Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.06. 08:44:42

az lehet, hogy blöff ami most történt(a bejelentés) de ez az egész "---Messi maradni akar"... nos ez egy nagy blöff.
Messi(és a fater) nem maradni, hanem még több pénzt, még nagyobb hírnevet, még jobb körülményeket akart és meg is szerezte (szerzi)
a porhintésre biztonsági okokból, propaganda és presztízs térnyerés miatt volt szükség. Laporta: én mindent megtettem!...Messi: én maradtam volna... =D>
egy biztos : a válság(unk) mélyül, az ügy hatásai egyelőre beláthatatlanok.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2021.08.06. 08:25:04

Ezek szerint tényleg nagyon nagy a baj, már ami az anyagi lehetőségeket illeti.
Szóval csodát ne várjunk megint pár évig...
Pótolni egy ember őt nem tudja, csak egy igazán jó csapat.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.08.06. 08:22:27

Sajnálom, hogy elmegy, más lesz nélküle a csapat. Ami fáj, hogy nincs aki helyébe lépne, mint anno mikor Ronaldinho helyét ő vette át...fura lesz másik mezben látni.
Mondjuk nekem ez a dolog nem tiszta:
1. Laportanak tudnia kellett volna mi fér bele. Elkészült egy szerződés tudta hány embert kell kitenni a csapatbol (kölcsönadni, eladni), hogy a szerződés megfeleljen a liga szabályainak. Ha ezt nem tudta összehozni xy játékosok miatt, ez akkor is az ő blamája. Mert azért egy Firpo és Alena eladása, Trincao kölcsönadása nem nagy bravúr. Sok selejttel nem tud mit kezdeni ő sem.
2. Ha Messi annyira maradni akart, akkor miért nem írt alá ingyen idén azzal,hogy jövőre potolja az idei fizut egy jelentős összeggel. Ha kinyitnak a stadionok, akkor jövőre lesz pénz, plsne az idei megszorítások után. Pl idén 1 eurot keres, jövőre 50 milliot. Csak példa. Tudom, hogy hierarchia, meg sorolhatnám, de ha maradni akart ennyi év és ennyi pénz után már belefért volna szerintem.
3. Ha amiatt nem marad, mert a nagy csapatkapitányok /Alba, Roberto, Busi, Piqué/ nem ment bele a fizucsökkentésbe, illetve a sok selejt /Lenglet, Umtiti, Pjanic, Cou, Braithwaite, esetleg Demb és Griez.../ nem skart távozni, holott volt kérőjük és közölve volt hogy nem kellenek,nem fognak játszani /főleg a 2 hátvéd/ akkor jó lenne ha a mai sajtótájékoztatón így kimondaná. A népharagot akkor kapja meg a soksemmirekellő!

Rettenetesen sajnálom, hogy megy Messi, de remélem nem blöff az egész és nyomásgyakorlás a ligára, mert az méltatlan lenne hozzá ( a klubhoz már nem), bár maga a búcsú, a bejelentés ugyancsak az! Viszlát Leo! Sok sikert és irigykedve fogom nézni azt a csapatot, ahova igazolsz!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.08.06. 08:15:18

Szép lenne, ha januárban meg visszajönne, és megmutatná a botlábúaknak mi is az a foci.

Amúgy meg pont a francia négyes pampog a fizu miatt?
Ők, akiket még mi is lealáztunk az EB-n?

Még az is lehet, hogy a sok léhűtő azt pofázta, hogy csak Messi miatt akarják őket eladni. Most meg Laporta megmutatja: tessék, nincs Messi, es lehet eltakarodni így is.

Ha meg csak Messi megy, meg lehet mutatni igazán, hogy mennyit érnek. Most tényleg beárazhatják magukat.

Én biztos beletennék a szerződésekbe egy olyan záradékot, hogy ha x ideig sérült, vagy x meccsen nem lép pályára, felbontható legyen a szerződése, ha nem akar elmenni. Mert ez így nonszensz, hogy a semmire kell elszórni a milliókat, miközben ezek viszik a pénzt, és elveszik a helyet mások elől
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vakmacska 2021.08.06. 08:30:59-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.08.06. 07:58:33

Egy korszak lezárult,de szerintem mindenkinek jobb így. Tarthatatlan volt már a helyzet,Messi pedig új kihívásokat keres. Sok sikert neki,köszönjük a sikeres éveket!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.06. 07:39:43

daffy írta:
2021.08.06. 06:14:08
Nagyon fura nekem az egész szituáció.
Egyfelől,hogy Messi ennyi év és ennyi pénz után nem tud olyan számot mondani,ami jogilag lehetséges.
Másfelől,hogy a Barcelona elnökének fogalma nincs arról,hogy amiben megállapodnak,az jogilag nem lehetséges. (abban bízott,hogy a liga áttolja valahogy a szerződést?)
Elrontotta Barto,de itt most már nem őt rúgnám,mert ha mindkét fél a megegyezés felé hajlott volna,akkor Messi a Barca játékosa.
Mindenkinek fáj, mert az, hogy a világ legjobbja így menjen el... Minimum egy Iniesta féle ünneplést megérdemelt volna, nem egy 5 mondatot a weboldalon.
Nem Messit vagy Laportát kell ebben a szituban bántani, mert fele annyit bevállalt volna Messi, hanem pl. a semmirekellő francia négyest, akikre amellett, hogy semmi szükség, még magas is a fizetésük. Messi új szerződésével pl. Grízember többet keresett volna. Kézenfekvő lett volna bagóért kivágni a csapatból, de pénzhiány van. Sajnos nem lehet eladni 30-ért amikor kong a kassza az ürességtől.
Umtiti végig fogja lelátózni a szezont,
Dembelé otthonról nézi majd a meccseket Tv-n, ha érdekli egyáltalán,
Mi meg majd nézhetjük Lenglet bénázását, meg Grízember szenvedését.
De nem baj ez a Négyes tuti összehoz majd vagy 25 gólt a szezonban, így együtt. Felét nekünk, felét az ellenfélnek.
Remélem Messi megy Pephez és szétnyeri magát még az utolsó éveiben.
Ezek után hogy nézzek szívesen Barca meccset és hogy szurkokkal a csapatnak???
Maradt Koeman, maradt a sallang, ment Messi, reméljük azért sikerül az első 4-5-ben végezni majd...
Olyan mérhetetlen csalódottságot és ürességet értek, mint még soha, amióta Barca szurkol vagyok.
Ilyen rakés semmi csapattal és magas fizetésekkel nekivágni a szezonnak... 3 emberben bízhatunk kb. TS, DeJong.és Depay. És ennyi..
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.08.06. 07:14:41

https://www.youtube.com/watch?v=jqlxti9oYzw

Semmi sem lesz már ugyanaz :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.06. 06:14:08

Nagyon fura nekem az egész szituáció.
Egyfelől,hogy Messi ennyi év és ennyi pénz után nem tud olyan számot mondani,ami jogilag lehetséges.
Másfelől,hogy a Barcelona elnökének fogalma nincs arról,hogy amiben megállapodnak,az jogilag nem lehetséges. (abban bízott,hogy a liga áttolja valahogy a szerződést?)
Elrontotta Barto,de itt most már nem őt rúgnám,mert ha mindkét fél a megegyezés felé hajlott volna,akkor Messi a Barca játékosa.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 00:49:49

mekkora írta:
2021.08.06. 00:40:44
sziasztok
Ezt a linket itthagyom, 7 perces video hogy mi is törtenhet valojäban. Ha mär ismert video, akkor elöre is elnezest.
Üdv

https://www.youtube.com/watch?v=ad8Z7KJ ... OffTheBall
Igen, én is egyre inkább ezt gondolom. Ez egy power play, szó sincs arról, hogy "elválnak az útjaik". Legalábbis egyelőre még nem. Ez egy politikai húzás volt. A következő pár napban gondolom majd kiderül a valós helyzet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2021.08.06. 00:40:44

sziasztok
Ezt a linket itthagyom, 7 perces video hogy mi is törtenhet valojäban. Ha mär ismert video, akkor elöre is elnezest.
Üdv

https://www.youtube.com/watch?v=ad8Z7KJ ... OffTheBall
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.06. 00:36:29

corol írta:
2021.08.06. 00:31:44
A Mundo Deportivo hozza - google fordítás:
"Az argentin szerdán tért vissza Ibizáról, hogy aláírja új szerződését a Barcával. Biztosították, hogy minden meg volt kötve, és készen áll a hivatalossá tették. A megállapodást csütörtökön írják alá. De a klub felhívta, hogy tájékoztassa őt, hogy nem tudja aláírni a LaLiga korlátozások miatt."
"Leo Messi sokkos állapotban van a Korábbi Barca-kapitányhoz közel álló források szerint, és egyelőre nem tervezi, hogy nyilvánosan reagáljon."


Sonoma, ha ez így történt, akkor a Barcelona vezetése elmegy a bús p.-.-ba, mert ezt ilyen módon nem lehet megtenni egy Barca ikonnal, az általad előszeretettel mantrázott, de konkrét adatokkal nem alátámasztott "zsarolás" téma ellenére sem.
Ha ez tényleg így van, akkor szerintem nagyon nem biztos ez az egész elválnak útjai téma, lehet, hogy egyszerűen azt mondták, hogy ez még nem megy, és dolgoznak közben az ügyön valahogy. Ha nem, és ez végleges távozás, akkor az tényleg döbbenetes gáz.
Barátnőm anyanyelvi szintű spanyolos, holnap lefordítja nekem nagyon pontosan az említett cikkrészt, kíváncsi vagyok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.08.06. 00:41:04-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.08.06. 00:31:44

A Mundo Deportivo hozza - google fordítás:
"Az argentin szerdán tért vissza Ibizáról, hogy aláírja új szerződését a Barcával. Biztosították, hogy minden meg volt kötve, és készen áll a hivatalossá tették. A megállapodást csütörtökön írják alá. De a klub felhívta, hogy tájékoztassa őt, hogy nem tudja aláírni a LaLiga korlátozások miatt."
"Leo Messi sokkos állapotban van a Korábbi Barca-kapitányhoz közel álló források szerint, és egyelőre nem tervezi, hogy nyilvánosan reagáljon."


Sonoma, ha ez így történt, akkor a Barcelona vezetése elmegy a bús p.-.-ba, mert ezt ilyen módon nem lehet megtenni egy Barca ikonnal, az általad előszeretettel mantrázott, de konkrét adatokkal nem alátámasztott "zsarolás" téma ellenére sem.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.06. 00:17:00

csababarca írta:
2021.08.05. 23:31:02
Sonoma írta:
2021.08.05. 23:20:09
Bírom, hogy van még itt olyan ember, aki még mindig azon rugózik, hogy Messi mennyire megérdemelte a pénzt, amit kizsarolt a klubtól.
Hogy " inkább ő keresse meg, mint a többi".
A baj, hogy az a pénz nem talált pénz volt, nem is bevétel, hanem konkrétan kölcsönt kellett felvenni, eladósítani a klubot!
Még akkor is fizetni fogja a klub a kölcsönt, amikor Messi már rég abbahagyja a futballt.
És még mindig védi....

Szerk. Bocs a duplázásért, de nagyon pörög a fórum és az újabbakra reagáltam.
Értő olvasás neked sem az erősséged látom.
Biztos kizárólag Messi fizetésére vették fel a kölcsönt, közlemènybe beírva hogy For Messi.

Inkább azon rugózok hogy ki mennyire érdemli meg. Ha szerinted rendben van Umtiti, Coutinho, Pjanic pakk szerepe a klubnál, az meg a te véleményed.

És nem nem akartam ezt idemosni, de hozzátartozik az összképhez.

Az meg hogy néhányan itt 1 dolláros fizus vezetőkről írnak, ennyire madárnak nem kell lenni.
Attól részvényeik után eltesznek az ilyenek 100milliókat még kettőt pislogsz.
Biztos elvárható hogy jelképes összegért aláírjon egy évre puszira.
Ez élsport és business, nincs ilyen, nagyon ritkán esetleg.
Nagyon is megy az értő olvasást. Nem én vagyok az elvakult Messi-fan.

De akkor sem védhető Messi fizetése, ha a többi léhűtőknek még annyira sem érdemli meg. A következő legtöbbet kereső játékos(és most nem a Barcáról beszélek) se vitt haza a harmadánál többet, miközben bl-t sem tudtunk nyerni vele egyszer sem 15 óta.

Soha nem írtam olyat, hogy Umtitiék megérdemelnék, amit a szerződésüket kiharcoltak. Valakivel keversz.
Viszont Messi indította el a lavinát a fizetésemelésének kizsarolásával, amiről a többiek is tudhatták a saját ügynökük által, és indult a licit.

Ez az egész amúgy Neymar eligazolásával indult. Az a 222 millió a legnagyobb átok volt a klubra nézve. Mindenki minket akart pumpolni a játékos piacon. Messi papa is úgy gondolta nem akar lemaradni az ingyenpénzről, és 17' őszén új szerződést zsarolt ki Bartótól. Rájött, hogy mennyire félnek, hogy elmegy Messi fiacskája, ezért évente újra zsarolta az elnököt. A többit meg tudjuk.

-----------

Úgy látom páran itt befejezték a focinézést ( meg Barca meccsnézést) Messi távozása miatt.
Nekik ajánlom az m3 outletet, ahol most akciós PSG mezt vehetnek... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sonoma 2021.08.06. 00:36:08-kor.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.08.06. 00:06:59

Ez katasztrófa és szégyen...
Nem csak miatta voltam Barca drukkrer sok éven át de innentől kezdve telibesz...m az egészet meg a focit is...
Kösz és viszlát..:evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.08.06. 00:01:44

csababarca szerintem ha Xavi, Iniesta vagy Puyoltól kértek volna ilyet, vagy azt hogy egy ideig keress csak pár millió eurót, kérdés nélkül belementek volna. Amit írsz hogy ritka az ilyen eset, hát mondjuk ez pont elvárható lenne egy ilyen helyzetben legfőképp tőle. Messi és a Barca neve összeforrt és nem csak egy munkakapcsolat mindenki tudja miért. Mindent megadott neki a klub. Ha valamikor akkor most elvárható lenne az hogy előrelép... Lehet mondani, hogy Umtiti meg jópáran többet keresnének mint Messi ha annyira lecsökkenne a fizetése. Csak ahogy nemrég írtam: az FC Barcelona és Messi kapcsolata egy olyan mélyre nyúló dolog, aminek az ilyeneken most túl kell lépnie.

Sokan amúgy úgy beszélnek a klubról, mintha az csak a Bartomeu korszakból állna és más előtte nem is történt volna. Igen akkor elég sok negatívum volt Messire nézve is. De ne tegyünk úgy, mintha csak abból állna Messi barcelonai léte hogy mennyi mindent meg kellett sínylenie.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 23:59:37

zsoltfree írta:
2021.08.05. 23:55:21
De ha már ő elmegy, akkor ennek max úgy lenne értelme, ha tolnak egy full resetet. Az összes kerekkötőt ki a csapatból,
Erre még mindíg adott lenne a lehetőség.
Jobb később, mint soha, bár én tavaly ilyenkor éppen ezt a full resetet szerettem volna, illetve vártam volna el Koemantól.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.05. 23:55:21

De ha már ő elmegy, akkor ennek max úgy lenne értelme, ha tolnak egy full resetet. Az összes kerekkötőt ki a csapatból, fizukat nagyon megvágni, és igazolni minden évben pár igazi tehetségé emberi összegért, mint mondjuk a Dortmund. Ha most elkezdik, és bejönnek az új arcok, akkor pár év múlva mehetünk nagyobb célokért, de jövőre a bl indulásnak én már örülnék.

Csak hát nem augusztus 5-én kellene ezt csinálni, mikor mindjárt indul a liga és hónap végén az igazolási szezonnak is vége.

Legalább hat embert azonnal ki kellene tenni a keretből, és az edzővel is felesleges erőlködni még évig. Ilyen váratlan arc kéne, mint anno Rijkaard volt. De ebből semmi nem lesz 26 nap alatt 😭

(A la ligara is nagyon kíváncsi leszek. Most simán besüllyedhet az angol, német, olasz francia ALÁ.)
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.08.05. 23:35:49

vidra írta:
2021.08.05. 23:25:19
Félig jogos, hogy klubhűség, meg mittomén, másfelől meg, ha látnánk mi megy...mi ment az elmúlt években, lehet mi is azt mondanánk, hogy ennyi és ennyi az összeg, amennyiért ekkora sztárként maradok.
Csak szimplán az a különbség, hogy nem az az elnök van akiknél ezek előfordultak
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.05. 23:31:02

Sonoma írta:
2021.08.05. 23:20:09
Bírom, hogy van még itt olyan ember, aki még mindig azon rugózik, hogy Messi mennyire megérdemelte a pénzt, amit kizsarolt a klubtól.
Hogy " inkább ő keresse meg, mint a többi".
A baj, hogy az a pénz nem talált pénz volt, nem is bevétel, hanem konkrétan kölcsönt kellett felvenni, eladósítani a klubot!
Még akkor is fizetni fogja a klub a kölcsönt, amikor Messi már rég abbahagyja a futballt.
És még mindig védi....

Szerk. Bocs a duplázásért, de nagyon pörög a fórum és az újabbakra reagáltam.
Értő olvasás neked sem az erősséged látom.
Biztos kizárólag Messi fizetésére vették fel a kölcsönt, közlemènybe beírva hogy For Messi.

Inkább azon rugózok hogy ki mennyire érdemli meg. Ha szerinted rendben van Umtiti, Coutinho, Pjanic pakk szerepe a klubnál, az meg a te véleményed.

És nem nem akartam ezt idemosni, de hozzátartozik az összképhez.

Az meg hogy néhányan itt 1 dolláros fizus vezetőkről írnak, ennyire madárnak nem kell lenni.
Attól részvényeik után eltesznek az ilyenek 100milliókat még kettőt pislogsz.
Biztos elvárható hogy jelképes összegért aláírjon egy évre puszira.
Ez élsport és business, nincs ilyen, nagyon ritkán esetleg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.05. 23:25:19

Nem lehet kibontani a pontos igazságot. Valszeg Messi is fejte a klubot, a klub meg nyerészkedett Messi-n, amikor ment a szekért. Most nem megy, most meg jön a sírás. Félig jogos, hogy klubhűség, meg mittomén, másfelől meg, ha látnánk mi megy...mi ment az elmúlt években, lehet mi is azt mondanánk, hogy ennyi és ennyi az összeg, amennyiért ekkora sztárként maradok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.05. 23:24:14

Nézőpont kérdése persze, de minden rosszban van valami jó. Lapozni kell tudni, ez a lényeg és nem visszafelé nézni, hanem előre.
Ugyanakkor most sajnálhatjuk igazán, hogy Koeman maradt az edzőnk.
Ha egy tökös edzőnk lenne, akinél nem létező fogalom az alibi foci, egy percig sem kellene aggódnunk.
Reméljük felgyorsulnak az események, Koeman gyorsan el lesz küldve 3 zsínorban vereség után és tavaszra valami új elkezdődhet.
Persze ehhez egy belevaló elnök is kellene, mert Laporta jelen állás szerint egyelőre képtelen kezelni a jelenlegi válságot.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.05. 23:20:09

Szerk. A duplázás miatti figyelmeztetés miatt törlöm a hozzászólást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sonoma 2021.08.06. 10:03:11-kor.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.05. 23:08:01

Elment az arany generáció utolsó meghatározó tagja ( Pikét nem venném ide). Kettősség van bennem. Egyrészt én is szerettem nézni, amikor fénykorában a többiekkel együtt Európát és a világot is ámulatba ejtve játszottak.
Viszont az utóbbi 2 évben legtöbbször szenvedés volt nézni őt a csapattal együtt. Az ellenérzésem akkor lett vele szemben, amikor a fizetése kitudódott, amivel hozzájárult a klub pénzügyi lejtmenetéhez.

Várható volt, hogy a csillagászati fizetése, amit kizsarolt az apja, lesz a gátja a hosszabbításának (most tekintsünk el ki hibája, mert ezen már felesleges is vitatkozni). Abban biztos vagyok, hogy ő innen akart visszavonulni, a családja sem akart költözni.Az viszont nem volt elvárható, hogy az ötödét kapja mint a többiek. Ez számára is presztízs kérdés lett. Önnön fizetési nagysága lett a veszte. Hiába mondjuk, hogy kapott már annyit a klubtól, hogy 1 euróért is szerződtetett volna, ez nem így működik. Az, hogy kinek mennyi a fizetése, az egyfajta rangsor az öltözőben is. Mint ahogy a mezszám is.

Amit a hírekben írták, ugye az volt, a Liga szabályainak nem felelt meg. Azt gondolom nem az ez évi kifizetés lett volna a gond, hanem a többi 4 ( ha megkapják a CVC- től a pénzt). Ezt vétózta meg a Liga. Messiék meg nem mentek bele az egy éves szerződésbe.

Tudom szentségtörés lesz amit mondok, de lehet jobb is így. Újabb 500 milliót kiadni egy leszálló ágban lévő zsenire, több mint kétséges lett volna a megtérülése, főleg ilyen megrogyott pénzügyi helyzetben. A csapat eredményességéhez meg már ugyanannyit elvett, mint amit hozzátett.

A jó oldala, hogy most már nincs érinthetetlen ember a csapatban az edzővel egyetemben.
Most eldől ki mennyit ér. Nincs Messi központúság, csak neki passzolás.
Az ősszel kiderül kiben mennyi kreativitás maradt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.05. 23:06:50

Én még megvárom a dolog végét, illetve, hogy néhány dolog világosaabb legyen. De ha tényleg megy, akkor az a lehető legrosszabb körülmények között történik.

Én teljesen megértem őt, ha menni akar, de azt korrektebb lett volna szezon végén eldönteni. De arról jöttek a hírek, hogy marad, erre épült Laportáék egész projektje.

Azt lenne jó látni, mi az, ami megváltozott azóta. Ha ő gondolta meg magát, az szerintem inkorrektés a részéről, bár nyilván a joga megvan hozzá, Laportáék részéről nagyon nagy hazárírozás volt pusztán az ő jóakaratára alapozni mindent.
Ha meg a vezetőség számolta el magát, akkor arra nehéz is szavakat találni, hogy mekkora kóklerség. #-o A Ligára hiába mutogatnak, hiszen elvileg mindent megbeszéltek, innentől nekem ezzel nem tudják menteni a seggüket.

Szóval én várok, amíg többet látunk a dologból, Messiről az alapján fogok véleményt formálni. De azt biztos, hogy a vezetőségnek ez hatalmas felsülés. Bartóéknak volt néhány csúnya buktája, de ez bőven vetekszik azokkal.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.05. 23:05:23

Előbb-utóbb ennek meg kellett történnie. Jobb előbb. Az élet megy tovább.
Válasz küldése