Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.17. 22:55:38

A nagy fordítás előtt nagy változások mehettek végbe Messiben, durva a változás a játékában március 12. óta. :shock: (És ezt most nem csak a gólok és gólpasszok számára értem, mezőnyben is sokkal jobbat alakított, mint január-februárban.)
És igen, sorozatban 18. 8)
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.17. 21:59:03

Jövőre meg minden bajnokin betalál.
Két év múlva pedig minden meccsen.
Három év múlva már a PL-ben, Serie A-ban is betalál. :lol:

Ha azt vesszük alapul, hogy folyamatosan fejlődik, akkor akármi is lehet. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.03.17. 21:52:45

Messi zsinórban a 18. bajnokságban is betalál... o.O Meg se álljon a 20nál :P
KépKép
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.13. 15:46:14

sörvirsli írta:Egy vélemény a szuperzseniről: (nem én írtam de nagyon tetszik)

"Messi. Az ember, aki visszaadja a hitet a futballban. Az ember, aki visszaadja a hitet az életben. Az ember, aki totálisan alkalmatlan arra, hogy sztár legyen. Szürke, visszahúzódó, magának való egyéniség, se a frizurája, se a mimikája, se a kisugárzása nem olyan, amit el lehetne adni. Egyszerűen csak ért ahhoz, amit csinál, és ez a legnagyobb kincs: szinte érthetetlen jelenség ebben az idióta, külsőségekre és nagyszájúságra építő világban. Olyan kristálytiszta, amit csinál a pályán, mint a legszebb, legőszintébb szerelem. Nem hazudik, nem terel, nem ver át: tettekkel beszél, ficakba csavart labdával, zseniális passzokkal, százezreket megőrjítő cselekkel.

Nem hinnék, de ő egy nagyon büszke és akaratos ember. Ebben a kicsi testben olyan jellem és lélek lakik, amilyet Ibrahimovic, C. Ronaldo vagy éppen José Mourinho maximum filmen lát, és akkor sem érti meg. Leírták, fikázták ezerszer. Hogy fáradt, hogy fásult, hogy vége. A kedd esti, Milan elleni BL-meccsen a maga módján üzent: két góllal, csodálatos játékkal, és fanatikus tekintettel. Áradt belőle az erő. Az erő, ami csak azok sajátja, akik valós értékekre építenek. Messi soha nem hazudik. Aki pedig azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember. Ő a futball Megváltója, aki visszaadja a hitet: aki követi, jó útra tér. Nem túlzás: azért jött közénk, hogy boldogabbak legyünk. Hát nem erre vágyunk mindannyian?"
Ehhez csak annyi a hozzáfűzni valóm, hogy remélem a következő meccseken is utána megy az elvesztett labdának és ezzel segít a társainak! Tegnap megtette, de előtte inkább megállt...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.13. 12:38:55

Egy vélemény a szuperzseniről: (nem én írtam de nagyon tetszik)

"Messi. Az ember, aki visszaadja a hitet a futballban. Az ember, aki visszaadja a hitet az életben. Az ember, aki totálisan alkalmatlan arra, hogy sztár legyen. Szürke, visszahúzódó, magának való egyéniség, se a frizurája, se a mimikája, se a kisugárzása nem olyan, amit el lehetne adni. Egyszerűen csak ért ahhoz, amit csinál, és ez a legnagyobb kincs: szinte érthetetlen jelenség ebben az idióta, külsőségekre és nagyszájúságra építő világban. Olyan kristálytiszta, amit csinál a pályán, mint a legszebb, legőszintébb szerelem. Nem hazudik, nem terel, nem ver át: tettekkel beszél, ficakba csavart labdával, zseniális passzokkal, százezreket megőrjítő cselekkel.

Nem hinnék, de ő egy nagyon büszke és akaratos ember. Ebben a kicsi testben olyan jellem és lélek lakik, amilyet Ibrahimovic, C. Ronaldo vagy éppen José Mourinho maximum filmen lát, és akkor sem érti meg. Leírták, fikázták ezerszer. Hogy fáradt, hogy fásult, hogy vége. A kedd esti, Milan elleni BL-meccsen a maga módján üzent: két góllal, csodálatos játékkal, és fanatikus tekintettel. Áradt belőle az erő. Az erő, ami csak azok sajátja, akik valós értékekre építenek. Messi soha nem hazudik. Aki pedig azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember. Ő a futball Megváltója, aki visszaadja a hitet: aki követi, jó útra tér. Nem túlzás: azért jött közénk, hogy boldogabbak legyünk. Hát nem erre vágyunk mindannyian?"
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.13. 08:26:32

A második gólt kicsit szotyinak éreztem :lol: , na de az eslő :o Kicsit leesett az állam. Amint tehetem megnézem egyben, mert foci miatt csak az utolsó percekre értem haza.
Kép
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.13. 08:21:32

herlius írta:Ma azt láttam tőle, amit nagyon sokszor hiányoltam egész szezonban: hajtott, küzdött, nem ismert elveszett labdát, ha kellett visszajött besegíteni a védekezésben. Ma IGAZI csapatember volt, a góljai pedig fantasztikusak.
Ezt hiányoltam én is! A hajtást! Végre nem adta fel, ha elveszítette a labdát! El is fáradt, de végre újra klasszi produkciót nyújtott.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.13. 01:21:11

az első gólnál, már a labdaátvétel is szenzációs volt, mielőtt kényszerítözött volna a társsal. talán Xavi, vagy Sergio találta meg egy lőtt passzal, miután megoldották kicsiben. zseniális ez a gyerek, neki helyzet sem kell a gólhoz. az egyéni villanásai megadták az alaphangot, onnan már nem volt olyan nehéz dolguk. 2 gólja önmagáért beszél.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.03.12. 23:36:12

ozsimiki írta:
Rivaldo11 írta:Az első gólt emelném ki én is. Nem szabad átsiklani felette, hogy berúgta, ahogy szokta. Bámulatos volt a tekerés, benne volt Messi lényege. Elképesztő gól volt. Amúgy meg egész meccsen bizonyította, miért is tartják sokan minden idők legjobbjának.
egyértelmű,h az volt a zseniálisabb.

nem is az,h 5en vették körül,hanem h ezzel együtt volt kb 0,4métere,0,4 másodperce, és ezen kritériumok közepette tudta így belőni,ahogy :)

sosem tagadtam,h a csapat sikerei mellett, az ő egyéni sikereiért is szorítok, természetesen nem helyezem az előbbi fölé,de külön öröm,h CR ahelyett,h hátradőlhetne,még az itteni gólkirályos cuccért is izzadhat :D bár a török csávó még nem ébredt fel álmából,még beleszólhat :D
Az a török gyerek felszippant egy dzsámi kokaint. Csodálkozol, hogy így termel?

Az első gólnál a bokamozdulat volt a főtényező, így a földtől kicsit elpattant labda könnyen elkerülte a lábakat. Lépés nélkül ellőtte gyakorlatilag. Hozzáteszem, ha a labda nem pattan fel, akkor nagy eséllyel nem is tudta volna kikerülni a védőket. De ilyen a futball. Az apró mozzanatokban rejlik minden. Talán a szerencsénk is visszatér, a megfelelő koncentráció mellett.
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2013.03.12. 23:32:27

Messi első gólja nagyon fontos volt, kellett az a Barcának, ugy pörögtek a srácok az első 2o percbe, hogy csak na:D
Ismét megmutatta, hogy ki a világ legjobbja!
Visca BARCA!!!
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.03.12. 23:27:41

Rivaldo11 írta:Az első gólt emelném ki én is. Nem szabad átsiklani felette, hogy berúgta, ahogy szokta. Bámulatos volt a tekerés, benne volt Messi lényege. Elképesztő gól volt. Amúgy meg egész meccsen bizonyította, miért is tartják sokan minden idők legjobbjának.
egyértelmű,h az volt a zseniálisabb.

nem is az,h 5en vették körül,hanem h ezzel együtt volt kb 0,4métere,0,4 másodperce, és ezen kritériumok közepette tudta így belőni,ahogy :)

sosem tagadtam,h a csapat sikerei mellett, az ő egyéni sikereiért is szorítok, természetesen nem helyezem az előbbi fölé,de külön öröm,h CR ahelyett,h hátradőlhetne,még az itteni gólkirályos cuccért is izzadhat :D bár a török csávó még nem ébredt fel álmából,még beleszólhat :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.12. 23:25:10

Az első gólt emelném ki én is. Nem szabad átsiklani felette, hogy berúgta, ahogy szokta. Bámulatos volt a tekerés, benne volt Messi lényege. Elképesztő gól volt. Amúgy meg egész meccsen bizonyította, miért is tartják sokan minden idők legjobbjának.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.12. 23:22:31

Elképesztőt nyújtott.
Bizonyította hogy attól,hogy 3 meccsen 2szer becsúszva szerelni tudta a világlegjobbvédőjeakivalahamegszületettazuniverziumban, attól még a legnagyobb. Az az első gól, 4en másznak rá,kaput szerintem nem is láthatta,erre betekeri így... :shock:
Meg ahogy küzdött,hajtott,oldalvonalnál,hátul,sajáttérfélen kérte osztotta le a zsugát,megszerezte,harcolt.
Nah igen,ez kell tőle!
Bravó!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.12. 23:09:25

apám, aki egyébként szinte csak az nb1-ez nézi, annyit szólt, hogy a kisgyerek a 10-esben talán beférne a mai kispestbe :lol:

ment, küzdött, csípett, rúgott, harapott. ez kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.03.12. 23:06:07

Ma azt láttam tőle, amit nagyon sokszor hiányoltam egész szezonban: hajtott, küzdött, nem ismert elveszett labdát, ha kellett visszajött besegíteni a védekezésben. Ma IGAZI csapatember volt, a góljai pedig fantasztikusak.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.12. 23:05:03

Ja most is csak azért vágott kettőt mert a "francia szupersztár" nem volt ellene! :lol:
Elcsépelt már de akkor is félelmetes zseni ez a pali! :shock:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.03.12. 23:04:39

Rég láttam így küzdeni. A végén meg lazán indítja Alexist :D

Nagyon laza volt. Ez kell tőled Messi!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.12. 21:26:21

Idösöcsém, majdnem olyan jó futballista vagy, mint Varane.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.12. 19:29:47

Pár friss hír Leoról:

Rosárióban 600 ezer eurót adományozott gyógyászati célra.

A remekül kereső labdarúgó az argentin városban található Victor J Vilela Gyermekkórháznak utalt át 600 ezer eurót, és ebből a pénzből renoválhatják az eléggé lepusztult állapotban lévő, rákos gyermekeket gyógyító épületszárnyat.

Messi kikötötte, hogy az említett összegből a Vilela-kórház orvosai barcelonai továbbképzésre is átutazhatnak Dél-Amerikából. A neves labdarúgó korábban egy alapítványt hozott létre Rosárióban 150 ezer euró értékben, és az oda beérkező pénzösszegekből egy sportközpontot építhetnek majd a város legszegényebb negyedében.

A El Mundo Deportivó spanyol lapnak nyilatkozva a Barcelona brazil védője, Daniel Alves azt mondta Lionel Messiről:

„Messi a mindennapokban ugyanolyan, mint volt, de nem akarok képmutató lenni, egyértelmű, hogy az utóbbi meccseken nem teljesített úgy, ahogy megszoktuk tőle. Nem tudom, miért szerepel gyengébben mostanában, ezt nem próbáltam kideríteni. Nem kérdezgetem tőle; ha beszélni akar velem, tudja, hogy számíthat rám. Tisztelem annyira, hogy ne zaklassam ilyenekkel, de egyértelmű, hogy rossz a hangulata."
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.10. 11:51:46

Nekem azzal amit csinál,minden "bűne" meg van bocsájtva!
És igen, íme gy újabb világrekord: (megvan a válasz arra,hogy ki a csúcstartó minden bajnokságot véve a zsinórban lőtt gólok tekintetében:Messi)

http://www.extrafoci.hu/index.php?optio ... Itemid=201
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2013.03.09. 22:25:01

ferninho írta:
sörvirsli írta:Én azért elküldenék egy replikát belőle C. Ronaldonak! (gondolom neki a haját fogják aranyba önteni)
nem, az ő mezét meg cipőjét bronzba öntötték és egy fiú mauzóleumában helyezték el...
de olvasd csak végig az egész történetet... rád fér.
http://madridista.hu/web/index.php?site ... so&id=8774
Bocs, hogy beléd kötök, nem szándékosan teszem, és nem is CR-t akarom ezzel kisebbíteni, de annak a cikknek egyetlen hivatalosnak mondható referenciája sincs!
Keresgettem a google-ben az angol cikkek között, valóban több helyen is leírták ugyanezt a történetet szó szerint, de forrást sehol sem találtam, csak mindig arra hivatkoztak, hogy ezt egy fórumozó(!) olvasta egy francia(!) focimagazinban.
Ennek ellenére még lehet, hogy igaz, csak szerintem nem hiteles.

Más:
Ma egyébként Messi csodálatos gólt rúgott, szerintem szemet gyönyörködtető kényszerítőzés előzte meg a gólját, persze gondolom a sötét oldal szerint csak pár méterről be kellett pöckölnie...
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2013.03.09. 22:14:26

sörvirsli írta:És megvan Messi mester zsinórban szerzett 17. a bajnokságban pedig 40.(!) gólja!!!
Remélem a Milan ellen rúg egy mesterhármast!
Talán ha a sok eladott labda után megpróbálná visszaszerezni... Ehelyett lézeng a pályán...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.09. 21:50:18

És megvan Messi mester zsinórban szerzett 17. a bajnokságban pedig 40.(!) gólja!!!
Remélem a Milan ellen rúg egy mesterhármast!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.03.07. 18:45:03

meg kell hagyni nincs formaban (magahoz kepest),de remelem a milan ellen a maximumot hozza! :lol: :)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.03.07. 18:10:55

ferninho írta: nem, az ő mezét meg cipőjét bronzba öntötték és egy fiú mauzóleumában helyezték el...
de olvasd csak végig az egész történetet... rád fér.
http://madridista.hu/web/index.php?site ... so&id=8774
Minden hülyeségre miért kell ugrani? Mintha direkt keresnétek néha. Akkor van értelme átjönni, ha normális eszmecserét akarsz/akartok folytatni olyan itteni drukkerekkel, akikkel lehet. Bármennyire is szeretnénk, ilyen itt is egyre kevesebb van.
Ha off(az), töröljétek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése