Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.11.28. 18:19:33

Az elmult években többször röpködtek ilyen hirek, de maradt. Persze a szinfalak mögé senki sem lát, ki tudja mi van a háttérben. Nagyon nem örülnék, ha menne, de aki nem akar a Barcában játszani az menjen, bárkiről is lenne szó. Persze pengetni kellene a lét, van jó kivásárlási ára - tegyék le. Korszakos játékos, halkan mondom attol tartok, ahogy a Barca sem fog a 2009 és 2011 közötti szinten játszani, Messi sem. Persze igy Xavi-Ini nélkül nehéz is. Majd
elrendezi az élet, csak ennél jobb igazolások kellenek. Jó példa BM. ahogy Robben-Ribery idősödik már ott van Götze, majd Levandowsky de ugy hirlik Raus is jövöre az övék. Ez modszeres és nem kapkodás.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.11.28. 18:07:05

Rivaldo11 írta:Nem biztos. Nem ismerem a törvényt pontosan. De elég lehet akár az, ha úgy érzi, nem áll mögé a klub e kérdésben. Még egyszer:szakmai oka nem lehet a váltásnak.
Messi itt sosem fogja azt érezni , hogy nem áll mögötte a klub.
Barcelona nevelte fel Messit (ez szinte szó szerint kijelenthető) , sosem lehet elég hálás a Barcának.
Fizetést is megkapja , amennyit csak akar , ez is egy támogatás , ha úgy vesszük. Sőt most olvastam valahol , hogy elvileg megint lesz hosszabbítás.
Pályán is azt csinál amit akar , nem biztos , hogy máshol ilyen szabadságot kapna. Itt MEssi az Isten , máshol feleennyire nem becsülnék meg.
Az aranylabdára és a rekorddöntésre már csak itt van esélye , sehol máshol.
Ez megint egy olyan felesleges téma , hogy kár erről beszélni. Messi nem fog innen eligazolni mostanában , esetleg majd 33-34 évesen , mikor már úgy érzi , hogy tényleg elért mindent amit akart , nincsenek már a csapatban a barátok (gondolok itt Mascheranora , Neymar, Ini) , szakmai okai szerintem sem lesznek a váltásnak.
Szerintem Neymar előbb fog innen eligazolni , mint Messi van egy olyan sanda gyanúm , vagy egyszerre.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.11.28. 17:48:25

Hát az átigazolási szezontól elvagyunk tiltva, de ha Messi is akarná a transzfert akkor 250 ért simán ellehetne adni. Ennyit egy játékos sem ér! Hajrá! Olyan beton csapatot lehetne ennyi pénzből, ilyen alapra építeni.

Am nincs bajom vele és biztosra veszem hogy baromság. A 150 is erős lenne.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 15:59:58

palesz77 írta:[
A második részével egyetértek, az inkább lehetne ok. Bár mondjuk ha adót csalt, akkor nem tudom, hogy a klubnka miért kéne kiállni, és azt mondani, hogy "Messi egész biztos tiszta, és mi mellette állunk!" :lol: (Nem kötözködésképp írom, csak most belegondoltam, és így elég abszurd szitu.. :D )
Hát mondjuk úgy, ez alapszabály, így illik.
Megnézed azt, ha mondjuk egy politikus bármilyen botrányba keveredik, a saját pártjából mindenki azt mondja, h hisz neki, nem hisz a sajtónak stb.
Ugyanez amúgy, megnézed a játékosok sablon nyilatkozatát. Minden csapatban, minden játékos ha saját edzőjéről kérdezik a következőket mondja: bízunk benne, elfogadjuk a döntését bla bla.
Most 2 különböző példát hoztam, második kevésbé is illik ide, csak azt akartam érzékeltetni, h ilyenkor ez alapdolog, még ha nem is hisznek neki vagy ténylegesen tudják magukban azt, h bűnös.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.28. 15:12:11

van itt egy másik nézete is a dolognak: jön az aranylabda szavazás! nézzétek meg minden napra akad aki elmondja,(kellően hatásos sajtó támogatással) hogy CR. a legjobb, és hogy az idei aranylabdáról már kár is beszélni, ...stb. ezt még a Klubja hivatalosan is megtoldja!, mig Messivel mi is a helyzet? adócsaló, átigazolási pletykák kereszt tüzében, még a rekord döntései kapcsán sem említi senki, hogy netán nőttek az esélyei.....Platíni szerencsétlenkedése, meg inkább még olaj a tűzre, csak azért is CR!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.28. 14:23:23

Rivaldo11 írta:Nem biztos. Nem ismerem a törvényt pontosan. De elég lehet akár az, ha úgy érzi, nem áll mögé a klub e kérdésben. Még egyszer:szakmai oka nem lehet a váltásnak.
Tuti nem, hát akkor mindenki adót csalna, aztán menne tovább egy másik országba.. :D

A második részével egyetértek, az inkább lehetne ok. Bár mondjuk ha adót csalt, akkor nem tudom, hogy a klubnka miért kéne kiállni, és azt mondani, hogy "Messi egész biztos tiszta, és mi mellette állunk!" :lol: (Nem kötözködésképp írom, csak most belegondoltam, és így elég abszurd szitu.. :D )

Mindenesetre én sem érzem úgy, hogy idén bármi oka lenne a távozásra, ha most ősszel is a tavaly tavaszi formájában játszana, és az kitartana egész szezonra, akkor azt mondom megérteném, hogy beszélnek a távozásáról, de így.. Lassan kezd régi önmagára hasonlítani - bár a cselezés már nem megy olyan jól neki -, hülyeség lenne eladni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 13:19:16

Nem biztos. Nem ismerem a törvényt pontosan. De elég lehet akár az, ha úgy érzi, nem áll mögé a klub e kérdésben. Még egyszer:szakmai oka nem lehet a váltásnak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 12:50:31

Miért, ha eligaol, nem csukják el? .... #-o

OFF: Egyébként az nso kommentelő társasága elég nagy pöcegödör. Azt hittem már nem menő név és arc nélkül arcoskodni, de tévedtem. Valaki még mindig erre veri
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 12:48:40

Samper írta: Mik motiválhatják a távozást?
.
Pl. az adóügye...nem tudom most hogyan áll, de elképzelhető, hogy nem akar úgy járni,mint Hoeness...Ha a dutyi lóg a feje felett, simán eligazol. Azt is el tudom képzelni,hogy vannak súgói e tekintetben... Csak azért hozom ezt fel, mert szakmai oka nem lehet a váltásnak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 12:45:57

Érdekes dolog ez, mert amíg Deco tényleg csak kereste önmagát a pályán az utolsó Barcás évében, addig Messi csak a bajnokságban is az over 25 gólt meglövi mindig. Régen meg Eto'o ennyivel lett gólkirály.
Változnak az idők
Az idők annyira nem változnak, más bajnokságokban most sem lőnek sokkal többet. Csak Messi az Messi :mrgreen:
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.11.28. 12:06:51

palesz77 írta:
visca el barca írta:egyébként meg mégis mi a francét adnák el a csapat legjobb játékosát?
Nem tudom emlékeztek-e, de szezon elején CR-el kapcsolatban voltak full ugyanilyen pletykák, a Villarreal elleni meccsüknél még egy transzparenst is röptettek a stadion felett, aminek az volt a lényege, hogy várják vissza a MU-ba. Az a sztori már lecsengett, most generálni kellett egy másikat..

Őszintén kétlem, hogy távozni szeretne, egyre jobban megy a csapatnak is, ő is kezd beleszokni az új posztjába, jobban hajt mint az utóbbi években bármikor, szóval a lelkesedése is megvan.. Nem látom okát, hogy miért akarna távozni.

A Decos nyilatkozaton meg olyat szakadtam, szokásos nso színvonal.. Tiltólistára kéne már tenni azt az oldalt komolyan, csak a szenny áramlik onnan. Leírtak főcímbe, hogy "Messi nyáron akár már távozhat", Deco meg annyit mondott kb, hogy fel kell készülnie a drukkereknek arra, hogy Leo egyszer távozni fog, lehet már idén, lehet 5 év múlva.. Ez meg egy hatalmas világmegváltó bölcsesség volt, gondolom itt mindenki azt hitte, hogy Messi 50 éves kora után is még aktív labdarúgó lesz nálunk.. :roll:
Meg nekem ez a Decos nyilatkozat, kicsit savanyú a szőlő dolog volt. Ugye, őt Ronaldinhoval együtt kidobták, mikor jöttek a gyengébb eredmények, és úgy van vele, hogy akkor Leót is dobják ki.
Érdekes dolog ez, mert amíg Deco tényleg csak kereste önmagát a pályán az utolsó Barcás évében, addig Messi csak a bajnokságban is az over 25 gólt meglövi mindig. Régen meg Eto'o ennyivel lett gólkirály.
Változnak az idők :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.28. 11:53:53

visca el barca írta:egyébként meg mégis mi a francét adnák el a csapat legjobb játékosát?
Nem tudom emlékeztek-e, de szezon elején CR-el kapcsolatban voltak full ugyanilyen pletykák, a Villarreal elleni meccsüknél még egy transzparenst is röptettek a stadion felett, aminek az volt a lényege, hogy várják vissza a MU-ba. Az a sztori már lecsengett, most generálni kellett egy másikat..

Őszintén kétlem, hogy távozni szeretne, egyre jobban megy a csapatnak is, ő is kezd beleszokni az új posztjába, jobban hajt mint az utóbbi években bármikor, szóval a lelkesedése is megvan.. Nem látom okát, hogy miért akarna távozni.

A Decos nyilatkozaton meg olyat szakadtam, szokásos nso színvonal.. Tiltólistára kéne már tenni azt az oldalt komolyan, csak a szenny áramlik onnan. Leírtak főcímbe, hogy "Messi nyáron akár már távozhat", Deco meg annyit mondott kb, hogy fel kell készülnie a drukkereknek arra, hogy Leo egyszer távozni fog, lehet már idén, lehet 5 év múlva.. Ez meg egy hatalmas világmegváltó bölcsesség volt, gondolom itt mindenki azt hitte, hogy Messi 50 éves kora után is még aktív labdarúgó lesz nálunk.. :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.28. 11:16:58

én igazából két dolog miatt sajnálnám ha elmenne.

az egyik az, hogy bár már most ikon, ha még itt tolná 5-6 évig, olyan szinten egyeduralkodóvá válna minden statban h, azokat soha senki nem döntené meg. ha most lelép, ronaldo minden csúcsát meg fogja dönteni.

a másik az, hogy ez a vezetőség kb a következőképpen használná fel a a 250 milliót: pedro, sergi roberto, vermaelen, alves, douglas új szerződés, + 5 év, 300%-os fizetésemelés, meg vennénk belőle neymar papától 3 tehetséget, akik a keirisson féle vonalat súrolnák :D

amugy ha tényleg igaz lenne amiről írnának, biztos h megint alátolnának egy ujabb szerződést, vagy 1vé1ben átvállalnák az adócsalás miatti bírságot...

zubi érzi h inog alatta a "kispad", de ha eladja, biztos h kitör a népharag.

egyébként meg mégis mi a francét adnák el a csapat legjobb játékosát? ha az egész team romokban lenne, tele gyenge játékosokkal, kiestünk volna a béelből, meg 10. helyen lennénk a tabellán, akkor megérteném, hogy a jövő csapatának érdekében beáldozzuk, de így...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.28. 10:54:04

A már sokszor látott statisztikák, egy kicsit szebb köntösben. #KingofLaLiga :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.28. 08:51:28

Leon írta:Ha a PL-be menne akkor szerintem a Cityt választaná:Agueró a jó cimborája is ott van,ráadásul a city kb akármekkora fizut megadna neki.
Mik motiválhatják a távozást?

1., Nem bízik abban, hogy a Barca trofeákat nyer és ráadásul ilyenkor őt mindig megtalálják.
2., Folyamatosan változik a csapat összetétele és ez egyre kevésbé otthonos környezet
3., Madrid erős az állami szerveknél és a médiában és nem hagynak neki sem nyugtot.
4., Terhére van az örökös párban versenyeztetés C.-vel.
5.,Még utoljára van ideje más európai bajnokságban legendává válni, mielőtt visszamenne Argentinába.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.28. 08:51:03

A rekordhoz. 20 gólos szezonokkal számolva, 32 évesen meglehet kb a 2. hely. De én maximum a 4. et tartom reálisnak.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.28. 08:25:09

Hát nekem már r0hadtul elegem van már abból, hogy a sajtóban mindig Messi klubváltásával foglalkoznak. Egy héten két rekordot is megdöntött, látszik rajta, hogy boldog, erre ilyen """hírek""" fogadják az embert... #-o
Viszont hozzátenném, hogy én is látok esélyt a távozására - 6-7 év múlva.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.11.28. 07:54:04

A hivatkozott forrás(nso) lassan sportvilág bors szintű lapjává süllyed. Ez kb. olyan,mint amikor a meteorológusok januárban kijelentik,hogy nagyon forró nyarunk lesz...Hisztit tavaly többször eladták már a MU-nak. :) Attól függetlenül,ha jelen esetben igazuk is lesz:)Tegyük fel,hogy igazak a feltevések miszerint az adó mizéria idején nem állt ki mellette a Klub,ha ezt ennyire érzékenyen veszi,akkor nem hiszem,hogy Messi, Speciel Five kezei alatt akarna játszani...:
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.27. 22:38:37

Sokat mondó, hogy ezt a képet már tavaly összedobták. Erről mondjuk eszembe jut az is, mikor C. Ronaldo a Puskás Akadémia mezével pózol, vagy a Toulouséban feszít (utóbbi könnyen realitás is lehet, ha a portugál betölti az 50-et).
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.27. 22:31:45

Ha a PL-be menne akkor szerintem a Cityt választaná:Agueró a jó cimborája is ott van,ráadásul a city kb akármekkora fizut megadna neki.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.27. 22:26:07

"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.27. 21:39:34

Aki elég türelmes: Messiről egy majdnem 1,5 órás dokumentumfilm. Elméletileg minden gólja és gólpassza benne van, még nem álltam neki, de gondoltam titeket is érdekelhet.. :D
Chino írta:
ferninho írta:...
...
Igazából valahol kettőtök közt vagyok véleményben. :D Igazából most szerintem kicsit "presztízsét fogja veszíteni" ez a rekord, amíg vissza nem vonul a két terminátor, mert most tényleg kb hetente változni fog egy darabig, hogy melyikük a rekorder. De attól még ugyanúgy rekorddöntés lesz, csak nem veszi annyira komolyan majd senki, mert nem az lesz, hogy ünnepeljük majd a rekorddöntőt, hanem azt várjuk, hogy mikor dönti majd meg a másik.. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.11.27. 20:36:17

Chino írta:
Szerintem teljesen mindegy ki dönti meg, az utókor arra fog emlékezni, hogy ki az, aki a legtöbb gólt lőtte. Hatalmas teljesítmény, hogy Messi kevesebb mérkőzés után döntötte meg, de ha kettejük pályafutása végén CR neve mellett lesz több találat senki sem fog érdekelni, hogy Messi volt az első, aki átlépte Raúl góljainak a számát.
Nem mintha Messit bárki elfeledné, mégiscsak ő a világ legjobb labdarúgója.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.27. 20:26:58

ferninho írta: Raúl még aktív labdarúgó, szóval sántít a történeted eléggé.
Persze nem valószínű, hogy fog még BL meccsen játszani, de még nem vonult vissza, szóval Raúlé is statisztikai adat volt a te véleményed szerint és nem rekord, tehát szted Messi se döntött meg semmilyen rekordot.

Az a rekord, ami éppen van, nem kell ahhoz senkinek visszavonulnia, lényegtelen, hogy aktív-e a labdarúgó vagy sem, tehát lehet folyamatos rekorddöntögetéseket fogunk látni és épp azon fog múlni, hogy kié, hogy kinek játszik előbb a csapata. :lol:
Ezt elnéztem. Azt hittem a tavalyi volt az utolsó éve. #-o A lényeg viszont az volt, hogy már ezt a rekordot nem fogja növelni.
És biztos nem fogod elhinni (mondjuk álmatlan éjszakáim nem lesznek tőle) ha Cr tette volna, akkor is ezt írnám. Én egy rekorddöntést többnek tartok, mint hogy kéthetente váltogassa két ember egymásét. De legalábbis egy szezonon belül biztosan. Inkább egy statisztikai adat, hogy jelenleg ki lőtte a legtöbb gólt. Mielőtt félreérted nem azt mondom, hogy Cr góljai már nem számítanak, távolról sem. Tudom a másik oldalon meg az lesz a közvélemény, hogy persze megint a gyökér Barcások még ezt is kimagyarázzák, de nekem ez a szubjektív véleményem.
Lehet, hogy ezt azért érzem így mert ez az ember (Raúl) olyat produkált amiben a közelébe sem érhettek sokáig, nem tudom.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.27. 20:11:28

A 82 kupagólt egyik sem dönti meg, az is Zarra privilégiuma :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése