Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.02. 17:28:38

Deluigi írta:
2021.11.02. 17:13:49
serulten jatszotta az osszes meccset ott

az Aranylabda szavazas meg mar lejart :)
Azért nem egészen. Már elég sok játékperce volt, de még mindig idegen test.
Áhh, erről a kiszivárogtatásról lemaradtam, nem olvasgatok nagyon más topikot. :) Jó ősz kellett volna neki a győzelemhez, az meg finoman szólva sem volt meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.11.02. 17:13:49

serulten jatszotta az osszes meccset ott

az Aranylabda szavazas meg mar lejart :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.02. 16:47:09

Hát szegény elég szépen rombolja lefelé az aranylabda esélyeit. Eddig elég siralmas, amit PSG-színekben lerakott a pályára, kifejezetten rosszabb a játék képe rendre vele, mint nélküle, illetve maga az eredményesség is. Most is lecserélték 0-1-nél félidőben úgy, hogy totális impotencia volt az egész PSG támadójáték (a védekezés is, mert abban nyilván nem nyújt kiemelkedőt :D), a másodikban meg hirtelen feljavult az előre és hátrafelé történő játék is. Nem illik valahogy a nagy sztárok közé, vagy nem tudom... Meg sokan szeretik lesajnálni a francia bajnokságot, viszont a sebesség szerintem nagyobb ott, mint a La Ligában. Az meg megint csak nem az ő kenyere.
Egyszóval neki jó volt itt, főleg 31-2 éves kora felett. Azalatt mindenhol a világ legjobbja lehetett volna szerintem, de mióta lelassult és meg is gyengült fizikailag, már nem feltétlenül igaz ugyanez.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.10.03. 13:48:24

Tavaly volt Messi, mégsem tudtunk rangadót nyerni. Szóval ez szerintem inkább Koeman-faktor. Valami egészen katasztrofális a mérlegünk vele a rangadókon. Messi nagyon jó játékos, de az "ő majd megoldja taktika" egy bizonyos szint felett már nem működött az előző idényben sem. Más kérdés, hogy Koemannal most még ennyi reménységünk sincs.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.10.03. 13:34:10

Mindig is úgy gondoltam, hogy a szakmát (játékostársak, edzők, ellenfelek) kell meghallgatni, ha valakiről távolról képet kell alkotni és nem a hibbantakat, akik például féltékenyek egy ember sikereire vagy képességeire vagy egyszerűen anyagilag érdekeltek valaki sározásában.
Számtalan hasonló megnyilvánulás lehetett az elmúlt évtizedben olvasni és számtalan dezinformációt, amelyet különböző közösségi oldalakon "arctalanok" osztogatnak olyanokról, akik estében nem tudnak személyes tapasztalatokkal bírni, de nagy távolból mindig szívesen belerúgnak valakibe akár fiktív évrendszer mellett.

Diego Simeone történelmet írt az Atlético Madriddal, a fővárosi együttes ugyanis a La Ligában most először hozott le egymást követő három meccset kapott gól nélkül az FC Barcelona ellen. Az argentin szakember szerint egyszerű a magyarázat: „Az előző idény kezdetéig sosem nyertem a Barca ellen a bajnokságban. A mai meccs nagy általánosságban semmiben sem különbözött azoktól a meccsektől, amelyeket elveszítettünk a Barcelona ellenében. Hogy akkor mégis mi jelentette a különbséget? A Barcának nincs már Messije, az univerzális nyerőember.”
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.01. 18:35:31

csababarca írta:
2021.10.01. 17:34:31
most látjuk, hogy mennyit is ér a többi elnyomott, Messi alá játszó klasszis, legalább felnyílnak a szemek előbb utóbb.
Tök jókat szoktál írni azért kérdeztem hogy mire gondolsz.
csababarca írta:
2021.10.01. 17:34:31
Akár hiszed akár nem, nem hazudni járok a fórumra, meg ilyeneket kitalálni.
De ha jobb engem meghazudtolni, akkor legyen így:)
Griezmann, Pedri, SR, Busi, Alba. A szerinted elnyomott, Messi alá játszó klasszisok, és nyíljanak fel a szemek.
Hát most ezt így ezzel nem sikerült elmagyaráznod hogy mire gondoltál.
Nem mondalak hazudnak. Feltételezzük hogy volt valaha 1-2 kósza HSZ ami talán olyat tartalmazatott hogy SR/Busi/Alba Messi miatt gyenge. Ha volt is, olyan ritka vélemény volt, hogy felesleges általánosságban a szemek felnyílásáról beszélni akkor ilyen értelemben. Akkor egyetértek veled, ők tuti nem lesznek jobbak Messi nélkül, nézzük így :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.01. 17:34:31

Kalapos írta:
2021.10.01. 17:01:39

Na de vissza a lényegre, mert én csak abba kötöttem bele, hogy te kiemelted hogy ugye nem javult senki nélküle. A többibe én bele se megyek, mert tényleg felesleges.
Akik szerinted mosdatva voltak az Griezmann, Pedri, Busi, SR és Alba? Jó nyílván Depayt meg a 17 éveseket nem írhattad, FDJ-t se mert ő elvileg a jók közé tartozik, szóval maradtak az említettek, de közülük Griezmann lépett és elárulom hogy Pedrin kívül a többiek tuti soha nem is voltak azzal felmentve hogy Messi miatt rosszak xd SR mosdatva Messivel?? Olvasod te a fórumot?
Akár hiszed akár nem, nem hazudni járok a fórumra, meg ilyeneket kitalálni.
De ha jobb engem meghazudtolni, akkor legyen így:)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.01. 17:01:39

csababarca írta:
2021.10.01. 15:13:01
...
Szerintem előrébb lennénk vele, de igazából mind1 mert nem nyernénk semmit úgy se, és talán nem indulnának el olyan folyamatok, amiknek el kell indulnia ha 10 év múlva is akarunk jó féle Barca meccset nézni. Én arra szavaztam, mint a fórumozók ~75%-a ha jól emlékszem. Hogy maradjon.

Na de vissza a lényegre, mert én csak abba kötöttem bele, hogy te kiemelted hogy ugye nem javult senki nélküle. A többibe én bele se megyek, mert tényleg felesleges.
Akik szerinted mosdatva voltak az Griezmann, Pedri, Busi, SR és Alba? Jó nyílván Depayt meg a 17 éveseket nem írhattad, FDJ-t se mert ő elvileg a jók közé tartozik, szóval maradtak az említettek, de közülük Griezmann lépett és elárulom hogy Pedrin kívül a többiek tuti soha nem is voltak azzal felmentve hogy Messi miatt rosszak xd SR mosdatva Messivel?? Olvasod te a fórumot?
Szóval amit bedobtál hogy ugye hogy nem javult senki az igazából nem értelmezhető jelenleg. Én csak erre reagáltam, mert ezt tartottam érdekesnek, nem a lefutott köröket.
Pedri meg idén többet volt sérült és pihentetésben mint pályán szóval szerintem őt is hagyjuk nyugodtan, meg ezt a véleményt is úgy eleve hogy na bezzeg senki sem fejlődött nélküle. Ennek jelenleg egyszerűen nincs jogosultsága. Ha Coutinho és Griezmann meg Pedri már letoltak volna 3an egy egész évet akkor lehetett volna mondani, hogy na így játszottak Messivel, és így nélküle és elemezni hogy mizu. De így? Főleg hogy pl volt egy álom meccsünk minden talalyi bohóc nélkül (beleértve Koemant is) aztán meg volt egy megszokott 3-5-2 meccsünk :D
grgly50 írta:
2021.10.01. 16:04:09
...
Micsoda következtetés :D Mondom, ne keverd a fórumot a facebookkal. Tipik politika. Ha olyasmit mond, tuti közéjük tartozik, nem számít ha mást már máshogy lát, olyan nincs hogy komplex, árnyalt vélemény, ááh. Bélyegezzük meg, azonosítsuk a mondandóját egy csoport véleményével és hurrogjuk le. Így kell ezt csinálni :D
Persze egy játékos nem pihenhet 30 percet eldőlt meccsen a szponzorok meg a szurkolók miatt és játszania kell sérülten is, tuti :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.01. 16:04:09

Kalapos írta:
2021.10.01. 14:52:21

grgly50 írta:
2021.10.01. 14:06:36
Valamit nagyon nem jól látsz. Sőt!
A mai helyzet is bizonyítja, hogy ha nincs Messi, akkor vergődés, fejetlenség, vereség az eredmény. A PSG-nél nem ő a kulcsember! Mellette vannak még egy páran, akik nélküle is hozzák a meccseket.
Itt? Itt elküldtek minden valamire való embert, aki gólt/gólokat rugdosott.
Ha emlékszel: Kik voltak az elmúlt évek gólkirályai a La LIgában?
Nem! Nem volt itt Messi fóbia, csak egyes fórumozók agyában.
Messi volt az, aki az edzésen is hajtotta, noszogatta az embereket, mert az edző(k) tehetetlenek voltak. Így lehetett Messi a csapat "vezéralakja" a születési adottságaival együtt.
S még egy megjegyzés: Például Neymar, Suarez s Ansu Fati miért nem passzolta vissza Messinek a labdát? Mert volt/van tehetsége, önbizalma!
Sok, mostani keret tagnak is van. Csak az edzőnek lenne a feladata a felszínre hozni.
Na pont ilyenekre gondoltam :D Ezzel mit akarsz mondani? Mit látok rosszul? Mit látsz te jól? Érthetetlen.
"Kb minden amit kértünk valaha itt is. Itt ez nem történhetett meg, mert itt ő volt a minden, és nem lehetett neki megmodani hogy most nem úgy van. Ez volt a gond. Lefutott körök, de valaki még mindig nem érti.
Ezt sokan máig nem emésztik meg, ezért írták be megint ide sírva hogy bezzeg a fék ha itt lenne.. de velük kár törődni mert ha eddig nem értették meg, ezután se fogják."

Ebből nekem az jön le, hogy Te is azok közé tartozól, akik Messit ki akarták útálni. Akik féknek tartották.
Az hogy ilyen helyzet alakult ki, abban Messi a legkevésbé hibás. Szerintem. A vezetők, edző részéről kihagyhatatlan volt, mert hozni kellett az eredményt, hozni kellett a nézőket a stadionba, hozni a szponzorokat a budget miatt.
A fotel drukkerek, a FIFA-n kitanult "szakértők" szerint itt Messi volt a legfőbb akadálya a fejlődésnek.
Nekem ez jön le az ehhez hasolnó gondolatokból. Én csupán ezt próbáltam cáfolni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.01. 15:13:01

Chino írta:
2021.10.01. 14:57:43


Messivel kapcsolatban pedig nem lehetett hirtelen akkora javulást várni. Elment a csapat/világ legjobbja, ahhoz, hogy látványos változás történjen pl. a gólszerzés terén törvényszerű, hogy először visszaesés lesz, főleg hogy legalább 3-4 hiányzó mindig volt a kezdőből. Ráadásul nem tudja a csapat 3 emberrel hozni Messi góljait. Itt én várok egy komolyabb erősödést, helyesebben bízom benne, mert a reális esély megvan rá.
Erre írtam több gondolatot is anno, meg most is, hogy rövidtávon ez várható volt.
Csak voltak az elvakult gyűlölködők (azóta látva a csapatot persze árnyaltabban fogalmaznak), akik szerint itt Messi volt a fő gond.
Ami részben igaz is egyébként, hogy probléma volt.
Kalapos írta:
2021.10.01. 14:52:21
Gullie-nek tök igaza van, meg téged is értelek kivéve ezt.
Erre mi szükség volt? :D Griezmannra gondolsz talán? :D
Rá is, mert kb ennyit tett hozzá az ittléte, fel sem tűnik hogy elment.
Azokra gondoltam, amikor valaki ellen negatív kritika volt, jött a mosdatása.
Pedri azért alibi mert Messit keresi.
Busquets azért gyenge meg nem kreatív már, mert Messit keresi.
Roberto azért oldalrobi meg alibi mert csak Messit lesi.
Alba dettó.
Most nincs Messi, mégse javult fel senki látványosan, de csak minimálisan se.
A kp-s védekezés továbbra is nem létező eleme a játékunknak.

Rövidtávon ez természetes, a probléma, hogy az előbb említett játékosoknál Messivel is ez volt a tendencia, és nem fognak ebből már kijönni jól, kivéve talán Pedrit, de benne is vannak kétségeim.

Na mindegy, futjuk a köröket ahelyett, hogy bezárna a topik:D
Minden gyenge meccs után jön valaki bezzeg Messivel jobb lenne dolgokat megfogalmazni, majd az ellentábor ugrik, és kezdődik az egész elölről.
Én is része vagyok, bár tegnap még kibírtam, hogy ne reagáljak egyes kommentekre:D

Szerintem most nem Messin kell rágódni, itt egy keret, olyan amelyen, róluk kellene beszélni. Jó dolog lamentálni, meg vitatkozni, hogy milyen lenne Messivel ez a csapat, ezt nem tudhatjuk.
Én azon a véleményen voltam nyár elején, hogy Messinek jót tehet Depay érkezése, meg Fati felépülése, csak közben kikerült a képletből.

De semmi garancia nincs arra, hogy vele most előrébb lennénk, de arra se, hogy nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.01. 14:57:43

csababarca írta:
2021.10.01. 13:50:51
Guille írta:
2021.10.01. 13:32:36
Igazából miért lenne jobb, ha még itt lenne?
Max. annyiból, hogy kevesebbet anyáznánk a meccseken, de megint elfedné a problémákat és késleltetné a lehetséges megújulást.
így van. semmi értelme nem lenne az itt létének, vele is szenvednénk, csak kevesebbet, vagy máshogy.
olyan volt ő mint egy papírzsepi, amivel el akarsz állítani egy artériás vérzést.
most látjuk, hogy mennyit is ér a többi elnyomott, Messi alá játszó klasszis, legalább felnyílnak a szemek előbb utóbb.
Azért azt ne felejtsük el, hogy jelenleg van 6 támadónk, abból négyre lehet mondani, hogy ér is valamit. Ezek közül eddig 3 sérült/sérült volt. Még egy Braithwaitet sem tudunk a csapatba rakni. Depayra szerintem nem lehet panasz, de ő nem egy Messi hogy végigszlalomozik 5 ember között. Az ellenfél is tudja, hogy ha őt megfogják kiherélik a támadójátékot, ha egy de Jong fel tud érni vagy lesz egy pontrúgás akkor lehet valami keresnivalónk a kapunál. Depay mellett van egy LDJ, akire még azt sem lehet mondani, hogy elrontja a helyzeteit, mert a nevét se hallani a meccseken.
Nyolcból 5 meccset hoztunk le 0 vagy 1 góllal, de a Getafe ellen sem volt tűzijáték. Ezen a téren azért lehet javulást várni.

Messivel kapcsolatban pedig nem lehetett hirtelen akkora javulást várni. Elment a csapat/világ legjobbja, ahhoz, hogy látványos változás történjen pl. a gólszerzés terén törvényszerű, hogy először visszaesés lesz, főleg hogy legalább 3-4 hiányzó mindig volt a kezdőből. Ráadásul nem tudja a csapat 3 emberrel hozni Messi góljait. Itt én várok egy komolyabb erősödést, helyesebben bízom benne, mert a reális esély megvan rá.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.01. 14:52:21

csababarca írta:
2021.10.01. 13:50:51
most látjuk, hogy mennyit is ér a többi elnyomott, Messi alá játszó klasszis, legalább felnyílnak a szemek előbb utóbb.
Gullie-nek tök igaza van, meg téged is értelek kivéve ezt.
Erre mi szükség volt? :D Griezmannra gondolsz talán? :D
grgly50 írta:
2021.10.01. 14:06:36
Valamit nagyon nem jól látsz. Sőt!
A mai helyzet is bizonyítja, hogy ha nincs Messi, akkor vergődés, fejetlenség, vereség az eredmény. A PSG-nél nem ő a kulcsember! Mellette vannak még egy páran, akik nélküle is hozzák a meccseket.
Itt? Itt elküldtek minden valamire való embert, aki gólt/gólokat rugdosott.
Ha emlékszel: Kik voltak az elmúlt évek gólkirályai a La LIgában?
Nem! Nem volt itt Messi fóbia, csak egyes fórumozók agyában.
Messi volt az, aki az edzésen is hajtotta, noszogatta az embereket, mert az edző(k) tehetetlenek voltak. Így lehetett Messi a csapat "vezéralakja" a születési adottságaival együtt.
S még egy megjegyzés: Például Neymar, Suarez s Ansu Fati miért nem passzolta vissza Messinek a labdát? Mert volt/van tehetsége, önbizalma!
Sok, mostani keret tagnak is van. Csak az edzőnek lenne a feladata a felszínre hozni.
Na pont ilyenekre gondoltam :D Ezzel mit akarsz mondani? Mit látok rosszul? Mit látsz te jól? Érthetetlen.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.01. 14:06:36

Kalapos írta:
2021.10.01. 13:39:30
Ez a fék dolog olyan hogy max facebookon olvasni de rá van vetítve egyébként teljesen jogos, átgondolt és itt felhalmozott kritikákra, mely kritikák többnyire, a legtöbbek által mindig is Messi szerepét és az FC Messi jelenséget érték, nem a játékos személyét vagy képességeit.
A korábban felhalmozott kritikák jogosságát mutattja az is hogy a P$G-be nem játszott amíg nem volt fitt, le merték fontos meccsen cserélni, és kötöttebb szélső poziban játszik. Kb minden amit kértünk valaha itt is. Itt ez nem történhetett meg, mert itt ő volt a minden, és nem lehetett neki megmodani hogy most nem úgy van. Ez volt a gond. Lefutott körök, de valaki még mindig nem érti.

Ezt sokan máig nem emésztik meg, ezért írták be megint ide sírva hogy bezzeg a fék ha itt lenne.. de velük kár törődni mert ha eddig nem értették meg, ezután se fogják.
Valamit nagyon nem jól látsz. Sőt!
A mai helyzet is bizonyítja, hogy ha nincs Messi, akkor vergődés, fejetlenség, vereség az eredmény. A PSG-nél nem ő a kulcsember! Mellette vannak még egy páran, akik nélküle is hozzák a meccseket.
Itt? Itt elküldtek minden valamire való embert, aki gólt/gólokat rugdosott.
Ha emlékszel: Kik voltak az elmúlt évek gólkirályai a La LIgában?
Nem! Nem volt itt Messi fóbia, csak egyes fórumozók agyában.
Messi volt az, aki az edzésen is hajtotta, noszogatta az embereket, mert az edző(k) tehetetlenek voltak. Így lehetett Messi a csapat "vezéralakja" a születési adottságaival együtt.
S még egy megjegyzés: Például Neymar, Suarez s Ansu Fati miért nem passzolta vissza Messinek a labdát? Mert volt/van tehetsége, önbizalma!
Sok, mostani keret tagnak is van. Csak az edzőnek lenne a feladata a felszínre hozni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.01. 13:50:51

Guille írta:
2021.10.01. 13:32:36
Igazából miért lenne jobb, ha még itt lenne?
Max. annyiból, hogy kevesebbet anyáznánk a meccseken, de megint elfedné a problémákat és késleltetné a lehetséges megújulást.
így van. semmi értelme nem lenne az itt létének, vele is szenvednénk, csak kevesebbet, vagy máshogy.
olyan volt ő mint egy papírzsepi, amivel el akarsz állítani egy artériás vérzést.
most látjuk, hogy mennyit is ér a többi elnyomott, Messi alá játszó klasszis, legalább felnyílnak a szemek előbb utóbb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.01. 13:39:30

Ez a fék dolog olyan hogy max facebookon olvasni de rá van vetítve egyébként teljesen jogos, átgondolt és itt felhalmozott kritikákra, mely kritikák többnyire, a legtöbbek által mindig is Messi szerepét és az FC Messi jelenséget érték, nem a játékos személyét vagy képességeit.
A korábban felhalmozott kritikák jogosságát mutattja az is hogy a P$G-be nem játszott amíg nem volt fitt, le merték fontos meccsen cserélni, és kötöttebb szélső poziban játszik. Kb minden amit kértünk valaha itt is. Itt ez nem történhetett meg, mert itt ő volt a minden, és nem lehetett neki megmodani hogy most nem úgy van. Ez volt a gond. Lefutott körök, de valaki még mindig nem érti.

Ezt sokan máig nem emésztik meg, ezért írták be megint ide sírva hogy bezzeg a fék ha itt lenne.. de velük kár törődni mert ha eddig nem értették meg, ezután se fogják.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.10.01. 13:32:36

Igazából miért lenne jobb, ha még itt lenne?
Max. annyiból, hogy kevesebbet anyáznánk a meccseken, de megint elfedné a problémákat és késleltetné a lehetséges megújulást.
Na jó, a fiataloknak biztos nagy dolog lenne és rengeteget tanulhatnának tőle, ez jogos.

De szerintem csak meghosszabbítaná a szenvedést azzal, hogy mentené a csapat és a stáb seggét, ahogy az történt az utóbbi években is. Persze ezért nem ő a hibás nyilván.

A fék dolog az nyilván vicc, esetleg egy Bayernben lehetne fék, ahol egy tökéletes gépezet van, amibe ő nem illik, de szerintem még ez sem igaz, mivel egy profi edző egy ilyen helyzetet is tudna kezelni.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.30. 23:52:51

Feast4 írta:
2021.09.30. 23:11:17
Gyerekek azért álljunk már meg! A Liga történetének legeredményesebb gólvágója, a csapat legjobb góllövője. 6 aranylabda, 4 BL és 10 bajnoki cím. 30 gólt rúgott évente, ami most láttuk: Cadiz, Granada nagyon hiányzik.

Magyarázhatjuk, hogy az utolsó éveiben fék volt, bla-bla. Látjuk mekkora fék volt. Elment és hol is tartunk? Ja sehol!

A hiba ott volt, hogy ahogy a társaság kopni kezdett, nem pótoltuk normálisan csak ilyen félmegoldásokkal és eljutottunk oda, hogy még mindig rá kellett építeni a csapatot, de a társak csak úgy fogytak mellőle.

Nem rá kellett volna felhúzni a jövő Barcáját már. De most, nagyon jó lenne ha itt lenne még egy évet, főleg ennek a fiatal keretnek kéne egy vezér. Mellesleg egy csomó szponzori lóvé is elmegy vele.

Most ezen zizeghetünk, de igen jobb lenne ha itt lenne. De most már késő bánat, hozott anyagból kéne dolgozni, csak ehhez hülye az edzőnk.
1. El kellett mennie. Ha marad csődbe megy a klub. Most olvastam, hogy jövőre is csak 97m bérkeretből gazdálkodhatunk.
Tavalyelőtt 2., tavaly már csak 3. lett a csapat vele is. Már ő sem tudta megmenteni a csapatot, főleg úgy, hogy hajtani már nem tudott.
A gond, hogy a "mester" viszont maradt.

2. Soha nem volt az a pozitív vezéregyéniség, mit Xavi vagy Iniesta. Inkább uralta az öltözőt. Felnéztek rá meg minden, de nem csapatkapitánynak való volt.

3. Nem lenne jobb. A kondíciója az elmúlt évek leggyengébbje volt. A PSG- nél a bemutatkozása ezért csúszott 1 hónapot. Nálunk ki mert volna szólni, hogy "bocsi, de neked most egy hónapig erőnléti edzéseket kell végezned mielőtt pályára léphetsz"? Spojler: senki. Szenvedtünk volna vele is.

Meg már elment. Felesleges azon rugózni, mi lenne ha itt lenne. Visszatérni nem fog, már csak az anyagi helyzetünk miatt sem.
A jelenlegi helyzetre érdemes fókuszálni.
Amíg nincs egy normális edzőnk, akinek van fogalma a csapatépítésről, addig maradhatott, jöhetett volna bárki, nem sokkal lennénk előrébb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.30. 23:11:17

Gyerekek azért álljunk már meg! A Liga történetének legeredményesebb gólvágója, a csapat legjobb góllövője. 6 aranylabda, 4 BL és 10 bajnoki cím. 30 gólt rúgott évente, ami most láttuk: Cadiz, Granada nagyon hiányzik.

Magyarázhatjuk, hogy az utolsó éveiben fék volt, bla-bla. Látjuk mekkora fék volt. Elment és hol is tartunk? Ja sehol!

A hiba ott volt, hogy ahogy a társaság kopni kezdett, nem pótoltuk normálisan csak ilyen félmegoldásokkal és eljutottunk oda, hogy még mindig rá kellett építeni a csapatot, de a társak csak úgy fogytak mellőle.

Nem rá kellett volna felhúzni a jövő Barcáját már. De most, nagyon jó lenne ha itt lenne még egy évet, főleg ennek a fiatal keretnek kéne egy vezér. Mellesleg egy csomó szponzori lóvé is elmegy vele.

Most ezen zizeghetünk, de igen jobb lenne ha itt lenne. De most már késő bánat, hozott anyagból kéne dolgozni, csak ehhez hülye az edzőnk.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.30. 21:05:08

davi10 írta:
2021.09.30. 20:54:52
Nero. írta:
2021.09.30. 19:55:09
Nullák (szószerint abszolút nullák) vagyunk nélküle, ennyit számított. Ugyanazok az emberek fikázták akik szerint az elmúlt 3-4 év átigazolási időszaka rendben volt.
1. Vele is nullák voltunk.
2. Senki szerint nem volt rendben.

Ha neked ennyi volt a pozitív élményed, és saját bevallásod szerint nem is nézed a meccseket, akkor végképp nem értem minek írod még ide a folyamatos rimánkodásodat. Baromi unalmas már. Évek óta másról se tudsz írni, csak arról, hogy régen minden jobb volt.
Nem is értem , főleg a stílust ,miért kell így beszélni egymással , a klub., a világ legnagyobb játékosáról stb. Messi egy zseni . Rengeteg pozitív élményt trófeát adott a klubnak az embereknek .A hiba ott volt hogy mindent rá alapoztunk egy idő után. Elment , ennyi. Van élet utána , csak a megfelelő embert kellene a csapat élére állítani .
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.30. 20:54:52

Nero. írta:
2021.09.30. 19:55:09
Nullák (szószerint abszolút nullák) vagyunk nélküle, ennyit számított. Ugyanazok az emberek fikázták akik szerint az elmúlt 3-4 év átigazolási időszaka rendben volt.
1. Vele is nullák voltunk.
2. Senki szerint nem volt rendben.

Ha neked ennyi volt a pozitív élményed, és saját bevallásod szerint nem is nézed a meccseket, akkor végképp nem értem minek írod még ide a folyamatos rimánkodásodat. Baromi unalmas már. Évek óta másról se tudsz írni, csak arról, hogy régen minden jobb volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.09.30. 19:55:09

Nullák (szószerint abszolút nullák) vagyunk nélküle, ennyit számított. Ugyanazok az emberek fikázták akik szerint az elmúlt 3-4 év átigazolási időszaka rendben volt.

Kár hogy nem lécelt le egyből a liverpooli szégyen után.

Az egyetlen pozitív élményem a Barcával kapcsolatban, hogy legalább Messit nem szivatjuk többé
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.09.29. 10:44:56

Mez csókolgatás volt? :D
Csak is Puyol
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.22. 22:48:44

corol írta:
2021.09.22. 22:16:59
https://liner.hu/koeman-messi-zsarnokke ... z-edzesen/

Mármint jó értelemben, érdekes vallomás Koemantól.
ez igy van, itt sokan vakon vannak Messivel kapcsolatosan, en remelem, hogy visszajon meg legalabb egy szezonra
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.09.22. 22:16:59

https://liner.hu/koeman-messi-zsarnokke ... z-edzesen/

Mármint jó értelemben, érdekes vallomás Koemantól.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.22. 21:28:38

westerngom írta:
2021.09.22. 19:16:52
csababarca írta:
2021.09.22. 18:13:07
Persze, 40 meccsen is le lehetett volna cserélni tavaly is.
Csak ott a bibi, hogy nálunk tavaly nem volt senki, aki villanni tudott volna szorult helyzetben rajta kívül, psgnél még mindig maradt fent egy Neymar meg egy MBappé mondjuk.

Most annyival jobb a helyzet, hogy Depaytól lehet várni a váratlant, meg ha majd egyszer felépül Fati ebből a valamilyen rejtélyes sérüléséből akkor tőle.
Meg Coutinho lába elsülhet talán.

btw, jobban kellett volna használni, néha lehozni, főleg eldőlt meccseknél nem volt értelme pályán tartani.
voltak az utóbbi egy-két évben eldőlt meccsek? :lol:
Csaba, a meccsek végéig mantráztad Te is mindig, hogy le kellet volna már régen zárni a meccset, mert a vége szinte mindig meleg lett. Vagy azért mert ráültünk az 1 gólos vezetésre, vagy azért mert elszórakoztuk a biztosnak tűnő győzelmet.
Szóval én sem mertem volna lekapni Leo-t a pályáról, pont azért amit fenn leírtál, hogy nem volt aki villanjon, ha "baj" van.
Amit nem értek, hogy Cout miért nem játszatjuk Messi (játékmesteri) pozíciójában, hiszen eddig az volt a baj, hogy Leo kioltja a pályán. Erre kőagy kitolja bal szélsőnek, mikor azon a poszton már bizonyította, hogy nem fog maradandót alkotni.
Voltak azért eldőlt meccsek.
Coutinhoval kapcsolatban még várjunk, most durván támadóhiányban vagyunk. Tavaly ősszel pont abban a pozícióban játszott Busquets - De Jong előtt és a Barcás/Bayernes karrierjének legjobb időszaka volt, csak közbejött a sérülés.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése