Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.26. 19:20:38

daffy írta:
2020.08.26. 19:16:15
visca el barca írta:
2020.08.26. 19:14:46
Gabriel Jesus + 100 millió nagyjából korrekt lenne. Abból meg lehetne még venni 2 aránylag jó játékost oda ahova Koeman akar.

Ha megy, menjen minél előbb és szép csendben. Én csak ennyit akarok.
De Bruyne lenne jó helyette,csak őt meg miért adná ugye el a city? Viszont Messivel ütnék egymást a pályán.
Én is inkább a de Bruyne + 100-at mondanám. Egyébként a city-nek állítólag 300 milliója van nyárra, akkor mehet 200 + Garcia is.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.26. 19:18:50

barca_bome írta:
2020.08.26. 18:57:04
Amúgy nyugodtan bannoljatok, de ami itt megy tegnap óta az kritikán aluli. Hirtelen annyi nagy 20 éve Barcás lett itt
nem tudtad, h itt mindenki legalább 20 éve Barcás, aztán a fórum 90%-a lelép a BL-égések után? :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.26. 19:16:15

visca el barca írta:
2020.08.26. 19:14:46
Gabriel Jesus + 100 millió nagyjából korrekt lenne. Abból meg lehetne még venni 2 aránylag jó játékost oda ahova Koeman akar.

Ha megy, menjen minél előbb és szép csendben. Én csak ennyit akarok.
De Bruyne lenne jó helyette,csak őt meg miért adná ugye el a city? Viszont Messivel ütnék egymást a pályán.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.26. 19:14:46

Gabriel Jesus + 100 millió nagyjából korrekt lenne. Abból meg lehetne még venni 2 aránylag jó játékost oda ahova Koeman akar.

Ha megy, menjen minél előbb és szép csendben. Én csak ennyit akarok.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2020.08.26. 19:02:52

daffy írta:
2020.08.26. 15:47:03
Amúgy bevenné a gyomrotok-mint Barca szurkolók-azt,hogy ha valamilyen megoldás születik és Messi marad? Akár Barto lemondásával,akár új szerződéssel,akár a haverok maradásával,bármivel. Az 2 dolgot jelentene szerintem: 1. Messi nagyobb a klubnál hivatalosan is, 2. a klub letolt gatyával pucsít neki. Ezzel a nagy nyilvánossággal nálam már nem lenne tisztességes visszaút. (jegyzem itt meg,hogy Messi vélhetően nem hagyta rá ennek intézését az okosabbakra,mert ez el lett tolva így).
Ugyan egyik játékost sem kedvelem,de azt szeretném,ha a Juvéba menne a City helyett és összeállna Ronaldoval (nyilván nem fog).
Nem venné be. Ha kicsit visszalapozol, ott le is írtam,hogy a legrosszabb forgatókönyv, ha ezért lemond a vezetőség és akkor ő marad...
A távozás mikéntjét én is sajnálom, mert nem ezt érdemelte se ő, se a klub, se a szurkolók, de ebből már nincs visszaút számomra. Itt az ideje egy teljesen új csapatot építeni.

Xavira én is kíváncsi vagyok, hogy milyen edző lesz nálunk, de szerintem neki is sokkal jobb lesz, ha már nincs itt volt játékostárs, mire érkezik. Sokkal objektívebben tud majd dönteni az összeállítást illetően, kizárva ezzel a nosztalgia faktort.

Messi szerintem jelenleg is a világ legjobb játékosa és még sokat is tudna adni nekünk pár évig, de hosszútávon már nem köré kell építeni a csapatot. Szerintem arra meg alkalmatlan, hogy szépen, fokozatosan háttérbe szoruljon.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 19:00:27

Chino írta:
2020.08.26. 16:51:39
vargazoli írta:
2020.08.26. 16:06:08

Az elmúlt 15-16 év a világ focijában számomra a Barclonáról szólt, illetve Messiről, aki nélkül a csapat talán az A.Madrid, vagy a Sevilla szintjén lenne.
A Barcából, a csodageneráció, de leginkább Messi csinált világmegváltó csapatot.
Szerettem Xavit Iniestát, Puyolt a nagy szívéért, de Messi nélkül sosem nyertek volna se bajnokságot, BL-t meg főleg nem!
Ezek után ez az ótvaros vezetés, szétverte a csapatot, lejtő aljára taszította őket.
Messi az utolsó utáni pillanatig kitartott. Sokszor elmehetett volna 26-32 éves kora között, de ő maradni akart.
Most viszont már 33 éves!! Lelassult, kiismerték, és bár még mindig Ő a legjobb, ezekkel a mellette kiöregedő, és főleg a kaotikus igazolásokkal hozott eladott kicserélt, kölcsönadott fiatal, öreg, mégöregebb játékosokkal más ő sem tudott mit kezdeni.

Hát ezért van joga azt csinálni amit akar!
Tiszteletben tartom és elfogadom a véleményed, de ez a hsz elég sok ponton sántít, ami pedig engem illet legyen valaki bármilyen jó játékos semmiképp nem nőhet egy klub fölé, nincs joga azt csinálni amit akar, főleg annak fényében hogy a klub gyakorlatilag folyamatosan az ő kívánságait leste, számos olyan dologba volt beleszólása, amibe egy JÁTÉKOSNAK nem szabad. A Pool és a Roma elleni kudarcba pedig nem korrekt dolog áldozati bárányként beállítani, mert mindkét esetben az egész CSAPAT vallott kudarcot, Messivel együtt.

Az, hogy elmehetett volna tény, de ezt az időszakot a Barca uralta, itt voltak barátai, szinte minden évben esélyesként indultak nemzetközi porondon, amiben nyilván hatalmas szerepe van, de ehhez játékostársak, edző stb. is kell.
Kicsit hasonló a helyzet mint ahogy emlékszem anno '97-ben, amikor Ronaldo eligazolt (ráadásul ott is a vezetőséggel való össszetűzés volt a lavina indítója), mégis jöttek az eredmények. (az, hogy milyen körülmények között az jelen esetben mellékes) Nyilván nem volt akkora legenda, de a csapatot legalább annyira, ha nem jobban húzta, mint most Messi.

Nincs igazad. Szenzációs játékostársai voltak akkoriban Messinek, de Messi mindig kimagaslott közülük. Annyiban korrigálnám vargazoli hozzászólását - amely tartalmilag természetesen így is teljesen korrekt -, hogy Messi nélkül nemhogy az Atleti és nemhogy a Sevilla szintjén nem lennénk, hanem bőven alatta. Játékban ma már a középmezőny szintjét alig-alig ütjük meg a Ligában, a Messi által adott plusz menti ki a csapatot a hajánál fogva már régóta.

A Liverpool ellen két gólt lőtt, és olyan ziccereket nyújtott tálcán a társaknak, amelyeket nehezebb volt elhibázni, mint belőni. Dembelé és társai meg elszórakozták ezeket. Sosem felejtem el a pillanatot, amikor Messi kvázi gólpasszt adott Dembelének, aki ki tudta hagyni, Messi pedig önmagába roskadva esett össze a pályán, hogy ilyen egész egyszerűen nincs... Ilyen a világon nincs... Messi nagyon türelmes volt a klubhoz. Öt éven keresztül a klub képtelen volt BL-győzelemre esélyes csapatot építeni köré. Nem ismerek még egy hozzá hasonló kvalitású sportolót, aki ilyen türelemmel tűrte volna, hogy a csapata képtelen felnőni hozzá, és képtelen egy épkézláb állományt építeni köré. Lewis Hamilton is teljesen jogosan hagyta ott a McLarent - mondom ezt McLaren-szurkolóként -, mert a csapat nem tudott világbajnok autót rakni alá. Ő meg világbajnokságokat akart nyerni. Michael Jordan a bélsarat kipofozta volna a menedzsmentből, ha ilyen csapnivaló csapatot merészeltek volna a szeme elé tenni a '90-es években. Messi meg meg volt áldva szerencsétlenebbnél szerencsétlenebb társakkal.

Ingyen természetesen nem mehet el a szerződésének a lejárta előtt. Egyébként csak a legnagyobb köszönettel tartozunk neki, és örülhetünk, hogy nem évekkel ezelőtt hagyta faképnél a klubot.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.08.26. 18:57:04

gránit írta:
2020.08.26. 18:33:25
Szó sem lehet róla, hogy a szerződés lejárta előtt ingyen elvigyék. 700 millió euró a kivásárlási ára, lehet fizetni. Vagy ha a kedves ügyfélnek nincs ennyi pénze, be lehet vonni bartel-elemeket is a transzferbe, a City például ideadhatja még a kezdő csapatának kb a felét, vagy többet, attól függően, hogy mennyit tud fizetni.

Vagy minden csapat legyen jótékonysági intézmény, vagy a Barca se legyen az. Elég volt már abból, hogy nekünk mindenkiért mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk, még egy Csirginszkíjért is vagy 20 millió eurót fizettünk - ami 11 éve még nagy pénznek számított -, miközben mi mindenkinek bagóért adunk oda mindenkit. Menni akar a szerződésének vége előtt? OK, ott a kivásárlási ára, tessék kifizetni.
+1 köszi, hogy leírtad helyettem!

Amúgy nyugodtan bannoljatok, de ami itt megy tegnap óta az kritikán aluli. Hirtelen annyi nagy 20 éve Barcás lett itt, aki valójában csak azért regisztrált ide, hogy a saját lelkiismeretének vagy a t.köm tudja kinek akarja megmagyarázni, hogy Messi távozása miatt más csapatnak fog szurkolni (most a srác, aki írta, hogy a testvérét látja Messiben őt nem értem ide).

Nyugodtan lehet menni, nekem is Leo az Isten, de hiába a szívem azt mondja maradjon, az agyam azt mondja Messi menjen, bár nem ilyen körülmények között kellett volna, de innen már nincs visszaút. Viszont akkor Barto és sleppje is takarodjon innen. Építeni kell egy új csapatot.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 18:51:51

Jelenleg a reális piaci értéke valahol 150-200 millió között mozoghat. Ha sikerülne 200 felett kapni érte az már egy nagy achievement lenne. Ha azok után maradna, hogy nem csak telefonon megkérte az elnökséget az eladásra, hanem konkrétan hivatalosan, írásosan jelezte, azt elég nehezen tudnám megemészteni. Számomra az két dolgot jelenthet (vagy ezek kombinációját):
1) Bartoékban nem volt akkora tisztesség, hogy egy klublegenda kérését akinek rengeteget köszönhetünk tiszteletben tartsák. (mert biztos vagyok benne, hogy még a covid alatt is lenne csapat aki kifizetne érte 150 millát valahogyan)
2) Messi ezt csak zsarolásnak szánta, ami számomra rendkívül visszás lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 18:33:25

Szó sem lehet róla, hogy a szerződés lejárta előtt ingyen elvigyék. 700 millió euró a kivásárlási ára, lehet fizetni. Vagy ha a kedves ügyfélnek nincs ennyi pénze, be lehet vonni bartel-elemeket is a transzferbe, a City például ideadhatja még a kezdő csapatának kb a felét, vagy többet, attól függően, hogy mennyit tud fizetni.

Vagy minden csapat legyen jótékonysági intézmény, vagy a Barca se legyen az. Elég volt már abból, hogy nekünk mindenkiért mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk, még egy Csirginszkíjért is vagy 20 millió eurót fizettünk - ami 11 éve még nagy pénznek számított -, miközben mi mindenkinek bagóért adunk oda mindenkit. Menni akar a szerződésének vége előtt? OK, ott a kivásárlási ára, tessék kifizetni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.26. 17:40:14

https://youtu.be/CZ2zj01b8kc

Kemény nap lesz az amikor hivatalossá válik

Mindegy, ezek után egyértelmű hogy mennie kell, de a City fizessen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bazsinho
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.07.31. 14:38:08
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

2020.08.26. 17:19:34

daffy írta:
2020.08.26. 15:47:03
Amúgy bevenné a gyomrotok-mint Barca szurkolók-azt,hogy ha valamilyen megoldás születik és Messi marad? Akár Barto lemondásával,akár új szerződéssel,akár a haverok maradásával,bármivel. Az 2 dolgot jelentene szerintem: 1. Messi nagyobb a klubnál hivatalosan is, 2. a klub letolt gatyával pucsít neki. Ezzel a nagy nyilvánossággal nálam már nem lenne tisztességes visszaút. (jegyzem itt meg,hogy Messi vélhetően nem hagyta rá ennek intézését az okosabbakra,mert ez el lett tolva így).
Ugyan egyik játékost sem kedvelem,de azt szeretném,ha a Juvéba menne a City helyett és összeállna Ronaldoval (nyilván nem fog).
Igen, be. Ha Bartomeu és a bagázsa lemondana már megérte volna. Messi az egyetlen a csapatból, aki nyiltan szembe megy velük és változást akar. És úgy gondolom, hogy ennél a vezetőségnél (akik pl a saját csapatuk ellen indítanak lejárató kampányt) legyen is nagyobb. Ha ezután jönne egy új, jobb elnökség, akik mögé beállna, akkor én nem tudnék haragudni rá.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.08.26. 17:08:02

vargazoli írta:
2020.08.26. 16:06:08
Kedves Fórumozók, Tisztelt Barcelona és Messi drukkerek!

Nyilván sokan vagyunk úgy, hogy nem sokat aludtunk az éjjel a klubnál kialakult helyzet miatt.....


Szerettem Xavit Iniestát, Puyolt a nagy szívéért, de Messi nélkül sosem nyertek volna se bajnokságot, BL-t meg főleg nem!

Hát ezért van joga azt csinálni amit akar!
Őszintén szólva kétlem, hogy valaki emiatt nem alszik, aki dolgozik egész nap, nem hiszem, hogy Messi miatt hánykolódik az ágyban.

Nem nyertünk volna semmit Messi nélkül?
Sorolom neked a 2010-ben VB döntőt játszó kezdő barcásokat: Piqué, Puyol, Busi, Xavi,Iniesta, Pedro, Villa.
Ez konrétan hét kezdő világbajnok. Véletlen behúztak két EB győzelmet is.
Ezek mellett olyanok játszottak abban az időben, mint minden idők legjobb barcás jobbhátvédje Daniel Alves, vagy egy Eto'o.

Persze ezek csak kiegészítő emberek voltak Messi mellett, ha nem tévedek.

Joga viszont pontosan nincs azt csinálni amit akar, mert van egy szerződése, ami rá nézve is kötelező és ezért kőkeményen kapott aláírási pénzt az éves fizetése mellé..
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.08.26. 17:07:39

Elege lett ? És attól az irdatlan sok pénztől nem lett elege ? És hányszor zugott a Camp Nouban, hogy Messi-Messi. Persze nem semmi játékos, de a legutobbi nagy csapatokban -Pool, Bayern, M.City sem volt Messi, mégis nyertek sok mindent. Jobb, ha sok pénzért most megy, mint jövőre ingyen. És azt se felejtsük el, hogy Xavi-Ini-Alves eltávoztak,akiket
Rakiticsekkel nem lehet potolni. Egyszer - nem sokára- ugyis vége lenne. És azt is kétlem, hogy ezt a szintet bárhol hozni tudná már. Nekünk is volt már nagy csapatunk, nélküle is és remélem lesz is. De ehhez idő kell.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.08.26. 17:05:31

Messi a világ tetejére emelte a Barcelonát, a bevételek rekordokat döntöttek(mert jöttek az eredmények, mindenki a Barca-t és Messi-t akarta látni, rengeteg új szurkolója lett a klubnak), igaz ő is rekord fizetésért játszott, de ő rá is szolgált. Bartomeu mire szolgált rá? Ő rúgott 700 gólt?? Ahogy sokan írták, Messi és TS nélkül egy Sevilla szintre vitte a csapatot, a rekord bevételek mellett. Andre Gomes féle igazolásokkal, a zsebét mondjuk biztos teletömte közben. Messi, ha elmegy, akkor nem csak teljesítményekben fog visszaesni a csapat, hanem marketing és bevételi szempontból is, de nem is kicsit és most sem állnak valami fényesek ezen a téren a dolgok, szintén Bartomeu-ék miatt. Milan szintű visszaesés lenne szerintem, ha menne.
Nagyon remélem, hogy marad, a Barca messze valaha volt legjobb játékosa minimum olyan búcsút érdemelne mint Xavi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.26. 16:51:39

vargazoli írta:
2020.08.26. 16:06:08

Az elmúlt 15-16 év a világ focijában számomra a Barclonáról szólt, illetve Messiről, aki nélkül a csapat talán az A.Madrid, vagy a Sevilla szintjén lenne.
A Barcából, a csodageneráció, de leginkább Messi csinált világmegváltó csapatot.
Szerettem Xavit Iniestát, Puyolt a nagy szívéért, de Messi nélkül sosem nyertek volna se bajnokságot, BL-t meg főleg nem!
Ezek után ez az ótvaros vezetés, szétverte a csapatot, lejtő aljára taszította őket.
Messi az utolsó utáni pillanatig kitartott. Sokszor elmehetett volna 26-32 éves kora között, de ő maradni akart.
Most viszont már 33 éves!! Lelassult, kiismerték, és bár még mindig Ő a legjobb, ezekkel a mellette kiöregedő, és főleg a kaotikus igazolásokkal hozott eladott kicserélt, kölcsönadott fiatal, öreg, mégöregebb játékosokkal más ő sem tudott mit kezdeni.

Hát ezért van joga azt csinálni amit akar!
Tiszteletben tartom és elfogadom a véleményed, de ez a hsz elég sok ponton sántít, ami pedig engem illet legyen valaki bármilyen jó játékos semmiképp nem nőhet egy klub fölé, nincs joga azt csinálni amit akar, főleg annak fényében hogy a klub gyakorlatilag folyamatosan az ő kívánságait leste, számos olyan dologba volt beleszólása, amibe egy JÁTÉKOSNAK nem szabad. A Pool és a Roma elleni kudarcba pedig nem korrekt dolog áldozati bárányként beállítani, mert mindkét esetben az egész CSAPAT vallott kudarcot, Messivel együtt.

Az, hogy elmehetett volna tény, de ezt az időszakot a Barca uralta, itt voltak barátai, szinte minden évben esélyesként indultak nemzetközi porondon, amiben nyilván hatalmas szerepe van, de ehhez játékostársak, edző stb. is kell.
Kicsit hasonló a helyzet mint ahogy emlékszem anno '97-ben, amikor Ronaldo eligazolt (ráadásul ott is a vezetőséggel való össszetűzés volt a lavina indítója), mégis jöttek az eredmények. (az, hogy milyen körülmények között az jelen esetben mellékes) Nyilván nem volt akkora legenda, de a csapatot legalább annyira, ha nem jobban húzta, mint most Messi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.26. 16:45:34

Gyerekek azért legyünk tárgyilagosak:

Élő szerződése van? Van.

Fel lehet egyoldaluan bontani?Nem.

Ki lehet vásárolni? Csillagászati áron ki.

Ki tudja kényszeríteni, hogy elengedjék? Nem.

Miért nem? Ennyi idősen az hogy ne járjon edzésre, eljátsza az utolsó világversenye esélyét, nem játszik. Nincs annyi idő a karrierjében, hogy egy évet lázadjon. Mindezek mellett most mellette tüntet mindenki. Ha a csapat elkezd legatyásodni és Ő pedig nem tér vissza a kerethez, ez a nagy szeretet igen hamar megfordul majd.

Mindemellett, viszont a jelenlegi helyzet elképesztően szomorú és aggasztó.

-Ha a jelenlegi csapatból kivesszük TS-t és Messit akkor a keret a Sevilla szintjét sem üti meg. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne asszisztálja végig az új Barca felépülését, lesz az most vagy másfél év múlva, mert egyszerűen nem lesz, aki a hibáknál, a betliknél, a nagy bajoknál megtegye amit kell. Nélküle nincs támadójátékunk. Tök mindegy ide Griezmann, Coutinho, Suarez. Azt az évi 40 gólt nem tudjuk betermelni. Én még emlékszem arra amikor az EL- miatt küszködtünk, hátha bejutunk. Meg emlékszem van Gaal 2000-es Barcájára vagy 2003-ban arra, hogy februárban kieső helyen álltunk. Nagyon látom, hogy ez visszajöhet, ha most ebből a szétesett vacakból ő is elmegy.

-Nem hiszem egyébként, hogy valaha egy az egyben bárkivel tudjuk pótolni. Ha utána is sikeresek akarunk maradni addig kell kialakítani egy nélküle is működő csapatot ameddig itt van. Ha valami módon tényleg elmegy nekünk annyi.

-a legszomorúbb pedig az, hogy elértük, hogy a klub valaha volt legnagyobb ikonja, minden idők eddigi legjobb játékosa el akar menni. És igazából csak a szerződése az ami itt tartja. Én ennél nagyobb csődöt sportszakmailag, emberileg, nem tudok elképzelni. A helyzet pedig nemhogy szomorú, elkeserítő.

-
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.26. 16:43:51

Ha Lajos is maradna, akkor nem venne be a gyomrom. Ha viszont lemondana Barto, de attól még Koeman ugyanúgy elkuldene azokat, akiket akart, akkor azt mondanám, hogy oké.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 16:40:17

Bevenné-e a gyomrunk?

Igen, persze nem Messi a Barcelona. Na de azt sem kéne elfelejteni, hogy nagyon nem a jelenlegi elnök = Barcelona! Ők mind a ketten a klubot képviselik. Messinek elege lett. Ha miatta lemond a Barto, akkor a szememben még nagyobb isten lesz. Nagyon helyes, hogy valaki legalább tesz érte. És lényegében kb ő az aki ezt megteheti, mert ő a legjobbunk idén, és a Barca történelmében is, ő a csk., és kb ő az egyik, akinek tuti kezdő helye lenne jövőre. Ha bárki más tenné ezt, akkor elengednék simán. Kb Stegent lehetne hiányolni, de ő azért nem annyira klubikon még. Szóval naná, hogy bevenné a gyomrunk. Messi nélkül ezek a barmok még garantáltan itt lennének egy évig, és az építkezést itt már nagyon nem mindegy, hogy idén kezdik megfelelően, vagy csak (jobb esetben) jövőre.

A legnagyobb forgatókönyv ez lenne, ha mégis gyors választás lenne és elindulna valami még ma. Október 5-ig van igazolási időszak idén. Szeptember 12-én kezdődik a bajnokság. Ennyi idő alatt azért nem lehetetlen. A bajnoki rajt még necces, de az igazolási időszak végéig még több, mint 1 hónap van.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.26. 16:18:38

daffy írta:
2020.08.26. 15:47:03
Amúgy bevenné a gyomrotok-mint Barca szurkolók-azt,hogy ha valamilyen megoldás születik és Messi marad?
Nem. Most már mindenképp mennie kell. Azok miatt amit leírtál.
Csak is Puyol
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.26. 16:08:29

daffy írta:
2020.08.26. 15:47:03
Amúgy bevenné a gyomrotok-mint Barca szurkolók-azt,hogy ha valamilyen megoldás születik és Messi marad? Akár Barto lemondásával,akár új szerződéssel,akár a haverok maradásával,bármivel. Az 2 dolgot jelentene szerintem: 1. Messi nagyobb a klubnál hivatalosan is, 2. a klub letolt gatyával pucsít neki. Ezzel a nagy nyilvánossággal nálam már nem lenne tisztességes visszaút. (jegyzem itt meg,hogy Messi vélhetően nem hagyta rá ennek intézését az okosabbakra,mert ez el lett tolva így).
Ugyan egyik játékost sem kedvelem,de azt szeretném,ha a Juvéba menne a City helyett és összeállna Ronaldoval (nyilván nem fog).
Valljuk be nem sok esély van a maradására, pláne azokkal a feltételekkel amiket leírtál. És így a kérdésedre a válasz: Nem venné be a gyomrom, az általad is leírt következmények miatt. Se akkor ha Barto lelép már holnap, se akkor ha maradnának a spanjai, mert akkor miatta maradnak nem sportszakmai szempontokból, itt már megbukik egy klub működése. Jó tudom hogy ez így vicces hogy sportszakmai döntés meg Barca egy mondatban de érted na.

Nem hiszem hogy a Juvéba menne, Pep és Aguero nagyobb vonzerővel bír nála. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.08.26. 16:06:08

Kedves Fórumozók, Tisztelt Barcelona és Messi drukkerek!

Nyilván sokan vagyunk úgy, hogy nem sokat aludtunk az éjjel a klubnál kialakult helyzet miatt.
Minden véleményt elolvastam, legyen az pro vagy kontra.
Hadd álljon itt az enyém is!
Elég régi motoros vagyok, láttam élőben focizni Albertet, Varga Zolit, sőt halála előtt 2 hónappal megadatott, hogy kétszer együtt játsszak Varga Zolival, igaz, hogy csak teremben.
Zoli disszidálása (1968) előtt még kezet is fogtunk egymással, én 12 éves voltam akkor!

Szóval beleszülettem a fociba, nagyon sok remek játékost láttam élőben, a csúcs Varga Zoli volt, és később a Törő!

Ennek fényében mondhatom, hogy soha még csak megközelítően sem láttam olyan hatalmas tehetséget, mint Messi! Rendben: Pelét alig láttam, Maradona üstökös volt!
CR.szorgalmas iparos (Norbinak)
Tehát engedtessék meg, hogy az ilyen, 100 évente előkerülő zseniknek legyenek már némi előjogai.
Az elmúlt 15-16 év a világ focijában számomra a Barclonáról szólt, illetve Messiről, aki nélkül a csapat talán az A.Madrid, vagy a Sevilla szintjén lenne.
A Barcából, a csodageneráció, de leginkább Messi csinált világmegváltó csapatot.
Szerettem Xavit Iniestát, Puyolt a nagy szívéért, de Messi nélkül sosem nyertek volna se bajnokságot, BL-t meg főleg nem!
Ezek után ez az ótvaros vezetés, szétverte a csapatot, lejtő aljára taszította őket.
Messi az utolsó utáni pillanatig kitartott. Sokszor elmehetett volna 26-32 éves kora között, de ő maradni akart.
Most viszont már 33 éves!! Lelassult, kiismerték, és bár még mindig Ő a legjobb, ezekkel a mellette kiöregedő, és főleg a kaotikus igazolásokkal hozott eladott kicserélt, kölcsönadott fiatal, öreg, mégöregebb játékosokkal más ő sem tudott mit kezdeni.
Az egész rákfenéje a mostani vezetőség!! Nekik rosszabb esetben lehet hátra még 4-8 10 20 év ki tudja?
Messinek 1-2, max 3 év.
Ebből nem lehet még egy évet, de szerintem még egy napot sem odaadni ennek a rablóbandának!
Rég el kellett volna tűnjenek.Az utolsó pillanat az volt amikor kijött a faxgépből az üzenet.
Abban a pillanatban szeppukut kellett volna végrehajtania, majd végezze a szemétdombon!
Kérdezném én: 2 év múlva, 10 év múlva, 50 vagy 100 év múlva lesz ember a Földön, vagy akár a Marson aki egy nevet is fel tudna idézni ezekből a gyökerekből.
De Messi név fent fog maradni 100 év múlva is tudni fogják ki ő!

Hát ezért van joga azt csinálni amit akar!
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.26. 15:56:08

Nem hinném, hogy így 33 évesen az ő fizikumával a City lenne a legideálisabb választás részéről, amilyen iram van a Pl-ben 1 év alatt ki is égne. Ezt 15-ben megléphette volna, most már késő szerintem. Talán a Psg-be lehetne még 3-4 szezonja a legmagasabb szinten, a bl-re viszont egyik csapattal se nagyon lenne reális esélye... Ezzel a két csapattal ki is fújtak a lehetőségei kb...
A konklúzió: Maradjon csak itt!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.26. 15:47:03

Amúgy bevenné a gyomrotok-mint Barca szurkolók-azt,hogy ha valamilyen megoldás születik és Messi marad? Akár Barto lemondásával,akár új szerződéssel,akár a haverok maradásával,bármivel. Az 2 dolgot jelentene szerintem: 1. Messi nagyobb a klubnál hivatalosan is, 2. a klub letolt gatyával pucsít neki. Ezzel a nagy nyilvánossággal nálam már nem lenne tisztességes visszaút. (jegyzem itt meg,hogy Messi vélhetően nem hagyta rá ennek intézését az okosabbakra,mert ez el lett tolva így).
Ugyan egyik játékost sem kedvelem,de azt szeretném,ha a Juvéba menne a City helyett és összeállna Ronaldoval (nyilván nem fog).
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.26. 15:34:18

A mundo arról ír, hogy a City Football Group, egy kombinált szerződéssel készül meggyőzni Messit, ami 3 évre igazolná le Manchesterbe, majd további 2 évet a Now York Citynél tölthetne, ahol befejezheti a pályafutását. Bíznak abban, hogy Pep, és Agüero személye is pozitívan hat a projektre.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 15:27:29

Barca_10 írta:
2020.08.26. 15:03:37
nem Bartomeut és a bagázst védve, de ők lesték Leo minden kívánságát, Argentínából hoztak neki egy noname edzőt, Ernőt nem küldték el mert a keménymag élükön Messivel kiálltak mellette, Neymart akarta vissza, két nyáron át üldözték neki miközben a brazil perelte a klubbot.. két oldala van ennek az éremnek is. A baj pont az itt tanusított szurkolói magatartás, kifingunk a BL-ben/bajnokságban és mindenki a hibás, a gyepmester, a szertáros, Bojan, Rüstü, Perez, Figo, de Messi soha. Ezért is engedheti ezt meg magának. Valahol megértem a frusztrációját, de neki is van ezekben a bukásokban felelőssége.
Én úgy látom, hogy azért itt is kapott kritikákat Messi, és a többség bizony úgy látja, hogy valóban túl nagy befolyásra tett szert a klubon belül. Egyrészt ez valahol természetes egy ekkora játékosnál, ugyanakkor lehetett volna kezelni, hogy ne fajuljon idáig. Ahogy Te magad is írod, a vezetőség tökéletesen asszisztált ehhez. Ha egy szülő elkényezteti a gyerekét, akkor később ne csodálkozzon, ha nem fog vele bírni, ugyanúgy ha egy vezető hagyja elkanászodni a beosztottját, ő se. Eleve nekem úgy jött le, hogy Messi nem egy könnyű természetű ember, de ettől még nem rossz ember, de nyilván nem is szent és hibátlan. Amit a korábbi hozzászólásodban írtál, hogy egyáltalán nem volt jó kapitány, azzal teljesen egyetértek, de ezt már anno, mikor megkapta a karszalagot, sokan mondtuk, hogy nem kapitánynak való személyiség, szóval az is nagyot hibázott, aki őt jelölte ki erre a posztra.
Azért Xavi vagy Ini helyzete teljesen más volt.
Természetesen nem rájuk gondoltam, hanem kisebb játékosokra.
Válasz küldése