Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.27. 03:19:05

Amit Messi csinál, az nagyon nem professzionális és számomra egyre visszataszítóbb. Minden Barcelona szurkoló, minden Messi rajongó görcsösen várja az új híreket, hogy mégis mi lesz, tényleg igaz-e, mi az oka az egésznek, ő pedig már második napja tesz magasról az egészre. Minden, amit kaptunk egy szűkszavú hivatalos közlés, ennyi (azt se mi kaptuk igazából). Rendben van, hogy haragszik a klub vezetésre, akikkel eddig végül mindig mosolyogva írta alá a szerződéseit, de miért haragszik ránk, szurkolókra? Mi milyen rosszat tettünk neki? Mi tettünk, hogy nem érdemlünk meg néhány mondatot, egy összefoglaló gondolatot, hogy mégis miért van ez az egész, vagy egy köszönömöt. Nem mi tehetünk a 2-8-ról, ő viszont részben tehet róla. Nem mi tehetünk arról, hogy leváltották Valverde-t, akivel ugyanúgy nem ment a bl (csak kisebb különbséggel), nem mi tehetünk róla, hogy elkezdték kirugdosni a haverjait, akik ugyanúgy kivették a részüket ebből a nagy vereségből.
Ki tehet minderről, a sátán Barto? Hány igazolásnál jelenthető ki biztosan, hogy A játékos helyett B-t hozva biztosan BL győztesek lettünk volna? Még az istenített Guardiola is kezdeményezett anno iszonyatosan nevetséges végkicsengésű transzfereket. Szerintem kapásból ötöt fel tudnátok sorolni. Most akkor mi van? Nem lehet, hogy ilyen az élsport, ilyen a világ legjobbjaival megmérkőzni? Nem lehet, hogy mind játékos és mind csapat , mind vezetőség szinten fel kéne nőni ehhez a szinthez és felhagyni a szánalmas, óvodás csapongással, csodakereséssel, álmodozással, aztán ha nem jön össze, bedurcizással?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.27. 01:54:21

Inkabb jovore ingyen, mint iden 100 millio euroert. Es ezt teljesen komolyan mondom.

Tul sok eve mar nincs hatra, raadasul ki tudja hogy egy ev mulva is olyan csabito lesz-e a City, ott lesz e meg Guardiola stb. stb.

Nagy volt a melleny, akkor tessek meg itt focizni egy evet. Azt a 100 milliot ugyis elherdelnank 2 kozepszerre, akik semmit nem tennenek hozza.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.27. 00:18:53

Ha Barto lemond akkor is távozik. Ez a legfrissebb
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.27. 00:08:31

Labdarúgásban "piaci árról" nem nagyon beszélhetünk, nem tömegtermékek eladásáról van szó, a vételár nem egy egyensúlyi ár lesz, hanem a legmagasabb ajánlat, ami jócskán fölé mehet a többi csapat ajánlatainak. Egyébként is ezer meg ezer tényező befolyásolja a vételárat, lásd a Dembelé-transzfert a Neymarért kapott 222 millió euró után. Messi esetében az egész egy aukcióra hasonlítana ideális esetben, a licitek meg mennének szépen fölfelé. Legalábbis ideális esetben, de ahogy az elhangzott, a Barcelona sajnos előszeretettel ajándékozza el bagóért a játékosait.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.08.27. 00:20:37-kor.
RA7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2020.05.12. 04:22:04

2020.08.27. 00:01:42

kétoldalról is meglehet közelíteni Messi távozási szándékát:
először is már Suarezzel való undorító bánásmód előtt közölte Koemannal hogy nem biztos a maradásában. Suareznek menni kell az csak rátett egy lapáttal, de nem is ez hanem inkább a közlés módja szerintem.
Az ő fejével gondolkodva mennyire imádja ezt a csapatot vagy blöff hogy Barto takarodjon innen, vagy tényleg szeretne még kupákat nyerni, ami teljesen érthető, bármelyik verzió is áll fenn. Ha megy is Barto itt évek kellenek mire elindul valami, ez az 1 év akkor is "kuka". Ha gyáva lenne, meg ehhez hasonló ahogy sokan mondják akkor már rég elment volna. Dícstelen búcsú lenne sajnos, de csak az elvakultak nem értik meg a helyzetét. Mindent megteszel évekig egy klubbért aki csak költi a pénzt koncepció nélkül(meg persze zsebre játszik). Azt sokan elfelejtik ha elment volna évekkel ezelőtt akkor a Rivaldo éra körül lennénk a BL-be jutásért küzdenénk évek óta. Mindig adott egy újabb esélyt a vezetőségnek, de csak kihasználták a képességeit, majd Messi megoldja. Sokat köszönhet Messi a Barcanak, de a Barca többet Messinek. Egy játékos se állhat a klub felett ez viszont igaz, ha menni akar menjen akkor is szobrot fog kapni. Bárhogy dönt teljesen megértem. Örülök hogy első pillanattól kezdve láthattam játszani. Azt viszont sose bocsátom meg magamnak hogy élőben nem láttam Barca mezben. Remélem maradsz Leo, de bárhogy döntesz igazad van!
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2020.08.26. 23:46:23

Nero. írta:
2020.08.26. 22:34:51
Messi piaci értéke 116 millió :lol: Még mindig a világ legjobb játékosa, 3-4 év van benne legalább, de ami a legfontosabb hogy pl. ha eligazol a Cityhez akkor hirtelen háromszor annyi ember fog City meccset nézni, mez eladások stb.

Angelino, Eric Garcia hahahaa :D De Bruyne + Jesus + 100ast kérünk. De Sterlinget is elfogadjuk.

Dembele 130, Neymar 220, tegnap 100ert ment el egy olyan gyerek a Chelseabe a Leverkusentol akiről nem is hallottam még, Sancoért 120 kevés a Dortmundnak.

Az a baj hogy az utóbbi 10 évben rendszeresen lelettünk húzva mind igazolásokkal, mind eladásokkal. Tudják hogy a legnagyobb balekok itt vannak.
Sajnos a reális ár valahol nagyjából tényleg 120-150 milla max, tekintve hogy jövőre tényleg mehet ingyen. Az meg nem a piac problémája hogy Havertzről nem hallottál még, attól még a legtehetségesebb fiatal középpályások egyike. De Bruyne+Jesus+100 misi? további jó álmodozást... #-o
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 22:54:41

Daffy kérdésére még visszatérve: így már szerintem is mennie kell, mindenkinek így lesz a legjobb. Ugyanakkor Bartonak is buknia kell mindenképpen. Magától nem fog menni, ez már világossá vált. Nagyon remélem ezért, hogy végre a pártolók is felébrednek, nem tudom mit csináltak az elmúlt időszakban, most már azért ők is bőven bűnösök a kialakult válságért. :roll:

Azért is szeretném, ha minél hamarabb eltakarodna ez a vezetőség, mert egy eurót sem bízok szívesen rájuk, így ha kapunk nagyobb pénzt mégis Messiért, Isten ments, hogy ezek elherdálják! Ezért én is örülnék, ha mondjuk a Citytől játékosokat kapnánk részben, vagy akár teljesen a pénz helyett.

Lesz élet és lesz Barca Messi után, az viszont eléggé biztosnak látszik, hogy most következik (minimum) néhány szűk esztendő. Önmagában is komoly veszteség lenne már az ő kiesése, de amúgy is nagyon sok sebből vérzik ez a csapat. Ronaldinho is hatalmas játékos volt, de akkor ott volt Messi, hogy átvegye tőle a stafétát, mellette a Xavi, Puyol, Etoo, Yaya, Busquets, Alves, Abidal, Iniesta, Pique és még sokan mások. De mára ezek a játékosok vagy elmentek, vagy már csak árnyékuk önmaguknak, akikkel pótolni akartuk őket pedig többnyire nagyon alulmúlták a várakozásokat. Ha mondjuk 2010-be elmegy, akkor még nélküle is elég bivaly csapat lett volna, de most ott tartunk, hogy az egy szem ter Stegen a biztos pont, mellette sok-sok kérdőjel. Bárcsak annyira beválna minden fiatal, mint itt a fórumon néhányan bíznak bennük! De én szkeptikus vagyok egyelőre.
Messi piaci értéke 116 millió :lol: Még mindig a világ legjobb játékosa, 3-4 év van benne legalább, de ami a legfontosabb hogy pl. ha eligazol a Cityhez akkor hirtelen háromszor annyi ember fog City meccset nézni, mez eladások stb.
Amikor egy játékos árát próbáljuk belőni, figyelembe kell venni, mennyi van hátra a szerződéséből. Neki egy év. Jövőre ingyen mehet, ezt a tényt ne felejtsétek el. Szóval nem nagyon ugrálhatunk mi sem. Egyébként meglepődnék, ha még 3-4 év lenne benne magas szinten, főleg a PL-ben.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.26. 22:34:51

Messi piaci értéke 116 millió :lol: Még mindig a világ legjobb játékosa, 3-4 év van benne legalább, de ami a legfontosabb hogy pl. ha eligazol a Cityhez akkor hirtelen háromszor annyi ember fog City meccset nézni, mez eladások stb.

Angelino, Eric Garcia hahahaa :D De Bruyne + Jesus + 100ast kérünk. De Sterlinget is elfogadjuk.

Dembele 130, Neymar 220, tegnap 100ert ment el egy olyan gyerek a Chelseabe a Leverkusentol akiről nem is hallottam még, Sancoért 120 kevés a Dortmundnak.

Az a baj hogy az utóbbi 10 évben rendszeresen lelettünk húzva mind igazolásokkal, mind eladásokkal. Tudják hogy a legnagyobb balekok itt vannak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.26. 22:15:50

gránit írta:
2020.08.26. 20:34:10
Arról nem is beszélve, hogy miféle "eredmények" jöttek '97 után, ami egy Messi-kalibernek megfelel??? Volt, hogy utolsóként estünk ki a BL-csoportkörből, Rijkaard érkezéséig esélyünk nem volt a BL-győzelemre. A Barcának meg nem azzal kell foglalkoznia egy transzfer során, hogy mi a realitás. Nem kívülállóként, harmadik félként kell igazságot tennie, hanem a saját szemszögéből minden transzferből a lehető legtöbbet ki kell csikarnia. Felőlem átalakulhat az egész sportág jótékony alapon - például amerikai mintára átállni az embert csak emberre cserélő gyakorlatra, véget vetve a játékosokért való pénzkifizetéseknek, amit teljes mértékig támogatok, esztelen pénzek áramlanak már a labdarúgásba és rekednek meg, keringenek körbe-körbe a sportág belterjes kelepcéjében, miközben ezt a pénztömeget jóval értelmesebb társadalmi célokra is el lehetne költeni -, de az nem fair, hogy csak a Barcelona játssza a jótékonysági intézmény szerepét. Vagy az egész sportág alakuljon át, vagy fizettessük csak meg a City-vel a kőkemény kivásárlási árat.

Azért leesett ott kétbajnoki cím van Gaal első regnálása alatt és voltak égések a Bl-ben, de olyan is hogy nagyon kevésen múlt a döntő. Azt a 2000-es évek legeleji időszakot sem valószínű, hogy egy Messi megoldotta volna, akkora káosz volt ott Gaspart alatt. Nem csoda, hogy amint jött Laporta 180 fokos fordulatot vett minden. Ehhez persze kellett egy Ronaldinho, aki ha nem cseszi el a karrierjét ilyen rövid idő alatt sztem Messit is felülírja. Az az ember 2 év alatt több emlékezetes pillanatot okozott mint sok világklasszis aranylabdás 10 évben nem volt képes.
Mellesleg még Messi szárnybontogatásakor leesett egy Bl meg bajnoki címek. De nem is ez a lényeg, ezzel csak annyit akartam mondani, hogy Messi után is lesz élet. Viszont az is hozzátartozik a dologhoz, hogy évek óta az egész csapat Leo alá játszik, ami nagyon nem egészséges. Ha ezt a szezont nézzük is folyamatosan az ment, hogy oda kell adni Messinek a labdát hiába van három ember rajta, aztán csodálkozunk, hogy elveszítjük és péppé kontráznak minket. Nagyon kevés ember mert ezen felül menni, köztük pl. Fati akiről nem is biztos, hogy kiderült volna milyen drágakő, ha nem bátor.

Még mielőtt valaki félreérti eszembe se jutott, hogy Leo kiesése nem fog hatalmas űrt hagyni maga után, egy ilyen zseni pótolhatatlan, de most kiderülhet mi van ha nem Messitől várja az egész csapat a megváltást és nem őt keresi mindenki beidegződve, és 2 emberrel többen védekeznek.
Azt pedig nagyon jól tudtuk, hogy nemsokára bekövetkezik ez a helyzet, ami inkább elszomorító, hogy ez így történik majd. És azt se mondjuk hogy elege lett hogy a Bl-ből így kiesünk, meg úgy kiesünk. Messinek,Suareznek, Albanak is volt olyan helyzete az Anfielden amit illett volna berúgni és minden másként alakult volna. Vagy akkor mondjuk azt, hogy a Barca történelmének egyik legepikusabb, legdrámaibb meccséből egy tizenegyessel vette ki a részét.
Nyilván nem így van, csak azt akarom szemléltetni hogy ez nem ilyen fekete-fehér.

Mindenesetre remélem, hogy sikeres lesz, bárhová is kerül és a legjobbakat kívánom neki, fogja be a károgók száját akik azzal kritizálták, hogy csak egy klubban bizonyított és ezért teszik Cr-t fölé.
Azt viszont nem szabad megengedni hogy ingyen távozzon, legenda ide vagy oda, ha kell a Citynek vagy az Internek akkor perkáljanak, egyik klub se fog csődbe menni 200 milliótól.
Attól viszont nagyon félek, hogy ha meg is kapjuk ezt a pénzt borzalmasan költik majd el, nemhogy új projektbe kezdenének, hanem még mélyebbre süllyed a csapat.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 21:32:05

LG írta:
2020.08.26. 21:21:50
gránit írta:
2020.08.26. 19:40:40
Keményen meg kell fejni azt a csapatot, amely ki akarja vásárolni Messit a szerződéséből. Van egy kivásárlási ára, amit nyilván senki nem tudna kifizetni, így bátran lehet játékosokat a pénz mellé pluszba elkérni, így akár már a következő szezonban is vállalható csapatunk lehetne. Főleg annak tudatában, hogy Suárez is menni fog. Neki is meg kell kérni az árát, ha már itt tartunk.
Azért azt ne feledjük, hogy jövőre mindenképp ingyen mehetne, szóval azért olyan nagy megfejést semmikép nem várhatunk. Ha itt maradna 1 évig sértődötten, motiváció nélkül jó nagy fizetésért, jövőre meg menne ingyen, addig folyamatosan állna a bál a csapat körül, hát ez sem lenne jó senkinek.
Ez igaz, jövőre ingyen kisétálhatna. A jelenlegi ingyen távozásos verzió viszont röhej. Meg kell szorongatni a City-t vagy bárkit, aki bejelentkezik érte, amennyire csak lehet. Főleg, hogy Suárezt is pótolnunk kell. A barter-lehetőségek is jól jöhetnek, mert ha sok pénzt kapunk, bárkit is veszünk, az adott csapat az egekbe emelné az árat. Ez történt a Neymar-transzfer után is. Kaptunk 222 millió eurót, innentől kezdve mindenki tudta, hogy a Barcelona megfejhető, Dembelé árát is a csillagok egekbe emelte a Dortmund. Pénz+barter, amivel jól járnánk. Hosszú távon valóban jobban járnánk, mint egy motiválatlan szezonnal, majd ingyen távozással, így az se érdekünk, hogy egyáltalán ne legyen transzfer. De meg kell szorongatni őket, akárki is jelentkezik be érte.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.08.26. 21:28:49

Száz szónak is egy a vége. ingyen ne engedjük el Messit.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 21:21:50

gránit írta:
2020.08.26. 19:40:40
Keményen meg kell fejni azt a csapatot, amely ki akarja vásárolni Messit a szerződéséből. Van egy kivásárlási ára, amit nyilván senki nem tudna kifizetni, így bátran lehet játékosokat a pénz mellé pluszba elkérni, így akár már a következő szezonban is vállalható csapatunk lehetne. Főleg annak tudatában, hogy Suárez is menni fog. Neki is meg kell kérni az árát, ha már itt tartunk.
Azért azt ne feledjük, hogy jövőre mindenképp ingyen mehetne, szóval azért olyan nagy megfejést semmikép nem várhatunk. Ha itt maradna 1 évig sértődötten, motiváció nélkül jó nagy fizetésért, jövőre meg menne ingyen, addig folyamatosan állna a bál a csapat körül, hát ez sem lenne jó senkinek.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.26. 21:15:40

Nagyon nagyon megértem Messi döntését. Ez a gyö#ér vezetés még a 8-2 után sem mond le. Mit vártak, mi lesz? Érthető döntés Messitől, másrészről szerettem volna egy olyan búcsút neki, mint Iniestának, ehelyett lesz egy Neymar féle sárdobálás. Köszönjük kedves elnök úr! Ha ezek után sem mennek tüntetni ez ellen az ember ellen, akkor nem tudom mi kell! 5 év alatt teljesen szétverte a klubot, romokban minden és erre még rámegy egy úthengerrel... Gratulálok...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.26. 21:12:11

Messi apja aki ugye a menedzsere is, jelenleg még Argentínában tartózkodik, hétvégén utazik Barcelonába.

Jövő héten jönne a City tárgyalni Messiről,pénz plusz játékosok bevonásával akarja a City megkötni az üzletet. Akiket a hírek szerint bevonnának: Gabriel Jesus, Angelino, Eric García. Messi jelenlegi piaci értékét 112 millió euróra taksálják.

Ja és közben 6 óra óta gyűlik a tömeg a Camp Nounál, kb 20 perce pedig be is vonultak a stadionba, a biztonságiak nem tudták feltartóztatni őket. Bartomeu lemondásáért tüntetnek.

Vidivel együtt:
OJO Un grupo de aficionados entran en grupo al Camp Nou. El personal de seguridad no puede pararles. Van a por Bartomeu que está dentro. TENSIÓN EN EL CAMP NOU. Han tenido que intervenir los Mossos d’Esquadra #fcb #fcblive https://t.co/dbilPntNcR
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.26. 21:03:15

Lehet hogy tévúton járok, de elnézve az irodák oddsait, vagy senki nem tud semmi konkrétumot, vagy valaki nagyon biztosat tud.

Más téma, szerintem nem kell őt ekézni, főleg fura azt olvasnom , hogy ki ő, mit gondol, mennyit árt egyebek. Én is Barcas voltam már vagy tíz éve amikor a kissrác előkerült, az is maradok, bármi legyen is. A véleményem az, hogy minimum annyit kapott a csapat mint brand tőle, mint fordítva. Nélküle nem lennénk milliárdos árbevételű cég.
Ne nevessetek ki, nemrég már tettem utalást a politikai vonalra, nem volt rá itt reakció. De amióta Spanyolországban elkezdett komoly tényező lenni a Katalán függetlenedés, mint téma, azóta tart ez a fajta lejtmenet, és nem látom át ki is Barto, ki volt az elődje Rosell, viszont el tudom képzelni , hogy nem véletlenek és dilettantizmus következménye ami történik.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.26. 20:54:20

daffy írta:
2020.08.26. 20:16:44
hau30 írta:
2020.08.26. 20:03:43
Bocs, de ezt most nem vágom. Én azt mondtam, hogy Messi=Jézuska+kb.100 milla. Te meg azt, hogy Jézuska=Messi+zseton??? Mindenképp elmegy. Valami konszenzus kell. Nyilván nem lehet 222 felett eladni, mert tényleg top szinten max.2-3 év,de bagóért nem hinném, hogy odaadják. Főleg úgy nem, hogy üres a kassza.
Én arra gondoltam,hogy ha Suarez helyére feltolot Grízest,akkor Messi helyett jobban járna a csapat KDB-nel,mint Jesussal. ÉS mivel 4 év van köztük,ráadásul úgy,hogy Messi 33,így semmiképp sem gondolom reálisnak,hogy még a City adjon pénzt KDB mellé. Így jött ki nálam a Messi(+zseton) = KDB üzlet,melybe nyilván a Manci(ty) nem fog belemenni.
Így már világos,de ez mondjuk képtelenség. Mindkét oldalról nézve. Meg annyira nincs is szükségünk KDB-re. Jézuska viszont kellene, ha már Lajost likvidálták.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 20:34:10

Arról nem is beszélve, hogy miféle "eredmények" jöttek '97 után, ami egy Messi-kalibernek megfelel??? Volt, hogy utolsóként estünk ki a BL-csoportkörből, Rijkaard érkezéséig esélyünk nem volt a BL-győzelemre. A Barcának meg nem azzal kell foglalkoznia egy transzfer során, hogy mi a realitás. Nem kívülállóként, harmadik félként kell igazságot tennie, hanem a saját szemszögéből minden transzferből a lehető legtöbbet ki kell csikarnia. Felőlem átalakulhat az egész sportág jótékony alapon - például amerikai mintára átállni az embert csak emberre cserélő gyakorlatra, véget vetve a játékosokért való pénzkifizetéseknek, amit teljes mértékig támogatok, esztelen pénzek áramlanak már a labdarúgásba és rekednek meg, keringenek körbe-körbe a sportág belterjes kelepcéjében, miközben ezt a pénztömeget jóval értelmesebb társadalmi célokra is el lehetne költeni -, de az nem fair, hogy csak a Barcelona játssza a jótékonysági intézmény szerepét. Vagy az egész sportág alakuljon át, vagy fizettessük csak meg a City-vel a kőkemény kivásárlási árat.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.26. 20:16:44

hau30 írta:
2020.08.26. 20:03:43
Bocs, de ezt most nem vágom. Én azt mondtam, hogy Messi=Jézuska+kb.100 milla. Te meg azt, hogy Jézuska=Messi+zseton??? Mindenképp elmegy. Valami konszenzus kell. Nyilván nem lehet 222 felett eladni, mert tényleg top szinten max.2-3 év,de bagóért nem hinném, hogy odaadják. Főleg úgy nem, hogy üres a kassza.
Én arra gondoltam,hogy ha Suarez helyére feltolot Grízest,akkor Messi helyett jobban járna a csapat KDB-nel,mint Jesussal. ÉS mivel 4 év van köztük,ráadásul úgy,hogy Messi 33,így semmiképp sem gondolom reálisnak,hogy még a City adjon pénzt KDB mellé. Így jött ki nálam a Messi(+zseton) = KDB üzlet,melybe nyilván a Manci(ty) nem fog belemenni.
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2020.08.26. 20:13:57

Chino írta:
2020.08.26. 16:51:39
vargazoli írta:
2020.08.26. 16:06:08

Az elmúlt 15-16 év a világ focijában számomra a Barclonáról szólt, illetve Messiről, aki nélkül a csapat talán az A.Madrid, vagy a Sevilla szintjén lenne.
A Barcából, a csodageneráció, de leginkább Messi csinált világmegváltó csapatot.
Szerettem Xavit Iniestát, Puyolt a nagy szívéért, de Messi nélkül sosem nyertek volna se bajnokságot, BL-t meg főleg nem!
Ezek után ez az ótvaros vezetés, szétverte a csapatot, lejtő aljára taszította őket.
Messi az utolsó utáni pillanatig kitartott. Sokszor elmehetett volna 26-32 éves kora között, de ő maradni akart.
Most viszont már 33 éves!! Lelassult, kiismerték, és bár még mindig Ő a legjobb, ezekkel a mellette kiöregedő, és főleg a kaotikus igazolásokkal hozott eladott kicserélt, kölcsönadott fiatal, öreg, mégöregebb játékosokkal más ő sem tudott mit kezdeni.

Hát ezért van joga azt csinálni amit akar!
Tiszteletben tartom és elfogadom a véleményed, de ez a hsz elég sok ponton sántít, ami pedig engem illet legyen valaki bármilyen jó játékos semmiképp nem nőhet egy klub fölé, nincs joga azt csinálni amit akar, főleg annak fényében hogy a klub gyakorlatilag folyamatosan az ő kívánságait leste, számos olyan dologba volt beleszólása, amibe egy JÁTÉKOSNAK nem szabad. A Pool és a Roma elleni kudarcba pedig nem korrekt dolog áldozati bárányként beállítani, mert mindkét esetben az egész CSAPAT vallott kudarcot, Messivel együtt.

Az, hogy elmehetett volna tény, de ezt az időszakot a Barca uralta, itt voltak barátai, szinte minden évben esélyesként indultak nemzetközi porondon, amiben nyilván hatalmas szerepe van, de ehhez játékostársak, edző stb. is kell.
Kicsit hasonló a helyzet mint ahogy emlékszem anno '97-ben, amikor Ronaldo eligazolt (ráadásul ott is a vezetőséggel való össszetűzés volt a lavina indítója), mégis jöttek az eredmények. (az, hogy milyen körülmények között az jelen esetben mellékes) Nyilván nem volt akkora legenda, de a csapatot legalább annyira, ha nem jobban húzta, mint most Messi.
Az én nézőpontomból (mindig is játékospárti voltam )nézve ,sajnos a legtöbben a klub , és saját egója szemszögéből közelítitek meg Messi (?) döntését , a háttérinformációk csaknem teljes hiányával.
(mielőtt valaki megkérdezné ,sajnos én sem tudom ,de sejteni azért lehet dolgokat)
1. Messi 20 év után bemutat a klubnak a szúrkolóknak a csapattársaknak
- mert sértődékeny és ilyen passzban volt tegnap és az elmult napokban ?
- hát erre azért baromi kicsi az esély ,szerintem azért ennél több esze van (itt a fórumon ezt sokan cáfolják,
annak ellenére ,hogy emberileg egyikőnk sem ismeri ) !

2.Messi 20 év után bemutat a klubnak a szúrkolóknak a csapattársaknak
- mert nem szereti a Holland edzőket ,és az általuk képviselt "iskolát" ?
- nem hiszem ,hogy ezért írta alá a papírkát ,a klub múltját ismerve

3.Messi 20 év után bemutat a klubnak a szúrkolóknak a csapattársaknak
- mert kapzsi kis törp aki az utolsó pár évében még többet akar keresni ? (emberileg még mindig nem ismerjük,ellentétben azokkal akik csapatkapitánynak választották )
- ez az opció már valószínűbbnek lászik ,persze az elnökség pontjából ( :) ) ,
nekem azért ez az opció is 0,0001...százaléknál jár .

4.Nem kapott meggyőző jövőképet Koemantól és ez volt az utólsó csepp ahhoz , hogy 20 év után bemutasson a klubnak a szúrkolóknak és a csapattársaknak !
- hát ,ha játékos fejjel gondolkozom legalább ...mbele IQ-val kell rendelkezzek (bár őt sem ismerem emberileg ,és nem is személyeskednék feleslegesen ) ,hogy hátat fordítsak az "ÉLETEMNEK" !!!
5. ....
Sorolhatnám a fikciókat ,ahogy itt sokan megtettétek , az én fikcióm a következő
Messi fejével
Tele a f.....m (fogasom) az egész kialakult helyzettel , és igenis vagyok akkora Vezér és Imádom annyira a Barcát és a Kulékat ,hogy az eljövendő elnökséggel konzultálva mindent egylapra feltéve nekimenjek az elnöknek ,hogy tényleges változást erőszakoljak ki szeretett klubom érdekeit előtérbe helyezve , kockáztatva
legenda mivoltomat ,mert meggyőződésem . hogy ez, és csakis ez mozdíthatja elő az azonnali változást .
Szerintem valami ilyesmi zajlik a háttérben ,és hiszek benne ,hogy valami ilyesmit vállalt fel.
És igen, ezt pillanatnyilag csak egy ember tudja ilyen eszközzel elérni és őt LIONEL MESSINEK hívják .
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.26. 20:03:43

daffy írta:
2020.08.26. 19:46:21
hau30 írta:
2020.08.26. 19:23:42

Igen. Ez a realitás. Lényeg, hogy nyugodtan, korrekt módon zajlódjanak a tárgyalások, bár nekem az az érzésem, hogy most csak a vihar előszobájában vagyunk...Vér fog folyni, ha elkezdik győzködni és Messi meg mutat egy ...uckot.
Hát,a realitás szerintem nem a pénz+de bruyne,hanem a pénz+messi. Leoban van kb 2 év.
Bocs, de ezt most nem vágom. Én azt mondtam, hogy Messi=Jézuska+kb.100 milla. Te meg azt, hogy Jézuska=Messi+zseton??? Mindenképp elmegy. Valami konszenzus kell. Nyilván nem lehet 222 felett eladni, mert tényleg top szinten max.2-3 év,de bagóért nem hinném, hogy odaadják. Főleg úgy nem, hogy üres a kassza.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.26. 19:57:40

Tényleg asziszik itt néhányan hogy KDB max. 25... :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.26. 19:46:21

hau30 írta:
2020.08.26. 19:23:42

Igen. Ez a realitás. Lényeg, hogy nyugodtan, korrekt módon zajlódjanak a tárgyalások, bár nekem az az érzésem, hogy most csak a vihar előszobájában vagyunk...Vér fog folyni, ha elkezdik győzködni és Messi meg mutat egy ...uckot.
Hát,a realitás szerintem nem a pénz+de bruyne,hanem a pénz+messi. Leoban van kb 2 év.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 19:40:40

Keményen meg kell fejni azt a csapatot, amely ki akarja vásárolni Messit a szerződéséből. Van egy kivásárlási ára, amit nyilván senki nem tudna kifizetni, így bátran lehet játékosokat a pénz mellé pluszba elkérni, így akár már a következő szezonban is vállalható csapatunk lehetne. Főleg annak tudatában, hogy Suárez is menni fog. Neki is meg kell kérni az árát, ha már itt tartunk.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.26. 19:23:42

visca el barca írta:
2020.08.26. 19:14:46
Gabriel Jesus + 100 millió nagyjából korrekt lenne. Abból meg lehetne még venni 2 aránylag jó játékost oda ahova Koeman akar.

Ha megy, menjen minél előbb és szép csendben. Én csak ennyit akarok.

Igen. Ez a realitás. Lényeg, hogy nyugodtan, korrekt módon zajlódjanak a tárgyalások, bár nekem az az érzésem, hogy most csak a vihar előszobájában vagyunk...Vér fog folyni, ha elkezdik győzködni és Messi meg mutat egy ...uckot.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2020.08.26. 19:22:34

Szerintem ez hülyeség, hogy Messi nélkül nem nyertünk volna BL-t meg sehol sem lennénk a bajnokságban. Ha nem lett volna Messi más csapatunk lett volna más játékosokkal. De mivel itt volt Messi köré ez a csapat épült ezekkel a játékosokkal.
Válasz küldése