Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.30. 10:02:41

davi10 írta:
2020.08.30. 09:36:47
Október 1-ig van átigazolási időszak, ha minden igaz.
És hát valamiből az újságíróknak is élniük kell, úgyhogy húzzák ezt majd még egy darabig...
Köszi, akkor egy hónapon át mehet a tánc. Az idei szezon rá is mehet erre megint, de valszeg amúgy sem brillíroztunk volna.

Én nem haragszom amúgy senkire, sem Messire, sem másra. Bartot nem különösebben kedvelem, és remélem, eltűnik minél hamarabb. Viszont Zolához, Nerohoz kapcsolódva úgy gondolom még mindig, h Messiék nehéz helyzetbe hozták magukat, amikor aláírták a 700 milliós váltságdíjat, és nem voltak előrelátóak. Ez zavar engem csak. Ha nem bízok Bartoban, nem adom a kezébe az aduászt egy kis plusz pénzért. Nálam ezt jelenti a kivásárlási árakon való rugózás, amit Csababarca írt. És itt nem a Sport meg Mundo meg blikk pletykáin pörgök, hanem a tényeken.

Persze a fizetések sem hivatalosak (a kivásárlási árak viszont azok), az is lehet ugye, hogy Messi minimálbérért rúgta eddig a bőrt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 10:00:39

Rivaldo11 írta:
2020.08.30. 09:39:52
Szerintem itt sokan fel sem fogják, mit jelent ha elmegy. A történelem legjobbja. Ha eligazol, teljesen új élet kezdődik.
Igen, erre várunk már egy ideje egy páran.
Vele úgy néz ki nem menne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.30. 09:58:10

Azért szerintem kicsit érthető, hogy "árnyalódik" a szurkolók véleménye Messiről, vagy a helyzet során mutatott lépéseiről. Konkrétabban az miatt, hogy nem nyilatkozik semmit. Elképesztően jól focizik, ezt szerintem senki nem vitatja. Más, emberi tulajdonságait kevésbé ismerjük, lehet, hogy nem minden téren olyan nagyszerű. Azért mégis csak illene odaállnia egy kamera elé, és megfogalmaznia a gondolatait a témában. Szerintem.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.08.30. 09:57:25

Messi és a spanok itt voltak az elmúlt években.
Csodát tettek,
de az elmúlt 3 év katasztrófa volt,
és nem csak az eredmények, de a leginkább a nézhetetlen játék megbocsáthatatlan.
És ezért nem csak Barto a felelős.
Komoly változás nélkül csak rosszabb lesz.

Amúgy Barto egy dologban ügyes, jól kavar most is.
Szépen Messire tolja a balhét.
Gondolom abban bízik, hogy anyagilag jól jövünk ki a buliból,
és megkezdi az újjáépítést.
Ami még be is jöhet, és akkor nem csak a korrupció és totális összeomlás elnökeként emlékeznének rá.
Magyarul 19-re lapot húz kb. Mert garancia nincs rá, hogy eredményes lesz.

Az igazság szerintem most is félúton van, Barto a főbűnös,
de Messiékben sincs önkritika, és megölik a változást, levegőt sem hagynak az újaknak.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 09:54:24

Amíg Messi csúcsteljesítményre képes, addig az a cél, hogy köré épüljön a csapat. Ez lett keményen elcseszve Gríezmanokkal. Vélhetően elege van ebből is. Meg abból, hogy átmegy 3 emberen, leteszi, a sok suta meg képtelen normálisan visszatenni a zsugát elé.
Belefáradt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.08.30. 09:49:39

Rivaldo11 írta:
2020.08.30. 09:39:52
Szerintem itt sokan fel sem fogják, mit jelent ha elmegy. A történelem legjobbja. Ha eligazol, teljesen új élet kezdődik.
A maradásának sajnos már csak Koeman miatt sincs realitása.
A sorozatos csúfos vereségek után, nem pont erre van szükségünk? Úgy lenne az igazi, ha nem csak ő lépne le, hanem mondjuk Busi,Rakitic,Suarez és Alba is. Akkor beszélhetünk új fejezetről, meg építkezésről, addig nem az igazi.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2020.08.30. 09:42:28

Mikor aláírta a szerződést, úgy gondolom tudta milyen kivásárlási ár lesz benne. Ezek után felesleges bármit is tennie. Azért mikor megkapta a fizetési papírját meg az aláírás pénzét, akkor nem volt gond ez a kivásárlási ár.

Aztán meg lehet nyaral és nem is tud semmit arról, hogy menni szeretne :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 09:39:52

Szerintem itt sokan fel sem fogják, mit jelent ha elmegy. A történelem legjobbja. Ha eligazol, teljesen új élet kezdődik.
A maradásának sajnos már csak Koeman miatt sincs realitása.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 09:37:41

Azt megjegyezném, hogy ha Barto már lemondott volna akkor egyrészt Messi maradására is nagyobb esély lenne, de ha így is menni szeretne, akkor pedig nagyobb esélye lenne, hogy olyan kompromisszumos megoldásban egyezik meg a klub új (gondolom egyelőre ideiglenes) vezetőivel, amellyel mindkét fél lehetőleg jól jár.

Így most ezekre jóval kisebb az esély, mert úgy tűnik, már teljesen elmérgesedett a viszony Messi és jelenlegi vezetés között, tehát az, hogy leüljenek tárgyalni, és így szülessen egyesség, most elég valószínűtlennek tűnik.

De emiatt egyoldalúan Messit köpködni szerintem nem korrekt. A vezetőség sem akar kompromisszumot, ők azt hangoztatják, hogy csak azt a lehetőséget fogadják el, ami nekik a legjobb, Messinek a legrosszabb, tehát, hogy az irreálisan, lényegében megfizethetetlenül magas kivásárlási áron menjen el. (egyelőre 700 millióról tudunk, aztán most jött olyan hír, hogy talán mégsem annyi, de erről sem tudhatjuk, hogy igaz-e). Miért kellene ezt tűrnie Messinek? Szerintem érthető, hogy úgy áll hozzá, ha ti így játszotok, akkor én is. Valamivel nyomást kell gyakorolnia rájuk, nem hagyhatja, hogy hülyét csináljanak belőle. Én sem hagynám. Persze, ott vannak a szurkolók, de azért az sem várható el, hogy egy játékos kizárólag a szurkolók kívánságainak rendelje alá magát. Illetve továbbra is tartom, hogy tett már értünk annyit, hogy most megengedje, hogy a saját érdekeit helyezze előtérbe. Én nem tudok rá ezért haragudni, férgezni ezért meg főleg nem! Pedig sosem voltam egy nagy Messi-fanatikus.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 09:36:47

NovaProspekt írta:
2020.08.30. 09:07:37
meddig kell rendeződnie ennek az egésznek? ugye normál esetben augusztus végéig mehetne a huzavona.
Október 1-ig van átigazolási időszak, ha minden igaz.
És hát valamiből az újságíróknak is élniük kell, úgyhogy húzzák ezt majd még egy darabig...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.08.30. 09:21:06

csababarca írta:
2020.08.30. 09:12:13
Én nagyon kedvelem Messit, talán túlságosan is, lehet ezért nem érzem azt, hogy elárult volna.
Semmi olyat nem tett,amit mások ne tettek volna korábban is. Csak most a dákó másik végéről is látják itt sokan az ilyesfajta viselkedést.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.30. 09:12:13

Én nagyon kedvelem Messit, talán túlságosan is, lehet ezért nem érzem azt, hogy elárult volna.
Full nem érdekel hogy nekünk mit mond, de biztos vagyok benne hogy fog mondani valamit.

Pont erre akartam rávilágítani, hogy mèg semmi konkrét nincsen, volt egy hivatalos írás Messitől a klub felé (nem felénk), meg talán a klub is mondott valami hivatalosat és ennyi.
A többi találgatás, emiatt kár előre ítélkezni.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy fogunk érte pénzt kapni, vagy játékosokat, mindegy. De ez egy marhaság hogy elvárjuk a 700 milliót, és ha nem kapjuk meg akkor Messi egy szemét.

Tehát nem amellett érvelek hogy menjen el ingyen, hanem amellett, hogy ha megy akkor valamennyit kapjunk érte, plusz menjen a többi lúzer a csapattól el és legyen full rebuild.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.30. 09:07:37

meddig kell rendeződnie ennek az egésznek? ugye normál esetben augusztus végéig mehetne a huzavona.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.30. 08:57:24

csababarca írta:
2020.08.29. 23:10:12


Elképesztő amúgy, hogy ennyire érzékenyen személyes támadásnak veszitek, hogy el akar menni, miközben megannyi boldog pillanattal ajándékozott meg titeket is. Most meg a halálát kívánjátok lassan, meg féregeztek.
Mint Barcelona szurkoló, örülök neki, hogy egy ilyen játékos itt volt ennyi évet, és sok sikert kívánok neki az új csapatában, ha elmegy.
Ezt kellene tenni nektek is, nem tetves kivásárlási árakon rugózni...szánalmas.
Magam részéről én sem tartom korrekt dolognak férgezni (én továbbra is úgy gondolom,hogy egy megsértődött hülyegyerekként viselkedik), de nem értem min csodálkozol. A szurkolás érzelmekről szól, Messi a klub egyik legnagyobb ikonja, a szobrát pedig maga dönti le és ez bizony nagyon fáj.
Szerintem a többségnek nem az fáj,hogy el akar menni,hanem ahogyan ezt a szurkolókkal teszi. Azt a szeretet kapta, amit Iniestáék, ha neki látványosan ez semmit nem jelent,akkor csak a harag marad. Nem akarok a férgezők nevében beszélni, de ha a bayern után azt mondja,hogy oké, csodálatos volt itt felnőni, de a sok sikertelenség után úgy,érzi,drasztikus változtatásokra van a csapatnak és önmagának is szüksége és nem akar a csapat megújulásának kerékkötője lenni,biztos vagyok benne,hogy a szurkolók nagy része nem tudna haragudni.
Lehet legyinteni,hogy ne várjunk el tőle három sort,ő ilyen, de a sorozatgyilkosokat sem szoktak így védeni a bíróságon (amúgy de, de ez más kérdés :D )
És aki Messi nélkül is marad Barca szurkoló, az jogosan ragaszkodna Messi után kárpótláshoz, nagyon gyenge érv,hogy Bartoék elszórnák. Lehet, de volt egy sor igazolás, ami be is jöhetett volna.
És lehet nem akarod észrevenni,hogy Messi leköpte a saját imádóit, lehet azt mondod,hogy azt hitted ez csak eső, vagy még örülsz is a dns-ének és tök jó,hogy így állsz hozzá, de szerintem érthető mások mélységes csalódása és haragja is. Mondom, csak egy picit kellett volna úgy viselkednie,mintha érdekelné őt az szurkolótábor, akiknek olyan sokat köszönhetett.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.30. 08:43:27

barka írta:
2020.08.30. 07:30:25
Hagyjátok már ezt a dátumot semmi értelme, júniusig mehetett volna most már nem mehet. Szégyenletes a klub, hogy annyi nincs benne leüljenek egymással beszélni, mert csökönyösen ragaszkodnak a 700 millióhoz.
Szerintem senki nem akar a csapatban még egy Özilt. Neki az egyik legnagyobb a fizetése boldogan elül a padon míg tart a szerződése. Messi is ezt fogja tenni aztán jövőre ingyen lelép vagy majd januárban kapkodnak hogy valami kis pénzt csináljanak belőle, miközben havi szinten fizetjük neki a 40 - 50 milliókat. Elfocizgat minimális szinten semmi motivációval. Komolyan nem értem Bartoékat (bár szerintem már senki) tényleg azt hiszik ha itt tartják Messit majd ő hármasával rugdossa gólokat és mindent kiad magából. Azért se fogja és biztos vagyok benne, hogy a nagyobb meccsek előtt biztos becsúszik egy kis húzódás, hogy ne kelljen pályára lépnie.
Szerintem más lesz a történet. Ha nem jelenik meg a szűrésen, fegyelmit fognak ellene indítani. Edzenie se lesz hol. És ekkor jelentkezik majd a City - kompromisszumot keresni.
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2020.08.30. 08:12:46

A Barca történelme hemzseg a sztárjátékosok néha méltatlan kiebrudálásáról, elkótyavetyéléséről. Elég csak végignézni az elmúlt mondjuk 25 éven. (Ronaldo, Ronaldinho, Rivaldo, Riquelme, Ibra stb.) Persze azon lehet vitázni, h ki milyen okból, de nem mondani h ne lenne benne valami tendencia.

Egyrészt én azon lepődtem meg, h Messit ennyi ideig sikerült itt tartani (bevallom én a 2010es évek elején a Guardiola éra után azt hittem előbb utóbb lépni fog) , most már azon, hogy menni akar, főleg így 33évesen.

Az egyértelmű azért nekem, h itt nem feltétlenül a sportszakmai koncepció hiánya miatt van a váltás, hiszen Bartomeu elnöksége alatt ez amúgy sem volt, ezt még a vak is látta, nemhogy belülről. A maradék haverjait szélnek eresztik, ez valószínűleg az utolsó szög volt a klubhoz fűződő kapcsolatában. A harc h az elnök megy ha marad vagy fordítva, már csak egyszerű felelősségtologatás és cirkusz a médiának.

Ez a sztori már le van játszva, menni fog. De ahogy őt megelőzően, valszeg utána is lesz Barca, fog BLt , bajnokságot nyerni stb.

Kicsit túlnőtt vizfejkent telepszik már a keretre (ettől függetlenül ő a világ legjobbja továbbra is) , szerintem mindkét félnek érdeke a váltás.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.08.30. 08:11:29

Ki tudja mit beszélt Koemannal telefonon.
Neki valószínűleg elmondta részletesebben a terveit, ami valószínűleg nem igazán tetszett neki.
Lehet, hogy ő is szóvá tette, hogy ki fogja rúgdosni a gólokat? -hát majd te! (Rá épitjük a jövő csapatát).
Viszont ő is tudja, hogy ő már nem a jövő, és megint tőle várnák el, hogy mindent megoldjon. Az a baj, hogy ezt pár évvel ezelőtt kellett volna meglépni.
Ha meg Grízestől várják, hogy ontsa a gólokat... lehet, még a telefonba is beleröhögött.
Lehet, azért akar lépni, mert megint egy koncepció nélküli ámokfutás a jövő csapatépítése.
Ő ezt már tudja, mi csak sejtjük
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2020.08.30. 07:30:25

Hagyjátok már ezt a dátumot semmi értelme, júniusig mehetett volna most már nem mehet. Szégyenletes a klub, hogy annyi nincs benne leüljenek egymással beszélni, mert csökönyösen ragaszkodnak a 700 millióhoz.
Szerintem senki nem akar a csapatban még egy Özilt. Neki az egyik legnagyobb a fizetése boldogan elül a padon míg tart a szerződése. Messi is ezt fogja tenni aztán jövőre ingyen lelép vagy majd januárban kapkodnak hogy valami kis pénzt csináljanak belőle, miközben havi szinten fizetjük neki a 40 - 50 milliókat. Elfocizgat minimális szinten semmi motivációval. Komolyan nem értem Bartoékat (bár szerintem már senki) tényleg azt hiszik ha itt tartják Messit majd ő hármasával rugdossa gólokat és mindent kiad magából. Azért se fogja és biztos vagyok benne, hogy a nagyobb meccsek előtt biztos becsúszik egy kis húzódás, hogy ne kelljen pályára lépnie.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.30. 01:55:26

johdepp írta:
2020.08.30. 01:10:54

gránit írta:
2020.08.30. 00:34:28
1) Nincs joga hozzá.
Elvileg lett volna joga, mivel _elvileg_ a szerződésében benne van a bűvös dátum, ami június valahanyadika. Ha addig szólt volna, akkor _elvileg_ ingyen léphetett volna. _Elvileg_, _állítólag_.
Joga VOLT hozzá. Most már nincs. Az pedig teljesen logikus a klub részéről, ha azt szeretné, hogy a játékosai minél hamarabb közöljék a távozási szándékukat, hogy legyen idő a pótlásukra. Elképesztő sagákba torkollik olykor a játékosok leigazolása, teljesen jogos, ha a klub azt szeretné, hogy minél hamarabb közöljék a játékosok, ha távozni akarnak. Ennek motiválására volt egy dátum, ami egy komoly kedvezménnyel kecsegtetett. Június 10. volt a dátum, és ez bizony feketén-fehéren lejárt. Ha le akar lépni, akkor azt igenis ne augusztusban közölje, amikor néhány hét múlva kezdődik az új szezon. A COVID itt nem kifogás. Néhány héttel tolódott csak a 2020-2021-es spanyol bajnokság kezdete, közel sem annyival, mint amennyivel ő a június 10-i dátumról lecsúszott.

Vannak szerződések, amelyeket vis maior-alapon meg lehet támadni, mondván, olyan események következtek be, amelyekkel a szerződő felek nem számolhattak - például egy természeti katasztrófa lerombolja a települést -, és amelyek lehetetlenné teszik a szerződésben vállaltak teljesítését. Ilyenkor vis maior-alapon meg lehet semmisíteni egy szerződést. Itt viszont ilyenről szó sincs. Messi tudatában volt a június 10-i dátumnak. Max akkor hivatkozhatna vis maiorra, ha megreformálták volna a naptárat, és ezért csúszott volna le az időpontról. De nem történt ilyesmi, végig tudatában volt a körülményeknek. A szerződésben pedig egy konkrét dátum van megjelölve, nem az, hogy a "szezon vége". Így teljesen mindegy, mikor ért véget a szezon, a dátum feketén-fehéren le van írva, függetlenül attól, mikor ér véget a szezon. Több mint két hónappal lecsúszott a dátumról, míg a bajnokság kezdete pár héttel csúszott csak. Ezért nem mindegy, hogy egy konkrét dátum van a szerződésébe írva, vagy az, hogy "szezon vége". Ha utóbbi lenne a szerződésében, igaza lenne, és ingyen mehetne, miközben a csapatnak alig maradt volna néhány hete a pótlására. Pont ezért van egy konkrét dátum a szerződésében megjelölve, hogy akármi is történik, minél több ideje legyen a klubnak arra, hogy cselekedni tudjon, és igazolásokkal operáljon. Ezzel pedig Messi végig tisztában volt, ezért nincs itt szó vis maiorról.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2020.08.30. 01:10:54

csababarca írta:
2020.08.29. 23:10:12
sehol nem lettünk volna az elmúlt 12 évben. persze lehet mondani, hogy akkor mások kiteljesedtek volna, hát hogyne. erre konkrétan nulla példa volt eddig a történelemben.
Cé nélküli mu-> leves.
Ja, hát CR előtt a MU sehol nem volt, csak 11 év alatt nyertek 8 PL-t, meg '99-ben BL-t.
Miután CR lelépett a Reálba, szintén nem voltak sehol, csak 2011-ben és 2013-ban PL-t nyertek, meg 2011-ben BL-döntőztek, tényleg leves volt a MU CR nélkül.
Ők azóta sz.rok, mióta Szőr Alex elhúzott, Roncinak nem sok köze van ahhoz, szóval ez itt nem annyira talált be.
A James-féle Cavs meg elég jó példa ide is, odavitette a haverokat, aztán lelécelt a Lakersbe, a Cavs meg ott maradt egy nagy rakás ürülékben a sok használhatatlan játékossal, akiket odavittek LeFlop kedvéért... Itt nem egészen ez van, de azért vannak hasonlóságok.
Ja, és kicsit azért más egy 5 főből álló csapatot vinni a háton/vállon, mint egy 11 főből állót, de az is részletkérdés. Értem ezt arra, hogy James nélkül milyen volt a Cavs, vagy Messi nélkül milyen lehet(ett volna) ez a Barca. (De például az ajnározott Coutinho lécelésével sem lett éppen gyengébb a Liverpool, hogy mondjak olyan példát is.)
Azért csak volt itt egy Xavi, Iniesta, Puyol, Eto'o, Neymar, Suárez, hogy másokat ne említsek. Valahogy a spanyoloknak is beugrott egy VB és két EB Messi nélkül (nagyrészt barcásokra építvén), neki meg a válogatottban semmi (pedig volt neki Agüero, Di Maria, Mascherano, hogy másokat ne említsek...). Nem vitatom el az érdemeit Messinek, félre ne érts, de szerintem éppen akkora hülyeség azt mondani, hogy Messi nélkül semmi lett volna a csapat, mint azt mondani, hogy Messi nélkül is ugyanúgy nyertek volna mindent. Az igazság a kettő között van valahol, árnyaltabban, mint mindig.

(Tényleg, most próbálok gondolkodni, de fociban nem tudnék mondani olyan csapatot, ami a legnagyobb klasszisát elvesztve annyira leépült volna. A Juvét lehetne hozni, de ott a fél csapatot lerabolták, mikor lekerültek a másodosztályba, de aztán egy évvel később már harmadikok lettek megint, pedig a játékosállomány sehol nem volt ahhoz képest, amit Thurammal, Cannavaroval, Vieirával, Zambrottával, Ibrahimoviccsal nyomtak.)

Ettől függetlenül inkább Veled értek egyet a témában, de ez itt hibás érvelés szerintem. Ha Messi megy, de jön helyette egy használható játékosokból álló pakk, Jézussal, például, akkor úgy gondolom, hogy nem lesz itt világ vége. Lehet jó csapatjáték, lesznek klasszisok is. Persze Messinél senki sem lesz jobb, vagy az Ő szintjén senki nem lesz, de más csapatokban sem futkoznak Messi-kaliberű játékosok, mégis ott tudnak lenni az európai elitben.

Ha már megy Messi, menjenek a többiek is (Busi, SR, Alba, akár Piqué is), meg Bartó is húzzon el már a fenébe, aztán hadd lehessen kezdeni az építkezést a legfelső szintről kezdve.
gránit írta:
2020.08.30. 00:34:28
1) Nincs joga hozzá.
Elvileg lett volna joga, mivel _elvileg_ a szerződésében benne van a bűvös dátum, ami június valahanyadika. Ha addig szólt volna, akkor _elvileg_ ingyen léphetett volna. _Elvileg_, _állítólag_.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.30. 00:34:28

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.29. 23:53:48

Különleges helyzet miatt mint minden más, a szezon is tolódott, ezzel együtt az átigazolási szezon, és a kölcsönszerződések is meghosszabbodtak.
De nem a határidő a szerződésében. Az pont azért van feketén-fehéren rögzítve, mert független minden más tényezőtől. Ha nem így lenne, "szezon vége" lenne a szerződésébe írva. De nem az van odaírva, és nem véletlenül.
MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.29. 23:53:48

Mivel lett volna jobb ha Messi júniusban jelenti be hogy lépni akar ingyen, amihez joga van?
A klubnak meg mibe tellett volna a csúszásra tekintettel lenni, és elfogadni Messi kérését?
1) Nincs joga hozzá.
2) Pár száz millió euróba...

MessiNeymarSuarez írta:
2020.08.29. 23:53:48

Közös nevezőre jutva, a 2 álláspont közötti ideális utat választva, 100-200 millió euró körüli összegben megegyezve kellett volna ezt elintézni
Ezt nem gondolhatod komolyan, hogy 100-200 millióért menjen, miközben egy Dembelé 140+ millió euróba került, Griezmann meg 120 millió euróba... A City legelső ajánlatának értéke is több, mint 200 millió euró. 200 millió euró + legalább három kezdő játékosuk alatt szóba se kell állni velük. Fizessenek csak.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.30. 00:29:09

Kivásárlási ára pedig kell, hogy legyen most is a spanyol törvények szerint. Lehet, hogy már nem 700 millió, de olyan nincs, hogy nincs.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.30. 00:23:46

A Cadena SER szerint a 700 millió eurós kivásárlási ár csak a 19/20as szezon végéig volt érvényben.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2020.08.30. 00:06:27

Aki magára veszi azt tegye csak nyugodtan, tojok rá, de lassan páran tényleg elkezdenek itt mindjárt hisztizni.

Annyi történt, hogy Messi közölte a klubbal, hogy távozni szeretne. Igen a klubbal közölte nem veletek facebookon, instán meg twitteren. Igen ez normális esetben felnőtt emberek között így zajlik, bizony a játékos és a klub egyeztetnek házon belül, ez is mutatja, hogy nem ovisok mint itt páran.
Álljon ki a nyilvánosság elé és mondja ezt meg azt... hát majd erre is sor kerül képzeljétek el.
Ha azzal kezdi, hogy telesírja a médiát, na az lett volna undorító. Ti meg pont ezt várjátok el tőle =D>
Most egyezkednek, keménykednek, elmennek addig amíg lehet, így zajlik ez nem kis pénzekről van szó.
A hírekből most az jön, hogy Messi nem megy tesztre sem első edzésre, más játékosoknál mikor mi akarjuk őket leigazolni és ők hasonló lépésre szánkák el magukat, nagyon sokan örülnek ennek sőt szinte már el is várják, hogy fenyegetőzzenek a klubjukkal szemben, nyugodtan vissza lehet olvasni az akkori hsz-eket, nem tudom, de gondolom most ők vannak a legjobban felháborodva mikor visszanyal a fagyi.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.30. 00:06:17

És nem csak Kukoc maradt ott a Bulls-nál 1999-ben, hanem Harper is, Randy Brown is, Bill Wellington is, Dickey Simpkins is. Ezért sem lehet arra hivatkozni, hogy nem csak Messiből állt a csapat, hanem voltak körülötte jó játékosok. Mert a "GOAT"-aspiráns és egy jó kiegészítő játékos sosem lesz ugyanaz a kategória. A kiegészítő játékosokat a szupersztárok teszik naggyá. Ha ugyanezek mellé a kiegészítő játékosok mellé nem raksz egy Messit vagy egy Jordant, önmagukban kb túlzás nélkül semmit nem érnek. Rodmannek is, Pippennek is megvolt a maga érdeme és szerepe abban a csapatban, de rájuk is ugyanaz vonatkozik: ha nincs mellettük egy szupersztár, ők önmagukban sosem lettek volna bajnokok. Szupersztár híján ők maguk sosem tudták vinni a stafétabotot.

Szerintem azért vagyunk elég sokan, akik egyszerre utasítják el a Messit ért fikaáradatot, de meg is kérnék érte az árát. Pont azért, amit írtál, sok új emberre lesz szükség, új csapatot kell építeni, ehhez pedig sok pénz és új arcok kellenek.
Válasz küldése