Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.01. 08:59:55

Ez igazából egy cassiusi jelenség. Ha megy a szekér, azt "kell" ledöfni, akinek ez köszönhető, mert ez a mentalitás el akarja hinni, hogy nélküle is menne. A Jordan-korszakban ugyanez történt, csak ott a klubvezetés és a szurkolók hozzáállása ennek a fordítottja volt. Fel sem fogta a Bulls vezetősége, hogy Jordan miatt volt minden, amit másfél évtized alatt elértek. Ott is ugyanaz volt a mantra, hogy senki nem nőhet a klub fölé blablabla, miközben a pali kisujja többet ért azoknál, akik őt szurkálták. Azt hitték, nélküle is hengerelnek majd, aztán hoppá, jött a fekete leves, amikor lelépett.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.01. 08:41:21

Beszállok én is ebbe a gonosz Messi témába.
Szerintem az éremnek 2 oldala van. Egyrészről nézzük meg, Messi mit tett a klubbért ebben az 5 évben? Gyakorlatilag a hátán vitte a csapatot, nélküle ilyen Griezman, meg Dembelé félékkel sehol nem lennénk. Nagyon sokat köszönhetünk neki, ugyanakkor ez az összeg azért már nekem is túlzás. A klub jelenlegi adósságállományának a fele... felfoghatatlan mekkora pénz, ennyit egyetlen ember sem kereshet. Értem, meg kell tartani, de egy 100-200 milliós összeg senkinek nem szúrná a szemét, de ekkora? Viszont azt is vizsgálni kell, hogy mennyi pénz folyt ki csak az utolsó 2 évben a kasszából? Griezman 120 millió, meg vagy 40 a fizuja (Suarezé ha jól tudom fele ennyi volt), Coutinho 150 milla, aki 1 évet kölcsönben volt, Dembelé 115 milla, aki a szezon 70%-ban sérül, a másik 30-ban meg a meccsek felén nyújt elfogadható teljesítményt, Umtiti, aki kiharcolta a magas fizetést és gyakorlatilag 3 éve táppénzen van, évi kb. 5 meccsel itt lehet még mindig.
Ezek azért komoly összegek! Csak az igazolások 385, plusz a fizuk hozzá még ebben a 2 évben vagy 150-160 millió. Összesen cirka 545 millió! Namost ha azt vesszük, hogy Messi egyedül többet tett, mint a felsorolt urak együtt, akkor ehhez viszonyítva kb. egál a történet.
Ahogy írtam is, túlzás Messinek ez a pénz, senki, egyetlen ember sem kereshet ennyit, DE még nagyobb túlzás ennyi kutyaütőnek kifizetni gyakorlatilag még egyszer ennyi pénzt!
Ha Messi pénze a klub adósságának a fele, akkor a másik fele a fent leírtak...
Bartomeu elnöknek megköszönhetjük ezt a fantasztikus gazdálkodást!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.01. 08:27:19

Barcahun írta:
2021.01.31. 20:58:58
davi10 írta:
2021.01.31. 20:14:18
Akkor ebben nem értünk egyet! :D
Szerintem nem érted amit a kolléga írt, és abban bőven van ráció. Természetesen lesz és volt klubb, csak nem ugyanolyan. Abszolút valós az a meglátás is, hogy pár évre eltűnni látszunk majd, mint ahogy a Real is tette Roni után, és itt az ellen példa, hogy létezik ilyen összefonódás. Az általad írt csapatok sikerben pedig a közelébe nem járnak az elmúlt 10 évet nézzük a Barcának és a Reálnak sem. Messin sosem múlt nem vittük többre az elmúlt pár évben, sőt miatta vittük addig, és legyünk őszinték Poolos zárlatig simák voltunk, kevesen múlt nem nyertünk BL-t, akkor meg nem is lenne miről beszélni.
Abban egyetértek, hogy lesz új arc, Ronaldinho-nál is azt hittük vége, előtte brazil Ronáldónál, előtte Maradonánál. Szóval mindig felkap valakit a foci népe, nem fog senki leállni a foci nézésével mert Messi visszavonul, lesznek új kedvencek, mégha annyira jók nem is mint Messi. Simán jöhet Mbappé pár év múlva, és akkor újból lesz mezeladás, stb stb.
De ne írjuk le a Messi faktort, gazdaságilag sem, és ne gondoljuk bármelyik klubb sikeres, maximum szerencsésebb volt nálunk. Bayern is nyögte Robbent, Riberyt feltámadt, PSG-t a nullából felépítették, United nyögi Fergussont, és sorolhatnánk még.
Majd lesz valami, én örülök láttam Messit, biztos lesz mint mesélni az unokáknak.
Ez így van. Volt csapat Messi előtt is, csak közel sem olyan. Ijesztő összehasonlítani a klub trófeáinak számát a Messi-korszak kezdete előtt és után. Hihetetlen különbség van az arányokban, időarányosan szinte felbillen a mérleg. A klub kereskedelmi bevételei évente kb. 300 millió euróra rúgnak, ennek nagy részét Messi generálja. Ez nélküle bizony be fog szakadni, ha nem lép valaki a helyébe. Nagyon fontos, hogy egy klubnak legyen arca, legyen ikonja. Dőlt a pénz Messinek köszönhetően, a Barca a világ legnagyobb bevételű klubjává vált, csak nem jól gazdálkodott a pénzzel. Nagyon el lettünk kényeztetve az elmúlt másfél évtizedben, és nagyon sok szurkoló magától értetődőnek veszi, hogy a klub az élmezőnyben van, miközben ez nem magától értetődő. Ezért is sajnálom a 2010-es években elpuskázott lehetőségeket a BL-ben. Ahogy Arthur is írta, benne van a pakliban egy lecsúszás, ahogy azt is el kell felejteni, hogy egy győzelem után fanyalogjunk, mert nem nyertünk elég szépen. Ezen én már rég túl vagyok, minden kiszurkolt, kikönyörgött győzelemnek örülök. Már rég nem tartunk ott, hogy egy győzelem után fintorogjunk, ez az elmúlt másfél évtized luxusa, ami már nem reális. Ha győzünk, én már örülök, minden ezen felüli csemege pedig plusz öröm.

Emlékszünk még azokra az időkre, amikor Barca-szurkolónak lenni különc dolognak számított. A Kluivert-mezemmel nagy feltűnést keltettem, persze jóképű is vagyok, ez kétségtelen, de az a csoda, ami a klubbal a Messi-korszakban történt, nem magától értetődő.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.31. 23:20:34

Ja, nagyot ment, mondjuk tőle ez már nem meglepetés.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 23:15:31

Atya ég ezek a számok nehogy már igazak legyenek. A cikk 4 évre írt évi 138 millát. Ez már önmagában 552 millió. Plusz még 193 millió bónuszban? Ne már ez szerintem irreális szerintem. Ennyi pénz a psgben sincs. Én ilyen évi 70 milára emlékszem bruttóban, ami azért durva, mert szerintem a többiek közül a felét sem keresik sokan, de a tized részét sem páran. Ehhez képest a 138 az nagyon erős. És oké, hogy sokszor emelték, de ez irgalmatlan sok pénz.

Ezen a listán is pl kevesebbet írnak, és ha megnézzük egy salah és mbappehoz képest?

https://www.fourfourtwo.com/features/th ... world-2020

Én ezeket a számokat nem tudom elhinni.

Ha az összes fizu 555 és abból jön le a 193 bónusz, az 362 milla 4 évre, ami evi 90 milla ami hihetőbb, de azért a linkelt 78 millahoz képest már az is rengeteg. Főleg a többiekhez képest. Akkor ilyen suarezt elzavartunk mert a fizujaval megsporoltuk messi kb negyed éves fizujat, vagy mi? Hű de nem lennék az új elnök helyében.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 23:03:11

A mai meccs mutatta meg a klasszisát. Ami savat kapott mindenhonnan a mai napon, kiállt és hátán vitte a csaptatot. Maxi respect neki.

Ez az a vezéregyéniség amiből bár többet mutatott volna régebben. Szinte biztosra veszem a távozását a PSG-be, és szerintem ott is lenne a legjobb helyen. Klasszisokkal körbevéve, egy gyengébb bajnoksában még néhány rekord beleférne ebben a korban is. Megérdemelné.

Köszi a mait (is)
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.31. 20:58:58

davi10 írta:
2021.01.31. 20:14:18
Arthur8 írta:
2021.01.31. 19:54:24
...
Szinte semmivel nem értek egyet, amit leírtál. Messi előtt is volt klub, utána is lesz.
Előtte is nyertünk trófeákat, utána is fogunk.

Nem lehet a végtelenségig itt tartani, azzal csak mégjobban tökön lőné magát a klub.
És azzal sem értek egyet, hogy egyvalakit meg kell tenni a klub arcává. Semelyik másik topklub neve nem mosódott össze ennyire egyetlen játékossal, és majdnem mindegyikük többre is vitte az elmúlt években, mint mi (Bayern, Liverpool, City, PSG stb.).
Akkor ebben nem értünk egyet! :D
Szerintem nem érted amit a kolléga írt, és abban bőven van ráció. Természetesen lesz és volt klubb, csak nem ugyanolyan. Abszolút valós az a meglátás is, hogy pár évre eltűnni látszunk majd, mint ahogy a Real is tette Roni után, és itt az ellen példa, hogy létezik ilyen összefonódás. Az általad írt csapatok sikerben pedig a közelébe nem járnak az elmúlt 10 évet nézzük a Barcának és a Reálnak sem. Messin sosem múlt nem vittük többre az elmúlt pár évben, sőt miatta vittük addig, és legyünk őszinték Poolos zárlatig simák voltunk, kevesen múlt nem nyertünk BL-t, akkor meg nem is lenne miről beszélni.
Abban egyetértek, hogy lesz új arc, Ronaldinho-nál is azt hittük vége, előtte brazil Ronáldónál, előtte Maradonánál. Szóval mindig felkap valakit a foci népe, nem fog senki leállni a foci nézésével mert Messi visszavonul, lesznek új kedvencek, mégha annyira jók nem is mint Messi. Simán jöhet Mbappé pár év múlva, és akkor újból lesz mezeladás, stb stb.
De ne írjuk le a Messi faktort, gazdaságilag sem, és ne gondoljuk bármelyik klubb sikeres, maximum szerencsésebb volt nálunk. Bayern is nyögte Robbent, Riberyt feltámadt, PSG-t a nullából felépítették, United nyögi Fergussont, és sorolhatnánk még.
Majd lesz valami, én örülök láttam Messit, biztos lesz mint mesélni az unokáknak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 20:14:18

Arthur8 írta:
2021.01.31. 19:54:24
...
Szinte semmivel nem értek egyet, amit leírtál. Messi előtt is volt klub, utána is lesz.
Előtte is nyertünk trófeákat, utána is fogunk.

Nem lehet a végtelenségig itt tartani, azzal csak mégjobban tökön lőné magát a klub.
És azzal sem értek egyet, hogy egyvalakit meg kell tenni a klub arcává. Semelyik másik topklub neve nem mosódott össze ennyire egyetlen játékossal, és majdnem mindegyikük többre is vitte az elmúlt években, mint mi (Bayern, Liverpool, City, PSG stb.).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.01.31. 19:54:24

Bele sem merek gondolni mennyit esik vissza a klub megítélése mind sportszakmailag , mind reklámértékben, ha Messi innen elmegy. Ki lesz Messi után a Barca arca ebből a csapatból, aki miatt mindenki majd a Barcát akarja nézni a TV-ben és a stadionban és mennyivel csökken a szurkolótábor világviszonylatban?! Voltam 4-5 alkalommal Barca meccsen különböző időszakokban és brutális volt , hogy konkrétan, aki valamilyen Barca mezt hordott, azon 90-95%-ban Messi mez volt (kivéve a Dinhos időszakban) , pedig voltam kint még 12-ben is , amikor még Xavi, Iniesta meg úgy az egész csapat is hatalmas volt, meg voltam kint a Suarezes időszakban is. Messi szinte akkora név mint a Barcelona maga , őt ismeri mindenki (még a nagyanyám is) és Messi miatt kapcsolják be a Tv-t az emberek és nézik a csapatot vagy jönnek a világ minden tájáról megnézni a Barcát és nem Xaviért, Dani Alvesért, Suarezért ,Griezmannért,Coutinhoért stb (annak ellenére, hogy nagy játékosok)
Szerintem gazdaságilag és sportszakmailag is (akármilyen nagy is Messi fizetése) sokkal jobban járna a Barca , ha eladna mindenkit Messi körül , akin lehet pénzt keresni (Vagy magas a fizetése), mint pl Coutinho , Griezmann, Umtiti, Dembele(?) és felépítene Messi mellé egy fiatal csapatot , ahol 3-4 éven belül mások is sztárrá érhetnek. Szerintem pl. pár év múlva fel lehetne építeni úgy Fatit , hogy ő legyen a barca új arca és a következő szupersztár. Azok közül , akik nem saját nevelésűek és sokat érnek, csak Ter stegen és De jong kulcs a jövő Barcájában szerintem, ők azok akiket semmikép nem engednék el. Mindenki más (a saját neveléseken kívül) elengedhető úgy , hogy ne essen jelentősen vissza mind reklámértékben , mind sportszakmailag a csapat a mostanihoz képest, de mégis csökkenthető legyen az adósság. Szerintem, ha most innen Messi elmegy hosszú évekre eltűnik a Barca, kb ilyen Milan szintre és , akkor nem az lesz a bajunk , hogy miért nem nyernek meg minden meccset szép játékkal.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 19:18:14

Ez a szivárogtatás nagyon nem korrekt Messivel szemben, főleg olyan kontextusba helyezni, hogy Ő lehetne a felelős a klubb anyagi helyzetéért.

Már amikor Laporta idejében évente kapott új szerződést nagyobb és nagyobb fizukkal sem értettem. 3-4 évek voltak még hátra a szerződéséből de folyamatosan lett alá tolva az újabb és újabb fizuemelés. Sajnos ez tipikus példája volt annak, amikor egy játékos túlnőtt a klubbon.
Főleg hogy Messi ezerszer elmondta, és én el is hiszem Neki, hogy ez álmai klubbja (az utóbbi 1-2 évet leszámítva :D ), szóval nem hiszem, hogy ha a vezetőség őszintén és korrekten leül és elmondja, hogy X tízmilliónál többet nem tudunk adni Neked, hogy versenyképes maradhasson az egyesület, amivel Te is újabb címeket nyerhetsz így, akkor ne fogadta volna el. Sosem tűnt egy pénzéhes embernek, szerintem a klub saját magának köszönheti ezt.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.31. 17:35:46

Hányinger amit műveltek vele, remélem úgy látjuk őt, mint Suarezt, újból formában, kivirágozva, felszabadulva, ha nem is olyan gyorsnak mint volt, de megérdemli legyen még 1-2 jó szezonja valahol, ahol megbecsülik nem csak pénzbe.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.01.31. 17:28:25

v.színű kár ezen rágódni, mert nem tudjuk - egyáltalán igaz e? másrészt viszont a valódi gond az, hogy Messi teljesítménye mérföldekre van attól, amiért ezt kaphatta. ha kapta. és csak idő kérdése, hogy mikor veszik észre a szponzorok is. többek között ezért (is) van napirenden nála a kényszerű klubváltás, mert az álltalában generál új lendületet egy játékos karrierjében. most éppen Suarezt láthatjuk hasonló cipőben.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.31. 17:20:46

MatyiG írta:
2021.01.31. 16:06:28
Cáfolta is már azóta a klub.
Azt, hogy bármi közük van a szerződés részleteinek szivárogtatásához.

Mert Jordan mennyi pénzt keresett az akkori sportolókhoz képest stb!? Biztosan ő is fényévekre volt, ez nem az ő (Messi) hibája hanem a vezetőségé.

Abba bele se menjünk a kiadásunk mennyivel növekedett volna a játékosaink illetve más klubbok felé ha nyerünk még pluszba 1-2-3 BL-t. Biztosan nem fedezte volna a költségeket a bevétel, a fizetési rendszerünk egyszerűen egy hatalmas lufi lett ami kipukkant.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.31. 17:19:34

Szerintem Messi 100M-val sem lenne túlárazva. Hátán vitte a csapatot még az elmúlt 4 évben is, bajnoki címek BL-egyenes kieséses fordulók múltak a játékán. És lajhár legyek az Antarktiszon, ha a marketingértéke nem hozta ki a fizetését nagyon minumum nullára... Iszonyat mennyiségű jegy és mez kel el évente csak miatta. Plusz az eredményekhez köthető milliók...

A csapat többi részével egyetértek, pláne egy friss szerzemény Griezzel 42 milkóért évente...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.31. 16:34:21

Nem tudom hogy igaz-e vagy sem de ezek brutális számok. Nem csodálkozom hogy milliárd felett van az adósságunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.01.31. 16:26:27

Hirtelen felindulásból írok, de nagyon remélem , hogy Messinek ez az utolsó szezonja itt!! Olyan szinten bántak el utolsó aktív éveivel, hogy az már vérlázító! Messinek 2-3 éve kellett volna klubot váltani! Mindenki jól járt volna! Klubhűsége, lojalitása a vesztét okozta! Még élvezni szeretném csodálatos játékát, de ez már csak szenvedés! Ilyen áldatlan körülmények között sem tőle, sem senki mástól nem várható el konzisztens, jó teljesítmény.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.31. 16:19:54

Az El Mundo nem egyenlő a Mundo Deportivoval amúgy
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.01.31. 16:06:28

Cáfolta is már azóta a klub.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.31. 15:59:13

Mihu írta:
2021.01.31. 15:54:56
:arrow: Mundo Barto újsága
:arrow: Messi össze rúgta a port Barto-val
:arrow: Messi fax-sza indította el Barto-t a lemondás felé vezető úton
:arrow: Messi a lemondás után nem sok jót mondott Barto-rol
:arrow: a Mundo lehozza Messi szerződését, ami valószínűleg a legtitkosabb dokumentum a klub irodájában...


Ezek alapján ki lehet találni, hogy ki áll mögötte és mi a célja az egésznek...
Ez mind oké, viszont ha valami nem igaz, azt a klub gyors cáfolni tudja. Viszont, ha a Mundo nem hazudik, akkor ez botrányos
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2021.01.31. 15:54:56

:arrow: Mundo Barto újsága
:arrow: Messi össze rúgta a port Barto-val
:arrow: Messi fax-sza indította el Barto-t a lemondás felé vezető úton
:arrow: Messi a lemondás után nem sok jót mondott Barto-rol
:arrow: a Mundo lehozza Messi szerződését, ami valószínűleg a legtitkosabb dokumentum a klub irodájában...


Ezek alapján ki lehet találni, hogy ki áll mögötte és mi a célja az egésznek...
Kép
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.01.31. 14:38:02

grgly50 írta:
2021.01.31. 14:26:32
Lehet, hogy sikerül Messit elüldözni a Barcától? Mert ez semmi másra nem jó, csak arra, hogy bedoja a törölközőt.
Kinek az érdeke?
Jelen esetben a klub erdeke.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.31. 14:26:32

Lehet, hogy sikerül Messit elüldözni a Barcától? Mert ez semmi másra nem jó, csak arra, hogy bedoja a törölközőt.
Kinek az érdeke?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 14:24:18

Mocsok nagy összeg ez, és tényleg dühítő olvasni, amikor elvileg csődközelben van a klub.

Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy a különböző brutál szponzor deal-ek nem jöttek volna létre, ha nem lett volna itt Messi.
Olyan szempontból össze lehet hasonlítani Messi-t és a 3 zsák kidobott pénzt, hogy az egyik bevonzza, fenntartja az érdeklődést a klub iránt (mind szurkolói, mind szponzori szempontból), míg a másik csoport nem. De így is túlzásnak érzem ezeket az összegeket.

Nyáron csak akkor hosszabbítanék vele, ha belemegy legalább egy 60%-os fizucsökkentésbe. Emellett elküldhetjük Griezmann-t, hogy továbbra is Ő legyen a legjobban fizetett játékos. Bár egy ekkora csökkentésre nem sok esélyt látok.

Nem tudom mi lesz Laporta stratégiája (már ha Ő nyer persze), de remélem ha odáig jutunk, csont nélkül lemond Messi-ről is és Griezmann-ról is, akik kiteszik kb. a fizetések felét.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.01.31. 14:02:08

Beleolvastam a magyar cikkbe, azaz ez bruttó.
Szerintem a Spanyol Állam könyörgött, hogy maradjon, mert ezen felül a vele együtt járó marketing értékek (La Liga) is megcsappantak volna jelentősen.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.01.31. 13:57:42

Az 500 milliót nettónak kell érteni vagy bruttó vagy esetleg szuper bruttó (teljes ráfordítás)?
Úgy rémlik, hogy a spanyoloknál nagyon magas a nagy jövedelmek esetén az adóterhelés és ha ez bruttó összeg, akkor ezzel igazából Madrid jár a legjobban:)
Válasz küldése