Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.03. 15:51:25

Szokásos nso színvonalú cikk.
Szakállas. Hú, mert ember fia nem növesztett még szakállt, és mostanában még csak véletlenül se nagy divat.
Lusta. Kb. 8 éve az, szóval ez se egy új dolog vele kapcsolatban, nem is értem mi ezen a nagy pukkanás.
Az meg, hogy dobta magát... Cé a kezdőrúgás előtt 10 ilyet csinál meccsenként. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.03. 15:30:50

Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.29. 17:45:55

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... et-2391389" target="_blank

Első gólja a válogatottban, hát az sem semmi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.12.29. 21:55:48

Abba belegondoltatok már, hogy most Messi annyi idős, amennyi Ronaldinho volt utolsó itt töltött szezonjában?

És azért teljesítményben mégis mekkora a különbség a 28éves Dinho és Messi között. Vagy épp belegondolva milyen lehetne a csapat, ha most ennyi idősen ő is lelépne,stb.

Ez csak úgy eszembe jutott, de érdekes dolog, elméleti síkon. És repül az idő.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.29. 07:37:29

Alfa írta:Lehet , hogy ezt nem látták a listát összeállítók ( ha már beakartak rakni egy rabonás megmozdulást )
Ezt elég lazán feltette Lamela. Az mondjuk durva, hogy Adebayorhoz képest mennyire nincsenek sehol a Tripolis védői :D Mintha egy magyar válogatott védelmet látnék.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.27. 16:40:01

Ronaldinho0408 írta:...
Kb. mindenben egyetértek, és igen, nem feltétlen a jó irányba tart az egész, az eredményességre való törekvés pedig egyre inkább öli a játékot. Pedig vannak még géniuszok: https://www.youtube.com/watch?v=v1xTqkJqICo" target="_blank
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.12.27. 14:24:28

MQuCsabi írta:Kis OFF: Megint nem azért, mert Ronaldo, de egy elrontott csel, egy hazaadás miért került fel tőle a listára? :D
Ezt igazából én se nagyon értettem.... Lehet , hogy ezt nem látták a listát összeállítók ( ha már beakartak rakni egy rabonás megmozdulást ) https://www.youtube.com/watch?v=eXepe2f6778
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.27. 12:10:49

Kis OFF: Megint nem azért, mert Ronaldo, de egy elrontott csel, egy hazaadás miért került fel tőle a listára? :D
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.12.25. 09:20:52

Ronaldinho0408 írta:http://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i ... al-2384463
itt van ez a kis összeállítás, vicces, h szerintem a fradi játékos megmozdulása a legszebb és leghasznosabb mind közül. De nem ezért linkeltem be, hanem mert baromira elszomorodtam miközben néztem a videokat.
Ronaldinhonak annak idején egy jobb meccsen ezeknél sokkal különb megmozdulasai voltak és nem is egy. Csak az ő cseleibol olyan listát lehetne osszevalogatni, ami simán kenterbe veri ezt az egészet.
Nagyon ritkán írok, viszont rendszeresen olvasom a fórumot, úgyh tisztában vagyok nagyjából a tagok véleményével. Én óriási Ronaldinho bu zi vagyok, biztos vagyok benne, hogy nem lesz még egy olyan játékos akinek ennyire tetszene a játéka. Imádom a mai focit minden barca meccset megnezek, de nem tetszik az irány ahová tart ez az egész. Kiolik a focibol az egyéniséget, a mai topfociban lehet nem tudna érvényesülni még egy top formában lévő R10 sem. Pontosabban biztos h tudna, de lehet át kéne alakítania a játékát és máris nem lenne ugyan az. Minden alá van rendelve a taktikanak és az eredmenyessegnek és szerintem ez nem a jó irány, nem ettől válik szorakoztatova a foci.
Sokan hulyenek néznek majd, de odaadnam az egyik bl címet és akar két spanyol bajnokit is, ha guardiola annak idején megnevelte volna Ronaldinhot, és itt focizott volna még az elmúlt 6 évben.
Számomra több örömöt okozott volna ez a forgatókönyv. De tudom, iszonyatos elfogultság beszél belőlem, kovezzetek meg, de ha a többség nem is, szerintem van meg olyan aki hasonlóan látja a dolgokat.
Én annyira nem szeretem ezt a brazilos vagányságot amit néha Neymar is csinál , de megtudom érteni ha valaki ezt imádja :) . Azt az összeállítást én is láttam és hát nem egy óriási újság, vagy portál ( már nem emlékszem :oops: ) aki csinálta , ebből nagy konzekvenciát nem lehet levonni. Minden második meccsen vannak ilyenek... De abban igazad van , hogy a mai fociban például kezd kiveszni a játékosokból a brazilos vagányság .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Ronaldinho0408
Jugador del Barça
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:16:37
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.25. 01:08:57

http://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i ... al-2384463" target="_blank
itt van ez a kis összeállítás, vicces, h szerintem a fradi játékos megmozdulása a legszebb és leghasznosabb mind közül. De nem ezért linkeltem be, hanem mert baromira elszomorodtam miközben néztem a videokat.
Ronaldinhonak annak idején egy jobb meccsen ezeknél sokkal különb megmozdulasai voltak és nem is egy. Csak az ő cseleibol olyan listát lehetne osszevalogatni, ami simán kenterbe veri ezt az egészet.
Nagyon ritkán írok, viszont rendszeresen olvasom a fórumot, úgyh tisztában vagyok nagyjából a tagok véleményével. Én óriási Ronaldinho bu zi vagyok, biztos vagyok benne, hogy nem lesz még egy olyan játékos akinek ennyire tetszene a játéka. Imádom a mai focit minden barca meccset megnezek, de nem tetszik az irány ahová tart ez az egész. Kiolik a focibol az egyéniséget, a mai topfociban lehet nem tudna érvényesülni még egy top formában lévő R10 sem. Pontosabban biztos h tudna, de lehet át kéne alakítania a játékát és máris nem lenne ugyan az. Minden alá van rendelve a taktikanak és az eredmenyessegnek és szerintem ez nem a jó irány, nem ettől válik szorakoztatova a foci.
Sokan hulyenek néznek majd, de odaadnam az egyik bl címet és akar két spanyol bajnokit is, ha guardiola annak idején megnevelte volna Ronaldinhot, és itt focizott volna még az elmúlt 6 évben.
Számomra több örömöt okozott volna ez a forgatókönyv. De tudom, iszonyatos elfogultság beszél belőlem, kovezzetek meg, de ha a többség nem is, szerintem van meg olyan aki hasonlóan látja a dolgokat.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.03. 17:18:15

MQuC írta:Utálom, hogy állandóan fel feldobódik a neve a fórumon, s egyből kedvem támad youtube videókat nézni róla. Bár szó se róla, nem kell hozzá videó, hogy minden mozdulata a fejemben legyen élénken. Istenem, hányszor írjuk le még , hogy mekkora zseni.
Tisztán látszik, milyen kedves emlék neki a Camp Nouban töltött pár év.
Én már inkább nem is nézek, mert olyan leírhatatlan érzés fog el mindig. Hiányérzet, bosszúság és szomorúság egyszerre. De szerintem ezek nem a legmegfelelőbb jelzők rá. Mekkora páros voltak Davidssal...Újra át akarom élni azokat az éveket. Picit bántja a szememet, hogy már nem ilyen ösztönös zsenik rohangálnak a pályákon, hanem jól kialakított gépek. Sajnálom a mai fiatalokat, akik CR-eken meg társaikon nőnek fel.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.03. 16:29:22

MQuC írta: Utálom, hogy állandóan fel feldobódik a neve a fórumon, s egyből kedvem támad youtube videókat nézni róla.
Csemegézz.. :mrgreen: Az a baj, hogy most elkezdtem én is nézni őket, asszem nem tanulok ma se semmit a holnapi zh-mra.. :lol:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.03. 16:10:51

Egy cikket szerintem megérne ez az interjú a főoldalon is
Utálom, hogy állandóan fel feldobódik a neve a fórumon, s egyből kedvem támad youtube videókat nézni róla. Bár szó se róla, nem kell hozzá videó, hogy minden mozdulata a fejemben legyen élénken. Istenem, hányszor írjuk le még , hogy mekkora zseni.
Tisztán látszik, milyen kedves emlék neki a Camp Nouban töltött pár év.
Kép
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.03. 15:08:28

Egy cikket szerintem megérne ez az interjú a főoldalon is! :)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.21. 18:11:57

neobarca írta:Ma lomtalanítottam és találtam egy videó kazettát amin a bemutatkozó meccse szerepelt. Áááááá gyerekek. Előhozta a régi szép emlékeket. Ez az ember a foci Istene volt. Lehet Messizni, meg CR7-ezni, de számomra Ő a Barca 10ese, a példaképem... =D> =D> =D>
Hozzá hasonló lehet, hogy lesz, vagy már van is (Neymar), de hozzá fogható nem hiszem.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.11.21. 17:56:12

Ma lomtalanítottam és találtam egy videó kazettát amin a bemutatkozó meccse szerepelt. Áááááá gyerekek. Előhozta a régi szép emlékeket. Ez az ember a foci Istene volt. Lehet Messizni, meg CR7-ezni, de számomra Ő a Barca 10ese, a példaképem... =D> =D> =D>
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.06. 12:52:47

Ha jól emlékszem nem is olyan rég még a Besiktasról is elég komolyan hallani lehetett, mint érdeklődő. Azt hittem kelet felé veszi majd az irányt, valamelyik arab országba, vagy még keletebbre, Kína stb...
Mostanában azért nem az a jellemző, hogy Mexikóba igazolnak a visszavonulás küszöbén álló klasszisok, de nyilván aprópénzért nem írt volna alá.

Mindenesetre kíváncsi vagyok mikor fogja szögre akasztani a csukát.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.09.06. 12:20:03

MessiFan írta:
kanty írta:Az a durva, hogy kb. egy hónapig nem volt csapata. Ebből arra következtetek, hogy nagyon senkinek sem kellett, persze ezt az igen magas fizetési igényei is befolyásolják.
Legalább ment volna az MLS-be, ott jobban szem előtt lenne.
Oda szerintem azért nem megy, vagy azért nem kell, mert az edzésmorálja gondolom nem üti meg a szintjüket. Neki a foci már régóta csak buli, ha egy hónapig labdába se rúg, majd pályára lép, ő akkor is tudja azt a szintet hozni amellyel megtölti a lelátókat.
Bár ezt csak tipp, nem látom túl sokat, nem is olvastam erről, csak szerintem e-miatt nem nagyon kell az embereknek, hiába ösztönös zseni, az ebben a modern fociban nem elég a topligákban.
Hát azért az MLS-t nem neveznél top ligának, és szerintem hozna ő annyit a konyhára, hogy elnézzék neki azt, hogy csak bulifutballista.
A többivel egyetértek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2014.09.06. 11:16:35

kanty írta:Az a durva, hogy kb. egy hónapig nem volt csapata. Ebből arra következtetek, hogy nagyon senkinek sem kellett, persze ezt az igen magas fizetési igényei is befolyásolják.
Legalább ment volna az MLS-be, ott jobban szem előtt lenne.
Oda szerintem azért nem megy, vagy azért nem kell, mert az edzésmorálja gondolom nem üti meg a szintjüket. Neki a foci már régóta csak buli, ha egy hónapig labdába se rúg, majd pályára lép, ő akkor is tudja azt a szintet hozni amellyel megtölti a lelátókat.
Bár ezt csak tipp, nem látom túl sokat, nem is olvastam erről, csak szerintem e-miatt nem nagyon kell az embereknek, hiába ösztönös zseni, az ebben a modern fociban nem elég a topligákban.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.09.06. 11:11:39

Az a durva, hogy kb. egy hónapig nem volt csapata. Ebből arra következtetek, hogy nagyon senkinek sem kellett, persze ezt az igen magas fizetési igényei is befolyásolják.
Legalább ment volna az MLS-be, ott jobban szem előtt lenne.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.06. 10:51:06

Ronaldinho Mexikóban folytatja
Ez az ember..., még mindig valamelyik európai top klubban kellene varázsolnia.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 13:28:54

Na megint én írok ide:
Ronaldinho - All Goals for FC Barcelona

Élvezzétek! :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.30. 23:09:03

Ronaldinho ● Top 30 Skills Moves Ever

Még egy szuper Ronaldinhos videó HeilRJ-től. Van pár kedvenc cselem, amit hiányolok a listáról, de hát Dinho annyi szépet csinált, hogy egy top 100-as videó után is lenne olyan, ami kimaradna.. Ezek közül a kedvenceim a 21-es, a 15-ös, és a 9-es. Persze a többi se semmi, sőt, van pár, ami még szebb is, de ezek a mozdulatok valamiért a szívemhez nőttek tőle. Ilyen még amúgy a Milan elleni biciklije, meg ez, ez és ez a passza is, ez a labdaátvétel, vagy ez a "tánc". Na de nem linkelgetek tovább, a lényeg, hogy sok ilyen csele van, amit valamiért jobban szeretek, mint a többit.. :D Bárcsak láthatnék még ilyen szépen játszó focistát legalább egyszer az életben - ha a maiak közül Thiagot és Neymart egybegyúrnánk (esetleg Cuadradot az egyedi mozgása miatt :D ), akkor már egész közel járnánk hozzá..

Na de már azt se tudom hirtelen, hogy mit akartam kihozni ebből, a lényeg, hogy nézzétek a videót, és élvezzétek a showt.. :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.30. 16:54:20

MQuC írta:http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... el-2353595

Nagyon érzi a bugit az öreg. Jó lenne, ha visszahurcolkodna Európába, bár itt sem lenne jobban szem előtt, már ami a közvetítéseket illeti :mrgreen:
Sportszakmailag semmi sem indokolná, de marketing szempontjából mekkora fogás lenne. :D Te jó ég! #-o A szép emlékeim miatt szívesen látnám viszont a csapatba epizodistaként, de a józan ész tudatja velem, hogy semmit nem tudna már segíteni ennek a csapatnak. Pedig de szép is lenne. És továbbra is 1 évvel fiatalabb Xavinál... Csak ha annyit kopik a fénykorához képest, mint Xavi tette, akkor ez az ember továbbra is a világ legjobbjai közt lenne.

Az ilyen emberekért érdemes meccset nézni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.30. 14:44:59

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... el-2353595" target="_blank

Nagyon érzi a bugit az öreg. Jó lenne, ha visszahurcolkodna Európába, bár itt sem lenne jobban szem előtt, már ami a közvetítéseket illeti :mrgreen:
Kép
Válasz küldése
cron