Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.18. 08:55:16

Érthető, hogy a Messi család újra habozik. Amikor ebédre hívta a társakat és az edzőket, bajnoki címre számított, amelynek ő a hőse. Ez nagyon nem jött be és most nem tud olyan anyagilag megvalósítható változásokat kérni, hogy jövőre megint nemzetközi élcsapat legyen a Barca, Erre viszont Laportanak is kell egy Messi nélküli B terv. Ezért ad sakkot Businak, Piquének,SR-nek és Griznek. Remélem, Messi dönt még a Copa Americana előtt.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.05.15. 21:59:59

LG írta:
2021.05.15. 09:03:28
Én a helyében nem maradnék. Úgy gondolom, hogy idén is messze voltunk az európai elittől, és nem hinném, hogy nyáron annyit alakul a klub, hogy követező szezonra jelentősen tudjunk zárkózni, de még szerintem 21/22-ben sem nagyon bízhatunk a BL-sikerben. A Ligában szintén leszerepeltünk a fő riválisok ellen.

Én csalódnék Messiben, ha itt maradna, és inkább a kényelmes, középeszerű focit választaná, ahelyett, hogy elmende egy top 5-ös európai klubba. Klubhűségről nem hiszem, hogy nagyon beszélni kellene, elég sok jó évet áldozott a pályafutásából a hanyatló csapatra, a tavaly nyári cirkusz után pedig nem hiném, hogy föl lehetne róni neki, ha azt mondaná, köszönöm, ennyi elég volt.

Nekünk is az tenne jót, ha menne, és végre elkezdenénk az új csapat felépítését (persze a többi öregnek ugyanúgy menni kellene. )Mielőtt a Messi-fanok ugranának, nem azt várom el, hogy nélküle javuljon a csapat, hiszen világos, hogy közvetlenül visszaesés fog következni (bár innen már nagyon nincs hova), de mondjuk 2-3 év alatt összeállhat egy új, ütőképes csapat. Ha Messiékkel húzzuk ezt, akkor majd később jön el az 2-3 éves építkezési idő, és akkor 2025-ig már nem nagyon kell reménykedni semmi jóban.

Arról meg lehet álmodozni, hogy Messi körül megfiadalodik a csapat, aztán még lesz egy nagy dobása itt, csak nem érdemes. Nekem legalábbis ez a szezon megmutatta, hogy kár ebben bízni.
Bármennyire is fájdalmas dolgokat írtál, hiszen ki akarná, hogy Messi- aki számtalanszor elkápráztatott minket az elmúlt 13 évben- távozzon a csapattól, azt hiszem sok mindenben igazad van!! Ez van, vége az aranykornak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.15. 09:03:28

Én a helyében nem maradnék. Úgy gondolom, hogy idén is messze voltunk az európai elittől, és nem hinném, hogy nyáron annyit alakul a klub, hogy követező szezonra jelentősen tudjunk zárkózni, de még szerintem 21/22-ben sem nagyon bízhatunk a BL-sikerben. A Ligában szintén leszerepeltünk a fő riválisok ellen.

Én csalódnék Messiben, ha itt maradna, és inkább a kényelmes, középeszerű focit választaná, ahelyett, hogy elmende egy top 5-ös európai klubba. Klubhűségről nem hiszem, hogy nagyon beszélni kellene, elég sok jó évet áldozott a pályafutásából a hanyatló csapatra, a tavaly nyári cirkusz után pedig nem hiném, hogy föl lehetne róni neki, ha azt mondaná, köszönöm, ennyi elég volt.

Nekünk is az tenne jót, ha menne, és végre elkezdenénk az új csapat felépítését (persze a többi öregnek ugyanúgy menni kellene. )Mielőtt a Messi-fanok ugranának, nem azt várom el, hogy nélküle javuljon a csapat, hiszen világos, hogy közvetlenül visszaesés fog következni (bár innen már nagyon nincs hova), de mondjuk 2-3 év alatt összeállhat egy új, ütőképes csapat. Ha Messiékkel húzzuk ezt, akkor majd később jön el az 2-3 éves építkezési idő, és akkor 2025-ig már nem nagyon kell reménykedni semmi jóban.

Arról meg lehet álmodozni, hogy Messi körül megfiadalodik a csapat, aztán még lesz egy nagy dobása itt, csak nem érdemes. Nekem legalábbis ez a szezon megmutatta, hogy kár ebben bízni.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.14. 23:06:06

https://youtu.be/2jJkbq2HX8w

Hihetetlen hogy még a 4-1es sorfalas meccsen is mekkorát játszott
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.05.06. 12:06:42

A másik pedig az, hogy mint sok más területen, a szabadrúgással kapcsolatos "védekezés" is fejlődött idő közben, ha nem is olyan mértékben - tekintettel a szituációra -, mint ami a játék más szegmensére jellemző.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.05.06. 12:03:47

sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.06. 07:53:21

bence0330 írta:
2021.05.06. 00:24:20
Nero. írta:
2021.05.03. 10:32:00
2021ben 26 meccsen 26 gól és 9 gólpassz.

Adjuk el :D

https://www.google.co.uk/amp/s/www.thes ... dinho/amp/

Kiváncsi vagyok, hogy ez a rekord meglesz-e neki.
Juninho-t nem foghatja be - ennek kivételesen nem is szurkolok, az fickó valami döbbenetes volt, emlékszem, hogy mindig néztem valahol valami összefoglalót az adott Lyon meccsből gyerekként, és vártam, mikor kap végre szabit a Lyon... :D
Na ja, Juninho egészen más szint volt,mint Messi vagy bárki más,göcögök is mikor valakik Messi vagy Ronaldo szabadjaitól vannak elájulva. Mindketten rengeteget gyakorolják,ez egyértelmű, Juninho is biztos gyakorolt,, de neki földöntúli tehetsége volt. Amúgy máskülönben játékosnak sem volt rossz, de a szabadrúgás az nála ordító gólhelyzetnek számított. És nem csak a két kedvenc szögéből a 16-18méteres sávban,hanem a félpályán túl nem sokkal már ott volt az ő távolsága.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.06. 00:24:20

Nero. írta:
2021.05.03. 10:32:00
2021ben 26 meccsen 26 gól és 9 gólpassz.

Adjuk el :D

https://www.google.co.uk/amp/s/www.thes ... dinho/amp/

Kiváncsi vagyok, hogy ez a rekord meglesz-e neki.
Juninho-t nem foghatja be - ennek kivételesen nem is szurkolok, az fickó valami döbbenetes volt, emlékszem, hogy mindig néztem valahol valami összefoglalót az adott Lyon meccsből gyerekként, és vártam, mikor kap végre szabit a Lyon... :D
A többieket is nehéz lesz, de ki tudja. Ha még 3-4 évig marad, akkor 14-5 gólt még össze is szedhet akár.
Én most inkább az aranylasztiért szurkolok, nem mondom, hogy ez az utolsó dobása, mert nagyon nem, de most annyira magasan van a mezőny fölött, hogy ha kitart és mondjuk összejönne a Copa otthon neki, akkor szerintem meg kellene, hogy kapja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.03. 10:32:00

2021ben 26 meccsen 26 gól és 9 gólpassz.

Adjuk el :D

https://www.google.co.uk/amp/s/www.thes ... dinho/amp/

Kiváncsi vagyok, hogy ez a rekord meglesz-e neki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.05.02. 10:58:11

bunga írta:
2021.05.02. 10:37:40
Ha Messi továbbra is a Barcahoz köti a jövőjét, az a csapat identitása szempontjából óriási dolog. Annyira, hogy el is tekinthetünk annak latolgatásától, hogy egy következő Barca-nemzedék kialakítása szempontjából ez nem jelent hátrányt is.
Mivan? :D
Erről had számoltassalak be írásban és szóban is, esküszöm nem értem, bár Te egy ilyen bődületes fas.ságokat beböfögő generátor vagy csak!
Forca Barca
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.02. 10:37:40

Ha Messi továbbra is a Barcahoz köti a jövőjét, az a csapat identitása szempontjából óriási dolog. Annyira, hogy el is tekinthetünk annak latolgatásától, hogy egy következő Barca-nemzedék kialakítása szempontjából ez nem jelent hátrányt is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 16:51:49

Ez jó hír lenne, főleg bércsökkentéssel. Szerintem sosem akart elmenni, csak annyira tele lett a pohara Bartoval, hogy nem látott más kiutat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.04.29. 15:57:10

Messi has reportedly told Barça that he is staying at the club. [RTVE]
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.29. 11:42:05

bence0330 írta:
2021.04.29. 09:19:40
A róla szóló friss főoladali cikkből:

"Eszerint Messi további két idényt játszana le Barcelonában, majd távozna az Egyesült Államokba"

Először is nálam tök karakteridegen téma lenne Messi esetében hogy elmegy 1-2 évre egy idegen közegbe. De nem ez az, amiről írnék, inkább a mondat első feléről.

Nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy csak két éve van. CR7 két évvel idősebb, és még gólkirály lesz jó eséllyel, pedig ott a Juvéban még CR7 függőség sem igen van, hogy azért rúg ennyit, mert mindenki őt tömi, ráadásul egy komoly válságban lévő klubban tud így teljesíteni (még a BL indulásuk is erősen kétséges a Pirlo által "vezetett" jelenlegi csapatnak)
A függőséget persze el kell kezdeni feloszlatni, de Messiről látni kell szerintem, hogy kicsit olyan, mint egy vak ember, aki elveszti a látását, de közben minden más érzéke kiélesedik. Lelassult, igen - no nem mintha az indulósebessége még nem top10 lenne a világon, és még mindig nem lehet lekövetni a megindulásait és a kis helyen megcsinált cseleit - de közben a lövőtechnikája talán még jobb, mint valaha, rendre kapufa mellé lő gólt oldalról érkező bepasszokból, vagy álló helyzetből (sőt, az elmúlt hetekben két lövése is volt, hogy kétkapufás és vagy bemegy vagy nem. :D), és egyértelműen még jobban osztogat, mint valaha. Osztogatni szerintem 37-38, de akár 40 évesen is top10 színvonalon tudna, meg 18-ról gólt lőni is. Lehet, hogy egy PL már gyors lenne akkor neki, de a jelenlegi La Liga tempó közelebb áll a Serie A-hoz, és ott is 36-7 évesen még gólkirályok/meghatározó játékosok rohangálnak, elég most CR7-et említeni, vagy Quagliarella-t említeni, aki szintén 36 évesen lett gólkirály, és még mindig ő lövi a gólt, ha igazán kell a Sampnak, ha már nem is a hátán viszi a csapatot. Ibráról csak azért nem beszélek, mert túl sokat sérült, meccsarányosan lazán megy a legjobb góllövői címért, és majdnem 40 éves.
Más azért ma a világ, mint régen volt, a teniszre is ha rápillantunk, a Grand Slam tornákat még mindig a nagy 3 34 éves nyeri, és még Federer is odapiszkálgat 40 évesen. Federer meg egyértelműen az a zseni teniszben, mint Leo a futballban. 40 évesen nem lesz már világelső, de sima top5 játékos még. Leo is szerintem 38-9 éves korára már nem lenne a világ legjobbja, sőt, már talán a legjobb 10 játékos közt sem lenne - de még mindig az egyik legjobb gólvágó és előkészítő lehetne, és HELYESEN HASZNÁLVA még minimum hasznos játékos lehetne, de akár még a mérleg nyelve is.
Mindez persze csak ha elkerüli a komolyabb sérülésörvény, de belőle ezt is kinézem. És csak egy alternatív út, nem mondom, hogy így lesz, lehet, hogy 2 év múlva már megunja az egészet, és el lehet felejteni. Nem lehet tudni, én csak azt mondom, nem kellene 2 évre limitálni előre a maradását, már ha marad.

Ha felére faragjuk a fizuját, az meg remek lenne. Akkor pláne az a helyzet állna elő, hogy anyagilag iszonyatos húzóerő lehet, mert a kalkulációk szerint már a jelenlegi helyzetben is többet ad (főleg nézőkkel majd), mint amennyit kap, úgyhogy csökkentéssel meg pláne ez lenne a helyzet. Teljesítményre meg kaphat tőlem bármennyit, ha 36 évesen is 25+10-es szezont hoz le, akkor senki nem fogja sajnálni tőle.
Sok igazság van abban amit mondasz. Igen, tegnap is látszott hogy ha nincs terület, a mai egyik legjobb játékos is alig tud mit kezdeni(Mbappé) és köze sem volt a meccshez.
Mi hihetetlenül el lettünk kényeztetve mert tele volt a csapat olyan játékosokkal akik félcentinyi területen úgy tudtak passzolni mint nagyon kevesen, ha azt nézzük hogy a mostani hatalmas tehetségek Mbappé, Haaland és társai is főleg akkor tudnak érvényesülni ha van területük akkor látható hogy nagyon kevés olyan játékos van aki képes erre.
Messi függőség is kétoldalú. Egyrészt tényleg le kéne szoknia a csapatnak hogy akkor is őt keresi ha ő meccs közben kiment wc-re(mint Ramos :mrgreen: ), másrészt ha csúcs-Iniesták, Xavik, Neymarok, Alvesek mászkálnának a csapatban akkor nem egy embertől függenénk, Messi csak hab lenne a tortán.
Sőt, ha Griezmannék rendre úgy teljesítenének mint ahogy a Villarreal ellen tették akkor máris kevésbé függenénk attól hogy Messinek milyen napja van és az ellenfél mennyire készült fel belőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 09:19:40

A róla szóló friss főoladali cikkből:

"Eszerint Messi további két idényt játszana le Barcelonában, majd távozna az Egyesült Államokba"

Először is nálam tök karakteridegen téma lenne Messi esetében hogy elmegy 1-2 évre egy idegen közegbe. De nem ez az, amiről írnék, inkább a mondat első feléről.

Nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy csak két éve van. CR7 két évvel idősebb, és még gólkirály lesz jó eséllyel, pedig ott a Juvéban még CR7 függőség sem igen van, hogy azért rúg ennyit, mert mindenki őt tömi, ráadásul egy komoly válságban lévő klubban tud így teljesíteni (még a BL indulásuk is erősen kétséges a Pirlo által "vezetett" jelenlegi csapatnak)
A függőséget persze el kell kezdeni feloszlatni, de Messiről látni kell szerintem, hogy kicsit olyan, mint egy vak ember, aki elveszti a látását, de közben minden más érzéke kiélesedik. Lelassult, igen - no nem mintha az indulósebessége még nem top10 lenne a világon, és még mindig nem lehet lekövetni a megindulásait és a kis helyen megcsinált cseleit - de közben a lövőtechnikája talán még jobb, mint valaha, rendre kapufa mellé lő gólt oldalról érkező bepasszokból, vagy álló helyzetből (sőt, az elmúlt hetekben két lövése is volt, hogy kétkapufás és vagy bemegy vagy nem. :D), és egyértelműen még jobban osztogat, mint valaha. Osztogatni szerintem 37-38, de akár 40 évesen is top10 színvonalon tudna, meg 18-ról gólt lőni is. Lehet, hogy egy PL már gyors lenne akkor neki, de a jelenlegi La Liga tempó közelebb áll a Serie A-hoz, és ott is 36-7 évesen még gólkirályok/meghatározó játékosok rohangálnak, elég most CR7-et említeni, vagy Quagliarella-t említeni, aki szintén 36 évesen lett gólkirály, és még mindig ő lövi a gólt, ha igazán kell a Sampnak, ha már nem is a hátán viszi a csapatot. Ibráról csak azért nem beszélek, mert túl sokat sérült, meccsarányosan lazán megy a legjobb góllövői címért, és majdnem 40 éves.
Más azért ma a világ, mint régen volt, a teniszre is ha rápillantunk, a Grand Slam tornákat még mindig a nagy 3 34 éves nyeri, és még Federer is odapiszkálgat 40 évesen. Federer meg egyértelműen az a zseni teniszben, mint Leo a futballban. 40 évesen nem lesz már világelső, de sima top5 játékos még. Leo is szerintem 38-9 éves korára már nem lenne a világ legjobbja, sőt, már talán a legjobb 10 játékos közt sem lenne - de még mindig az egyik legjobb gólvágó és előkészítő lehetne, és HELYESEN HASZNÁLVA még minimum hasznos játékos lehetne, de akár még a mérleg nyelve is.
Mindez persze csak ha elkerüli a komolyabb sérülésörvény, de belőle ezt is kinézem. És csak egy alternatív út, nem mondom, hogy így lesz, lehet, hogy 2 év múlva már megunja az egészet, és el lehet felejteni. Nem lehet tudni, én csak azt mondom, nem kellene 2 évre limitálni előre a maradását, már ha marad.

Ha felére faragjuk a fizuját, az meg remek lenne. Akkor pláne az a helyzet állna elő, hogy anyagilag iszonyatos húzóerő lehet, mert a kalkulációk szerint már a jelenlegi helyzetben is többet ad (főleg nézőkkel majd), mint amennyit kap, úgyhogy csökkentéssel meg pláne ez lenne a helyzet. Teljesítményre meg kaphat tőlem bármennyit, ha 36 évesen is 25+10-es szezont hoz le, akkor senki nem fogja sajnálni tőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.04.28. 18:49:07

Elvileg a PSG ajánlatot küldött Messinek. Szerintem marad, de ez a rész különösen tetszik a cikkben:
Egyrészt a saját „projektjüket” versenyképesebbnek tartják, mint a Barcelonáét, másrészt amit az anyagiak terén kínálnak, az más klubok számára elérhetetlen.
Mármint hogy pénz és kész. A projektet hagyjuk. Bulibáró galeri tele link alakkal. De lehet csak elfogult vagyok :)
Csak is Puyol
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.24. 22:51:28

Na látjátok, így kell ezt elrendezni. Felesleges itt a monitornyi hsz, lényegretörőnek és határozottnak kell lenni :mrgreen:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.24. 22:44:10

:lol: :lol: :lol: :lol:
NovaProspekt írta:
2021.04.24. 21:46:42
Nem ír ilyet senki.
Jó akkor nem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.24. 21:46:42

Nem ír ilyet senki.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.24. 21:41:36

LG írta:
2021.04.24. 18:38:17
Barcaforever írta:
2021.04.24. 16:28:26

Mert el kell adni, nem kell Ő ide. :lol: :lol:
Szerintem ilyet nem írt senki. Amit meg valójában leírtunk, arra nem reagáltok.
Aztán meg fussuk évente ugyanazanokat a köröket. Még mindig nyomasztó a Messi-függőség, és a bajnoki meccseink nagy részére még mindig elég, hogy ő majd megoldja. Csak az európai elit ellen ez már kevés egy ideje.

Jaj dehogynem, minden vesztes meccs után futjuk ezeket a köröket, hogy nem kell ő, lejárt az ideje, stb.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.24. 20:42:38

LG, minden szavaddal egyetértek.

Van itt elfogultság rendesen :D Az a baj tényleg nem értik sokan hogy mi a kritika alapja. Én mindig csak akkor ekéztem Messit amikor a teljes csapat verve volt csak ő nem, és nem értettem ez hogy lehetséges. Most emiatt magamra veszem a célozgatást én is.
Teljesen valós, évek óta többször tapasztalt jelenség miatt fogalmaztak meg ebben a topicban többen is logikus kritikát, azon elmélkedve hogy miként fejlődhetne a csapat. Senki se mondta hogy Messi az ördög de mintha csak ez menne át mint üzenet.

Most "le vagyunk hurrogva" mert bejött a Messire játszunk ki mindent taktika és elvertük izzadósan otthon a Getafét. Mondjuk a Realnak nem sikerült, szóval nem kis dolog, de azért na, lássuk be ez nem ment fel senkit. :mrgreen:

Tavaly se volt elég a bajnokságra ez a taktika. Idén is necces. BL-t hagyjuk, szóval jogos a kérdés, biztos megéri erre építeni?

"A helyében nem adtam volna le a 11est."
- hál istennek benne van annyi hogy próbálja az egész meccsen dolgozó, rossz passzban lévő társait kicsit jobb hangulatba hozni, és megengedi nekik hogy értékesítsék az általuk kiharcolt büntetőt. Talán jót is tesz Grizi kis lelkének, remélhetőleg már úgy is csak 7 meccse lesz itt, de azokon legalább legyen jobb. Szép dolog Messitől, és abszolút csapatépítő, én köszönöm neki.

"Nemes gesztus volt, de kár érte, ja. Jól emlékszem, hogy az első triplája lett volna a szezonban? Hirtelen úgy rémlik hogy a jó formája óta is mindig 2+1v2 asszisztokat nyomott a sokgólos meccseken, és nem jött pont össze a mesterhármas."
- Kár hogy nem jött neki össze, szép lett volna, a történelemkönyvekben jól mutatna. Majdnem olyan jól mint egy gól tőle amit az atleticónak vagy realnak rúg, mert azok eléggé hiányoznak. De legalább a sok gólos meccseken javítja a stattját. Irónikus hogy CR-t azért nem vette senki egy lapra Messivel mert hogy csak a kis ellenfeleket szórja meg, ezt évekig hangoztatta a fórom az ehhez hasonló baromságokat. Erről egy-két csapat a bl-ben mást mondana de mind1. Jó napja volt Messinek, tartson ki a kedve sokáig. Az a bajunk hogy az ő kedvén múlik hogy élünk-vagy-halunk, és a kedvét könnyű elvenni. Nagyon bízom benne hogy valahol talál még otthon gumibogyószörpöt és a Villareal-Valencia-Atlético ellen is kitart a formája, szükségünk van rá, nélküle nem lesz meg, ha sétálgat és tompa esélyünk sincs.

"És igen, ő evidens, hogy itt van, és megmenti nekünk a kupát, a bajnokságot - még ha nem is nyerjük meg véletlen. És még a látványelemekkel is ő szolgáltat, amiért leülhetünk meccset nézni."
- NA EZ? Megmenti a kupát? Heh? Megmenti a bajnokságot? heh?? Kupában Grizi-nek volt több kulcs pillanata, Dembele, Piké de még BW is okozott "megmentő" pillanatokat, de komolyan, megmenti a kupát, Messi? Melyik évről beszélünk, 20-21-ről tuti? Már megint a fanboyság hogy Messi az isten a többi kuka, de én köszönöm a többieknek is azért hogy feltették magukat a pályára. Messi semmit se mentett meg semmilyen kupán, idén, a Rayo ellen rúgott fontos gólt és cső. A döntőre összeszedte magát, de a gátat Grizi törte át ott is. Messi megmenti a kupát... Azért jó hogy Busi meg Pedri is fent voltak ez első félidőben na.

A bajnokságban remekül megy neki a kicsik ellen, de már kijelenthetjük nyugodtan hogy a nagyok rendre megfogják, és megölik a játékunkat. Megy itt a rajongás ha egyszer kijön a lépés, de nem vesszük észre hogy nem vagyunk képesek megverni az Atleticót meg a Realt. Az hogy a bajnokságot egyáltalán meg kell menteni annak köszönhető hogy az ember akire mindent kijátszunk, nem akart focizni FÉLévig. Mondjuk a többiekre jogosan moroghatunk, ahogy Koeman kísérletei se jöttek be jó arányban, de amennyire kijelenethető az hogy ő menti meg a bajnokságot, annyira kijelenthető hogy ő tolta el a bajnokságot, pont ugyanakkora igazságtartalma van mindkét állításnak.

"De bántom rossz nézni h rajta kívül mennyire veszélytelen csapattársai vannak .... igy nem is csoda nem higy BL t de még egy komolyabb rangadót megnyerni (sem tudunk) is borzasztó nehez !"
Adott hogy csak egy embert lőtt kapura tőlünk. De ez több oldalról is megközelíthető nem? Egyrészt brávó az embernek aki csinálta, tehát szép volt Messi.
Másrészt: két támadó kezdett, amiből egynek csak futnia és dolgoznia kell, de labdákat nem kap. És a másik akire mindent kijátszunk. Ez a baj, kitől várnátok hogy támadjon Messi helyett? A jobb/bal bunkótól meg a box-to-box-októl? Grizi 10 beindulás után kap 1 labdát, amit persze elront aztán kullog 30 percet és fut 2 helyett amíg újra labdához érhet érdemben. Az embert ki nem állhatom, de objektíven be kell látni hogy ez a szerepe, kb mintha megkérdeznél egy színészt hogy a filmben mért csinálta ezt-vagy-azt.. mert az volt a mágnestáblán azért. Teljesen Benzema feelingem van vele. Amíg CR ott volt csak a szidás ment hogy 0 a kolléga. Aztán most látjuk hogy tud ő focizni na, csak nem mind1 hogy 30 vagy 2 labdát kap egy meccsen.
Ettől függetlenül Grizinek takarodó van innen, nem illik a képbe, nem jött be. Csak vegyük észre hogy ha támadók nélkül állunk fel és aki kezd az is mindent játszik csak támadót nem akkor nem lesznek támadásaink. Láttad Grizi hőtérképét? Elég érdekes jelenség az tuti.
De igazad is van egyébként, mert lehetne más ha Fati, Cou nem lenne sérült, Dembelé/Trincao meccsben lenne.. és mondjuk lenne néhány támadó a pályán?

De akkor most mi a jogos kritika? Örüljünk, vagy szomorkodjunk? Én örülök hogy behúztuk a meccset, de nagyon elszomorító hogy se keretünk, se játékunk, csak add Messinek és imádkozz. De Messit ne szidd ha nem jön be, ellenben dícsérni kell ha igen.

Bence0330, utolsó hozzászólásod =D>, itt nagyon jól összefoglalod mi a jelenlegi helyzetünk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.24. 20:33:41

LG írta:
2021.04.24. 18:38:17
Barcaforever írta:
2021.04.24. 16:28:26

Mert el kell adni, nem kell Ő ide. :lol: :lol:
Szerintem ilyet nem írt senki. Amit meg valójában leírtunk, arra nem reagáltok.
Aztán meg fussuk évente ugyanazanokat a köröket. Még mindig nyomasztó a Messi-függőség, és a bajnoki meccseink nagy részére még mindig elég, hogy ő majd megoldja. Csak az európai elit ellen ez már kevés egy ideje.
Ja, értem, amit írsz. Mi az ok és mi az okozat a kérdés... azért vagyunk Messi-függők, mert a jelenlegi keret a jelenlegi módon összetéve (ebben az aktuális edzőt is értem, aki az egész rendszert összerakja) nem alkalmas támadójátékra rajta kívül, vagy esetleg alkalmasak lennének, csak mindenki görcsösen neki passzol. Erről deriválva kérdés, hogy azért passzolnak-e mindig neki, mert csak benne látják az opciót a támadás góllal történő befejezésére, vagy túlzott indokolatlan tiszteletből. További kérdés, hogy ezt meg lehet-e oldani edzői szinten vagy nem.
Még egy kérdés: az öregek kirakásával eltűnne-e ez. Én sajnos nem gondolom. Nálam Pedri pl. nagyobb Messi-függő mint Busi és Alba, de legalább akkora. Ha előre megy a támadással, akkor még De Jongban is ezt látom, meg Destben is pl. Két játékos tud függetlenedni, de egyik a padon üldögél, a másik meg sajnos sérült.
Szóval ez az egész nagyon összetett. Én azt gondolom, hogy nem véletlenül keresik Messit, veszélyes középpályásunk nincs, a támadóink meg ilyen félig-meddig jók rajta kívül. Közben persze nem tagadom, hogy TÚL SOKAT keresik. Szerintem Leo még mindig sokkal-sokkal többet ad, mint ilyen módon elvesz, de értem, ha más máshogy gondolja.
Abban viszont szerintem nagyjából egyetérthetünk - legalábbis remélem - hogy ha már nálunk van a világ legjobb játékosa, akkor igenis meg kellene tudni oldani a helyzetet. Edzőként igenis bele lehetne verni a fejekbe, hogy %play van, aki jobb helyzetben van, oda megy a labda. Igenis össze lehet tenni elnökként a keretet úgy, hogy legyenek önfejűbb játékosok bent. Én a Messi diktátor rémuralmában nem hiszek, szerintem összességében tesze-tosza játékosok vannak mögé berakva, akik túlzott tiszteletből neki passzolnak, ráadásul sajna sokszor igazolva is vannak, mert tényleg meg is oldja.
És ahogy írtad: ez a Sevilla szintig kb elég, mert ténylegesne megoldja, szerintem 10 melósabb nb2-es playa is lehetne mögötte egy közepes csapat ellen. Fölötte meg kiveszik már a játékból és akkor meg vagyunk lőve. De szerintem ez nem az ő hibája, és tudni kéne változtatni rajta, ha nem is 1-2 hét alatt.
Fati ezért hiányzik nagyon, és szerintem Puig is. Egyiket sem érdekli túlzottan Leo neve és mezszáma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.24. 18:38:17

Barcaforever írta:
2021.04.24. 16:28:26

Mert el kell adni, nem kell Ő ide. :lol: :lol:
Szerintem ilyet nem írt senki. Amit meg valójában leírtunk, arra nem reagáltok.
Aztán meg fussuk évente ugyanazanokat a köröket. Még mindig nyomasztó a Messi-függőség, és a bajnoki meccseink nagy részére még mindig elég, hogy ő majd megoldja. Csak az európai elit ellen ez már kevés egy ideje.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.24. 16:28:26

Nero. írta:
2021.04.23. 22:51:28
Megint nem írt ide senki, pedig újból nagy meccset játszott.

A helyében nem adtam volna le a 11est.
Mert el kell adni, nem kell Ő ide. :lol: :lol:
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.04.24. 14:24:11

Teljesen mindegy mi van vagy mi nics A zseni az mindig is zseni marad ! Mázli hogy az
Fcbarcelona mezevel forrt egybe a legandaja!
-
De bántom rossz nézni h rajta kívül mennyire veszélytelen csapattársai vannak .... igy nem is csoda nem higy BL t de még egy komolyabb rangadót megnyerni (sem tudunk) is borzasztó nehez !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése