Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.08.14. 11:37:15

A legnagyobb különbség a két ember között:
Az egyik a szorgalmával érte el amit... a másik meg egy született fenomén:)
Messinek nem kell napi 10 órát edzeni ahhoz, jobb legyen mint (rinyaldó) :)

Viccet félretéve: Mindkettő korszakos futballista, le a kalappal előttük, de értelmetlen és hülyeség ki a jobb duma.
Mindkettő brutál jó!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.08.14. 10:46:24

Kapásból pár különbség:

- Messi mesterhármast szerzett az ágyban is és még fizetnie sem kellett érte, hogy vki legyen, aki legyárt neki pár utódot...
- Messinek sikerült a 8 általános
- Messi gólátlaga messze meghaladja a páva átlagát...

Van persze ezer dolog, de ki számolja...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.13. 22:41:13

MatyiG írta:Elég sok más különbség van kettejük között, amiből nem a kisebbségi komplexusos portugál jönne ki jobban. Mondjuk a focitudás. :)
Arról nem akar mesélni, hogy 10+ év alatt hány bajnokságot sikerült nyernie :D

Sőt amúgy ez alapján Ibrahimovic még nála is jobb, mert ő még több csapattal nyert bajnokságot [-X
De pl Vidal is ott van a szeren akkor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.08.13. 22:37:01

Elég sok más különbség van kettejük között, amiből nem a kisebbségi komplexusos portugál jönne ki jobban. Mondjuk a focitudás. :)
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.08.13. 20:29:03

CR: “Messi egy kiváló játékos. Nem csak az Aranylabdái miatt, de azért is, mert évről évre ott van a csúcson – akárcsak én. A különbség annyi kettőnk között, hogy én több klubban is játszottam, és meg is nyertem több klubbal a BL-t. Emellett hatszor volt zsinórban a Bajnokok Ligája gólkirálya. Egyértelmű, hogy ilyen rivalizálást nem láttam még, mint a miénk. Voltak nagyszerű futballisták, akik 2-3-4-5 éven át is a legjobbukat tudták nyújtani. De tíz év? Na, olyat még nem láttam”

Persze tudjuk őt nem érdeklik az egyéni elismerések, meg az, hgoy ki a jobb.. Gyönyörű :mrgreen: Remélem Barto tényleg összerak valami brutál keretet Neymarral és nyernek Messinek még pár bl-t, aztán gurul még egy-két aranylaszti hozzá =P~ Tudom gonosz vagyok, de nem birom ezt az arrogáns pöcsméregetést még tőle sem, pedig már megszokhattam volna...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.08.06. 22:32:18

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2019.08.06. 13:56:39

Samper írta:Messi zseniális focista. De ez nem jelenti azt, hogy mindig helyesen ismeri fel, hogy mi áll érdekében és mi nem. Azt se, hogy jó tanácsadókra hallgat. Valószínűleg éppen most kell meghoznia a fontos döntéseket, hogy mikhez ragaszkodjon, miket engedjen el. Szurkoljunk neki, hogy jól döntsön.
:shock:
Nem tudom elhinni, hogy Te nem troll vagy!?
Volt idő, hogy azt szerettem volna,ne írj többet, de elérted, hogy minden egyes hozzászólásodat többször is elolvassam. Óriási figura vagy #-o
Forca Barca
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.06. 13:26:02

Messi zseniális focista. De ez nem jelenti azt, hogy mindig helyesen ismeri fel, hogy mi áll érdekében és mi nem. Azt se, hogy jó tanácsadókra hallgat. Valószínűleg éppen most kell meghoznia a fontos döntéseket, hogy mikhez ragaszkodjon, miket engedjen el. Szurkoljunk neki, hogy jól döntsön.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.08.05. 13:28:42

Félbe kellett hagynia a mai edzést, nem utazik a csapattal Amerikába és esélyes hogy a Bilbao elleni meccsre sem épül fel.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.19. 08:52:03

ktm írta:Dembi pedig nem lesz itt sokaig ha tovabb Nintendozik.
Off, de esküszöm ezt olyan már mint most azt olvasni, hogy Dembélé egy szót se tud spanyolul még mindig - elég megnézni 3 perc edzésvideót az elmúlt fél évből, hogy gyanús legyen, hogy már lehet fejlődött.. Gyereknek a szezon felétől semmi balhéja nem volt, most Todiboval együtt 1 héttel megjelentek a kezdés előtt minden balhé nélkül, ennek ellenére még mindig az sokak baja vele, hogy túl sokat a Fortnite.

Emiatt nem számolni vele komolyabban a következő szezonban, és emiatt támogatni Neymart és Griezmannt egyszerre, elég gyenge érvelés az elmúlt időszak történései alapján.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.07.19. 07:28:48

Mar az elmult szezonban is tul hatul jatszott, ha a felezovonal kornyeken kell elkernie a lasztit, hogy tortenjen valami elol, reg rossz. Coutinhot lattuk mit tud, Dembi pedig nem lesz itt sokaig ha tovabb Nintendozik. Sokakkal ellentetben, a maradek 4 embert en el tudom kepzelni egyszerre a palyan(Suarez pedig lassan azert ki fog kopni a gepezetbol).
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2019.07.18. 15:17:59

A vilag legnagyobb marhasaga lenne Messit hatrebb tolni. Egyetlen veszelyes tamado volt tavaly a csapatban, plusz a vilag legjobb jatekosa. Badarsag lenne kp-t faragni még belole. Van meg benne szerintem 2-3 ev elol. Na meg a fogas csillogasat sem szeretnem nezni, imadkozom mindennap, hogy menjen a padra es minel elobb huzzon el innen.
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2019.07.18. 13:25:47

Egy ideje foglalkoztat, hogy mit akarunk ennyi támadóval. Túllépve azokon a gondolatokon, hogy mi volt a múltban, milyen személyiség Ney, Griz stb, szabad-e hozni őket...

Valószínűnek látom, hogy a Barca szezonja a következő névsorral fog megkezdődni: Suarez, Griezmann, Neymar/Cou, Messi, Dembi. Ők mind olyan játékosok, akiket elképzelhetetlennek tartom, hogy végig padozzák a következő éveket.

Ebből jött, egy olyan gondolatom, hogy Messit talán hátrébb akarják vonni? Ehhez persze sok dolognak meg kéne változnia Messivel és Messi körül:
- több futás és védekezés
- kötöttebb feladatkör
- kevesebb rizikós passz felvállalása
- kevesebb "látványos csillogás" (csillogás amolyan Ini módra) stb.

Vagyis gyakorlatilag újra kéne gondolni a játékát. Párszor már történt hasonló, csak akkor a csapat és Messi érdeke egy irányba mutatott. Most azt érzem, hogy Messi a "hátrébb vonva" tudna lendíteni a csapaton (egy fent említett névsor esetén). Persze kellenek a góljai, gólpasszai, de egy nem ennyire rá kihegyezett csapat, melyben meghatározó, de kevésbé domináns és kevésbé kötetlen szerep jutna számára... talán lehetne a siker kulcsa és lehetne jövőbe mutató is (mert Messi bár óriási játékos, már nem építhetjük rá a következő évtizedet).
Erről mi a véleményetek?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.10. 18:02:27

andreas írta:
mess2009 írta: már elnézést, de itt igenis a korrupció a lényeg!
Messi meg van győződve arról, hogy a bírók miatt nem lehettek ott a döntőben. a korrupció nyilván a bírók által valósulhatott meg!? (pénz, politikai nyomás?)erre tett is utalást és sajnos korrupciót emlegetett, gondolom tudta mit beszél (már ami a fogalmat illeti) ezért aztán most bajban van. nem a korruptak,( ha voltak!!) hanem ő.
Mond már el , milyen korrupció volt?
Szerinted Argentína megérdemelte volna a döntőt?

Ezek a semmilyen Brazilok bármikor lefocizzák ezt a nagyon semmilyen Argentín csapatot, annyira gyenge, élvezhetetlen focit játszottak, azt leírni nem lehet!

Semmi köze ehhez a korrupciónak, futballozni kell, meg kell mutatni hogy jobb vagy aztán lehet farkast kiáltani:)
most te nem értettél...
egyetértek azzal, hogy a Brazilok a látottak alapján jogosan nyertek! (le is írtam a meccs után)
itt azonban Messiről volt szó! és ha valaki korrupciót kiált, ami ugye bűntény akkor azt illik bizonyítani, különben az illető bajba kerül. és ez fog történni Messivel(valószínű)
és ezért mondtam én hogy itt bizony a korrupcióval(mint kijelentéssel) van a baj.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.10. 13:09:15

mess2009 írta: már elnézést, de itt igenis a korrupció a lényeg!
Messi meg van győződve arról, hogy a bírók miatt nem lehettek ott a döntőben. a korrupció nyilván a bírók által valósulhatott meg!? (pénz, politikai nyomás?)erre tett is utalást és sajnos korrupciót emlegetett, gondolom tudta mit beszél (már ami a fogalmat illeti) ezért aztán most bajban van. nem a korruptak,( ha voltak!!) hanem ő.
Mond már el , milyen korrupció volt?
Szerinted Argentína megérdemelte volna a döntőt?

Ezek a semmilyen Brazilok bármikor lefocizzák ezt a nagyon semmilyen Argentín csapatot, annyira gyenge, élvezhetetlen focit játszottak, azt leírni nem lehet!

Semmi köze ehhez a korrupciónak, futballozni kell, meg kell mutatni hogy jobb vagy aztán lehet farkast kiáltani:)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.10. 12:53:58

andreas írta:Talán a lényeget nem érted vagy nem akarod megérteni.

Itt nem a korrupcióról szól a történet..
Van egy sértett ember aki talán magának sem vallotta be, ez bizony egy 0-ához közeli produktum volt.
A brazil válogatott 10-ből 9 szer tutira megveri ezt a semmilyen argentin válogatottat...
Más kérdés de, szerintem bármelyik európai topp válogatott agyon hintené a nagy brazil csapatot:)

Szóval itt nem a korrupció a lényeges kérdés (ez csak álca ami mögé el lehet bújni)az a lényeg amit te meg én látunk a tv előtt és az bezony édes kevés volt:)
már elnézést, de itt igenis a korrupció a lényeg!
Messi meg van győződve arról, hogy a bírók miatt nem lehettek ott a döntőben. a korrupció nyilván a bírók által valósulhatott meg!? (pénz, politikai nyomás?)erre tett is utalást és sajnos korrupciót emlegetett, gondolom tudta mit beszél (már ami a fogalmat illeti) ezért aztán most bajban van. nem a korruptak,( ha voltak!!) hanem ő.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.08. 20:48:47

Talán a lényeget nem érted vagy nem akarod megérteni.

Itt nem a korrupcióról szól a történet..
Van egy sértett ember aki talán magának sem vallotta be, ez bizony egy 0-ához közeli produktum volt.
A brazil válogatott 10-ből 9 szer tutira megveri ezt a semmilyen argentin válogatottat...
Más kérdés de, szerintem bármelyik európai topp válogatott agyon hintené a nagy brazil csapatot:)

Szóval itt nem a korrupció a lényeges kérdés (ez csak álca ami mögé el lehet bújni)az a lényeg amit te meg én látunk a tv előtt és az bezony édes kevés volt:)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.07.08. 20:40:19

kovacsszandra345 írta:Nem teljesen értettem ezt a nyilatkozatot és nem is tudom, mi jött ki Messiből. Eleve nagyon gyengén kezdték a tornát, ahogy előttem írtátok, örülhetnek, hogy idáig eljutottak. Az pedig, hogy a házigazda élvez egy kis előnyt, sajnos örökre része lesz minden egyes sportnak, de azt hiszem az ominózus mérkőzés egyáltalán nem ezen múlott.
Szerintem csak annyi, hogy besokkalt. Nincs ő hozzászokva a Barcelonával a vereségekhez, és azért az utóbbi időben a BL-ben kijutott neki bőven. Itt meg gondolom lassan érzi, hogy eljár felette az idő és nem tudott trófeát nyerni a válogatottal. Kiborult, ennyi a történet. És valahol meg is lehet ezt érteni.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.07.08. 20:32:01

andreas írta:Korrupciót emlegetni azért mert egy [auto_cenzúra] csapatom van vagy miért?

Mi volt itt a fene nagy korrupció?

Az ARGENTIN válogatott örülhet hogy egyáltalán kiült kis pisti meg sáranéni megnézni ezt a borzalmat amit focinak neveznek arrafelé:)

Nem a korrupció a megfelelő szó!!!(vagy nem ezzel a szóval kellene dobálózni)

Mario Kempes és társai, na Ők fociztak, érdekes módon nem az úgynevezett korrupció volt akkoriban a lényeges téma!

Tessék ez az ami senkinek nem hiányzott:)

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ek-2710353
Az övé is csak egy vélemény, nem értem ezt hogy mennyire nem hiányzott.
Az hogy pályafutása csúcsán elment komoly pénzért bajnokságokat nyerni, az meg az ő baja.
kovacsszandra345
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.06.23. 15:33:33

2019.07.08. 20:31:42

Nem teljesen értettem ezt a nyilatkozatot és nem is tudom, mi jött ki Messiből. Eleve nagyon gyengén kezdték a tornát, ahogy előttem írtátok, https://hu.flatfy.com/ örülhetnek, hogy idáig eljutottak. Az pedig, hogy a házigazda élvez egy kis előnyt, sajnos örökre része lesz minden egyes sportnak, de azt hiszem az ominózus mérkőzés egyáltalán nem ezen múlott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kovacsszandra345 2019.07.14. 17:06:56-kor.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.08. 18:53:57

Korrupciót emlegetni azért mert egy [auto_cenzúra] csapatom van vagy miért?

Mi volt itt a fene nagy korrupció?

Az ARGENTIN válogatott örülhet hogy egyáltalán kiült kis pisti meg sáranéni megnézni ezt a borzalmat amit focinak neveznek arrafelé:)

Nem a korrupció a megfelelő szó!!!(vagy nem ezzel a szóval kellene dobálózni)

Mario Kempes és társai, na Ők fociztak, érdekes módon nem az úgynevezett korrupció volt akkoriban a lényeges téma!

Tessék ez az ami senkinek nem hiányzott:)

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ek-2710353
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.07.08. 17:55:59

Minden tiszteletem Messié, de erős így kikelni, hogy nem hagyták őket nyerni.

Gyakorlatilag ők voltak a durvábbak Brazília ellen is, plusz az ő két kapufáján kivül megint nem sok mindent láttam a csapatuktól.

Ettől függetlenül mindenki tisztában van Afrika és Dél-Amerika múltjával és jelenével is, kár lenne tagadni, hogy nem feltétlen tiszta minden. De ez mondjuk az egész bizniszről elmondható.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.08. 16:07:53

johdepp írta:Baromira OFF.

Ne haragudj, Andreas, de mi a fenéről beszélsz?
Mert szerinted a foci teljesen tiszta sportág? Ami nem a dollár/euró milliárdok körül forog? Ahol Blatter a kétes ügyeivel majd' két évtizedig lehetett elnök? Ahol Katar rendezhet VB-t? Ahol Platini maga nyilatkozta, hogy buherálták az 1998-as VB sorsolását? Vagy ne menjünk messzebbre, elég megnézni Neymart, meg hogy hogyan érkezett Barcelonába, meg hogy meddig volt eltiltva a csapat az átigazolási piacról miatta, meg meddig volt elzárva a drága korábbi elnökünk.
Az összes sport közül a foci a legkorruptabb szemétdomb, mivel ebben van toronymagasan a legtöbb lóvé.
És hogy mennyire gyönyörű játék, arról inkább ne beszéljünk, de szerintem az utóbbi tíz évben olyan változásokon ment át, hogy manapság számomra szó szerint nézhetetlen sz*rkupac az egész. Fetrengések, színészkedések, "csakvédekezünk, majdleszvalami", itt a VAR, de b*sszuk használni rendesen. Undorító, ahova tart ez a sportág, lassan egy dögunalmas, 200 km-es bringás szakasz is sokkal érdekesebb, mint ez a trágya, amit focinak hívnak.

Én örülök, hogy felszólalt Messi. Talán valamit elindított. Talán... Talán az Ő hangjának van/lesz súlya. Majd kiderül.
a korrupció egy bűnügy. ha ott eredményt akarsz azt bizonyítani kell. ami ki fog derülni: az hogy Messit eltiltják. ezért problémás ez a szöveg amit megeresztett! ha azt mondja balf...a bíró, netán csalt, az még talán elment volna ....
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.07.08. 15:15:24

Baromira OFF.

Ne haragudj, Andreas, de mi a fenéről beszélsz?
Mert szerinted a foci teljesen tiszta sportág? Ami nem a dollár/euró milliárdok körül forog? Ahol Blatter a kétes ügyeivel majd' két évtizedig lehetett elnök? Ahol Katar rendezhet VB-t? Ahol Platini maga nyilatkozta, hogy buherálták az 1998-as VB sorsolását? Vagy ne menjünk messzebbre, elég megnézni Neymart, meg hogy hogyan érkezett Barcelonába, meg hogy meddig volt eltiltva a csapat az átigazolási piacról miatta, meg meddig volt elzárva a drága korábbi elnökünk.
Az összes sport közül a foci a legkorruptabb szemétdomb, mivel ebben van toronymagasan a legtöbb lóvé.
És hogy mennyire gyönyörű játék, arról inkább ne beszéljünk, de szerintem az utóbbi tíz évben olyan változásokon ment át, hogy manapság számomra szó szerint nézhetetlen sz*rkupac az egész. Fetrengések, színészkedések, "csakvédekezünk, majdleszvalami", itt a VAR, de b*sszuk használni rendesen. Undorító, ahova tart ez a sportág, lassan egy dögunalmas, 200 km-es bringás szakasz is sokkal érdekesebb, mint ez a trágya, amit focinak hívnak.

Én örülök, hogy felszólalt Messi. Talán valamit elindított. Talán... Talán az Ő hangjának van/lesz súlya. Majd kiderül.
andreas
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.05.11. 21:25:03

2019.07.08. 14:25:20

Értem amit leírtál, sok mindenben egyet is értek veled de. álljunk meg egy szóra!

Egyszerűen nem lehet hogy a foci erről szóljon, ha most igazat adok neked akkor írd már le mi a foci?:)

Ez a gyönyörű játék egy korrupt élhetetlen valami?
Válasz küldése