Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.02. 22:53:00

sansz írta:
2021.02.02. 00:26:35
..
Akkora baromságokat hordtál össze, hogy sztm nem szükséges még minősiteni sem, személyeskedni meg akkor kezdj, ha tudsz is valami logikus és értelmes, helytálló dolgot írni sztm :wink: Megsúgom nem sikerült...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.02. 21:20:56

aszim írta:
2021.02.02. 18:26:19
Nero. írta:
2021.02.02. 18:03:15
https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

És még egy index cikk. Nem semmi azért.

Mondom, mostmár valamelyik aktuális vezető is megszólalhatna a témában.
Hogy egy klasszikust idézzek " Aki az (új) Indexből tájékozódik, annyit is ér :mrgreen: :lol:
Csak hogy ez nem az index agyszüleménye. Ők csak fordítanak.

Mindegy, igazából nem az én pénztárcám. Megtiszteltetés hogy a világ legjobb játékosa nálunk játszott/játszik és végig követhettem a karrierjét az elejétől a végéig.

Ha holnap csődbe megyünk és jönnek a behajtók és visznek mindent, akkor se lehet egy szavam se. A Barca annyi eufóriát (más használta ezt a szót a múltkor és nagyon helytálló volt) okozott nekem az elmúlt 15 évben hogy elmondani se lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.02. 21:19:50

bence0330 írta:
2021.02.02. 19:45:26
davi10 írta:
2021.02.02. 19:09:24
Laporta:
"He generates more than he costs. The economic team have done a study and Messi generates a third of Barca’s total income.”
Valahogy így képzeltem. És hozzátenném, hogy a marketingereje nem hinném, hogy csökkenőben van... az még a távozását követően fog csak elkezdeni lefelé menni, és akkor sem túl gyorsan. Szerintem 10-15 év múlva is iszonyat mennyiségű mez fog pl. elkelni, mikor Messi már rég nem lesz itt... még most is sokan járnak Maradonás és Ronaldinhos mezekben, Messi meg azért Barca-szinten messze fölülmúlta őket, meg amúgy is minden idők legjobbja lett. Szóval szerintem a klub akkor is RENGETEGET fog keresni rajta, mikor már nem lesz itt, és nem kell kifizetni. CR7 és Neymar sem igen keresnek kevesebbet, és Messi többet tesz náluk a csapatért, és pláne fontosabb, nélkülözhetetlenebb eleme a csapatának, mint ők.

Amúgy szerintem legalább 3 csapat van, aki többet is hajlandó lenne adni neki, mert nem hülyék, látják, hogy azonnal visszahozza kiadást...
Mondjuk én szerintem ez is csak egy szokásos politikus szöveg mindenféle utánajárás nélkül :D Én ezt a 33%-ot nem hiszem el.

Abban egyetértek, hogy Messi és az elmúlt 10-15 év "felfuttatta" annyira a Barca brandet, hogy szerintem Messi nélkül is lesznek zsíros szponzori szerződések meg mezeladások.

Az meg örök vita, hogy ki mennyire tudja visszahozni az árát. Mindig felmerül a mezeladás téma, de ott se tudjuk, hogy most milyen megállapodások vannak, olyanokat is írkáltak, hogy a mezeladásokból nem is kap a klub, csak a Nike vagy csak a játékos.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.02. 19:45:26

davi10 írta:
2021.02.02. 19:09:24
Laporta:
"He generates more than he costs. The economic team have done a study and Messi generates a third of Barca’s total income.”
Valahogy így képzeltem. És hozzátenném, hogy a marketingereje nem hinném, hogy csökkenőben van... az még a távozását követően fog csak elkezdeni lefelé menni, és akkor sem túl gyorsan. Szerintem 10-15 év múlva is iszonyat mennyiségű mez fog pl. elkelni, mikor Messi már rég nem lesz itt... még most is sokan járnak Maradonás és Ronaldinhos mezekben, Messi meg azért Barca-szinten messze fölülmúlta őket, meg amúgy is minden idők legjobbja lett. Szóval szerintem a klub akkor is RENGETEGET fog keresni rajta, mikor már nem lesz itt, és nem kell kifizetni. CR7 és Neymar sem igen keresnek kevesebbet, és Messi többet tesz náluk a csapatért, és pláne fontosabb, nélkülözhetetlenebb eleme a csapatának, mint ők.

Amúgy szerintem legalább 3 csapat van, aki többet is hajlandó lenne adni neki, mert nem hülyék, látják, hogy azonnal visszahozza kiadást...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.02. 19:26:42

Peter írta:
2021.02.02. 13:34:20
Kényelmesebb edzői hozzáállás a zseniben bízni, csapágyasra járatni még akkor is, ha tudjuk, hogy ő is folyton játszani akar, mint begyakoroltatni a csapattal, hogy mit kellene játszani, ha nincs a pályán.
Nem tudom melyik az ok és melyik az okozat, de épp most lendült formába, amikor a csapat eredményes kezdett lenni. Ne most küldjük már pihenni! Inkább az októbert kellett volna neki odaadni, hogy pihenje ki az előző szezont. De ez már a múlt.
Peter írta:
2021.02.02. 13:34:20
elengedhetetlen megtanulni nélküle is hatékonyan működni.
Lenne fontosabb dolog is. Megtanulni Griezman, Dembele, Coutinho, Trincao, Alba, Lenglet és Umtiti nélkül működni. Ezek közül egyedül Alba alkotott valamit. (Aki azt mondja, hogy ez az edző hibája, annak azt mondom, hogy a Pesti úti öregek otthona lakói mellé is tehet akármilyen edzőt, nem fog soha még NBI-et se nyerni.)
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.02. 19:17:26

Azt is illene kiszámolni, ha mondjuk pár évvel ezelőtt a szerződés lejártakor ingyen eligazolt volna, akkor kit, kiket tudtak volna igazolni helyette és milyen forrásból, mekkora ráfordításból (igazolási díj, bónuszok, fizetés, ügynök, stb.).

Coutinho és Griezmann esete is jól példát mutat arra, hogy a fizetésekkel, bónuszokkal együtt eredményeztek több száz millió EUR-s ráfordítást az egyesületnek úgy, hogy ha ezt a pénzt nem költik el, akkor sem került volna sem marketing, sem sportszakmai szempontból rosszabb helyzetbe a club.
A sok töltelék, amely újabb száz milliós nagyságrendű ráfordítást eredményezett, csak azért nem olyan bosszantó, mert több játékoshoz köthető, így kevésbé szúrja a szemét a közérdeműnek. Ezen játékosok helyett a saját bázisból is lehetett volna építkezni, főleg, hogy többen fillérekért távoztak, de most ebben a keretben már bőven erősítésnek számítanának (pld-ul: Traoré, Olmo).

Dembélét csak azért nem említem kiemelten, mert a kora és a benne rejlő potenciál miatt, ha nem is volt hatalmas üzlet, de ha nem sérülések sorozat követte volna az itt töltött idejét, akár még arányos vagy jó üzlet is kisülhet(ett) volna ebből az igazolásból.
Mondjuk ilyen esetben - ha a játékos is jönni szeretett volna feltétlenül - lehetett volna megfontoltabb üzletet is kötni, azaz nem egyből teríteni a suskát mindenféle garanciális opció nélkül.

Tulajdonképpen nem hogy kihasználták volna az előző időszak világsikereit, hanem az nyomta agyon a clubot, mert nem tudott mit kezdeni a hatalmas büdzsével, nem tudtak megfelelően gazdálkodni.

Messi - főként az előző években - mind sportszakmailag (eredményesség), mind marketing szempontból egy mentőcsónak volt, amely a Covid-ig és az öregedéséig (lassulásáig) tartott, most viszont vele szeretnék elvitetni a balhét a nem megfelelő gazdálkodás miatt, holott már ezt az évet is megspórolhatták volna Messi távozási szándékából adódóan.
Meggyőződésem, hogy Abramovics annak idején simán túlfizette volna az akkori barcelonai fizetését, de szerencséje volt a clubnak, hogy Messi sokkal inkább olyan alkat, amely szereti a megszokott közegben élni az életét, de annyira azért márt tartja magát valakinek, hogy (túl későn) felismerte váltania kell ahhoz, hogy még egyszer érezze az igazi sikerek ízét.

A kis argentin olyan csillogást mutatott, amely más üzleti potenciálba helyezte az előző évtizedben ezt a clubot és meggyőződésem, hogy hiába játszottak vele együtt klasszisok sora, Messi nélkül egyáltalán nem válhatott volna a Barcelona ekkora brandé egy olyan "elüzletiesedő" labdarúgó világban, ahol egy 7x-es BL/BEK győztes AC Milan pár év alatt szinte légüres térbe került, így a most felnövő ifjúság, akiből egy időszak csúcsfogyasztói lesznek már nem fognak olyan tisztelettel és "fogyasztói" alázattál egy ilyen club mellé állni, mint ahogy azt az öregebbek, a kikopó (csökkenő számú) fogyasztói alanyok teszik.
Igen, ez a világ már (sajnos) nem a lokálpatriótizmusból építkezik, azaz ha nem vagy népszerű a teljes világban, akkor lemaradsz, mert anyagilag nem bíród tartani a lépést.

Messi volt a legfontosabb (sport és üzleti) láncszem, katalizátor (elem) ebben az évtizedes folyamatban, rendszerben, ezért is kerültek függőségbe Messitől, azaz nem csak sportszakmai szempontból.



bence0330 írta:
2021.02.02. 18:38:11
Egyszer valaki összeszámolhatná, hogy nagyjából mit hoz Leo egy évben a konyhára - Covidos évet most hagyjuk, bár szerintem még ott is komoly számokat hozna. Szerintem nagyságrendben ki lehetne számolni a mezeladásból, a Messi nélküli meccsek látogatottságából kiszámolni a különbözetet, akik nem vennének jegyet, ha nem lenne Leo... a helyezésekkel járó pénzjutalmakat sajna megtippelni lehet csak, de még az is tetemes lehet... szerintem sokkal, de sokkal komolyabb összeg jönnek i, mint a fizuja.

Griez esete már egészen más.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.02. 19:15:38

Folyik a háttérben egy birkózás, amit mi se akarunk észrevenni. Nyáron jött a hír, hogy Fati felmondott menedzserének, Messi tesójának, aki segített neki átugrani a B csapatot. Ősszel meg Konrad szegődött a tesóhoz. Ez eddig vajmi kevés játékpercet hozott neki. Hogy aztán mi mivel függ össze, azt csak találgatni lehet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.02. 19:09:24

Laporta:
"He generates more than he costs. The economic team have done a study and Messi generates a third of Barca’s total income.”
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.02. 18:38:11

Egyszer valaki összeszámolhatná, hogy nagyjából mit hoz Leo egy évben a konyhára - Covidos évet most hagyjuk, bár szerintem még ott is komoly számokat hozna. Szerintem nagyságrendben ki lehetne számolni a mezeladásból, a Messi nélküli meccsek látogatottságából kiszámolni a különbözetet, akik nem vennének jegyet, ha nem lenne Leo... a helyezésekkel járó pénzjutalmakat sajna megtippelni lehet csak, de még az is tetemes lehet... szerintem sokkal, de sokkal komolyabb összeg jönnek i, mint a fizuja.

Griez esete már egészen más.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2021.02.02. 18:26:19

Nero. írta:
2021.02.02. 18:03:15
https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

És még egy index cikk. Nem semmi azért.

Mondom, mostmár valamelyik aktuális vezető is megszólalhatna a témában.
Hogy egy klasszikust idézzek " Aki az (új) Indexből tájékozódik, annyit is ér :mrgreen: :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.02. 18:03:15

https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

És még egy index cikk. Nem semmi azért.

Mondom, mostmár valamelyik aktuális vezető is megszólalhatna a témában.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.02. 13:34:20

Bármilyen klasszis is Leo, az idő vele szemben is erősebb.
Kényelmesebb edzői hozzáállás a zseniben bízni, csapágyasra járatni még akkor is, ha tudjuk, hogy ő is folyton játszani akar, mint begyakoroltatni a csapattal, hogy mit kellene játszani, ha nincs a pályán. Látszik, hogy több pihenőre lenne szüksége. A jelenlegi koncepció így sajnos egyirányú utca és több játékosunk sincs a képességeinek megfelelően kihasználva. Lehet rá építeni, de elengedhetetlen megtanulni nélküle is hatékonyan működni. Ha ez 30, 60 perc vagy néhány meccs, még akkor is.... :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.02.02. 00:26:35

Barcahun írta:
2021.02.01. 18:02:24
sansz írta:
2021.02.01. 16:52:07
vg99 írta:
2021.02.01. 09:39:10

Teljesen egyetértek. Barto gyakorlatilag minden téren óriási kárt okozott, anyagi, szakmai, erkölcsi szinten is.
Ez a fizu magasan az első a világon, nem hiszem, hogy a feléért Messi ne maradt volna.
Azért ez egy nagyon kényelmes és szűklátókörű gondolat. Persze Barto a gonosz megtestesítője Messi pedig a jóisten. Ha Messi az anyja szívét eszi meg Karácsonykor, akkor is kihozzátok valahogy Bartot egyedüli hibásnak. A világot is milyen egyszerű jóra és rosszra osztani.És tök jó, hogy így ismeritek Messit, ennyi felesége van, hogy tudjátok, hogy valójában a szerződéskötéskor mi volt, mit akart és mit nem?

Másrészről amúgy nem értem a pro és kontra felháborodást. Semmi új nem derült ki (leszámítva, hogy bűncselekmény történt a szerződés kiszivárogtatásával). De eddig is tudtuk, hogy egészségtelenül sok pénzt kap, tökmindegy kinek a hibája. Mindenkié valószínű. A családjáé(menedzsere), Messié, a klubé, a piaci helyzeté, Bartoé... Ha ott lettünk volna (Messi ágyában) akkor biztos megtudnánk mondani, hogy ki a jobban felelős, de nem vagyunk ott.

Pontosan tudjuk, hogy drasztikusan csökkenteni kéne a fizetéseket, nem csak Messiét, Grizesét is. De azt is tudjuk, hogy nem egyszerű ez. Én nem tudom milyen lehet annyit keresni, amennyit egy sportolónak sem kéne...de azt tudjuk, hogy bármennyid is van, nem szívesen veszel vissza belőle. Szóval ezt is megértem, hogy nem tolong senki egy fizufelezésért.

Szóval ez ilyen vihar a biliben eset. Messi vagy elmegy, vagy visszavonul lassan, már tökmindegy mennyit keres. Ha adnak neki még, ha elvesznek, akkor sem fog tudni olyan intenzíven lehozni 90 percet, mint öt éve.

Ez nagyon ostoba dolog, amit írtál, hogy kihozzuk Messi az isten, meg dramatizálod és kiforgatod. De ha nem így gondolod szívesen hallgatlak mit tett (jót) Barto ennek a klubbnak, egy jó döntést mondj, egyet!!! Mert én csak idén 10 katasztrófálisat tudok kapásból és igen egy lóürülék Messihez képest, akinek mindent köszönhet ez a klubb az elmúlt 10 évben, ha nem igy látod, akkor jobb lenne valami másik csapat forumán írnál ilyesmit, mert szerintem semmi kötödésed nincs a klubbhoz.
Messi fejében meg az járkált, hogy volt idő amikor 2x ennxit is kereshetett volna, volt, hogy kivásárolták volna 600 milláé mégis maradt itt, hogy aztán a sok értetlen és hálátlan így bánjon vele, lehet akkor hibázott...
Egyébként meg azt jól írtad nincs új a nap alatt, tudtuk ennyit keres, sőt Neymar és Ronaldo is hasonló szerződéssel rendelkezik. Az a helyzet piaci alapon kitermelik, ha nem tetszik vlakinek ne vegyen 40 euroért jegyet, 120 ért mezt, és kövesse instán, facen youtuben 100 millió társával a Barcát, na akkor majd visszaesnek a fizetések is...
Oké köszi a javaslatot, hogy más csapat fórumára írjak. Akkor már én is javaslok neked valamit, szerintem neked pedig egyetlen csapat fórumára sem kéne írnod,mivel olvasni sem tudsz, legalábbis lehetsz vagy tíz éves, megrekedve egy hat éves szintjén. Érted, ALMA betű, BANÁN betű, CICA betű.
Semmi durvát nem írtam,amin ki kellett volna akadnod. Azt megsúgom, hogy nem utaltam arra,hogy Barto jó volt. Csak az butaság, hogy BÁRMI van,kizárólag őt okolják. Ez nem jelenti azt,hogy dicsérni kéne. De,hogy te is megértsd, az egyszerű nyelveden: Barto alatt jött Dest, Fati, Pedri, Araujo, De Jong. Pofátlanul fiatalon már ilyen játékosok, a legnagyobb generációk méltó utódainak tűnnek. De Coutinho se tűnt rossz vételnek és Dembele sem, az árukon lehet vitatkozni, de ha nem fizetik ki, akkor meg az lett volna a baja mindenkinek.
De elárulom, ennél összetettebb ez az egész. Barto egy minden hájjal megkent gazember (pont,min Laporta), akinek szerencséje sem volt. De kevés az olyan dolog, ami csak az ő érdeme, vagy csak az ő hibája.

Nagyon jó,hogy írod Messi fejében mi járkált. A saját fejedből nem látsz ki, ne akard megmondani,hogy más fejében mi jár. Pláne, hogy Messiek az elmúlt egy-két évben sikerült elég össze-vissza, magának ellentmondva nyilatkoznia. Látszik,hogy teljesen elrugaszkodtál a valóságtól, ha azt hiszed,hogy kifizettek volna 600 milliót meg kétszer ekkora fizetést. Oké,hogy a betűket nem ismered, de a számokat se? Kétszer ekkora fizu? Senki nem fizetett volna kétszer ennyit és erre az a bizonyíték,hogy senki nem is fizetett.
A klubbhoz való kötődésről meg lehetőleg ne az oktasson ki másokat, akinek a klub az egy az egybe csak Messit jelenti. A klub volt nagyon skeres Messi nélkül is és Messivel is. Aktív éveikben a maguk szerepében Ronaldinho, Iniesta, Xavi és még sokan mások is tettek ennyit a klubért. Sőt,maradjunk annyiban,hogy ha nincs Barca, Iniesta vsz akkoris világsztár lett volna, Messi pedig még focista se lett volna. Van mit köszönnie a klubnak és fordítva is persze, csak az a buta hozzáállás,hogy Messinek köszönhet mindent a klub és ezért mindig mindenben igaza van.
Az egyszerű tény,hogy irreálisan sokat keres, ennyit egy normális klub sem adott volna neki. Lehetőségük sem lett volna. És nyilván,ha valaki ennyit keres, akkor a társaknak is ez a mérce, tehát az egész eltolódik.
Másrészről tartom,hogy ezt lehetett tudni. A történetben inkább az a durva,hogy merte közölni ezt egy újság. Itt olyan perek lehetnek ebből,hogy fejek és cégek hulhatnak el könnyen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.01. 19:00:10

gránit írta:
2021.02.01. 17:26:11

Hogy évi nettó 70 millió euró a bére, azt eddig is tudunk. Hogy még kiadtunk legkevesebb 193 millió eurót, azt nem. Eddig is sántított nekem, hogy hogy lehet ekkora az adósságunk, amikor a világ magasan legnagyobb bevétellel rendelkező klubja vagyunk. 800-900 millió eurós bevételek esetén félmilliárd eurós fizetéstömeg, meg évente 100-200 milliós igazolások is beleférnének. Gondoltam, hogy vannak itt még a héttérben olyan kifizetések, amikről nem tudunk. Például egy ilyen, 193 milliós kiadás. És ki tudja, mennyi ilyen van még, amiről nem tudunk.
Ahol a klub pénzéből csak arra elmentek euró milliók hogy a saját játékosokat, korábbi játékosokat, legendákat járassák le, ott én már semmin sem lepődök meg.

Ezt a fizut úgy is lehet nézni hogy szemérmetlenül sokat keres, de úgy is hogy lehet más csapat még többet adott volna neki és ennek ellenére maradt nálunk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.01. 18:34:47

https://index.hu/sport/2021/02/01/messi ... tartozas-/

Ebből mi igaz? Jó lenne ha a klub nyilatkozna mostmár erről az adósság témáról.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.01. 18:02:24

sansz írta:
2021.02.01. 16:52:07
vg99 írta:
2021.02.01. 09:39:10

Teljesen egyetértek. Barto gyakorlatilag minden téren óriási kárt okozott, anyagi, szakmai, erkölcsi szinten is.
Ez a fizu magasan az első a világon, nem hiszem, hogy a feléért Messi ne maradt volna.
Azért ez egy nagyon kényelmes és szűklátókörű gondolat. Persze Barto a gonosz megtestesítője Messi pedig a jóisten. Ha Messi az anyja szívét eszi meg Karácsonykor, akkor is kihozzátok valahogy Bartot egyedüli hibásnak. A világot is milyen egyszerű jóra és rosszra osztani.És tök jó, hogy így ismeritek Messit, ennyi felesége van, hogy tudjátok, hogy valójában a szerződéskötéskor mi volt, mit akart és mit nem?

Másrészről amúgy nem értem a pro és kontra felháborodást. Semmi új nem derült ki (leszámítva, hogy bűncselekmény történt a szerződés kiszivárogtatásával). De eddig is tudtuk, hogy egészségtelenül sok pénzt kap, tökmindegy kinek a hibája. Mindenkié valószínű. A családjáé(menedzsere), Messié, a klubé, a piaci helyzeté, Bartoé... Ha ott lettünk volna (Messi ágyában) akkor biztos megtudnánk mondani, hogy ki a jobban felelős, de nem vagyunk ott.

Pontosan tudjuk, hogy drasztikusan csökkenteni kéne a fizetéseket, nem csak Messiét, Grizesét is. De azt is tudjuk, hogy nem egyszerű ez. Én nem tudom milyen lehet annyit keresni, amennyit egy sportolónak sem kéne...de azt tudjuk, hogy bármennyid is van, nem szívesen veszel vissza belőle. Szóval ezt is megértem, hogy nem tolong senki egy fizufelezésért.

Szóval ez ilyen vihar a biliben eset. Messi vagy elmegy, vagy visszavonul lassan, már tökmindegy mennyit keres. Ha adnak neki még, ha elvesznek, akkor sem fog tudni olyan intenzíven lehozni 90 percet, mint öt éve.

Ez nagyon ostoba dolog, amit írtál, hogy kihozzuk Messi az isten, meg dramatizálod és kiforgatod. De ha nem így gondolod szívesen hallgatlak mit tett (jót) Barto ennek a klubbnak, egy jó döntést mondj, egyet!!! Mert én csak idén 10 katasztrófálisat tudok kapásból és igen egy lóürülék Messihez képest, akinek mindent köszönhet ez a klubb az elmúlt 10 évben, ha nem igy látod, akkor jobb lenne valami másik csapat forumán írnál ilyesmit, mert szerintem semmi kötödésed nincs a klubbhoz.
Messi fejében meg az járkált, hogy volt idő amikor 2x ennxit is kereshetett volna, volt, hogy kivásárolták volna 600 milláé mégis maradt itt, hogy aztán a sok értetlen és hálátlan így bánjon vele, lehet akkor hibázott...
Egyébként meg azt jól írtad nincs új a nap alatt, tudtuk ennyit keres, sőt Neymar és Ronaldo is hasonló szerződéssel rendelkezik. Az a helyzet piaci alapon kitermelik, ha nem tetszik vlakinek ne vegyen 40 euroért jegyet, 120 ért mezt, és kövesse instán, facen youtuben 100 millió társával a Barcát, na akkor majd visszaesnek a fizetések is...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.01. 17:26:11

Messi semennyire nem hibás abban, hogy ennyit keres. Miért ne keresne sokat? Ha a klub megadta neki, nem neki kell magyarázkodnia. A melós dolga, hogy minél többet keressen, és jól megfejje a céget. Ez az ő érdeke. Ha a cég az első benyögött számot elfogadja, az az ő baja. Elképzelni is szürreális, hogy zajlanak a tárgyalások a Barcelonával. Normál esetben mindkét félnek van számszerűsített elképzelése, és a kettő között valahol kialakul egy kompromisszum. De a klub mintha semmiféle kompromisszumra nem törekedne, hanem minden érdekét feladva az első kedvezőtlen ajánlatot elfogadná. Ahogy palira vagyunk véve állandóan, ahogy palira vettek minket a Suárez-ügyben, ahogy ingyen visznek el tőlünk olyan játékosokat, akik az adott klubban alap kezdő szerepet töltenek be, egészen elképesztő.

Hogy évi nettó 70 millió euró a bére, azt eddig is tudunk. Hogy még kiadtunk legkevesebb 193 millió eurót, azt nem. Eddig is sántított nekem, hogy hogy lehet ekkora az adósságunk, amikor a világ magasan legnagyobb bevétellel rendelkező klubja vagyunk. 800-900 millió eurós bevételek esetén félmilliárd eurós fizetéstömeg, meg évente 100-200 milliós igazolások is beleférnének. Gondoltam, hogy vannak itt még a héttérben olyan kifizetések, amikről nem tudunk. Például egy ilyen, 193 milliós kiadás. És ki tudja, mennyi ilyen van még, amiről nem tudunk.

Töketlen a klub, amelyet az utóbbi időkben mindenki palira vehetett. Ha valaki jól akart járni, annak a Barcával kellett üzletet kötnie. A játékos célja meg egyértelmű, minél többet keresni. Ha a cég ezt megadja neki, az az ő baja.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.02.01. 16:52:07

vg99 írta:
2021.02.01. 09:39:10

Teljesen egyetértek. Barto gyakorlatilag minden téren óriási kárt okozott, anyagi, szakmai, erkölcsi szinten is.
Ez a fizu magasan az első a világon, nem hiszem, hogy a feléért Messi ne maradt volna.
Azért ez egy nagyon kényelmes és szűklátókörű gondolat. Persze Barto a gonosz megtestesítője Messi pedig a jóisten. Ha Messi az anyja szívét eszi meg Karácsonykor, akkor is kihozzátok valahogy Bartot egyedüli hibásnak. A világot is milyen egyszerű jóra és rosszra osztani.És tök jó, hogy így ismeritek Messit, ennyi felesége van, hogy tudjátok, hogy valójában a szerződéskötéskor mi volt, mit akart és mit nem?

Másrészről amúgy nem értem a pro és kontra felháborodást. Semmi új nem derült ki (leszámítva, hogy bűncselekmény történt a szerződés kiszivárogtatásával). De eddig is tudtuk, hogy egészségtelenül sok pénzt kap, tökmindegy kinek a hibája. Mindenkié valószínű. A családjáé(menedzsere), Messié, a klubé, a piaci helyzeté, Bartoé... Ha ott lettünk volna (Messi ágyában) akkor biztos megtudnánk mondani, hogy ki a jobban felelős, de nem vagyunk ott.

Pontosan tudjuk, hogy drasztikusan csökkenteni kéne a fizetéseket, nem csak Messiét, Grizesét is. De azt is tudjuk, hogy nem egyszerű ez. Én nem tudom milyen lehet annyit keresni, amennyit egy sportolónak sem kéne...de azt tudjuk, hogy bármennyid is van, nem szívesen veszel vissza belőle. Szóval ezt is megértem, hogy nem tolong senki egy fizufelezésért.

Szóval ez ilyen vihar a biliben eset. Messi vagy elmegy, vagy visszavonul lassan, már tökmindegy mennyit keres. Ha adnak neki még, ha elvesznek, akkor sem fog tudni olyan intenzíven lehozni 90 percet, mint öt éve.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.01. 16:03:38

Nekem nehezemre esik elképzelni hogy aki 10 éves kora óta sportol, és napi szinten él-hal a győzelemért, az hogy tudna 30 éves korára beleszarni a meccsekbe, vagy szándékosan tönkre tenni egy klubot. Akinek ilyen lenne a jelleme, az ritkán jut el a legmagasabb szintre szerintem.
Nálunk se feltétlenül azzal van baj hogy a 30asak jóllakottan lazulnak a pályán, bár nekem is úgy tűnik, hogy ez a helyzet. De nem arra vezetem vissza hogy Pique vagy Messi vagy ki lehet a belső hadúr aki tönkre akarja tenni a klubot, bár úgy tűnik most itt ez a kérdés?
Szerintem egyikük se, csak próbálnak a lehető legjobban járni, mint mindenki más. Szerintem csak a vezetőséggel van baj, és tőlük ered az is hogy nincs sportszakmai elképzelés, és ennek a hatása hogy a csapat morálja nem létező szintre esett.
Senki se boldog igazán. Fentről kell elkezdeni újraépítkezni, és az én szememben már az edző ideje is lejárt, nem rossz meg nehezek a körülmények, de amennyire a fotelből meg lehet ítélni, szerintem az ő munkássága nem kielégítő, irritál a semmilyensége, pedig most már volt elég ideje, megkapta türelmet. Nem feltétlen vele van baj, de a stábja legalább hiányos munkát végez, a játékosok felkészületlenek és motiválatlanok. Az erőnlét javul, ennyit tett hozzá az első csapat fejlődéséhez.
Ha már új elnök lenne tuti repült volna, csak az ideiglenesek ezt nem teszik meg. Barto-Rosell féle banda nem más mint egy bűnszervezet, és nagyon remélem hogy a játékosok közül senki sincs velük kapcsolatban ilyen szinten.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.01. 14:46:47

Nagyon nehéz elképzelni, hogy valaha is kiderül, hogy ki szivárogtatta ki a szerződését. Sajnos. Mert amúgy én kíváncsi lennék, és azért aki ezt tette az legalább annyit megérdemelne, hogy a szurkolók szívből utálhassák. Aljas húzás volt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.02.01. 14:14:43

Barca_10 írta:
2021.02.01. 12:04:11
Ellenben Piké lenyilatkozza hogy ő az első aki átadja a helyét, 1 hónappal később Bartoval szerződést hosszabbít mielőtt az lemond. Az öreg Gerardot kell elsőnek innen eltakarítani minél előbb, utána meglátjuk mi változik.
Ez jól hangzik, lehet őt mocskolni. Azt persze elfelejted beleírni, hogy ő volt az első aki belement a fizetéscsökkentésbe, miközben az öltöző akkoriban még 3 ember kivételével hallani sem akart erről.
Azt is elfelejted beleírni, hogy a 2024-ig hosszabbított szerződés kizárólag akkor lép életbe, ha a 2021-22-es szezonban X mérkőzésen pályára lép. Kvázi teljesítményfüggő is ez a hosszabbítás nem automatikus.
Nyilván, ha ezt is beleírtad volna a tényszerűség kedvéért, kevésbé lehetne mocskolni.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.02.01. 12:04:11

Elég sokszor beleálltam Messibe és a fizetésébe is, ezek embertelen számok amiket hazavitt ha igaz. De 10 év alatt rúgott 600 gólt-a 100.-at a Sevillának lőtte 2010 januárjában. Viszont nem ő itt a fő probléma. Sokkal nagyobb gond Piké üzleti befolyása és hatalmas pofája, gyanítom Barto haverja volt-ugye ő intézte a Rakutent is. A másik dolog, Messi megmondta hogy menni akar, ez azóta sem változott, nyílván ezek a szivárogtatások sem a maradásban fogják megerősíteni. Ellenben Piké lenyilatkozza hogy ő az első aki átadja a helyét, 1 hónappal később Bartoval szerződést hosszabbít mielőtt az lemond. Az öreg Gerardot kell elsőnek innen eltakarítani minél előbb, utána meglátjuk mi változik.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.02.01. 11:51:31

Azt eddig is tudtuk, hogy Messi 50-60 millió között keres, most kiderült, hogy bónuszokkal együtt kb. 75 milliót visz haza.
Azért olyan egetverően nagy újdonság nem derült ki, 4 év fizúját összeadták bruttóba és megírták a cikket.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.02.01. 11:19:50

Az sem véletlen, hogy ez a szivárogtatás épp most látott napvilágot. Az elnökjelöltek keresik a pozícióikat, a klub kasszája gyakorlatilag üres, miközben az adósság közel egymilliárd euró. Meg akarják alapozni a hangulatot a szurkolók felé, hisz Messi esetleges idei távozását nyilván nehezen fogadnák el a katalánok, de akár világszerte is a Barca drukkerek, hisz ki lenne kíváncsi Griezmann, Coutinho, Dembélé vagy az új, nevenincs játékosok bénázására következő években? Messi rengeteg szurkolót hozott és tart ma is a Barcánál, áttételesen egész Katalóniának rengeteget hoz(ott) a konyhára a barcelonai turizmus révén, a világ minden részéről jöttek tíz és százezrével a népek a Camp Nouba csak azért, hogy láthassák őt a pályán, és eközben pezsgett a vendéglátóipar (szállodák, éttermek, stb.) amelyből az egész tartomány busásan profitált! Én is sok pénzt hagytam ott.
A pandémia nyilván ennek rendesen beb@szott, most a múzeum és a shop sem működik a Camp Nouban, jegybevételek sincsenek, a szállodák és éttermek is zárva vannak lassan egy éve. De nem szabad megfeledkezni arról, hogy világszerte sokmillió Messi mezt adtak el az elmúlt években, a globális Barcelona brand értékét is milliárdokkal erősítette eközben - ehhez képest kell értékelni a csillagászati fizetését is. Az, hogy a klubmenedzsment a Messi által hozott milliárdos bevételek ellenére csődbe lavírozta a klubot, talán nem a világ legjobb játékosának hibája - én nem hiszem, hogy az igazi futballszerető ember elfogadná azt, hogy Messiből most bűnbakot csináljanak, felelőssé téve őt a klub csődjéért.
Vitathatatlan, hogy Messi nélkül ma nem lenne a Barca az, ami. Guardiola csodacsapata sem lenne a futballtörténelem része, és még sorolhatnám. A korábbi években bármely topcsapat örömmel kifizette volna neki ezeket a pénzeket, nem is értem, mire most ez a nagy felhajtás.... rövid az emlékezet!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.01. 09:39:10

Subinho írta:
2021.02.01. 08:41:21
Beszállok én is ebbe a gonosz Messi témába.
Szerintem az éremnek 2 oldala van. Egyrészről nézzük meg, Messi mit tett a klubbért ebben az 5 évben? Gyakorlatilag a hátán vitte a csapatot, nélküle ilyen Griezman, meg Dembelé félékkel sehol nem lennénk. Nagyon sokat köszönhetünk neki, ugyanakkor ez az összeg azért már nekem is túlzás. A klub jelenlegi adósságállományának a fele... felfoghatatlan mekkora pénz, ennyit egyetlen ember sem kereshet. Értem, meg kell tartani, de egy 100-200 milliós összeg senkinek nem szúrná a szemét, de ekkora? Viszont azt is vizsgálni kell, hogy mennyi pénz folyt ki csak az utolsó 2 évben a kasszából? Griezman 120 millió, meg vagy 40 a fizuja (Suarezé ha jól tudom fele ennyi volt), Coutinho 150 milla, aki 1 évet kölcsönben volt, Dembelé 115 milla, aki a szezon 70%-ban sérül, a másik 30-ban meg a meccsek felén nyújt elfogadható teljesítményt, Umtiti, aki kiharcolta a magas fizetést és gyakorlatilag 3 éve táppénzen van, évi kb. 5 meccsel itt lehet még mindig.
Ezek azért komoly összegek! Csak az igazolások 385, plusz a fizuk hozzá még ebben a 2 évben vagy 150-160 millió. Összesen cirka 545 millió! Namost ha azt vesszük, hogy Messi egyedül többet tett, mint a felsorolt urak együtt, akkor ehhez viszonyítva kb. egál a történet.
Ahogy írtam is, túlzás Messinek ez a pénz, senki, egyetlen ember sem kereshet ennyit, DE még nagyobb túlzás ennyi kutyaütőnek kifizetni gyakorlatilag még egyszer ennyi pénzt!
Ha Messi pénze a klub adósságának a fele, akkor a másik fele a fent leírtak...
Bartomeu elnöknek megköszönhetjük ezt a fantasztikus gazdálkodást!!!
Teljesen egyetértek. Barto gyakorlatilag minden téren óriási kárt okozott, anyagi, szakmai, erkölcsi szinten is.
Ez a fizu magasan az első a világon, nem hiszem, hogy a feléért Messi ne maradt volna.
Válasz küldése