Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.20. 11:55:42

Én Messi egy régebbi cipőjével ajándékozom meg magam jövőhéten névnapom alkalmából. :mrgreen:
Ez sem tetszik? :(
http://www.sportshoes.hu/pictures/image ... 8752_1.jpg" target="_blank
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.20. 11:47:25

akkor most már képet is tehetnének róla, mert nem látni amit előd linkelt :D

a mostani adidasok szörnyűek, matyi is ilyen bohócorrúban nyomja folyamatosan. a másik amitől agygörcsöt kapok, az a vízszintes csíkozás :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.20. 11:08:56

MQuCsabi írta: Ez valóban durva. Arra gondoltál, hogy Messi új cipője tetszik neked?
igen. Erre gondoltam. Iszonyatosan bejon, vegre nem az a semmitmondo szinkombinaciok vannak a cipon hanem helyszinek. Legalabbis sztem, valami hidat lattam rajta. Mindenesetre nagyon bejon, remelem full bőrből lesz. Akkor veszek egyet.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.02.20. 10:42:18

palesz77 írta: Amúgy csak nekem nem nyitja már meg a képet? Lemaradtam egy csodáról úgy látszik.. :cry: :D
Én is csoda nélkül maradtam. :(
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.20. 10:34:04

MQuCsabi írta:
messdeco írta:Messi új cipőlye. Tecik.
Ez valóban durva. Arra gondoltál, hogy Messi új cipője tetszik neked?
Biztos nem szándékosan írta így.. :D

Amúgy csak nekem nem nyitja már meg a képet? Lemaradtam egy csodáról úgy látszik.. :cry: :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.20. 09:29:00

messdeco írta:Messi új cipőlye. Tecik.
nagyon durva
Ez valóban durva. Arra gondoltál, hogy Messi új cipője tetszik neked?
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.19. 17:52:30

messideco írta:Messi új cipőlye. Tecik.

Kép
nagyon durva
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.19. 17:48:38

messideco írta:Messi új cipőlye. Tecik.

Kép
Adidassz PLS!!! :lol: Ez mi?!
Nem olyan szörnyű, de azért ezt nem fogom egy hamar feldolgozni. :D

Amúgy meg szerencsére nem a cipellő a lényeg, tőlem aztán még fekete fehér is lehetne piros oválisokkal az oldalán, amikben zöld hatszögek vannak, tetején pedig 3 pink csík is húzódhatna, hátha CR-nek is megtetszene! :mrgreen:
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.19. 17:36:24

Messi új cipőlye. Tecik.

Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.19. 16:24:01

Bob_Marley írta:Összeakarjátok hasonlítani a töltött káposztát a somlóival, bátor. :D Mindkét sport más fizikai igénybevételt követel meg, NBA-ben valóban sokat rátesz az utazás is, de a focisták sem cukorból vannak. Egy-egy meccs szintén nagyon fárasztó és más futás dinamika kell hozzá. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, az a szezononként 60-70 meccs is rohadt sok. Minden egyes extra pihenő jól jön. Messi úgy döntött tréningezik, gondolom nem fizikai edzése volt, hanem mint írta valaki lejjebb szabadrúgást stb-t gyakorolhatott. Esetleg valamije fájt mostanában és kicsit rádolgozott egy fizikoterapeuta segítségével.
Teljesen egyetértek veled.
Nem is értem minek összehasonlìtani más sportágakkal. Teljesen felesleges és értelmetlen próbálkozás. Aki nem tudja elképzelni, hogy el lehet fáradi a fociban is, az soha nem játszotta azt nagypályán. Természetesen ez nem baj, csak akkor nem kellene összehasonlítgatni más sportágakkal, vagy akkor hozzá kell tenni, hogy szerintem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.02.19. 15:51:52

Zolee23 írta:pl. most legutóbb a levante ellen volt egy jelenet, hogy eladta valaki a labdát. messi mit csinál? sétálgat vissza. na most a kosárlabdában ilyen nem létezik.
valószínűleg az összes ilyen sportág körülbelül azonos szinten fárasztja ki az embert, csak más módon. a kosarasok több meccset játszanak, nagyobb intenzitással, de kevesebbet futnak, kisebb pályán és nincsenek is annyit fent, ülhetnek, pihenhetnek egy alapból rövidebb mérkőzés közben. és még biztos sok szempont van pro és kontra is.

mindegyik ilyen profi sportág arra megy, hogy maximalizálja az igénybevételt és annyit kihozzon a játékosból, amennyit csak lehet. ha ennél többet lehetne, akkor többet kihoznának belőlük hidd el. ha végiglehetne úgy játszani egy idényt, hogy a legjobb 11 játékosod végig a pályán van, mert "mi ez a heti két meccs nekik, semmi" akkor biztos ezt csinálnák az edzők, mivel az a legerősebb csapat. de nem, nem lehet.

lelehet ennyire egyszerűsíteni a kérdést, de hülyeség, mert csak magunkat csapjuk be vele. olyan, mintha valaki azzal menne egy nba fórumra, hogy "miért pihenteti megint lebront az edző? a focisták bezzeg végigbírnak nyomni meccseket 90 percen keresztül egy ~110x75ös pályán ez meg 4x12 percet nem bír végigjátszani egy 29x15ösön? ezért kapja a dollármilliókat?" ennek se lenne értelme.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.02.19. 15:00:25

MQuCsabi írta:Messi pedig ,mint írták, nyilván a játék imádata miatt rúgdosott kicsit kapura, 1v1 ezett valakivel,;)
lehet hogy titokban CR.-el 1v1-ezik, mert határozottan fejlődik Ronci, tegnap már bemutatott valami cselhez hasonlót Marcelo gólja előtt, ami miatt most hozsannáznak egyes médiumok.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.19. 14:44:36

Összeakarjátok hasonlítani a töltött káposztát a somlóival, bátor. :D Mindkét sport más fizikai igénybevételt követel meg, NBA-ben valóban sokat rátesz az utazás is, de a focisták sem cukorból vannak. Egy-egy meccs szintén nagyon fárasztó és más futás dinamika kell hozzá. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, az a szezononként 60-70 meccs is rohadt sok. Minden egyes extra pihenő jól jön. Messi úgy döntött tréningezik, gondolom nem fizikai edzése volt, hanem mint írta valaki lejjebb szabadrúgást stb-t gyakorolhatott. Esetleg valamije fájt mostanában és kicsit rádolgozott egy fizikoterapeuta segítségével.
Kép
Kép
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.19. 14:28:27

Zolee23 írta: ez meg hogy a média, felhajtás, etc. a világ legjobb játékosától, aki dollár tízmilliókat keres elvárható hogy ezeket tudja kezelni. és azért néhány éve már benne vannak, megszokhatták.
hat senki nem mondta h nem tudja kezelni, csak azt h rohadt faraszto lehet. Te sem ugy oldod meg a munkadat ha vmi nehezsegbe utkozol, h feladod hanem megoldod es kesz, vagyis kezeled a problemakat. De attol meg elfaradsz ebben, agyilag, ami a testedre is kihat. messi is tudja kezelni, de el tud faradni benne, ebben biztos vagyok.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.19. 14:13:54

norbi update pizza volt. megkérdezték az öreg ronaldot, ő azt mondta, az még rendben van.
Na látod. Ő is átáll majd arra, ledobja a 10-est és játszhat az amerikai másodosztály döntőjében, vagy hol :mrgreen:
Kép
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.19. 13:47:24

hank1ee írta:
kicsit elkanyarodtunk a témától, de nem mintha ezen a fórumon tudományos akadémia szintű eszmecserék lennének, szóval bőven elfér.


a kosárlabda nem annyira tempojáték?

ajánlanám akkor hogy azért nézz meg egy-két playoff szériát, ahol folyamatosan 40 perceket játszanak, intenzív támadó - védő játékkal. kisebb a pálya, viszont sokkal lendületesebb a játék, mindkét oldalon kiválóan kell teljesítened. sokkal komolyabb fizikum is kell hozzá.

pl. most legutóbb a levante ellen volt egy jelenet, hogy eladta valaki a labdát. messi mit csinál? sétálgat vissza. na most a kosárlabdában ilyen nem létezik.

a dopping meg persze hogy kell, de nem azért, mert a 70.-ik percben összeesnének. ez azért "kicsit" komolyabb ennél.

ez meg hogy a média, felhajtás, etc. a világ legjobb játékosától, aki dollár tízmilliókat keres elvárható hogy ezeket tudja kezelni. és azért néhány éve már benne vannak, megszokhatták.

MQuCsabi írta: A meccs utáni pizzáról meg csak annyit, hogy simán lehet, hogy a Katus féle pizzát rendelték neki a fortétól
norbi update pizza volt. megkérdezték az öreg ronaldot, ő azt mondta, az még rendben van.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.19. 12:35:07

Micsoda vita. :mrgreen:

A jobblábas Messi:
https://www.youtube.com/watch?v=K6QIWe5t92E" target="_blank
8)
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.19. 11:23:40

Szakacs írta: Max 90 másodperc :P na de viccet félretéve amiket leírt Zolee23 azzal tökéletesen egyetértek...Nem 1 olyan embert ismerek aki fizikai munkát végez napi 8-10 órában és heti 3x elmegy focizni haverokkal nem egy gyenge színvonalon...Igazából arra akartam kilyukadni, hogy előre megírt étrend mellet, napi 3 óra edzéssel azért már ne panaszkodjon arra, hogy mennyire ki van fáradva, főleg 20 milliós fizetés mellet, de nem csak róla van szó, hanem bármely élsportolóról. Persze nem mindenki panaszkodik, de akkor is...Mentálisan meg akkor igazán megterhelő az egész hogyha nincs megfelelő kondicióban.(szerintem)
Peace, jóéjt.
itt arrol van szo h heti szinten ketszer lepnek fel 60-70ezer ember elott, plusz a mediafelhajtás, stb... Ez a megterhelo, plusz a reklamok, egyeb helyek ahol meg kell jelenni. En elhiszem h ebben elfaradnak. Nem a heti 10 edzes es a ket meccs a faraszto, hanem az ezzel jaro felhajtas. Erzelmileg, agyilag es fizikailag is megterhelo. A kiraly haverjaidnak biztos nincs ilyen media altal generalt felhajtas, szal nincs elvaras a vallukon. Szal fogalmunk sincs rola h milyen faradtak. De en elhiszem h ez lefarasztja, de ha van ereje messinek edzeni pluszt, akkor csinalja.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.02.19. 10:15:32

Egy NBA játékos játszik kb 70-80 meccset egy évben, meccsenként kb fél órát van a pályán és ezalatt fut 4-5 kilométert.
Egy top csapatban játszó focistának van 50-60 meccse, meccsenként 10 kilométerrel.
Lehet matekozni.

Egyébként a futball (és az NBA is, stb) már elsősorban üzlet. Minden egyes lejátszott (és a TV-ben közvetített) meccs komoly bevételt jelent a futballt irányító üzletembereknek, akik pont leszarják, hogy fáradt-e a játékos vagy sem.
De évi 120 meccsel kb 25 éves korára kiégne mindenki és az már nem jó biznisz.
Ha képesek volnának 120 meccset játszani, akkor 120 meccset játszatnának velük.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.19. 08:53:28

Kicsit szerintem túlbeszéltük a témát. Az alapsztori az volt, hogy LE kimenőt adott, Messi pedig mégis edzett. Nyilván nem azért kaptak kimenőt, mert Lucho látta, hogy a seggükön vették a levegőt, hanem egy gesztusként. Ezt szerintem nem kell magyarázni.

Messi pedig ,mint írták, nyilván a játék imádata miatt rúgdosott kicsit kapura, 1v1 ezett valakivel, mint sokan tennék ezt egy spanjukkal. Vagy tettük is ezt a suliban mindig estig.

A meccs utáni pizzáról meg csak annyit, hogy simán lehet, hogy a Katus féle pizzát rendelték neki a fortétól ;)
Kép
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2015.02.19. 08:16:43

Hozzátenném, hogy az NBA-ben úgy játszanak 4-5 meccseket, hogy nagyon sokszor idegenbeli körúton vannak, és városról városra járnak úgy, hogy egymás utáni napokon játszanak.
Az USA nem kicsi amúgy sem, hogy csak úgy egyik városról a másikra ugráljon az ember.
Alapszakaszban 82 meccs, plusz még hozzájön a rájátszásban kb 20 meccs.

Nem létezik, hogy a focisták annyira elfáradnak egy meccs után, se fizikálisan se mentálisan. Azt csinálják, amit szeretnek. Ez a "munkahelyük". Simán bírniuk kellene. Nem futják végig ők sem a 90 percet, akárki akármit is mond.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.19. 00:57:14

Zolee23 írta:...
Bár szeretem a kosárlabdát, nem nagyon követem az NBA-t, a 4-5 meccs viszont nagyon sok, ha tényleg annyi van. Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kosárlabda nem annyira tempójáték, mint a foci, sokkal kisebb a terület és jóval kevesebb iramfutást látunk ott. Van kosaras ismerősöm, aki a saját bevallása szerint részben lustaságból is szereti a sportot, mert nem kell olyan sprinteket lenyomnia, amiben nagyon elfáradna.

Jelenleg én is űzöm a futást és kondit és le szoktam tolni 7 km-eket kb. 40 perc alatt, ami ugye egy focista futómennyiségét átlagban még meg is halad. Csak ugye a saját kis kocogós, egyszer-egyszer kitörős tempómban csinálom, nem komoly iramfutásokat iktatok bele folyamatosan és nincsenek irányváltások. Ez a nem mindegy. Utóbbitól 40 perc alatt lehet elvinne a mentő. :D Szóval a futballban a folyamatos, változó mozgás és az iram facsarja ki az embert, ami kicsit más, mint egy terepfutás.

A doppingot csak azért hoztam fel, mert azért van rá szükség, hogy a játékosok kibírják a terhelést, ugyanis ezen a szinten hulla fáradtak lennének már a 2. félidő derekán és mentálisan visszaesnének, nem tudnának már koncentrálni.

Nekem ez a véleményem, ha gondolod, folytathatjuk privátban.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2015.02.19. 00:55:06

Aaron3991 írta:
Na en meg emellett nem tudok elmenni :D a tempo az tok jo, de csak nehany percig aztan 2x annyi piheno. 90 percig folyamatosan nem tud senki se olyan iramot diktalni. Nem veletlenul van ez ugy ahogy. Kell az a piheno, nem is feltetlenul fizikalisan, hanem mentalisan. Arrol nem is beszelve, hogy mindenkinek mast igenyel a szervezete.
Max 90 másodperc :P na de viccet félretéve amiket leírt Zolee23 azzal tökéletesen egyetértek...Nem 1 olyan embert ismerek aki fizikai munkát végez napi 8-10 órában és heti 3x elmegy focizni haverokkal nem egy gyenge színvonalon...Igazából arra akartam kilyukadni, hogy előre megírt étrend mellet, napi 3 óra edzéssel azért már ne panaszkodjon arra, hogy mennyire ki van fáradva, főleg 20 milliós fizetés mellet, de nem csak róla van szó, hanem bármely élsportolóról. Persze nem mindenki panaszkodik, de akkor is...Mentálisan meg akkor igazán megterhelő az egész hogyha nincs megfelelő kondicióban.(szerintem)
Peace, jóéjt.
Tiziano Crudeli fan :!:
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.19. 00:26:33

hank1ee írta:
Hidd el, az itt lévők többségének (beleértve magamat is, senkit nem megsértve) havi egy meccset is nehezére esne lejátszani a táplálkozása, életmódja, stb. miatt. Ezek az emberek profi sportolók, egy meccset nagyon magas fizikai terheléssel tudnak végigjátszani úgy, hogy közben mentálisan sem fáradnak el legalább 60-70 percig, ha a maximumot nyújtják. A pillanatnyi erőállapot nagyon sok mindentől függ - leginkább fejben dől el -, de ha egy Toni Kroos német világbajnok labdarúgó azt mondja, hogy sok az a terhelés, amit szezononként kapnak, el is hiszem neki.

Azt meg szerintem nem érdemes gondolni, hogy dopping nincsen. Heti 2 meccset a többi napon edzéssel nehezen lehet végigtolni kox nélkül úgy, ahogy ezek a játékosok.

Nemrég a svéd Rasmus Elmnek kellett abbahagyni a labdarúgást (legalábbis magasabb szinten biztosan), mert közölték vele, hogy meg fog halni a gyomorproblémái miatt, ha folytatja. Ránézek és egy rakás hormon az egész ember, nem hinném, hogy ez a gyomorbántalom egy születési rendellenesség lenne nála - meg ugye Messi hányásai minden rosszindulat nélkül, hogy ne legyen off -, és akkor nem beszéltünk azokról, akik meghalnak a pályán. Én azt vallom ebben a témában, hogy vannak szerencsések és szerencsétlenebbek, van aki megússza, mert bírja a szervezete, de aki rosszul reagál ezekre a szerekre, az életével játszik. Persze ez már így is nagyon off meg óriási vitatéma lehetne.
azért heti egy meccset letudna játszani. nyilván nem egy állandóan gép előtt ülő, elhízott, világtalan hülyegyerek, de aki azért rendszeresen szokott sportolni, aránylag edzett, jó fizikai állapotban van, azért az nem szakadna össze.

ez a "nagyon magas fizikai terhelés" érdekes olyankor, amikor sétálgatást, alibi kocogásokat lát az ember. szóval ebből a 90 percből mennyi az, amikor igazán odateszik magukat?

nem azt mondom, hogy nincsenek leterhelve fizikailag és mentálisan egyaránt. nyilván le vannak, főleg amikor van a liga, kupa, bl, és esetleg nyáron eb vagy vb. csak ne úgy adjuk már elő, mintha valami óriási, soha nem látott, egészen emberfeletti teljesítményeket látnánk minden meccsen.


pl. ha egy nba játékos nagyon magas fizikai terhelésről beszél, neki sokkal inkább elhiszem.

heti 4-5 meccseket nyomnak, plusz a playoff, folyamatos utazásokkal. és ott olyat nem látsz, hogy sétálgatnak, vagy nem mennek vissza védekezni.


a dopping hogy kerül ide? az természetes hogy van, a profi sport velejárója. ezen a szinten semmi gond ezzel.


én amikor a maratonra készültem, heti 5x futottam 15 kilométereket, és volt mellette egy súlyzós edzésem.

na most ezek profi sportolók. luxus körülmények között élnek, edzenek, azt esznek - isznak amit akarnak, profi edzőkkel - orvosokkal dolgoznak. azt meg nyilván mindenki tudja, hogy a táplálkozáson nagyon sok múlik, hatalmasat tud dobni a teljesítményen.

pár hete volt egy cikk, hogy meccs után ki mit kér kajálni. messi valamit sajtost pizzát rendelt azt hiszem. vérprofi. :D
Avatar
Aaron3991
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.08.25. 14:59:18

2015.02.19. 00:19:35

Szakacs írta: Helo :)

Rengeteget olvasom a fórumot de keveset írok, mert nincs időm...de emellet nem tudok szó nélkül elmenni :) Én sohasem fociztam profi szinten, de jégkorongoztam, ott a heti 3-4 meccs az alap és nem focista tempóban..:) Érdemes követni a Magyar jégkorongban csak a Fehérvár meccseit.. Szóval én sem értem ezt a fáradtság dolgot...
Na en meg emellett nem tudok elmenni :D a tempo az tok jo, de csak nehany percig aztan 2x annyi piheno. 90 percig folyamatosan nem tud senki se olyan iramot diktalni. Nem veletlenul van ez ugy ahogy. Kell az a piheno, nem is feltetlenul fizikalisan, hanem mentalisan. Arrol nem is beszelve, hogy mindenkinek mast igenyel a szervezete.
Válasz küldése