Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.11. 15:43:53

Kloppot én is nagyon bírom, nem csak amit a csapatával csinál, amilyen felfogásban a csapata játszik, hanem a személyiségét is, ahogy nyilatkozik, stb...

És igen, róla el tudom képzelni, h nála Messi is másképp állna a dolgokhoz, ő talán fel tudná rázni a brigádot. De ő hosszútávon elkötelezte magát a BVB mellett, és jól is van ez így. Nekünk elérhetetlen kategória.

Zozz, ahogy fejtegeted is, Messi azért sokkal szerencsésebb személyiséggel rendelkezik ilyen szempontból, mint Dinho, úgyhogy sztem nála igenis használna a padoztatás.
De sajnos én is nehezen tudom elképzelni, hogy Tata (vagy hát bárki) padon hagyja. Ami persze érthető is, hisz mindig bízik benne az ember, rászolgált a bizalomra, de tényleg legalább amikor látszik, h nem megy neki, akkor igazán le lehetne cserélni.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.11. 14:22:57

Lg és Rumig!

Igen,ezzel teljesen egyet is értek, én is elsősorban BARCA drukker vagyok, szóval adom az utolsó két posztotokat. Ezért is írtam többek között az új impulzusokat...ebben nálam benne van az edző is. Tata szép és jó,meg korrekt,de ennyi és nem több, ide kell egy motivátor ami nem meglepő a 100csillió megnyert cím után, mind csapat,mind egyéni téren...Tata nem ilyen.

Kloppért még az Arsenal-Milan-Real-Bayern 4esnek is tudnék szurkolni (1 meccs erejéig) :D :mrgreen: Ő korrektül egy vadállat, kb ő a korrekt Mourinho nálam. És ráadásul ha nem sérült a fél kezdője,akkor a támadófocit szereti, és egy addig nevesincs játékosokból csinált olyan csapatot,akiknek a támadásfelépítéseit bárki megirigyelhetné...nah de Ő csak a távoli jövő sajna max...pedig nagyon megnézném "alatta" Messit,és a többieket. Ez a gerinc ami még nekünk van mindenre elég lehet,csak na....
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.11. 14:15:59

Hát nem tudom, hogy pl. egy kis padoztatás használna-e. Az a baj, hogy az ilyen korszakos egyéniségeknél nem feltétlen működnek azok a megoldások, amik mindenki másnál. Anno Dinhonál is mindenki követelte, hogy csüccsenjen le, le is csüccsent előbb utóbb, aztán nem használt semmit, lötyögött tovább. Az oldotta meg aztán meg a helyzetet, amikor elköszöntek tőle. Ezzel együtt Messi helyzete más, annyira nem vészes a dolog, és olyan fajta lezüllésre szerintem személyiségéből adódóan nem is képes, mint Ronaldinho annak idején. Viszont hatni valahogyan mindenképpen kellene rá (fogalmam sincs, mi lenne a legjobb), ezért a múltkori futott km statjáért mindenki mást képen vágtak volna. Pep a maga nemében egyedülállót alkotott azzal, amit Messiből csinált, mostanában viszont már egyre többször látszódnak a zsákutcái annak, hogy egy játékos ennyire felette áll a többieknek.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.11. 13:45:22

LG írta:
ozsimiki írta: Ettől függetlenül előbb változtatnám meg gyökeresen a taktikát (tudom,h erre a keret sem az igazi), mintsem,h el akarjam küldeni egy ilyen időszak miatt. Ez a gyerek kincs, ha megkapja az új impulzusokat (amire meg kell adni az esélyt,tök egyértelmű, kinek ha nem neki?) biztos vagyok benne,h még bőven hasznára lesz a Barcának.
... akkor sem nagyobb, mint maga a Barca, és a klubnak még ő is engedelmességgel, alázattal tartozik. Jó lenne, ha erre valaki felhívná a figyelmét mert mintha kezdene róla megfeledkezni.
Mert a klub rengeteget köszönhet Messinek, Messi viszont mindent a klubnak köszönhet.
Ez a lényeg. Nyilván nem elsődleges megoldás, h jó, akkor el kell adni. Ez ugye olyan lenne, hogyha valami elromlik, azt ki kell dobni, pedig esetleg meg is lehetne javítani.
De hogy alaposan el kell beszélgetni vele, h le kell cserélni, amikor nemhogy jó lövése vagy csele, de még jó passza sincsen, az szerintem nem is lehet kérdéses.
És ha egyszer kétszer a padon találja magát, talán ő is elgondolkozna, pláne h még évekre hozzánk van kötve, szal a bedurcizás nem csak nekünk, de neki se lenne kifizetődő.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.11. 13:34:53

ozsimiki írta:Mihu!

Nem tagadom,h a vezetőség elég sok mindent megtenne Messiért, de megkérdem tőled, és? nem váltak be a változtatások? Legyen az akár Messi miatt,akár más miatt?

Dinho és Deco koccolása után (akkor már koránt sem voltak vmi nagy zsenik önmagukhoz képest) nyertünk pár bajnokságot meg Bl-t, igen, Messi vezérletével is.

Aztán Eto'o elküldése után visszaestünk? Nem hiszem,h a bajnoki címek,és egy újabb BL cím ezt mutatná...és igen, Messi sem volt épp rossz formában...

hát akkor jól jöttünk ki ezekből,vagy nem?

most meglátjuk mi a teendő,mert az említett nagy sikerek,már szinte az egész csapat gerincét jól lakatták, és Messi sem hozza az ő szintjét olyan gyakran,mint mondjuk 1-2 évvel ezelőttig. Ettől függetlenül előbb változtatnám meg gyökeresen a taktikát (tudom,h erre a keret sem az igazi), mintsem,h el akarjam küldeni egy ilyen időszak miatt. Ez a gyerek kincs, ha megkapja az új impulzusokat (amire meg kell adni az esélyt,tök egyértelmű, kinek ha nem neki?) biztos vagyok benne,h még bőven hasznára lesz a Barcának.
Ez igaz, Messinek kiváltságos helyzete van a csapatnál, amire rá is szolgált. Ezzel nincs baj, de azt neki is meg kell tanulnia, hogy ha ő minden idők egyik, vagy talán legnagyobb játékosa, akkor sem nagyobb, mint maga a Barca, és a klubnak még ő is engedelmességgel, alázattal tartozik. Jó lenne, ha erre valaki felhívná a figyelmét mert mintha kezdene róla megfeledkezni.
Mert a klub rengeteget köszönhet Messinek, Messi viszont mindent a klubnak köszönhet. Hiszen ismerjük a történetét, hogy ha klub anno nem támogatja, akkor valószinűleg nemhogy négyszeres Aranylabdás nem lenne, hanem még profi labdarúgó sem.

De ahogy korábban írtam, remélem, most a kritikák miatt magába száll, és változtat a hozzáállásán.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.04.11. 13:17:08

csababarca írta:Hibás,mert töketlen csapattársai vannak, akik nem mernek egyénileg semmit csinálni,mert be vannak fenyítve egy 165 centis embertől. respect.
Ez pedig akárhogy nézzük, így van, és ezt már jó ideje látni. Anno Guardiolát is be tudta fenyíteni egy szimpla padra ültetés miatt.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.11. 13:04:24

ozsimiki írta:Mihu!

Nem tagadom,h a vezetőség elég sok mindent megtenne Messiért, de megkérdem tőled, és? nem váltak be a változtatások? Legyen az akár Messi miatt,akár más miatt?

Dinho és Deco koccolása után (akkor már koránt sem voltak vmi nagy zsenik önmagukhoz képest) nyertünk pár bajnokságot meg Bl-t, igen, Messi vezérletével is.

Aztán Eto'o elküldése után visszaestünk? Nem hiszem,h a bajnoki címek,és egy újabb BL cím ezt mutatná...és igen, Messi sem volt épp rossz formában...

hát akkor jól jöttünk ki ezekből,vagy nem?

most meglátjuk mi a teendő,mert az említett nagy sikerek,már szinte az egész csapat gerincét jól lakatták, és Messi sem hozza az ő szintjét olyan gyakran,mint mondjuk 1-2 évvel ezelőttig. Ettől függetlenül előbb változtatnám meg gyökeresen a taktikát (tudom,h erre a keret sem az igazi), mintsem,h el akarjam küldeni egy ilyen időszak miatt. Ez a gyerek kincs, ha megkapja az új impulzusokat (amire meg kell adni az esélyt,tök egyértelmű, kinek ha nem neki?) biztos vagyok benne,h még bőven hasznára lesz a Barcának.
Sikeresek voltunk, igen. Viszont én ezt az elküldése óta tartom, és hangoztatom, hogy ha Eto'o marad, akkor a BL címvédés 2010ben olyan formaság lett volna, minthogy minden nap edzésre kell menniük...Ebben biztos vagyok. Eto'o játéka rengeteget adott a csapatnak. Óriási szerepe volt a legfelső vonalban kezdett letámadásban, a gólokról meg hagy ne beszéljek, mindenki tudja...

Ha olvastad a hsz-eimet, akkor láthattad az egyikben, hogy én sem küldeném el most. Azt mondtam, hogy a következő szezonban mindenképpen taktikát váltanék. Ha az sem válik be (ami magával vonzza azt is, hogy Messi se pörög fel újra) akkor viszont 2015 nyarán megválnék tőle...
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.11. 12:17:32

Mihu!

Nem tagadom,h a vezetőség elég sok mindent megtenne Messiért, de megkérdem tőled, és? nem váltak be a változtatások? Legyen az akár Messi miatt,akár más miatt?

Dinho és Deco koccolása után (akkor már koránt sem voltak vmi nagy zsenik önmagukhoz képest) nyertünk pár bajnokságot meg Bl-t, igen, Messi vezérletével is.

Aztán Eto'o elküldése után visszaestünk? Nem hiszem,h a bajnoki címek,és egy újabb BL cím ezt mutatná...és igen, Messi sem volt épp rossz formában...

hát akkor jól jöttünk ki ezekből,vagy nem?

most meglátjuk mi a teendő,mert az említett nagy sikerek,már szinte az egész csapat gerincét jól lakatták, és Messi sem hozza az ő szintjét olyan gyakran,mint mondjuk 1-2 évvel ezelőttig. Ettől függetlenül előbb változtatnám meg gyökeresen a taktikát (tudom,h erre a keret sem az igazi), mintsem,h el akarjam küldeni egy ilyen időszak miatt. Ez a gyerek kincs, ha megkapja az új impulzusokat (amire meg kell adni az esélyt,tök egyértelmű, kinek ha nem neki?) biztos vagyok benne,h még bőven hasznára lesz a Barcának.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.11. 12:06:09

csababarca írta:
Nah szedjük össze a tényeket,mert sok dolog összegyűlt:
-ALexis és Pedro jobb,mert futnak.
-Adjuk el,nélküle erősebbek vagyunk.
-Hibás,mert töketlen csapattársai vannak, akik nem mernek egyénileg semmit csinálni,mert be vannak fenyítve egy 165 centis embertől. respect.


Alakul a dolog. És ne ugorjak fejest a 10.ről. =D>
Ezeket azt hiszem nekem szántad!

-Senki nem mondta, hogy jobbak, sőt kihangsúlyoztam, hogy arról nem tehetnek, hogy szerényebb képességűek mint Leo(akira írtam is, hogy a legjobb amikor kedve van) csak egyszerűen szívesebben nézem őket, még ha nem is teljesítenek úgy ahogy kéne, legalább megdöglenek a pályán.
-Igen, ősszel jobbak voltunk sokkal míg nem volt.Más volt a CSAPAT(csupa nagybetűvel) játéka, nem midnen róla szólt.
-Nem a csapattársai töketlenek, hanem a vezetőség, hogy idáig fajult a dolog!

Sokan félreértitek!HA nem változtat el KELL adni, ilyen egyszerű a történet.4 aranylabda ide 100 gól oda.
Forca Barca
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.11. 11:42:07

gergo9 írta:
Majd ez a probléma a szezon utolsó harmadában történt meg, azok után, hogy Eto'o számolatlanul rúgta a gólokat, minden meccsen kiköpte a belét is a csapatért. Szóval történt, hogy az egyik edzésen Guardiola laza nyújtó gyakorlatot rendelt el a csapatnak és úgy látta, hogy Eto'o nem végzi teljes intenzitással a nyújtást. Odaszólt neki, hogy csináld rendesen, erre a kameruni visszaszólt, hogy én mindig így csinálom. Ez Pepnek nem tetszett, másnap kihagyta a városi rivális Espanyol elleni idegenbeli derbiről, ahol borzalmasan játszva, a 83. percig hátrányban lévő csapat Messi 11esével nyert meg a 90+13
(nem vicc)
De az mert ez még a szezon legelején volt ez a meccs, ráadásul Eto homorítására adták a tizit.
Andersen is megirigyelné ezt a sztorit
És valóban, igazad van. Mindent lehet rám mondani, csak azt nem, hogy szándékosan megmásítom a múltat, hogy a sztorim még jobban üljön. A bűnöm annyi, hogy a wikipediáról néztem, és ott azt hittem, hogy csökkenő sorrendben vannak a fordulók, közbe meg növekvőben. Ettől függetlenül még a lényeg az marad. Messi megtehette, hogy bevágja a durcát, és másnap nem jelenik meg az edzésen, és ezzel elérte azt, hogy onnantól kezdve mindig játsszon, tehát meg lett jutalmazva az edzéskihagyásért. Eto'o meg egy sima nyújtó gyakorlat ellazsálásáért repült a csapatból.

Ez is mutatja, hogy Messihez nem mertek hozzáérni a klubnál, sem játékos, sem edzői, sem elnökségi szinten. Sőt, Ronaldinhonak és Deconak többek között azért kellett mennie, mert rossz hatással voltak Messire. Aki nem látja, hogy a Barcánál az az egyik legfontosabb, hogy Messinek minél jobb legyen, minél jobban érezze magát, boldog legyen, stb, az vak, és elfogult.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.11. 11:35:48

Nos, összességében úgy látom, hogy abban azért mindenki egyet ért, hogy Messi jogosan van kritizálva. (csak a kritikák mértékéről megy a vita) Mivel a nemzetközi sajtó is most elég rendesen megtalálta őt, ezért bízok benne, hogy hamarosan a pályán válaszolni fog. Eddig ha negatív kritikát kapott, akár jogosan, akár igazságtalanul, mindig sikerült kiváló teljesítménnyel elhallgattatni a bírálóit, bízzunk benne, hogy ez most is így lesz, és akkor jó esélyünk van a bajnoki címre és a kupára.

Ettől függetlenül a csapatnak nem Messi gyengébb teljesítménye az egyetlen a problémája, ezt aláírom, de a többit valószínűleg már csak nyáron lehet orvosolni, persze ha igazolhatunk egyáltalán.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.11. 11:30:41

Remélem is ,hogy Leo kapja az ívet a spanyoloktól. Ilyen hozzáállással nem érdemli meg, hogy a csapat szerelését felöltse. Sokat tett a csapatért, de ha magáért nem is a szurkolókért küzdhetne egy kicsit. Ő személyesen elért már mindent, de vannak kötelezettségei a csapattársak és a szurkolók felé. Cesc még nem nyert pl BL-t. Neymar sem nyert semmit a csapattal.

Szerintem bárki van messi helyett a pályán, sokkal többre mentünk volna vele, mert leo nem csinált semmit...ez megengedhetetlen. ha meg sztrájkolni van kedve a kicsinek mert lecserélik, akkor kapjon büntetést. neki jó itt a barcában, szeret itt lenni, és nem akar elmenni, ezért őt is nyugodtan elő lehet venni. bedurcizik? büntetés, és majd bocsánatot kér, mert rájön, hogy neki itt van a legjobb dolga.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.11. 10:54:41

jajj zola (eltanulom ezt a mondatkezdési formát :D)

nem igazán értetted meg,h miről is írtam, egyáltalán nem arról,h ki minek köszönheti a címeit,csupán ténymegállapítást végeztem, egyiknek több van mint a másiknak. Ha Messi is "csak" az első Bléért menne a Barcával,biztos más szitu lenne...Messi és az egész csapat gerince már a 4.ért megy (menne)...sokkal érthetőbb CR motiváltsága, nem volt egyeduralkodó a csapatával éveken át. ennyiről írtam.

Valamint Csaba jól írja, CR játékához elengedhetetlen a sok futás, míg Messinek ugyan nem ártana,de a jó játékához nem létszükség,h 100km/h val fusson 12kmereket.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.11. 10:39:11

"Ha azt látom,h minden klappol,de Messi fék lesz,és ezen múlnak győzelmek/vereségek, címek/bukások akkor leírom." - ozsimiki írta

Szerintem meg ez a mostani bukta nagyban rajta múlt.
Azt most hagyjuk, hogy az első félidőben lehetett volna 4:0 oda, de nem lett, egyetlen gólt hozott össze számtalan helyzetéből az Atletico. Mi viszont képtelenek voltunk egy épkézláb támadást végigvinni, na jó talán egyet (Xavi-Neymar).
Ebben a szituációban, mikor csak egy gól kellett volna a hosszabbításhoz gyalázatos, hogy az agyonsztárolt Messi álldogál a pályán, láthatóan nem akar küzdeni, nem akar focizni, neki így jó. Ez persze nem menti fel a többieket, de azért egy 4X-e aranylabdástól, elvileg a csapat legjobb játékosától, elvárható lenne legalább, minimálisan egy közepes mértékű akarás, legalább a látszat, hogy tenni akar a csapat továbbjutásáért.
Ezt a lélektelen, minősíthetetlen hozzáállást már a spanyol sportsajtó is vastagon hozza, mindenki értetlenkedik, miért engedheti ezt meg Messi a csapattársakkal, a szurkolókkal, a szimpatizánsokkkal szemben.

Igaz persze, hogy valóban nagyon sokat tett a klubért, itt lett a világ legjobbja, de akkor most - 26 évesen - már levezet?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.11. 10:23:40

Jajj ozsimiki mondod itt a címeket kettőjük között, hát volt amilyen amikor a spanyol válogatott konkrétan a Barcából állt (kivéve Iker, Xabi meg Arbeloa). Azért CR mögött mikor voltak ekkora játékosok?

Eladni nem kell Messit, de a futball nagy aranyszabálya, hogy fussááá. Oké Messi az isten, ő a favorit, amputált lábbal is játszatni kell, szóval ő rá néznek fel a csapattársak. Ezek szerint ha Messi nem fut, akkor a többinek sem kell, mert hát azt kell csinálni amit Messi. Nem tudom, hogy játszottál-e bármilyen focicsapatban, ha igen akkor biztos találkoztál olyan emberrel, aki kegyetlen jó volt a pályán, csak nem volt kedve futni. Szerintem az ilyen nagyon csapatbontó, főleg úgy, hogy a csapattársak felhúzhatják magukat rajta, hogyha ő neki nem kell futni, akkor nekem minek is kéne...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.11. 10:22:35

Idevenni CR-t megint érdekes dolog. Teljesen más a két ember habitusa,jelleme,ezen változtatni nem lehet. Másrészt CR eleve a sebességéből él, neki ebből táplálkozik a focija,persze,hogy többet fut,mivel rá van utalva erre. Persze,küzd,hajt,sokkal jobban mint Messi, de Ozsi alattam leírta az okait nagyon jól. Ha fordítva lenne,és CR birtokolná a sok címet,Messi meg alig, és akkor sem hajtana,na akkor lenne óriási baj.
Mondom,én hiszek benne,hogy egy-két, a csapatot ért új impulzus őt is feldobná.

https://www.youtube.com/watch?v=6NlQYXx9y3M" target="_blank

Peppel lehet nem volt jó a viszonya, mert az kicsit szabályozta, de Messi meg így búcsúzott tőle. Lehet,hogy csak a népnek szólt, de ha én utálok valakit,meg meg vagyok sértődve, akkor sem csinálnék ilyet,ha köteleznek rá. Szóval lehet nem csípték egymást, de Messi tisztelte,és felnézett Pepre,ez mindig látszott.


Azért az okosok arcát megnézném itt,hogy ha Martino a kupadöntőn kihagyná Messit (nem fogja,bár megérdemelné), aztán kikapunk,hányan fognák erre a vereséget... :wink:

Nah szedjük össze a tényeket,mert sok dolog összegyűlt:
-ALexis és Pedro jobb,mert futnak.
-CR jobb,mert kevesebb trófeát nyert,cspat-egyéni szinten, de rosszabb csapatokkal (3 éve erősebb a keretük mint a mienk,de senkit ne zavarjon)
-Adjuk el,nélküle erősebbek vagyunk.
-Hibás,mert töketlen csapattársai vannak, akik nem mernek egyénileg semmit csinálni,mert be vannak fenyítve egy 165 centis embertől. respect.


Alakul a dolog. És ne ugorjak fejest a 10.ről. =D>
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2014.04.11. 10:35:15-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.11. 10:07:43

LG!

Igen, CR megsüvegelendő a hozzáállása miatt, és legalább annyi ideje van toppon mint Messi (már saját magához képest ugye), de akkor sem tudom kikerülni,h CR még nem nyert a Madriddal 3 Bl-t, és még mindig abban a szerepben van a csapatával,h megtörjék a Barca dominanciáját...úgymond nem ő,ők vannak évek óta fent, csak nagyon ideiglenesen sikerült ez neki,nekik. Persze lehet,h ha 6 aranylasztija,és 5 Bl-e lenne akkor is menne,de a jelen szituban csak több tényező van számára úgymond megdögleni a pályán,mint Leonak. Ettől még tényleg tisztelem a hozzáállását, igaz kb csak azt.

jelenleg nincs valós összehasonlítási alap Messihez, aki ennyi egyéni,és csapat cím után mondjuk a 8.évében is megdöglene mint az elsőben...addig nyugodtan hihetjük,h ez bizony a velejárója ennek az egésznek. Akarva akaratlanul...és még ott bőven nem tartunk,h Messi miatt lenne gyengébb ez a Barca! Az őszi menetelés rossz példa, ősszel mindig toppon van az egész csapat, Messivel is abban lett volna. (ezt már nem neked címezve)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.04.11. 09:40:46

Azért Pep és Messi kapcsolatáról szóló témához csak ennyit fűznék hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=GTFNvMqtbgY" target="_blank
KépKép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.11. 09:39:17

ozsimiki írta:Nem olvastam végig az összes hszt tegnap óta itt, de csak annyit tudok írni,h akik KOMOLYAN el akarnák adni MOST,azokon nevetek, szívből. Értem én,h bosszantó,h kevesebbet fut minta többiek, de kevesebbet futott az elmúlt 3-4 évben is...nem igen volt rá példa az utóbbi években,évtizedekben,h vki 4 aranylaszti,és megannyi cím után hogy is játszik, így nem igen tudjuk összehasonlítani másokkal. De Ronaldinhonál pl már most jóval hosszabb ideje NO1,és húzóember. A Brazilnak elég volt 2-3 év a csúcson,h teljesen súlytalanná váljon,és önmagához képest zokni legyen. Bár a világelithez képest is bőven lemaradt. Na már most Messi laza 6-7 éve van a toppon, és még most is elég szép számmal lő gólokat, ad assistokat és a kevesebb km-re ellenére dönt el meccseket sorban. Igen, nem minden meccsen hajtja ki a belét, igen, nem minden meccsen van benne annyi motiváció,de ISMÉTLEM ez szerintem akarva akaratlanul ezzel jár...és még örülhetünk,h így is ennyit termel.

Persze,h szembetűnőbb ha olyan csapatok ellen fut kevesebbet, akik töredék ennyit nyertek,és mennek mint a mérgezett egér folyamatosan...lehet,h 2-3év múlva megnézhetjük a Bayernnél mi lesz a szitu...

szóval akik eladnák, azok fel sem fogják,h mi is ez a srác a Barcának. nem azt mondom,h röhögve el kellene nézni neki mindent,de majdnem :D mert még így sem miatta esünk ki,nem a futott mennyisége miatt. Volt sok szitu amikor beverte a helyzeteket,és ezek címeket értek, nah tegnap sajna nem ment be egy sem a kettőből.

Ide egy olyan edző kell aki a többieket helyre rakja,mert láthatjuk,h vannak időszakok amikor minden kerek,és akkor Messi sem lóg ki lefele,sőt...kellenek középső védők,és nem alacsonyak, nem ártana ha legalább 3-4 magasabb játékos lenne a kezdőben (Piqué,Busi adott) hogy érjenek már vmit a pontrúgásaink...
Természetesen még eladni, vagy temetni nagyon korai lenne. De azért ha már felhoztad R10-et, meg kell valljam azért van egy kis deja vu érzésen, mert ezek a körök, melyeket most kezdünk futni a topicban, anno nála is le lettek futva. Először ő is csak kevesebbet futott, meg kevesebbet mutatott játékban, de 2006/2007-es szezonban a gólok és az gólpasszok még jöttek, és volt néhány olyan meccs, ahol azt mondták: na most talán visszatér a régi Ronie. Aztán a következő szezonban ezek is elmaradtak. Ami pedig a legnagyobb probléma: anno a csapat stratégiája R10-re épült, most Messire, tehát ha nekik nem ment/megy, akkor a csapatnak sem, mert akkor sem volt, és most sincs alternatív taktikánk erre helyzetre.

Persze nem biztos, hogy a történelem megismétli önmagát, lehet, hogy már a hétvégén láthatjuk az igazi Messit, mindenesetre azért ebben szezonban voltak aggasztó jelek.

Ellenpéldának pedig felhoznám CR-t. Igaz, ő "csak" kétszeres Aranylabdás, viszont motivációban megszégyeníti még pályájuk elején lévő, feltörekvő, fiatal tehetségeket is. Ezért bár idősebb, mint Messi, még is úgy sejtem, hogy neki van több a hátralévő pályafutásában. Ő szerintem sosem "lakik jól", csak akkor fog romlani a teljesítménye, ha már fizikailag nem lesz toppon sérülések vagy az öregedés miatt.
Ha azt látom,h minden klappol,de Messi fék lesz,és ezen múlnak győzelmek/vereségek, címek/bukások akkor leírom. Nem vagyok elfogult senkivel sem, csupán a klub valaha volt egyik legjobb játékosát, és már most legeredményesebbjét nem akarom elküldeni mert nem fut annyit.
Véleményem szerint ilyen nem lesz, mert ahogy írtam, a játékunk Messire épül, tőle függ minden, hiszen őt keresnek minden labdával. Ő a töltény a fegyverbe, ha nincs töltény, nem lehet tüzelni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2014.04.11. 10:06:28-kor.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.04.11. 09:32:16

Majd ez a probléma a szezon utolsó harmadában történt meg, azok után, hogy Eto'o számolatlanul rúgta a gólokat, minden meccsen kiköpte a belét is a csapatért. Szóval történt, hogy az egyik edzésen Guardiola laza nyújtó gyakorlatot rendelt el a csapatnak és úgy látta, hogy Eto'o nem végzi teljes intenzitással a nyújtást. Odaszólt neki, hogy csináld rendesen, erre a kameruni visszaszólt, hogy én mindig így csinálom. Ez Pepnek nem tetszett, másnap kihagyta a városi rivális Espanyol elleni idegenbeli derbiről, ahol borzalmasan játszva, a 83. percig hátrányban lévő csapat Messi 11esével nyert meg a 90+13
(nem vicc)
De az mert ez még a szezon legelején volt ez a meccs, ráadásul Eto homorítására adták a tizit.
Andersen is megirigyelné ezt a sztorit
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.11. 09:07:11

ÈN eladnám, vàllalom.
ès nem azèrt mert miatta [auto_cenzúra] a csapat hanem mert 3 ève így áll hozzà a dologhoz, ahogy itt sokan, hogy márpedi neki szabad.egy nagy lóbrànert.èszre kell venni, hogy túl nôtt a klubbon 27 èvesen!!! gondoljunk bele mi lesz kèsôbb, mert ebbôl nagyon nehèz lesz neki visszatalàlni (bárcsak sikerülne).elhitte magáról, hogy nincs nála jobb( ez tèny) ès neki ezèrt nem kell semmit tenni, az meg, hogy mèg így is lô 100 gólt pont a zsenialitàsàt mutatja, DE rossz rà nèzni minden meccsen.lassan màr a sètàlàsèrt is meg kell dicsèrni.
arról nem beszèlve, hogy a rengetegszer szidott Alexis, Pedro duo meghal a pályán amikor lehetôsèget kapnak, az, hogy ôk nem ennyire jók nem az ô hibájuk.
Nem is èrtem, hogy nem zavarja a csapattàrsakat, hogy helyette kell melózni.
mielôtt nekem esne valaki, nem a tegnapi meccsbôl indulok ki, az csak az utolsó csepp volt.
irigyellek titeket, hogy ilyen elnèzôek vagytok vele.
Ès ki merem mondani: jobb volt a csapat nèlküle ès azèrt mert mindenki futott!
Forca Barca
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.11. 08:39:42

Sanama!

Akkor dugnám homokba a fejem, ha azt írnám,h Messi hú de motivált volt,meg úgy hajtott mint régen. Nem, én is láttam,h kevesebbet futott,azt is,h fejben sem volt ott annyira. Én is örülnék ha 20évig ugyanaz az elszánt gyerek lenne,mint volt...DE mint írtam nincs összehasonlítási alapunk, senki nem volt ennyire sikeres egyénileg is mint Ő egymás után...már most 6-7 éve van toppon, mások 1-3 ilyen szezon után kiégnek,kiégtek....Ő azért nem égett ki, egyszerűen kevesebbet melózik (fut), viszont aki emiatt már is eladná,azt nem értem meg.

nem azzal van a bajom,h most páran kiélhetik magukat rajta,és írogathatják napestig,h még a nagyanyjuk lükvercben két 5kilós lekváros befőttel is gyorsabban takarít...mert ennek tényleg alapot szolgáltat a futómennyisége...azzal van a bajom,h el is adnák, meg olyanokat látnak bele,h Messi hátráltatja a csapatot...há' hogyne...:D :D :D

Ha azt látom,h minden klappol,de Messi fék lesz,és ezen múlnak győzelmek/vereségek, címek/bukások akkor leírom. Nem vagyok elfogult senkivel sem, csupán a klub valaha volt egyik legjobb játékosát, és már most legeredményesebbjét nem akarom elküldeni mert nem fut annyit.

Neki amúgy sem múlik minden azon,h mennyit fut, 2 napja sem azon múlt,h nem lőtt 2 gólt...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.11. 00:32:04

Mihu,akár hiszed akár nem,ismerem az Eto'o sztorit, ismertem ezt a Messi esetet is.
A kérdés,hogy ezt ki hagyta elfajulni idáig? A sztoriból az jön le,hogy Pep,mert nem volt következetes. Na most, lehet kopik a memórián,de mondjuk Pepnél 10 meccsből kettőt lazsált le átlagban Messi, most 10ből 7et.(arányokat nézzük) Pepnél, attól függetlenül,hogy hagyta ezt,legalább meghálálta azzal,hogy normálisan ment. Magához képest persze,sose volt egy 15km-t futó, magát széthajtó ember.
Biztos Messi hibája ez? Meg kéne próbálni kezelni a problémát.
Amúgy szerinted akkor el kellett volna küldeni,mint anno Eto'ot? Szerinted mi lett volna Barcelonaban ha eladjuk, megmondom neked, az elnökség meg Pep nem jött ki volna élve a CN-ból.
De csinálják ezt, tegyék padra,ha nem tetszik neki, akkor menjen. De nem gondolom,hogy ez a megoldás, ez már végső megoldás lenne. Eto'o esetében sem értettem egyet az elküldésével,nálam ez nem módszer, ez egy megfutamodás az edző részéről a probléma elől.

Egyszerűen én globálisabb problémát látok a csapatnál,mintsem egy egy személy a hibás. A keret nem megfelelő, a szerkezet, semmi nem jó. Ha egy direktebb,hajtósat koncepcióval játszanánk,akkor Messi is mozogna többet, mert muszáj lenne. Nem gondolom,hogy a többiek futnak fel le,ő meg állna. Nekem tegnap is a gyenge játéka tűnt fel, az nem,hogy pl Xavi vagy akárki többet mozgott volna tőle.

Mondom,tudom,hogy probléma van vele,nem vagyok vak, de ez kb a problémák közül a 17. a sorban. Szerintem. Én előbb rendbe tenném a keretet (két védő, kp, csatár), kitakarítanám a ballasztot. Ezzel kéne kezdeni. Messit azért nem nevezném ballasztnak,mert tegnap sem lógott ki még így sem a csapatból lefelé,ami tragikus.
A Messi-problémán nehéz változtatni, de hiszem,hogy ha új impulzusok érnék a csapatot, stabil hátsó alakzat, erőteljesebb középpálya, egy még jobb Neymar, akkor ő is jobban állna a dolgokhoz. Én ebben hiszek,nem abban,hogy zavarjuk el. Még nem jött el ennek az ideje.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.04.11. 00:12:41

Messi átlagsebessége 4,4km/h volt a meccsen, ami kb folyamatos lendületes sétának felel meg...télen, edzésnek futógépen 13fokos emelkedőn sétálok egy órát 4,5 km/h-val...vicccccccc
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.11. 00:02:00

csababarca!

Csak felhoznék egy összehasonlítást...a következő két sztori a Barca és a Pep-könyvből származik.

Ugye Pep idejött, kijelentette, hogy Eto'o tipli. Egész nyáron csapatot kerestek neki, konc volt Pep nyakán...Soha semmiféle összezörrenése nem volt Guardiolával, mégis kijelentette, hogy Samu kezelhetetlen, öntörvényű, egoista. Aztán az eszméletlen kemény nyári alapozáson nyújtott teljesítménye meggyőzte Pepet, hogy maradjon. Konkrétan a következőket mondta neki az edző: "Tetszik ahogy hajtasz az edzéseken, meggyőztél, maradhatsz. De tudnod kell, hogy az első probléma után repülsz..." Majd ez a probléma a szezon utolsó harmadában történt meg, azok után, hogy Eto'o számolatlanul rúgta a gólokat, minden meccsen kiköpte a belét is a csapatért. Szóval történt, hogy az egyik edzésen Guardiola laza nyújtó gyakorlatot rendelt el a csapatnak és úgy látta, hogy Eto'o nem végzi teljes intenzitással a nyújtást. Odaszólt neki, hogy csináld rendesen, erre a kameruni visszaszólt, hogy én mindig így csinálom. Ez Pepnek nem tetszett, másnap kihagyta a városi rivális Espanyol elleni idegenbeli derbiről, ahol borzalmasan játszva, a 83. percig hátrányban lévő csapat Messi 11esével nyert meg a 90+13 (nem vicc) percben, és ezután nem volt visszaút, Eto'onak mennie kellett. Pedig Ő azok után megszakadt a pályán és az edzéseken, hogy nyilvánosan persona non gratanak lett nyilvánítva a csapaton belül. Ő minden meccsen a szívét lelkét kitette, Őt soha nem lehetett alibizéssel vádolni, mert még a 89. percben, 5-0-s vezetésnél is űzte, hajtotta a védőket és a kapust.

Na most ezzel szemben történt egyszer, hogy a 3. fordulóban a Sociedad ellen játszottunk, válogatott szünet után. Guardiola szerint Messi fáradtan tért vissza a csapathoz, sokat utazott, ráfér egy kis pihenés, így letette a padra. Leo látványosan lázadt a döntés ellen, mint egy hisztis 5 éves kislány, úgy ült a padon, és abban a pár percben amit a pályán töltött, jóformán semmit sem csinált. Másnap NEM JELENT MEG AZ EDZÉSEN... Erre Pep mit csinált? Nem, nem küldte el, mint Eto'o-t, hanem innentől kezdve minden meccsen játszatta, ha előtte 40ezer km-t utazott, akkor is...

Na ez itt a különbség kéremszépen...A játékosok hiába állnának fel, és csapnának az asztalra, ha Pepnek, Cruyff után a Barca legkarizmatikusabb edzőjének se volt hatalma felette...
Kép
Válasz küldése