Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.01. 20:03:38

csababarca írta:
2020.09.01. 16:01:36
Varatrix írta:
2020.09.01. 15:54:56
csababarca írta:
2020.09.01. 15:48:37
konkrétan 2-3 ember le is írta tényként, hogy sértve érzi magát. akkor most mi nem tény ezen, ha le is írta?
Amit te bámulatosan összemostál az aspergeres kommentekkel! Mert volt aki beszélt A témáról, volt aki B-ről. Te pedig C-t olvastál.....



Esküszöm érdekel, konkrétan melyik komment sértő, mert tényleg lehet bennünk van a hiba!?
Mert azt gondolom, hogy a sértettségből ered az hogy erről beszéltek ebben a topikban, hogy aspergeres vagy autista.

Semelyikben, majd mindjárt jön hogy meg se említette senki.

Bennem van a hiba, hogy vitatkozok itt. De nem teszem inkább, mert felesleges.
Majd ha tényleg megtudunk valami konkrétat a távozásával kapcsolatban.
Addig lenyelem és továbblapozok, hogy megy a hangulatkeltés meg a spekulálás.
Te azt mondod, hogy nem zavar, hogy Messi nem reagál, téged nem köpött arcon (vagy épp szereted, te dolgod). De abból, hogy ennyire félreértelmezed a dolgokat (erre a betegség-mizériára gondolok) az következik, hogy mégiscsak frusztrál téged, csak nem Messin vezeted le, hanem azokon, akikbe bele akarod látni, hogy valami aljasságot mondanak róla.
Nem mondom, hogy biztosan elolvastam minden commentet, de amennyire igen, elég ártatlan volt a dolog. Valaki bedobta szerintem elég ártatlanul, inkább mentegetve Messit, hogy lehet ezért nem kommunikál, mert LEHET, hogy az. Ennyi.. Szerintem amúgy tökmindegy, ez nem kifogás, akkor kommunikáljon a menedzsere, de amúgy kb teljesértékű életet élhetnek jobb helyeken ma már autisták is. Messi tudott júniusban interjút adni, hogy ittmarad és szeret itt lenni, akkor augusztusban is tudott volna, hogy el akar menni, de a szurkolókra örökké emlékezni fog blablabla..
Ha volt is valaki rosszindulatú, biztos, hogy nem sokan és elég szánalmas ezen rugózni. Ez ugyanolyan téma, mint a miért most megy el, elmegy-e stb.

Amúgy már nem szitokszó az autizmus sem. Szerencsére.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.01. 19:33:55

Mondjuk Bartomeu is visszavehetne egy kicsit, mert jövőre ingyen igazolható lesz. 600 millióért nem engedné el?

300-350 körüli ajánlatot hiba lenne nem elfogadni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.09.01. 19:31:03

csabimo írta:
2020.09.01. 19:21:07
Apu(Jorge Messi) elindult Argentinából hivatalos!!

Állitólag:
Messi továbbra sem reagál Bartomeu üzeneteire-hivásaira. Barto csak apuval fog tárgyalni..
Bartomeu pedig továbbra is hajthatatlan, ragaszkodik a 700millio kivásárlási árhoz, semmilyen ajánlatra nem kiváncsi és pont.

Holnap okosabbak leszünk, vagy nem.
Hogy lehet ez hivatalos? :D Lehozta az fcbarcelona.com?
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2020.09.01. 19:21:07

Apu(Jorge Messi) elindult Argentinából hivatalos!!

Állitólag:
Messi továbbra sem reagál Bartomeu üzeneteire-hivásaira. Barto csak apuval fog tárgyalni..
Bartomeu pedig továbbra is hajthatatlan, ragaszkodik a 700millio kivásárlási árhoz, semmilyen ajánlatra nem kiváncsi és pont.

Holnap okosabbak leszünk, vagy nem.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2020.09.01. 18:23:12

Guille írta:
2020.09.01. 16:28:06
Tudjuk, balfék az elnökség, gyenge a csapat, kilátástalanság van, de ezek a dolgok már évek óta fennállnak, nincs új a nap alatt. Ezek ellenére szebben/transzparensebben is intézhette volna ezt és (jóval) korábban is, hacsaknem tényleg az elnökbuktatás a rejtett cél.
Pontosan ez a probléma, hogy évek óta fennállnak ezek a dolgok. Ebből lett, lehetett elege. Valverde, Setien, Koeman. 5 év telt el úgy, hogy egyre mélyebbre süllyedtünk és szerintem most sem lát kibontakozási lehetőséget. A 8:2 meg megadta az uccsó lökést. Szebbnek gondolja a befejezést, mint ami várt volna rá és én is úgy gondolom többet érdemelne a pályafutása befejezése végett. Lehet szidni, lehet fikázni, de egy biztos, ilyen játékosunk nem lesz egy darabig. A betegségeit boncolgató írások meg szánalmasnak. Tutti orvos mindegyik hozzászóló. [-X
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.01. 17:48:56

Remélem a héten eldől. Nagyon szeretem Messit,én egyébként azt szeretném,ha maradna,mert tartom,hogy lendületes fiatalokkal nagyon is odaverne még bármelyik csapatnak. De már unalmas a téma,vagyis inkább,hogy nem történik semmi konkrét. A felkészülés megkezdődött,ugyan még hiányosan a válogatott szünet miatt,de én örülnék,ha legalább lenne egy stabil 2 hete a hollandnak felkészülnie úgy,hogy nem tartja sem Messi,sem más ilyen bizonytalanságban. Mert nagyon nem mindegy,hogy Messi megy vagy marad,és hogy egyáltalán mikor,és kire lesz pénzünk,vagy nem lesz.
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.01. 17:35:57

Joke írta:
2020.09.01. 17:10:47
Csak egy felvetés, mindenki felé.
Xavi - a legnagyobb Barca irányító, akinek új élete legnagyobb célja, hogy volt klubját eddze, amikor megmentőnek hívják, nem vállalja, mert "még nem áll készen rá" és mert nem kíván Bartoval dolgozni.
Puyol - a legbarcásabb arc, szintén nemet mond, mikor örökös klubja állást ajánl.
Ők - ezekért a döntésekért a mennybe mennek - a Fórum legtöbb résztvevőjénél.
Messi - aki a Barca történelem egyik legnagyobbja - nem akar a Barto éra alatt tovább amortizálódni és új kihívást keresne - na Ő, már autista, szellemi fogyatékos, hálátlan, gonosz kis törpe.
Véleményem
Xavi tudja, hogy ezzel a csapattal semmit nem lehet kezdeni (a csapat gerincével játszott kiből tudna még valamit pluszt kihozni a gerinc életkora átlagban 31-32 év)a vezetőség meg nem biztosítaná neki az újjá építést. Puyol is ismeri a clubbot és a vezetőséget is. Messi nélkül sehol nem lett volna a barca az elmúlt 3évben ez így igaz. De az én véleményem Messivel kapcsolatban ennyi. 2017 előtt Messi nélkül is sok trófeát nyert a club. Tehát Messit nem kell bántani (annyit viszont tudnia kellett volna, hogy a szerződésekben leírt dátumok a koronavírus miatt nem fognak változni) váltani akar váltson a klubvezetőségnek tudnia kellene, hogy a pénz beszél és ebben a gazdasági helyzetben elkellene engedniük, mert felszabadul az éves fizúja illetve az érte kapott pénz illetve játékos esély a csapat újjá építésére részben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cykka22 2020.09.01. 19:49:12-kor.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.01. 17:27:13

Joke írta:
2020.09.01. 17:10:47
Messi - aki a Barca történelem egyik legnagyobbja - nem akar a Barto éra alatt tovább amortizálódni és új kihívást keresne - na Ő, már autista, szellemi fogyatékos, hálátlan, gonosz kis törpe.
Szépen meg kell várni, hogy eldőljenek a dolgok, és úgy is utána lesz az egész herce-hurca megítélve. Most csak le kell nyugodnia a népnek, ennyi, és utána máris nem lesz ő a gonosz törpe. Utána helyén lesz kezelve ez a 20 év.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.09.01. 17:26:51

Nagyon jól látod.
Én közel 40 éve drukkolok egy magyar csapatnak minimális sikerélményekkel, eszem ágába sem lenne másfelé nézni, de mit nem adtam volna azért, ha egy hasonló játékos láthattam volna akár egy kis ideig a magyar bajnokságban, nemhogy a csapatomban.
Ebben a magyar csapatban is volt egy játékos - elég egyedi karakter eszméletlen képességgel - , akit sokan a pályafutása alatt elküldtek a melegebb éghajlatra (fő indok, hogy nem futott eleget), de évekkel később, már csak dicshimnuszt hallottál róla és visszasírták. Ezt a játékost elég csúcsán elküldték a csapattól, holott a pályafutása szinte egészét gyerekkora óta ott töltötte. Mondjuk kevésbé Messi karrakter volt (közelebb állt Busquetshez), mert a dinamikájuk egy lapon nem említhető (mondjuk kié Messiével:), de a játék intelligenciájuk hasonló volt.

Joke írta:
2020.09.01. 17:10:47
Csak egy felvetés, mindenki felé.
Xavi - a legnagyobb Barca irányító, akinek új élete legnagyobb célja, hogy volt klubját eddze, amikor megmentőnek hívják, nem vállalja, mert "még nem áll készen rá" és mert nem kíván Bartoval dolgozni.
Puyol - a legbarcásabb arc, szintén nemet mond, mikor örökös klubja állást ajánl.
Ők - ezekért a döntésekért a mennybe mennek - a Fórum legtöbb résztvevőjénél.
Messi - aki a Barca történelem egyik legnagyobbja - nem akar a Barto éra alatt tovább amortizálódni és új kihívást keresne - na Ő, már autista, szellemi fogyatékos, hálátlan, gonosz kis törpe.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.09.01. 17:10:47

Csak egy felvetés, mindenki felé.
Xavi - a legnagyobb Barca irányító, akinek új élete legnagyobb célja, hogy volt klubját eddze, amikor megmentőnek hívják, nem vállalja, mert "még nem áll készen rá" és mert nem kíván Bartoval dolgozni.
Puyol - a legbarcásabb arc, szintén nemet mond, mikor örökös klubja állást ajánl.
Ők - ezekért a döntésekért a mennybe mennek - a Fórum legtöbb résztvevőjénél.
Messi - aki a Barca történelem egyik legnagyobbja - nem akar a Barto éra alatt tovább amortizálódni és új kihívást keresne - na Ő, már autista, szellemi fogyatékos, hálátlan, gonosz kis törpe.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.09.01. 17:06:44

Xavier Hernandez írta:
2020.09.01. 17:01:28

Inkább szokni kellene a gondolatot, hogy sokáig nem lesznek trófeák, a BL-ről pedig álmodni sem lehet egy jó ideig. Ha a Sevilla és az Atleti mögött negyedikként célba érünk, annak is örülnünk kell, Messi nélkül az elmúlt években sehol nem lettünk volna!
Nem láttál Messi előtti Barcát? Vagy az idei Lyont? Nem volt Messi,mégis többre mentek,mint az a csapat,ahol volt. Jó példa lehetne a Bayern is,ahol sok jó játékos van,de mégsincs Messi.
ÉRtem,hogy Messi volt a húzóember,de ez legalább annyira köszönhető a csapatnak(amely maga alakította a taktikát Leo-ra),mint MEssinek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2020.09.01. 17:26:09-kor.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.09.01. 17:01:28

csababarca írta:
2020.09.01. 14:43:38
Számos más tünettel együttesen jelentkezik az asperger szindróma, pl benne vannak olyanok amiket sosem produkált Messi.
Pályán sose produkálta ezeket (pl idegállapot, vagy pl egy profi focista esetében nagyon fontos testbeszéd értelmezése, feldolgozása majd az erre való reagálás).

Lassan már retardált lesz, az még úgy sem volt.

Külső szemlélőként akkor sok játékosról meg lehet állapítani hasonlókat, baromi méltatlan amit csináltok. Másrészt ha az is lenne, akkor sincs semmi kapcsolat a mostani eset meg az esetleges betegség között. Se nem mentség, se nem indok erre az ő szemszögéből, de azért se hogy szidjuk emiatt.
Szegényes kommunikációt emlegetitek...ezen játékosok mellett profi stábok dolgoznak, akik kezelik az online felületeiket, és kézben tartanak mindent. Valamilyen oknál fogva tudatosan nem nyilatkozik és nyilvánul meg most, nem azért mert autista, vagy aspergeres.

Undorítónak tartom, hogy ezeket hozzátok fel, mert unatkoztok, meg sértve érzitek magatokat.
Csak csatlakozni lehet a véleményedhez!

Itt páran nagyon nem értik a jelenlegi helyzetet, kézenfekvő, hogy Messiből bűnbakot kreáljanak, lassan komplett idiótaként festik le (aki ugyan klublegenda, meg nagy tehetség, de...).
Nevetséges, milyen szeszélyes a fotelszurkolói mentalitás, évekig csak neki csápoltunk.
Inkább szokni kellene a gondolatot, hogy sokáig nem lesznek trófeák, a BL-ről pedig álmodni sem lehet egy jó ideig. Ha a Sevilla és az Atleti mögött negyedikként célba érünk, annak is örülnünk kell, Messi nélkül az elmúlt években sehol nem lettünk volna!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.01. 16:33:31

csababarca írta:
2020.09.01. 16:01:36
Varatrix írta:
2020.09.01. 15:54:56
csababarca írta:
2020.09.01. 15:48:37
konkrétan 2-3 ember le is írta tényként, hogy sértve érzi magát. akkor most mi nem tény ezen, ha le is írta?
Amit te bámulatosan összemostál az aspergeres kommentekkel! Mert volt aki beszélt A témáról, volt aki B-ről. Te pedig C-t olvastál.....



Esküszöm érdekel, konkrétan melyik komment sértő, mert tényleg lehet bennünk van a hiba!?
Mert azt gondolom, hogy a sértettségből ered az hogy erről beszéltek ebben a topikban, hogy aspergeres vagy autista.
Szerintem ezt most rosszul gondolod. Nekem is úgy jön le, hogy összemostad a sértődősdit meg az aspergeres témát, és innentől kezdve mindenki menjen a francba.

Elvileg holnap találkozik a fater Barto-val, reméljük haladni fog az ügy. Én már 99%-ig biztos vagyok benne, hogy lelép, és őszintén nem is sajnálom annyira, úgy meg pláne, ha hozzák Jézust vagy valami előnyös dealt hozunk össze a City-vel.
Akármekkora kecske, nekem Ronaldinho, Xavi, Iniesta marad a top3 kedvenc és az Ő lelépésük jobban elszomorított.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2020.09.01. 16:28:06

Valószínűleg pont azért megy ilyeneken a spekulálás, hogy a Messit kedvelők próbáljanak valami értelmes magyarázatot kapni a mostani események hogyanjaira/mikéntjeire, idoljuk viselkedésére. Szerintem, akik ilyeneket írnak, épphogy felmenteni akarják őt, nem pedig fikázni, mert az ember szeretne egy vállalható magyarázatot mögé tenni, hogy miért viselkedik így.
Tudjuk, balfék az elnökség, gyenge a csapat, kilátástalanság van, de ezek a dolgok már évek óta fennállnak, nincs új a nap alatt. Ezek ellenére szebben/transzparensebben is intézhette volna ezt és (jóval) korábban is, hacsaknem tényleg az elnökbuktatás a rejtett cél.
Engem is nagyon érdekelne, mi van a háttérben és elég frusztráló, hogy csak spekulálni tudunk a hírmorzsákból. Mindenesetre próbálok semleges és objektív maradni, amíg nincs lejátszatva ez a meccs, de érteni vélem mindkét oldal érzelmi kitöréseit is :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.01. 16:01:36

Varatrix írta:
2020.09.01. 15:54:56
csababarca írta:
2020.09.01. 15:48:37
konkrétan 2-3 ember le is írta tényként, hogy sértve érzi magát. akkor most mi nem tény ezen, ha le is írta?
Amit te bámulatosan összemostál az aspergeres kommentekkel! Mert volt aki beszélt A témáról, volt aki B-ről. Te pedig C-t olvastál.....



Esküszöm érdekel, konkrétan melyik komment sértő, mert tényleg lehet bennünk van a hiba!?
Mert azt gondolom, hogy a sértettségből ered az hogy erről beszéltek ebben a topikban, hogy aspergeres vagy autista.

Semelyikben, majd mindjárt jön hogy meg se említette senki.

Bennem van a hiba, hogy vitatkozok itt. De nem teszem inkább, mert felesleges.
Majd ha tényleg megtudunk valami konkrétat a távozásával kapcsolatban.
Addig lenyelem és továbblapozok, hogy megy a hangulatkeltés meg a spekulálás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:54:56

csababarca írta:
2020.09.01. 15:48:37
konkrétan 2-3 ember le is írta tényként, hogy sértve érzi magát. akkor most mi nem tény ezen, ha le is írta?
Amit te bámulatosan összemostál az aspergeres kommentekkel! Mert volt aki beszélt A témáról, volt aki B-ről. Te pedig C-t olvastál.....
Nero írta oda egyedül az elvileg szót, utána többen ugrottak, hogy aspergeres meg stb, meg magyarázták a semmit. megint mert valaki azt mondta, hogy akkor az úgy is van.
Megkérdezték, hogy egy erről van e bármi hivatalos infó e, amire jöttek válaszok, hogy nincs... kb ennyi történt...

Esküszöm érdekel, konkrétan melyik komment sértő, mert tényleg lehet bennünk van a hiba!?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.01. 15:48:37

Nyiri81 írta:
2020.09.01. 15:32:05

Többször észrevettem már hogy te tényként közölsz dolgokat másokról. Szerintem nem kellene. Attól hogy te még állítasz valamit még nem úgy van :)
Még egyszer lassan leírom. Nem állítottam semmit csak beszéltünk egy témáról. Nem írta senki hogy retardált, nem írta senki hogy beteg. Mit kell túlvizionálni egy beszélgetést?
Csak az került elő, hogy többször szó volt arról (említették akik személyesen ismerik) hogy mintha nem lenne minden rendben. Feltételes módban volt róla szól. Itt is felmerült már korábban még akkor is amikor nem volt ez a hiszti a lelép/nem lép dologról. Tehát nyugi :) Attól még kedveljük (én pl) még ha most nem is értek vele egyet ahogy az ügyeit most intézi.
konkrétan 2-3 ember le is írta tényként, hogy sértve érzi magát. akkor most mi nem tény ezen, ha le is írta?

Nero írta oda egyedül az elvileg szót, utána többen ugrottak, hogy aspergeres meg stb, meg magyarázták a semmit. megint mert valaki azt mondta, hogy akkor az úgy is van.

Rólam tudva lévő, hogy utálom Busquets, főleg a játéka miatt, sose tudtam értékelni. Évekig nem is mentem emiatt a topikjába, pedig mehettem volna, és szidhattam volna nonstop, mint itt Messit teszik néhányan.

Lehet szidni Messit sok mindenért, pl azért a közlésért amit tett, vagy hogy besült a visszavágókon ő is, vagy hogy '12ben konkrétan tizit hibázott kulcshelyzetben a chelsea ellen, stb...
De most azon vitatkoztok több ezer km-ről, hogy vajon autista vagy aspergeres. És amúgy ha az, akkor mi van?
Akkor elnézitek neki azt, amiért szidjátok?
Vagy akkor ez felülírja azt, amit a pályán elért?

De én vagyok a hülye, hogy szélmalomharcot vívok, meg még pár ember, mert itt most az a közhangulat, hogy Messi a [auto_cenzúra]. Mert nem közli a szurkolókkal mi lesz.
Remélem küld névre szóló levelet, mert neki aztán a szurkolókhoz, pláne a magyar barca szurkolókhoz, annyi elszámolással tartozik, hogy megengedhetetlen, hogy még nem tette be.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.09.01. 15:46:42

Nyiri81 írta:
2020.09.01. 15:32:05
Többször észrevettem már hogy te tényként közölsz dolgokat másokról. Szerintem nem kellene. Attól hogy te még állítasz valamit még nem úgy van :)Még egyszer lassan leírom. Nem állítottam semmit csak beszéltünk egy témáról. Nem írta senki hogy retardált, nem írta senki hogy beteg. Mit kell túlvizionálni egy beszélgetést?
Csak az került elő, hogy többször szó volt arról (említették akik személyesen ismerik) hogy mintha nem lenne minden rendben. Feltételes módban volt róla szól. Itt is felmerült már korábban még akkor is amikor nem volt ez a hiszti a lelép/nem lép dologról. Tehát nyugi :) Attól még kedveljük (én pl) még ha most nem is értek vele egyet ahogy az ügyeit most intézi.
Szerintem is egy ártalmatlan beszélgetés volt, senki nem erre húzta fel a mondandója lényegét...Túltoljátok ezt a biciklit.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.09.01. 15:32:05

csababarca írta:
2020.09.01. 14:43:38
Undorítónak tartom, hogy ezeket hozzátok fel, mert unatkoztok, meg sértve érzitek magatokat.
Többször észrevettem már hogy te tényként közölsz dolgokat másokról. Szerintem nem kellene. Attól hogy te még állítasz valamit még nem úgy van :)
Még egyszer lassan leírom. Nem állítottam semmit csak beszéltünk egy témáról. Nem írta senki hogy retardált, nem írta senki hogy beteg. Mit kell túlvizionálni egy beszélgetést?
Csak az került elő, hogy többször szó volt arról (említették akik személyesen ismerik) hogy mintha nem lenne minden rendben. Feltételes módban volt róla szól. Itt is felmerült már korábban még akkor is amikor nem volt ez a hiszti a lelép/nem lép dologról. Tehát nyugi :) Attól még kedveljük (én pl) még ha most nem is értek vele egyet ahogy az ügyeit most intézi.
Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.01. 14:43:38

Számos más tünettel együttesen jelentkezik az asperger szindróma, pl benne vannak olyanok amiket sosem produkált Messi.
Pályán sose produkálta ezeket (pl idegállapot, vagy pl egy profi focista esetében nagyon fontos testbeszéd értelmezése, feldolgozása majd az erre való reagálás).

Lassan már retardált lesz, az még úgy sem volt.

Külső szemlélőként akkor sok játékosról meg lehet állapítani hasonlókat, baromi méltatlan amit csináltok. Másrészt ha az is lenne, akkor sincs semmi kapcsolat a mostani eset meg az esetleges betegség között. Se nem mentség, se nem indok erre az ő szemszögéből, de azért se hogy szidjuk emiatt.
Szegényes kommunikációt emlegetitek...ezen játékosok mellett profi stábok dolgoznak, akik kezelik az online felületeiket, és kézben tartanak mindent. Valamilyen oknál fogva tudatosan nem nyilatkozik és nyilvánul meg most, nem azért mert autista, vagy aspergeres.

Undorítónak tartom, hogy ezeket hozzátok fel, mert unatkoztok, meg sértve érzitek magatokat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2020.09.01. 13:39:12

Rinku írta:
2020.09.01. 07:14:23
Csak hogy a klub és a szurkolók nem érdemlik ezt az attitűdöt. Csak mert két maroknyi herével baja van, nem jogosítja fel, hogy beleszrjon egy nagyot az emberek arcába. Eleve röhejes, amikor állítólag otthon van, el akar menni parádézni a Citybe... A Citybe cseszd meg. De ha ezen a szinten van agyilag, akkor menjen is. Viszont felejtse el, hogy ingyen. Köré épült a csapat, sosem mondta, hogy köszöni, ő ezt nem kéri, csak bólogatott. A szép fizu is jól esett. Vagy a barcelonai hála időközben átment kapzsiságba? Ez a hiszti meg, ami folyik, Neymar-féle fürdőskrvázás már... 20 év után képes egy ügyvédi faxban közölni, hogy távozni akar. Hála, szeretet, kölcsönös tisztelet, nagy lószr az egész. [vulgáris] nagy csalódás az emberünk, megbántott több száz millió embert, aki támogatta. Csak hümmögni képes már, meg megkeverni a szrt csendben. Guardiolával valóban jól ki fognak jönni újra, totál ugyanaz a két személyiség. Menjen csak Angliába, égessen fel mindent gyerekes szrokon alapozva, veszítse el a saját bázisát, és bukjon meg az 'Isten'. Mert kint meg fog, a Bayern az egyetlen szint, amit a Barca felett van választásban. Maradonát látom, csak lightos, csendes kiadásban. (szerk.: Na pont ezért nem ajánlom soha a játékos nevével ellátott mezvételt. Csak egy van, Puyolé, de Puyí örök, szerencsére.)
Most őszintén?! Azzal kezded, hogy a szurkolók nem ezt érdemlik. Te, mint Barcelona szurkoló személyesen sértve és már-már meggyalázva érzed magad, mert elmegy, ahogy elmegy. Elhordod minden utolsó sz@rd@r@bn@k, közben elvárnád, hogy álljon ki könnyes, szemekkel elbúcsúzni a végtelenig hálás szurkolóktól, tőled. =D> Szerintem ebben a szurkolók :arrow: Messi kapcsolatban mi csak köszönhetünk neki. Szerintem ő egy kicsivel többet adott nekünk, mint mi neki. :!: Ez ezekben a percekben tisztán látszik is mennyire egyoldalú dolog volt.

Azt már csak csendesen jegyzem meg, hogy gyakorlatilag semmi hivatalosat nem tudunk az egész ügy hátteréről, amit "tudunk" azt meg ugye a Nemzeti Sportból, ami kb. az utóbbi években gyengébb színvonal mint a Blikk...
Irigylek néhány embert itt a fórumon, mert jobban ismerik Messit, mint a saját anyja... :lol: Egy jó tanács. Tanuljátok meg használni az internetet és ne higgyetek el mindent feltétel nélkül! :roll: :wink:

Sajnálom, hogy így kell ennek a sztorinak végződnie. Nem ezt a búcsút érdemli ez a kis aspergeres diktátor. =D> Előtte is volt és utána is lesz Barca.
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.09.01. 13:31:57

=D> =D>
Xavier Hernandez írta:
2020.09.01. 11:15:44
Nyiri81 írta:
2020.09.01. 09:53:16
Xavier Hernandez írta:
2020.09.01. 09:50:00
Megy a Messi-fikázás ezerrel, autista, aspergeres... gratulálok, srácok.
Egyáltalán nem fikáztam. Hiányozni fog és klublegenda. Ez csak egy beszélgetés volt hogy több infó van arról hogy mentálisan nem teljesen egészséges. Ettől még nem vonom kétségbe a tehetségét és azt amit köszönhetünk neki.
Ha jól értem, az a baj, hogy nem áll ki a nagy nyilvánosság elé, és ereszt el egy érzelmektől túlfűtött nyilatkozatot (a jelenlegi menedzsment ellenében), hogy miért akar távozni.
Pontosan tudja mindenki, hogy miért akar elmenni, semmi helye ebben a szétesett Barcában, az elmúlt években többször is finoman jelezte, hogy nem jó az irány. Idén konfrontálódott Abidallal is, Setiénről (és stábjáról) is határozott véleményt fogalmazott meg, és eközben már évek óta többször is az a vád érte, hogy ő diktál, túlságosan is nagy a beleszólása a klub ügyeibe...
Ő "csak egy játékos", aki szép gólokat szerez, gólpasszokat ad, irányít a pályán, de bármekkora isten is, a klub hierarchiája szerint és az elmúlt húsz éve miatt nem fogalmazhat meg direkt kritikákat a menedzsment felé - akkor tényleg teljes joggal ekézhetné emiatt a közönség! És ne feledjük, a Barcelona (és minden futballklub) egyben óriási pénzeket mozgató gazdasági vállalkozás is, itt gazdasági érdekek és százmilliók mozognak a háttérben, és most egy olyan jogi csata zajlik, melyben jól képzett jogászok hada sem képes megjósolni a huzavona kimenetelét, így neki most ebben a helyzetben tilos megszólalnia, mert ezzel saját pozícióit gyengítené.

Messi egy egészen kivételes játékos, aki felé óriásiak az elvárások - de nem isten és nem is földönkívüli, mint ahogy sokan kezelik. Nincs ember, aki ezt a mentális terhet egymaga el tudná cipelni a vállán, a menedzsment feladata az lett volna, hogy megosszák vele ezt a terhet: jó igazolásokkal, jó edző és jó sportszakmai vezetés biztosításával - ehelyett ennek pont az ellenkezőjét tették, kezdve az André Gomesekkel, Dembelékkel, folytatva az ebbe a játékrendszerbe ordítóan nem passzoló Griezmannal, és befejezve a félidőben kinevezett, szakmailag és mentálisan teljesen alkalmatlan Setiénnel és a drámai 2:8-as zakóval, aztán az edzőként sehol nem bizonyított Koeman kinevezésével, aki elsőként Suárezt tette ki egy kétperces telefonnal... és még hosszan lehetne sorolni.

Bizalma most elfogyott, szerződése "szelleme" szerint az idény végén szabadon távozhat. Az, hogy a szezon vége elhúzódott, tény, a korábban rögzített dátum nem számolt azzal, hogy egy világjárvány miatt hónapokkal később ér véget a szezon - a klub most mégis a szerződében rögzített dátumon rugózik - ez minden, csak nem etikus eljárás a klub legnagyobb játékosával szemben!
Számomra teljesen érthető, hogy a 700.000.000 €-s kivásárlási ár kifizetése nélkül akar elmenni innét, meggyőződésem, hogy ha nem enged Bartomeu, perre viszi a dolgot, melyet a vis maior helyzet miatt simán meg is nyer majd, és akkor se pénz, se Messi, ellenben hatalmas presztízs- és anyagi veszteség éri a klubot.
=D> =D>
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2020.09.01. 13:09:15

Milyen kuzdelembe faradt bele Messi? Hagyjuk, ez a Messi mar nem az a Messi akibe beleszerettunk. Ha csapatvezernek erzi magat es mindene az FC Barcelona (nem osszekeverendo Bartomeuval), akkor igenis alljon ki, mondja el a kinjat bajat ha mar ugyis fel labbal kint van, hogy ne legyenek ketsegei az embereknek es ne a pletykakbol kelljen kovetkeztetnie azoknak akik imadjak a jatekat szeretik ezt a klubot fuggetlenul a vezetosegtol. De nem all ki, ez nalam egy arconcsapas a szurkolok iranyaba. Ugy erzem nem fogom azt az oszinte bicsut latni amit pl. Xavitol, Iniestatol. Menjen csak, es persze oszinten koszonom az eddigieket. Szep volt, nagyszeru volt, ennyi volt.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.09.01. 12:36:54

szbsz írta:
2020.09.01. 11:08:08
Vakmacska írta:
2020.09.01. 10:30:01
Végre valaki átlát a szitán!
Az egészet közösen generálták Bartoval, hogy eltereljék a figyelmet a mutyizásokról
Én inkább arra gondoltam, hogy így akarja Bartot megbuktatni. A távozásával már igy is felhergelte ellene a tömeget. Azt is tudja, hogy nem akarják elengedni, és egy ilyen zavaros vételbe nem megy bele senki.
Viszont Barto megbukik, ő marad, és az új vezetés építkezhet tiszta lappal.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.09.01. 11:15:44

Nyiri81 írta:
2020.09.01. 09:53:16
Xavier Hernandez írta:
2020.09.01. 09:50:00
Megy a Messi-fikázás ezerrel, autista, aspergeres... gratulálok, srácok.
Egyáltalán nem fikáztam. Hiányozni fog és klublegenda. Ez csak egy beszélgetés volt hogy több infó van arról hogy mentálisan nem teljesen egészséges. Ettől még nem vonom kétségbe a tehetségét és azt amit köszönhetünk neki.
Ha jól értem, az a baj, hogy nem áll ki a nagy nyilvánosság elé, és ereszt el egy érzelmektől túlfűtött nyilatkozatot (a jelenlegi menedzsment ellenében), hogy miért akar távozni.
Pontosan tudja mindenki, hogy miért akar elmenni, semmi helye ebben a szétesett Barcában, az elmúlt években többször is finoman jelezte, hogy nem jó az irány. Idén konfrontálódott Abidallal is, Setiénről (és stábjáról) is határozott véleményt fogalmazott meg, és eközben már évek óta többször is az a vád érte, hogy ő diktál, túlságosan is nagy a beleszólása a klub ügyeibe...
Ő "csak egy játékos", aki szép gólokat szerez, gólpasszokat ad, irányít a pályán, de bármekkora isten is, a klub hierarchiája szerint és az elmúlt húsz éve miatt nem fogalmazhat meg direkt kritikákat a menedzsment felé - akkor tényleg teljes joggal ekézhetné emiatt a közönség! És ne feledjük, a Barcelona (és minden futballklub) egyben óriási pénzeket mozgató gazdasági vállalkozás is, itt gazdasági érdekek és százmilliók mozognak a háttérben, és most egy olyan jogi csata zajlik, melyben jól képzett jogászok hada sem képes megjósolni a huzavona kimenetelét, így neki most ebben a helyzetben tilos megszólalnia, mert ezzel saját pozícióit gyengítené.

Messi egy egészen kivételes játékos, aki felé óriásiak az elvárások - de nem isten és nem is földönkívüli, mint ahogy sokan kezelik. Nincs ember, aki ezt a mentális terhet egymaga el tudná cipelni a vállán, a menedzsment feladata az lett volna, hogy megosszák vele ezt a terhet: jó igazolásokkal, jó edző és jó sportszakmai vezetés biztosításával - ehelyett ennek pont az ellenkezőjét tették, kezdve az André Gomesekkel, Dembelékkel, folytatva az ebbe a játékrendszerbe ordítóan nem passzoló Griezmannal, és befejezve a félidőben kinevezett, szakmailag és mentálisan teljesen alkalmatlan Setiénnel és a drámai 2:8-as zakóval, aztán az edzőként sehol nem bizonyított Koeman kinevezésével, aki elsőként Suárezt tette ki egy kétperces telefonnal... és még hosszan lehetne sorolni.

Bizalma most elfogyott, szerződése "szelleme" szerint az idény végén szabadon távozhat. Az, hogy a szezon vége elhúzódott, tény, a korábban rögzített dátum nem számolt azzal, hogy egy világjárvány miatt hónapokkal később ér véget a szezon - a klub most mégis a szerződében rögzített dátumon rugózik - ez minden, csak nem etikus eljárás a klub legnagyobb játékosával szemben!
Számomra teljesen érthető, hogy a 700.000.000 €-s kivásárlási ár kifizetése nélkül akar elmenni innét, meggyőződésem, hogy ha nem enged Bartomeu, perre viszi a dolgot, melyet a vis maior helyzet miatt simán meg is nyer majd, és akkor se pénz, se Messi, ellenben hatalmas presztízs- és anyagi veszteség éri a klubot.
Válasz küldése