Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 08:33:08

én se akarom bántani, bár tegnap meccs közben idegből nagyon messzire elküldtem...higgadtan annyit lehet tényleg csak mondani, amit már előttem is írtak, ki van ölve mindenféle egyénieskedés (a szó jobbik értelmében) mindenkiből, akinek nem Messi 10 van a hátára írva. ennek a filozófiának a banális betetőzése az, hogy még mindig ő rúgja a büntiket, amiket tudjuk milyen arányban használ ki. bosszantó bazzeg, mert milliószor elmondja, hogy nem érdeklik az egyéni címek, a gólok száma mégis így nő a legkönnyebben. ha berúgja, nem úgy, mint tegnap... kicsit átesett pep is az istenítésével kapcsolatban a ló másik oldalára. igazából bármi van, még csak az sincs elismerve sose, hogy egy kicsit/nagyon gyengén megy neki. na mind1, nem bántom mert nincs jogom igazából, de aggasztó, hogy a barcában a "van Messi meg az összes többi" filozófia testesül meg lassan teljes mértékben.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.25. 06:16:02

csababarca írta:legkevésbé hibáztatnám őt.
Megtört az utóbbi 1-2 hétben valami benne,de ettől nem kevesebb,csak kisebb gödörben van. de neki sem az a játéka,hogy a 16osn belül védekezők között megcsinálja a dolgát.
Tizenegyest jól rúgta,de a sors ebben a párharcban ellene,ellenünk volt.
egyébként a "les" góljáról valaki majd egy képet,mert nagyon meleg volt az a szitu.
Dani Alves lesre futott, mielőtt elindult hozzá a labda...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.04.25. 04:34:19

Mindenki Messire figyel, se Xavi, Fabregas és Iniesta formahanyatlása fölött elsiklik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.25. 00:30:04

legkevésbé hibáztatnám őt.
Megtört az utóbbi 1-2 hétben valami benne,de ettől nem kevesebb,csak kisebb gödörben van. de neki sem az a játéka,hogy a 16osn belül védekezők között megcsinálja a dolgát.
Tizenegyest jól rúgta,de a sors ebben a párharcban ellene,ellenünk volt.
egyébként a "les" góljáról valaki majd egy képet,mert nagyon meleg volt az a szitu.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sándor_is
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.01.13. 00:02:11

2012.04.24. 23:59:10

redmiller írta: Viszont elég volt, hogy lekontrázzanak bennünket
Az igaz, de szerintem a hozzáállásbeli különbséget akartad érzékeltetni, pedig itt teljesen más volt a két esetben a két játékos feladata.

Hozzáállásban pedig tény, hogy CR nagyon sokat javult, de ettől Messi nem lett kevesebb. (csak relatíve tűnhet annak)
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:52:17

Sándor_is írta:
redmiller írta: A probléma az, hogy CR az El Classico-n is védekezett... Nagyképű b***, de beállt a sorba...
Elég fals a példa, mert nagyon nem ritka, hogy Messi jön hátra szerelni. De mondjuk az elmúlt meccseken igazából még Busquets-nek és Alves-nek sem kellett védekeznie, szóval nem meglepő, hogy pont a középcsatárunk nem vette ki a részét ebből.

Most nem azért, de Messi-nek 2 hete volt a pihenésre a két szezon között. Ehhez képest 63 gólt termelt, and counting...

Picit gyengébb mint 3 hete. Ja, de ha nem a világ legjobb kapusa áll a túloldalt, akkor simán bement volna a második kapufája, és akkor most ő lenne megint a legmenőbb.
Viszont elég volt, hogy lekontrázzanak bennünket
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Sándor_is
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.01.13. 00:02:11

2012.04.24. 23:47:24

redmiller írta: A probléma az, hogy CR az El Classico-n is védekezett... Nagyképű b***, de beállt a sorba...
Elég fals a példa, mert nagyon nem ritka, hogy Messi jön hátra szerelni. De mondjuk az elmúlt meccseken igazából még Busquets-nek és Alves-nek sem kellett védekeznie, szóval nem meglepő, hogy pont a középcsatárunk nem vette ki a részét ebből.

Most nem azért, de Messi-nek 2 hete volt a pihenésre a két szezon között. Ehhez képest 63 gólt termelt, and counting...

Picit gyengébb mint 3 hete. Ja, de ha nem a világ legjobb kapusa áll a túloldalt, akkor simán bement volna a második kapufája, és akkor most ő lenne megint a legmenőbb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.24. 23:42:27

redmiller írta:
Bob_Marley írta: Ahogy Guardioláéba se, egyszerűen idén látni kell a RM a bajnokságban szorongatott minket végig, hogy Messinek játszania kellett!
Hülyeség! Mindenki más pihent...
Guardiola nyilatkozta, hogy Messi akar mindig játszani! Itt az eredmény...
Résben egyet értek veled, mert mások pihentek, de ha megbomlott a csapat akkor nem is jöttek úgy a meccsek!És a Real idén borzasztó erős volt minden fronton, óriási kényszer volt végig Messin is!Fejben megroppant ő is meg a csapat is!

herlius-szal egyet értek már nem tudom hol írta, Messi függők lettünk, de ez egy régóta tartó folyamat!
Hatékonyságra így vagyunk a legjobbak!Ezt fellehet Pepnek róni mint hibát, próbált ő variálgatni az évek folyamán, s ez a rendszer azért nem volt hasztalan!

Beállással egyet értek, Messiből nekem ez nagyon hiányzik, hogy nem küzd, lehet valaki akármekkora splíer a csapat érdeke azt kívánja, hogy ő is igenis szerezzen labdát, ma viszont ez is megvolt véleményem szerint!
Kép
Kép
Kép
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:40:41

Night írta:
barcafan0911 írta:A legbetegebb szezonján van túl, rekordszámú gólt lőtt és jó esetben be kell érnie egy spanyol kupával..... :/ Ha ezt a hetet nem szúrjuk el és megvédjük a címeinket, akkor ott lett volna zsinórban a negyedik aranylaszti.... Hihetetlen amit ebben a szezonban leművelt, és nem kap érte semmi jutalmat! Trófea és egyéni díj nélkül marad! :(
az egyéni címek nem lehetnek szerintem legfőbb cél egy focistának. a csapatáért játsszon és ne a saját dicsőségéért. az egyéni cím csak plusz legyen (de szerintem rossz is mert kiveheti a motivációt egyesekből pl R10) csapat címekre törekedjen csak!:) ezzel nem azt mondom hogy enm örülök, nem vagyok büszke amikor barcás kapja az aranylabdát de közelébe nem ér ahhoz az örömhöz amit egy győztes meccs után érzek:)
A probléma az, hogy CR az El Classico-n is védekezett... Nagyképű b***, de beállt a sorba...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
Night
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.05.14. 18:30:12

2012.04.24. 23:38:07

barcafan0911 írta:A legbetegebb szezonján van túl, rekordszámú gólt lőtt és jó esetben be kell érnie egy spanyol kupával..... :/ Ha ezt a hetet nem szúrjuk el és megvédjük a címeinket, akkor ott lett volna zsinórban a negyedik aranylaszti.... Hihetetlen amit ebben a szezonban leművelt, és nem kap érte semmi jutalmat! Trófea és egyéni díj nélkül marad! :(
az egyéni címek nem lehetnek szerintem legfőbb cél egy focistának. a csapatáért játsszon és ne a saját dicsőségéért. az egyéni cím csak plusz legyen (de szerintem rossz is mert kiveheti a motivációt egyesekből pl R10) csapat címekre törekedjen csak!:) ezzel nem azt mondom hogy enm örülök, nem vagyok büszke amikor barcás kapja az aranylabdát de közelébe nem ér ahhoz az örömhöz amit egy győztes meccs után érzek:)
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:32:09

Bob_Marley írta: Ahogy Guardioláéba se, egyszerűen idén látni kell a RM a bajnokságban szorongatott minket végig, hogy Messinek játszania kellett!
Hülyeség! Mindenki más pihent...
Guardiola nyilatkozta, hogy Messi akar mindig játszani! Itt az eredmény...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:29:59

Night írta:Messi ha rossz meccse is van 3-4 ember figyelmét leköti és ezt kéne kihasználni. De ma az egész barca gépezett nyikorgott sajnos:(
3-4 embert is, ha jól mozog és gyors és nem az elsőbe vezeti bele a labdát...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.24. 23:28:34

herlius írta:Sajnos ez van, ha egy emberre építünk fel egy játékot. A csapatból szépen kirtották az egyéni karaktereket, hogy mindenki Messi kiszolgálásával foglalkozzon. Ezért nincs átlövés, ezért nem tud már egy Dani Alves 1vs1-ben bárkit is megverni a szélen, ezért nincs Alexis cselezgetés stb stb. Lehetne sorolni napestig. A gond csak akkor van, ha Messinek nem megy a játék. A gépiesen begyakorolt figurák helyett ilyenkor lehetne váratlant húzni (Masch lökete pl).
Végre valaki nemcsak nézi, de látja is a focit. Tökéletes meglátás.
Fabregas, Alexis, Thiago...az ösztön, a kreativitás teljesen kiírtva. Ezt csak Messi teheti meg a pályán. Nem azt mondom, h ez baj, de más egyéni megoldásra nem számíthatunk.
Ez azért van, mert mi is brutális célfocit játszunk, nevezhetnék sablonfocinak is. Csakhogy néha jól jönne egy R10, Eto'o, Deco-féle váratlan.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.24. 23:27:13

Én ma nem láttam fáradtnak. Egyszerűen nem jött össze neki, lőtt két kapufát, kétszer 5 centi, máskor bemegy, akkor hős. Most nem ment be.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2012.04.24. 23:25:39

Az utóbbi időben nagyon Messi függővé vált a csapatunk, nem akartam vészmadárkodni, de már "vártam" a csapat vesszőfutását. Ha Messinek ment, a csapatnak is. Nagyon sokat melózott Leo az egész szezonban, én istenként tisztelem, hogy áprilisig világklasszison túli teljesítményével húzta a csapatot. Persze nem csak neki voltak köszönhetőek a győzelmek, kiszolgálás nélkül nem jutunk el még idáig sem, de nélküle meg pláne nem.

Az egész csapat kiemelkedőt nyújtott, és nem tudok mással előjönni, mint a fáradtsággal. Nem is biztos, hogy itt a szó fizikai értelméről van szó, sokkal inkább mentálisan érzem kimerültnek a csapatot. De nem motiválatlannak! Egy profi futballistának kell annál nagyobb motiváció, hogy történelmet írhasson a BL cím megvédésével?
Hiába mozogna a láb, ha nem bír...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.04.24. 23:22:07

A legbetegebb szezonján van túl, rekordszámú gólt lőtt és jó esetben be kell érnie egy spanyol kupával..... :/ Ha ezt a hetet nem szúrjuk el és megvédjük a címeinket, akkor ott lett volna zsinórban a negyedik aranylaszti.... Hihetetlen amit ebben a szezonban leművelt, és nem kap érte semmi jutalmat! Trófea és egyéni díj nélkül marad! :(
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.24. 23:20:56

Szerintem is fejben és fizikálisan is elfáradt!
Ahogy nem szeretem azokat a hangokat, hogy csak miatta tartunk itt, úgy a kiesést sem az ő nyakába varrnám!
Ráadásul nagyon tetszett, hogy küzdött tepert, vitte előre a szíve!
Volt olyan amikor 20-25 méteres kőkemény sprint után visszazárt, zavart, majd meg is szereztük a labdát!Ezt idén nagyon keveset láttam tőle, így ezért mindenféleképpen megdicsérném!
Második félidőre sajnos ez is eltűnt, s ő is keveset mozgott, de ismétlem nem varrnám a nyakába a kiesést!

Ahogy Guardioláéba se, egyszerűen idén látni kell a RM a bajnokságban szorongatott minket végig, hogy Messinek játszania kellett!
És idénre egyszerűen itt a végére "besokalt"!
Ismételten azt mondom együttesen nem jött össze sajnos a bajnokság, s itt a BL sem, de nem szabad csüggedni, ma is látható mindent megtettek a fiúk, volt egy kiváló ellenfél is, szerencse se volt meg amikor kellett, s hajszálon múlt!
Én büszke vagyok rájuk!És Messi is kilehelte egész évben a lelkét, idén ez erre volt elég, remélhetőleg jövőre többre, de idén még van egy kupadöntő ne felejtsük!Ott még egy utolsó szuflával be kell gyűrni!
Kép
Kép
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:19:01

Sajnos ez van, ha egy emberre építünk fel egy játékot. A csapatból szépen kirtották az egyéni karaktereket, hogy mindenki Messi kiszolgálásával foglalkozzon. Ezért nincs átlövés, ezért nem tud már egy Dani Alves 1vs1-ben bárkit is megverni a szélen, ezért nincs Alexis cselezgetés stb stb. Lehetne sorolni napestig. A gond csak akkor van, ha Messinek nem megy a játék. A gépiesen begyakorolt figurák helyett ilyenkor lehetne váratlant húzni (Masch lökete pl). Nem értem pl h a mostanában rendkívül bizonytalan tizenegyesrúgó Messi helyett miért nem vállata el más. Egyértelműen készülnek már Messi tizijeire, ennyi rugalmasság azért lehetne egy csapatban, hogy extrém helyzetben akár más is elvállalhassa.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.24. 23:12:24

Nem vagy elfogult Very Happy ááá.. Tellot előveszed, Messire meg leírod,hogy ennyi ember, stbstb. Very Happy

Be kellett volna verni a 11est, vagy még az elején a ziccerét. Ma is kb. nulla volt. Passzok se jöttek, sorra veszítette el a labdákat.

TT-vel meg teljesen egyetértek!

De igen, elfogult vagyok, mivel ő miatta szerettem meg a Barcelonát.
Nyugodtan padozzon, szerintem a Copa del Rey döntőben üljön le a padra, és majd gólra éhesen a 75. percben beáll, amikor a Barcelona 1-1-re áll, akkor rúg 3-at, és akkor mindenki happy :D
Kép
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2012.04.24. 23:07:43

Sanama írta:
Nem vagy elfogult :D ááá.. Tellot előveszed, Messire meg leírod,hogy ennyi ember, stbstb. :D

Be kellett volna verni a 11est, vagy még az elején a ziccerét. Ma is kb. nulla volt. Passzok se jöttek, sorra veszítette el a labdákat.

TT-vel meg teljesen egyetértek!

Igen, sok mindent kellett volna, de Ő is ember. Ma is adott egy gólpasszt, pedig "rosszul" játszott. Melléje kellett volna még egy gólveszélyes csatár, mint Villa, vagy mint Eto'o volt anno.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Night
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.05.14. 18:30:12

2012.04.24. 23:07:13

Messi ha rossz meccse is van 3-4 ember figyelmét leköti és ezt kéne kihasználni. De ma az egész barca gépezett nyikorgott sajnos:(
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2012.04.24. 23:05:46

18Barca99 írta:még mielőtt valaki bárki akárki elkezdené szidni, csak ugy halkan megsúgom hogy NÉLKÜLE NEM LETTÜNK VOLNA ITT se idén se tavaly se azelőtt. asszem ezzel mindent elmondtam. We Love You Barca! Mindörökké! Visca el Barca
Senki nem állított mást, de pár kiscsapat ellen igazán PIHENHETETT volna, hogy a VÉGÉN is jó legyen. Akármilyen jó játékos, ennyi hibát egész évben nem követett el, mint az utolsó három meccsen! Frissen ezeket behúzta volna nekünk
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.24. 23:02:25

Kash írta:Nem tudom hibáztatni Messit, nem az elfogultság miatt. Tello-t sem hibáztatom, pedgi megint volt egy elhúzása, amiből nem lett semmi...Visszatérve Messire, adott 1 gólpasszt, emellett folyamatosan küldte befele a labdát a 16-osra. Mi itt TV előtt könnyen beszélünk hogy "be kellett volna rúgni" amikor ottvagy élőben, a BL elődöntőben, és több mint 20.000.000 ember várja hogy Messi berúgja, akkor bezony lehet hibázni. Rúgjon Messi a KDR-ben 3 gólt, és akkor jólvan.
Nem vagy elfogult :D ááá.. Tellot előveszed, Messire meg leírod,hogy ennyi ember, stbstb. :D

Be kellett volna verni a 11est, vagy még az elején a ziccerét. Ma is kb. nulla volt. Passzok se jöttek, sorra veszítette el a labdákat.

TT-vel meg teljesen egyetértek!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.24. 22:59:19

Nem tudom hibáztatni Messit, nem az elfogultság miatt. Tello-t sem hibáztatom, pedgi megint volt egy elhúzása, amiből nem lett semmi...Visszatérve Messire, adott 1 gólpasszt, emellett folyamatosan küldte befele a labdát a 16-osra. Mi itt TV előtt könnyen beszélünk hogy "be kellett volna rúgni" amikor ottvagy élőben, a BL elődöntőben, és több mint 20.000.000 ember várja hogy Messi berúgja, akkor bezony lehet hibázni. Rúgjon Messi a KDR-ben 3 gólt, és akkor jólvan.
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.04.24. 22:47:17

egyáltalán nem szabad hibáztatni :!: , de bizony el kell fogadni, hogy piszkosul NEM EGY ROBOT. ha hébe-hóba 1 meccset pihent volna, nem ilyen fáradt ma FEJBEN.
Válasz küldése