Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.27. 16:13:04

Chino:
Igen azt nyilatkozta hogy innen akar visszavonulni, viszont az jelzésértékű hogy akkor sem hosszabbított, pedig már 1-1.5 éve ezt lengetik be Bartoék folyamatosan hogy nemsokára hosszabbítanak vele.
Hozzáteszem, jöttek szezon közben is hírek Messiről, persze nem vettük komolyan, mert ki gondolta volna hogy fél év múlva ez lesz.
A barátját meg azután tették ki hirtelen telefonon, hogy bejárta a sajtót Messi távozási szándéka, természetesen akkor Bartomeuék azt nyilatkozták hogy ők ilyenről nem tudnak. Aztán jött a fax Messiéktől, hogy hivatalosan se tudják letagadni a későbbiekben.
Utána hirtelen kirakják Lajost telefonon megkeresve, az egyetlen kilencest a csapatból, miközben Busiról például jönnek a hírek hogy kap még egy esélyt. :lol:
Ha Mbappé, Haaland lenne itt és őket nyomná el Lajos, azt mondom oké hogy vele kezdik, de így..

2-3 éve ha előállt volna mivel tudott volna többet tenni, főleg azok után hogy a pártolók elégedettséget mutattak és megbukott Benedito bizalmatlansági indítványozása?
Akkor is be lett volna állítva úgy hogy ő a diktátor, és nem tetszik neki Valverde feje, és/vagy Neymar-Iniesta elmenetele miatt akar ő is lépni.
Most viszont már semmi vesztenivalója, 2-3 éve van hátra, senki nem tett semmit az ügy érdekében, szerintem elkeseredettségében úgy döntött hogy meglépi, és vagy Bartomeuék húznak el, vagy ő, mert értelmetlen újabb sikertelen szezont és BL égést megélnie itt.

Neymarral csak azt akartam kifejezni, hogy nem zörög a haraszt, nem ez az első botrányos ügyük, és nem ez az első amikor tiszteletlenül viselkednek egy játékossal.
Feltételezem neki is a képébe röhögtek és nem vették komolyan a távozási szándékát, mert úgy voltak vele hogy ők diktálnak és 222 milliót senki sem fog kifizetni, aztán álltak tátott szájjal amikor jött a csekk.
Nem szép amit csinált, sőt egyenesen szemét dolog volt, de lehet hogy nem véletlenül tett így, el tudom képzelni hogy Messinek is ezzel nyitottak 1-2 hete és nem vették komolyan, azért intett be.

Alves is kifejezte hogy lazán szélnek eresztették és nem becsülték meg azok után hogy önként maradt az átigazolási bann miatt, és köszönte szépen, lehúzott 3 szezont TOP szinten másik európai topcsapatokban, nekünk meg azóta sincs olyan szintű JHV-ünk.

Szerintem továbbra sem a Dembele-Coutinho kettős leigazolás a nagy gáz, hanem a maradék 700 millió euró elköltése középszerekre, stílusba nem illő játékosokra az 5 év alatt.
Hozzáteszem a Dembele-Coutinho kettőst én is támogattam, nem jöttek be ez van, de legalább bennük megvolt a lehetőség, a többi töltelékigazolásokra, kérdéses transzferekre viszont nincsenek szavak.


Bárcsak kiderülne hogy igazából Messi volt a fék, minden jó elrontója, és nélküle Griezmann is tököt növeszt, megtanul cselezni, Dembelé nem lesz sérült és a többiek is felnőnek a feladatra, de félek hogy még nem is igazán tudjuk hogy mekkora veszteség lesz Messi távozása.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.27. 16:04:24

LG írta:
2020.08.27. 09:43:22
vidra írta:
2020.08.27. 03:19:05
Amit Messi csinál, az nagyon nem professzionális és számomra egyre visszataszítóbb. Minden Barcelona szurkoló, minden Messi rajongó görcsösen várja az új híreket, hogy mégis mi lesz, tényleg igaz-e, mi az oka az egésznek, ő pedig már második napja tesz magasról az egészre. Minden, amit kaptunk egy szűkszavú hivatalos közlés, ennyi (azt se mi kaptuk igazából). Rendben van, hogy haragszik a klub vezetésre, akikkel eddig végül mindig mosolyogva írta alá a szerződéseit, de miért haragszik ránk, szurkolókra? Mi milyen rosszat tettünk neki? Mi tettünk, hogy nem érdemlünk meg néhány mondatot, egy összefoglaló gondolatot, hogy mégis miért van ez az egész, vagy egy köszönömöt. Nem mi tehetünk a 2-8-ról, ő viszont részben tehet róla. Nem mi tehetünk arról, hogy leváltották Valverde-t, akivel ugyanúgy nem ment a bl (csak kisebb különbséggel), nem mi tehetünk róla, hogy elkezdték kirugdosni a haverjait, akik ugyanúgy kivették a részüket ebből a nagy vereségből.
Ki tehet minderről, a sátán Barto? Hány igazolásnál jelenthető ki biztosan, hogy A játékos helyett B-t hozva biztosan BL győztesek lettünk volna? Még az istenített Guardiola is kezdeményezett anno iszonyatosan nevetséges végkicsengésű transzfereket. Szerintem kapásból ötöt fel tudnátok sorolni. Most akkor mi van? Nem lehet, hogy ilyen az élsport, ilyen a világ legjobbjaival megmérkőzni? Nem lehet, hogy mind játékos és mind csapat , mind vezetőség szinten fel kéne nőni ehhez a szinthez és felhagyni a szánalmas, óvodás csapongással, csodakereséssel, álmodozással, aztán ha nem jön össze, bedurcizással?
Azért Messi sosem volt nagy dumás, celeb-típus, aki minden gondolatát megosztja a szurkolókkal. Bár egyikünk sem ismeri személyesen, az alapján, ami nekem átjött belőle, erősen befelé forduló személyiségnek tűnik. Mivel nem látunk bele a fejébe, a lelkébe, ne ítélkezzünk felette!

Ha pedig valóban egy gonosz törpe lenne, aki mindenkit elnyom, és uralkodni akar, akkor szerintem csapaton belül már valaki kimondta volna ezt. Pl. egy olyan játékos, akinek nem jött be a barcelonai kaland, és távozott, simán dobálhatná rá utólag a sarat. De én egy ilyenre sem emlékszem.
Nekem nehéz természetű embernek tűnik Messi, de a gonosz törpe karakter szerintem messze van tőle, ez utóbbit inkább a rosszindulatú madridisták és most már egy ideje Bartóék is akarják ráhúzni.
Aki kritizálja Messit (pl én is), annak el kell ismernie, hogy Messi egyáltalán nem a gonosz törpe(amennyire meg lehet ismerni). (Hála Barcának nem is törpe :D ).Biztos vagyok benne, hogy magának, Lajosnak, a barátainak és végsősoron a klubbnak is jót akart. Nem azért alázta meg Sarabiáékat és nem azért szónokol ő mert ki akar kapni. De még csak a félmeccses sétálgatásai sem azért vannak.

Sok évvel ezelőtt volt valami sajtó esemény, amin ott volt Messi és látványosan zavarban volt, nem nézett kamerába stb. Aztán elé gurult egy labda és teljesen felvidult, a hátteret kizárva elkezdett vigyorogva dekázgatni.
Egyből mondták irigykedő ellenszurkolói, hogy látszik, hogy fogyatékos. Pedig nem fogyatékosként viselkedett, hanem gyerekként.
És a mostani helyzetben pedig nem gonosz, hanem szintén gyerek.

Dacból, dühből cselekszik, pláne mikor a játszópajtással elbánnak. Egyesek már szabadságharcost látnak benne, de könyörgöm, ennél messzebb nem is lehetne attól.

Messi egy introvertált srác, ezzel nincs gond. Nem kellett volna megváltoznia, ha az a célja, hogy Barto menjen, akkor ezt előbb is elkezdhette volna a passzív ellenállása helyett. Másrészt ott kezdődik, hogyha nem is áll ki szurkolók elé, legalább írt volna egy nyílt levelet a szurkolóknak. Először is bocsánatot kérve, a folyamatos rossz játék miatt, amiben ő is és a barátai is benne vannak. És mindig mondta, hogy Ő (is) a felelős. Csak éppen változtatni nem változtatott ő sem.
Elmondva, hogy nem az a baja, hogy Lajost kiteszik, tőle meg a csk pozit elvennék, hanem maga a stílus és, hogy ezzel kizárólag rájuk hárítják az egész felelősséget.
Barto lehet jót akart (haha), de neki kellett volna felállnia elsőként, elismerve, hogy vesztett. Nem akar senkit zsarolni, mégis választás elé kell állítani a döntéshozókat. Elmegy Barto és megkezdődik a fiatalítás, azt is elfogadva, hogy többen is távoznak, vagy padra szurulnak (Bár Lajos azért igen drága lenne padra..). Vagy marad Barto és akkor fájdalom, de mindent megtesz, hogy elmenjen, mert nem tudják együtt segíteni a csapatot. Barcelona mindig az otthona marad, sosem felejti el a szurkolók szeretetét stbstb.

Ez olyan k. nehéz lett volna? Az elmúlt években történt részben az ő, részben a vezetés rossz döntései miatt vagyunk ott, ahol. Csapatmunka és csapatérdek helyett minden helyzetből Messit akarták kihozni főszereplőnek. Minden létező KP egy idő után becsicskult, beszürkült, nem tudjuk ki a hibás, de kicsit mindenki valószínűleg.

Mivel nem egy ilyen levéllel kezdte, az a legvalószínűbb, hogy a gyerek megsértődött és ilyenkor elmehet mindenki a fenébe. Igen, még azok a szurkolók, akik most védik őt.

Az meg külön vicces, hogy egyesek ezt egy jó/rossz harcnak akarják beállítani. Semmi ilyen nincs. Mindenki sáros, mindenki tehet valamiről és senki sem felnőtt, korrekt módon csinálja, amit csinál.
Bár anno is azt mondtam, hogy Dembele nem olyan nagy szám, de sokan örültek neki. És azért ennél jobban is beválhatott volna, nem Barton múllott. Coutinho is inkább Messin és az edzők miatt lett bukta a végére. Szóval, ha ez a két dolog jól sül el, akkor meg máris sokan azt mondanák, hogy Barto rendben van?
A magas fizetéseket meg elszúrták, de khm, erről azért mások is tehetnek, ha csak így maradnak itt. Az a kommunikáció, amit Bartoék művelnek viszont valóban visszataszító és neki még anyi mentsége sincs, mint Messinek, hogy csak egy focista, maradhat gyerek.. De akkor sem egy jó-rossz harc ez, még akkor sem, ha Messit azért egy csöppet-kicsikét többen szeretik, mint Bartot.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.27. 15:12:39

LG írta:
2020.08.27. 14:32:30
Én is szurkoló vagyok, de én pl. nem érzem, hogy kicseszne velem. Nem adott nekünk már eleget az elmúlt bő másfél évtizedben? Mivel tartozik még nekünk? Akkora bűn, hogy most, közel a pályafutása végéhez gondol magára is? Te ott maradnál egy olyan helyen, ahol már nem vagy boldog, és úgy érzed, hogy már nem is leszel, csak azért, hogy mások elvárásainak megfelelj? Én nem, persze nem vagyunk egyformák.
Nem mellesleg tudva, hogy a visszavonulásodat követően, senki nem ManCity legendaként fog számon tartani, és az idő gyógyította sebekkel együtt a Barca legnagyobb legendája maradsz...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.27. 14:32:30

vinszentvega írta:
2020.08.27. 10:54:23
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.27. 10:37:35
Az a baj srácok, hogy nagyon rövid nekünk is a memóriánk, emlékezzünk csak hogy CSAK idén mik történtek:


Megfogadtam, hogy nem írok semmit októberig, de muszáj...
Szóval azt ne felejtsd el, hogy Leo, most amit tesz, azzal nem Barto-ékkal cseszik ki, hanem velünk szurkolókkal és (szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy Barcelona már az otthonának számít így 20-25 év után) a szomszédaival és a lakosokkal, a pincérekkel, a jegyeladókkal, a múzeumban vele greenbox-os fotókat készítő fotósokkal, buszvezetőkkel stb....
Ennek nem Barto issza meg a levét csak mi. Nekünk szorul össze a torkunk és morzsolunk el könycseppet, ha nem láthatjuk Messit idén a meseszép fekete-arany szerelésünkben...
Szóval értem a habitust meg a lépéseket, de azért tudjunk már egy kicsit viselkedni 33 évesen 3 gyerekkel mögötte...Ott él az egész családja, a gyerekei ide járnak iskolába, a zasszony itt él szósől lájf-ot.
Miattunk, akik már 30 éve szurkolunka csapatnak, miattunk kereshet évi 100 misi júrgányt. Miattunk akik ha kimentünk a meccsekre otthon és csinált valami káprázatosat mi egyből skandáltuk a Messimessimessit.
Nem akarom konklúzióval zárni a hsz.-emet. mert nem tanmeseként írtam.....
Én is szurkoló vagyok, de én pl. nem érzem, hogy kicseszne velem. Nem adott nekünk már eleget az elmúlt bő másfél évtizedben? Mivel tartozik még nekünk? Akkora bűn, hogy most, közel a pályafutása végéhez gondol magára is? Te ott maradnál egy olyan helyen, ahol már nem vagy boldog, és úgy érzed, hogy már nem is leszel, csak azért, hogy mások elvárásainak megfelelj? Én nem, persze nem vagyunk egyformák.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.08.27. 13:30:45

a "messiügyet" már lényegében blokkoltam magamban de a fő oldali cikkek mégis csak ide ültettek.
dr.Ganner T azt bizonygatja hatalmas vehemenciával, hogy Messi ....nem akar elmenni....
kérdezem, akkor miért azt írta hivatalos okmányon ?! ha olyan lángoló szeretet, aggodalom fűti a klub iránt, akkor miért nem azt írta?!... pl.: elhagyom a klubot, ha nem írnak ki haladéktalanul új választásokat!.....stb. egyszerű, jól érthető, nem kötnék fel érte.
nem. Messi el akar menni. leírtam már (kevésbé vehemensen) a 8:2 Messi nimbuszát is a porba taszította, innen ki kell lépnie, és erre az egyetlen és hatékony módszer ha lelép. nem sokat hallani róla de egyet igen: gyorsan, balhék nélkül, bíróság nélkül akar elmenni!
Bartomeu egy bukott ember ez nem is kérdés. van hozzá elég tény. csak azt nem értem miért kel itt olyan ("vérgőzös" gyalázkodással) nyilvánvaló hazugságokkal még megtolni, amik mögött nincs semmi hihető valóság.
csak tényleg szemezve: ....szándékosan üldözi.... igen miközben elképzelni is nehéz összegű szerződésekkel (kölcsönösen fülig érő mosoly mellett) bombázza évek óta, olyan záradékkal ami példátlan előnyt nyújt neki még akkor is ha most néhány nap késéssel mellé nyúlhatott?!
az üres kasszát akarja betömni .....csak megsúgom, hogy az összes számító nagy klub megszívta most a járvány miatt, Bartonak senki nem adhatott volna legálisabb védekezési lehetőséget a hiányra - ha van -( ezt csak azért szúrtam ide, mert lehetett összevetést olvasni a nagy klubok gazd. teljesítményéről és a Barca ott egyedül a játékosok magas bér hányadával maradt le minden másban kifejezetten jól teljesít) mint éppen ez a tény. ehhez most legkevésbé volt szüksége Messi balhéjára.
az ürgének mennie kell és ezt ő is tudja, meg is mondta: jövő tavasszal. mi az a nagy forradalmi tett, ha most leléptetik? semmi lényegi
ha az idézett G.T. azt írta volna, hogy Messinek nagyon fáj elhagynia Barcelonát - a sok ok miatt - mélyen egyetértenék.
sajnálom is - nagyon.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2020.08.27. 13:10:46

Sziasztok!

Nagyon elenk fantaziaja van 1-2 forumozo kolleganak. En nem latok bele ilyen osszeeskuves elmeleteket a dolgokba, szerintem tok egyszeru az egesz. Elege lett Messinek, a kialakult helyzet miatt, de ezt reszben maganak is koszonheti, nem csak a vezetosegnek. En valahol orulnek, ha nem masitana meg a szandekat, es elmenne. Valoszinu ez magaval rantana a Barto rezsimet is, igy ujbol el lehetne kezdeni mindent a 0-rol. Amig Messi vagy/es Barto itt van addig ez nem fog bekovetkezni.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.08.27. 12:51:35

Arról tud valaki biztosat, hogy milyen antréval nyitott az új edző a Messivel történt megbeszélésén?
Mert arról se sok minden szivárgott ki. Talán annyi, hogy "vele képzeli el a jövőt, de "
"de mindenkinek be kell állnia a sorba", és "de, a csapatkapitányság sem egyértelmű".
Tényleg ez a vele elképzelt legfontosabb szakmai infó???? Hogy a csapatkapitánysága nem automatikus?
És ne feledje senki, amikor vége lett a megbeszélésnek Messi jelezte, hogy nincs meggyőzve a projekttől!!!!
Már akkor!
Aztán jött a többi hír - telefon (???) Suareznek (aminek semmilyen bizonyító ereje nem lehet se pro, se kontra), Messi fax, ami ezzel szemben legalább egyértelmű, nem mis-másolható el. Mert egy "nyilatkozat" is megvágható, ollózható. Egy hosszabb levélből is kiragadhatók részletek. Egy féloldalas, rövid faxból ellenben nem!
Ezt az egyértelműséget kellene elvárnunk mindhárom féltől /Barto, Koeman, csapattagok/.
Aztán minden fórumozó dönthetne, hogy kit, miért tesz felelőssé.
Ezek nélkül, csak vagdalkozunk.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.08.27. 12:43:28

Az elso mondatod utan en nem birtam ezt tovabb olvasni,te se gondolod ezt komolyan,csak baromi elkeseredett es ketsegbeesett vagy ugye?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.27. 12:40:40

Bartomeuék tudatosan alakították ki ezt a helyzetet, hogy megszabaduljanak Messitől, olyan szituációt kellett teremteniük, hogy Messi legyen a negatív hős. Ahogy látom az itteni fórumozók hozzászólásaiban is, ezt egész jól csinálják, milliókat költöttek (a klub pénzéből!) a Messi ellenes hangulatkeltésre a közösségi médiában és a hozzájuk bekötött sajtóban. Pénz hiányában csak úgy tudnak továbblépni, ha megszabadulnak Messi fizetésétől, és kasszíroznak érte 150-200 millió eurót - így lehet csak új igazolásokban gondolkodni, jövőt építeni. Kérdés, hogy ha a világ legjobb játékosával nem tudtak potens csapatot összehozni az elmúlt pár évben, majd most nélküle hogy fognak... nyilván sehogy, Griezmann vagy Dembélé nem Messi, Koeman meg nem Guardiola, de még csak nem is Valverde.

Messi és más okokból ugyan, de Bartomeuék is kényszerhelyzetben vannak: Messinek már nincs sok ideje hátra, a Barcánál meg üres a kassza, Messitől és a többi magas fizetésű játékostól meg kell válniuk, különben csőd jön - a menedzsment számára pedig felelősségre vonás, börtön. Messi akkor teszi a legjobbat a klubbal, ha elmegy, és ennek révén Bartomeu is megbukik, stabilizálódik a klub anyagilag, elkezdődik az újjáépítés, a szurkolóknak meg el kell fogadni, hogy a bajnoki 4. vagy 5. helynek is örülni kell egy jó ideig.

Az, hogy Messi nem áll ki a nyilvánosság elé, és nem kürtöli tele a keserűségével a médiát, teljesen rendben van, és épp a profizmusáról árulkodik. Valódi top játékosoktól, edzőktől sose hallani negatív nyilatkozatokat a volt klubjukról, ezen a szinten, ahol eurómilliók repkednek, ez nem fér bele - ahogy az üzleti szféra tetején sem, ahol hasonló nagyságrendű fizetések forognak.
Az egész helyzetért a klub szerkezeti felépítése okolható, hiszen nincs valódi tulajdonos, a Barca egy gazdátlan állami cégként működik, ahol a kontroll nélküli menedzsment csak abban érdekelt, hogy minél jobban kitömje a saját zsebeit. A játékos-transzferek általában is nyomonkövethetetlenek, ügynöki jutalék címen bármennyit le lehet nyúlni, és hány olyan igazolása volt a Barcának az elmúlt években, melyekben semmilyen rációt nem lehetett felfedezni? Amellett, hogy a játék évről-évre élvezhetetlenebb lett, euró-százmilliókkal lett szegényebb a klub, naivitás ezt csak a szakmaiatlanság számlájára írni. Ezt nyilván Messi pontosan látja, ezért mennie kell innét.

* * *

Érdemes megnéznetek, hogy az épp hatodjára EL-t nyert Sevilla hogy igazolt az elmúlt tíz évben, tanítani való:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... tt-2780127
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.27. 12:30:07

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.27. 11:22:12
vidra írta:
2020.08.27. 10:50:50
Mindenki olyan magabiztosan mondja, hogy miből van elege. Honnan tudjátok? Pont ez a baj, hogy egy tőmondattal sem utalt arra, hogy a vezetőségből van elege, se semmi másra. Én kezdek kiégni ettől a Barto nyávogástól. Egy éve sincs hátra annak az embernek Barcelona elnökként, de mégis itt kell hagyni a klubot, a szurkolókat, az imádókat. Ha objektíven elemzem a helyzetet, számomra nem az elnökkel b*sz ki, aki amúgy is egy tróger arc és totál le*r mindent, ezt is, hanem mindenki mással.
1 éve van hátra, viszont ha tegnap mondott volna le, akkor is késő lenne, és ki tudja hogy egy esetleges, tavasszal értelmesnek tűnő szezon után nem-e az utódja-bábja fogja megnyerni a választást. Február-március közepén lehet megint vezetjük a ligát 2 ponttal ha ilyen gyenge a mezőny, és a BL-ben is bent vagyunk a nyolcaddöntőbe, minden szép és jó, mehetnek szavazni.

Már arra is fel kellene kapni mindenkinek a fejét hogy oda jutottunk Messi egyáltalán távozni akar, aki 50000-szer elmondta hogy innen akar visszavonulni, már ez mindent elmond Bartomeuék munkásságáról.
Ha az lenne hogy dagadtra nyertük magunkat, beépültek a friss igazolások, a fiatalok, és Messi azért hisztizik mert padoztatják vagy fizetésemelést akar azt mondom igazuk van Bartomeuéknak, de erről szó sincs.
Suarez évek óta mondja hogy nincsen utódja és nem bír ennyi meccset, Messi is kifejtette nem egyszer hogy nem versenyképes a csapat, csináltak bármit ezügyben? Nem.
Ha tegnap mondott volna le is késő lenne, akkor egy fél éve miért nyilatkozta, hogy innen akar visszavonulni? Ami azóta igazán történt, hogy csúnyán elvesztettük a ligát, besültünk a Bl-ben és leváltották Sétient az új edzőnek pedig szabad kezet adtak, amit már réges-rég meg kellett volna tenni. (ja, meg a legjobb barátját elküldték, ami azért sportszakmailag nem volt indokolatlan)
Azt akkor is tudta, hogy elnőkválasztások lesznek és Bartonak maximum egy éve van. Ha még két-három év lett volna a ciklusból inkább érthető lett volna. Bartoék már nagyon régóta züllesztik a klubot, nagyon ideje lenne már, hogy eltakarodjanak, de ha Messinek ez volt a "terve" nem akkor kellet volna lépéseket tenni, amikor már jogilag hátrányosabb helyzetben van.
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.27. 11:22:12
vinszentvega: Épp ez az amit Bartomeuék el akarnak minden szurkolóval hitetni, hogy nem őt támadja a fogyatékos klubvezetés miatt, hanem a klubot, a címert, a Camp Nou-t, Cruyff-ot, a szobrokat, a stadion körüli kóborkutyákat stb.

Nem ő szab ki velünk, persze hiányolni fogjuk, hanem az elnökség szab ki a szurkolókkal már minimum 5 éve.
Az elmúlt évek 99%-ban nézhetetlen játékképű meccseit hányan nézték volna abba a tudatba hogy Messi nincs nálunk és a BL-ben is esélytelenek vagyunk mert megint kitömnek?
Nem ő szab ki velünk, ő csak a reményt, hamis illúziót tartotta meg amíg tudta úgy, hogy közben Bartomeuék tankönyvbe illő módszerral züllesztették a csapatot és tették tönkre a klubot, aminek az eredménye hogy az illúzióból zsinórban 3-madjára rántanak vissza minket a valóságba és tömik ki a csapatot aminek az eredménye a történelmi bukta és rajtunk röhög Európa.

Arról nem Messi tehet hogy a rekordbevételek mellett, az euró százmilliók eltapsolása mellett a 33 éves Messin kívül nincs olyan játékos aki említésre méltó lehetne. Persze volt, de ő is elment, Neymar is hiába egy utolsó kígyó, de nehogy végül neki legyen igaza.
Vagy Neymar+Messi kézenfogva férgek hogy neki mennek az elnökségnek, vagy az elnökségbe bűzlik valami annyira hogy még a legnagyobb legendák(ideértve Xavit, Puyolt) és Messi ellenzik.
Azért Neymart nem kellene idevenni, ő minden volt csak korrekt nem a klubbal (és nem az elnökséggel) szemben, húzta-nyúzta az ügyet, aztán elment a nagy pénzért és perelte a klubot. Nem mondom rá, hogy kígyó, soha nem mondtam, de eddig mindenki árulózta, szemetezte, meg vissza ne merjen jönni stb. most meg ő volt a jófiú? Hogy kinek volt igaza, kinek nem felesleges belemenni, ez a történet nem erről szól.
Az az euro-százmilliók sem annyira egyértelműek. Szerintem olvass vissza a fórumon, milyen kommentek voltak mikor Cou vagy Dembélé érkezett. Ahogy én emlékszem az egész fórum pezsgőt bontott és az árát se sokallta annyira a többség, mindenki (legalábbis a többség) azt hitte, hogy pont őmiattuk folytatódik a Pep-éra sikere. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy milyen jó boltot csináltak, de nem ezek voltak igazán az elnökség hibái, és azt nem lehet mondani, hogy ne kapott volna minőségi játszótársakat.
Ami pedig a régi nagyokat illeti, Puyol Barto mellé állt volna, aki morálisan szétbarmolta a klubot, vagy Xavi aki már rég nyíltan Font mellett kardoskodik. (ami megjegyzem szerintem nem egy szimpatikus húzás, neki még nem kellene ilyen nyilvánosan ezekbe a dolgokba beleszólni)
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.27. 11:22:12
Most is Messi a szemét mert beintett, és esetleg ingyen el akarna menni, főleg ha azt kapta a színfalak mögött mint Neymar: Pökhendien kiröhögik, hogy ott a kivásárlási ára, ha akarja valaki akkor vigye annyiért, ha meg nem akkor azt is letagadják hogy egyáltalán a távozási szándékát jelezte volna.(hozzáteszem pont ezt csinálták úgy 1.5 hete, tagadtak mindent)
Oké adjuk el 200 millióért, kit vesznek belőle Bartomeuék? Hírek szerint már érdeklődünk a Valenciánál Maxi Gomezért =D>
Ne higyje senki hogy majd Mbappék jönnek ebből a pénzből, ugyanolyan értelmesen fogják elkölteni mint az előző 1milliárd eurót, középszereket hoznak horror fizuval, cserébe majd kapmányolhatnak hogy pénzügyileg milyen sikeres évet zártak, közben mehet a sikkasztás továbbra is.
Azt mondjuk Messi részéről sem tagadják, hogy későn élt az opciós jogával, úgyhogy ez jogilag nem mellette szól és arra sem emlékszem, hogy kivásárlási áron akarnák eladni, ha jól emlékszem 220 milla volt, ami nyilván lejjebb fog menni, és legyen akárki, akármilyen legenda, itt nem 5-10 millióról van szó, amit el lehet engedni, mint mondjuk korábban már megtettek, hanem egy olyan összegről, ami nélkül egy közepes igazolásra sem futja, úgy hogy számos játékos már gyakorlatilag elment és a világ legjobb játékosa, akivel komolyan számoltak a jövőben, mert eddig nem adta jelét a távozásnak. Így is egy pótolhatatlan játékos és legenda, de az részéről sem korrekt ha ragaszkodik az ingyenes távozáshoz. Ezzel a csapatnak, szurkolóknak ártana a legtöbbet, akik most is ezrével tüntetnek érte.
És ebben az alattam szólónak igaza van, hogy többet árt a szurkolóknak, a csapatnak mint Bartomeunak vagy az elnökségnek. Ha még 2-3 ciklusuk lenne hátra más lenne a leányzó fekvése, de akkora veszítenivalójuk már nincs, tisztában vannak vele, hogy nekik ennyivel már gyakorlatilag lefőtt, megszedték pofátlanul (valószínűleg törvénytelenül is) magukat, ez szinte már csak bónusz. És egy váltás se két nap, a szezonkezdet is itt van a nyakunkon, a csapat hézagosabb mint valaha, a többi klub már rég lerendezni a keretét, mire mi egyáltalán elkezdhetnénk.

Egy kicsit hosszú lett, be is fejezem, a végére csak annyi, hogy most nem Messi ellen és pláne nem Bartoék mellett kampányolok, mindkét félről leírtam már a személyes/szubjektív véleményemet, csak annyi hogy nem annyira fekete-fehér ez és jó lenne ha Messi is megszólalna, ha tényleg jó oka van nem kéne ilyen bizonytalanságban tartani a szurkolókat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.27. 12:23:08

szbsz írta:
2020.08.27. 12:08:11
Agüero levette a tízes számot a neve mögül az Instagram profilján... Hát ez eldőlt, skacik :cry:
Am marhára kíváncsi lennék, hogy az összes ilyen korábbi "hintelésből", mi jött be korábban és mi nem?

És ha tényleg hint, akkor szándékos, vagy nem? Kabaré amúgy, hogy ilyenek vannak... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.27. 12:08:11

Agüero levette a tízes számot a neve mögül az Instagram profilján... Hát ez eldőlt, skacik :cry:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.27. 11:58:03

Nekem most már az kezd nagyon furcsa lenni, hogy Messi még semmi hivatalos nyilatkozatot nem adott ki a külvilágnak, a szurkolóknak, pedig eltelt 3 nap. Szerintem korrekt lenne a szurkolókkal szemben tiszta vizet önteni a pohárba.
Ahogy az is nagyon furcsa, hogy csak teljesen bulvár hírek vannak arról, hogy Messi ügynöke tárgyal-e bárkivel. Több cikk volt erről július végén, mint most amikor már biztos a távozása.

Nem igazán tudom hova tenni ezt az egészet. Kicsit kezd egy nem átgondolt és meggondolt lépésnek tűnni ez ahogy napról napra nincs előrelépés... :?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.27. 11:22:12

vidra írta:
2020.08.27. 10:50:50
Mindenki olyan magabiztosan mondja, hogy miből van elege. Honnan tudjátok? Pont ez a baj, hogy egy tőmondattal sem utalt arra, hogy a vezetőségből van elege, se semmi másra. Én kezdek kiégni ettől a Barto nyávogástól. Egy éve sincs hátra annak az embernek Barcelona elnökként, de mégis itt kell hagyni a klubot, a szurkolókat, az imádókat. Ha objektíven elemzem a helyzetet, számomra nem az elnökkel b*sz ki, aki amúgy is egy tróger arc és totál le*r mindent, ezt is, hanem mindenki mással.
1 éve van hátra, viszont ha tegnap mondott volna le, akkor is késő lenne, és ki tudja hogy egy esetleges, tavasszal értelmesnek tűnő szezon után nem-e az utódja-bábja fogja megnyerni a választást. Február-március közepén lehet megint vezetjük a ligát 2 ponttal ha ilyen gyenge a mezőny, és a BL-ben is bent vagyunk a nyolcaddöntőbe, minden szép és jó, mehetnek szavazni.

Már arra is fel kellene kapni mindenkinek a fejét hogy oda jutottunk Messi egyáltalán távozni akar, aki 50000-szer elmondta hogy innen akar visszavonulni, már ez mindent elmond Bartomeuék munkásságáról.
Ha az lenne hogy dagadtra nyertük magunkat, beépültek a friss igazolások, a fiatalok, és Messi azért hisztizik mert padoztatják vagy fizetésemelést akar azt mondom igazuk van Bartomeuéknak, de erről szó sincs.
Suarez évek óta mondja hogy nincsen utódja és nem bír ennyi meccset, Messi is kifejtette nem egyszer hogy nem versenyképes a csapat, csináltak bármit ezügyben? Nem.

vinszentvega: Épp ez az amit Bartomeuék el akarnak minden szurkolóval hitetni, hogy nem őt támadja a fogyatékos klubvezetés miatt, hanem a klubot, a címert, a Camp Nou-t, Cruyff-ot, a szobrokat, a stadion körüli kóborkutyákat stb.

Nem ő szab ki velünk, persze hiányolni fogjuk, hanem az elnökség szab ki a szurkolókkal már minimum 5 éve.
Az elmúlt évek 99%-ban nézhetetlen játékképű meccseit hányan nézték volna abba a tudatba hogy Messi nincs nálunk és a BL-ben is esélytelenek vagyunk mert megint kitömnek?
Nem ő szab ki velünk, ő csak a reményt, hamis illúziót tartotta meg amíg tudta úgy, hogy közben Bartomeuék tankönyvbe illő módszerral züllesztették a csapatot és tették tönkre a klubot, aminek az eredménye hogy az illúzióból zsinórban 3-madjára rántanak vissza minket a valóságba és tömik ki a csapatot aminek az eredménye a történelmi bukta és rajtunk röhög Európa.
Arról nem Messi tehet hogy a rekordbevételek mellett, az euró százmilliók eltapsolása mellett a 33 éves Messin kívül nincs olyan játékos aki említésre méltó lehetne. Persze volt, de ő is elment, Neymar is hiába egy utolsó kígyó, de nehogy végül neki legyen igaza.
Vagy Neymar+Messi kézenfogva férgek hogy neki mennek az elnökségnek, vagy az elnökségbe bűzlik valami annyira hogy még a legnagyobb legendák(ideértve Xavit, Puyolt) és Messi ellenzik.

Most is Messi a szemét mert beintett, és esetleg ingyen el akarna menni, főleg ha azt kapta a színfalak mögött mint Neymar: Pökhendien kiröhögik, hogy ott a kivásárlási ára, ha akarja valaki akkor vigye annyiért, ha meg nem akkor azt is letagadják hogy egyáltalán a távozási szándékát jelezte volna.(hozzáteszem pont ezt csinálták úgy 1.5 hete, tagadtak mindent)
Oké adjuk el 200 millióért, kit vesznek belőle Bartomeuék? Hírek szerint már érdeklődünk a Valenciánál Maxi Gomezért =D>
Ne higyje senki hogy majd Mbappék jönnek ebből a pénzből, ugyanolyan értelmesen fogják elkölteni mint az előző 1milliárd eurót, középszereket hoznak horror fizuval, cserébe majd kapmányolhatnak hogy pénzügyileg milyen sikeres évet zártak, közben mehet a sikkasztás továbbra is.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.27. 10:54:23

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.27. 10:37:35
Az a baj srácok, hogy nagyon rövid nekünk is a memóriánk, emlékezzünk csak hogy CSAK idén mik történtek:


Megfogadtam, hogy nem írok semmit októberig, de muszáj...
Szóval azt ne felejtsd el, hogy Leo, most amit tesz, azzal nem Barto-ékkal cseszik ki, hanem velünk szurkolókkal és (szerintem nyugodtan kijelenthetem, hogy Barcelona már az otthonának számít így 20-25 év után) a szomszédaival és a lakosokkal, a pincérekkel, a jegyeladókkal, a múzeumban vele greenbox-os fotókat készítő fotósokkal, buszvezetőkkel stb....
Ennek nem Barto issza meg a levét csak mi. Nekünk szorul össze a torkunk és morzsolunk el könycseppet, ha nem láthatjuk Messit idén a meseszép fekete-arany szerelésünkben...
Szóval értem a habitust meg a lépéseket, de azért tudjunk már egy kicsit viselkedni 33 évesen 3 gyerekkel mögötte...Ott él az egész családja, a gyerekei ide járnak iskolába, a zasszony itt él szósől lájf-ot.
Miattunk, akik már 30 éve szurkolunka csapatnak, miattunk kereshet évi 100 misi júrgányt. Miattunk akik ha kimentünk a meccsekre otthon és csinált valami káprázatosat mi egyből skandáltuk a Messimessimessit.
Nem akarom konklúzióval zárni a hsz.-emet. mert nem tanmeseként írtam.....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.27. 10:50:50

Mindenki olyan magabiztosan mondja, hogy miből van elege. Honnan tudjátok? Pont ez a baj, hogy egy tőmondattal sem utalt arra, hogy a vezetőségből van elege, se semmi másra. Én kezdek kiégni ettől a Barto nyávogástól. Egy éve sincs hátra annak az embernek Barcelona elnökként, de mégis itt kell hagyni a klubot, a szurkolókat, az imádókat. Ha objektíven elemzem a helyzetet, számomra nem az elnökkel b*sz ki, aki amúgy is egy tróger arc és totál le*r mindent, ezt is, hanem mindenki mással.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.27. 10:37:35

Az a baj srácok, hogy nagyon rövid nekünk is a memóriánk, emlékezzünk csak hogy CSAK idén mik történtek:

*Abidal random beszólogatása, avagy"a játékosok a hülyék, övék a felelősség mi mossuk kezünket" hangnemű odaszúrás.
*Ace Ventura......Akarom mondani I3 Ventures-féle kiszivárgott lejárató propaganda a legnagyobb Barca legendák ellen IS, mindezt a klub pénzéből Bartomeu által.
*Valverde menesztése mindezt azok után hogy mindenki arra számított hogy 2019 nyarán kiteszik, ehelyett vakon védték hogy szezon közbe kidobják.


Csak ezek történtek idén, amik egy normális klubba bele sem férhetnének, az i3 után már borítani kellett volna az asztalt, és erre még rájönnek a többi botrányos dolgok.
Biztos hogy Messi a szemét amiért ezt megelégelve beint a vezetőségnek? Ki más ha ne a CSK tegyen ilyet? Nem tudom hibáztatni azért amiért látja hogy itt mindent elszabnak és süllyed a hajó ezért végső elkeseredettségében nem kér ebből többet.

Hozzáteszem, Bartomeuéknak a legjobban jönne most ha Messit eladnák pénzért úgy hogy mellette a szurkolókba elültessék a "szemét kis gonosz kiöregedő kertitörpe besértődött hogy nem lehet diktátor itt és cserben hagyva a klubot lelépett" szöveget, ellene forditva a szurkolókat.
Gyönyörűen kozmetikázhatnák az 5 év alatt elszabott számokat, jöhetnének hogy "Kéremszépen, mi még világjárvány esetén is pluszba jövünk ki, bezzeg Laportáék.." szöveget.
Sokatmondó hogy most sem azon van a hangsúly az újságokban hogy Bartomeuék botrányosak és ez a baj, hanem az hogy Messi lelép.

Elég megnézni hogy kik szólalnak fel Messi ellen, és kik szólalnak fel Messi mellett.
Xavi, Puyol...Mindenük a klub, kétlem hogy véletlen lenne amiért Bartomeuék ellen és Messi mellett kampányolnak, pont kettőjükből nézem ki hogy sosem csicskulnának be Messinek és megmondanák a frankót ha nem neki lenne igaza.

Főoldali cikkből idézve, mert jól le lett írva a lényeg, és ez a fontos:
Egyetlen dologból van elege: a Barcát már évek óta konstans módon a legmélyebb szakadékok felé kormányzó, botrányt botrányra halmozó, a játékosokkal szemben tiszteletlen, pökhendi és közben hozzá nem értő, a hatalmát kicsinyesen féltő klubvezetésből, élükön Bartomeuval.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.27. 10:27:02

Varatrix írta:
2020.08.27. 10:11:54
LG írta:
2020.08.27. 09:43:22
Ha pedig valóban egy gonosz törpe lenne, aki mindenkit elnyom, és uralkodni akar, akkor szerintem csapaton belül már valaki kimondta volna ezt. Pl. egy olyan játékos, akinek nem jött be a barcelonai kaland, és távozott, simán dobálhatná rá utólag a sarat. De én egy ilyenre sem emlékszem.
Nekem nehéz természetű embernek tűnik Messi, de a gonosz törpe karakter szerintem messze van tőle, ez utóbbit inkább a rosszindulatú madridisták és most már egy ideje Bartóék is akarják ráhúzni.
Hát Ibra megtehette volna, illette is sok kritikával a klubot, még talán Messit is, de ilyet nem mondott. Igazából pont azt mondta, hogy egy semmitmondó jófiú.
Én elkezdtem Messi önéletrajzi könyvét ahol mások beszélnek róla, és félbe is hagytam, mert egy baromi unalmas alaknak találtam. Szerintem az sem véletlen, hogy ennyire ragaszkodik Suárezhez, meg a hozzá közel állókhoz, mert nem tud megnyílni más embereknek.
Ez az! Messi valóban nagyra nőtt, de nem hiszem, ő törekedett volna erre, vagy bárkit is szándékosan akarna elnyomni. Etoo, Henry, Villa, Pedro, Neymar, Suarez - néhány támadó, akikre nagyon is jó hatással volt, hogy Messivel játszattak együtt. De egyébként Dembelének is volt egy biztató időszaka 2018 őszén, mikor utoljára volt hosszabb ideig egészséges, ő sem tűnt úgy, mint aki el van nyomva. A kölyök Fati is tökösen játszott mellette.

Egyszerűen inkább az a baj, hogy vannak játékosok és edzők, akik fejben gyengék, hogy elbírják, hogy a világ legjobbjával dolgozzanak együtt. Tökéletes példa Griezmann. Mekkora volta arca régebben, milyen nyilatkozatokat nyomott, aztán amikor idejött az mellé, akivel állítása szerint egy asztalnál eszik, összement a fütyije, lehet még be is fordult. :roll:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.08.27. 10:11:54

LG írta:
2020.08.27. 09:43:22
Ha pedig valóban egy gonosz törpe lenne, aki mindenkit elnyom, és uralkodni akar, akkor szerintem csapaton belül már valaki kimondta volna ezt. Pl. egy olyan játékos, akinek nem jött be a barcelonai kaland, és távozott, simán dobálhatná rá utólag a sarat. De én egy ilyenre sem emlékszem.
Nekem nehéz természetű embernek tűnik Messi, de a gonosz törpe karakter szerintem messze van tőle, ez utóbbit inkább a rosszindulatú madridisták és most már egy ideje Bartóék is akarják ráhúzni.
Hát Ibra megtehette volna, illette is sok kritikával a klubot, még talán Messit is, de ilyet nem mondott. Igazából pont azt mondta, hogy egy semmitmondó jófiú.
Én elkezdtem Messi önéletrajzi könyvét ahol mások beszélnek róla, és félbe is hagytam, mert egy baromi unalmas alaknak találtam. Szerintem az sem véletlen, hogy ennyire ragaszkodik Suárezhez, meg a hozzá közel állókhoz, mert nem tud megnyílni más embereknek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2020.08.27. 10:09:24

fanbarca írta:
2020.08.27. 09:07:00
Barca_10 írta:
2020.08.27. 08:58:44
fcjoc írta:
2020.08.27. 08:45:29
..
...

Amúgy mi van, ha Messi nem akar menni, csak így akarja kivágatni Bartomeut?
Akkor az van, hogy mehet Isten hírével.. Mi ez hogy egy játékos ki akarja vágatni az elnököt, legyen az bárki? Értem én hogy Bartoout meg ilyenek, meg menjen is mert több kárt okozott mint hasznot, de azért álljon már meg a menet :D

Mennyire várom hogy véget érjen ez a mizéria... [-o<
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.27. 09:43:22

vidra írta:
2020.08.27. 03:19:05
Amit Messi csinál, az nagyon nem professzionális és számomra egyre visszataszítóbb. Minden Barcelona szurkoló, minden Messi rajongó görcsösen várja az új híreket, hogy mégis mi lesz, tényleg igaz-e, mi az oka az egésznek, ő pedig már második napja tesz magasról az egészre. Minden, amit kaptunk egy szűkszavú hivatalos közlés, ennyi (azt se mi kaptuk igazából). Rendben van, hogy haragszik a klub vezetésre, akikkel eddig végül mindig mosolyogva írta alá a szerződéseit, de miért haragszik ránk, szurkolókra? Mi milyen rosszat tettünk neki? Mi tettünk, hogy nem érdemlünk meg néhány mondatot, egy összefoglaló gondolatot, hogy mégis miért van ez az egész, vagy egy köszönömöt. Nem mi tehetünk a 2-8-ról, ő viszont részben tehet róla. Nem mi tehetünk arról, hogy leváltották Valverde-t, akivel ugyanúgy nem ment a bl (csak kisebb különbséggel), nem mi tehetünk róla, hogy elkezdték kirugdosni a haverjait, akik ugyanúgy kivették a részüket ebből a nagy vereségből.
Ki tehet minderről, a sátán Barto? Hány igazolásnál jelenthető ki biztosan, hogy A játékos helyett B-t hozva biztosan BL győztesek lettünk volna? Még az istenített Guardiola is kezdeményezett anno iszonyatosan nevetséges végkicsengésű transzfereket. Szerintem kapásból ötöt fel tudnátok sorolni. Most akkor mi van? Nem lehet, hogy ilyen az élsport, ilyen a világ legjobbjaival megmérkőzni? Nem lehet, hogy mind játékos és mind csapat , mind vezetőség szinten fel kéne nőni ehhez a szinthez és felhagyni a szánalmas, óvodás csapongással, csodakereséssel, álmodozással, aztán ha nem jön össze, bedurcizással?
Azért Messi sosem volt nagy dumás, celeb-típus, aki minden gondolatát megosztja a szurkolókkal. Bár egyikünk sem ismeri személyesen, az alapján, ami nekem átjött belőle, erősen befelé forduló személyiségnek tűnik. Mivel nem látunk bele a fejébe, a lelkébe, ne ítélkezzünk felette!

Ha pedig valóban egy gonosz törpe lenne, aki mindenkit elnyom, és uralkodni akar, akkor szerintem csapaton belül már valaki kimondta volna ezt. Pl. egy olyan játékos, akinek nem jött be a barcelonai kaland, és távozott, simán dobálhatná rá utólag a sarat. De én egy ilyenre sem emlékszem.
Nekem nehéz természetű embernek tűnik Messi, de a gonosz törpe karakter szerintem messze van tőle, ez utóbbit inkább a rosszindulatú madridisták és most már egy ideje Bartóék is akarják ráhúzni.
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2020.08.27. 09:19:48

Véleményem szerint Messi nem csinált olyasmit ami elítélendő. Van a szerződésében egy pont - munkája elismeréseként -, ami alapján felbonthatja a szerződését, hogy ez a pont aktiválható vagy sem a jelen körülmények között, eldönteni már a jogászok feladata.
Szinte minden kritika ami elhangzik az spekuláció. Ír valaki valamit itt fórumon feltételes módban, amit a következő hozzászóló már tényként kezel.

Lépése és csalódottsága egyébként teljesen érthető, amikor a nagyfőnök közösségi médiában megjelenő hazugságokat finanszíroz a játékosról a klub pénzéből, nyíltan hazudik (pl. covidos ügy, vagy Xavi megkeresése a télen) és amúgy sorra halmozzák az elhibázott (néha korrupciógyanús) ügyeket, akkor engedjük meg neki, hogy azt mondja: "Köszönöm, ennek én tovább nem kívánok részese lenni"
Nincs itt arról szó, hogy Messi nagyobb akar lenni mint a klub, ezt nem is tudom, hogy lehet belelátni ebbe az egész ügybe. Ha elmegy nem dől össze a világ, továbbra is szurkolunk a klubnak, bár ez a klub - a jelenlegi vezetéssel - messze nem képviseli már azt a színvonalat erkölcsileg, mint amit akkor képviselt, amikor beleszerettünk.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.08.27. 09:07:00

Barca_10 írta:
2020.08.27. 08:58:44
fcjoc írta:
2020.08.27. 08:45:29
Több helyen is olvasni, hogy a City egy cirka 200 milliós ajánlattal fog érkezni Barcelona-ba Messi-ért, ami pénzt és játékosokat tartalmaz.

Hol kell aláírni? :roll: [-o<

- továbbá Dembélé a Lyon-ból érkezhet Suarez pótlására
Ha ez igaz én még mindig rápróbálnék Manéra. Kicsi rá az esély, Klopp nem hiszem hogy adná és 28 éves is de jobb megoldás lenne mint Lautaro/Jesus még ha nem is egy poszt.
Ha nem is egy poszt, akkor nem kell. Nekünk középre kell csatár, szélen lehet tolni a fiatalokat.

Amúgy mi van, ha Messi nem akar menni, csak így akarja kivágatni Bartomeut?
més que un club
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.08.27. 08:58:44

fcjoc írta:
2020.08.27. 08:45:29
Több helyen is olvasni, hogy a City egy cirka 200 milliós ajánlattal fog érkezni Barcelona-ba Messi-ért, ami pénzt és játékosokat tartalmaz.

Hol kell aláírni? :roll: [-o<

- továbbá Dembélé a Lyon-ból érkezhet Suarez pótlására
Ha ez igaz én még mindig rápróbálnék Manéra. Kicsi rá az esély, Klopp nem hiszem hogy adná és 28 éves is de jobb megoldás lenne mint Lautaro/Jesus még ha nem is egy poszt.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2020.08.27. 08:49:06

Nehéz elképzelni nekem például márciusban egy Barca - City 8ad döntőt ( mert 2. helyen tovább vergődünk valahogy a csoportból) a Camp Nouban amint Messi kifut a gyepre a City ( vagy akármilyen ) mezben.... Ehhez egy saját legendánknak sem volt gyomra , Puyol, Xavi, Iniesta...!Messinek igen ? Hogy ? :shock:
-
De ha még is van neki, és City: Akkor egy De Bruyne -t semmiképp sem hagynék az üzletből!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése