Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.30. 12:49:53

davi10 írta:
2020.12.30. 11:28:13
Igen, a tegnapi meccsből kell levonni a következtetéseket, hogy milyen lesz a klub következő 10-15 éve :D
Ha Messi a pályán van, akkor Araujo nem bénázik hátul, ez is ugye evidens.
Remélem, hogy nem! Nem a következő 10-15 évről beszéltem, hanem a jelenlegi csapatról, jelenlegi körülmények közt. Messi most olyan szinten emelkedik ki a sok középszerű, esetleg egy-két közepesnél jobb (Dest, Araujo, Pedri...?) játékos közül, mint talán még soha, pedig ő sem fiatalodik már. Egyszerűen nem bírjuk el jelenleg a hiányát, a táblázaton szerintem 2-4 helyet is jelenthet akár a jelenléte.
Megint más helyzetről beszélnénk, ha Fati visszatér, és Koeman távozása után a csapatunk szerintem második legjobb játékosa is újra a pályán lehet. Fati gólokat tud lőni, Puig meg kulcspasszokban tudja valamelyest kiváltani Leo-t. 1-1 minőségi igazolás mondjuk 2 éven belül, és remélhetőleg Messi leköszönésekor - vagy jelentős meggyengülésekor - már nem fogunk úgy függeni tőle, mint most, és nélküle is topcsapat leszünk, még ha talán nem is az első számú BL-esélyesek. De most sajnos ez van, és elég látványos a dolog, még 11-est sem tudtunk belőni nélküle (0/2 Griez és Braith), ami azért elég alap cucc hogy 4/5 legalább menjen be. Nem hogy még helyzeteket kialakítani, meg neadjisten belőni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.30. 11:28:13

bence0330 írta:
2020.12.30. 11:09:10
Nagy szerencsénk van, hogy a fék tegnap nem volt pályán. A játék sokkal ritmusosabb lett, a tiziket is berúgjuk legalább, meg van végre, aki kulcspasszokat osztogasson és gólt lőjön a fék Leo helyett. Igazából minden mesés lett nélküle, meg nem szorított be minket a spanyol bajnokság alja Eibar akár 15 percekre is, mert nem volt ott féknek elöl a védekezésben. Tényleg minden rendben volt nélküle.
Igen, a tegnapi meccsből kell levonni a következtetéseket, hogy milyen lesz a klub következő 10-15 éve :D
Ha Messi a pályán van, akkor Araujo nem bénázik hátul, ez is ugye evidens.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.30. 11:09:10

Nagy szerencsénk van, hogy a fék tegnap nem volt pályán. A játék sokkal ritmusosabb lett, a tiziket is berúgjuk legalább, meg van végre, aki kulcspasszokat osztogasson és gólt lőjön a fék Leo helyett. Igazából minden mesés lett nélküle, meg nem szorított be minket a spanyol bajnokság alja Eibar akár 15 percekre is, mert nem volt ott féknek elöl a védekezésben. Tényleg minden rendben volt nélküle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.29. 12:14:24

Leon írta:
2020.12.28. 21:13:11
Amikor mi voltunk Európa királyai Messivel az élen: 8)
Figyelem hidegrázós videó! :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=98G2Bo0DhUs
Soha nem fogom elfelejteni ezt az estét. Neymar gólja után kint táncoltam este a kertben mint egy hülye, akkor még ennyire oda voltam a csapatért :D

A Liverpool elleni meccs ugyanez volt, csak ott a visszavágón egy életre belém állították a kést.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.28. 21:13:11

Amikor mi voltunk Európa királyai Messivel az élen: 8)
Figyelem hidegrázós videó! :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=98G2Bo0DhUs
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Gerginho88
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.12.23. 19:20:17

2020.12.28. 11:59:34

Nero. írta:
2020.12.28. 01:00:08
Laporta olyan játékosokat igazolt mint Ronaldinho, Deco, Eto’o, Marquez stb.

Jelenleg egy Eric Garciát tudunk hozni, őt is csak úgy hogy valamiért minden áron ide akar jönni, egyébként könnyedén ránk licitálnak pénz tekintetében

Minőségi keret nélkül nagyon nehéz trófeákat nyerni. Egyre gyengébb kaliberű játékosok kerülnek be a kezdő 11be, a vilàgsztárok pedig gyengék. Az edző meg valami olyat próbál játszatni ami már 10 éve sem működött.
Ennek az eredménye az hogy jelenleg BL indulásért küzdünk.

Mentálisan pedig padlón a csapat, azok a játékosok akik részt vettek mindhárom BL-rémálomban, fejben már sosem lesznek a régiek. Egy Eibar vagy egy Mallorca ellen lehet, de amikor jön egy nagy csapat és megszólal a BL himnusz akkor elég nagy szorongás lesz.
Laporta első évében Marquez meg Ronaldinho jött a kövi évben Decoek! De nem is ez a lenyeg! A csapat minőségben jó csak osszekell én végre rakni őket és az ilyen Griezmanokat elzavarni azonnal
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.12.28. 11:52:04

Kar volt ezt a semmitmondo interjut lehozni. Ugyanazokat a lozungokat ismetelgeti miden evben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.28. 08:54:21

bence0330 írta:
2020.12.27. 22:32:54
csababarca írta:
2020.12.27. 21:51:39
szerintem Bence is így értette, hogy erre a szezonra már nagy változás nem lesz.
lehet máshogy értelmeztük a hosszútávot, nekem az évek.

még megy az interjú elvileg, full basic dolgokról beszélgetnek, semmi extra eddig.
Persze, erre a szezonra értettem, meg mondjuk még 1-re, Messi teljesítményétől függően esetleg 2-re. Szóval szerintem 1-2 évig Messi nélkül teljesen esélytelenek vagyunk bármire is. Az újraépítés közben elindulhat, szerintem már most kevesebbet keresik feleslegesen Messit, ezt a vonalat tovább kell nyomni. De a klasszisa még mindig kell a biztos BL-helyekhez, meg mondjuk arra, hogy ne teljesen esélytelenként lépjünk ki a gyepre egy PSG ellen. Mindenkivel egyetértek akik szerint közben az átalakítást szervezni kell mindezek alatt, és edzésen meg meccsen is lehet gyakorolni a felesleges Messi-keresés elkerülését. Edzői kérdés, semmi más.

Szerintem annak kell lennie a célnak, hogy a fiatal csapatot önbizalomban és játékban is szép lassan egyre közelebb hozzuk szintben Messihez, hogy a kilépése ne okozzon nagy törést. Szerintem ez csak 2-3 év múlva fog megtörténni, de majd az interjú/év vége választ ad végleg. Tehát van időnk. Addig meg a mostani, problémáit lassan kiheverő Messi felhúz minket majd annyira, hogy legalább a BL-helyek biztosak legyenek, és ne teljesen esélytelenül menjünk mondjuk egy kupáért, vagy bajnoki címért, neadjisten kis szerencsével, megerősödött védelem esetén egy jó BL-helyezésért. Ő lesz még itt a döntő faktor és a mérleg nyelve az "elmegy" és a "jó" csapat kategória között még 1-2 évig. Ha most valami csoda folytán elmenne, az nagyon komoly törés lenne a csapatban. Reméljük 1-2 év múlva már nem így lesz, hanem kvázi Xaviként távozhat, amikor már csak egy porszeme a gépezetnek, nem pedig az egész motorja.

Amúgy is mindig akkor voltunk igazán sikeresek amikor Messi nélkül is tudott alakítani a csapat. Elég megnézni a 2009-es, 2011-es, 2015-ös/16-os csapatot, ha Messinek épp nem ment akkor ott volt 3-4-5-6 olyan játékos akik képesek voltak megteremteni a különbséget.

Az hogy minden Messin múlik, az inkább a sikertelenség mellékhatása, nem pedig az oka.
Pár éve itt még az volt a kérdés hogy Iniesta hány embert vadít meg, hogy Suarez vagy Neymar rúg-e épp mesterhármast a meccsen, és erre jött rá egy csúcs-Messi is.
Most mi van? Ha kivesszük Messit mit látunk? Bohóc Griezmannokat, és azt hogy a sutáskodó de attólmég a góljait meg-meglövő Suarezt ingyen elengedtük az egyik legnagyobb riválisnak és nincs della utánpótlásra.

Nem akarom Griezmannt bántani, de tökéletesen megszemélyesíti Bartoék átigazolási politikájukat: töketleneket hoznak, túlárazva, úgy hogy semmi keresnivalójuk itt és sokkal jobb alternatívák is voltak.
Nagyon nehéz lesz ezt helyre hozni és súlyos évek lesznek, Messi ha tényleg jót akar magának akkor szezon végén távoznia kell mert nincs 5 éve már sajnos a legmagasabb szinten, a maradék 2-3 szezonját meg tolja le olyan csapatba ahol méltó játszótársai akadnak, mert jelenleg itt a BL helyért zajló küzdelem a realitás.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.28. 01:00:08

Laporta olyan játékosokat igazolt mint Ronaldinho, Deco, Eto’o, Marquez stb.

Jelenleg egy Eric Garciát tudunk hozni, őt is csak úgy hogy valamiért minden áron ide akar jönni, egyébként könnyedén ránk licitálnak pénz tekintetében

Minőségi keret nélkül nagyon nehéz trófeákat nyerni. Egyre gyengébb kaliberű játékosok kerülnek be a kezdő 11be, a vilàgsztárok pedig gyengék. Az edző meg valami olyat próbál játszatni ami már 10 éve sem működött.
Ennek az eredménye az hogy jelenleg BL indulásért küzdünk.

Mentálisan pedig padlón a csapat, azok a játékosok akik részt vettek mindhárom BL-rémálomban, fejben már sosem lesznek a régiek. Egy Eibar vagy egy Mallorca ellen lehet, de amikor jön egy nagy csapat és megszólal a BL himnusz akkor elég nagy szorongás lesz.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gerginho88
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.12.23. 19:20:17

2020.12.27. 23:30:29

Nero. írta:
2020.12.27. 23:09:34
Szerintem az asszony és a gyerekek nem fogják engedni hogy eligazoljon. Lehet hogy nevetséges indoknak hangzik, de a nyári interjúban is mondta hogy azonnal hatalmas dráma lett abból, amikor csak felvetette az angliai kalandot.

Egyébként a helyében eligazolnék, a dolgok jelenlegi állása szerint könnyen úgy végezheti mint Totti vagy Gerrard, hogy azáltal hogy marad hatalmas ikonként lesz számon tartva, de semmilyen jelentős trófeát nem fog nyerni.

Mármint nyilván rengeteg mindent nyert eddig, de ezután itt már nem fog. Ez nem pesszimizmus, ez a realitás. A keret minősége, az inkompetens edzők, a klub bankszámlája, az állandó balhék a vezetőségben nem azt sugallják hogy itt újabb triplákra kell készülni.
Aztán jön Laporta és minden megvaltozik... 17 éve megcsinálta most is megfogja... Maradásra kell sarkallnia! Messiben meg évek vannak és ha valaki akkor neki Laporta garancia az újboli sikerekre!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.27. 23:09:34

Szerintem az asszony és a gyerekek nem fogják engedni hogy eligazoljon. Lehet hogy nevetséges indoknak hangzik, de a nyári interjúban is mondta hogy azonnal hatalmas dráma lett abból, amikor csak felvetette az angliai kalandot.

Egyébként a helyében eligazolnék, a dolgok jelenlegi állása szerint könnyen úgy végezheti mint Totti vagy Gerrard, hogy azáltal hogy marad hatalmas ikonként lesz számon tartva, de semmilyen jelentős trófeát nem fog nyerni.

Mármint nyilván rengeteg mindent nyert eddig, de ezután itt már nem fog. Ez nem pesszimizmus, ez a realitás. A keret minősége, az inkompetens edzők, a klub bankszámlája, az állandó balhék a vezetőségben nem azt sugallják hogy itt újabb triplákra kell készülni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gerginho88
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2020.12.23. 19:20:17

2020.12.27. 22:53:02

bence0330 írta:
2020.12.27. 22:32:54
csababarca írta:
2020.12.27. 21:51:39
szerintem Bence is így értette, hogy erre a szezonra már nagy változás nem lesz.
lehet máshogy értelmeztük a hosszútávot, nekem az évek.

még megy az interjú elvileg, full basic dolgokról beszélgetnek, semmi extra eddig.
Persze, erre a szezonra értettem, meg mondjuk még 1-re, Messi teljesítményétől függően esetleg 2-re. Szóval szerintem 1-2 évig Messi nélkül teljesen esélytelenek vagyunk bármire is. Az újraépítés közben elindulhat, szerintem már most kevesebbet keresik feleslegesen Messit, ezt a vonalat tovább kell nyomni. De a klasszisa még mindig kell a biztos BL-helyekhez, meg mondjuk arra, hogy ne teljesen esélytelenként lépjünk ki a gyepre egy PSG ellen. Mindenkivel egyetértek akik szerint közben az átalakítást szervezni kell mindezek alatt, és edzésen meg meccsen is lehet gyakorolni a felesleges Messi-keresés elkerülését. Edzői kérdés, semmi más.

Szerintem annak kell lennie a célnak, hogy a fiatal csapatot önbizalomban és játékban is szép lassan egyre közelebb hozzuk szintben Messihez, hogy a kilépése ne okozzon nagy törést. Szerintem ez csak 2-3 év múlva fog megtörténni, de majd az interjú/év vége választ ad végleg. Tehát van időnk. Addig meg a mostani, problémáit lassan kiheverő Messi felhúz minket majd annyira, hogy legalább a BL-helyek biztosak legyenek, és ne teljesen esélytelenül menjünk mondjuk egy kupáért, vagy bajnoki címért, neadjisten kis szerencsével, megerősödött védelem esetén egy jó BL-helyezésért. Ő lesz még itt a döntő faktor és a mérleg nyelve az "elmegy" és a "jó" csapat kategória között még 1-2 évig. Ha most valami csoda folytán elmenne, az nagyon komoly törés lenne a csapatban. Reméljük 1-2 év múlva már nem így lesz, hanem kvázi Xaviként távozhat, amikor már csak egy porszeme a gépezetnek, nem pedig az egész motorja.
Messi után ez az időszak kb 5 év... 15 éve róla szól a Barcelona...nezd meg a United.. Fergie óta vergődnek vagy az Arsenal Wenger nélkül vagy a Newcastle Scheraer nélkül de van még kismillió példa.. Edzők JÁTÉKOSOK elnökök akik nélkül egy csapat már nem ugyanaz... Messi nélkül ez a klub már nem ugyanaz lesz... Sajnos mínusz egy csillag...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.27. 22:32:54

csababarca írta:
2020.12.27. 21:51:39
szerintem Bence is így értette, hogy erre a szezonra már nagy változás nem lesz.
lehet máshogy értelmeztük a hosszútávot, nekem az évek.

még megy az interjú elvileg, full basic dolgokról beszélgetnek, semmi extra eddig.
Persze, erre a szezonra értettem, meg mondjuk még 1-re, Messi teljesítményétől függően esetleg 2-re. Szóval szerintem 1-2 évig Messi nélkül teljesen esélytelenek vagyunk bármire is. Az újraépítés közben elindulhat, szerintem már most kevesebbet keresik feleslegesen Messit, ezt a vonalat tovább kell nyomni. De a klasszisa még mindig kell a biztos BL-helyekhez, meg mondjuk arra, hogy ne teljesen esélytelenként lépjünk ki a gyepre egy PSG ellen. Mindenkivel egyetértek akik szerint közben az átalakítást szervezni kell mindezek alatt, és edzésen meg meccsen is lehet gyakorolni a felesleges Messi-keresés elkerülését. Edzői kérdés, semmi más.

Szerintem annak kell lennie a célnak, hogy a fiatal csapatot önbizalomban és játékban is szép lassan egyre közelebb hozzuk szintben Messihez, hogy a kilépése ne okozzon nagy törést. Szerintem ez csak 2-3 év múlva fog megtörténni, de majd az interjú/év vége választ ad végleg. Tehát van időnk. Addig meg a mostani, problémáit lassan kiheverő Messi felhúz minket majd annyira, hogy legalább a BL-helyek biztosak legyenek, és ne teljesen esélytelenül menjünk mondjuk egy kupáért, vagy bajnoki címért, neadjisten kis szerencsével, megerősödött védelem esetén egy jó BL-helyezésért. Ő lesz még itt a döntő faktor és a mérleg nyelve az "elmegy" és a "jó" csapat kategória között még 1-2 évig. Ha most valami csoda folytán elmenne, az nagyon komoly törés lenne a csapatban. Reméljük 1-2 év múlva már nem így lesz, hanem kvázi Xaviként távozhat, amikor már csak egy porszeme a gépezetnek, nem pedig az egész motorja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.27. 21:51:39

davi10 írta:
2020.12.27. 21:44:56
Elsősorban erre reagáltam:
bence0330 írta:
2020.12.27. 20:14:25
Még azzal is egyetértek, hogy 1-1 meccsen akár valamilyen okból kifolyólag jól is elsülhet a dolog, de Messi passzai, tudása, rutinja, és góljai nélkül hosszútávon szerintem semmilyen reális esélyünk nem lehet a bajnokság megnyerésére, de még a top3-ra is csak nagyon nagy szerencsével.
Amúgy van valami offisöl, hogy mi ment az interjúban?
Én 2 twitter bejegyzést láttam ezzel kapcsolatban:
- Nem fog lelépni Június 30-ig
- A választások eredménye után fog döntést hozni

Persze a 2 nem zárja ki egymást, de csak a másodikhoz írták forrásnak magát az interjút.
szerintem Bence is így értette, hogy erre a szezonra már nagy változás nem lesz.
lehet máshogy értelmeztük a hosszútávot, nekem az évek.

még megy az interjú elvileg, full basic dolgokról beszélgetnek, semmi extra eddig.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.27. 21:44:56

Elsősorban erre reagáltam:
bence0330 írta:
2020.12.27. 20:14:25
Még azzal is egyetértek, hogy 1-1 meccsen akár valamilyen okból kifolyólag jól is elsülhet a dolog, de Messi passzai, tudása, rutinja, és góljai nélkül hosszútávon szerintem semmilyen reális esélyünk nem lehet a bajnokság megnyerésére, de még a top3-ra is csak nagyon nagy szerencsével.
Amúgy van valami offisöl, hogy mi ment az interjúban?
Én 2 twitter bejegyzést láttam ezzel kapcsolatban:
- Nem fog lelépni Június 30-ig
- A választások eredménye után fog döntést hozni

Persze a 2 nem zárja ki egymást, de csak a másodikhoz írták forrásnak magát az interjút.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3289
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.27. 21:37:45

Szerintem létezhet köztes megoldás....csak megfelelően kell kivitelezni....pedagógus és empatikus, de karakán, tökös személyiségű edzővel....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.27. 20:54:17

davi10 írta:
2020.12.27. 20:41:04


Meg olyan is, amikor nem is játszott :D

Amúgy nem értek egyet, szerintem az Ő kiesésével/lelépésével pont, hogy hosszútávon lehetünk csak bajnokesélyesek, amikor már mindenki hozzászokott a hiányához és legyőzik azt a berögződést, hogy folyamatosan őt keresik. Nehéz lesz, de ez van.
Akik hangoztatják, hogy jobbak lennénk nélküle, nem hiszem, hogy arra gondolnak, hogy 1 meccsről kivesszük, és akkor mindenki megtáltosodik. Hanem ha végigcsinál a csapat egy alapozást, és lejátszik legalább 5-10 meccset nélküle.
Hosszútávon egyetértek, mivel előbb utóbb eljön ez a pont, így evidens. Nem is erre reflektáltam.
Hanem arra, hogy naív dolog azt gondolni, hogy a jelenlegi állapotában lévő garnitúra markánsan jobb teljesítményt nyújtana Messi nélkül. Persze csodák vannak.
Ezért hangoztatom, hogy Messi eladásával karöltve lehetne kiebrudalni a régi motorosokat, és full rebuild, amihez meg van pár puzzle darab most is, akik nem szívták magukba a Messi csapat féle játékot.

A beidegződések ott vannak a fejekben, lásd Alba, aki ha nincs Messi akkor teketóriázik a beadásoknál, mert első gondolat a Messinek való passz, ha meg nincs, akkor mire újratervez, már késő.
Ezek nem fognak kiírtódni a játékosok fejéből 2-3 meccs alatt.
Majd ha elmegy, akkor lehet azon gondolkozni, hogy hogy léphetünk előre nélküle.
Addig felesleges, mert vele jobb a csapat, ez számtalanszor kiderült már.

Nem akarom ide keverni Neymart, de mikor elment is ment itt a hozsannázás, hogy kikerült Messi árnyékából, jöhet az aranylabda, meg a jobb statok, stb...nah azóta meg se közelítette azt a teljesítményt egyénileg de csapatszinten se, amit itt lerakott, aranylabdától is távolabb került a brazil. Bebizonyosodott, hogy neki kellett Messi, hogy oda kerüljön top 3 közelébe.
Mint ahogy Messinek meg kellett Xavi, Iniesta, vagy később Lajos, Neymar, hogy szintén jó számokat hozzanak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.27. 20:41:04

bence0330 írta:
2020.12.27. 20:14:25
Amúgy is megnézhetjük, hogy mióta elkezdett megint igazán jól játszani, hirtelen több meccset is nyertünk, közötte volt amit ő is döntött el, csak a Valencia elleni lóg ki ebből a sorból.
Meg olyan is, amikor nem is játszott :D

Amúgy nem értek egyet, szerintem az Ő kiesésével/lelépésével pont, hogy hosszútávon lehetünk csak bajnokesélyesek, amikor már mindenki hozzászokott a hiányához és legyőzik azt a berögződést, hogy folyamatosan őt keresik. Nehéz lesz, de ez van.
Akik hangoztatják, hogy jobbak lennénk nélküle, nem hiszem, hogy arra gondolnak, hogy 1 meccsről kivesszük, és akkor mindenki megtáltosodik. Hanem ha végigcsinál a csapat egy alapozást, és lejátszik legalább 5-10 meccset nélküle.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.27. 20:14:25

csababarca írta:
2020.12.27. 20:01:18

Láttunk már ilyet, akkor egyből jön a "felszabadultabbak a fiúk/Griezman mennyivel jobb" vezérfonalú kommentek.

Messi nélkül is képes ez a csapat jó játékra, meg rosszra is. Pont mint Messivel, mivel csapatszintű problémák vannak, ezért lényegtelen kik játszanak.

Az a lényeg, hogy nyerni kellene egy 3-5 meccset zsinórban, egyrészt, hogy ne maradjunk le jobban, másrészt hátha ad egy kis önbizalmat a fejeknek.
Hogy ez most épp Messivel, vagy nélküle történik, nekem édes mindegy.
(persze, aki szentül hiszi, hogy Messi nélkül ez az állomány jobb, azzal nem értek egyet, hogy finoman fogalmazzak)
Egyetértek, most van lehetőség több meccset behúzni, és akár még bajnokesélyessé is válni. Még azzal is egyetértek, hogy 1-1 meccsen akár valamilyen okból kifolyólag jól is elsülhet a dolog, de Messi passzai, tudása, rutinja, és góljai nélkül hosszútávon szerintem semmilyen reális esélyünk nem lehet a bajnokság megnyerésére, de még a top3-ra is csak nagyon nagy szerencsével. Még ha nem is megy jól neki, akkor is elvon pl 3-4 védőt. Rajta kívül csak Fati akit 1 az 1-ben komolyabb védőlétszámmal kellene megtartani, de ő meg sérült. Ráadásul lassan csak ő képviseli a rutint a fiatal csapatban. Jó a fiatalítás, de mindig kell melléjük rutin.
Amúgy is megnézhetjük, hogy mióta elkezdett megint igazán jól játszani, hirtelen több meccset is nyertünk, közötte volt amit ő is döntött el, csak a Valencia elleni lóg ki ebből a sorból.

Ennek ellenére a most következő csapatok ellen nélküle is meg kéne, hogy legyen a győzelem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.27. 20:01:18

bence0330 írta:
2020.12.27. 19:50:39


Most legalább a Messit féknek kikiáltók megnézik, mit csinál a csapat 1-2-3 meccsen nélküle. Mielőbbi jobbulást neki, ha necces, remélem nem tér vissza hamarabb, mint kellene.
Kár, mert pont mostanában kezdett el megint élményszámba menően játszani, ráadásul elkezdte a meccsenkénti góltermelést is.
Láttunk már ilyet, akkor egyből jön a "felszabadultabbak a fiúk/Griezman mennyivel jobb" vezérfonalú kommentek.

Messi nélkül is képes ez a csapat jó játékra, meg rosszra is. Pont mint Messivel, mivel csapatszintű problémák vannak, ezért lényegtelen kik játszanak.

Az a lényeg, hogy nyerni kellene egy 3-5 meccset zsinórban, egyrészt, hogy ne maradjunk le jobban, másrészt hátha ad egy kis önbizalmat a fejeknek.
Hogy ez most épp Messivel, vagy nélküle történik, nekem édes mindegy.
(persze, aki szentül hiszi, hogy Messi nélkül ez az állomány jobb, azzal nem értek egyet, hogy finoman fogalmazzak)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.27. 19:50:39

Chino írta:
2020.12.27. 17:38:13
A Mundo azt írja, hogy a jobb bokája elég rottyon van. Az Eibar ellen biztosan nem játszik (még nem is lesz Barcelonában), de a Huesca ellen is necces, mert csak 1.-én este utazik vissza, addig Argentínában kezelik.
Nem semmi, hogy a 3 legjobb támadónk offon van. #-o

Jó lenne, ha Konrad most kapna lehetőséget.
.
Most legalább a Messit féknek kikiáltók megnézik, mit csinál a csapat 1-2-3 meccsen nélküle. Mielőbbi jobbulást neki, ha necces, remélem nem tér vissza hamarabb, mint kellene.
Kár, mert pont mostanában kezdett el megint élményszámba menően játszani, ráadásul elkezdte a meccsenkénti góltermelést is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.27. 19:49:29

Nem mára volt valami interjú ígérve?
bár gondolom fordítás csak holnap esedékes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.27. 17:38:13

A Mundo azt írja, hogy a jobb bokája elég rottyon van. Az Eibar ellen biztosan nem játszik (még nem is lesz Barcelonában), de a Huesca ellen is necces, mert csak 1.-én este utazik vissza, addig Argentínában kezelik.
Nem semmi, hogy a 3 legjobb támadónk offon van. #-o

Jó lenne, ha Konrad most kapna lehetőséget.
.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.25. 00:29:44

Ha valaki látta az elmúlt 1-2 meccsét, akkor szerintem meg sem fordulna a fejében, hogy Messi el akar menni innen... őszinte gyerekes öröm volt az arcán már vagy 200-300 perce, ráadásul az idő előrehaladtával egyre inkább. Esküszöm jobban élvezi a játékot most mind néha a csúcson tette. Életemben nem láttam tőle ennyi őszinte köszönetet jó lasztikért, társak buzdítását ha kellett, mint mostanság. 1% alá teszem már a távozását, szerintem már a saját játékosi szemszögéből sem menne el (Barto elment, több új játékossal NAGYON jól kijön játékban és látszólag amúgy is, bár utóbbi nyilván feltételezés csak), és akkor még ott a család, a nyelvhiány, a látványos ragaszkodása az otthonához és a megszokott környezetéhez. Eddig azt hittem, hogy az interjú halandzsa lesz, de szerintem még az sem kizárt, hogy bejelenti, hogy innen akar visszavonulni.

Egy élmény nézni amit művel a pályán. Kevesebb gólt rúg, de ugyanannyi eszméletlen megoldása van, mint régen. Pl. egy CR7-Messi összehasonlításban kijön az, hogy Ronaldo még mindig kisiparosként termeli a gólokat, a teste lassabban öregszik, mint Messinek - ez ránézésre is látszik, a felépítésén - de játékban eleve mindig gyengébb volt, és kevesebbet adott mezőnyben, mint Leo, pedig kb egy évvel ezelőttig a gólokat is kb pontosan ugyanúgy termelték, és ez már hatványozottan igaz. Ő gyakorlatilag tényleg már csak gólokat lő, Messi mozgat, passzol, cselez, azért gólokat is lő, és a gólokat kivéve nemigen esett vissza. Ahogy kezeli a lasztit, kiugratja a szélsőket, akár mint ma, fordulásból külsővel bokából... ki tudná még ezt megcsinálni? Egészen érdekes nézni, ahogy szintekkel az összes többi játékos fölött kezeli a labdát, mintha egy erős NBI-es beszabadulna valami megye3-ba. Igazságtalanul könnyűnek tűnik amit művel, szemben a többi profival.

Hozzátenném 7 gólja van, és a szezon harmadánál járunk. És mindezt úgy, hogy az elején pocsék formában volt. Ha kicsit tényleg magához tér - mostanában elkezdett meccsenként gólokat lőni - még hozhat egy erős 25-ös szezont is. Az még mindig nem gyenge. Ma mondjuk simán mesterhármast kellett volna hoznia, de nem jött össze. Majd legközelebb. Nem is ez kell, hanem a Levante elleni döntő gólja még párszor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.24. 16:58:09

https://www.facebook.com/13114644820/po ... 34821/?d=n

Ez jó :D

Casillasnak például nem kell sört venni egy darabig :lol:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése