugye a Xavi-Iniesta generáció erejét. Lehet, hogy ők ketten egy Manchesteri akadémián nem lettek volna profi futballisták. Ki tudja. Szerintem ha új Xavi és Ini nem is lenne, de simán ki lehetne hozni a mostaniakból is két olyan játéksot, ami klasszikus Barca-középpályát adna (amivel domináltuk egész Európát... nem mondom, hogy Messi nem kellett a 4 BL-hez, de a középpályánk volt az, ami megkülönböztett minket szintben és identitásban is a világ minden csapatától), és akár itt klasszisok is lehetnének, de ennek a fejlődésnek gátat szab a tavalyi év után a mostani év is, amikor lesz 3 erősen favorizált játékos, akik között bőven nincs meg az a kémia, illetve azok a kvalitások, az a gyorsaság, amit én személy szerint hiányolok. Elhiszem, hogy fognak néha pár percet kapni, amikor már nincs jelentősége a meccsnek, és még csak nem is ez a fő bajom, mert nem kell 3 16-20 évessel a középpályán nekimenni a Ligának, de maga az egész irányvonal totál másfelé halad, mint ahogy neveljük a játékosokat, és ezek a játékosok nem épülnek megfelelően, ha felkerülnek, sőt, alighanem el fognak kerülni innen.
Ami szerencsére megvan, hogy a neki tetsző játékosokat fel tudja építeni talán, akikről írtam is. Araujo, Mingueza, vegyük ide Garciát is, aki gondolom főszereplő lesz. De a tavalyi év szerintem sokat elmondott, amikor Puig-Gavi-Nico-stb vonalból pont Moribát hozta fel, és most nem azt akarom mondani, hogy Moriba gyengébb lenne, mert nem merek ilyet mondani, hanem azt, hogy ő a kakukktojás a Masia stílusában, és a sok lehetőség közül pont ő jött fel egészen normális játékpercekkel. És kizárt dolognak tartom, hogy 1, de legkésőbb 2 év múlva ne legyen leváltva Koeman, és ne jöjjön a helyére egy egész máshogy gondolkodó valaki (Xavi), aki meg azzal találhatja szembe magát, hogy Puig valahol Sociedadban vagy a Cityben van, Gavi mondjuk a Lyonban, Nico meg valahol máshol, vagy még itt vannak, csak nem épültek fel, ahogy kellett volna. Ezért van bajom ezzel az irányvonallal, nem azért, mert nem gondolom, hogy megnyerjük a bajnokságot. Meg fogjuk, ha valami nagyon nem siklik félre.

Félreértés ne essék, nagyon örülök, ha tévedek, és Koeman szépen beépíti őket, és nem látjuk a meccsek 90+%-án a Busi-Pedri-DJ triót ritka Moriba cserével, szóval legalább egy normál rotálás részeként elkezdődik a valós beépítésük, akkor oké. Ha Gavira azt mondjuk, hogy zseni, de a kora miatt menjen még egy évig a B-be, az is oké, de mindenképp szeretnék 1 vagy 2 Masiás középpályást normál csereként látni, mert bennük van a jövő, és mert rohadt látványos és romantikus, amit a pályára hoznak. Nico, Puig, és ha fent marad, vagy legalábbis b-ből fel akarják játszatni, akkor Gavi.

Kis off, de kötődik a témához kicsit azért: Az meg, hogy Messihez "kötelező" játékstílust rakni, szerintem abszolút nem állja meg a helyét. Miért ne lehetne Busi helyett mondjuk Nico vagy Pedri/DJ helyett Gavi (csak példák), attól, hogy egy sorral előrébb Messi van? Sőt, pont a Masiás középpálya adná meg szerintem azt a kreatív lendületet, ami miatt nem kéne visszalépnia, és Depay-Fati-(Kun?) azt, hogy ne csak ő kapja a labdát, mert csak ő tud villanni. DJ-ot imádom, csodálatos játékos, de szerintem meglennénk még akár nélküle is amúgy, ha 3 gyors, ügyes, egymással összhangba lévő játékos járatná a labdát. Messi legyen szépen a példa kedvéért mondjuk jobboldali támadó, vagy ha úgy van valamiért akkor hamis 9-es, és ha kell, akkor azon az oldalon a biztonság kedvéért a legstabilabb középpályás kerülne mögé, mondjuk DJ, vagy Pedri, vagy Nico. Ez még egy olyan kompromisszum lenne, amit bőven meg lehet hozni, és nem sok csapatérdeket sért. Igenis meg lehetne mondani neki, hogy Leo, te ott vagy, húzhatsz befelé, meg minden, de az a posztod. Most már egyébként sokkal könnyebb lesz/lenne, zseniális támadóink vannak, akik gólt tudnak lőni, Pedri-Puig-Gavi meg aktívan tudnának embereket megjátszani. Szóval nincs még elméleti szükség sem arra, ami tavaly magyarázható volt, hogy ilyen 3in1 gólvágó-szervező-labdafelvevő-gólpasszkirály legyen, mert már van poszt mindenre. Tavaly tényleg nem volt más gólvágónk, és megfelelő mennyiségű kulcspasszokat sem lehetett a középpályára bízni, ha nem számítjuk Busi 1-2 eszement meccsét a végefelé, mikor kicsit feljebb lépett. Messi zseniális volt akkor is, mikor volt mögötte egy full Masiás aktív középpálya, és nem mindenki őt játszotta. Nem kellett hozzá idomítani semmit. Most lassabb, igen, az ő oldalán tényleg elkélhet egy kis plusz stabilitás, de ez az egész játékrendszerből kvázi semmit nem vonna el, és a játékoskiválasztást sem igen befolyásolnhatná, a gyors, ügyes Masiás játékosok mellőzését sem, pláne, hogy azért ott is vannak Nico féle stabil játékosok is.
Továbbá lehetséges ám megmondani mindenkinek, hogy lehet ám passzolni a legjobb helyzetben lévő játékosnak is, nem csak neki. A fiatalokba ez még tán be sem rögződött, könnyebb meló lenne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.02. 10:44:50

bence0330 írta:
2021.08.01. 20:58:29
De én személy szerint nem kapom meg azt a számomra szemet gyönyörködtető labdajáratást, ami szerintem a foci csúcsa, amivel hosszú évekig messze a legjobbak voltunk, amiért megszerettem a csapatot, és még gól és akció nélkül is nézhető, mert pörög a dolog. Ezen a pár előkészületi meccsen megkaptam, és nagyon élveztem.
Szeretném megjegyezni, hogy az előkészületi meccsekre a csapatot Koeman hozta össze. Ráadásul a három ifju titánból kettő La Masia nevelés. Nem rajta múlik, hogy amíg Messi itt aktív, addig az összeállítás és a játékstílus őhozzá igazodik. Mögötte van az elnök, de a culék is. Ez adottság - és cseppet se múlik Koemanon.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.01. 20:58:29

bunga írta:
2021.08.01. 17:56:56
Ha Messi ráhajt az idei aranylabdára - és mért ne hajtana - akkor nincs más lehetősége, mint nálunk aláírni. Máshol ugyanis kérdés, hogy világnagyságként be tud-e illeszkedni. Laporta meg nyilván erre az aláírásra vár, hogy aztán elvégezze az elkerülhetetlen vérengzést. Szerencséje, hogy közben Koeman összehozott egy működőképes, fiatalokra épített csapatot függetlenül attól, hogy hogy végződik az átigazolási szezon hajrája
Bocsi, ide idéztelek, mert nem akartam offolni a Messi topikban, mert a végére szeretnék reagálni.
Ez igaz LEHETNE, de nem az. Tudjuk mind, hogy a labdát döbbenetes sebességgel járató Puig, Gavi, Nico hármas halálra van ítélve. Szerintem konkrétan lehetne megint aranygeneráció ezekből a játékosokból, úgy folyik a labda köztük, mint Xaviéknál, de Koeman játékmentalitása - ezt most nem kritikusan írom felé, mert nem a minőségről szeretnék írni - totálisan ellentmond az egész La Masia filozófiának, így egyáltalán nem tudja használni azt, max azt az 1-1 játékost, akik ugyan nem túl ügyesek (pár másikhoz képest nyilván), de fizikailag erősek. Araujo, talán Mingueza, és ugye Moribát is szerette. A középpálya Busi - DJ - Pedri lesz, hiába szerepelt ez így együtt le már sokszor előre és komoly csapatok ellen hátrafelé is. Én pl nagyon akarom nézni ezeket a meccseket, mert láthatunk valamit a régi Barca stílusból, amiért én (és szerintem még sokan) pl. szurkoló lettem - ez év közben szerintem totál el fog tűnni.

Mondom, még csak nem is a szint nálam a gond, mert a La Liga meccsek 80%-án működni fog ez a DJ-Pedri-Busi magabiztos, nyugodt tempójú biztonsági labdatartás hibák nélkül, Messi-Depay-Fati-(Kun?) meg majd megoldja elöl. Még egyedül Leoval is majdnem működött. Behúzzuk így is a bajnokságot. De én személy szerint nem kapom meg azt a számomra szemet gyönyörködtető labdajáratást, ami szerintem a foci csúcsa, amivel hosszú évekig messze a legjobbak voltunk, amiért megszerettem a csapatot, és még gól és akció nélkül is nézhető, mert pörög a dolog. Ezen a pár előkészületi meccsen megkaptam, és nagyon élveztem.

És még nem is említettem, hogy hátul sem tudom, mennyire fogja favorizálni a fiatalokat. EG tán biztos lesz, Araujo és Mingu szerintem kérdőjel, oldalt félek, hogy SR fog 70 éves udvarias bácsit imitálni a meccseken, a másik oldalt meg Alba oké, hogy még zseniális, de végig fogja megállás nélkül nyomni az idényt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.27. 17:55:16

Szerintem az átigazolásoknál fontosabb kérdés, hogy a fiatalok közük mennyien és kik maradnak az első csapat edzésein. A saját nevelések közül Balde,Comas, Gonzales és Gavi az érdekes.
Egyébként Fati és Pedri új szerződéséhez is mélyen zsebébe kell majd nyúlni a Clubnak.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.10. 09:09:54

OBusquets távozott - nem hiányzik. Érdekes viszont, hogy kik kezdenek az előszezonban. Moriba és Balde nem, mert csak túl sokért írnának alá. Ilias és Gavi viszont igen - hátha meggyőzik Koaemant, mielőtt a többiek visszatérnek. Comasnak is lehetőség nyílik, hogy tartalék belső védő legyen.
Válasz küldése