Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.21. 18:56:28

csababarca írta:magától miért adná át?
Ki hallott már ilyet, hülye lenne már bocsánat ha magától átadná.
Szerintem ez egyáltalán nem ördögtől való gondolat. Nem lenne hülye, ha belátná, h az utóbbi időben nem megy neki a tizirúgás, és a csapat érdekeit nézve jobb lenne, ha valaki más lőné. Lehetőleg olyan, aki 90 százalékosan be tudja vágni.
csababarca írta: Mindegy, majd helyreáll, a rossz formájától is itt rosszul voltak egyesek,hogy el kell adni,kiégett, aztán odarakott olyat a pályára azóta mint senki más..majd a tizik is visszajönnek,nem aggódtam akkor se,most se.
Ja, bocs.. Nem tudtam, h jövőbelátok is írnak ide. :mrgreen:
Máris megnyugodtam.

Kash írta:ha kihagyom, akkor sem lesz baj, ezért nem látszott az arcán különösebb idegesség a leszegezésen kívül, nem olyan volt, mint a Man. City ellenije, ahol látszott rajta, hogy teljesen kivolt akadva.
Rosszul láttad. Ki volt akadva teljesen, mezét tépte.
Tessék itt a videó:
https://m.youtube.com/watch?v=04w4hgRsFMQ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.09.21. 19:02:38-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.21. 18:46:30

csababarca írta:maximum Rakitic esetén lennék nyugodt ha odaállna.
20 büntiből amit eddig lőtt 6 nem jött össze. ez még messiénél is rosszabb stat :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.09.21. 18:43:58

Nem teheti megi, hogy átadja másnak a tiziket és a szabikat, mivel ezek is nagy mértékben részei a szezonban lőtt góljainak, ha ezeket átadná másnak, a szám drasztikusan csökkenne. Ronaldo sem adja át senkinek (nagyritkán, pont, mint Messi) a szabikat, pedig sokkal sutábban lövi, mint Messi, sőt, Messi messze a legjobb szabadrúgás lövő. Mentek 3 góllal már, mikor odaállt és kihagyta, biztosan ő is úgy gondolta, hogy egye fene, ha kihagyom, akkor sem lesz baj, ezért nem látszott az arcán különösebb idegesség a leszegezésen kívül, nem olyan volt, mint a Man. City ellenije, ahol látszott rajta, hogy teljesen kivolt akadva.
Rakiticen kívül nem tudok mást a csapatban, aki Messi után veszélyesebb lehetne 11 méterről a kapura...Láthattuk Neymart múltkor, hát az valami fergeteges, ahogy tipeg a pontig, majd 10km/h-val elgurítja, és ha szerencséje van a kapus nem arra ugrik.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.21. 18:28:25

magától miért adná át?
Ki hallott már ilyet, hülye lenne már bocsánat ha magától átadná.

Felőlem vegyék el tőle, de maximum Rakitic esetén lennék nyugodt ha odaállna. Se Neymar, se Suárez nem életbiztosítás..Többiek meg felejtősek,mert kapu felé nem mernek még csak passzolni sem,nemhogy lőni.

Szabadrúgás más téma,de ott se fog magától lemondani róla, ez fix,és teljesen érthető.
Könnyű azt mondani,hogy Te/Ti átadnátok, nagy francokat adnátok át, ilyen az ember.


Mindegy, majd helyreáll, a rossz formájától is itt rosszul voltak egyesek,hogy el kell adni,kiégett, aztán odarakott olyat a pályára azóta mint senki más..majd a tizik is visszajönnek,nem aggódtam akkor se,most se.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.21. 17:30:56

Nekem valahogy úgy tűnt, hogy nagyon "bizonyítani" akar a büntetőknél. Sok kritikát kap emiatt és védhetetlenül be akarta vágni izomból ezzel megmutatva, hogy "nesze nektek". Nem véletlen, hogy az az elsőt is úgy rúgta. Általában 10-ből 9x valamelyik sarok felé lövik vagy belsővel helyezik.
Szerintem nem kellene emiatt átadni, akármilyen profi is valaki és nem akar konfrontálódni fejben nem tesz jót neki.

LE pedig ha jó edző, akkor ebbe nem szól bele. Ez nem az edző feladata, a játékosoknak kell egymás között megoldani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.21. 16:54:33

Normandia írta:
Bob_Marley írta: Tőlem a Pápáról is beszélhetünk, itt csak egy dolog számít, hogy mi a csapat érdeke. Minden esetben ez számít és eléggé elgondolkodtató, hogy bizony másnak kellene rúgni a büntetőket. Nincs azzal gond, hogy nem tudja olyan jól rúgni, van helyette más, aki biztosabb lábú. Szerintem sem fog változni a dolog, de ez makacsság és nem biztos, hogy racionális dolog. Vagy egy ideig mással kell rúgatni. Az hogy felét kihagyja az a siralmas kategória.
Mégsem érted.:-D
Azt kell látni, hogy jelenleg többet ad a csapatnak attól, mint hogy kihagy egy büntetőt 2-3 meccsenként, és hogy Lucho ezért esetleg konfrontálódjon vele. A hozadék még mindig nagyobb, mint a veszteség. Ne haragudj, de rossz diplomata lennél.:-D
Én azt elismerem, hogy nem sok érzés van bennem. :D Ezt többen mondták már, így az emberi oldalát nem tudnám kezelni, de valamit csinálni kell ezzel, mert olyan nincs hogy xy bedurcizik valamin. Levezetve értem mire gondolsz, de akkor valami megoldás kell erre. Mert engem meg pont nem érdekel, hogy Messi ettől jól érzi magát vagy sem, egy dolog számít hogy bemegy-e a kapuba a labda vagy sem. És jelen pillanatban nem minden labda megy be neki büntetőből. Akkor le kell ülni vele beszélni, gyakoroltatni vagy bármi, de ez nem megoldás, hogy ráhagyjuk és lövöldözi el a labdákat. Egy felnőtt egészséges fiatalemberről beszélünk neki is a csapatot kell előtérbe helyezni és jelenleg kihagyja a büntetőit. És jelenleg ezek veszteségek, méghozzá bőven. Kilehet hagyni párszor, de főleg ha ilyen rossz szériában van, akkor szüneteltetni kellene vagy mint írtam valami megoldást találni. Óriási luxus a mai futballban, amikor minden egyes játékhelyzetre és hibára fokozottan figyel mindenki, mi elrugdossuk a büntiket. Lehet Ronaldo-n röhögni meg hogy mennyit kap, de ő legalább be is rugdossa 9/10, Messi meg nem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.21. 16:27:12

Most mindenki nekem fog ugrani. De se baj leírom. Remélem azért kitiltást nem kapok majd.
Sajnos észre kell vanni, h Messinek is hatalmas egója lett az utóbbi években. Nem akkora, mint Cének, de mindenképp hasonló. Ha ez nem lenne így, akkor sokkal több szabadrúgást, illetve tizit engedne át másnak. Ebben szerepet játszhat a Cével való gólverseny is. De ha tényleg nem érdekelné Ronaldoval való "versengés", amit folyamatosan nyilatkozik, akkor telibeszarná, h ki lövi a tiziket/szabikat.
Nagyot nőne a szememben, ha nem lőne több tizit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.09.21. 17:04:12-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.21. 16:08:57

Normandia írta:
Mégsem érted.:-D
Azt kell látni, hogy jelenleg többet ad a csapatnak attól, mint hogy kihagy egy büntetőt 2-3 meccsenként, és hogy Lucho ezért esetleg konfrontálódjon vele. A hozadék még mindig nagyobb, mint a veszteség. Ne haragudj, de rossz diplomata lennél.:-D
Itt a lényeg. Én sem örülök, hogy az argentin kihagyja a tizenegyeseket, de egyszerűen ha elveszik tőle az - feltehetően - több kárral jár, mint haszonnal.
Persze ettől függetlenül probléma, hogy ennyit kihagy, és nem hiszem, hogy valaki nem ül le vele, vagy ő nem látja be, hogy itt bibi van. Már csak a megoldást kellene megtalálni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.09.21. 16:00:58

Tőlem kihagyhatja a büntetőket, ha cserébe minden meccsen rúg két gólt. =D>
Jó,jó tudom az egyik tizi volt, de mert máshogy nem ment egyszer elfogadom így is... :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.21. 15:17:58

Bob_Marley írta: Tőlem a Pápáról is beszélhetünk, itt csak egy dolog számít, hogy mi a csapat érdeke. Minden esetben ez számít és eléggé elgondolkodtató, hogy bizony másnak kellene rúgni a büntetőket. Nincs azzal gond, hogy nem tudja olyan jól rúgni, van helyette más, aki biztosabb lábú. Szerintem sem fog változni a dolog, de ez makacsság és nem biztos, hogy racionális dolog. Vagy egy ideig mással kell rúgatni. Az hogy felét kihagyja az a siralmas kategória.
Mégsem érted.:-D
Azt kell látni, hogy jelenleg többet ad a csapatnak attól, mint hogy kihagy egy büntetőt 2-3 meccsenként, és hogy Lucho ezért esetleg konfrontálódjon vele. A hozadék még mindig nagyobb, mint a veszteség. Ne haragudj, de rossz diplomata lennél.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.09.21. 15:04:12

Én is úgy látom, ahogy Bob, fejben dől el a dolog, ennyi hibázás esetén pedig már a lövés előtt eszébe jut az embernek, h "ki ne hagyjam". Ha pedig ez valakinek eszébe jut, onnantól vak szerencse.

A bal oldali szabadrúgásoktól meg egyenesen rosszul vagyok, főként, h Neymar igen jó százalékkal lövi be a 25-ön belülieket, illetve eleve jobb lábas szög. Nálam a világ legjobb játékosa ezt belátja, mert ez neki is feltűnik, márpedig feltűnik, mégsem engedi át.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.21. 14:22:03

Normandia írta:
Bob_Marley írta:Feldobta magát vagy sem, a szememben lényegtelen viszont ez egy elgondolkodtató stat....
Leo Messi, the greatest footballer on the planet, has now missed six of his last 12 penalties. Persze Lucho is megvédi, de itt többről van szó. Egész egyszerűen a csapat érdeke azt kívánja, hogy vagy leülni vele komolyan beszélni vagy pedig egész egyszerűen másnak kell rúgnia a büntetőket. Nem tudom mennyi Messi statisztikája, de szerintem 70-80% körül mozog, ami botrányos. Egy büntetőt 90% felett értékesíteni kell, ha ez nem megy másnak kell rúgnia. Lehet mondani, hogy 3:1-nél nem számít, de akkor ezek szerint fejben nem tudja ezt a helyzetet kezelni. És mikor még nagyobb a nyomás, akkor megint kihagyja? Mindenki hibázhat ezzel nincsen gond, de vannak nála jobban rúgó emberek, ezt be kell ismerni és odaadni másnak.
Nem szabad mással rúgatni azt, akárhogyan is nézzük. Lehet, hogy majd ő átengedi, de ezt Lucho, nagyon okosan, nem fogja eldönteni. Leo Messiről beszélünk és nem mondjuk Masch-ról. Remélem érted.
Tőlem a Pápáról is beszélhetünk, itt csak egy dolog számít, hogy mi a csapat érdeke. Minden esetben ez számít és eléggé elgondolkodtató, hogy bizony másnak kellene rúgni a büntetőket. Nincs azzal gond, hogy nem tudja olyan jól rúgni, van helyette más, aki biztosabb lábú. Szerintem sem fog változni a dolog, de ez makacsság és nem biztos, hogy racionális dolog. Vagy egy ideig mással kell rúgatni. Az hogy felét kihagyja az a siralmas kategória.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.21. 13:44:21

Tényleg nem a büntetők az erősségei, de tuti hogy ezután is ő fogja rúgni őket. Max annyi, hogy a szokásosnál jobban kell majd izgulnunk. :D Amúgy az elsőt nagyon szépen bevarrta. Tegnap is rúgott 2 gólt meg adott egy gólpasszt. Lucho max. azért kell hogy leüljön vele, hogy köszönetet mondjon neki, amiért van nekünk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2015.09.21. 13:39:26

Érti Ő és tudja is, hogy ez a tizi kérdés nem fog változni amíg Messi a Barcában focizik :D
Én a helyében ilyen Levante szintű csapatok ellen, amikor már megvan a vezetés odaadnám Neymarnak vagy Suareznek, de ha továbbra is Ő lövi mindet nem lesz bajom vele.
Úgy néz ki mintha ezeket félvállról venné, vagy legalábbis nem veszi annyira komolyan mint bármi mást.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.21. 13:35:49

Bob_Marley írta:Feldobta magát vagy sem, a szememben lényegtelen viszont ez egy elgondolkodtató stat....
Leo Messi, the greatest footballer on the planet, has now missed six of his last 12 penalties. Persze Lucho is megvédi, de itt többről van szó. Egész egyszerűen a csapat érdeke azt kívánja, hogy vagy leülni vele komolyan beszélni vagy pedig egész egyszerűen másnak kell rúgnia a büntetőket. Nem tudom mennyi Messi statisztikája, de szerintem 70-80% körül mozog, ami botrányos. Egy büntetőt 90% felett értékesíteni kell, ha ez nem megy másnak kell rúgnia. Lehet mondani, hogy 3:1-nél nem számít, de akkor ezek szerint fejben nem tudja ezt a helyzetet kezelni. És mikor még nagyobb a nyomás, akkor megint kihagyja? Mindenki hibázhat ezzel nincsen gond, de vannak nála jobban rúgó emberek, ezt be kell ismerni és odaadni másnak.
Nem szabad mással rúgatni azt, akárhogyan is nézzük. Lehet, hogy majd ő átengedi, de ezt Lucho, nagyon okosan, nem fogja eldönteni. Leo Messiről beszélünk és nem mondjuk Masch-ról. Remélem érted.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19578
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.21. 13:17:30

Feldobta magát vagy sem, a szememben lényegtelen viszont ez egy elgondolkodtató stat....
Leo Messi, the greatest footballer on the planet, has now missed six of his last 12 penalties. Persze Lucho is megvédi, de itt többről van szó. Egész egyszerűen a csapat érdeke azt kívánja, hogy vagy leülni vele komolyan beszélni vagy pedig egész egyszerűen másnak kell rúgnia a büntetőket. Nem tudom mennyi Messi statisztikája, de szerintem 70-80% körül mozog, ami botrányos. Egy büntetőt 90% felett értékesíteni kell, ha ez nem megy másnak kell rúgnia. Lehet mondani, hogy 3:1-nél nem számít, de akkor ezek szerint fejben nem tudja ezt a helyzetet kezelni. És mikor még nagyobb a nyomás, akkor megint kihagyja? Mindenki hibázhat ezzel nincsen gond, de vannak nála jobban rúgó emberek, ezt be kell ismerni és odaadni másnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2015.09.21. 13:04:05

visca el barca írta:
Klaczy írta:Szerintem tegnap a tizenegyesénél feldobta magát, a Rakitic dolog inkább volt az mint az ővé! :lol:
fel hát, tök 1értelmű volt. olyan kalsszikus cuncis megmozdulás volt. ami azért szokatlan tőle, mert rá inkább az jellemző, hogy akármennyire faragják, próbál tovább menni
Azért az alapvonalon kívülre ő se nagyon próbál tovább menni, tudta, hogy be már nem tud fordulni, hát bepróbálkozott.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.21. 12:45:42

Klaczy írta:Szerintem tegnap a tizenegyesénél feldobta magát, a Rakitic dolog inkább volt az mint az ővé! :lol:
fel hát, tök 1értelmű volt. olyan kalsszikus cuncis megmozdulás volt. ami azért szokatlan tőle, mert rá inkább az jellemző, hogy akármennyire faragják, próbál tovább menni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.21. 12:39:33

Klaczy írta:Szerintem tegnap a tizenegyesénél feldobta magát, a Rakitic dolog inkább volt az mint az ővé! :lol:
Hagyjad már ő sosem csinál ilyet. Csak Cé dobálja magát, senki más a világon.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.09.21. 12:29:27

Szerintem tegnap a tizenegyesénél feldobta magát, a Rakitic dolog inkább volt az mint az ővé! :lol:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.09.20. 22:10:32

ZBarca írta:Most mi a gond? Megpróbálta megint bevarrni, nem sikerült, ez van. :D
Kicsit sok nem sikerül folyamatosan. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.20. 22:08:56

Most mi a gond? Megpróbálta megint bevarrni, nem sikerült, ez van. :D
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.20. 22:08:33

Én a helyébe poénból átadtam volna Ter Stegennek! :mrgreen:
Amúgy meg jobb lenne ha egy időre átadná másnak! :?
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.20. 22:06:33

palesz77 írta:Erre már nem lehet mit írni..:lol: Szegénynek a 11-es az Achilles sarka. :D
Lassan beláthatná, h nem megy neki ez. És átadhatná mondjuk Businak. :mrgreen:
Viccet félre téve, nem tudom, ki tudná magabiztosabban lőni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.09.20. 22:09:38-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.09.20. 22:04:53

Tizenegyesek, pls.... A világ abszolút legjobbjaként álljon már oda minden edzés után egy órát gyakorolni... Vagy engedjen mást is rúgni néha.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése