Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
AFC13
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.04.17. 20:14:30

2014.04.18. 21:54:33

Neked igazad van, hogy azért a pénzért komolyan kellene szántani a pályán, de sajnos a VV-ban ez nem így van. Sokan azt is írták, hogy Tata elvesztette az öltözőt... ami nagyon is lehetséges. Azt azért nem feledjük, hogy az ''egykori'' Pep, mint játékos is letett valamit az asztalra, tehát volt kire felnézni. (Cruyff, Rijkaard...szintén). Tata meg szerintem túl passzív. A klub vezetősége meg hibákat hibákra halmoz...és ki tudja mi az amit még nem tudunk a kulisszák mögül...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.18. 21:37:08

AFC13 írta:Szerintem, Messi tudatosan ''nem játszik'' jól. Elképzelhető, hogy ezzel valami célt akar elérni, de biztos nem azt, hogy eladják. Inkább azt valószínűsíteném, hogy a klubon belüli konfliktusokra akarja felhívni a figyelmet. A mostani Messi nem az igazi. Hiszen nem fut, nem harcol és egy csomó labdát elveszít. Nem hinném, hogy az ő lelkében lennének ekkora frusztrációk. Véleményem szerint a fejétől büdösödik a hal, tehát a problémák a vezetőségtől indulnak. Láttam én már olyat, hogy az öltöző leváltatta az egész managment-et....
Még a végén úgy jön majd ki, hogy megköszönjük, hogy 1 rakás szerencsétlenség mostanában a pályán... Focista, az a dolga, hogy kihozza magából a maximumot, ezért kapja a fizetését, ami nem havi 80.000 Ft, ha nem teljesít keressen más munkahelyet.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.18. 21:36:46

komutnemukod írta:Amelyik klub a mai végtelenül anyagias világban nem tud felmutatni legalább egy olyan játékost akitől Kínában még a kislányok is állva pisilnek az csak másod vonalas lehet.
Töröm a fejemet, de nem tudok rájönni a Bayern Münchennél ki lenne az a játékos, aki így megihleti a kínai kislányokat! Vagy az Atleticoban?

Ja, lehet, hogy ezek A "másodvonalas" csapatok! #-o
AFC13
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.04.17. 20:14:30

2014.04.18. 21:33:38

Szerintem, Messi tudatosan ''nem játszik'' jól. Elképzelhető, hogy ezzel valami célt akar elérni, de biztos nem azt, hogy eladják. Inkább azt valószínűsíteném, hogy a klubon belüli konfliktusokra akarja felhívni a figyelmet. A mostani Messi nem az igazi. Hiszen nem fut, nem harcol és egy csomó labdát elveszít. Nem hinném, hogy az ő lelkében lennének ekkora frusztrációk. Véleményem szerint a fejétől büdösödik a hal, tehát a problémák a vezetőségtől indulnak. Láttam én már olyat, hogy az öltöző leváltatta az egész managment-et....
komutnemukod
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.11.02. 19:20:59

2014.04.18. 21:28:30

Bele olvastam pár hsz-be és a Messi kontra FC Barcelona vitát látom kibontakozni sőt már már elfajulni.
Pár dolgot nem ártana szem előtt tartani ebben a témában szerintem.
Ezt a ki a nagyobb a játékos vagy a klub dolgot elég nehéz élesen ketté választani. Arról azért senkinek ne legyen kétsége, hogy Messi szobrot fog kapni vagy stadion fogja a nevét fenn tartani a jövő nemzedékeknek, ő nem az a kaliber, nem az a Brand aki vagy ami csak úgy cserélhető.
Persze ez egy csapat sport és ebből a szempontból ő is csak egy a pályán lévő 11 közül. Ha azonban készítünk egy kimutatást, hogy az FC Barcelona működéséhez ki az aki a legtöbbet hozzá tesz(közvetve vagy közvetlenül anyagi szempontból) akkor Messi mindenkit sokszorosan leköröz. Az addig oké, hogy nem teljesít azon a szinten amit elvárnak tőle sokan(bár ez a teljesítmény is csak tőle kevés szerintem), de ez a klub nem csak a foci pályán épül Messi játékára. Ez az amit sokkal nehezebb megoldani, mint venni két jó gól vágót és majd a Xavi meg az Iniesta rúgatja velük a gólokat. Messi "birtoklása" maga a presztízs a mai fociban. Ezek a játékosok rég nem csak focisták. Ők maguk a termékek és Messi jelenleg az egyik ha nem a legjobb termék. Hatalmas szerencséje a klubnak, hogy amikor Ronaldinho váratlanul "kiégett" egyből volt valaki aki házon belül megoldotta a kirakat ember probléma kört.
Amelyik klub a mai végtelenül anyagias világban nem tud felmutatni legalább egy olyan játékost akitől Kínában még a kislányok is állva pisilnek az csak másod vonalas lehet.
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2014.04.18. 21:13:14

én nem hiszek Messi eladásában. azért egy rossz félszezon után, amikor az egész csapat [auto_cenzúra] volt összeségében, nehogymár Ő legyen a bűnbak. nyílvánvaló, hogy valami gond van vele, de új impulzusokkal ez miért ne változhatna meg? sztem meg is fog, elrendeződnek a dolgok, lemegy a vb, jön egy új szisztéma és máris újra a legjobb lesz. 26 éves, ne temessük már.
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2014.04.18. 20:52:35

Deptusac írta: Ez esetben viszont ki sem derült volna, hogy mekkora is a probléma a csapat többi játékosával, az edzővel és a vezetőséggel.
de.
Deptusac írta: A klubnak soha nem volt ilyen zseniális játékosa, és valószínűleg nem is lesz soha
de. miért ne lenne?
Deptusac írta:hogy legyen egy igazi barát a sok irigy mellett, ha rendezni kell a jövedelmét, akkor meg kell tenni, ha egyéb baj is van akkor meg azt kell megtalálni és megoldani.
hát hogyne. Erről beszéltem, ilyen nincs. Ő egy játékos, semmi több.
Deptusac írta:Ha ugyanis visszanyeri a régi formáját, az nagyobb nyereség, mintha több játékost is kicserélünk mondjuk 100 millió ráfizetéssel.
nem.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.04.18. 20:38:48

Deptusac írta:Meg is lehetne fordítani képzeletben a helyzetet. ... Ha az elmúlt hetekben Messi hozza a korábban megszokott formáját, azaz meccsenként lő 1-2 gólt, akkor ugye nem esünk ki a Bl-ből, megnyerjük a Király-kupát, Messi áll a góllövő lista élén és vezetjük a bajnokságot. Ez esetben viszont ki sem derült volna, hogy mekkora is a probléma a csapat többi játékosával, az edzővel és a vezetőséggel. Csak tovább kell gondolni ...
Akkor köszönet jár neki? :lol:
Szerinted ezen múlik? Hogy Messi odateszi magát akkor bajnokság kupa Bl kombó? Na ne már.
Kép
Deptusac
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.08.25. 11:23:14

2014.04.18. 19:40:33

Meg is lehetne fordítani képzeletben a helyzetet. ... Ha az elmúlt hetekben Messi hozza a korábban megszokott formáját, azaz meccsenként lő 1-2 gólt, akkor ugye nem esünk ki a Bl-ből, megnyerjük a Király-kupát, Messi áll a góllövő lista élén és vezetjük a bajnokságot. Ez esetben viszont ki sem derült volna, hogy mekkora is a probléma a csapat többi játékosával, az edzővel és a vezetőséggel. Csak tovább kell gondolni ...
A klubnak soha nem volt ilyen zseniális játékosa, és valószínűleg nem is lesz soha, vagyis
nem tudja mit beszél, aki el akarja adni. Nyilvánvalóan valamilyen pszichés nyomás áll a teljesítményhanyatlás hátterében, amit rendezni kell. Ha Agüero kell a csapatba, akkor meg kell szerezni, hogy legyen egy igazi barát a sok irigy mellett, ha rendezni kell a jövedelmét, akkor meg kell tenni, ha egyéb baj is van akkor meg azt kell megtalálni és megoldani. Ha ugyanis visszanyeri a régi formáját, az nagyobb nyereség, mintha több játékost is kicserélünk mondjuk 100 millió ráfizetéssel. Természetesen kell 6-7 új játékos, kell Klopp és jó lenne új vezetőség is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.18. 19:02:37

Ami az eladását illeti: inkább az a normális ha egy focista TÖBB klubnál is megfordult pályafutása során.
Edző: ha egy játékosnak BÁRMI gondja van, kutya kötelessége leültetni a padra , ha nem tudja, vagy nem meri, vagy nem látja, nos akkor Tata Martinó
találgatások : lehet, hogy az információ hiány az oka, de az is lehet, hogy volt egy csodás karrier ami véget érni látszik csak nem tudjuk elfogadni
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2014.04.18. 18:54:03

Kash írta: Ilyenkor kell kitartani a klub legjobb játékosa mellett, elmondani neki, hogy a klub mindenben támogatja.
Egyetértek. Az egyetlen dolog amivel vigyázni kell, hogy ezt nem szabad összekeverni az elkényeztetett kiskirály popsijának nyalogatásával. Kívülállóként viszont (egyelőre legalábbis) nem lehet tudni, hogy melyik eset áll fenn.

Egy biztos. Messi < Barcelona. Ez az, amiről egy határon túl nem szabad elfelejtkezni. Ha pedig a klub legendája huzamos ideig kerékkötővé lép elő, de a betöltött szerepe (ami már nem létezik, de a fejekben még ott van) miatt sem lecserélni, sem padoztatni, sem leordítani nem meri senki a csapatnál, akkor ott baj van. Nagyon nagy baj.

Ez egyelőre csak találgatás. Sajnos az, hogy se lecserélni, se padoztatni nem merik, az nem.

Ezt viszont csak az engedheti meg magának, aki 100 százalékig nélkülözhetetlen. Egyelőre elhisszük, hogy Messi az. Egyelőre.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.18. 18:53:20

Cooh írta: Nem Messi köré kell capatot építeni! hanem az Fc Barcelonát! kell megújítani, hogy újra ütőképes csapatunk legyen!
okés, akkor messi MELLÉ kell tenni olyanokat, akikkel meg lehet osztani a terheket, mint régebben a többiekkel. csak h ne kapjál sztrókot. 8)
egyébként tök igaz, h nem kell egy játékosnak sem fényesre nyalogatni a seggét, még ha messinek hívják, akkor sem, ha a egyébként leszrná az egészet, mert fcb volt messi előtt is, és lesz utána is.
de amíg nyilvánvalóan ki nem derül, h ez a probléma gyökere, addig azért lefutnék egy-két kört, h rendezzem a sorokat. a világ jelenleg egyik legértékesebb játékosáról van szó bakker, aki nem császárkodik az éjszakában, hanem vmi más a baja, ezt kell megoldani.
aztán ha semmiképpen sem megy, akkor el lehet passzolni, de ettől még messze vagyunk sztem.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.04.18. 18:20:35

Az FC Barcelonának kötelessége tovább írni Messike történelmét? Hol élsz te? Milyen csapat az, ahol bármelyik játékosnak tartozna bármivel is, egy több mint 100 éves klub? Úristen...Ő tartozik több millió szurkolónak azzal, hogy ha már magára öltheti ennek a csapatnak a mezét, akkor mindent megtesz annak érdekében, hogy az sikeres legyen. Kötelessége tovább írni a Barcának egy játékos történelmét...Jézusom. Teljesen kiégtem....
Állj hozzá így a dologhoz, nekem ez a véleményem, amit leírtam, ha te nem így gondolod akkor nem, nem tudok vele mit kezdeni. Ha ez a kitartás egy adott játékos felé a klub részéröl hanyatlani kezd, a bizalom gyengül, a játékos nem érzi jól magát a klubnál, romlik a teljesítménye, és ebböl a szempontból a Barcelona sem áll kő-kemény vezetőségből, szerintem nem egészséges mindaz ami megy a klubnál. "Kötelessége tovább írni Messi történelmét" meg ugye nem bukválisan értettem (Persze neked így jött le, lehet az én hibámból). Nekem ez túl droidos "Ő tartozik több millió szurkolónak azzal, hogy ha már magára öltheti ennek a csapatnak a mezét, akkor mindent megtesz annak érdekében, hogy az sikeres legyen." sokan összeomlanak a bizonyítás és a megfelelés terhe alatt, pont az ilyen skizofrén elvakult szurkolók miatt, mint amilyen te is vagy. Ilyenkor kell kitartani a klub legjobb játékosa mellett, elmondani neki, hogy a klub mindenben támogatja.
Én is kiégtem tőled, de én nem az irományodtól, hanem úgy egészében a létezésedtől.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.04.18. 18:09:28

Messi eladásának az ötlete is rémitőnek tünhet, DE !most is vannak jobb csapatok mint mi pedig nincsen Messikéjük. Egyébbként minden találgatás, a csapat is visszaesett.
Fecó
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.04.18. 17:46:43

visca el barca írta: Az FC Barcelonának kötelessége tovább írni Messike történelmét? Hol élsz te? Milyen csapat az, ahol bármelyik játékosnak tartozna bármivel is, egy több mint 100 éves klub? Úristen...Ő tartozik több millió szurkolónak azzal, hogy ha már magára öltheti ennek a csapatnak a mezét, akkor mindent megtesz annak érdekében, hogy az sikeres legyen. Kötelessége tovább írni a Barcának egy játékos történelmét...Jézusom. Teljesen kiégtem....
A jàtékos a klub fölé nött. Hogy akaratàn kívül, vagy azàltal, az mondjuk szerintem màr kérdéses.
Amúgy engem is letaglóz, hogy egyeseknek milyen eszmefuttatàsaik vannak. Tovàbbírni Messi történelmét, azt köll csinàlni....fààààààààj....... =D> #-o :mrgreen:
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.18. 16:37:28

zola8787 írta:Ha eladjuk, akkor csakis a Citynek és nem pénzért hanem a Yaya - Agüero - Kompany trióért :mrgreen:
Ha következő szezonja is olyan lesz (úgy áll hozzá több meccshez is) mint az idei vagy rosszabb akkor én rábólintanék! :mrgreen:
Kizártnak tartom,hogy el adják/el kéne adni.R10-nek is hagytak időt,hogy össze kapja magát.
Nem tette,repült.Messi (akármekkora isten is) is jobb ha tesz valamit mert előbb-utóbb ha jön egy tökös edző akkor lehet,hogy kivágja....
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.18. 15:46:13

Ha eladjuk, akkor csakis a Citynek és nem pénzért hanem a Yaya - Agüero - Kompany trióért :mrgreen:

Fifábú ki :mrgreen:

Nem megy ő sehova, hiszen ő több, mint a Barcelona. (szarkazmus)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.18. 15:26:55

Messit eladni? Milyen elmebeteg embernek születik ilyen gondolata? Mert, hogy nem normális, az biztos. Inkább az érte kapott összeg érdekelné, de az, amit nyújt Messi, már nem. Idén valóban mélyen tudása alatt teljesít, de az nem jelenti azt, hogy már nem lesz jó. De igenis fog meccseket megnyerni a csapatnak, igenis fog gólt, gólokat rúgni és igenis lesz ő még motivált Barça-mezben. A Vb-re tartalékolni pedig nem fair a Barcelona-szurkolókra nézve, ha ez lenne az igazság.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2014.04.18. 14:47:56

Még mindig nem értem (és félre ne érts, nem vitát, vagy veszekedést szítanék én ebből, de akkor se értem), mi az, hogy a világ legjobbja? Akkor Carl Lewis a legjobb 100 méteres sprinter? Jim Clark a legjobb Forma-1-es versenyző?

Messi nem a világ a legjobbja. Az volt, sőt, még az is lehet, hisz elfelejteni valószínűleg nem felejtett el játszani, fiatalnak még bőven fiatal... de hogy most nem a világ legjobbja és még csak nem is a második, afelől nem lehet egy szemernyi kétség sem.

Ha pedig a probléma csak az ő eladásával orvosolható, akkor ott nagyon nagy a baj.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.18. 14:47:07

Köszönjük Pep ! :twisted:
Kép
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2014.04.18. 14:39:58

Messi a világ legjobbja, de valamiért az utóbbi időben nem tud úgy teljesíteni ami Tőle elvárható lenne. A problémát bármi legyen is az meg kell oldani, mert a jelenlegi helyzet az egész csapatra kihatással van. Ha lehetséges a problémát Messi megtartásával kell megoldani, viszont ezt mi nem látjuk innen, így lehetséges az is, hogy a távozása neki és a csapatnak is jót tenne. Bármi is történik a világ nem omlik össze, a lényeg, hogy a vezetőség meghozza azokat a döntéseket amik a csapatot a megfelelő irányba terelik vissza, vezéráldozattal vagy nélküle.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.04.18. 14:10:44

Az nem úgy megy, hogy Messinek csak akarnia kellett volna focizni és akkor minden fronton állna a csapat. [-X Ez olyan vicces, ne legyünk már naivak. Szerintem, ha nem lenne a pályán lehet előrébb lennétek.
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2014.04.18. 13:51:56

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.18. 13:41:31

Pocsa11 írta:
Kash írta:Messi történelmét a Barcának kötelessége lenne tovább írni, mert ő több mint egy játékos, ő A játékos, és tudom, hogy ezt még bizonyítani fogja az elkövetkezendő években.
Az FC Barcelonának kötelessége tovább írni Messike történelmét? Hol élsz te? Milyen csapat az, ahol bármelyik játékosnak tartozna bármivel is, egy több mint 100 éves klub? Úristen...Ő tartozik több millió szurkolónak azzal, hogy ha már magára öltheti ennek a csapatnak a mezét, akkor mindent megtesz annak érdekében, hogy az sikeres legyen. Kötelessége tovább írni a Barcának egy játékos történelmét...Jézusom. Teljesen kiégtem....
itt van a lényeg, a két véglet jelenik meg ebben a hozzászólásban. ebben a helyzetben kellene megtalálni a arany középutat, amivel csak egy probléma van: itt nincs olyan. van nyaljuk neki a kis fenekét élete végéig, vagy eladjuk. nehogy azt gondolja bárki is h majd klopp, bielsa, hiddink, vagy csertői majd ezen változtatni tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2014.04.18. 13:18:18

MQuC írta:Azért azt se felejtsd el, hogy két hóap kihagyás után is simán lőtt 25 bajnoki gólt, plusz 5-öt a kupában, 8-at(?) a BL-ben. És nem mind 11-ből lőtte. Nem menti fel, de azért ne menjünk le RTL klub szintre, hogy egyből ásnánk el, mert most rosszul megy neki. Nem látunk bele az életébe, én mondjuk ne mis szeretnék, mert nem tartozik rám, szóvla hamarosan úgy is kiderül, mi a baj. Az egész csapat, mit a csapat, a klub romokban, szóval van mit tenni nyáron.
Rossz és rossz meccs(ek) között van különbség.

Lehet rosszul játszani lesz@rom hozzáállással, és lehet úgy is rosszul játszani, hogy mentem futottam, hajtottam, de nem jött össze sajnos.
Messi esetében pedig az előbbi a jellemző és ez a legnagyobb baj!

A Barcának kellene Messi történelmét tovább vinnie? :twisted: [-X =D> #-o
Próbálok nem személyeskedni, de ez....
Egy hatalmas tradícióval és múltal rendelkező klubról van szó. Ez a klub már akkor gyűjtötte a trófeákat és a sikereket mikor még Messi (és még én is) gondolatba se voltam a szüleimnél.

A játékosok jönnek mennek, van aki rövid- és van aki hosszabb ideig itt marad.
Hasonlítsuk össze Puyolt Messivel....ég és föld.
Puyolt is csak az idővel öregedő teste állította meg abban, hogy a Barcához méltó teljesítményt nyújtson, de belül még mindig ugyan az az oroszlán.
Válasz küldése