Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.17. 06:03:40

Messi azzal, hogy vállalta a csk. karszalagot, a felelősséget is vállalta a szezonért. Az ő dolga, hogy ezután hogyan lép. De az új vezetőségnek sajnos először nem szakmai kérdésekben kell döntenie, hanem arról, hogy honnan mennyi pénzt tud szerezni és azt mire költi.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.16. 23:10:30

Forcabarca73 írta:
2021.02.16. 19:16:34
Szerinted a fradiba fog igazolni? Csak erős csapatba fog igazolni, az pedig mind ellenfele a barcának!
Nagyon okosnak érzed magad, de Xavi és Iniesta se a Fradiba igazolt.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2021.02.16. 19:16:34

ventiladors írta:
2021.02.16. 00:56:19
ALEXDP írta:
2021.02.14. 00:47:04
Aztán, ha nagyot megy a PSG ellen, akkor oda is igazol..
Puyol, Xavi, Iniesta. Három kapitány a Barca történelméből. Egyik sem igazolt olyan csapatba, amelyik bármilyen téren is ellenfele lehetett a Barcának...
Szerinted a fradiba fog igazolni? Csak erős csapatba fog igazolni, az pedig mind ellenfele a barcának!
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.16. 00:56:19

ALEXDP írta:
2021.02.14. 00:47:04
Aztán, ha nagyot megy a PSG ellen, akkor oda is igazol..
Puyol, Xavi, Iniesta. Három kapitány a Barca történelméből. Egyik sem igazolt olyan csapatba, amelyik bármilyen téren is ellenfele lehetett a Barcának...
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.02.14. 00:47:04

Nero. írta:
2021.02.13. 23:41:26
Más rúgja ezt a 2 gólt, lefagy a topicja. Messitől ez már nem hír :D

Most nagyon bevan lőve az a balos, kedden is elsülhetne.
Aztán, ha nagyot megy a PSG ellen, akkor oda is igazol..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.13. 23:41:26

Más rúgja ezt a 2 gólt, lefagy a topicja. Messitől ez már nem hír :D

Most nagyon bevan lőve az a balos, kedden is elsülhetne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 21:14:44

NovaProspekt írta:
2021.02.10. 20:47:40

persze, én egyetértek egyébként, és hasonlóan vélekedtem nyáron is, ahogy most is. éppen emiatt nem tudok azonosulni a mostani Suárez utáni sírással sem, mert előbb-utóbb el kell az öregeket engedni, a szerződést meg vagy meghosszabbítjuk nagy pénzekért, vagy hagyjuk kipörögni. nyilván a rövid táv copó lesz pár évig persze.
Persze abszolut az lesz,minden csapatnal van ilyenkor egy par ev szivas.
De amugy a mostani szezonotok tokeletes pelda az en gondolkodasomra.
Azt mondjatok Messi az egyik legjobb jatekos most megint.
-Kozben elbuktatok egy szuperkupa dontot.
-A Bl-ben masodikkent mentetek tovabb,es nagy valoszinuseggel a PSG ellen a nyolcaddontoben kiestek.
-A bajnoksagban 2-3. vagytok.
Nyertek egy spanyol kupat max?
Nekem esszerubb lenne mar a jovo csapatat epiteni.
Ezeket az eredmenyeket ugyis fogjatok megkozelitoleg hozni szerintem.

Off.
A CR-Juve hazassag is ezert gazos.
Ott van egy idos jatekos,aki hozza a szamait es meg 1-2 evig tud olyan jatekos lenni akivel a bl gyozelem realis es szukseges, viszont mellette a csapat tele van lyukkal es igazabol ki se tudjak hasznalni azt a pluszt amit egy ronaldoval lehetne.
Ergo a rekord igazolasuk 2-3 evre az,aki. (Az igazolastol szamitva) Viszont a csapatnak legalabb annyi kell hogy ujra tenyezok lehessenek a blben.
Szoval igazabol szintet egyaltalan eselyuk sincs lepni.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.10. 21:10:35

miro. írta:
2021.02.10. 20:43:38
Na amikor egy youtube link utan meg sportkozgazdasz szo is elhangzik inkabb lepek ki egy beszelgetesbol. De azert koszi.

Van aki megertette amit akartam irni.

Egy 34 eves Messivel uj hosszabbtavu projektet szerintem ertelmetlen kezdeni,mert ha par ev mulva visszavonul megint nyulhattok bele a csapatba,addig viszont Messi fuggo marad a csapat.

Csak ugy fogjatok meglatni,hogy ki nem uti le a lecet es tud megragadni nalatok,ha O nem lesz,( ezt viszont nem ket havonta egy meccsen lehet leszurni,ha epp nincs messi) es azokra egy eros,uj,fiatal csapatot epiteni.
Ezert irtam,hogy ket evvel ezelott,de legalabb tavaly nyaron meg “nagy”(nagyon idezojelesen) penzert kellett volna eladni,es elkezdeni a csapat ujjaepiteset.
Mert az elozoleg emlitett dolgok egyszer elkerulhetetlenek,es mar egy ideje vele sem nyertek semmi nagyot.
Szerintem Te nem akarod érteni amit más ír, szomorú ha nem szereted hallani ezt a szót sportkozgazdasz =P~ =P~ deközben Messi szerződését elemzed, meg hogy kitermelte-e. Szerintem ha lépsz, inkább a linkre, lehet tényleg érdekes :idea: :roll: amit mondasz meg több helyen nem volt abszolút megalapozott én meg csak erre akartam reflektállni, kezdve a 4 éve esélytelenségtól, azon át ha ezt meg azt eladunk jobban járunk, mint Messivel még 1 évre. Ez spekuláció, denevérből ahogy te írtad =P~
De tiszteletben tartom a véleményed láthatunk máshogy dolgokat, biztos,a mit én írok abba is van bőven logikai baki, de Te gondolataidban tényszerű de rossz megállapítások voltak, nem mind félre ne érts, a többi vélemény kérdése.
És én írtam hiba volt Bartonak Messit itt tartania, márcsak azért is, mert akkor el is tudtuk volna adni, és akkor plussz 200 millás kerettel valóban lehetett volna nézegetni koronás transzferpiacon.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.10. 20:47:40

miro. írta:
2021.02.10. 20:43:38
Na amikor egy youtube link utan meg sportkozgazdasz szo is elhangzik inkabb lepek ki egy beszelgetesbol. De azert koszi.

Van aki megertette amit akartam irni.

Egy 34 eves Messivel uj hosszabbtavu projektet szerintem ertelmetlen kezdeni,mert ha par ev mulva visszavonul megint nyulhattok bele a csapatba,addig viszont Messi fuggo marad a csapat.

Csak ugy fogjatok meglatni,hogy ki nem uti le a lecet es tud megragadni nalatok,ha O nem lesz,( ezt viszont nem ket havonta egy meccsen lehet leszurni,ha epp nincs messi) es azokra egy eros,uj,fiatal csapatot epiteni.
Ezert irtam,hogy ket evvel ezelott,de legalabb tavaly nyaron meg “nagy”(nagyon idezojelesen) penzert kellett volna eladni,es elkezdeni a csapat ujjaepiteset.
Mert az elozoleg emlitett dolgok egyszer elkerulhetetlenek,es mar egy ideje vele sem nyertek semmi nagyot.
persze, én egyetértek egyébként, és hasonlóan vélekedtem nyáron is, ahogy most is. éppen emiatt nem tudok azonosulni a mostani Suárez utáni sírással sem, mert előbb-utóbb el kell az öregeket engedni, a szerződést meg vagy meghosszabbítjuk nagy pénzekért, vagy hagyjuk kipörögni. nyilván a rövid táv copó lesz pár évig persze.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 20:43:38

Na amikor egy youtube link utan meg sportkozgazdasz szo is elhangzik inkabb lepek ki egy beszelgetesbol. De azert koszi.

Van aki megertette amit akartam irni.

Egy 34 eves Messivel uj hosszabbtavu projektet szerintem ertelmetlen kezdeni,mert ha par ev mulva visszavonul megint nyulhattok bele a csapatba,addig viszont Messi fuggo marad a csapat.

Csak ugy fogjatok meglatni,hogy ki nem uti le a lecet es tud megragadni nalatok,ha O nem lesz,( ezt viszont nem ket havonta egy meccsen lehet leszurni,ha epp nincs messi) es azokra egy eros,uj,fiatal csapatot epiteni.
Ezert irtam,hogy ket evvel ezelott,de legalabb tavaly nyaron meg “nagy”(nagyon idezojelesen) penzert kellett volna eladni,es elkezdeni a csapat ujjaepiteset.
Mert az elozoleg emlitett dolgok egyszer elkerulhetetlenek,es mar egy ideje vele sem nyertek semmi nagyot.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.10. 20:05:06

miro. írta:
2021.02.10. 19:04:44
Azt rosszul fogalmaztam,hogy nem volt eselyetek.
De 4 eve nem jutottatok meg dontobe sem.


Leo Messi signed, in November 2017, a document that gives him up to 138 million euros per season between the base salary and variables.

Leo Messi's agreement includes two bonuses: one just for accepting the renewal (€ 115,225,000) and another for 'loyalty' - (€ 77,929,955).

Despite the disappointments in the Champions League, which offers the highest bonuses, Leo Messi has already secured 92% of the total of his contract and continues to add.

Messi's €555,237,619 biggest contract in sporting history.

Nem gondolom,hogy ez egy klubbnak jovedelmezo lenne.
Meg azt se hogy ennyi penzert nem tudnatok uj,jo csapatot epiteni.
75 millio euro netto,az ca.150 brutto. Evente.
Ohh dehogy nem =P~ annyira jövedelmező el sem hiszed, egyébként meg a klubb Messi nélkül még egy Dembele-t se tudott volna leigazolni ennyi pénzért, nemhogy koncnak mellé még 2 játékost többért =P~
Itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=kIRBW8EP6R4&t=371s
Ez ugyan Roniról szól, de sportközgazdász szemüveget ideje felvenni, mert nagy félreértések vannak, BTW soha senki nem érdemel ennyi pénzt, de ez van, sőt van ennél sokkal igazságtalanabb gazdagodás is, nekem Musk pl. egy vicc a Teslával, pedig az méginkább piaci alapokon működik :|
Csapatépítésre el lett költve 1 milliárd euró Messitől függetlenül, 75%-uk már eladva mert nem vállt be, összesen visszajött 500, tehát elvileg van 500 millával dusított keretünk, ami ha elmegy messi összesen fog érni ennyit =D> =D> erről ennyit...
Itt a vezetéssel, nem Messi bérével vagy pénzzel volt a gond, de felőlem elemezheted töviről hegyire Messi szerződését, enkünk Barca drukkereknek inkább az 600 gól nézegetésével és köszönettel záródik ez a történet :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.10. 19:56:27

ugyanakkor tegyük hozzá, h a legtöbb klubnál nincs manapság sztárparádé. nálunk azért Gríz, Dembi, Fati kellően hájpolva vannak ahhoz, h ilyen téren ne legyen sok aggodalmunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.10. 19:19:30

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.10. 19:15:19
bence0330 írta:
2021.02.10. 19:11:18

No igen, én is erről beszéltem. Tuti, hogy még anyagilag is rosszul jár a Barca, ha Messi elmegy, nemhogy minden más szempontból. Reálisnak tűnnek a számok, de még ha felfelé is vannak kerekítve, akkor is brutális amit hoz a konyhára Leo egymaga.
Majd ráeszmélünk miután elment és a szponzori pénzek is jelentősen csökkennek mert tudják hogy Lengleték fejével egy lyukas labdát se lehet eladni.
Kemény idők lesznek, nagyon sok fog múlni a következő elnökségen.
Igen, az durva lavinát indíthat meg az EL-helyek felé - ténylegesen, nem mint most, mikor ősszel ezen sápítoztunk mert Koeman nem tudott még mit kezdeni a srácokkal.
Griez ér még valamiCSKÉT ilyen szempontból, ő egy név, aki érdekel pár embert, meg a saját nevelésűek közül talán Puig és Fati tud legalább jegyeket eladatni a játékukkal, és itt a vége. Bár hozzátenném, hogy Puig Koeman miatt fog előbb-utóbb elmenni, Fati meg túl jó játékos lesz ide, és kimenekíti a menedzsere előbb-utóbb Messi után, feltéve, ha egészséges lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.10. 19:15:19

bence0330 írta:
2021.02.10. 19:11:18

No igen, én is erről beszéltem. Tuti, hogy még anyagilag is rosszul jár a Barca, ha Messi elmegy, nemhogy minden más szempontból. Reálisnak tűnnek a számok, de még ha felfelé is vannak kerekítve, akkor is brutális amit hoz a konyhára Leo egymaga.
Majd ráeszmélünk miután elment és a szponzori pénzek is jelentősen csökkennek mert tudják hogy Lengleték fejével egy lyukas labdát se lehet eladni.
Kemény idők lesznek, nagyon sok fog múlni a következő elnökségen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.10. 19:11:18

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.10. 19:08:16
Érdemes ezt a cikket elolvasni:

https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

Különösen itt a lényeg.
Ők hárman feketén-fehéren levezetik, hogy a jelenleg zajló, pandémia sújtotta idényt leszámítva Messi 383 655 000 eurójába került három évre a Barcának, ugyanakkor 619 265 000 eurót kasszírozott a klub a hatszoros aranylabdásnak köszönhetően.

MÁSKÉPPEN: A KLUB BEVÉTELEINEK 30 SZÁZALÉKÁT CSAPATKAPITÁNYÁNAK KÖSZÖNHETI.

Ciria kimutatta, hogy a klub szponzori szerződéseinek értéke 50 százalékkal magasabb pusztán attól, hogy Messi ott játszik, és mindegyik megállapodásban ott van a záradék: érvényét veszti a kontraktus, ha Messi eltávozik Barcelonából.

Nem Messi fizetése a gond, sőt talán az övével(és max még 1-2 játékoséval) van a legkevésbé probléma és nagyon fájdalmas szezonjaink lesznek miután elmegy.
Sokkal nagyobb probléma hogy az Umtiti-Pjanic-Coutinho-Dembele és társai mennyire hozták vissza a vételár-fizujukat, mert az teljesen más skála.
No igen, én is erről beszéltem. Tuti, hogy még anyagilag is rosszul jár a Barca, ha Messi elmegy, nemhogy minden más szempontból. Reálisnak tűnnek a számok, de még ha felfelé is vannak kerekítve, akkor is brutális amit hoz a konyhára Leo egymaga. Ezekben a számokban még talán benne sincsenek azok a BL meccsek, amiket konkrétan miatta hozunk le, mint pl (utólag sajnos :D ) a tavalyi Napoli meccs, ahol olyan gólt lőtt, amit szavakkal le sem lehet írni, és vért vedelve tüzelt mindenkit a győzelembe. Egy ilyen meccsel is X összeg jön be, mert egy körrel tovább mentünk, de nem kimutatható konkrétan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.10. 19:08:16

Érdemes ezt a cikket elolvasni:

https://index.hu/sport/2021/02/02/lione ... el-mundo-/

Különösen itt a lényeg.
Ők hárman feketén-fehéren levezetik, hogy a jelenleg zajló, pandémia sújtotta idényt leszámítva Messi 383 655 000 eurójába került három évre a Barcának, ugyanakkor 619 265 000 eurót kasszírozott a klub a hatszoros aranylabdásnak köszönhetően.

MÁSKÉPPEN: A KLUB BEVÉTELEINEK 30 SZÁZALÉKÁT CSAPATKAPITÁNYÁNAK KÖSZÖNHETI.

Ciria kimutatta, hogy a klub szponzori szerződéseinek értéke 50 százalékkal magasabb pusztán attól, hogy Messi ott játszik, és mindegyik megállapodásban ott van a záradék: érvényét veszti a kontraktus, ha Messi eltávozik Barcelonából.

Nem Messi fizetése a gond, sőt talán az övével(és max még 1-2 játékoséval) van a legkevésbé probléma és nagyon fájdalmas szezonjaink lesznek miután elmegy.
Sokkal nagyobb probléma hogy az Umtiti-Pjanic-Coutinho-Dembele és társai mennyire hozták vissza a vételár-fizujukat, mert az teljesen más skála.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 19:04:44

Azt rosszul fogalmaztam,hogy nem volt eselyetek.
De 4 eve nem jutottatok meg dontobe sem.


Leo Messi signed, in November 2017, a document that gives him up to 138 million euros per season between the base salary and variables.

Leo Messi's agreement includes two bonuses: one just for accepting the renewal (€ 115,225,000) and another for 'loyalty' - (€ 77,929,955).

Despite the disappointments in the Champions League, which offers the highest bonuses, Leo Messi has already secured 92% of the total of his contract and continues to add.

Messi's €555,237,619 biggest contract in sporting history.

Nem gondolom,hogy ez egy klubbnak jovedelmezo lenne.
Meg azt se hogy ennyi penzert nem tudnatok uj,jo csapatot epiteni.
75 millio euro netto,az ca.150 brutto. Evente.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.10. 18:50:17

Érdekes vita. Szerintem Leo nem csak megszolgálja a bármekkora fizuját, hanem anyagilag is visszaszolgáltatja, és még hosszú évekig, visszavonulása után is jelentős tétel lesz ez a Barca kasszájában. Stadionok hiányában ez most kisebb összeg, de remélhetőleg fél év múlva már a nézői számokról fog dönteni Messi ittléte. Innentől kezdve az ő fizujáról beszélni tök felesleges, mert ő hozza a klub bevételének harmadát-negyedét, amiből egyáltalán a fizetéseket meg lehet ejteni.
A csávó amúgy mióta magára talált, alighanem megint a világ legjobbja. Ha nem, akkor a rossz formában/sérülésekkel játszó KDB hiányában talán Bruno Fernandest meg Lewát lehetne odarakni elé kb, de szerintem egyikük sem tesz annyit a csapatáért, mint Leo itt, aki ilyen 3in1 stílusban labdafelvevő, osztogató és befejező egyben, és mindet sikerrel teszi. Sőt, mostanában még igazi csapatkapitány is lett. Én köszönöm, nem kívánom a csapatunk toronymagasan legjobb játékosának távozását, aki amúgy anyagi szempontból és játékban is megszolgálta a fizuját, és szolgálja jelenleg is. A 3 játékosunk aki 350 + milkó volt plusz ki sem számolom mennyi fizetés, kb 6-7 évnyi Messit tesz ki. Na az pénzszórás, nem minden idők és talán a jelen legjobbjának a többiekhez képest történő korrekt jövedelmezése.

De amúgy én még azzal is megbékélnék, ha utána 2-3-4 évig lerobbanna a klub kicsit, ha még láthatom 3-4 évig a döbbenetes, adrenalinemelő, senkihez nem hasonlítható cseleit, passzait, góljait. Vagyok ennyire hedonista.


Amúgy a Róma/Liverpool bukta idején még mi voltunk a BL fő esélyesei, mi voltunk a "team to beat". De a BL mégiscsak egy egyenes kieséses rendszer, nem feltétlenül a legjobb csapat fogja megnyerni. Néha igen - lásd tavaly Bayern - néha nem. A Reál is volt jobb formában annál, mint amikor zsinórban nyerték a BL-eket, mégis pont akkor jött ki a lépés valamiért. Közben állandóan 4-1 körül vertük őket itthon bucira, jobbak voltunk náluk, de ez van, ha egyenes kiesésben játszunk. Csak balszerencse és pszichológiai hiányosságok akadályozták meg a Barcát, hogy ebben a kb 2006 óta tartó korszakban ne 8-10 BL-t nyerjenek, és ebbe 17/18 és 18/19 is még beletartozik - egyébként szerintem még 19/20 eleje is, az edzőváltásnál hirtelen szállt el minden európai nívónk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.10. 18:34:36

miro. írta:
2021.02.10. 18:17:58
Barcahun írta:
2021.02.10. 17:22:16


......
Én nem vagyok jós,nem tudok semmit kiolvasni 2 denevérszárnyból sajnos,szóval nem tudok erre mit írni hogy ti mit nyertetek volna Európában egy Csernussal. Csak azt tudom hogy anélkül semmit.
Illetve az meg nem érdekel hogy 8 éve Ő mennyi pénzért futballozott. ( Bár azok után annyiszor újította a szerződését,hogy most szabad szemmel már látható az összeg.)
Azt se tudom hogy a felsorolt Brait,Fernandes etc játékosoknak milyen a fizetése,csak azt ha mondjuk menne Messi,eltudnátok adni Coutinhot,vagy Dembelét akkor az már lehet hogy átigazolási pénzzel,fizetésekkel 200ME fölött lenne.

Dehát akkor én kívánom hogy tudjátok meghosszabbítani a szerződését.
Én csak azt mondom az, hogy 4 éve nincs esélyünk full blama, nem kell hozzá jósnak lenni, PSG kiverése utána mindenki boritékolta a BL-t, romáig úgy mentünk kétség nem volt mi leszünk most már és a Pool első felvonása után Te se hiszem, hogy a valaha volt legjbb MEssivel felálló Barca ellen raktál nagy pénzeket. De ez így alakult, persze jól keresett, de keresett rosszul is, összeségében annyit kapott, amennyit ki tudott termelni, se többet se kevesebbett, gazdasági alapon működünk, mint Juve Ronival.
Azt hogy ezeket a játékosokat eladjuk, háát. Igazából Coutit kellett volna elpasszolni, miatta kellett pánikszerűen eladni (ingyen lényegében) az volt a kalkuláció a Bayern majd megveszi, aztán nyakunkon maradt, 70-ért se kellett, a fizetési plafon meg borult, de igazából ez is mindegy. Szép tervek és nekem is ilyenek járnak a fejembe, hogy eladni/engedni Busi-tól Piqen át minden felesleges elemet, és Hallandokat, meg Jadon-okat idehozni, tehetsége fiatalokat beépíteni. Ehhez viszont kell egy vezetés, elég jó kapcsolatokkal és még akkor is nehéz lesz hirtelen felépíteni valami ilyesmit, ez is egy folyamat része kellett volna legyen. Persze ott a másik része is, mi van ha feltámad Grizi-Dembi-Couti lehet sokkal könnyebb út, az se biztos aki idejön bevállik, miután ezt ők sem tették meg. De ez már ahogy te írtad 2 denevérszárny ügye, de elméletben tök jó játszani ilyen számokkal tény.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 18:17:58

Barcahun írta:
2021.02.10. 17:22:16


Ezzel abszolút nem értek egyet, Barca tavaly volt elsőként nem az esélyesek között, 4 éve? Ne röhögtess, lehet csúnyán esik ki a csapat, de ez nem képesség, hanem pszichikai tényező volt, ha ezt a cspatot valaki anno nem full felesleg 100 millás játékosokkal, meg edzőkkel tölti fel, hanem elviszi sportpszichiáterhez mi szereztünk volna zsinórba 3 BL-t nem a Reál, akik ellenben esélytelenek nyugalmával, bíróval és iszonyat mákkal hoztak ebből 2 minimum, de ez más tészta a BL ilyen.
Én úgy gondolom Messit el kellett volna engedni (mikor menni akart) és akkor dominoként most dőlhetne a sor mi minden mást is kellett volna 2017-óta, mert én Ney távozásával láttam hogy akkora gerendát ütöttek ki, már csak kérdés volt ilyen vezetés mellett mikor dől üssze a ház (btw még menthető lett volna a helyzet, nem Ney volt itt a megváltás).
Messi menni fog, nem a pénz miatt, de az is badarság, hogy majd itt ingyen játszik, mert miért is? :D Lényegében 2013-ig ingyen játszott, legalábbis arányba biztos nem volt a 4 aranylabdával amit kapott pénzbe, utána is ki akarták vásárolni, meg 2x annyit fizetni, mint amit itt keresett. Ezek az idők lejártak, a Barca varázsa elmúlt, ide már senki nem vágyik, se BL esélyek, sem a legjobb játékosok nincsenek itt, Messinek sem vonzó többé, lehúzott itt 16 évet semmivel nem tartozik, max magának pár jó évvel még, ahol csak akarja!
Mindegy a lényegi rész, ettől függetlenül HA itt lehet tartani és ki tudjuk fizteni miért ne? Suarez esete megavn? Volt értelme? Igen nyerünk vele 100 millát évente, akkor van értelme ezt az összeget nem alá dugni szerződés formájában, ha ezért a pénzért tudunk hozni valakit, aki annyit hozzá tesz, mint ő. Tudunk? Nem!! Erről ennyit, azt hogy mennyire kell ő, meg kell nézni az előző, vagy akármelyik meccset idén kb.
100 millából te nem hozol ide senkit, meg fizeted a bérét, max találsz egy újabb kerékkötőt Dembi-Couti-Grizi mellé. Ha volt pénz Braitet, Trincaot, Fernandest hulla feleslegesen idehozni Messire is lesz, mert hogy ezek a játékosok fizetéssel együtt már majdnem 70%-át kiteszik Messi fizetésének de hozzá képest töredékét nem tették hozzá semmihez idén.
Én nem vagyok jós,nem tudok semmit kiolvasni 2 denevérszárnyból sajnos,szóval nem tudok erre mit írni hogy ti mit nyertetek volna Európában egy Csernussal. Csak azt tudom hogy anélkül semmit.
Illetve az meg nem érdekel hogy 8 éve Ő mennyi pénzért futballozott. ( Bár azok után annyiszor újította a szerződését,hogy most szabad szemmel már látható az összeg.)
Azt se tudom hogy a felsorolt Brait,Fernandes etc játékosoknak milyen a fizetése,csak azt ha mondjuk menne Messi,eltudnátok adni Coutinhot,vagy Dembelét akkor az már lehet hogy átigazolási pénzzel,fizetésekkel 200ME fölött lenne.

Dehát akkor én kívánom hogy tudjátok meghosszabbítani a szerződését.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.10. 17:22:16

miro. írta:
2021.02.10. 15:56:09
bojankrkic27 írta:
2021.02.10. 15:43:58



Nyilván mindketten tudjuk, hogy egy 80%-os fizucsökkentés irreális, de én őszintén hiszek benne, hogy ha mondjuk Laporta megnyeri a választásokat és egy olyan koncepciót tud felmutatni Messinek amiben tud hinni még egy fizetéscsökkentésbe is belemenne. Ezzel számomra egyértelműen igazolná, hogy neki igenis fontos a klub és szeretne itt maradni. Természetesen nem bármi áron... és itt nem az anyagiakra gondolok.
Egy nyaron 34 eves jatekosnak mit kene ajanlani?
Mi lenne az az uj klubmodell? Egy 34 eves jatekosra milyen koncepciot lehet epiteni?( amiben termeszetesen o meg mindig az alfahim,a vezer)
A liverpooli zako utan mar megkellett volna neki mindent koszonni,es jo penzert kiszallni messibol.
Europaban vele sem vagytok lassan 4 eve semmire eselyesek,spanyolban meg ez a masodik ev lesz.
Nelkule is ott lesztek minimum top 3-ba,illetve Bl elso-masodik kiesesi korben,de legalabb egy uj korszakot kezdenetek epiteni.
Nyilvanvalo az eleje nem lenne jobb,de ha 3-5 evet neztek,biztos vagyok benne hogy jobban jartok.
Igy meg,stagnaltok.
Ezzel abszolút nem értek egyet, Barca tavaly volt elsőként nem az esélyesek között, 4 éve? Ne röhögtess, lehet csúnyán esik ki a csapat, de ez nem képesség, hanem pszichikai tényező volt, ha ezt a cspatot valaki anno nem full felesleg 100 millás játékosokkal, meg edzőkkel tölti fel, hanem elviszi sportpszichiáterhez mi szereztünk volna zsinórba 3 BL-t nem a Reál, akik ellenben esélytelenek nyugalmával, bíróval és iszonyat mákkal hoztak ebből 2 minimum, de ez más tészta a BL ilyen.
Én úgy gondolom Messit el kellett volna engedni (mikor menni akart) és akkor dominoként most dőlhetne a sor mi minden mást is kellett volna 2017-óta, mert én Ney távozásával láttam hogy akkora gerendát ütöttek ki, már csak kérdés volt ilyen vezetés mellett mikor dől üssze a ház (btw még menthető lett volna a helyzet, nem Ney volt itt a megváltás).
Messi menni fog, nem a pénz miatt, de az is badarság, hogy majd itt ingyen játszik, mert miért is? :D Lényegében 2013-ig ingyen játszott, legalábbis arányba biztos nem volt a 4 aranylabdával amit kapott pénzbe, utána is ki akarták vásárolni, meg 2x annyit fizetni, mint amit itt keresett. Ezek az idők lejártak, a Barca varázsa elmúlt, ide már senki nem vágyik, se BL esélyek, sem a legjobb játékosok nincsenek itt, Messinek sem vonzó többé, lehúzott itt 16 évet semmivel nem tartozik, max magának pár jó évvel még, ahol csak akarja!
Mindegy a lényegi rész, ettől függetlenül HA itt lehet tartani és ki tudjuk fizteni miért ne? Suarez esete megavn? Volt értelme? Igen nyerünk vele 100 millát évente, akkor van értelme ezt az összeget nem alá dugni szerződés formájában, ha ezért a pénzért tudunk hozni valakit, aki annyit hozzá tesz, mint ő. Tudunk? Nem!! Erről ennyit, azt hogy mennyire kell ő, meg kell nézni az előző, vagy akármelyik meccset idén kb.
100 millából te nem hozol ide senkit, meg fizeted a bérét, max találsz egy újabb kerékkötőt Dembi-Couti-Grizi mellé. Ha volt pénz Braitet, Trincaot, Fernandest hulla feleslegesen idehozni Messire is lesz, mert hogy ezek a játékosok fizetéssel együtt már majdnem 70%-át kiteszik Messi fizetésének de hozzá képest töredékét nem tették hozzá semmihez idén.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.10. 17:05:36

miro. írta:
2021.02.10. 15:56:09
bojankrkic27 írta:
2021.02.10. 15:43:58



Nyilván mindketten tudjuk, hogy egy 80%-os fizucsökkentés irreális, de én őszintén hiszek benne, hogy ha mondjuk Laporta megnyeri a választásokat és egy olyan koncepciót tud felmutatni Messinek amiben tud hinni még egy fizetéscsökkentésbe is belemenne. Ezzel számomra egyértelműen igazolná, hogy neki igenis fontos a klub és szeretne itt maradni. Természetesen nem bármi áron... és itt nem az anyagiakra gondolok.
Egy nyaron 34 eves jatekosnak mit kene ajanlani?
Mi lenne az az uj klubmodell? Egy 34 eves jatekosra milyen koncepciot lehet epiteni?( amiben termeszetesen o meg mindig az alfahim,a vezer)
A liverpooli zako utan mar megkellett volna neki mindent koszonni,es jo penzert kiszallni messibol.
Europaban vele sem vagytok lassan 4 eve semmire eselyesek,spanyolban meg ez a masodik ev lesz.
Nelkule is ott lesztek minimum top 3-ba,illetve Bl elso-masodik kiesesi korben,de legalabb egy uj korszakot kezdenetek epiteni.
Nyilvanvalo az eleje nem lenne jobb,de ha 3-5 evet neztek,biztos vagyok benne hogy jobban jartok.
Igy meg,stagnaltok.
Alapvetően egyetértek! Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy neki kellett volna Liverpool után kicsit önzőnek lenni és továbbállni. Messi a klub iránti lojalitásának áldozata! Sajnos feláldozta utolsó éveit. Persze korábban már mindent megnyert a Barcával, szóval remélem nincs hiányérzet benne. Egyébként a liverpooli nagy bukás csak azért lett olyan nagy, mivel Messi zseniálisan játszott az odavágón. Sikerült hármat rúgni, amikor Messi nélkül iksz vagy vereség lett volna. A Liverpool akkor is jól játszott, túlzott volt az eredmény. Liverpoolban is a többi töketlen miatt kaptunk négyet. Pl. SR. 100%-os ziccerben Messinek akart passzolni. Messi megteremtette a helyzeteket ott is!
A Bayern ellen felelősnek érzem őt is, sőt a legnagyobb felelősnek! Mivel csapatkapitányként nem volt képes tartást adni a csapatnak. Egy Barcelona kikaphat, de nem így!

Kár, hogy a második helyeket soha semmikor sehol nem jegyzik! Pedig nagyon nehéz a második helyre is odaérni egy Vb-n vagy egy Bl-ben, vagy bármelyik sportban. Miért mindig csak az első számít?? Messi második helyeit a válogatottal bukásként tartják számon! Az aranycsapat pazar 1954-es szereplését sem lehet ünnepelni! Miért nem? Szabó Tünde többszörös olimpiai ezüstérmes úszó szinte feledésbe ment, pedig mennyit küzdött azokért az érmekért! Csak volt egy bizonyos Egerszegi Krisztina! Szóval nincs ez így jól szerintem.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.10. 15:56:09

bojankrkic27 írta:
2021.02.10. 15:43:58



Nyilván mindketten tudjuk, hogy egy 80%-os fizucsökkentés irreális, de én őszintén hiszek benne, hogy ha mondjuk Laporta megnyeri a választásokat és egy olyan koncepciót tud felmutatni Messinek amiben tud hinni még egy fizetéscsökkentésbe is belemenne. Ezzel számomra egyértelműen igazolná, hogy neki igenis fontos a klub és szeretne itt maradni. Természetesen nem bármi áron... és itt nem az anyagiakra gondolok.
Egy nyaron 34 eves jatekosnak mit kene ajanlani?
Mi lenne az az uj klubmodell? Egy 34 eves jatekosra milyen koncepciot lehet epiteni?( amiben termeszetesen o meg mindig az alfahim,a vezer)
A liverpooli zako utan mar megkellett volna neki mindent koszonni,es jo penzert kiszallni messibol.
Europaban vele sem vagytok lassan 4 eve semmire eselyesek,spanyolban meg ez a masodik ev lesz.
Nelkule is ott lesztek minimum top 3-ba,illetve Bl elso-masodik kiesesi korben,de legalabb egy uj korszakot kezdenetek epiteni.
Nyilvanvalo az eleje nem lenne jobb,de ha 3-5 evet neztek,biztos vagyok benne hogy jobban jartok.
Igy meg,stagnaltok.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2021.02.10. 15:43:58

daffy írta:
2021.02.10. 13:12:02

A sporszakmai kérdést el lehet kezdeni azzal,hogy jön egy új elnök. Ő meg aláír 80%-os csökkentéssel. Ez máris 2 hatalmas lépés. Persze elmehet egy PSG-be bajnokságot hajkurászni és egy esetleges bl-t. De nem lenne jobb maradni és makulátlan önéletrajzzal visszavonulni "csak" ennyi kupát nyerve,mint amennyi most van(esetleg plusz 1-2) ? Nyilván máshogy gondolkodunk,de ez jót tenne a Messi PR-nak is.
Nyilván mindketten tudjuk, hogy egy 80%-os fizucsökkentés irreális, de én őszintén hiszek benne, hogy ha mondjuk Laporta megnyeri a választásokat és egy olyan koncepciót tud felmutatni Messinek amiben tud hinni még egy fizetéscsökkentésbe is belemenne. Ezzel számomra egyértelműen igazolná, hogy neki igenis fontos a klub és szeretne itt maradni. Természetesen nem bármi áron... és itt nem az anyagiakra gondolok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.10. 15:22:49

Persze, ő csökkenti a fizetését 80%al miközben az ilyen
Piqué, Busquets, Dembele, Coutinho, Umtiti stb.féle semmittevők konkrétan meglopjàk a klubot, arról nem beszélve hogy jó 10 éven át teljesen röhejes áron adtunk/vettünk játékosokat.

Ez mind Messi hibája?

Amúgy ha eligazol a PSGbe annak még a Real is meginná a levét olyan szempontból hogy a Liga nézettsége/népszerűsége még inkább csökkenne.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése