Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.26. 15:25:59

LG írta:
2020.08.26. 13:57:30

Nekem is sokatmondó, hogy kik vannak Messi mellett, és kik támadják azok közül, akik nálunk jobban ráláthatnak a valós helyzetre a klubon belül.
A régi társai természetes, hogy mellette állnak, ha egyértelműen ő lenne a "hibás", akkor sem mondanának mást, főleg nem Barto pártján, arról nem is beszélve, hogy Xavi már régen szembement vele Font pártján.

LG írta:
2020.08.26. 13:57:30
Én ingyen is elengedném. Korábban megtettük ezt a gesztust más játékosokkal, akikért igaz, hogy nem 100-150 milliós összeget kaphattunk volna, viszont csak apró töredékét tették a klubért annak, amit Messi tett. Másrészt ez a vezetés két kézzel szórta a pénz az elmúlt években, ha olyan játékosokra nem sajnálták a 100 milliókat, akikkel csak többen lettünk, jobban nem, akkor ne a klub egyik legnagyobb legendáján akarjanak spórolni.


Azért Xavi vagy Ini helyzete teljesen más volt. Ők már csak levezetni mentek, a csapat számára távolról sem tudtak volna annyit, mint amennyiről Messi esetében szó van. Azt meg hogy a töredékét tették én nem mondanám. Kevéssé valószínű, hogy nélkülük ennyire sikeres lett volna az a korszak.
Messi még 2-3 évig bármely csapat húzóembere lesz, nem évi 1000 perceket kap. Ahhoz pedig, hogy építeni lehessen valamit pénz kell, ergo a szurkolók érdeke is, hogy az eladásból folyjon be pénz. Illetve ott van az az oldal, hogy Leo nincs olyan helyzetben, hogy csak akkor talál klubot, ha ingyen engedik el. Ha egy csapat kibírja a horribilis bérét (ami alá nem hiszem hogy adja) az meg is tudja fizetni.

Az, hogy az elnökség mit tett korábban, kiért mennyit adott, mennyi ocsmány dolgot művelt az más lapra tartozik. Én is hányni tudnék tőlük, de most Leo ügyéről van szó, abban pedig akármennyire szeretnék nem tudok egyértelműen az ő pártjára állni. Mindezt annak tudatában, hogy nagyon tisztelem, imádom a játékát, hálát adok hogy átélhettem azt az időszakot, amikor itt játszott és én is hatalmas legendának tartom, akit ameddig élek nem fogok elfelejteni. Ugyanakkor a mérleg másik serpenyőjében ott van, hogy ő is rengeteget kapott a klubtól, a végére talán túl sokat is, és ez is vezethetett a most kialakult helyzethez. Én ezt a Suarezes ügyet hozadéknak érzem, inkább az tűnik furcsának, hogy akkor jött elő a távozási szándék, amikor a vezetés Koemannak szabad kezet adott, ami Pep óta talán senkinek sem adatott meg. Ez pedig tudjuk, hogy Messi számára nem a legkényelmesebb helyzet. Fél éve még a pályafutása befejezését predesztinálta az interjújában, most pedig elég derült égből villámcsapásként ért mindenkit. És már csak azért is remélem hogy egy komolyabb összeg üti a klub markát, mert elsősorban Barca és nem Messi szurkoló vagyok, igazolások és egy Suerez-Leo duó nélkül pedig hosszú évekre nagyon kilátástalan a csapat jövője. És ha a klub gesztusként megtehetné ezt, akkor Messi szintén, főleg a jelenlegi szétesett helyzetet figyelembe véve.

Mindenesetre a teljes igazságot úgyse tudjuk meg, ha beszélnek is róla, mindenki a saját igazát fogja hajtogatni. Nagyon szomorú vagyok a távozása miatt, és a legjobbakat kívánom neki, azért remélem nem fog majd minket tovább szomorítana, ha az új klubjával találjuk szemben magunkat.
Forca Barca!!!!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.26. 15:03:37

nem Bartomeut és a bagázst védve, de ők lesték Leo minden kívánságát, Argentínából hoztak neki egy noname edzőt, Ernőt nem küldték el mert a keménymag élükön Messivel kiálltak mellette, Neymart akarta vissza, két nyáron át üldözték neki miközben a brazil perelte a klubbot.. két oldala van ennek az éremnek is. A baj pont az itt tanusított szurkolói magatartás, kifingunk a BL-ben/bajnokságban és mindenki a hibás, a gyepmester, a szertáros, Bojan, Rüstü, Perez, Figo, de Messi soha. Ezért is engedheti ezt meg magának. Valahol megértem a frusztrációját, de neki is van ezekben a bukásokban felelőssége.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 14:52:24

Nero. írta:
2020.08.26. 14:35:12
Lehetett volna az ami Totti, Del Piero vagy Gerrard, de így ezt eldobja magától.
Totti valóban akkora legenda volt a Romában, mint Messi itt, de én úgy emlékszem, hogy végén már őt is támadták, pont ugyanazzal, amivel, most Messit, hogy a klub fölé nőtt, illetve neki is megromlott a viszonya a vezetőséggel. Bár annyira nem követtem a Roma háza táján történteket, de határozottan rémlik, hogy itt is volt balhé.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.26. 14:35:12

Lehetett volna az ami Totti, Del Piero vagy Gerrard, de így ezt eldobja magától.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.26. 14:28:32

A faxról betettem lejjebb egy cikket, legalább vennétek a fáradtságot hogy elolvassátok, és akkor nem ezen a baromi fontos ( #-o ) részleten rugózna mindenki, hogy miért faxon küldte.

De komolyan, miért olyan nehéz elolvasni valamit, ami erről ír konkrétan, hogy milyen jogi vonatkozása van ennek a burofax formátumnak?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.26. 14:14:14

Azért ez a fax üzenet csak számomra rettentően bicskanyitogató?
Erős a gyanúm, hogy az a cél a katalán sajtónál, hogy ez így legyen... Nem azt mondom, hogy nem áll jogában senkinek, azt mondani, hogy ez nem a legjobb módja annak, hogy közöld. Viszont azt gondolom, hogy túl nagy visszhangot kap ez a részlet. Majdnem minden cikkben le van írva, pedig az én olvasatomban, azok után, hogy beszámoltak erről, utána elegendő lenne annyit írni, hogy "miután jelezte a távozási szándékát", nem kényszeresen elé tenni, hogy faxon minden egyes cikknél. Aztán nyilván a szavazás is fontos, hogy mindenki tudassa, hogy ezzel nem értenek egyet a szurkolók.

Tényleg nem értem ennek miért ilyen fene nagy a jelentősége?

Én mondjuk Leo helyében, simán ráfognám, hogy "hát gyerekek pandémia, járvány, elküldtem a legbiztonságosabb módon az aláírt dokumentumot. A járvány elleni harc fontosabb..."

És amit LG kolléga írt, az a fontos! Nem a szurkolókkal volt tisztleletlen hanem a klub vezetőkkel, és Ők akarják elérni, hogy azt érezd, hogy veled szemben tiszteletlen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 13:57:30

Nyiri81 írta:
2020.08.26. 13:29:05
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.26. 13:06:49
Puyol, Xavi, mindkettőjüknek az élete a klub, ehhez képest Bartomeu ellen vannak, Messi oldalán miközben amit mi látunk az alapján tiszteletlen dolgot csinál, biztos hogy Messi a hunyó vagy csak úgy akarják beállítani?
Puyol annakidején elment volna mikor kakiban van a klub hogy pénzt lássanak belőle. Csak azért, hogy segítse a klubot. Messi meg ingyen lépne? Rohadtul nem ugyanaz a kettő.
A gond az hogy Messi most úgy tűnik csak Bartot látja. Nem a klubot. Nem kéne szembe köpnie a szurkolókat/klubot amit elvileg annyira imád azzal hogy ingyen akar lépni, mert most haragszik a vezetőségre.
Nekem is sokatmondó, hogy kik vannak Messi mellett, és kik támadják azok közül, akik nálunk jobban ráláthatnak a valós helyzetre a klubon belül.

Szerintem én nem tartozok a legnagyobb Messi-fanok közé, sőt, talán a fórumon inkább a vele kritikusok közé tartozom. Írtam róla, hogy szerintem ő is ludas a hanyatlásban ilyen-olyan okokból, szóval egyáltalán nem fekete-fehérben látom a helyzetet, de amíg nála nagyobb felelősök, sőt a legfőbb felelős itt maradhat, addig nem Messit fogom elővenni. (Suareznél is leírtam, hogy oké, hogy ő is kopott, ő is nagy ego, de nem vele kezdtem volna az elszámolást)

Én ingyen is elengedném. Korábban megtettük ezt a gesztust más játékosokkal, akikért igaz, hogy nem 100-150 milliós összeget kaphattunk volna, viszont csak apró töredékét tették a klubért annak, amit Messi tett. Másrészt ez a vezetés két kézzel szórta a pénz az elmúlt években, ha olyan játékosokra nem sajnálták a 100 milliókat, akikkel csak többen lettünk, jobban nem, akkor ne a klub egyik legnagyobb legendáján akarjanak spórolni.
Azért ez a fax üzenet csak számomra rettentően bicskanyitogató?
Ez szerintem egyértelműen Bartoéknak szólt. Én ezt is meg tudom érteni.
Messi alkalmatlan személyiség, mint csapatkapitány. Szerintem a válogatott pályafutása ezt ékesen bizonyítja. Éretlen, és nem felnőtt a viselkedése, mindent dacból, és sértettségből tesz, egy pillanatig nincs benne hogy rendbe tegyen dolgokat, ha megy nagyon, megy, ha nem megy, nagyon nem megy. Ezeknek a hangulat ingadozásoknak vagyunk kitéve évek óta.
Ez igaz, de ez is olyan dolog, amit már sejtettünk róla korábban is. Nem kellett volna neki csk-nak lennie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2020.08.26. 14:16:16-kor.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.26. 13:39:29

Kár Messit ekézni, gyerekek, egyszerűen nem tehet mást - neki nincs már annyi ideje, hogy egy jövőre felálló új elnökséggel, új igazolásokkal újrainduló Barcában kivárja, amíg ismét összeáll egy rátermett, élvonalbeli edző vezette új csapat. Szurkolóként persze rossz megélni ezt, hogy így megy el a klub és a mai futball legnagyobb játékosa, de Bartomeuék tudatosan alakították ki ezt a helyzetet, hogy megszabaduljanak tőle, olyan helyzetet kellett teremteniük, hogy Messi legyen a negatív hős. Ahogy látom az itteni fórumozók hozzászólásaiban is, ezt egész jól csinálják. Pénz hiányában csak úgy tudnak továbblépni, ha megszabadulnak Messi fizetésétől, és kasszíroznak érte 150-200 millió eurót - így lehet csak új igazolásokban gondolkodni, jövőt építeni. Ez így iszonyú etikátlan dolognak tűnik a szurkolókkal és Messivel szemben is, de nincs más választásuk, 5-6 év alatt ide manőverezték magukat. Régi kérdés, mi lesz Messi után a Barcával - a menedzsment előre menekült, most még kapnak érte pénzt, jövőre már nem. Más forgatókönyv szerint nem tudtak volna üzletileg jól szakítani Messivel, aki belesétált a felállított csapdába, de nem volt más választása.
Kicsit más értelmet nyer így az is, vajon miért dobták ki Valverdét féltávon, miközben még a tabella élén álltak, és hozták ide helyette az épp állástalan, a Betistől is kirúgott szerencsétlen bal..asz Setént, bár ez így már konteó szagú kicsit :).

Az, hogy Messi a szerződésében foglalt záradékra hivatkozik, mely szerint a szezon végén szabadon távozhat, nem hányható a szemére, csak alkupozíciót erősítő lépés a részéről. Miért is kellene egy ilyen klubbal, melyet az elnökség kőkemény ügyvédei személyesítenek meg vele szemben, a józan ész és a jó erkölcs határain túl is lojálisnak lennie?! Messi neve egybe forrt a Barcelónával (és a mai labdarúgással is), nagyobb brand már a piacon, mint maga a klub! Ez egy természetellenes helyzet, igen, de így alakult, évek óta nem tudják már kezelni.

A legnagyobb gond az, hogy a Barca mögött nincs valódi tulajdonos, aki érvényt tudna szerezni az érdekeinek, úgy működik, mint hazánkban egy gazdátlan állami vállalat. A klub a 150 ezer soció tulajdona, és az egymást váltó elnökségek, melyek a tulajdonosi jogokat gyakorolják a pártoló tagok nevében, egyszerűen arra használják a mandátumukat, hogy eurómilliókkal tömjék ki a zsebeiket - sok esetben maffiamódszerekkel, a börtönt is kockáztatva. A klubra, a focira, az ikonikus játékosaikra pedig meredeken sz..rnak. Gigantikus üzlet ez, nem csak Bartomeu és köre érdekelt ebben, hanem a katalóniai gazdasági és politikai elit jelentős része is, bármennyire is fáj, Messi itt csak egy bábu a sakktáblán.

Drukkolok neki, hogy megtalálja a helyét egy jobb klubban, és a jövő Barcájának is, hogy 5-10 éven belül újra az európai élvonalba kerüljön!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.26. 13:29:05

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.26. 13:06:49
Puyol, Xavi, mindkettőjüknek az élete a klub, ehhez képest Bartomeu ellen vannak, Messi oldalán miközben amit mi látunk az alapján tiszteletlen dolgot csinál, biztos hogy Messi a hunyó vagy csak úgy akarják beállítani?
Puyol annakidején elment volna mikor kakiban van a klub hogy pénzt lássanak belőle. Csak azért, hogy segítse a klubot. Messi meg ingyen lépne? Rohadtul nem ugyanaz a kettő.
A gond az hogy Messi most úgy tűnik csak Bartot látja. Nem a klubot. Nem kéne szembe köpnie a szurkolókat/klubot amit elvileg annyira imád azzal hogy ingyen akar lépni, mert most haragszik a vezetőségre.
Csak is Puyol
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2020.08.26. 13:15:34

Én más oldalról közelítek. Emocionális alapon.

Nekem személy szerint megszakad a szívem attól, hogy Messi távozni akar. Pénz üzlet maffia ez a foci ma.

Ő az aki tartotta bennem a pislákoló nosztalgikus lángot annak a futótűznek a maradványaként amely meghatározza és meghatározta az életem. Mert nekem a foci ez. Nézni és űzni egyaránt.Ez volt a 2000-es és 2010-es évek futballja, végülis maga a gyermekkorom. Most így 24 évesen is könnybe tud lábadni a szemem az elmúlt 15 év futballja és a Barca miatt.

A valaha volt legnagyobb. Hálás vagyok a sorsnak, hogy láthattam élőben és bízom a csodában, hogy Bartoékat megbuktatják.
Abi & Tito
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.26. 13:10:58

fanbarca írta:
2020.08.26. 12:59:31
Sinya22 írta:
2020.08.26. 12:58:08
... Na jó,ez nem egy amerikai sorozat :D
Spanyol sorozat. Még rosszabb. :D
Semmi hír semmiről?
Tényleg semmi hír semmiről most.
Trincao bemutatása zajlik, klubházban még Barto mutatta be és írták alá a szerződését, majd a Camp Nouban dekázgatott, fotózták, jelenleg a sajtótájékoztatója zajlik, amit Barto éppenséggel lemondott, így csak Planes ül mellette.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 13:06:49

Barca_10 írta:
2020.08.26. 12:46:11
azt azért remélem vágjátok hogy egy olyan ember miatt akartok bőgni és eret vágni aki egy történelmi zakó után mond egy sziát, ingyen akar elmenni miközben szerződése van, nem tetszik neki hogy a pajtiját kiteszik-aki nem ide való már-emellé a szurkolók elé sem állt ki bocsánatot kérni a gyalázatos teljesítményért inkább kiküldte Piquét. Értem én hogy az elnök egy fszkalap de ezzel a húzással kb bebizonyította hogy semmibe veszi a klubot.
Nem egy történelmi zakó miatt, hanem zsinórban a harmadik után.
Lehet hogy úgy van ahogy mondod, és egy felfuvallkodott ember aki túl nagyra nőtt.

DE... mi van ha valójában az történt, hogy Bartomeuéknak már a vereség után megmondta hogy le akar lécelni, engedjék el értelmes áron, erre ők meg kiröhögték mint anno Neymart?
Ha Bartomeu lennék ezt tettem volna, annak a tudatában hogy 700 millió a kivásárlási ára, aztán az meg legyen a következő elnök problémája hogy el akar-e menni vagy sem.

Hozzáteszem, már a vereség utáni napokban erősen benne volt a sajtóban, nem csak akkor amikor Koeman jött és látszólag bekeményített azzal hogy kirakja Vidalt és az egyetlen 9-est.
Tegnap reggel azzal nyitottam, hogy mi van ha azért lett Suarez hirtelen, telefonon keresztüli elküldése, hogy be lehessen adni hogy Messi ezért megy el, de nem gondoltam volna azt hogy estére már ez lesz.

Puyol, Xavi, mindkettőjüknek az élete a klub, ehhez képest Bartomeu ellen vannak, Messi oldalán miközben amit mi látunk az alapján tiszteletlen dolgot csinál, biztos hogy Messi a hunyó vagy csak úgy akarják beállítani?

Amúgy meg ha el is adjuk 200 millióért, nem hiszem hogy Mbappékat fogunk belőle hozni :lol:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.26. 13:00:25

Elvileg zajlik Trincao bemutatása, aminek során Ramón Planas beszélni fog Messiről, és klub jelenlegi helyzetéről...

Nem ismerem még a palit, de valamiért a szokásos bullshit generált szövegeket várom:

" Messinek valóban volt olyan jelzésértékű, ráutaló magatartás szerű megnyilvánulása, amiből akár arra is következtethetünk, hogy nem egészen biztos, hogy ennél a klubnál képzeli el a jövőjét. Mindazonáltal a klub vezetősége, és magam is mindent megteszünk, hogy Leo klubnál maradjon.

A klub a helyzetét tekintve teljesen stabil, a célunk, hogy továbbra is minden fronton versenybe legyünk, még ilyen nehéz körülmények között is. Szeretnénk, hogy a szurkolók minél hamarabb újra látogathassák a stadiont, jelenleg ez a legfontosabb.

Természetesen nyitva tartjuk a szemünket, vannak olyan játékosok, akiket lehet, hogy leigazolunk, ha alkalom nyílik rá, de a keret jelenleg is a világ legjobbja, tehát csak akkor fogunk igazolni, ha piac kínál olyan lehetőséget. Ennél többet sajnos most nem mondhatok!

Lehet, hogy lesznek távozók, de még semmit nem tudunk biztosra. Mi teljes egészében megbízunk Koeman döntéseiben, az ő kezébe adtuk a jogot, hogy kialakítsa az új keretét.

Suárez? Van tudomásom róla, hogy volt beszélve vele, neki kell eldöntetnie, hogy szeretné e elhagyni Barcelonát. Mi mindig a családja leszünk, nagyr értékeljük, amit eddig tett a klubért! "
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.26. 12:59:31

Sinya22 írta:
2020.08.26. 12:58:08
... Na jó,ez nem egy amerikai sorozat :D
Spanyol sorozat. Még rosszabb. :D
Semmi hír semmiről?
més que un club
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.26. 12:58:08

Kíváncsi vagyok a háttérben mi mehet. Puyol Messi mellé állt,sokat elmond. Xavi is kikosarazta Bartot már. Gondolom Laporta meg Font is nagyon figyel,lehet valamelyikük áll a háttérben amúgy,nem lepne meg. Na jó,ez nem egy amerikai sorozat :D
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.26. 12:46:11

azt azért remélem vágjátok hogy egy olyan ember miatt akartok bőgni és eret vágni aki egy történelmi zakó után mond egy sziát, ingyen akar elmenni miközben szerződése van, nem tetszik neki hogy a pajtiját kiteszik-aki nem ide való már-emellé a szurkolók elé sem állt ki bocsánatot kérni a gyalázatos teljesítményért inkább kiküldte Piquét. Értem én hogy az elnök egy fszkalap de ezzel a húzással kb bebizonyította hogy semmibe veszi a klubot.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.26. 12:35:35

Ronaldinho&Barca írta:
2020.08.26. 11:23:37
Azért ez a fax üzenet csak számomra rettentően bicskanyitogató? Élő legenda, és dob egy faxot, hogy engedjetek el ingyen.. Minden tiszteletem Messié, imádtam a játékát, azt az önfeledt focit, de ez azért elkeserítő.
Elkeserítő,ahogy az is,ha már Messi durcás kisgyerek,akkor miért nincs mellette egy felnőtt. DE, ennél is rosszabb Bartoék kommunikációja, Lajosnak az újságból kell megtudnia,hogy nem számolnak vele és csak utána hívja fel az edző? WTF.. másrészről Messinek a szurkolók felé korrektebbnek kéne lennie egy faxnál. Kíváncsi vagyok mikor szólal meg és mi lesz a kimenetel, nem Barto vagy Messi miatt de még hátha lesz normális elválás. Vagy majd a szurkolóknak is küld egy faxot,hogy csá, Neymartól meg kölcsönkéri az ügyvédjeit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 12:30:19

Maxi írta:
2020.08.26. 11:46:53


De mi az, hogy itt maradt? Hát basszus, Ő nem volt ott a pályán? vagy Ő nem volt ezeken a meccseken?Nem védeni akarom a vezetést, de azért ez már sok!Mindegyik kiesésben vastagon benne volt Ő is.
De volt a pályán, adott is vagy 2-3 gólpassz értékű labdát Torinóban is, a többiek kihagyták. Liverpool ellen lőtt 2 gólt, és visszavágón is helyzetbe hozta a társait többször. Vagy egyszerre ő adja az asszisztokat és mindig ő lője a gólokat is? Na ezért akar lelécelni.
Balinho írta:
2020.08.26. 10:00:53
Érdekes kérdés ez amúgy. Meddig terjed az ember tűrési kötelessége? Messi a legjobb éveiből áldozott fel jó párat a Bartomeu korszakban, évekig kellett nézze, ahogy elszúrt igazolásokkal egyre kevesebb esélye volt a klasszisához méltó sikereket elérni (gondolok itt a BL-re).

Amennyire is sikeres a pályafutása és karrierje, összességében mindig ott lesz mögötte, hogy a megfelelő társakkal, és a megfelelő edzőkkel mennyivel többet érhetett volna el. Elég arra gondolni, hogy az argentin válogatottban olyan középszerű edzők irányították, mint a szakvezetői kvalitásait a játékosok csókolgatására korlátozó Maradona, a VB-döntőn Agüero helyett Higuaint kezdető Sabella vagy akár Sampaoli (de ide sorolhatnám Bauzát vagy Martinot is). A legfontosabb válogatott meccsein, ha Higuain nem teli gatyával játszik, akkor simán VB és Copa America győztes lehetne, de felhozhatnám azt is, amikor az ominózus VB-döntőn Higuainon felül is olyan félistenekkel kellett együtt játszania, mint Enzo Perez, Biglia, Gago, Rojo, Sergio Romero vagy épp Demichelis.

A Barcában ugyanez. A Pep éra után volt egyetlen egy Luis Enrique, aki konkrét elképzeléssel érkezett a klubhoz (történelmi távlatból nézve amúgy tragikomikus, hogy az a triplázás mennyivel vetette utóbb vissza a klubot, hiszen annak köszönhetően választották újra Bartot...), egyébként jött Tata Martino, Valverde, Setien és most Koeman, akiknek annyi a skilljük, hogy jól fújják a leckét Cruyffról, a tiki-takáról, meg a többi kulcskifejezésről, amiről úgy hiszik, hogy nedves lesz tőlük a Barca-szurkolók és vezetők bugyija. Mindegyik edző a középszerűség szobra, nem irányított előtte egyik se komoly csapatot, utána se nagyon (oké, Tata és Koeman hazája válogatottját, de az nem ugyanaz, mint a napi szintű munka), komoly eredményt egyik se ért el, és azért a Barca padjára már ne legyen elég annyi, hogy "harcos kis csapatot csinált a Southamptonból", "volt egy jó másfél szezonja a Betisszel", vagy "bajnok lett az Olympiakosszal, és küzdős kis felső középcsapatot csinált a Bilbaoból.". Hogy a francba fordulhatott az elő, hogy egyik edzőváltásnál nem gondolta azt a vezetőség, hogy egy elit pedigréjű és elit eredményekkel rendelkező edzőt hozzon el? Persze értem én, néha az ember kockáztat, de max olyankor, ha valaki ugyan tapasztalatlan, de tudható, hogy mennyire ért a futballhoz (Pep, Zidane, egyszer talán Xavi). De a karrierjük jelentős részét érdemi eredmény nélkül lehozó középszerű fószerektől mit vártunk, várunk?

Közben Bartoék százmilliókat, éveket és szezonokat herdáltak el úgy, hogy a csapat évről-évre leginkább csak gyengült. A rengeteg botrányról, a szakmai és intézményi válságról ne is ejtsünk szót, mert sose lenne vége.

Nyilván Messi is belefásult ebbe, főleg úgy, hogy a BL-ben micsoda arcpirító kudarcokat éltünk át. Az egyetlen hiba, amit elkövetett, hogy nem évekkel korábban borította rá az asztalt Bartomeuékra, akkor talán még nem lett volna késő, csakhát ugye a lejárató PR-kampány (Messi a diktátor) miatt nyilván ezt nem engedhette meg magának.

Ellenben eljutottunk oda, hogy az ittmaradása nemcsak hogy elképzelhetetlen, hanem értelmetlen is. Ha Barto akár már ma le is mond, akkor is ezt a csapatot újjá kell építeni, a klubot újra kell szervezni, az pedig aligha fél év lesz, Messi köré a jelen csapatát lehetne építeni, azt Barcelonában már nem érdemes, a jövő csapatát viszont már aligha.
Teljes mértékben egyetértek. Amúgy egyszerű hogy miért nem jönne ide top edző: Senki sem látja azt a sportszakmai építkezést ami indokolttá tegye azt hogy ide jöjjön, ezért maradnak a C kategóriás edzők akik vagy bevállnak vagy nem.
2015 óta 1 MILLIÁRD eurót vert el Bartomeu.
Nem azzal a 350 millióval van baj amit a Dembele-Coutinho-Griezmannra vertek el, hanem azzal a maradék 600-700 millióval amiből folyamatosan középszerű játékosokat vettek. Bl-t akarunk nyerni de Gomesekkel, Ardákkal tömik tele a csapatot :lol:
Közben meg nézhette végig ahogy a fő rivális CR dagadtra nyeri a BL-eket, aranylabdákat, mégsem dobbantott.



DaVeR: Pontosan. Azért tud minden rögtön kiszivárogni, mert Bartomeuék ezt akarják.(avagy "De Ligt az új Puyol" amikor úgy volt hogy leigazolják aztán ebből "De Ligt egy pénzsóvár idióta" lett, igaz pont annyit keres a Juveban mint De Jong nálunk :lol:
)
Tegnap reggel leírtam hogy szerintem Lajos hirtelen, telefonon keresztüli elpaterolása is könnyen lehet azért történt, hogy Bartomeuék el tudják adni hogy Messi azért megy el mert besértődött a haverja elküldése miatt, véletlen sem azért mert 0 a sportszakmai tevékenysége a kedves elnöknek már 5 éve.
Milyen érdekes, hogy Lajost rögtön kirakják, de le merem fogadni hogy a 3 éve emberhátrány Busi megint ott fog virítani a kezdőben.
Hozzáteszem már a 8-2 után, Koeman kinevezésénak napjaiban felmerült hogy menni akar, nem csak akkor amikor Koeman befenyített mindenkit.

Mi van ha Messi már kifejtette hogy le akar lépni? Már hetekkel ezelőtt ez a hír járta, persze Bartomeuéknak az volt a válasza hogy ők nem kaptak semmilyen infót erről, közben meg lehet hogy a színfalak mögött neki is beintettek mint Neymarnak, avagy"ott a kivásárlási árad, vagy annyiért elvisznek, vagy fogadd el hogy itt rohadsz meg miközben tovább züllesztjük a csapatot".


sansz:A válogatottságot azért mondta le, mert Higuain mindent kihagyott, és a többi társ is akiket helyzetbe hozott, ehhez képest az ő családját kezdték el zaklatni, fenyegetni, és őt fikázták hogy nem is igazi Argentin.
Igen 2016-ban kihagyta a tizit, de 2015-ben EGYEDÜL ő lőtte be, reakció? Őt vették elő, és nem a társakat akik kaput sem találnak.
Aztán láttuk mire mentek nélküle, VB-re kijutás sem lett volna meg a hatalmas" VB végső esélyes Argentin válogatottnak".

Tartok tőle hogy mi is utólag fogjuk megérezni, hogy még ezen a mostani csapaton, mostani formájában is inkább felfelé húzott és nem lefelé.
Csak nehogy jövőre Busiék fix kezdők maradjanak miközben Messi már rég máshol játszik [-X
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2020.08.26. 12:27:54

fanbarca írta:
2020.08.26. 12:18:12
Ha Messit ingyen engedjük el, azzal nem Messinek teszünk szívességet, hanem leendő klubjának. Hálásak vagyunk neki, ez nem is kérdés, megszakad a szívem, hogy ez történik, ettől függetlenül (főleg ebben a helyzetben) pénzre van szükség ahhoz, hogy a csapatot össze lehessen rakni. Ha Messi megy, akkor adjanak 230 milliót érte s viszlát. Lehetne mondani, hogy akkor már inkább megvárnák, hogy lejárjon a szerződése s ingyen vihetik, de ha jövő nyárig itt marad Messi, akkor vagy marad tovább Xaviék miatt vagy már egyenesen Argentínába megy vissza.

A június meg június. Erről szól a szerződés, nincs mit vitázni. Ha azt akarták volna, hogy BÁRMIKOR leléphessen, akkor ez került volna a papírra. Ez van.
Teljesen egyet értek azzal amit írsz.
Amúgy anyagilag most ezzel járna a legjobban a klub. Bár szerintem végül Messi ingyen fog elmenni. Nyilván nagyon sokat tett a klubbért, de szerintem nincs olyan játékos, aki bármit megtehet, még Leo sem. Ez a vezetőség nagyon gáz, de akkor is az volt, amikor a legutóbbi szerződését aláírta velük.
Barto-ék ebből nem tudnak jól kijönni, de ha véletlenül valaki adna érte 100+ -t a klub még jól is kijöhetne az egészből (igaz, Barto-ék lehet megvennének belőle egy újabb "nagy" igazolást).
Én sajnáltam, hogy Roni-t nem tudtuk jó áron eladni, mert 2008-ban már csak annyit ért. Ha 2007-ben a vezetőség elég tökös, akkor még sokkal nagyobb üzletet lehetett volna belőle kötni, de nyilván nem merték meglépni.
A Real jó időben szabadult CR-től (igaz Bale-val most valszeg ők is besültek), és bár rövid távon szenvedtek, de hosszú távon nyertek azon, hogy elment, és szerintem hasonlóan lenne a Barca most Messi-vel.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2020.08.26. 12:26:10

Hát ez is eljött... Vegyes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

De az tény, hogy Bartonak le kell mondania mielőbb.

Funfact: Hirtelen sok új fórumozó lett itt... :-D
KépKép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.26. 12:18:12

DaVeR írta:
2020.08.26. 11:54:57
Chino írta:
2020.08.26. 11:28:52
...
Igen én is úgytudom, hogy a klubért tett dolgai miatt van Messinek ilyen záradék a szerződésében. Oké dátumhoz kötött, de szerinted ezt a döntést akkor kellett volna meghoznia, amikor még el sem kezdődött a folytatás? Június 13. án játszották az első meccset a covid utáni leállás követően. Legkésőbb Május közepén a BL el véget ér egy szezon. Mert nem gondolom h a folytatás előtt ezt be kellett volna nyögnie. ( Ha július 10 a dátum akkor meg BL folytatása előtt és a szezon hajrájában ) :/
Ha Messit ingyen engedjük el, azzal nem Messinek teszünk szívességet, hanem leendő klubjának. Hálásak vagyunk neki, ez nem is kérdés, megszakad a szívem, hogy ez történik, ettől függetlenül (főleg ebben a helyzetben) pénzre van szükség ahhoz, hogy a csapatot össze lehessen rakni. Ha Messi megy, akkor adjanak 230 milliót érte s viszlát. Lehetne mondani, hogy akkor már inkább megvárnák, hogy lejárjon a szerződése s ingyen vihetik, de ha jövő nyárig itt marad Messi, akkor vagy marad tovább Xaviék miatt vagy már egyenesen Argentínába megy vissza.

A június meg június. Erről szól a szerződés, nincs mit vitázni. Ha azt akarták volna, hogy BÁRMIKOR leléphessen, akkor ez került volna a papírra. Ez van.
més que un club
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2020.08.26. 11:54:57

Chino írta:
2020.08.26. 11:28:52
Azért ez nagyon a másik a véglet. Messi is tett ezért a kialakult helyzetért.
Az meg hogy jófejségből mondjon le a klub 200+ millióért, főleg amikor ennyi veszteség volt a büdzsében egyszerűen nevetséges. Az pedig már alapjában hatalmas engedmény, hogy a klub megengedte, hogy évente hosszabbíthasson és dönthessen, hogy ingyen távozzon. Szerintem az ilyen alapjából példa nélküli, bár lehet majd valaki kijavít. Maga a klub azért nem keveset tett Messiért (és itt nem a Bartomeu éréra gondolok feltétlenül) és nem hiszem hogy van még egy ilyen játékos akivel ilyen szinten kivételeztek volna, ekkora befolyása lenne és ennyire engedékenyek lennének. Ebből a szempontból szerintem a klub nem hibázott, magával Messivel szemben Bartomeu folytatta a "hagyományokat".
A többi húzásuk és a kialakult helyzet más lapra tartozik.
Igen én is úgytudom, hogy a klubért tett dolgai miatt van Messinek ilyen záradék a szerződésében. Oké dátumhoz kötött, de szerinted ezt a döntést akkor kellett volna meghoznia, amikor még el sem kezdődött a folytatás? Június 13. án játszották az első meccset a covid utáni leállás követően. Legkésőbb Május közepén a BL el véget ér egy szezon. Mert nem gondolom h a folytatás előtt ezt be kellett volna nyögnie. ( Ha július 10 a dátum akkor meg BL folytatása előtt és a szezon hajrájában ) :/

Tény manapság vis major ként bármit belehet írni :D én már láttam olyan szerződést ahol bele volt írva, h meteor becsapódás esetén mentesülnek a felelősség alól 😂
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2020.08.26. 11:46:53

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.26. 11:32:41


Teljes mértékben egyetértek.
Itt maradt Pep lelépése után, a 0-7-es Bayern után, a kilátástalan és kupa nélküli(jóó,spanyol szuperkupa..), 2014-es szezon után mikor semmi reménykeltő nem volt a csapat megújulásába és a Pep-árnyékból kilépésből.
Ha ez nem elég, a Juventus, Róma, és Liverpool után is maradt, pedig az utóbbi 2 nem akármilyen megaláztatás volt és TÖRTÉNELMI BUKTA! PSG-n kívül senki sem tudott leadni 3 gólos előnyt...Majd 2019-ben szintén, mindezt egy elődöntőben!!
Mindezt úgy hogy 0 koncepció, összevisszaság mind edzői, mind játékosigazolás fronton.
Ezeket szépen lenyelte, aztán egy 8-2-es újbóli rekord megalázás után biztos hogy ő a szemét amiért nem akar jövőre is résztvenni az újabb rekordzakóban, hanem szeretne még valamit nyerni?
Soha egy csapat sem kapott 8-at egy negyeddöntőben, mi nekünk sikerült.

Az hogy mit ír a média? Bartomeuék a saját anyukájukról elterjesztenék hogy prostituált ha azzal saját magukat menthetik.
Mi van ha nem véletlen kockáztatja a szurkolók haragját, mert Bartoék már beintettek neki mint anno Neymarnak?


Persze nagy a fizetése, de nagyon sokat is hozott a klubnak, ne lepődjünk meg ha az évi 80 milliós fizu megúszása mellé ennél több bevételkiesés lesz.

Csak nézzünk magunkba, hogy hányan ültünk volna le az elmúlt 3 év moslék meccseire abban a tudatban hogy nincs Messi akitől valami földönkívüli megoldás várható!
Ráadásul hányan fogunk/Fognak az új csapata meccseit nézni, mert kíváncsiak akár semlegesként is hogy hogyan teljesít?

De mi az, hogy itt maradt? Hát basszus, Ő nem volt ott a pályán? vagy Ő nem volt ezeken a meccseken?Nem védeni akarom a vezetést, de azért ez már sok!Mindegyik kiesésben vastagon benne volt Ő is.
Forca Barca
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.26. 11:44:34

Ronaldinho&Barca írta:
2020.08.26. 11:23:37
Azért ez a fax üzenet csak számomra rettentően bicskanyitogató? Élő legenda, és dob egy faxot, hogy engedjetek el ingyen.. Minden tiszteletem Messié, imádtam a játékát, azt az önfeledt focit, de ez azért elkeserítő.
https://en.as.com/en/2020/08/25/footbal ... 92263.html

Szerintem elég egyértelmű, hogy miért így küldte el.
(Pláne a vezetőség sunyiságát ismerve)

Nem baj, elmegy, kapunk 200 millát jó esetben, és akkor egy csapásra felvirágzik a klub újra, nyerünk zsinórban 2-3 blt, mert csak Messi miatt nem nyertünk 5 éve, a többi kókler 30plusszosan megtanul focizni, meg elkezd futni nem gyökkettővel, új stadion is lesz, nagyszerű szakmaiság lesz végre, hiszen ennek is csak Messi volt az akadályozója.

Én alig várom, tök jó lesz!!!

Szerk.: így most arra is van esély végre, hogy a covid19 is eltűnik, és visszatér minden a normál kerékvágásba.
Köszi Barto!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.26. 11:42:06

Aludva a tegnap estén történtekre nagyon vegyes érzéseim vannak ezzel az egész mizériával kapcsolatban. És azt hiszem mindkét tábornak van igaza abban ami a jelenlegi helyzetben kialakult, vagy ahogy elérkeztünk ehhez a ponthoz is.

Kezdeném azzal, hogy azért Messiről beszélünk. Nem egy Neymar aki 3 éve szinte ugyanígy vitte véghez a távozását. Annak láttuk hogy csúnya vége lett, nagyon bízom benne hogy Messi távozása csendesebb lesz. Mert igen, távozik Messi. Ezzel már meg kell barátkoznunk, akármit csinál itt már Barto (lemond, vagy bizalmatlansági vagy marad tök mindegy).
Annyi csodálatos évet és emléket köszönhetünk neki hogy megszámolni is nehéz, több mint 700 gólt!!! a csapat színeiben, felejthetetlen meccseket, mozdulatokat, gólörömöket. Ezt már senki nem veheti el a Barca szurkolóktól, örökre a szívébe zárta minden culé, sőt még akik nem is szurkoltak a csapatnak azokban is hagyni fog nyomot, 20-30 év múlva is fogják emlegetni, akkor mi mit mondjunk? Fel is rémlett bennem tegnap Xavi búcsúztatása ami nekem személy szerint a legszebb volt amit futballistának láttam. Azon emlékszem elsírtam magam, pedig már akkor is elmúltam 30. Messi is egy ilyet megérdemelt volna és mindig is így képzeltem el az ő búcsúját is. Nem így. Eszméletlenül hiányozni fog az egész Barca családnak ebben biztos vagyok, 13 éves kora óta itt van, nála nagyobb saját nevelésű játékosa nem lesz a klubnak, de másnak sem.

Ha előző bekezdést nevezhetjünk Pro-nak, akkor most jöjjön egy kis Kontra is.

Aludva a történtekre azért be kell látni hogy néhány szurkolónak is igaza van. Mégpedig abban, hogy a klub fölé nőtt, amit azért nem szabadott volna hagyni. Az nem járja hogy ott tartunk hogy egy játékos besértődik ha nem a kedvenc edzője jön, vagy nem vele játszhat, vagy elküldik a spanjait a csapattól. Emlékezzünk vissza, hogy pontosan nem emlékszem melyik évben volt 2013 vagy 14 amikor kiverte a hisztit hogy miután elment Pep, más edzővel nem nagyon akart dolgozni. Akkor egy bizonyos Tito Vilanova győzte meg a maradásról. Most ez újra előjött, nem Xavi lett az edző, elküldik Suárezt és Vidal (mindkettő 33 éves kiegészítő lehetne csak 23+9 millás bérért), nem sikerül visszahozni Neymart (ahogy elment jobb is, ez az egyedüli jó pont a veteőségnél) és így a spanok nélkül a Barca már nem Barca. Messi mindig is az érzelmekre hallgatott, annó 2013-ban Tito győzte meg, az argentin válogatottat szigonyozta hogy visszavonul, vissza is vonult 3-4 hónapra és most ez. Tudom fura összehasonlítás de pl. Madridban amikor elment Ronaldo, akkor Marcelo (akik kb olyan barátok mint Leó és Suárez) mégsem adta be hogy jó akkor én is mennék és persze ingyen. Nem ugyanaz a két szitu de azért hasonló. Ezt nem szabad így csinálni Messinek sem, akármennyire nincs kibékülve a jelenlegi vezetéssel így egy játékos sem dirigálhat klubon belül. Messi az isten Barcelonában, Messi a Barcelona és a Barcelona Messi, egyszer még szobrot is kap a Camp Nouhoz ebben biztos vagyok. De ez így akkor sem járja, hogy elküldenek 2 csapattársamat és küldök egy faxot.
Nekem pl. az is rosszul esik tőle, hogy fél évvel ezelőtt ugye volt vele vagy 2 hosszabb interjú is, mindkettőben elmondta hogy innen szeretne visszavonulni és más európai csapatban nem tudja elképzelni magát. (Ugye ezeket évek óta mondja) Rá fél évre pedig küld egy faxot, egy két telefon és menne a Citybe Pephez. Ez nekem abszolút nem szimpatikus. A Barca csak akkor csapat ha sikeres? Nem igazán. Kerek 20 éve szurkolok a csapatnak, előtte is volt csapat, nem is akármilyen Ronaldinhoval. Annó Kluivert volt a legnagyobb kedvencem, de ő is elment, aztán Ronaldinho, de ő is elment, aztán Xavi-Iniesta, ők is elmentek és most Leo is elmegy. A csapat ugyanúgy meglesz, mint 15-20-25-30 éve. A Dream Team egyik tagja pl. a mostani edzőnk.

Én megértem persze hogy csalódott és nem sikerül évek óta pl. BL-t nyerni, de a többi csapattársának sem. Most kezdjen el mindenki faxolgatni mert nem elég erős a csapat? Ő maga mondta fél éve hogy ez a gárda jelenleg esélytelen a BL-re. Ezt akkor is tudtuk, láttuk, felfogtuk. Ha akkor azt mondja hogy nem biztos a folytatásban akkor azért lett volna idő megemészteni, úgy nézte volna az ember az utolsó meccseit hogy most látjuk utoljára Barca mezben. Nem így higy elküldik a haveromat és megyek inkább én is. De mondom ez a fajta érzelmi döntéshozatal mindig is jelen volt nála. Lehet 1 év múlva meg is bánja, vagy honvágya is lesz, ki tudja.

Imádom tisztelem Messit mégegyszer mondom amit a csapatért, a klubért tett, de egy kicsit most én is csalódtam benne. A Barca is sokat tett őérte, ez egy kölcsönös dolog volt.

Még nem búcsúzom végleg tőle. Viszont sajnálom hogy valószínűleg egy "Neymarféle" búcsúvideóval köszön majd el. Ne így legyen!!!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése