Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.03.12. 14:13:51

Se Queda :mrgreen:
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.12. 13:37:20

Nem tudom vágjátok e ki az a Marcelo Bechler, de ő az a Dél-Amerikai újságíró, aki 2017-ben először lehozta, hogy Neymar eligazol tőlünk, valamint tavaly is Messi burofaxát ő hozta le elsőként.

Na ez a pali ma délután 3-kor állítólag egy bomba hírt fog közölni Messiről, a Rádió4 csatorna egyik műsorában.

Ööö oké. :roll: [-o<

Ja és ezt a hírt ő is megosztotta twitteren pl.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.04. 10:46:00

Azért ilyet se sűrűn látni tőle, főleg, hogy ebben a gólban nem volt "érdeme".


https://twitter.com/i/status/1367232725514674178

Nagyon tetszett amit művelt tegnap. Elől nem villogott annyira, mint szokott, de úgy kapart az első perctől kezdve, mintha az élete múlna rajta, ő is beletett apait-anyait. Becsúszva szerelt hátul, vagy harminc méteren keresztül kergette a labdás embert.
Másfelől az is pozitívum, hogy úgy tudtunk fordítani, hogy közvetlenül egyik gólban sem vett részt.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.02. 22:13:34

bence0330 írta:
2021.03.02. 20:35:34
gránit írta:
2021.03.02. 20:06:13
Ennek a megoldása egy szép kreatív edzői feladat.
Fel lehet építeni néhány koncepciót, amiket mérkőzésről mérkőzésre vagy akár mérkőzés közben is lehet váltogatni. Kezdhet pl Messi egyszer itt, egyszer ott vagy éppenséggel meccsen belül is lehet váltani az idő haladtával be és visszább húzódhat miközben Dembi és Gríz mélységből indulhatna....ritmusváltások, poziciók váltása, cserék alkalmazása....
Ezeknek jelét sem láttuk.
Sokat kellett volna ezekkel a dolgokkal az edzőnek foglalkozni, egyesével játékosokkal, csapatrészekkel stb...együtt, külön külön...
Messi téli nyilatkozatában elmesélte egy hétköznapját, az egy délelőtti edzés említésével nyilvánvalóvá vált, miért tartunk ott ahol tartunk....meló és foglalkozások nélkül nehéz fejlődni, koncepciókat kidolgozni stb stb stb
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.02. 20:35:34

gránit írta:
2021.03.02. 20:06:13
Játszottunk néhány meccset Messi nélkül ebben a szezonban, és akkor elég nyilvánvalóvá vált, hogy senkit nem fog vissza, senki kibontakozásának elmaradása nem miatta van. Nem láttuk villogni az állítólagosan elfojtott titánokat.

Azzal teljesen egyetértek, hogy Messi mélységi játéka nem tesz jót a csapatnak, ez véleményem szerint inkább egy következmény, egy okozat, mintsem a kiváltó oka bárminek. Pont Bencével írtunk anno arról, hogy mennyivel hatékonyabb lenne a támadójátékunk újra, ha Messi az eredeti pozíciójában játszana. Annak idején a 3 csatáros rendszerben ő indult jobbról, persze nem vonalszélsőként. Így nem tudták minden irányból körbevenni, sokszor egy az egy ellen kellett csak megvernie a védőjét, hogy kapura törjön. Hányszor lőtt olyan gólt, hogy szélről befelé húzva visszahúzta a rövidre... A mostani pozíciójában sokkal inkább el tudják fojtani, és ahogy Kalapos írta, ha visszahúzódik, elől nem vagyunk elegen, miközben az eredeti pozíciójában most is brutális mennyiségben tudná lőni a gólokat. Az azért vicces volt, amikor az "elemzők" a 4-2-3-1-ben csatárként rajzolták fel, miközben a valóságban olykor a védők vonaláig ment vissza a labdáért.

Az, hogy Messi gyakran visszahúzódik, és inkább egy mélységi játékra rendezkedett be, szerintem inkább a következménye annak, hogy nincs igazán kreatív középpálya. De Jong fejlődött a tavalyi szintjéhez képest, Pedri sem rossz, de egyelőre nagyon messze van ez a középpálya attól, ami Messi legtermékenyebb éveiben létezett. Messi nagyon sokszor osztogat, mint legutóbb is, ezek a mélységi indításai sokat adnak a csapatnak, nem csak a góljai. Nélküle a 4. helynél biztosan nem lennénk előrébb, ha a számokat nézzük, amolyan 5-6. hely nézne ki nekünk nélküle.
Hát igen. Akadt jó néhány meccs nélküle, pont olyan szánalmasan festett mindegyik, mint bármelyik meccsünk vele - ha őt levesszük, mert a zsenije menti sorra a pontokat, hozza zsinórban a győzelmeket. Én nem lennék benne már biztos, hogy több gól rúgna szélről, de hogy egy PSG kevésbé tudná kivenni a játékból, az tuti.

És nyilván nem szórakozásból jár hátra. Ha ő nem veszi fel a labdát és gondolkodik vele előrefelé, akkor nincs senki helyette, aki megtegye - a sokat szidott Busi az egyetlen félig-meddig kivétel. Ha nem adja a brutál mélységi indításait, akkor nincs is, aki adja. Vagy kire gondoltok, De Jong? Pedri? A kötelezőt hozzák, de ennyi. Még szerencse, hogy De Jong elkezdett jól érkezni második hullámban befejezni, legalább ennyi történt. Hiába álldogálna naphosszat elöl, a jelenleg játszó játékosok a BÜDÖS ÉLETBEN SOHA nem tudnák megjátszani. Ha elöl álldogálna, nem tudna megverni 3-4 játékost kegyetlenül, mint mondjuk a minap, mikor ezt megtette, leadta Braithnek, visszakapta és bevágta.
Közben meg Fati hiányában ő az EGYEDÜLI GÓLLÖVŐNK. Griez néha villan egyet, Dembi nagyon ritkán villan egyet, de könyörgöm, ez még sokkal alacsonyabb szinten is semmi.

Szóval akkor mit csináljon? Játsszon mélyen de ne rúgjunk gólt? Álljon elöl, és soha nem villanthat a zsenijéből, mert nem kap labdát? Sajna igenis egy átlagos támadásépítés MINDEN SZEREPKÖRÉT magára kellett vállalnia, és nem poénból, hanem mert nincs senki egyik helyen sem, aki megtenné helyette.

Itt nyilván megint csak visszakanyarodhatnánk Puigra, aki a hátsó szerepkörét tökéletesen átvehetné, de hát... Rajta kívül az egész Barca jelenleg egy szürke robotokból álló erős középcsapat. Dembi nem robot, de nem is hatékony. Puig nem, de ő nem játszhat, Fati meg sérült. És vége.

Amúgy még így sem vagyunk nagyon messze az EL helyektől, nem nehéz elképzelni, mi lett volna nélküle. Lehet hogy épp bedarálnánk a Villarrealt és a Socit, de lehet, hogy nem...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.03.02. 20:06:13

Játszottunk néhány meccset Messi nélkül ebben a szezonban, és akkor elég nyilvánvalóvá vált, hogy senkit nem fog vissza, senki kibontakozásának elmaradása nem miatta van. Nem láttuk villogni az állítólagosan elfojtott titánokat.

Azzal teljesen egyetértek, hogy Messi mélységi játéka nem tesz jót a csapatnak, ez véleményem szerint inkább egy következmény, egy okozat, mintsem a kiváltó oka bárminek. Pont Bencével írtunk anno arról, hogy mennyivel hatékonyabb lenne a támadójátékunk újra, ha Messi az eredeti pozíciójában játszana. Annak idején a 3 csatáros rendszerben ő indult jobbról, persze nem vonalszélsőként. Így nem tudták minden irányból körbevenni, sokszor egy az egy ellen kellett csak megvernie a védőjét, hogy kapura törjön. Hányszor lőtt olyan gólt, hogy szélről befelé húzva visszahúzta a rövidre... A mostani pozíciójában sokkal inkább el tudják fojtani, és ahogy Kalapos írta, ha visszahúzódik, elől nem vagyunk elegen, miközben az eredeti pozíciójában most is brutális mennyiségben tudná lőni a gólokat. Az azért vicces volt, amikor az "elemzők" a 4-2-3-1-ben csatárként rajzolták fel, miközben a valóságban olykor a védők vonaláig ment vissza a labdáért.

Az, hogy Messi gyakran visszahúzódik, és inkább egy mélységi játékra rendezkedett be, szerintem inkább a következménye annak, hogy nincs igazán kreatív középpálya. De Jong fejlődött a tavalyi szintjéhez képest, Pedri sem rossz, de egyelőre nagyon messze van ez a középpálya attól, ami Messi legtermékenyebb éveiben létezett. Messi nagyon sokszor osztogat, mint legutóbb is, ezek a mélységi indításai sokat adnak a csapatnak, nem csak a góljai. Nélküle a 4. helynél biztosan nem lennénk előrébb, ha a számokat nézzük, amolyan 5-6. hely nézne ki nekünk nélküle.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.02. 18:12:51

bence0330 írta:
2021.03.02. 16:21:34
gránit írta:
2021.02.27. 20:21:50
Halad az újabb gólkirályi cím felé. Ha így termeli a gólokat, felülmúlja az előző szezonban szerzett 25 találatot a Ligában.
És mindezt úgy, hogy pár hónapig romokban hevert. Szerintem december óta megint, még 33 évesen is a világ toronymagasan és elvitathatatlanul legjobb játékosa. Az iszonyat mennyiségű gólja mellé ahogy szervezi a támadásokat, amilyen gól/kulcspasszokat ad, ilyen játékos nincs a világon. A csúcs Bruno Fernandes szerintem, aki hozzá legközelebb áll számokban, és abban, amit a klubjának nyújt (Lewát nem venném ide, ő "csak" gólokat lő, és Messi formábajövetele óta még azt is alig többet, mint Leo), de Messi szerintem még mindig jobb... nagyobbak a zsugái, nagyobbak a góljai, és a szlalomjai még mindig olyanok, hogy senki nincs a világon, aki jobb benne, mint ő, így, 33 évesen sem. A ManU pedig nélküle kevésbé lenne gyenge csapat, mint Leo nélkül a Barca. Láthattuk, hol nyomultunk, amíg nem kapta össze magát, pedig akkor még Fatink is ott volt, mint másodlagos kakibólkihúzóember. :D Vereség vereség hátán, középmezőny. Szerintem ott is maradtunk volna Messi (és pláne még Fati) nélkül, 5.-8. hely környékén. Sajnos. Nemhogy BL helyekre hoz be minket, hanem szerintem még megmentheti a klubot egy Milan-féle mélyrepülésről, ha marad. Akkor lenne plusz 2-3 évünk pótolni a majdani hiányát.
Bence0330, ez a hozzáállás annyira mérgező hogy rossz olvasni. Én nem tagadom hogy minden Barca szurkolónak fél-közelező kéne hogy legyen egyszer kézenállva elsuhanni katalóniába és több hónapos sorbanállás után 90 percig csókolgatni Leo bal lábát a stadion füvén.
De az hogy 5.-8. hely? Ilyen költségvetésből? Válogatott, vb-re/eb-re járó húzóemberekből? A labdarúgás jövőjének néhány legígéretesebb 23 éven aluli játékosával?

Az hogy gyenge volt a szezon kezdet pont azért volt mert Messinek nem volt kedve focizni, de a taktika arra épül hogy őt kihasználjuk. Azért voltak rossz eredményeink mert ha neki nem megy akkor nem megy a csapatnak se, ezt ne felejtsük el.
Megint felmenteni Messit, hogy jó volt ő csak kicsit nem volt kedve most, na hát izé, meg lehet érteni, meg most már összekapta magát miután leégett egy döntőn meg néhány fontos meccsen... most már jönnek a gólok, ő egy szent, a többiek meg vonuljanak vissza. Lóvégsaraspitét azt. Vereség vereség hátán, középmezőny. Ja, működésképtelen taktikával és 2-3 fős emberhátrányban játszottunk heteken/hónapokon? keresztül, mert valakik rossz helyen vannak, valakik meg nem akarnak futni, valakik meg sérültek. Nem azért mert rajta kívül a fiúk nem tudnak egy egyeneset rúgni a labdába, ezen a szinten erre már mindenki képes!

Nélküle egy szállal se leszünk jobbak, félreértés ne essék, de nem hiszem hogy a mostani 2-4. hely közötti küzdelemnél rosszabbak lennénk. Nézzük már meg mennyiből és kik játszanak egy granadába vagy betisbe. Ha lesz egy rendes sportszakmai elképzelés az új vezetőségnek hála, meg se közelíthetnek minket az ilyen klubbok. BL győzelem az nem lesz, meg bajnoki cím se, de azért ne higgyük azt hogy itt a klub megszűnik létezni. Az alattunk lévő csapatokban van néhány ember aki itt tarcsi volt éveken keresztül mert nem fért be, nem lettek ők hirtelen jobbak mint a mostani kezdőink hogy megverjenek minket. Extra motiváltak, és van rendszerük, megszokottságuk, akaratuk és szellemük, ez az amiben jobbak a körülöttünk lévő csapatok, nem képességekben.

A többi hajtós, lelkes fiatal játékosunk képzeld el érzik ám ezt a fajta szurkolói hangulatot. Hogy itt mindenki béna, kutyaütő, és másodosztályú focista. Láthatjuk hogy is érzik magukat lelkileg, ezt a hozzáállást nem szabad fenttartani! A kritika az jogos, de szeretettel kell bánni a játékosainkkal, nem szánalommal és undorral hogy mit keresnek ott. Ilyen mérgező közegben persze hogy mindenkinek elmegy a kedve és romlik a teljesítménye.

"láthattuk mire mentünk míg nem kapta összemagát" - ezt gondold át többször.

A másik hozzászólásodra pedig azt mondanám, ha saccra 10ből 5 passzt Messi kap a felezővonalnál, és mindenki más felfut veszélyt és számára passz lehetőséget biztosítani, akkor is ha Messit 4-en fogják, akkor miért csodálkozunk hogy nem megy? Főleg, hogy ő visszalép, és ezért eleve nincs elől elég emberünk. Érdekes módon az Atleticónak meg a franciáknak sikerült folyton kiugratnia Grízest itt meg nem ér labdába 30 perceken keresztül. Hm, talán rossz a taktika? Meghátráló, szürke emberek? Korábbi csapataikban színes, villogó emberek voltak egytől egyig. Most motiválatlan, szürke senkik ez igaz, de mért? Mert nincs sportszakmai elképzelés, csak lyuktömködés ahogy Messi is elmondta a maradása után.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.02. 17:48:26

LG írta:
2021.03.02. 16:44:34
Két oldala van ennek a dolognak, de erről már sokszor beszéltünk, nem akarok megint hosszú vitákba belemenni.

Tény, hogy még mindig az egyik legjobb, de szerintem ma már egy BL-rangadón jobban félnek a védők egy Mbappétól, mint tőle.
A második mondatra reagálva: Hm, máshogy látjuk, de persze így is van ez rendjén. Ahogy én látom, Mbappét van hogy kis francia csapatok is teljesen kiveszik a játékból, Leonál ugyanez nincs meg. De persze rangadót is említettél. Szerintem Messire ráküldenek 2-3-4 embert, és úgy TALÁN semlegesíteni lehet, és mivel nincs veszélyes csapattársa, ezért ez elég, és meg is tehetik, rámehet 3 ember, és nem lesz lyuk a védelemben, mert nagyon gyenge a Barca komoly csapatok ellen, tele meghátráló, szürke, veszélytelen emberekkel. Mbappét is simán ki lehet így venni, mint ahogy meg is teszik sokszor. Mi nem tudtuk, de nem is tehettük, egyrészt hóttgyengék a védőink - főleg Araujo hiányában - másrészt van elég emberük, akire figyelnünk kell, és nem dobhatunk rá 3 embert Mbappéra, mert akkor valaki más fog megszórni minket.

Pont a minap játszott a PSG egy rangadót a Monacóval, és Mbappénak köze nem volt a meccshez, nem engedték játszani. Neki amúgy több hely is kell, mint Leonak. De sok ilyen meccse volt már, rangadók közt is. Szerintem a Barca-PSG-ből nem érdemes következtetéseket levonni, olyan brutális különbség van a két csapat közt (főleg a két játékost levéve) tehetségben, gyorsaságban, erőben, kreativitásban, szervezettségben. És azért még egyszer kiemelném, hogy egy sérüléshullámból visszatérő, gyenge, fiatal Destnek, meg egy hónapok óta nem játszó Piquének kellett tartania a franciát, sőt, leginkább csak Destnek, és ez nyilván nem szint. Két ilyen védővel a túloldalon Messi szerintem berámolhatott volna kb 4-et a csapat támogatása nélkül is. Ez egy olasz másodosztály védelme volt a részünkről.
Szóval szerintem egy pontosan PSG-szintű Barcelonában egymás ellen játszva(szóval egy elméleti azonos erejű csapatok párharcán) Messit kéne jobban fogni, és ő tudna hamarabb kibújni is a szoros szitukból. De ez persze csak elméleti szintű kérdés, nem hiszem, hogy ki fog derülni, bár adja Isten, hogy mondjuk jövő ilyenkor megerősített kerettel és maradó Messivel egyenrangú ellenfélként vágjunk neki egy PSG meccsnek...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.02. 16:44:34

Két oldala van ennek a dolognak, de erről már sokszor beszéltünk, nem akarok megint hosszú vitákba belemenni.

Tény, hogy még mindig az egyik legjobb, de szerintem ma már egy BL-rangadón jobban félnek a védők egy Mbappétól, mint tőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.02. 16:21:34

gránit írta:
2021.02.27. 20:21:50
Halad az újabb gólkirályi cím felé. Ha így termeli a gólokat, felülmúlja az előző szezonban szerzett 25 találatot a Ligában.
És mindezt úgy, hogy pár hónapig romokban hevert. Szerintem december óta megint, még 33 évesen is a világ toronymagasan és elvitathatatlanul legjobb játékosa. Az iszonyat mennyiségű gólja mellé ahogy szervezi a támadásokat, amilyen gól/kulcspasszokat ad, ilyen játékos nincs a világon. A csúcs Bruno Fernandes szerintem, aki hozzá legközelebb áll számokban, és abban, amit a klubjának nyújt (Lewát nem venném ide, ő "csak" gólokat lő, és Messi formábajövetele óta még azt is alig többet, mint Leo), de Messi szerintem még mindig jobb... nagyobbak a zsugái, nagyobbak a góljai, és a szlalomjai még mindig olyanok, hogy senki nincs a világon, aki jobb benne, mint ő, így, 33 évesen sem. A ManU pedig nélküle kevésbé lenne gyenge csapat, mint Leo nélkül a Barca. Láthattuk, hol nyomultunk, amíg nem kapta össze magát, pedig akkor még Fatink is ott volt, mint másodlagos kakibólkihúzóember. :D Vereség vereség hátán, középmezőny. Szerintem ott is maradtunk volna Messi (és pláne még Fati) nélkül, 5.-8. hely környékén. Sajnos. Nemhogy BL helyekre hoz be minket, hanem szerintem még megmentheti a klubot egy Milan-féle mélyrepülésről, ha marad. Akkor lenne plusz 2-3 évünk pótolni a majdani hiányát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.01. 10:01:03

gránit írta:
2021.02.27. 20:21:50
Halad az újabb gólkirályi cím felé. Ha így termeli a gólokat, felülmúlja az előző szezonban szerzett 25 találatot a Ligában.
https://youtu.be/WPKp0-l9Ie0

Volt amikor a duplája kellett a Pichicihez :)

Hihetetlen hogy ment neki a góllövés is, amikor nem neki kellett a támadások szervezésével bajlódnia
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.27. 20:21:50

Halad az újabb gólkirályi cím felé. Ha így termeli a gólokat, felülmúlja az előző szezonban szerzett 25 találatot a Ligában.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.02.22. 13:13:13

Igazán nagy kérdés tényleg az hogy az idén 33 Messi a maga bértömegével kinek kellhet még? Tudom tudom hogy marketing értéke az egekben, de mind a City mind a PSG (ezek azok akik ki tudják fizetni a bérét) simán megvan nélküle és bár jól hangzik hogy náluk játszik Messi, biztos nem hülyék Ők sem annyira mint a Barca. Mármint a lóvé szempontjából. Mert bárhova megy Messi az ott játszó játékosok biztos felhúzzák a szemöldöküket, hogy jön Messi és 10x többet kap mit mi közben azért van ott a csapat ahol épp tart mert Ők úgy játszottak ahogy. Fura ez.

Azon pedig meglepődnék hogy ha Messi és managementje simán elmegy ingyen, de közben megelégszik az eddigi bérének a felével mondjuk. De lehet csak én érzem így.
Csak is Puyol
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.02.21. 17:14:57

A Man City felállása az Arsenal ellen elég beszédes lehet , hogy hol folytatja Messi jövőre. Nem játszik se Jesus(bár ő nagyon gyenge mostanában, semmit nem fejlődött az évek alatt , ráadásul nagyon lassú is) és Aguero sem , akinek lejár a szerződése év végén. Inkább Bernardo Silva-t játszatja régi Messi szerepkörben. Kvázi csatár nélkül nyerik meg a PL-t. A helye adott lenne, kíváncsi vagyok Guardiola lát e még benne pár jó évet.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.02.20. 08:28:12

Sokan írjátok itt a második félidőre beáll taktikát, ami szerintem a párharc stratégiától függ.
A PSG ellen ott volt a ziccer Messi addigi megmozdulásainak köszönhetően, hogy 2-0-ra vezessünk.
Ez esetben pont a második félidőről kellett volna lekapni valamelyik futóbolonddal megcserélve, bár úgy is max. döntetlen körüli eredményben lehetett volna reménykedni.
Egy ilyen kaliberű PSG ellen ez a csapat Messi nélkül valószínűleg egy percig sem vezetett volna, főleg, hogy a két legtehetségesebb - a játékra is már jelentős hatással bíró - fiatal játékosunk (Fati, Arújo) nem lehetett a pályán.

Messi el akart menni, szóval nem rajta múlott, hogy hamarabb elkezdődjön valami. Az említett 100-ast max. azért nem fizették ki volna, mert nincsenek nézők a mérkőzéseken, bár én még ebben sem vagyok biztos, de tény, hogy a leköszönő elnök akár közel 200 millióval jobb büdzsét hozhatott volna össze.
Egy más kérdés, hogy a következő évi BL indulás (azaz ez évi bajnoki szereplés sikere) nagyon véleményes lett volna, így azt következő évek bevételei akár jelentősen megcsappantak volna egy ekkora nívó - marketing érték - vesztés miatt.

Komolyabb csapatok ellen ez a megfiatalított keret (Dest, Araújo, Mingueza, de Jong, Pedri, Fati, Puig, Trincao, Moriba bázisra építkevez) a mostani formában egy-két jól sikerült erősítéssel és jó szakmai stábbal, ha stabilan együtt tudnak építkezni, talán egy-két éven belül eredményes is lehetne, de ehhez innentől nagyon sok mindennek passzolnia kellene.
Ellenben, ha jelenleg nincsenek Messi féle meglátások a pályán, akkor momentumunk sincs erősebb ellenfelek ellen, de ez sajnos már egy jobb formában lévő spanyol csapat esetén is elmondható.
Volt pár mérkőzés, félidő, amikor Messi nem játszott és sajnos ki is jött, hogy ha jobban játszik az ellenfél, akkor egyszerűen impotensek vagyunk elől is és bizony kellenek a kulcsmozdulatok a támadások sikerességéhez.

Messi egy-két mérkőzést leszámítva alázatosan, racionálisan próbálja kiszolgálni a társakat, annak passzol, akinél látja, hogy a támadásból a legveszélyesebb szituáció alakul ki vagy akinél látja, hogy egy tudatos mozgás van.
Persze, hogy vissza kell lépnie a labdákért, mert az alibi labdajáratásokból néha építkezni is kell és rajta kívül sajnos egy-egy felvillanáson kívül nem sok ember tesz bele ilyen szempontból megfelelő teljesítmény a mérkőzésekbe. Messi sem hülye, tudja, hogy már nem Őt kell folyamatosan indítani a fizikális adottságaiból következően, hanem neki kell kiszolgálnia ilyen szempontból már jobban teljesítő társakat.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 23:19:48

Tisztelt Miro! Csak a sportszakmai részre reagálva. Nem tudom hány bajnokit néztél ebben az évben, de bizton állíthatom, hogy Messi nélkül 6.-7. hely valamelyikén lennénk talán, messze a BL. indulás jelentő helyektől! ( Bár lehet., hogy jobb is lenne a BLt egy kicsit pihentetni) Egyébként sok mindennel egyetértek, amit írtál. Fájó kimondanom, de szerintem Messi nélkül kellene már felépíteni a jövő csapatát.Neki pedig sok szerencsét kívánni valahol Európában!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.19. 23:08:04

bence0330 írta:
2021.02.19. 22:44:54


Mivel Leo bármelyik nyáron szabadon távozhat - ha időben bejelenti - ezért szerintem ez nem olyan éles ebben az esetben.

Nem értek a kosárhoz, kb 5 Lakers meccse láttam életemben 10+ éve. De mivel kosaras az avatarod:

Tegyük fel, hogy Kobe a pályafutása kései időszakán, amikor még mindig a világ legjobbja (? nem értek hozzá, lehet hülyeséget mondtam de hagyjuk, de tegyük fel, hogy az volt), és kér egy horribilis összeget fizuként, de közben kitermeli a kétszeresét. Anyagilag mi lenne a jó döntés? Menjen, hogy felszabaduljon a bértömege, amivel elesünk kétszer akkora bevételtől is? Nyilván nem. Meg kell adni neki, mert bár nem igazságos, de ez egy ilyen kapitalista világ, és kb mindenkinek jó lesz az üzlet.

Szerintem ez a Messi fizu téma teljesen röhejes, anyagilag ő tartja fent a klubot. Ráadásul nem is ő erőszakolta ki, tálcán kínálták, ő meg elfogadta. Szerintem sem igazságos, amennyit keres, de az sem igazságos, hogy pl. Keanu Reeves multimilliomos színészetből a legjobb filmeket megkapva, és még csak színészkedni sem tud - bocsi a KR fanoktól, helyettesítsék be Chuck Norrissal, vagy akire épp gondolnak.
A kosaras pelda kicsit fura,de ertem amit irsz.
Viszont en ezt el se tudom kepzelni,hogy o 500millio eurot nektek kitermeljen.
Ha most O a Sevillaba lenne,elhinnem a szazalekok helyesseget.
De a barcelona,mint klub,mint brand,mint marka nagyon eros.
A Barcelonat mindenki nezni akarja,akkor is ha nem lesz Messi,a tv-k kozvetiteni fogjak,es mem hiszem hogy ugy mukodnek ezek a szerzodesek,hogy a barcelona kap ajanlatot es vagy kell,vagy nem. Hanem forditva,ti teszitek le az asztalra,es aki akar titeket barhol megemliteni az elfogadja ezt.


Pelda: Federer 10 evre kap 300millio dollart az uniqlotol.
Messi 4evre 550-et.
En ezt egyszeruen nem hiszem el,hogy Messi ebbol ilyen szazalekokat kitermel. Ez olyan osszeg meg ebben a vilagban is,ami egetrengeto.
Illetve hozzateszem(!!) ugyanannyi hir van arrol is,hogy ez miatt van hatalmas adossagotok,es csodkozeli allapotban vagytok. En inkabb hiszek ennek,bar azt nem hogy csodkozelben vagytok.
(Ramosnak a Real nem akarja megadni a brutto kb 25-30millio eurot evente,messinel meg ilyen 130milliokrol van szo . Persze a ket jatekos marketing szempontbol nem egy es ugyanaz,de ennyit nem tud Messi kitermelni nektek abban biztos vagyok


Sportszakmai szempontbol meg mar leirtam,hogy valoszinuleg Messivel es nelkule sem fogtok nyerni mostanaban europaban barmit is,viszont ameddig huzzatok az elengedeset,annyi idovel fognak kitolodni ezek az evek.
Ez a szezonotok tokeletes pelda.
Lemerem fogadni,hogy nelkule sem allnatok annyival rosszabbul,es meg lenne az elso 3 a bajnoksagban is.
Viszont akkor mindenki azt mondana,hogy “ nem rossz,nem rossz,de ha lenne Messi,akkor... ”
A helyetekbe tisztaznam vele a dolgot az elkovetkezendo 1-2 honapba,elkoszonnek szepen tole,es az utolso 7-12 meccset arra aldoznam,hogy megneznem nelkule hogy megy a csapatnak. Ki noveszt tokot esetleg,ki all a csapat elere,kire milyen hatassal van,majd ugy alakitanam a nyarat.
Ezek a jatekosok jok,nem megye2 szint hogy nem tudnak kapura loni meg melysegi labdakat adni. Ezek mint tulzasok.
Viszont az is teny,hogy minden tamadasotok ugy kezdodik hogy adjuk Messinek 40meterre kaputol,es valamit inditson el.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 22:50:56

ALEXDP írta:
2021.02.19. 22:18:37
Rob888 írta:
2021.02.19. 21:44:48
( Egyébként mindenkinek az lett volna jó, ha két éve távozik!) Évek óta keressük Xavi és Iniesta utódját,. Reménytelen! "Csak" egy Verratink lenne.......
Biztos? 😀
Igazad van, egyáltalán nem biztos!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.02.19. 22:49:58

vg99 írta:
2021.02.19. 20:04:10
Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Kicsit ez azért túlzás. Nem a fontosabb mecseken gyenge, hanem ott jön ki látványosabban a gyengesége. De az erőssége is ott van azért ugyanúgy. Ahogy a gyengeségei is a kiscsapatok ellen is.

Engem is zavar,hogy ritkán lehet lecserélni, szerintem is ez az ő makacssága, de végsősoron nem tudhatjuk,hogy ez kinek a hibája. Edző félti az állását, klubvezetés uasítás? Bármi lehet. De nehéz józannak maradni, ha meccs embere leszel, ha a kapura nézel és jelenleg is világ legjobbjának tart mindenki a közeledben.
De egyetértek, Messi erényei második félidőkre nagyon ott lennének, miután Puig 45 percig fárasztotta az ellenfelet. Szidjuk a belső védőket miközben 45 percekre kiesik kapásból Messi és Busi, kettős emberhátránnyal tolunk nagyon sok percet.

A fizuja beteg,ez tény és bárhogy is körbeudvarolják most, az utóbbi két évben biztos nem érte meg az árát. (Összes évei alapján viszont igen). De az csak spekuláció,hogy 100 milliót fizettek volna érte. Guardiola szerintem leizzadt már attól,ha ingyen jön, milyen bérfeszkó lesz a csapatban miközben nincs is annyira szükségük a mostani Messire. Persze, Barto mondta,hogy nem eladó, de nem is röpködtek ajánlatok, inkább csak szurkolói fantáziák,hogy a fél MC meg egy százas Messiért. Egy olyan időszakról beszélünk, ahol Cavani ingyen is alig kellett valakinek, pedig Suarez kaliber,ha karrierben el is maradt tőle. De már a fizetése is olyan egy ilyen játékosnak, hogy még ingyen igazolva is kétszer meggondolandó volt a legnagyobb klubboknak is.
Az a nyári százas ár,kb mese, habbal. Két-három éve kellett volna eladni tisztességes pénzért, de ezért felkoncolták volna a Barca vezetést, hogy miért nem adták meg a világ minden pénzét neki. Pedig ezzel járt volna jól Messi is. És lehet elkótyavetyélte volna a klub a pénzt, lehet nem, de valójában rosszabb helyzetben nem lennénk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.19. 22:44:54

miro. írta:
2021.02.19. 21:41:47
Birom mikor mindenki ugy szamol,hogy egy eves fizetes szabadul fel egy klubnal,ha az adott jatekost eladja.
Pedig egy klub nem egy evre tervez,hanem a szerzodes vegeig tartando idot veszi figyelemben,nem csak az adott evet.

Messi fizetese 4 evre brutto kb 550 millio euro.
Mivel Leo bármelyik nyáron szabadon távozhat - ha időben bejelenti - ezért szerintem ez nem olyan éles ebben az esetben.

Nem értek a kosárhoz, kb 5 Lakers meccse láttam életemben 10+ éve. De mivel kosaras az avatarod:

Tegyük fel, hogy Kobe a pályafutása kései időszakán, amikor még mindig a világ legjobbja (? nem értek hozzá, lehet hülyeséget mondtam de hagyjuk, de tegyük fel, hogy az volt), és kér egy horribilis összeget fizuként, de közben kitermeli a kétszeresét. Anyagilag mi lenne a jó döntés? Menjen, hogy felszabaduljon a bértömege, amivel elesünk kétszer akkora bevételtől is? Nyilván nem. Meg kell adni neki, mert bár nem igazságos, de ez egy ilyen kapitalista világ, és kb mindenkinek jó lesz az üzlet.

Szerintem ez a Messi fizu téma teljesen röhejes, anyagilag ő tartja fent a klubot. Ráadásul nem is ő erőszakolta ki, tálcán kínálták, ő meg elfogadta. Szerintem sem igazságos, amennyit keres, de az sem igazságos, hogy pl. Keanu Reeves multimilliomos színészetből a legjobb filmeket megkapva, és még csak színészkedni sem tud - bocsi a KR fanoktól, helyettesítsék be Chuck Norrissal, vagy akire épp gondolnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.02.19. 22:18:37

Rob888 írta:
2021.02.19. 21:44:48
( Egyébként mindenkinek az lett volna jó, ha két éve távozik!) Évek óta keressük Xavi és Iniesta utódját,. Reménytelen! "Csak" egy Verratink lenne.......
Biztos? 😀
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.19. 21:44:48

"A rendszerünk neve add Messinek a labdát" véleményem szerint azért alakulhatott ki az utóbbi években , mert más képességeinél fogva alkalmatlan kulcspasszokat, gólpasszokat adni. Messi pedig szereti a labdát és nem tud a labda nélkül létezni. Egyedül pedig már a nagy csapatok ellen képtelen megoldani. Nem hiszem, hogy ez a rendszer tetszik Messinek! Ezért is akart elmenni. ( Egyébként mindenkinek az lett volna jó, ha két éve távozik!) Évek óta keressük Xavi és Iniesta utódját,. Reménytelen! "Csak" egy Verratink lenne.......
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.02.19. 21:41:47

Birom mikor mindenki ugy szamol,hogy egy eves fizetes szabadul fel egy klubnal,ha az adott jatekost eladja.
Pedig egy klub nem egy evre tervez,hanem a szerzodes vegeig tartando idot veszi figyelemben,nem csak az adott evet.

Messi fizetese 4 evre brutto kb 550 millio euro.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.02.19. 21:27:08

Kalapos írta:
2021.02.19. 20:15:51

Rég volt már 2013, könnyen bizonyítható hogy nincs igazam. De nem is 2 év az igazság, 2016ban a PSG meg a Juve ellen is tudatosan generált helyzet nélkül játszottunk el 4ből 3 meccset, ha jól emlékszem. Volt hogy egész évben nem volt csak öngólunk meg 11es gólunk a blben idegenben nem? Teljes koncepció hiány.

PSG ellen idegenben is voltak ziccereink, ahogy a Juve ellen is mindkét meccsen, konkrétan emlékszem egy ordító Iniesta helyzetre is Torinóból.
Tehát ne vagdalkozzunk ilyenekkel, mert ezeket egy összefoglaló alapján könnyen lehet cáfolni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.19. 20:50:19

vg99 írta:
2021.02.19. 20:04:10
Messivel nekem 3 problémám van:
Évek óta a legfontosabb meccseken gyenge,
Xavi vagy Ini tudta, hogy mikor tud segíteni, Messit viszont tilos lecserélni, ő dönti el, mikor játszik,
a fizuja teljesen beteg, részben ezért vagyunk ott ahol. Azért habelegondolunk, h nyáron kaptunk volna 100at plusz 140 megspórolt fizu.. akkor mondjuk Depay, Garcia vagy Vijnaldumért lett volna 10-10 millió. Vagy Haalandra 75 most.
És 90%, hogy nyáron lelép a psgbe vagy mcbe, miközben nem nyerünk semmit idén vele sem.
Messi fizujáról. Ha figyelmesen elolvasnátok azokat a pénzügyi jelentéseket, amit a fizetésekről írnak, akkor tudhatnátok, hogy az az összeg, ami Messi nevére megy, az valóban extrém. Csakhogy az BRUTTÓ! A spanyol adótörvények szerint durván annak a 30 százaléka a nettó. Nyílván az is nagy pénz, de már egész másként néz ki.
S hogy miért lehet ilyen magas a pénze? Amikor idecsábítottak az eliteket, jó pénzt kellett nekik adni. Na, de azért az nem jól néz ki, hogy Messi kevesebbet keressen, mint ők. Így srófolják fel a fizetéseket a csillagos égig.
Amikor ez történt, akkor a kasszában volt pénz.
Válasz küldése