Leo Messi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szezonértékelő:

1
7
6%
2
5
5%
3
14
13%
4
30
28%
5
52
48%

Szavazatok száma: 108
Xavier Hernandez
Barça B

2020.11.24. 22:09:16

Rob888 írta:
2020.11.24. 20:39:23
Tisztelt Xavier Hernandez! Ez az a hozzászólás, ami igazán elismerést érdemel! Maximálisan egyetértek minden sorával, kiválóan foglaltad össze Messi helyzetét, szerepét a mai Barcában! Egy dolgot fűznék hozzá: Ha valaki képes a világ valaha volt legjobbját pár sikertelen meccs után meggyűlölni, mint ahogy fogalmaztál az nem méltó arra, hogy Barcelona szurkoló legyen! Szerintem, aki Barca szurkoló az nem is fogja soha gyűlölni azt, akit évekig csodáltunk és aki nélkül soha nem lesz már a foci és a Barca olyan, mint volt egykor.
Köszönöm :).

Igen, a fanatikus szurkoló különös állatfaj.
Én sosem a címerért, a mezért, a klub nevéért lelkesedtem - sokkal inkább azért a játékért, amit az újító edzők és a legendás játékosok képviseltek a Barcánál. Itt a fórumon Messi mellett sokan fikázzák Piquét, Busquetset, korábban a zseniális Suárezt is, miközben még mindig nincs jobb náluk a posztjukon a keretben... én sose tudnék ezekről a legendákról rosszat mondani, hisz mennyi mindent köszönhetünk nekik?! Az, hogy nem sikerült náluk fiatalabb, jobb játékosokat beépíteni a csapatba, nem az ő hibájuk, hanem a szakmaiatlan, távlati koncepcióval évek óta nem rendelkező klubvezetésé, akik eurószázmilliókat költöttek értéktelen, a Barca játékrendszerébe beilleszkedni képtelen játékosokra, miközben teljesen elhanyagolták a Barca legendás utánpótlás-képzését, a La Masiát, ahonnét olyan játékosok jöttek korábban, mint Messi, Puyol, Iniesta, Piqué, Busquets, Xavi, Alba, Fabregas... vagy akár maga Guardiola.
Rob888
Barça C

2020.11.24. 20:39:23

Tisztelt Xavier Hernandez! Ez az a hozzászólás, ami igazán elismerést érdemel! Maximálisan egyetértek minden sorával, kiválóan foglaltad össze Messi helyzetét, szerepét a mai Barcában! Egy dolgot fűznék hozzá: Ha valaki képes a világ valaha volt legjobbját pár sikertelen meccs után meggyűlölni, mint ahogy fogalmaztál az nem méltó arra, hogy Barcelona szurkoló legyen! Szerintem, aki Barca szurkoló az nem is fogja soha gyűlölni azt, akit évekig csodáltunk és aki nélkül soha nem lesz már a foci és a Barca olyan, mint volt egykor.
Xavier Hernandez
Barça B

2020.11.24. 17:48:29

enzonavas írta:
2020.11.24. 13:33:18
Sajnálom, hogy többnyire Messi ellenes a fórum. Szerintem ez a légkör veszi körül most Barcelonába is, ami nem teszi őt túlzottan motiváltá. Nincs formában ez tény, de lehet egy nyugodtabb légkör mellett, magára találna. Az egész csapaton ül az előző vezetés bénasága (edzőstől mindenestől), borzasztó nehéz lehet, így.
Szerintem így is messze Ő a legjobb a csapatban, a támadó szekció többi tagja messze a tudása alatt játszik, senkivel sem tud összjátékot kezdeményezni, Jordi Alba az egyetlen de elöl ez kevés. Így az ellenfeleknek is egyszerűbb, mert csak rá kell figyelni, a többi azt csinál amit akar, nem jelentenek veszélyt.
Szerintem nem Messi-ellenes a fórum, csak mivel eddig ő lőtte a gólokat többnyire, most meg szinte senki, így a legkönnyebb az ő nyakába varrni, hogy ilyen gyenge a szezonkezdet. Ezzel együtt a kevés gólja ellenére igazi világklasszis megoldásokat csak tőle látunk (és míg le nem sérült, Fatitól) rajta kívül a jelenlegi keretben senki nem üti meg azt a Barca-szintet, amit az elmúlt 10-15 évben megszoktunk.
Motiválatlan... nyilvánvalóan az, hisz teljesen felforgatták körülötte a csapatot, egy éven belül a harmadik edzővel dolgozik, a pályán - kis túlzással - szinte ismeretlen játékosok veszik körül, akikkel együtt kéne játszania, és akik egyéni kvalitásaikat tekintve bizony nem Iniesták, Xavik, Dani Alvesek, David Villák, Neymarok, Puyolok, vagy épp Suárezek, aki mellesleg a legjobb cimborája volt, és méltatlan módon zavarták el...
És ehhez képest el akart menni a nyáron, de nem tehette, mert ragaszkodott hozzá a klubvezetés, miközben ma már a szerződése szerinti fizetését sem tudják kifizetni. Én nem csodálkozom azon, hogy elszállt minden lelkesedése, középszerű játékosokkal körülvéve, nézőközönség nélküli, üres lelátók előtt kellene meghalnia pályán azért a klubért, mely elhibázott, távlati koncepció nélküli döntéseivel, esztelen költekezésével szinte mindent megtett azért az elmúlt 3-4 évben, hogy szétverje a világ legjobb csapatát :(.
Az igazság az, hogy az elmúlt években ő vitte a hátán ezt az évről-évre fokozatosan gyengülő csapatot, elképesztő egyéni teljesítménye elfedte a csapat fokozódó impotenciáját. Gondolom, megunta, hogy belőle élt az egész klub, emiatt hanyagolták el a csapat megújítását, majd ő megold mindent, hisz ő a világ legjobbja... A foci bizony csapatsport, ez a random összerakott keret ezzel az edzői stábbal, ezzel a koncepcióval, az üres kasszával bizony pont a 13. helyre elegendő. Ha elengedik Messit a nyáron, 100-200 millióért, mindenki jobban járt volna, Messi is, a klub is, a közönség is. Nem engedték el, ez volt Bartomeu utolsó, egyben a legtöbbet ártó rossz döntése :(. Így csak nézzük ezt a szomorú és unalmas szenvedést pályán, és sokan közben még Messit is meggyűlölik. Aki az én szememben persze minden idők messze legjobb játékosa marad örökre.
frutti55
Barça C

2020.11.24. 17:19:35

Szerintem is még mindig a világ legjobbja de:
egy csapatkapitány nem teheti meg hogy labdavesztés után (ami most már elég sűrű) nem támad vissza, sétálgat ezzel szerintem demoralizálja a csapatot a fiatal, a még ambìciozus játékosokat.
Ha már nem bìrja annyira az iramot, legalább irányìtson, hajtsa a többieket.
Chino
Llegenda del Barça

2020.11.24. 15:54:07

bence0330 írta:
2020.11.24. 15:20:44
A bajnoki meccsek topikban írtam, szerintem csak annyit kellene tenni, hogy kiteszik jobbszélre, ahol mindig is lődöste a gólokat. Ennyi. Szerintem a 25 éves Leo sem tudta volna áthámozni magát középen 5 ATM-es védőn/szűrőn. Akármelyik idei meccsen kicsit is a jobboldalra keveredett, vagy 5 évet repítette vissza az időt, brutál szlalomokkal összehozott 11-esekkel, meg még az egy akciógólját is onnan tette el. Hirtelen 10 szintből vagy 7-et javulna a teljesítménye. Setiennél is rögtön elveszett ahogy középre tette, pedig tavaly ősszel is milyen brutális szezonkezdete volt a JOBBSZÉLEN, míg el nem küldték EV-t...

Ennyi erővel lassan beállíthatjuk középső hátvédnek is, és szidhatjuk, hogy miért nem játszik jól.

Hozzáteszem, ma is adott 2 kvázi gólpasszt ívelésből, csak úgy félvállról, rossz pozícióból úgy hogy mindenki szidja.
Ezzel csak az, hogy kötetlenül játszik. Amikor itt volt Lajos is folyamatosan középen voltak egymás nyakán. Jobb oldalunk gyakorlatilag teljesen megszűnt. Nem hiszem, hogy ha Koeman "kirakná" a jobbosra változna valami.
Nem is igazán abban látom ezt a romlást, hogy megkopott volna bármi is. Egyszerűen rossz nézni a pályán. lehet, hogy csak belelátom, de ilyen unott, motiválatlan fejet nem nagyon láttam még tőle. Mintha tenne az egészre úgy ahogy van. Labdavesztés után úgy sétál el onnan mintha a másik csapatban játszana. Az is elég beszédes, hogy a futómennyiségét szinte csak a kapusokkal lehet összevetni.

Nem fikázni akarom, mert nem felejtett el focizni, de valami fejben nagyon nincsen rendben nála. Dekoncentrált, motiválatlan, valami azt súgja, hogy ez a nyári kálvária jobban megviselte, mint az várható volt. Viszont, így hogy Barto már eltakarodott változhatna valami, mert elsősorban vele volt összetűzése.
Forca Barca!!!!
bence0330
Jugador del Barça

2020.11.24. 15:20:44

A bajnoki meccsek topikban írtam, szerintem csak annyit kellene tenni, hogy kiteszik jobbszélre, ahol mindig is lődöste a gólokat. Ennyi. Szerintem a 25 éves Leo sem tudta volna áthámozni magát középen 5 ATM-es védőn/szűrőn. Akármelyik idei meccsen kicsit is a jobboldalra keveredett, vagy 5 évet repítette vissza az időt, brutál szlalomokkal összehozott 11-esekkel, meg még az egy akciógólját is onnan tette el. Hirtelen 10 szintből vagy 7-et javulna a teljesítménye. Setiennél is rögtön elveszett ahogy középre tette, pedig tavaly ősszel is milyen brutális szezonkezdete volt a JOBBSZÉLEN, míg el nem küldték EV-t...

Ennyi erővel lassan beállíthatjuk középső hátvédnek is, és szidhatjuk, hogy miért nem játszik jól.

Hozzáteszem, ma is adott 2 kvázi gólpasszt ívelésből, csak úgy félvállról, rossz pozícióból úgy hogy mindenki szidja.
vinszentvega
Jugador d'estrella

2020.11.24. 14:35:54

Sinya22 írta:
2020.11.23. 12:53:07
Kimaradt a holnapi meccskeretből,itt az esély a többiek számára,ki lett véve a fék a csapatból.
Viszont akkor Coutinho megkapja a szerepkört, kíváncsian várom, hogy játszunk vele holnap.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.11.24. 13:35:49

Chino írta:
2020.11.24. 12:39:15
A legújabb hírek szerint a Cityt mégis érdekli Messi és egy 10 éves szerződést ajánlanának neki. Miután visszavonult a focitól a City Football Group nagykövete lenne a szerződése végéig. Kíváncsi vagyok mi igaz ebből, bár a Marca és a Mundo is lehozta, ugyanakkor a Times-ra hivatkoznak.
Ez mondjuk nem lenne semmi. Nem tudom pontosan mit fog tartalmazni a szerződése,de ha innen elmegy(pláne ingyen) akkor annyi lóvét kap,amit korábban még soha senki. Legalább is szerintem.
enzonavas
Barça C

2020.11.24. 13:33:18

Sajnálom, hogy többnyire Messi ellenes a fórum. Szerintem ez a légkör veszi körül most Barcelonába is, ami nem teszi őt túlzottan motiváltá. Nincs formában ez tény, de lehet egy nyugodtabb légkör mellett, magára találna. Az egész csapaton ül az előző vezetés bénasága (edzőstől mindenestől), borzasztó nehéz lehet, így.
Szerintem így is messze Ő a legjobb a csapatban, a támadó szekció többi tagja messze a tudása alatt játszik, senkivel sem tud összjátékot kezdeményezni, Jordi Alba az egyetlen de elöl ez kevés. Így az ellenfeleknek is egyszerűbb, mert csak rá kell figyelni, a többi azt csinál amit akar, nem jelentenek veszélyt.
Chino
Llegenda del Barça

2020.11.24. 12:39:15

Sinya22 írta:
2020.11.24. 06:22:20
Samper írta:
2020.11.24. 05:57:56
Messinek nyár óta megtört a varázsa. Sok pénzt sehol se kapna, levezetni nég nem akar - így maradni fog.
Igen,a City nyilván 2 zacskó chipset adna neki a 2-3 éves szerződés mellé :D
A legújabb hírek szerint a Cityt mégis érdekli Messi és egy 10 éves szerződést ajánlanának neki. Miután visszavonult a focitól a City Football Group nagykövete lenne a szerződése végéig. Kíváncsi vagyok mi igaz ebből, bár a Marca és a Mundo is lehozta, ugyanakkor a Times-ra hivatkoznak.
Forca Barca!!!!
Sinya22
Entrenador del Barça

2020.11.24. 06:22:20

Samper írta:
Messinek nyár óta megtört a varázsa. Sok pénzt sehol se kapna, levezetni nég nem akar - így maradni fog.
Igen,a City nyilván 2 zacskó chipset adna neki a 2-3 éves szerződés mellé :D
Samper
Director del Fútbol

Sinya22
Entrenador del Barça

2020.11.23. 12:53:07

Kimaradt a holnapi meccskeretből,itt az esély a többiek számára,ki lett véve a fék a csapatból.
vg99
Jugador del Barça

2020.11.23. 12:52:44

Tomix354 írta:
2020.11.23. 11:58:58
Chino írta:
2020.11.23. 11:34:35
Amúgy a Marca és a Mundo is azt írja egy belsős emberre hivatkozva, hogy a City visszalépett Messi leigazolásától, mert nem akarják állni azt a bért és a teljesítménye is erősen visszaesett.
Éppen ezért én új szerződést csak akkor adnék, ha fizujából lead. Meg persze ezek a több tíz milliós aláírási + hűség pénzt elhagyva. Erről jut eszembe olvastam valami, hogy ha kitölti a mostanit kap 30 milliós hűség bónuszt. Mennyire igaz ez?
Szerintem jövőre is él a szerződése a giga fizuval és bónusszal, amit ő felmondhat, de mi nem. Szóvsl nem vagyunk alkupozícióban. Ha nem kell a Citynek, akkor majd legfeljebb előadja, hogy mégis maradni akar, és elsétálgat az évi közel 100 misiért. Nagyon kár érte, ha így fejezi be a karrierjét, ahogy most kinéz.
Tomix354
Capitá del Barça

2020.11.23. 11:58:58

Chino írta:
Amúgy a Marca és a Mundo is azt írja egy belsős emberre hivatkozva, hogy a City visszalépett Messi leigazolásától, mert nem akarják állni azt a bért és a teljesítménye is erősen visszaesett.
Éppen ezért én új szerződést csak akkor adnék, ha fizujából lead. Meg persze ezek a több tíz milliós aláírási + hűség pénzt elhagyva. Erről jut eszembe olvastam valami, hogy ha kitölti a mostanit kap 30 milliós hűség bónuszt. Mennyire igaz ez?
Chino
Llegenda del Barça

Vakmacska írta:
2020.11.22. 12:46:57
Azért gondoljunk bele:
Mikor a melóhelyen látod, hogy csak te dolgozol rendesen egyedül, te is megunod egy idő után, és nekiállsz morogni. És mikor látod, hogy mindenki leszrja, sőt, még téged piszkálnak, te is azt fogod mondani, h szenvedjen a halál, és beállsz a sorba.
Ráadásul úgy, hogy egy olyan játékos sincs elöl/középen, akivel mehetne a bugi. Megint előjött, h majd Messi megoldja, és magára hagyták
Azért az elég erős, hogy Messi dolgozik egyedül. Inkább a képességeivel tűnt ki, nagyon ritkán az akarásával és hajtásával. Ennek inkább az ellenkezője igaz.
Másrészt ha a munkahelyeden ki van nyalva a hátsód, elég komoly beleszólásod van mindenbe és a sokszorosát kapod annak amit a munkatársaid, nem mellesleg az egész cég függ tőled ne mondd már azt, hogy le van ejtve, hanem kötelességed odatenni magad. Ráadásul sokszázezer ember imád téged nem kellene tenni rájuk is.

Amúgy a Marca és a Mundo is azt írja egy belsős emberre hivatkozva, hogy a City visszalépett Messi leigazolásától, mert nem akarják állni azt a bért és a teljesítménye is erősen visszaesett. Pep meg azt nyilatkozta, hogy ő azt szeretné ha Leo innen vonulna vissza.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol

2020.11.22. 21:09:43

Messi maga kell, hogy döntsön a sorsáról. De az új elnök helyében azonnal beszélnék Messivel, hogy nincs idő lebegtetésre, legyen szíves egyértelműen dönteni.
Vakmacska
Llegenda del Barça

2020.11.22. 12:46:57

Azért gondoljunk bele:
Mikor a melóhelyen látod, hogy csak te dolgozol rendesen egyedül, te is megunod egy idő után, és nekiállsz morogni. És mikor látod, hogy mindenki leszrja, sőt, még téged piszkálnak, te is azt fogod mondani, h szenvedjen a halál, és beállsz a sorba.
Ráadásul úgy, hogy egy olyan játékos sincs elöl/középen, akivel mehetne a bugi. Megint előjött, h majd Messi megoldja, és magára hagyták
LG
Az Év fórumozója 2016

2020.11.22. 11:56:52

Tomix354 írta:
2020.11.22. 11:34:28
Összesen 8 passza volt előre és 23-szor el is vesztette a labdát. Ezért kár volt megtartani egyébként. Még a nyári huzavona előtt is elég látványosan vissza esett a teljesítménye, cselei már nem fekszenek úgy mint régen ,de továbbra is 3-4 védőn akar átmenni ami az esetek többségében labda vesztés. Eddig legalább kompenzálta azzal, hogy a csapatban szinte egyedüliként olyan passzokat/gólpasszokat tudott adni amit más nem igen. 33 éves mégis minden meccset végig tolja, hiába nem bírja már. Most rájön ez a nyári botrány, fejben is teljesen máshol van, ezeknek az eredménye a mostani helyzet. Azt viszont mindenképpen meg kell jegyezni, hogy a csapat nem azért [auto_cenzúra], mert Messi teljesítménye már nem az igazi. A keret minden része hiányos, nem megfelelő emberekkel van teli, csak ezt a mostani Messi nem tudja kompenzálni.
Egyetértek! Jelenleg ő is csak hátráltatja a csapatot, de egy működő koncepcióval, amelyben a megfelelő játékosok játszanak, még mindig sokat érhetne nekünk. De ahogy nyilatkozta is, nincs itt semmiféle koncepció, nem csoda, hogy elege lett. Az előző években is még a hátán vitte a csapatot, a sok léhűtő pedig alibizett mellette. Most már ezt nem bírja, és már nem is akarja megtenni.

Nem akarom teljesen felmenteni, mert ő is sáros a kialakult helyzetben, de a legnagyobb bűn a bukott a vezetésé, aki hagyta ennyire lezülleni a klubot.
Tomix354
Capitá del Barça

2020.11.22. 11:34:28

Összesen 8 passza volt előre és 23-szor el is vesztette a labdát. Ezért kár volt megtartani egyébként. Még a nyári huzavona előtt is elég látványosan vissza esett a teljesítménye, cselei már nem fekszenek úgy mint régen ,de továbbra is 3-4 védőn akar átmenni ami az esetek többségében labda vesztés. Eddig legalább kompenzálta azzal, hogy a csapatban szinte egyedüliként olyan passzokat/gólpasszokat tudott adni amit más nem igen. 33 éves mégis minden meccset végig tolja, hiába nem bírja már. Most rájön ez a nyári botrány, fejben is teljesen máshol van, ezeknek az eredménye a mostani helyzet. Azt viszont mindenképpen meg kell jegyezni, hogy a csapat nem azért [auto_cenzúra], mert Messi teljesítménye már nem az igazi. A keret minden része hiányos, nem megfelelő emberekkel van teli, csak ezt a mostani Messi nem tudja kompenzálni.
Chino
Llegenda del Barça

2020.11.21. 23:31:14

MatyiG írta:
2020.11.21. 22:54:35
Kluivert92 írta:
2020.11.21. 22:35:25
Megneznek egy kimutatast h a mai meccsen mennyit futott...gyanitom hogy a legkevesebbet a palyan levok kozul
Mint mindig.
Az 56. percben volt egy összehasonlítás Felix-el. A portugál 6.8 km, erre Messi 4.2 km. Ez még a folyamatos sétánál is kevesebb.

És az a gond, hogy ez a pályán is látványosa meglátszik, de míg korábban voltak villanásai most teljesen súlytalan.
Én elhiszem, hogy megviselte a nyári kalvária és rengeteget tett a klubért, de ez vica-versa és csak a saját szobrát döntögeti ezzel. Legalább az ilyen meccsekre felszívhatná magát, mert ezt a teljesítményt jelenleg sokan lehoznák és a motiválatlansága szívfájdalmat okoz.
Forca Barca!!!!
Kluivert92
Barça C

2020.11.21. 22:59:21

MatyiG írta:
Kluivert92 írta:
Megneznek egy kimutatast h a mai meccsen mennyit futott...gyanitom hogy a legkevesebbet a palyan levok kozul
Mint mindig.
De ez miert van? Miert kell lelektelenul jatszani? Nalam ez a legnagyobb bun. Azert azt ne felejtse h a barca tette naggya nem forditva..
MatyiG
Adminisztrátor

Kluivert92 írta:
Mint mindig.
Kluivert92
Barça C

gránit
Capitá del Barça

2020.11.21. 22:02:29

Chino írta:
2020.11.21. 21:56:21
Abramovic pénze nélkül sosem nőtte volna ki magát így a Chelsea, de "középcsapat" semmiképp nem voltak.

A védelem meg ma is kiállította a saját bizonyítványát. Katasztrófa, botrány, borzalom.
Válasz küldése