La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.09.07. 22:04:51

A Zaragozát csak így simán? Az nem semmi. =D>
"And my heart will leave you never."
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.07. 21:09:02

4-1-re verték a picik a Zaragozát hazai pályán úgy, hogy hiányzott a csapatból Munir, Sandro, Bagnack, Edgar és Halilovic is.
Dongou duplázott, Gumbau és Joan Roman egyet-egyet vállalt.
A 9 megszerezhető pontból hatot begyűjtöttek, Dongou eddig 3 meccs/4 gól, így tovább. :D

https://www.youtube.com/watch?v=BuE8-s1JZME" target="_blank Samper 8)

szerk: https://www.youtube.com/watch?v=aH6gmfk9jbg" target="_blank Adama vs Zaragoza
Nem tegnap óta figyelem Adamát, de még mindig elképeszt, hogy ilyen fizikum mellett hogy lehet ennyire valaki robbanékony és gyors. ahogy megáll-rágyorsít-megáll-rágyorsít az valami óriási. úgy kerülgeti a védőket, mint a bójákat. emellett - természetesen - a labda ott van a lábfején, tapad hozzá a labda.
talán a legtehetségesebb fiatalunk.
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.07. 09:17:53

zola8787 írta:Én nem sajnálom a srácot. Hát spanyol válogatott lesz fiatalon. Bekaphatja :D:D
Munir nagy szerencséjének tartom, hogy Sandro is góllal mutatkozott be az A-ban és talán Samper is kopogtat az ajtón. Kisebb a veszély, mint ha egyedül lenne ügyeletes zseni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.06. 22:19:02

2005 nyarán Messi még abszolút nem volt meghatározó. Ősszel kezdett az lenni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.06. 22:12:46

Leon írta:Messi meg Neymar 18 évesen válogatottak voltak,Messi 19 évesen gólt lőtt a 2006os v-bn...
Oké,Munir még nem Messi meg nem Neymar de még lehet olyan mint ők!
Neymaron is már évek óta óriási hype van pedig még csak 22 éves mégsem roppant össze alatta,sőt a válogatottban 55meccsen 36 gólt lőtt ennyi idősen! :shock:
Lehet nem tesz jó Munirnak ez a gyors tempó de ha olyan ász a srác akkor megoldja majd mind Leo és Ney. :)
Viszont Messi és Neymar a klubcsapatukban már meghatározó emberek voltak, ezzel szemben Munir tavaly még a juvenilben vitézkedett.. Ez nagy különbség.
Nem az életkor a lényeg, hanem hogy milyen fázisban az adott játékos és Munir jelenleg a Barcaban is csak a 4. számú opció, a kényszer szülte, hogy maradjon fent, Suarez visszatérésével pedig remélem megy vissza a B-be.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.09.06. 21:20:22

Én nem sajnálom a srácot. Hát spanyol válogatott lesz fiatalon. Bekaphatja :D:D
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.06. 21:01:51

Messi meg Neymar 18 évesen válogatottak voltak,Messi 19 évesen gólt lőtt a 2006os v-bn...
Oké,Munir még nem Messi meg nem Neymar de még lehet olyan mint ők!
Neymaron is már évek óta óriási hype van pedig még csak 22 éves mégsem roppant össze alatta,sőt a válogatottban 55meccsen 36 gólt lőtt ennyi idősen! :shock:
Lehet nem tesz jó Munirnak ez a gyors tempó de ha olyan ász a srác akkor megoldja majd mind Leo és Ney. :)
Másrészt meg megértem Del Bosquet,a spanyol válogatottban Villa sérülése óta nincs egy normális támadó sem.Ráadásul az öreg a VB-re is azt az évek óta töketelen nulla Torrest vitte ki Negredo helyett! =D>
Játsszon csak a nagyok köz Munir,csak ne rúgják le! :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2014.09.06. 20:31:03

Ma voltam megnézni a Barca fiatalokat a Györi Audi kupán, egy élmény volt nézni mit tudnak ezek a fiuk ilyen fiatalon. =D> Egyébként ha valaki még nem tudná, a mai eredmények Barca-Slavia Praha 4:0, Barca-Partizán Belgrad 3:2.Még a Barca egyik képviselöével is sikerült pár szót váltanom :) A fél éves kislányomnak meg kellett mutatnom kiket fog nézni mikor nagyobb lesz :wink:
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.06. 14:17:01

Normandia írta:Egyetértek az előttem szólókkal. Felesleges és korai a behívása a keretbe, hacsak nem az a cél, hogy elkötelezzék a spanyol válogatott mellett, nehogy meggondolja magát. Remélem, csak erről van szó.

Sajnos nem hiszem, hogy csak arról lenne szó. Az elmúlt évek alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy Del Bosque bele van szerelmesedve a Barcába, és akkor is innen hív embereket, ha azok nem is játszanak, vagy még sérültek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.06. 13:57:14

Nem tudom, mit látnak ebben a srácban.
Stoke City will try to sign Barcelona B winger Adama (18) on loan in January. Man United and Tottenham were interested this summer. [mirror]
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.09.06. 07:05:26

Egyetértek az előttem szólókkal. Felesleges és korai a behívása a keretbe, hacsak nem az a cél, hogy elkötelezzék a spanyol válogatott mellett, nehogy meggondolja magát. Remélem, csak erről van szó.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.09.06. 06:48:36

Barcaman1993 írta:Ez a vicc kategória. #-o Hiába a mi kölykünk, azért ez brutális, hogy ekkora ökrök vannak ebben a spanyol válogatottban, hogy behívják. Játszott 2 meccset, lőtt egy gólt :arrow: válogatottság :arrow: az eszem megáll. Ezt csak Lázár Bence behívója szárnyalta túl. 4 meccs, 0 pont, 0 lőtt gól (megjegyzem, hogy az Újpest akkori sztártehetség csatáráról van szó).
Teljesen egyetértek veled. Elsőre én is csak néztem, nem akartam lehinni, hogy ezt a gyereket behívják. Éppen nemrégen nyilatkozták Barcelonában, hogy a földön akarják tartani, ne szaladjon el vele a ló, a játékra koncentráljon. Nos ez nem fog segíteni ebben. Semmi keresnivalója a nagy válogatottban jelenleg, a bő keretbe sem fér be. Nem értem minek kell ezeket a dolgokat erőltetni. A marokkói válogatottságtól nem kell félni, mert az szerintem annyira nem lehet vonzó.
szakmailag meg nem megalapozott, hogy válogatott legyen. Matyi meghívását is vicc kategóriába soroltam, de ez még azt is felülmúlja.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.05. 21:50:08

Barcaman1993 írta:
S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Ez a vicc kategória. #-o Hiába a mi kölykünk, azért ez brutális, hogy ekkora ökrök vannak ebben a spanyol válogatottban, hogy behívják. Játszott 2 meccset, lőtt egy gólt :arrow: válogatottság :arrow: az eszem megáll.
+1
Több szempontból sem örvendetes a hír. Először is így nem fog játszani, míg az U21-eseknél kezdő lenne, másrészt nem fog jót tenni neki ez a hirtelen hype. A vége az lesz, hogy egész szezonra fent marad az első csapatban aztán 4-5 meccsenként látjuk 20 percet a pályán, ahelyett, hogy a B-ben játszana folyamatosan egész meccseket.
Sajnos nem érzek semmi jót. Ez az előszezonbeli gólkirályság, felnőtt csapat, első meccsén gól, most spanyol válogatottság ilyen rövid idő alatt nem fog jót tenni neki. Könnyen el is szállhat magától, bár eddig elég alázatos játékosnak tűnt, de hatalmas lehet majd ezáltal a nyomás rajta.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.05. 21:37:53

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Ez a vicc kategória. #-o Hiába a mi kölykünk, azért ez brutális, hogy ekkora ökrök vannak ebben a spanyol válogatottban, hogy behívják. Játszott 2 meccset, lőtt egy gólt :arrow: válogatottság :arrow: az eszem megáll. Ezt csak Lázár Bence behívója szárnyalta túl. 4 meccs, 0 pont, 0 lőtt gól (megjegyzem, hogy az Újpest akkori sztártehetség csatáráról van szó).
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.09.05. 20:50:04

MQuC írta: Végül a szurkolókról. Valószínű egyedül vagy csak néhányad magammal leszek ezen a véleményen, de még így is, ilyen játék és hozzáállás mellett sem mennék ki egy Magyar válogatott meccsre spanyol vagy Barca mezben. Persze nagy öröm lenne látni őket stb., de, hogy ne a nemzeti válogatottnak szurkoljak míg élek, NINCS!
Na, leveszem az 'árpád' ingemet és megnyugszom, csak ez nekem mindig fura. :lol:
Csaba!
Ezzel nem vagy egyedül, én már tegnap is megütközve olvastam ezt az írást, csak nem akartam hozzászólni, mert felháborított az, amit a srác leírt a tapasztalatai alapján.
Barca mezben kimenni egy magyar- spanyol nemzeti válogatott meccsre, hát ez úgy a legalja.

Kicsit off:
Van erre egy jó megnevezés, amit az a srác mondott egy fiatal versenyzőre, aki az Eurobarca találkozón odajött a kocsmában hozzánk: "műbarca" szurkolók :lol:
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.05. 20:03:41

Sandro pedig az U21-es csapathoz hívták, Munir helyére.

=D>
Kép
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.05. 18:53:01

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Kap egy pár percet, hogy még véletlenül se válassza a marokkói válogatottat.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.05. 18:33:21

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Így kik vannak elől? Van rá esély, hogy játszik is, vagy inkább létszámfeltöltőnek ment csak vajon?
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.05. 18:31:53

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Erre már én is azt mondom, hogy túl gyors haladás. Igaz, hogy Puskás,Göröcs, Albert, Mészöly is ilyen idős korában lett válogatott, de ők fix kezdők voltak az NB I.-ben.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.05. 18:21:44

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Mennyire rossz 19 évesen behívó a nagyválogatottba. Ennyi erővel Tajti már kezdő lehetne nálunk a nagyok között (bár inkább ne nehogy megsérüljön).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.05. 18:13:36

Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.05. 11:07:47

CSatlakozom az előttem szólóhoz: Szégyen, hogy mennyire rossz a képzés is, bár egyre inkább hajlok afelé, hogy, ami a társadalmunkban folyik, lleképeződik a sportban is. Nem az érdekli a játékosokat, hogy top játékosok legyenek, hanem csak, hogy elvagizhassanak a szakközépben, hogy ők mekkora focisták... Nem is akanék többet írni erről, elég cska felszállni a BKV ra ott, ahol az utánpótlás csapatok játékosai utaznak. Szánalom. Nincs rá jobb szó. Százszor átbeszéltük már, kár is érte a szó,s amúgy is kezd OFFba átmenni.
(egyébként reggel hallottam a rádióban, hogy az IRONMAN versenyen, ami volt nemrég a rakparton Pesten, volt egy srác, aki elektromos hajtású bringával próbálkozott. Tehát egy "mezei" versenyen is már ez az aljasság folyik. SEmmilyen befektetett munkát ne mtisztelnek.)

Kicsit a spanyolokról: Nem láttam a meccset, de sosem értem, mire tartalékolnak. Vagy ennyire egyértelmű volt tényleg, hogy valamikor gólt lőnek és meglesz a 3 pont?

Végül a szurkolókról. Valószínű egyedül vagy csak néhányad magammal leszek ezen a véleményen, de még így is, ilyen játék és hozzáállás mellett sem mennék ki egy Magyar válogatott meccsre spanyol vagy Barca mezben. Persze nagy öröm lenne látni őket stb., de, hogy ne a nemzeti válogatottnak szurkoljak míg élek, NINCS!
Na, leveszem az 'árpád' ingemet és megnyugszom, csak ez nekem mindig fura. :lol:
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.05. 00:20:43

horcrux írta: A magyar "mieinkről" nincs semmi mondanivalóm.
nekem van. még a koman, németh krisztián, gulácsi csapatnál sokat hangoztattuk, hogy ilyen fiataloknál még nincs is nagy különbség a nyugati és a magyar csapat között, csak felnőttkorban "romlanak" el. pár év kellett, de se az u19ben, se az u21nél nem igaz ez már. konkrétan sehol se voltunk ezen a meccsen, abból volt helyzet, ha valaki előre durrantotta csak úgy random a labdát, és valahogy odakerült egy másik magyar elé. technikában, dinamikában, észben, egyszerűen mindenben rosszabbak vagyunk már. nem tudnék egyetlen játékost se kiemelni ebből a csapatból, akiből lehet valaki.

persze ez nem meglepő, a spanyoloknál top bajnokságban játszanak a játékosok, német, angol, spanyol elsőosztályban kezdők, némelyik csere, a magyarok meg padoznak az nb1ben. hatalmas a kontraszt. rendes felkészítéssel egy ilyen idős tehetséges fiatalnak kirobbanthatatlannak kellene lennie egy nb1es szintű csapatban és kiemelkednie közülük.

a spanyolok:
pacheco (real harmadik számú kapus, egykét év, aztán megy spanyol elsőosztályba valahova)
bernat (bayernben kezdő jelenleg)
manquillo (liverpool kezdő)
sergio gomez (celta csere)
muniesa (stoke csere)
saul niguez (rayonál volt végig kezdő, most atma csere)
sergi roberto (a mi kis oldalpasszolónk)
denis suarez (sevilla kezdő)
deulofeu (sevilla csere egyelőre)
muniain (bilbao kezdő)
munir (látjuk őt is, egy barcában kezd az első két fordulóban)

denis suarez király lesz, amikor visszajön két év múlva
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.09.04. 22:39:06

Barcaman1993 írta: Volt 2-3 Messizése, 3-4 ember feküdt a földön. Ezen kívül adott egy gólpasszt, kiharcolt egy 11-est, 15 perc alatt besárgázott 2 védőt.
Mindez a 70.perctől, ahonnan kezdve maximálisan dícsérhető, de addig nem is hogy nem mutatott sokat, csak (hogy ne az önzőzést írjam), megpróbálta egymaga megoldani a helyzeteket, ami igen csekély százalékkal sikerült; de még így is ő volt a legveszélyesebb az egész csapatból, ezt aláírom.
Barcaman1993 írta: Az elvakultak szerint lehet, hogy rosszul játszott, de aki látja benne a zsenialitást, az nem fog csalatkozni.
Szerintem mindenki látja, hogy zseniális a gyerek, meg hogy ott motoszkál benne valami, de amit úgy általánosságban csinált ezen a mai meccsen, inkább negatív mintsem pozitív.


Egyébként abban egyetértek, hogy elég sok Deu hater van, de azért magasztalni sem kéne, amikor szemmel láthatóan nem játszott jól.
horcrux
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.04. 21:53:15

2014.09.04. 22:16:51

salas9 írta:Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Sziasztok,

eddig csak olvastam a fórumot, de ma kint voltam a meccsen, gondoltam, hozzászólok. A totál amatőrségemért előre is bocs mindenkitől.

Élőben kicsit mindig más, mint TV-n, a részleteket kevésbé látod, nincs kommentár, de jobban van összképed az egészről. Az volt feltűnő, hogy az egész spanyol csapat eltili-tolizta a meccset, nekik ez is elég volt, tudták, a magyarok 270 perc alatt sem lőnek gólt, a döntetlen tökéletes lett volna, a gól pedig hab volt a tortán. A "mieink" nem lógtak ki a sorból semennyire, Munir nemigen találkozott a labdával, nem is erőltette. Sergi Roberto leginkább oldalra, és hátra passzolgatott, ahogyan a többiek is, meg talán ezt szokta meg Tata idejében. Muniesa jól védekezett. Deu legalább hajtott és próbálkozott, de leginkább elakadt a védőkben, vagy rossz volt a passza, csele. A spanyol csapatból számomra egyértelműen Denis Suarez emelkedett ki, jól szervezett, irányított.

Akármennyire gyenge meccs is volt azért nem bánom, hogy kimentem, ezek a srácok fognak 2-4 év múlva szerepelni az EB-n, VB-n, és azért csak más élőben, mint hétről hétre a TV-n látni néhányukat. A magyar "mieinkről" nincs semmi mondanivalóm.

Még annyit, hogy a szurkolók között, aki sportmezben volt, a többség persze Puskás-akadémiás volt, de utána messze legtöbben Barca mezben/pólóban voltunk. Láttam még pár ATM-est, és válogatott mezest, és bár biztos voltak RM-esek is, én egyet sem láttam.

Üdv
Válasz küldése