Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.31. 13:20:23

NovaProspekt írta:
2021.01.31. 13:03:53
Barcahun írta:
2021.01.31. 12:43:54
Ha 500 millió hiányzik a kasszából, keressék fel Baromteut, aki ennyiért igazolta a Remek Coutit, Dembit, és Griezmant, és akkor a fizetésüket nem számolnám, hogy fer legyek. Mondhatjuk úgy is amióta itt volt 1 milliárd ment játékos vásárlásra, ami olyan jól sikerült, hogy nem csupán a fiatalitás jegyében rohangállnak 17 éves játékosok a pályán...
azért bocs, de ez már a másik szélsőség. Félmilliárdot adni Messinek, meg Griezmannékat idehozni azokért a lóvékért ugyanakkora őrültség, ne akarjuk már egyikkel legitimálni a másikat.
Arra értettem hárman együtt annyit nem értek, mint Messi, Couti itt se játszott, Dembi idén új erőnlétivel, meg a belebegtetett szerződésbontással nem sérül meg annyit, de lőtte 2017 óta kb 15 meccsen volt, Grizi egyeneset nem lő a labdába, ehhez képest Messi vállán vitte a csapatot. Azt kell megérteni, hogy egy Messi szintű játékos ennyit ér, gazdaságilag, eredménytől függetlenül, nézd meg a videót, amit küldtem, megnyugtatlak minden gazdasági alapokon működik, mondjuk nem nálunk az tény =P~ , de többi klubbnál igen, és Ronaldo is ennyit keresett, már 2 klubbnál is, Neymar is ennyit keres, csak nem látszik, ahogy a katari alap pénzeli, megnyugtatlak senki nem kap annyit, ami ne érné meg az érdekelteknek. Így működik a világ, max az állami pénzen táplált Magyar klubboknél lehet harmadosztályba 9 millát keresni, vagy az új lapjuknál ilyen hülye cikket írni...

Ja annyi még lemaradt, hogy én sem támogatom ezeket a pénzeket, sőt hányingerem van, ahogy a francia váogatott rappernek öltözött bohócai instázzák a milliós Gucci cuccokba a lifestylet, nem kéne ennyit keresniük! DE összeségében nem kéne, mármint mindenkinek. Messi bérét is az húzza fel, hogy már utánpótlásba 18 évesek Lambokkal járnak, a gát nem változott, ha ők többet keresnek Messi is többet fog, csupán arról van szó iparággá válik a foci, és beömlő pénzek tolják feljebb béreket.
Igen őrültség ez az egész, ez általános jelenség, nem Messi hibája vagy kapzsisága, ha őt elítéljük, akkor az egész rendszert el kell ítélni!
MEgint mondom politika mentesen, csupán példának, ha valaki azt mondja Mészáros csődbe vitte az országot helytálló? Nem igazán, igen ő gyarapodott a legjobban, miközben nagyobb a hitelállomány, mint anno 2008-as válság után, de nem az ő hibája, ha hibának tekintjük egyátalán politikai hovatartozás szerint. Mondjuk megnézem, egy ilyen cikk születik-e majd ott, hiszen a koncepció hasonló, mint ahogyan Messi esete meg lett közelítve =P~
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.31. 13:03:53

Barcahun írta:
2021.01.31. 12:43:54
Ha 500 millió hiányzik a kasszából, keressék fel Baromteut, aki ennyiért igazolta a Remek Coutit, Dembit, és Griezmant, és akkor a fizetésüket nem számolnám, hogy fer legyek. Mondhatjuk úgy is amióta itt volt 1 milliárd ment játékos vásárlásra, ami olyan jól sikerült, hogy nem csupán a fiatalitás jegyében rohangállnak 17 éves játékosok a pályán...
azért bocs, de ez már a másik szélsőség. Félmilliárdot adni Messinek, meg Griezmannékat idehozni azokért a lóvékért ugyanakkora őrültség, ne akarjuk már egyikkel legitimálni a másikat.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.01.31. 12:51:31

Az eddig is nyilvánvaló volt, hogy ocsmány nagy pénzeket rak el és az is, hogy ha marad akkor jelentősen meg kell vágni a fizuját (nálam legalább a felénél kezdődne). Az viszont elég szánalmas, hogy most mindenhol megpróbálják ráverni, hogy miatta van ilyen [auto_cenzúra] helyzetben a klub. Aki követte az elmúlt években a klub gazdasági helyzetét nem érhette nagy meglepetésként ez a szivárogtatás, legalábbis a tartalma. Az meg már megint másik kérdés, hogy hogyan kerülhetnek ki az infók már megint. Azon is meglepődnék ha Barto is megússza majd börtön nélkül, elsődlegesen ő a felelős...
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.31. 12:48:56

Az is érdekes kérdés persze, hogy mennyire sok ez a pénz. (szerintem elképesztően sok)
Ami engem jobban érdekel, hogy mi ez a szivárogtatás már megint, és van-e köze valamelyik elnök jelölthöz? Azért eddig sem lehetett azt mondani, hogy a nyugodt háttér adott volt a jó sportteljesítményhez, de ezek a folyamatos szivárogtatások csak rontanak a helyzeten. Legalább is szerintem.

Az meg, hogy az indexes újságíró ezt hogy tálalja szerintem lényegtelen.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.31. 12:43:54

Barcaforever írta:
2021.01.31. 10:54:50
https://index.hu/sport/2021/01/31/lione ... lona-csod/

Ez brutál összeg tény, de meg kéne vizsgálni a többi játékos fizetését itt és más nagy csapatokban. RM, Atletico, MC, Bayern, PSG.

Azért az, hogy 80% Messinek marad a nevéhez köthető Barca termékeknek, szerintem nagyon sok, az aláírási pénz se gyenge. :D Az a baj, hogy nem is tudom lehet-e vagy érdemes-e Ronaldohoz vagy bárki máshoz hasonlítgatni a fizetését illetve azt amit elért, amit tett a klubért.

Mondjuk ilyen pénzért én a Cadizban is ellennék, nemhogy itt, de hát biztos én látom rosszul. Egyébként lehet, sőt valószínű, hogy őt a pénz már nem igazán motiválja.

Vki pls linkeljen már egy mi, RM, MC, PSG, Bayern fizetési összehasonlítást. [-o<

Én is olvastam a cikket és elég felháborító volt!!
Tisztázzuk a környezetét ennek! Ugye az Indexnél az egyik slepp váltotta a másik politikai sleppet, POLITIKA MENTESEN írom, ki-ki maga igénye szerint helyezze a relációs jelet a kettő közé, az viszont tény, hogy most aztán meg kell mutatni, ez egy Clickbait cikk, egy sportújságíró wannabe jelleggel. Elég szomi.. hogy így..
Legalábbis mikor clickbaites részen túl vagy, a számok és a szakamai tartalom a lókula szintjét sem súrolja. Legalább rendes utánajárás mellett próbálna vki ilyet kiadni a kezei közül.
Messi szerződésének részketeit még mindig csak találgatni tudjuk, ahogy Neymar esetén is ment a trükközés, a LaLiga és az UEFA szigorú fizetési plafonjai miatt.
Nem kétlem 500 millió felett vitt haza, annyit amennyit bármelyik klubbnál megkapott volna, sőt. Aki ért a sportgazdasághoz tudja, mi mennyit ér egy klubbnak és nem a BL címek számával próbálja osszefüggésbe hozni az összegeket. Bár nyilván azok megléte is emelei egy klubb és az ott játszó játékos értékét. Egyébként itt egy remek Youtube videó, plussz a hozzátartozó csatorna: https://www.youtube.com/watch?v=kIRBW8EP6R4&t=368s
Ha 500 millió hiányzik a kasszából, keressék fel Baromteut, aki ennyiért igazolta a Remek Coutit, Dembit, és Griezmant, és akkor a fizetésüket nem számolnám, hogy fer legyek. Mondhatjuk úgy is amióta itt volt 1 milliárd ment játékos vásárlásra, ami olyan jól sikerült, hogy nem csupán a fiatalitás jegyében rohangállnak 17 éves játékosok a pályán...

Ha bűnbakot keresünk, amúgy is egy vezető lehet csak, hiszen ő dönt a gazdasági kérdésekről nem egy játékos, Barcát az vitte csődbe, hogy tövig benyalva hosszabbítottak a katalán játékosokkal, kor-teljesítmény függvényét figyelmen kivül hagyva, mert sportszakamai szint lókula volt és féltek, hogy megfúrják őket, bejött mert ez a bohóc egészen addig húzta, amíg már rongyá nem vertek minket, sőt 8-2 után is azért ment el, mert tudta a legtöbb játékos nem kap már új és kedvező szerződést (covid miatt is) így megfúrták Messivel az élen.
Barca gazdasági bukását keressük akkor itt kell, a fura szimbiózisba, ami a vezető és játékosok között élt, túlfizetett de hallgató és romló, idősödő játékosok és a teljesen inkompetens bohóc között, aki hajlandó volt osztani maradásért cserébe az éves milliárd közeli bevételekből.
Zárva:
Ahonnan a Barca indult 2015-ben, igazából kisebb csoda volt ilyen mélyre jutattni, így elherdálni milliárd eurókat, jelenleg már kész stadionnal, és 2 millárd értékű kerettel rendelkezhetnénk, most nagyobb esélyünk vana csődre, mint a BL-re, és azt hogy egyátalán még nem vagyunk ott, hogy még a Barca évekig versengett, okozott örömöt emberek millióinak egyetlen embernek köszönhetjük kedves ostoba cikkíró Úr, azpediglen: Lionel Messi.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.31. 12:25:14

Barcaforever írta:
2021.01.31. 10:54:50
https://index.hu/sport/2021/01/31/lione ... lona-csod/

Ez brutál összeg tény, de meg kéne vizsgálni a többi játékos fizetését itt és más nagy csapatokban. RM, Atletico, MC, Bayern, PSG.

Azért az, hogy 80% Messinek marad a nevéhez köthető Barca termékeknek, szerintem nagyon sok, az aláírási pénz se gyenge. :D Az a baj, hogy nem is tudom lehet-e vagy érdemes-e Ronaldohoz vagy bárki máshoz hasonlítgatni a fizetését illetve azt amit elért, amit tett a klubért.

Mondjuk ilyen pénzért én a Cadizban is ellennék, nemhogy itt, de hát biztos én látom rosszul. Egyébként lehet, sőt valószínű, hogy őt a pénz már nem igazán motiválja.

Vki pls linkeljen már egy mi, RM, MC, PSG, Bayern fizetési összehasonlítást. [-o<
Azért én kétkedve fogadom az újságíró megközelítését a témában.
- 2017-ben még a klub költségvetése állítólag nagyon jól állt. Játékosok horror áron való megvásárlása. (Ha beváltak volna, senkinek egy szava nem lenne)
- Elíndították a stadion építést.
- Nem volt még járvány, dőlt a pénz.
- Egy játékos sem tárgyal a klubbal. A menedzserek, akik kibrusztolják a szerződést. Ők teszik a játékos elé az aláírandót. Szerintem egy játékos sem foglalkozik azzal, hogy milyen körülmények között köttetett.
Szerintem nem etikus Messi nyakába varni a Barcelóna csődjét. Ez inkább az ő lejáratására íródott.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1940
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.31. 11:54:29

Barcaforever írta:
2021.01.31. 10:54:50
Vki pls linkeljen már egy mi, RM, MC, PSG, Bayern fizetési összehasonlítást. [-o<
https://pbs.twimg.com/media/Eg5AecuXkAA1B9k.jpg

Ennél jobbat nem fogunk tudni találni, ez 2018/2019. Ez a Messis összeg botrányos amúgy. Egy ideje írogatom már, hogy a "horror fizujaink" jó része Messinek tulajdonítható, illetve annak, h az ő fizuja a többiekét is felfelé húzza. De elég sokat is hozhatott a klubnak, az tény.

Nekem egyébként az volt az infóm eddig, h a szerződése 100+70*4 = 380 millió euró körüli volt eddig (aláírási pénz + négyéves fizetés bruttóban), de pl. hűségbónuszról nem tudtam.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.31. 10:54:50

https://index.hu/sport/2021/01/31/lione ... lona-csod/

Ez brutál összeg tény, de meg kéne vizsgálni a többi játékos fizetését itt és más nagy csapatokban. RM, Atletico, MC, Bayern, PSG.

Azért az, hogy 80% Messinek marad a nevéhez köthető Barca termékeknek, szerintem nagyon sok, az aláírási pénz se gyenge. :D Az a baj, hogy nem is tudom lehet-e vagy érdemes-e Ronaldohoz vagy bárki máshoz hasonlítgatni a fizetését illetve azt amit elért, amit tett a klubért.

Mondjuk ilyen pénzért én a Cadizban is ellennék, nemhogy itt, de hát biztos én látom rosszul. Egyébként lehet, sőt valószínű, hogy őt a pénz már nem igazán motiválja.

Vki pls linkeljen már egy mi, RM, MC, PSG, Bayern fizetési összehasonlítást. [-o<
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.30. 23:55:49

Di Maria nagyon komoly szöveget nyomott le....: feleségem azt mondta, ha Messi jön, akkor bármi áron maradjak Párizsban, ha szakácsnak kell legyek akkor is.....:)))
Jobban belegondolva egy argentín lobby, Ney és a "feneketlen" pénztárca....komoly trió ez így
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.01.30. 20:32:26

Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Zsoklop6
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2020.09.15. 12:07:31

2021.01.30. 11:38:36

bence0330 írta:
2021.01.30. 09:34:49
Zsoklop6 írta:
2021.01.30. 08:56:42
https://m.nemzetisport.hu/minden_mas_fo ... ja-2807467

Szokásos NSO minőség, csak akkor lehetsz te a világ legjobbja hogyha legalább egyszer nyertél Világbajnokságot. 😀
Sosem értettem ezt :D És ha monduk Fati nem spanyolosítaná magát és mondjuk a világ legjobbja lenne a jövőben, csak épp Bissau-Guinea a születési helye? :D Akkor nem is lehetne a legjobb? Ez szerintem egy nagy vicc.

Amúgy akárhol elég nagy számú szavazatú versenyt láttam, ahol a nagy számok törvénye érvényesül, mindenhol toronymagasan Messi az első, a 2. helyen meg néha csere van CR7 és Maradona között. Szerintem ezzel a hülyeséggel nem kell foglalkozni, amikor valaki leírja a véleményét. :D CR7-nél is, amikor minden szám Messit igazolja, és nem tudnak mit kitalálni, akkor benyögik, hogy "Mer' ő több bajnokságban is megcsinálta ugyanezt..." Szóval azért lenne jobb az argentinnál, mert Messi egy csapatnál maradt (talán) egész karrierjében? Ez mégis milyen érv? :D :D
Az első részével eleve nem értek egyet, az ilyen "mi lenne ha" példáknak sosincs értelmük, de értem mire gondolsz úgy alapvetően. A második része pedig pontosan leírja ahogy én véleledek. Milyen érv az hogy "hát ő nem nyert VB-t, nem nyert annyiszor BL-t"? Mikor pedig mondjuk Messi megnyer mindent a csapattal egy tőle mondjuk enyhén visszafogottabb teljesítménnyel, és minden egyéni díjat bezsebel akkor az a probléma hogy "hát miért ő kapja, a csapat vitte őt a hátán", mikor pedig haldoklik a csapat, viszont ő elképesztően klasszis teljesítménnyel viszi előre a csapatot, akkor pedig azért nem érdemli meg, mivel semmit nem nyert csapatszinten. Vicc. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.30. 09:34:49

Zsoklop6 írta:
2021.01.30. 08:56:42
https://m.nemzetisport.hu/minden_mas_fo ... ja-2807467

Szokásos NSO minőség, csak akkor lehetsz te a világ legjobbja hogyha legalább egyszer nyertél Világbajnokságot. 😀
Sosem értettem ezt :D És ha monduk Fati nem spanyolosítaná magát és mondjuk a világ legjobbja lenne a jövőben, csak épp Bissau-Guinea a születési helye? :D Akkor nem is lehetne a legjobb? Ez szerintem egy nagy vicc.

Amúgy akárhol elég nagy számú szavazatú versenyt láttam, ahol a nagy számok törvénye érvényesül, mindenhol toronymagasan Messi az első, a 2. helyen meg néha csere van CR7 és Maradona között. Szerintem ezzel a hülyeséggel nem kell foglalkozni, amikor valaki leírja a véleményét. :D CR7-nél is, amikor minden szám Messit igazolja, és nem tudnak mit kitalálni, akkor benyögik, hogy "Mer' ő több bajnokságban is megcsinálta ugyanezt..." Szóval azért lenne jobb az argentinnál, mert Messi egy csapatnál maradt (talán) egész karrierjében? Ez mégis milyen érv? :D :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zsoklop6
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2020.09.15. 12:07:31

2021.01.30. 08:56:42

https://m.nemzetisport.hu/minden_mas_fo ... ja-2807467

Szokásos NSO minőség, csak akkor lehetsz te a világ legjobbja hogyha legalább egyszer nyertél Világbajnokságot. 😀
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.01.28. 15:15:59

https://youtu.be/zyIgPqOpMWY

1:40-től. Soha senkiről nem hallottam még ilyet.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.01.20. 13:31:24

Az a baj, hogy sokszor nehezen adnak sárgát, pl. Messi pirosa előtti belépés is azonnali sárga kellett volna legyen. Emiatt ha az ellenfél elosztja a szabálytalanságokat, akkor megúszhatja kiállítás nélkül. Így tett most a Bilbao is. Sajnos, a foci az egyszerű szabályok miatt is népszerű, nehéz változtatni ezeken. És azvicc lenne, ha a sárgákat is VAR-oznák, inkább ahogy lesnél, a sárgát is hamarabb kellene adni, védve ezzel a támadókat. És persze a színlelést kamerakép alapján lehessen utólag büntetni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.20. 09:50:29

Subinho írta:
2021.01.20. 06:44:38
Megérdemli Messi a büntetést, ez nem kérdés, de amennyit faragják ezeket a játékosokat, nem csodálkozom rajta, abszolút érthető. Lehet türelmesnek lenni, de a végtelenségig nem, egyszer elszakad a cérna. Ez egy tasli, de cserébe mennyit faragják ezeket a játékosokat a védők. És ugyanígy kiállnék mellette, ha nem Messi, hanem CR, Ibra, Mbappé csinálta volna. Neymar más tészta, ő azért rengeteget színészkedik, de talán azért, mert kap ö is rendesen.
Messi 1 tasli 750 meccs alatt, cserébe meccsenként nem egy szabálytalanság, faragás, rugdosódás... Nem is mérhető össze. És ettől nem sérül meg senki, egy lábra irányuló szándékos rúgás, taposás meg... Lásd: Ramos, Pepe és társai.
Teljesen egyértelmű, ha rajtam múlna, ezek a játékosok az első, de legkésőbb 2. igazi vadulásuknál olyan büntetést kapnának, amitől elmenne a kedvük a továbbiaktól. Minimum fél, de inkább 1 év eltiltás.

Persze egy ilyen igazi baromnál, mint Pepe (ő szerintem komplett elmebeteg volt, Ramos inkább volt számítóan durva), nem számítana semmit, mert elborul, és pár másodpercig nem tudja felmérni szerintem a következményeket, és mindenképp megcsinálná. Tehát elrettentés nemigen lenne, de legalább utána ülne mondjuk 1 évig a lelátón, mondjuk valahogy kötelezve a klubot eltiltás után jelentősen csökkentett fizuval.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.01.20. 09:35:08

egy kissé más szemszögből: Messivel kapcsolatban elterjedt -gyakorlat- hogy legjobb ha felrúgják.
az én bajom az, hogy ezt a szándékot kifejező, megvalósító, sorozatos szabálytalanságot a bírók elnézik! Messi megkap az x- ből y szabadrúgást és ennyi.
ezért én a piros lapot a bíró sporinak adtam volna ez után a meccs után. legfőképpen azért, mert ha az első szabálytalanságot (ahogy az a barom neki rontott!) lefújja nincs a második.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.01.20. 09:30:16

Legalább pihen egy kicsit...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.20. 06:44:38

Megérdemli Messi a büntetést, ez nem kérdés, de amennyit faragják ezeket a játékosokat, nem csodálkozom rajta, abszolút érthető. Lehet türelmesnek lenni, de a végtelenségig nem, egyszer elszakad a cérna. Ez egy tasli, de cserébe mennyit faragják ezeket a játékosokat a védők. És ugyanígy kiállnék mellette, ha nem Messi, hanem CR, Ibra, Mbappé csinálta volna. Neymar más tészta, ő azért rengeteget színészkedik, de talán azért, mert kap ö is rendesen.
Messi 1 tasli 750 meccs alatt, cserébe meccsenként nem egy szabálytalanság, faragás, rugdosódás... Nem is mérhető össze. És ettől nem sérül meg senki, egy lábra irányuló szándékos rúgás, taposás meg... Lásd: Ramos, Pepe és társai.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.19. 22:36:56

sansz írta:
2021.01.19. 22:22:19
Hát most átkozottúl nagyot csalódtam. Azt hittem a hozzászólásodat látva,hogy itt elszabadult a pokol és vér istennek ígért áldozati rítusok lesznek.
Ehhez képest nagyon nem kampányolt senki sem az erőszak mellett. Dobhatom el a popcornt :(
Azt hozzátenném hogy az amit Messi, Neymar vagy a többi cselezős srác kap az sokkal többet árt a testi épségnek,mint a tasli. És pont ezért nem szeretem mikor Neymart támadják a színészkedésért. Embereket ez jobban zavar,mint mikor lábat tör az ellenfél. Neymar a szabadok felét nem kapja meg,ami járna neki. Rájátszik, de tegye is, így kevésbé megy el addig,hogy teljesen szétrúgják. Amúgy szerintem ez döntés kérdése, Messi keveset esik, jó szabadrúgáshelyeken inkább. Benne szerintem az van,hogy ha földre kerül, szabadot kap, neki csak fárasztó feltápászkodni és vége az akciónak. Lehet egy kicsivel több eséssel több lapot kapnának róla, fene tudja.
De az igaz,hogy ütés ide vagy oda, nem való pályára, viszont egyáltalán nem kár érte. Szerintem jól jött ez most, a kupa mindegy, az Elchet meg oldják meg nélküle.
Egy korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy amúgy teljesen mellette lennék a sokkal komolyabb büntetéseknek a kreatív cselezők ellen irányuló favágásokkal szemben. Extremista tudok lenni ilyen szempontból, lehetne minden egyértelműen szándékos fault piros, vagy ha ezt nem bírnák el a csapatok, mert 8-an maradnának meccs végére, akkor 2-3 meccses eltiltás meccs után, vagy bármi. Totálisan elfogadnám, sőt. De jelen körülmények között ezek mind szabályok által engedett faultok, néha sárgát érnek, néha nem. Ez van...
Messi magatartása ezeknél az eseteknél általában példás, ahogy mindenki írta is. Nem reklamál (max ha tényleg valami brutális dolog történt, vagy valamit nagyon jogosulatlanul engednek tovább), nem heverészik, felpattan, tovább megy, bevágja - lásd Napoli elleni nyári gólját, félelmetes volt, nálam sima Puskás-jelölt lett volna.
De ez nem menti fel az alól, hogy dühből fejbevágott valakit. Szerintem. A fellebbezés vicc kategória, szerintem egyrészt örüljünk, másrészt ahogy írtad, szerintem is tökéletes időzítés volt, kupán amúgy is pados lett volna, Elche meg meglesz tán. Pihizzen, jöjjön rendbe, mindenkinek jobb lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.01.19. 22:22:19

bence0330 írta:
2021.01.19. 20:16:46
Azért az erőszak mellett ne kampányoljunk már. Nehogy már konkrét ütéseket és rugdosásokat el lehessen nézni. Tényleg képzeld el ugyanezt valahol egy főtéren... mehetnének bíróságra mind. Ez egy sport, senki testi épsége nem ér kevesebbet, illetve inkább mindenki testi épsége többet ér. A bosszút meg véletlenül sem szabad tolerálni sehol sem. Ha engednénk, szerintem órákon belül mindenki mindenkit páholna az egész világon.
Hát most átkozottúl nagyot csalódtam. Azt hittem a hozzászólásodat látva,hogy itt elszabadult a pokol és vér istennek ígért áldozati rítusok lesznek.
Ehhez képest nagyon nem kampányolt senki sem az erőszak mellett. Dobhatom el a popcornt :(
Azt hozzátenném hogy az amit Messi, Neymar vagy a többi cselezős srác kap az sokkal többet árt a testi épségnek,mint a tasli. És pont ezért nem szeretem mikor Neymart támadják a színészkedésért. Embereket ez jobban zavar,mint mikor lábat tör az ellenfél. Neymar a szabadok felét nem kapja meg,ami járna neki. Rájátszik, de tegye is, így kevésbé megy el addig,hogy teljesen szétrúgják. Amúgy szerintem ez döntés kérdése, Messi keveset esik, jó szabadrúgáshelyeken inkább. Benne szerintem az van,hogy ha földre kerül, szabadot kap, neki csak fárasztó feltápászkodni és vége az akciónak. Lehet egy kicsivel több eséssel több lapot kapnának róla, fene tudja.
De az igaz,hogy ütés ide vagy oda, nem való pályára, viszont egyáltalán nem kár érte. Szerintem jól jött ez most, a kupa mindegy, az Elchet meg oldják meg nélküle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.19. 20:16:46

Azért az erőszak mellett ne kampányoljunk már. Nehogy már konkrét ütéseket és rugdosásokat el lehessen nézni. Tényleg képzeld el ugyanezt valahol egy főtéren... mehetnének bíróságra mind. Ez egy sport, senki testi épsége nem ér kevesebbet, illetve inkább mindenki testi épsége többet ér. A bosszút meg véletlenül sem szabad tolerálni sehol sem. Ha engednénk, szerintem órákon belül mindenki mindenkit páholna az egész világon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.01.19. 20:14:12

Ennél azért nehéz megítélni, hogy Pepe csak sután elvétette a rúgást a földön fekvő játékos esetében vagy pont annyit simított rajta, hogy érezze a törőedést a túlzottan nagyot homorító csatár:)

Nagyon utálom a színészkedést és nem csodálkozom azon sem, ha Messinek is néha felmegy a pumpa, mert Ő maga a pályafutása során nagyon sokszor vitt tovább egy akciót akkor is, amikor szabálytalankodtak vele szemben, nem dobálta teátrálisan magát a 16-oson belül, de fordítva számtalanszor játsszák el a nagy halált a suta módon védekező játékosok, ha valamit esetleg Messire is lehet "kenni" egy akciósorozat során.

hajnesz írta:
2021.01.19. 19:52:33
Gaillard írta:
2021.01.19. 19:33:37
Megnéztem többször a felvételt, s ez egyáltalán nem volt kirívóan durva, erős, a másik testi épségét veszélyeztető ütés, főként a játékosok fizikumát tekintve.
Kb. annyi energiát tett bele Messi, mint a szabálytalansági sorozatot kezdeményező, provokáló ellenfél, csak más módon.
Az igazságérzetem azt mondja, végignézve a cselekménysorozatot, hogy simán továbbengedtem volna a játékot (még ha szabályellenes), mert nem torkon ütötte, szemen nyomta, a másik egészségi állapotát komolyan veszélyeztető (hátulról mondjuk achillesre rúg, Ramos módon összekulcsolja a másik lábát szalag szakadást, törést veszélyét hordozóan, stb. ) cselekményt követett el, hanem szimplán kompenzálta a sérelmeit (úgy hogy esélye és kedve se legyen az ellenfélnek újra lefaltolnia), s amivel tovább tudta volna vinni az akciót is egyben.
Ha jobban belegondolok igazad van. Amit még nem értek, hogy Pepét hogy állíthatták ki a Getafe ellen, mikor Casquero gyáva módon lefeküdt elé, és nem volt hajlandó felkelni.Pepé csak le akarta rúgni a pályáról, hogy folytatódhasson a meccs, erre kapott 9 meccs eltiltást..Pedig teljesen igaza volt a portugálnak, valahogy csak meg kell bosszulni az egész meccses sérelmét. Ja és a srácnak nem veszélyeztették az életét, sem a testi épségét, szóval épp foytatódhatott volna a játék.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.01.19. 20:01:10

Teljesen megértem az érvelésedet, de ha például ebben az esetben a másik játékos nem kap semmilyen megrovást, akkor meg a szabálytalanság könnyelmű alkalmazását legalizálják.

Messi jó példa arra, hogy még aggastyáni korban is általában csak szabálytalankodni tudnak vele szemben (néha csak visszanézve látom, hogy tényleg belerúgtak, még most is olyan gyors mozdulat sorokra képes) és mivel állandóan fújni kellet volna emiatt a pályafutása során a bíróknak, illetve Messi a "nagysága" ellenére csak akkor esik össze, ha már a szabálytalanság miatt nincs esélye érdemben továbbvinni az akciót vagy annyira betalálnak nála, hogy tényleg képtelen rá, ezért a tolerancia szintet is feljebb emelték az Ő esetében, azaz majd ha a második rúgás is eltalálja, ha már harmadszorra is visszahúzzák egy akción belül, stb.
Még így is a legtöbb szabadrúgást kapja - döntő többségében jogosan -, de ha teljesen objektívek lennének vele kapcsán, akkor folyamatosan pontozódnának (lapozódnának) ki róla az ellenfél játékosai és kétszer ennyi szabadrúgást kaphatna egy mérkőzés során.

Busi még az a karrakter, aki kapcsán mindig a szimulálást hozzák fel, pedig számtalan felvételen bebizonyosodik, hogy a nyurga lábaival és ösztönös mozgásával ezerszer betalálnak vele szemben, szinte minden mérkőzésen valaki a lábfején köt ki legalább egyszer vagy rúgják fel hátulról szabálytalanul szerelve. Amennyiben lenne statisztika, sokan csodálkoznának, hogy mennyiszer trafálták telibe.


Máshogy látjuk a dolgot, de ez nyilván nem baj. :) Annyi, hogy nekem ez a mondat: "szimplán kompenzálta a sérelmeit" pont az érvem lenne - ez kvázi a bosszú fogalma, amit nem tolerál senki és semmi.
Azért ha ezt el lehetne engedni, akkor nem sok féket szabna a döntés, és mindenki ütlegelni kezdhetné büntetés nélkül a másikat focipályán meg még tán azon kívül is :D
[/quote]
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.19. 19:52:33

Gaillard írta:
2021.01.19. 19:33:37
Megnéztem többször a felvételt, s ez egyáltalán nem volt kirívóan durva, erős, a másik testi épségét veszélyeztető ütés, főként a játékosok fizikumát tekintve.
Kb. annyi energiát tett bele Messi, mint a szabálytalansági sorozatot kezdeményező, provokáló ellenfél, csak más módon.
Az igazságérzetem azt mondja, végignézve a cselekménysorozatot, hogy simán továbbengedtem volna a játékot (még ha szabályellenes), mert nem torkon ütötte, szemen nyomta, a másik egészségi állapotát komolyan veszélyeztető (hátulról mondjuk achillesre rúg, Ramos módon összekulcsolja a másik lábát szalag szakadást, törést veszélyét hordozóan, stb. ) cselekményt követett el, hanem szimplán kompenzálta a sérelmeit (úgy hogy esélye és kedve se legyen az ellenfélnek újra lefaltolnia), s amivel tovább tudta volna vinni az akciót is egyben.
Ha jobban belegondolok igazad van. Amit még nem értek, hogy Pepét hogy állíthatták ki a Getafe ellen, mikor Casquero gyáva módon lefeküdt elé, és nem volt hajlandó felkelni.Pepé csak le akarta rúgni a pályáról, hogy folytatódhasson a meccs, erre kapott 9 meccs eltiltást..Pedig teljesen igaza volt a portugálnak, valahogy csak meg kell bosszulni az egész meccses sérelmét. Ja és a srácnak nem veszélyeztették az életét, sem a testi épségét, szóval épp foytatódhatott volna a játék.
Válasz küldése