Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.05. 10:14:33

miro. írta:
2020.09.05. 10:10:15
Subinho írta:
2020.09.05. 09:29:39
Elolvasva a nyilatkozatot, maximálisan egyetértek Messivel. Ha választani kell, hogy neki hiszek, vagy a hazug Bartonak, nem kérdés.
Ahogy elmondta, semmi sportszakmai építkezés nincs, csak foltozás, problémák eltüntetése.
Remélem komoly változások lesznek és a márciusi választás meggyőzi a maradásról. Ha nem, akkor ingyen távozik...
De az igazolások nagy részét Ő akarta nem?
Igen! Az új mezt is ő tervezte, valamint feltalálta a COVID-19-et, és útjára indította az ausztrál bozóttüzet valamint az afrikai sáskajárást. Jó éve volt!
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2020.09.05. 10:10:15

Subinho írta:
2020.09.05. 09:29:39
Elolvasva a nyilatkozatot, maximálisan egyetértek Messivel. Ha választani kell, hogy neki hiszek, vagy a hazug Bartonak, nem kérdés.
Ahogy elmondta, semmi sportszakmai építkezés nincs, csak foltozás, problémák eltüntetése.
Remélem komoly változások lesznek és a márciusi választás meggyőzi a maradásról. Ha nem, akkor ingyen távozik...
De az igazolások nagy részét Ő akarta nem?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.05. 09:29:39

Elolvasva a nyilatkozatot, maximálisan egyetértek Messivel. Ha választani kell, hogy neki hiszek, vagy a hazug Bartonak, nem kérdés.
Ahogy elmondta, semmi sportszakmai építkezés nincs, csak foltozás, problémák eltüntetése.
Remélem komoly változások lesznek és a márciusi választás meggyőzi a maradásról. Ha nem, akkor ingyen távozik...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.05. 09:27:16

Volt itt egy nagy erejű Messi klikk, amely mindenkit maga alá nyomott. De ennek Messi nem a vezére, hanem a zászlaja volt. A tényleges vezér Messi apja és bátyja volt. Ez a klikk most elvesztette korábbi helyzetét. Arra még van ereje, hogy kikészítse Koemant, de azzal maga alatt vágja a fát, mert közben kiöregednek a fociból.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.09.05. 09:02:02

gránit írta:
2020.09.05. 01:25:28
davi10 írta:
2020.09.05. 00:00:36
Amúgy az interjú teljesen rendben van, de:
gránit írta:
2020.09.04. 23:05:21
"Egész évben mondtam az elnöknek, hogy el akarok menni" - kérdés, hogy akkor miért nem jelezte nyilvánosan június 10-ig a távozási szándékát.

Mindemellett elég ellentmondásos, hogy állítólag egész évben el akart menni, de a családja csak az elmúlt hetekben tudta ezt meg. Mit mondjak, nem nagyon osztja meg a családjával a gondolatait...
Ugyanezekre figyeltem fel én is, kicsit érdekes ez...

Nagyon megnéztem volna már egy Messi és a haverok nélküli Barcát, tartok tőle, hogy a Bayern elleni 11-ből Vidal kivételével mindenki ugyanúgy itt lesz jövőre is.
Igen, ahogy Busquets is maradt, és ne vegyünk rá mérget, hogy nem fog ott virítani a kezdőben... Messi interjújában volt pár önellentmondás, egy dolgot viszont egyértelművé tett: ő változásokat akart, és a BL-re esélyes csapatépítés hiánya miatt, a sportszakmai építkezés hiánya miatt akart távozni. Véleményem szerint nem az ő személye tartja a kezdőben a kerékkötőket, hanem a katalán lobbi. Rakitic távozott. Vidal távozni fog. De érdekes, Sergi Roberto, Piqué, Busquets, Alba nem távoznak. Ez szerintem sokkal inkább szól a katalánok melletti torz elfogultságról és a nacionalista szemléletről, ami komoly károkat okoz, a csapatban tartva olyan játékosokat, akik már nem ütik meg a szintet.
Könnyen lehet,hogy van benne valami, de a nem katalánokat régen is könnyebben dobták ki. Azért Messi is lecserélhetetlen volt,akkor is ha totál gyenge volt. Utoljára talán LE tette padra, balhézott is miatta. Messi nem először akart elmenni, demost ment a legmesszebb. Én sajnálom,hogy nem most nyáron ment el békésen.
Azért az legalább kiderült,hogy nincs szövegírója, nem lenne annyi ellentmondás. Olyan egyszerűen megoldhatta volna ezt a dolgot. Ha egész évben el akart menni,miért nyilatkozza az ellenkezőjét júniusban? Áh,hülyének néz mindenkit. Én tényleg sajnálom és nem kívánom neki,hogy kifütyüljék(ha lesznek szurkolók), de ebbe az évbe bele kell adnia mindemt,ha érdekli,mert most egészen biztos,hogy nem rá fog épülni a csapat és nem fogják a szurkolók elgfogadni tőle a lötyögést.
A klubnak jót tett volna az a 200 millió(oké, tudjuk,hogy el tudják szórni), Messinek pedig az új légkör.
Az se lett volna rossz opció,ha Barto felhívására reagál és azt mondja,hogy igen, miattad akarok elmenni. Most maradt Barto, maradt Messi, pénz nincs,nem is lesz. Szerintem ez senkinek nem jó.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.09.05. 08:53:58

Szerintem sok ellentmondás van az interjúban, és a lehető legrosszabb megoldást választotta mindenki.
Mi az, hogy egész évben mondta? akkor miért nem írta le. Ne mondja, hogy megbízott Bartoban..
A család mikor tudta meg, mert nekem úgy tűnik, csak most. Pedig 1 éve erre készül.
Egyébként is, miért nem tavaly nyáron dobbantott?
Mindent belead ezentúl? Persze. Az idei is gyenge szezon volt magához képest. Fogadkozásokból már elég.

Szóval nézzük az eredményt.
200 millió nincs. Plusz itt a fizuja.
Néző a stadionban nincs, ajándéktárgy kevesebb, turista nincs, tehát Messi sajnos most éri a legkevesebbet.
Új csapatot kellene építeni, így hogyan.
Gríz és Coutinho szerintem így kb. felesleges, menjenek. De kellenek egyáltalán valakinek?

Messi szempontjából:
Motiváció? Semmi.
1 év múlva ingyen léphet, de 34 lesz. Azért kicsi az esély, hogy az MC pont akkor nyer BL-t. utána meg kész.

Miért kellett ..-t méregetni és a 0-át és a 700-et betonba verni?
150-200-ért ment volna és mindenki boldog.

Vagy miért nem mondta most oda keményebben Bartonak? Akkor azt ígérte megy magától.
Most maradt mindkettő. Pénz meg nincs.
Így Koemannak nem sok esélye lesz.
Irány még mélyebbre??
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.09.05. 08:48:34

Nekem tetszett amiket mkndott. Azért a koncepciótlanság, mismákolás és a Bartoval szembemenetel jogos.
Azt nem tudom, hogy tavasszal volt egy hosszabb Messi interjú, amiben azt vizionálta hogy itt fogja befejezni? Akkor csak utána akart menni? Vagy mi itt az igazság?
Amugy kb így Bartot megbuktatta, nem az ő embere fogja nyerni a választást, amit köszönünk Messinek! Bízom benne hogy jövőre az új elnök maradásra tudja bírni, mert azért még mindig sokat tud majd adni a csapatnak.
Illetve kíváncsi leszek, hogy Barto szól-e Koemannak, hogy tegye padra Messit néha, meg cserélje le, hagyja ki a kezdőből...nyilván nem bír minden meccset, uh ez kell is,de ha ebből túl sok lesz, akkoraz lehet Barto keze az edzőn keresztül
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2020.09.05. 02:42:27

nem gondoltam volna 2015 nyarán, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen mélyre tud süllyedni ez a klub. eljutottunk oda, hogy a valaha volt legjobb játékosunknak nem hagyjuk, hogy lelépjen, és akár bíróságra is vinnénk az ügyet. rendkívül méltatlan ez mindenkire nézve.
az a szerencsénk, hogy ez a srác jobban szereti a klubot, mint azt mi megérdemelnénk.

érdemes visszapörgetni a 2015-ös elnökválasztás kapcsán született kommenteket itt, jópáran megmondtuk előre, hogy hosszú távon ez lesz, tripla ide vagy oda. de mondom arra viszont senki se számított, hogy bartonak ehhez elég lesz 5 év.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.05. 01:25:28

davi10 írta:
2020.09.05. 00:00:36
Amúgy az interjú teljesen rendben van, de:
gránit írta:
2020.09.04. 23:05:21
"Egész évben mondtam az elnöknek, hogy el akarok menni" - kérdés, hogy akkor miért nem jelezte nyilvánosan június 10-ig a távozási szándékát.

Mindemellett elég ellentmondásos, hogy állítólag egész évben el akart menni, de a családja csak az elmúlt hetekben tudta ezt meg. Mit mondjak, nem nagyon osztja meg a családjával a gondolatait...
Ugyanezekre figyeltem fel én is, kicsit érdekes ez...

Nagyon megnéztem volna már egy Messi és a haverok nélküli Barcát, tartok tőle, hogy a Bayern elleni 11-ből Vidal kivételével mindenki ugyanúgy itt lesz jövőre is.
Igen, ahogy Busquets is maradt, és ne vegyünk rá mérget, hogy nem fog ott virítani a kezdőben... Messi interjújában volt pár önellentmondás, egy dolgot viszont egyértelművé tett: ő változásokat akart, és a BL-re esélyes csapatépítés hiánya miatt, a sportszakmai építkezés hiánya miatt akart távozni. Véleményem szerint nem az ő személye tartja a kezdőben a kerékkötőket, hanem a katalán lobbi. Rakitic távozott. Vidal távozni fog. De érdekes, Sergi Roberto, Piqué, Busquets, Alba nem távoznak. Ez szerintem sokkal inkább szól a katalánok melletti torz elfogultságról és a nacionalista szemléletről, ami komoly károkat okoz, a csapatban tartva olyan játékosokat, akik már nem ütik meg a szintet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.05. 00:39:41

bence0330 írta:
2020.09.05. 00:25:40

Természetesen nem tudhatjuk, melyik vélemény válik inkább valóra.
Őszintén remélem, hogy a tiéd. Én Dembelé-vel például egyáltalán nem számolok, ha tényleg le tud húzni egy szezont, az maga lenne a csoda. De legyen igazad, én azt mondom. A Ligában már kis csapatok is nagyon könnyen tudnak helyzeteket kialakítani ellenünk, ehhez persze hozzájárult az is, hogy a védelmünk mind Valverdével, mind Setiénnel irreálisan fel volt tolva, és szanaszét kontráztak minket. A labdakihozatalaink viszont katasztrofálisak, ez a játékelem, amiben annyira jó volt a Barca, gyakorlatilag teljesen kikopott a játékunkból. Ezért is örültem, hogy egy egykori hátvéd érkezett az edzői posztra - már régóta írtam, hogy a következő edzőnknek hátvédnek kellene lennie -, a Rijkaard-érában is elképesztően jól tudtunk hátulról építkezni, és a legszorultabb helyzetekből is pengésen ki tudtuk hozni a labdákat. Ez mostanra sajnos teljesen eltűnt a csapat repertoárjából. Abban igazad van, hogy a hátvédsor közvetlenül kapta a rohamokat, ehhez viszont ők maguk is igen tevékenyen hozzájárultak, rengeteg eladott labdával. A Lenglet-Piqué-páros véleményem szerint szigorúan a cserepadra elegendő, Lenglet-t egyébként sem kezdőnek szerződtették eredetileg, Umtiti szétesésével került előtérbe, egyébként neki eredendően a padon lenne a helye, nem a kezdőben. Ezt Koeman is lenyilatkozta, hogy a középső vonalat teljesen ki kell cserélni, ezt egyelőre nem nagyon látjuk, talán lesz valami előrelépés, ha de Jong az eredeti posztján játszik. De ha Piqué-vel és Lenglet-val állunk ki a BL-ben, akkor megint ki fognak minket penderíteni.

Puig és Fati kérdésében egyetértek veled, ők jók lehetnek. A hátvédsorral kapcsolatban viszont abszolút borúlátó vagyok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.05. 00:25:40

gránit írta:
2020.09.04. 23:56:54

Messi termése már tavaly sokat esett vissza, bár még így is messze-messze a legértékesebb és legjobb játékosunk volt, rekordmennyiségű gólpasszal a ligában, és még mindig 25 góllal. De sajnos ő sem lesz már fiatalabb.

Sok gond van itt, a védelem kuka, úgy, ahogy van. Araújo és Todibo talán jelenthetik a jövőt, de elképesztő lutri rájuk építeni a szezont, amikor kettejüknek van összesen egy BL-meccse és 10 meccse a Ligában. Lenglet, Piqué szigorúan a cserepadra elegendőek csak, ha velük állunk ki tavasszal, megint jön egy hármas-négyes-nyolcas. A két fiatal srác jó lehetne, ha lenne mellettük egy rutinos, de még abszolút ereje teljében lévő mester, ahogy Puyol is ott volt Piqué-nek annak idején. Egy rutinos középhátvéd mindenképpen kellene. Suáreznek pedig mindenképpen kellene egy biztos csere. Puig és Fati valóban beválhat, ebben még egyet is értek veled. A hurráoptimizmussal egyelőre kevésbé.
Természetesen nem tudhatjuk, melyik vélemény válik inkább valóra. Azt viszont szerintem biztosra vehetjük, hogy a csapat fiatalabb, gyorsabb lesz mint előtte volt, és ha Leo még 10%-ot vissza is esne - kétlem amúgy - akkor is egy gyorsabb, modernebb csapat lesz körülötte. Ez 100%. Megint kérdés, hogy ez mire vezet az öregekkel szemben, akiknek meg rutinjuk volt, és néha az is elég volt, de a változás mindenképp meglesz, kérdés, mennyire fogjuk tudni meglovagolni ezt a friss hullámot.

Szerintem magával a védelemmel kisebb gond volt, mint a középpálya védekezésével. Folyamatosan sorozták a védelmünket direktben, ami korábban nemigen történt meg. Ehhez képest szerintem nem volt velük komoly gáz. Piqué nem futott jó szezont (szerintem túl rosszat sem) de azelőttiben kb Európa legjobb védője volt, nem felejtett el fél év alatt focizni, az tuti. A csapatvédekezés az átlagéletkor csökkenésével mindenképp javulni fog szerintem, meg két jó védekező kp-sal. Egyszerűen túl direkten tudtak nekiesni a hátsó falunknak, és azt egy Van Dijk Koulibaly kettős sem tudná megtartani...
Ha a kp elég erős lesz, simán elbírjuk, ha Messi ritkán támad vissza.

Én nem annyira hurráoptimistának tartom magam, mind inkább roppant kíváncsinak és izgatottnak, mert egy egész más csapatot fogunk látni, pár egész ígéretes arccal, akikből már láttunk villanásokat, és több, mint kecsegtetőek voltak, és akármi kisülhet belőle. Szerintem izgalmas lesz (és pár hónap után össze is érik a csapat egy elég magas szintre, de ez már csak saját vélemény). Élmény lesz nézni az elmúlt 3-4 év porosodása után. És mindezek mellett még továbbra is itt láthatjuk minden idők legjobb játékosát varázsolni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.05. 00:15:11

csababarca írta:
2020.09.05. 00:02:26
gránit írta:
2020.09.04. 23:56:54


Ami a Messi-interjúban feltűnő volt emellett az az ellentmondás, hogy Messi azt állította, egész évben el akart igazolni, miközben a családja csak nemrég tudta meg a váltási szándékát... Nem sűrűn osztja meg a gondolatait a családjával... Az asszony kezdhet izgulni, miről nem tud még, miről maradt még le az elmúlt egy évben... Lehet, hogy seprűnyéllel várja/várta Leót, aki otthon folytathatja a magyarázkodást...
Érezni kellene a különbséget azért, hogy valamiről szó van, és mondjuk mondta tavasszal hogy elmenne már...de konkrétum nem történt.
Szemben azzal, hogy konkrétan közölte távozási szándékát a klubbal, tehát hozott egy döntést.

Ez két totál külön dolog.
Ne haragudj, ez totál BS. :D Ha hoz valaki egy konkrét döntést, de már régóta érlelődik benne, az a minimum, hogy időben megosztja azokkal, akiknek az életét ezzel közvetlenül befolyásolja. A dolog pletyka-része egyáltalán nem érdekel, csak maga az önellentmondás, ami rontja a nyilatkozat hitelességét. Ennyi. Annak meg örülök, hogy végül marad. A góljait senki nem tudná pótolni a csapatban jelenleg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.05. 00:02:26

gránit írta:
2020.09.04. 23:56:54


Ami a Messi-interjúban feltűnő volt emellett az az ellentmondás, hogy Messi azt állította, egész évben el akart igazolni, miközben a családja csak nemrég tudta meg a váltási szándékát... Nem sűrűn osztja meg a gondolatait a családjával... Az asszony kezdhet izgulni, miről nem tud még, miről maradt még le az elmúlt egy évben... Lehet, hogy seprűnyéllel várja/várta Leót, aki otthon folytathatja a magyarázkodást...
Mivel másodszor leírod már, akkor reagálok.
Érezni kellene a különbséget azért, hogy valamiről szó van, és mondjuk mondta tavasszal hogy elmenne már...de konkrétum nem történt.
Szemben azzal, hogy konkrétan közölte távozási szándékát a klubbal, tehát hozott egy döntést.

Ez két totál külön dolog.
De persze jó táptalaj megint a spekulációknak, hogy titkolózik a család előtt. :lol: :lol: :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.05. 00:00:36

Amúgy az interjú teljesen rendben van, de:
gránit írta:
2020.09.04. 23:05:21
"Egész évben mondtam az elnöknek, hogy el akarok menni" - kérdés, hogy akkor miért nem jelezte nyilvánosan június 10-ig a távozási szándékát.

Mindemellett elég ellentmondásos, hogy állítólag egész évben el akart menni, de a családja csak az elmúlt hetekben tudta ezt meg. Mit mondjak, nem nagyon osztja meg a családjával a gondolatait...
Ugyanezekre figyeltem fel én is, kicsit érdekes ez...

Nagyon megnéztem volna már egy Messi és a haverok nélküli Barcát, tartok tőle, hogy a Bayern elleni 11-ből Vidal kivételével mindenki ugyanúgy itt lesz jövőre is.
Arra is a nyakamat teszem, hogy Koeman-nal lesz valami balhéja.

Szerintem eljutottunk oda, hogy ebben az évben már egyértelműen többet fog elvenni Messi, mint adni. De ne legyen igazam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.04. 23:56:54

bence0330 írta:
2020.09.04. 23:37:41
Trincao is beválhat
Miből gondolod, hogy beválik? Mert lőtt 8 gólt a félelmetes portugál bajnokságban? A tartalék csapatban sem volt éppen egy gólvágó. Nekem igencsak Braithwaite 2.0-szaga van, bárcsak ne így lenne.
bence0330 írta:
2020.09.04. 23:37:41

Dembelé felépült
Hajjajj, ne kiabáljuk el. :D

bence0330 írta:
2020.09.04. 23:37:41

Messi meg megint lehoz kb 50 gólt/passzt
Messi termése már tavaly sokat esett vissza, bár még így is messze-messze a legértékesebb és legjobb játékosunk volt, rekordmennyiségű gólpasszal a ligában, és még mindig 25 góllal. De sajnos ő sem lesz már fiatalabb.

Sok gond van itt, a védelem kuka, úgy, ahogy van. Araújo és Todibo talán jelenthetik a jövőt, de elképesztő lutri rájuk építeni a szezont, amikor kettejüknek van összesen egy BL-meccse és 10 meccse a Ligában. Lenglet, Piqué szigorúan a cserepadra elegendőek csak, ha velük állunk ki tavasszal, megint jön egy hármas-négyes-nyolcas. A két fiatal srác jó lehetne, ha lenne mellettük egy rutinos, de még abszolút ereje teljében lévő mester, ahogy Puyol is ott volt Piqué-nek annak idején. Egy rutinos középhátvéd mindenképpen kellene. Suáreznek pedig mindenképpen kellene egy biztos csere. Puig és Fati valóban beválhat, ebben még egyet is értek veled. A hurráoptimizmussal egyelőre kevésbé.

Ami a Messi-interjúban feltűnő volt emellett az az ellentmondás, hogy Messi azt állította, egész évben el akart igazolni, miközben a családja csak nemrég tudta meg a váltási szándékát... Nem sűrűn osztja meg a gondolatait a családjával... Az asszony kezdhet izgulni, miről nem tud még, miről maradt még le az elmúlt egy évben... Lehet, hogy seprűnyéllel várja/várta Leót, aki otthon folytathatja a magyarázkodást...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.04. 23:45:29

LG írta:
2020.09.04. 23:16:54
A diktátor és a gonosz törpe szerepekre is rácáfol.
Nekem most nagyot nőtt a szemembe.
Teljesen egyetértek. Komoly, komplett interjú volt, és nyilván egy megbeszélt interjú, azért az ember látja, hogy mikor hazudik valaki és mikor nem. Messi minden szót komolyan gondolt ebben az egész ügyben, és ilyenkor fogjuk páran a fejünket, hogy milyen viták és pletykák keletkeztek a semmiből, szó szerint a semmiből, mert ő soha egy szót nem szólt, minden spekuláció volt és az anyukám nagynénjének a 3. szomszédja már egyszer látta 100 méterről és hallotta, hogy... típusú történet.

Szerintem ő már nem akart távozni jogi ügy ide vagy oda. Ő is meggondolta volna magát, plusz a család. Szerintem itt csak az elven volt már kiakadva, hogy mi az, hogy nem engedik el, illetve a vezetőségre tudta fogni a bizonytalanságát - szerintem szükségtelenül, hadd bizonytaladjon el valaki 1 hétig, amikor itt volt 20 évet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.09.04. 23:37:41

gránit írta:
2020.09.04. 23:05:21
De sajnos most sem lesznek nagy változások, szinte ugyanazzal a csapattal fogunk nekivágni a szezonnak, amely most is messze van a BL-győzelem esélyétől.
Érdekes, én ezt merőben ellentétesen látom. 5-6 éve először érzem azt, hogy nem egy motivációját vesztett, szürke, fejben megrogyott Barcát látunk egy tiki-taka lassított felvétellel, hanem ténylegesen új csapat fog épülni. Fati és Puig szinte biztos kezdők lesznek, de legalábbis nagy szerepet fognak kapni. Trincao is beválhat, Pjanic valahol Busquets helyén stabilitást adhat, meg egy kis plusz kreativitást mélységből. A támadóközéppálya szekció sokkal kreatívabb, fiatalabb, gyorsabb lesz. Nagyon bírtam régen Rakiticet, és távozókról jót vagy semmit, de én őt tartottam a legtöbbet visszaeső játékosnak az egész mezőnyben. Dembelé felépült, "gamechanger"-nek 18 őszén is remek volt, ha nem sérül le, színt, bátorságot, dinamikát vihet ő is a Barcába. De ha nem, nem dőlünk a kardunkba, van helyettese. Úgy érzem, Puig levesz majd terhet Messi válláról, olyan értelemben, hogy lesz valaki Leo mögött, aki kulcspasszokat lesz képes adni, és nem neki kell egyszerre támadó kp-t és befejezőt játszania Barry Allanként. Lesz a túloldalon egy támadópárja, aki szintén elvisz majd embereket, mert Fati képes 1-2-3 emberrel elbírni, egy az egyben is, kettejükre nehéz lesz figyelnie bármilyen acélvédelemnek is. De Jong egy 4-2-3-1-nél pl a posztján játszhatna végre, Coutinho talán szintén.

A csapat jóval fiatalabb lesz, jóval motiváltabb. Nálam két kérdés marad csak: fő kérdés a 9-es. Suarezt én nagyon szerettem volna, ha félidőkre marad, mert meccseket tud eldönteni még mindig. 30-45 percig meg még szerintem vissza is rudna támadni. De egy csere akkor is kellene rá. Ha nem marad, akkor egy min. Depay szintű csatárnak kell jönnie. Nekem tetszene ő ide.
Mindkét szélsőnek kell egy erős csere, aki kihívást ad nekik.

Griezmannal van egyedül gáz, de ez eddig is így volt, meg sejthető volt, hogy hosszútávon is az lesz. Messi távozásával elhszem, hogy javult volna kicsit, de azért ez összvissz 2 hétig volt téma. Fel kell adni a fickót, eladni, vagy akár kölcsönbe is mehetne, csak ne Fatiék elől vegye el a játékperceket csak azért, mert drága volt, és neve van...

Messi meg megint lehoz kb 50 gólt/passzt a kanadain, annál kevesebbet max akkor, ha Fati extrémmód beválik, és elkezdenek keményen rá is játszani. De azt nem bánjuk.

Szerintem kiváló évünk lesz, ha nem süppedünk vissza a SB, SR stabil kezdő vonalba, de nem érzem most így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2020.09.04. 23:34:20

Marad, majd egy év után elmegy ingyen? Lehető legrosszabb, főleg ha érkezne Xavi... Ez az egész forgatókönyv hűen tükrözi a klub jelenlegi helyzetét.

Érdekes interjú, gondolom eddig fogalmazták, jól sikerült.. Leo a Barca legendája, de az egész futball világé, viszont olvasva ezt a nyilatkozatot, nekem egy mentálisan, rettentően kimerült ember képét formája ez a cikk.. így pedig neki futni az új szezonnak, az újjáépülő Barcának?! Hááát.. de ha megdöglik a pályán és minden kocka a helyére kerül... bárcsak menne egy nagyot, úgy sokkal szebb lenne lezárni ezt a fejezetet, de most bátor leszek és azt mondom, maradni fog. Jön az elnökválasztás, sok minden változhat.. Fu de furcsa ez az egész egyébként..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.09.04. 23:21:32

Az egyik szemem sir a masik nevet. Sír, mert szeretnek már egy messi (lajos, sr, pique, buszkecc) nelkuli barcat latni. Es nevet, mert azert a vilag legjobbja tovabbra is nalunk fog focizni.

Ha most tippelnem kellene, jovore nem fog mar elmenni, az uj vezetes ra fogja venni h maradjon.

Annak orulok h a saganak vege, mostmar ideje lenne a nyuggerek elkuldesenek es az uj jatekosok bejelentesenek. Suareznek, vidalnak, de foleg buszkeccnek mennie kellene, bar sajnos utobbi marad (bar remelem wijnaldumot behuzzuk es a csiga csak sokadik lesz a sorban evi max 1000 percet kapva)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.04. 23:16:54

miro. írta:
2020.09.04. 22:04:52
Ezek utan beall a sorba,es tekerni fog,vagy megmutatja nektek hogy milyen egy igazi hisztis messi,aki elakart menni de nem tudott,es most az elso adando alkalommal fel is adja ez miatt majd?
Megmutathatja,hogy mekkora ikon nalatok.
Most azt mondanám, hogy beáll a sorba. De mégsem lesz ugyanaz. Mert nagyon más, amikor az ember csak kötelességtudatból teszi magát oda, de már nem leli igazán örömét abban, amit csinál, mint amikor valaki extra motivált, úgy érzi, hogy lehető legjobb helyen van, hisz benne, és boldog attól amit csinál.

Sokan gúnyolják Messit, hogy buta, pedig pl. ebből a nyilatkozatból nekem pont az ellenkezője jön le. Szerintem nagyon is reálisan látja a helyzetet, és igaza van abban, hogy neki is és a csapatnak is jót tett volna a távozása.

A diktátor és a gonosz törpe szerepekre is rácáfol. Kihasználhatta volna a népszerűségét, és csinálhatott volna egy komoly balhét, nekimehetett volna keményen a vezetőségnek. De nem tette, csendben akarta elintézni a dolgokat, és amikor már nem lehetett, akkor is visszafogta magát a klubért, és Bartoék is csak odaszúrásokat kaptak. A legtöbb játékos már borított volna asztalt, bilit, mindent!

Nekem most nagyot nőtt a szemembe. Bár azt tartom, hogy mindenkinek jobb lett volna ha távozik, nyilván nem vagyok szomorú, hogy marad. Nem lesz most forradalom és igazi megújulás (mondjuk szerintem ezt rajta kívül a többi nagy öreg, és maga Barto is gátolta volna), de az ő játékát legalább még élvezhetjük. És nem a gyalázatos 8-2 lesz az utolsó meccse, hanem akár a következő szezon végén, akár később, ha az új vezetőséggel mégis hosszabbítana, méltó búcsúsztatást kaphat majd.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.09.04. 23:05:21

"Egész évben mondtam az elnöknek, hogy el akarok menni" - kérdés, hogy akkor miért nem jelezte nyilvánosan június 10-ig a távozási szándékát. Addig kellett volna faxot küldenie, és akkor tényleg leléphetett volna. Csapnivaló ügyvédekkel vetette körbe magát. Biztos voltak szóbeli egyezkedések közte és Bartomeu között, de a gentlemen's agreement ma annyit jelent, mint halottnak a csók. Június 10-ig kellett volna a faxos akciót bedobnia, telekürtölve ezzel az összes lehetséges közösségi médiát, és akkor bizony neki lett volna igaza.

Az is lehet, hogy szó sem volt ilyen egyértelmű távozási szándékról, és a Bayern elleni megsemmisülés, valamint a katasztrófába torkolló bajnoki hajrá rázta meg annyira, hogy a távozás végleg megfogalmazódott benne, de akkor már késő volt. Vagy nem akart perpatvart, amíg a szezon tartott, és tényleg azt hitte, hogy majd ingyen úgyis kisétálhat, a szerződése ellenére. A szurkoló csak találgathat. Mindenesetre az bebizonyosodott, hogy a mantra, hogy a haverjai miatta lebzselhetnek még a csapatban, meg "Messi és barátai" miatt nincs érdemi változás a keretben, nem igaz. Ez a mantra megdőlt. Ő változásokat akar. De sajnos most sem lesznek nagy változások, szinte ugyanazzal a csapattal fogunk nekivágni a szezonnak, amely most is messze van a BL-győzelem esélyétől.

Mindemellett elég ellentmondásos, hogy állítólag egész évben el akart menni, de a családja csak az elmúlt hetekben tudta ezt meg. Mit mondjak, nem nagyon osztja meg a családjával a gondolatait...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.09.04. 23:36:41-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.09.04. 22:56:33

Léfe írta:
2020.09.04. 22:51:24
Érthetőnek érthető de ezt igy elmondhatta volna jóval elöbb is-akkor talán- nincsen ennyi rossz duma. Másrészt annyi szuper év után csak azért mert nem ugy megy nem kellett
volna megprobálni elmenni. Nem lehet egy csapat örőkké extra. A szurkoló Barcelonában még tüntettek is mellette.
Nyilván nem lehet örökké extra egy csapat, de ő úgy érezte (ezt ki is mondta tavasszal de lehet előbb), hogy nem jó a csapat, blre nincs esély.
Ezt most is elmondta, hogy ő azt akarja megnyerni.
33évesen úgy érezhette hogy akkor most ez egy jó pillanat a váltásra, mert itt nem látta a változás irányát, , nem látta esélyesnek a csapatot,
így utolsó esélyként mehetett volna el valahova.

Nekem nincs kétségem afelől, hogy oda fogja magát tenni. Egyszerűen nem teheti meg hogy lazsál meg letojja a meccseket, az rontaná csak leginkább a róla kialakult képet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.09.04. 22:51:24

Érthetőnek érthető de ezt igy elmondhatta volna jóval elöbb is-akkor talán- nincsen ennyi rossz duma. Másrészt annyi szuper év után csak azért mert nem ugy megy nem kellett
volna megprobálni elmenni. Nem lehet egy csapat örőkké extra. A szurkoló Barcelonában még tüntettek is mellette.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2020.09.04. 22:23:36

Egy teljesen őszinte, racionális ember, tulajdonképpen ezen tartalmú nyilatkozatot vártam, mert patthelyzet volt (lásd korábbi hozzászólásom).
Egy grammot nem hazudik, aki ezt nem akarja megérteni, az gyártson továbbra is lejárató tanulmányokat, ahogy az elnök is megtette a club pénzén.

A pályafutása során számtalan alkalommal vitték volna horror fizetés ellenében, de ragaszkodott a közeghez, ami a club szerencséje. Az elmúlt időszakban már érződött a nyilatkozatain, hogy nem látja a sikerek zálogát, de próbált megújulni (32 évesen futott is még egy csúcsszezont), csak ez már kevés volt a nagyobb (csapat)sikerekhez.
30 fölött hiába vagy, voltál az egyik legjobb játékos a labdarúgás történelmében, nem lehet csodát tenni, de a foci már korábban is megmutatta, hogy ha zseniális társak is veszik körül, akkor sem tudsz feltétlenül a csúcsra jutni még egy ilyen kaliberű játékossal sem (lásd Inter BL címe).
Lehet, hogy egy kicsit későn - mert nagyon szerette a clubot -, de megtette volna azt a lépést, amit a károgók vártak, hogy nélküle próbáljanak valamit kiötleni, építkezni, de erre most egy évig még nem lesz lehetőség, mert ha nem játszik, akkor azért lesz bűnös, ha játszik, akkor pedig azért, sokak szemében.

A többiek pedig nyugodtan nyuszikázhatnak tovább, van sapka, nincs sapka "játékkal", de ez a játékos járult ahhoz legjobban hozzá, hogy a Barcelona egy világ márka legyen, amit pár év alatt a jelenlegi vezetés szépen elkezdett leépíteni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.09.04. 22:07:20

Utóbbi egy hétben mondtam a magamét rendesen, de végig nézve az interjút látjuk az érem másik oldalát.

1. Nincs jól, legalábbis látszik rajta hogy nagyon nem boldog.
2. 3szor is megemlíti hogy az elnök azt ígérte neki hogy a szezon végén úgy dönt ahogy akar, tehát valószínűleg Bartomeu és a többi vezető rendesen át vágta.
3. A család sokat számít, gondolom amikor az asszony meg a gyerekek kiverték a balhét akkor már messze nem volt olyan biztos abban hogy eligazol.
4. Szereti a klubot, nem akarja bíróságra vinni az ügyet.
5. A BL fontosabb mint a bajnokság. És igaza is van. Ő BLt akar nyerni, az a legértékesebb trófea.

Nekem úgy tűnik hogy elfogadta hogy valószínűleg már nem lesz körülötte olyan csapat mint a Guardiola vagy az Enrique team, lehúzza még a maradék 2-3 évet aztán kész.

Nyert 4 BLt, 6 aranylabdát meg minden másból egy tucatot. Mire visszavonul valószínűleg meg lesz neki a milliárd eurós vagyon, a család boldog. Nem fog elmenni csak legyen kuss meg nyugalom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése