Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 15:23:05

Én is kifejeztem már hogy megértem Messit hogy BL-t akar nyerni és váltani akar, + a pénz is több máshol ami apunak fontos ugye..
Az hogy tavaly váltani akart az megvan mindenkinek ugye? És mi változott tavalyhoz képest? Koeman maradt és ugyanolyan fafejű edző, a fiatalok fejlődtek egy évet, az öregek cserébe romlottak egy évet, és jött egy haver de cserébe még kevesebb pénzt kínál a klub. Persze hogy nem változott a véleménye tavalyhoz képest :D

Deluigi a te példád azért nem ül, nagyon nem, messze nem. Ez nem egy cég és egy karrier meg nyugdíj, ez foci.

Azért pl a Juve-t amikor leűzték a másodosztályba volt olyan játékos aki ment velük a másodosztályba. Ugye jól emlékszem?
Valakinek jelentet annyit a klub hogy nem fogadott el jobb ajánlatokat hanem ment a b(unda)ajnokcsapattal a másodosztályba, megnyerte és visszajutott az első osztályba, aztán megnyerték azt is, volt vagy 5-8 szezon talán mire sikerült nekik visszakapaszkodni, így fejből ennyire emlékszem.

Nem lehet számon kérni Messin hogy miért nem maradt 1 vagy akár 1 millió euróért, miért nem mutatott példát és beszélte a többiekkel hogy tegyenek hasonlóképpen.
De volt már példa hasonló szintű nemes tettre, amikor még számított valamit a hűség. Szóval igenis egy fórumon felmerülhet a kérdés hogy miért nem ez történt?
Azért mert nem hitt Messi a projektben, nem hitt a csapatban és a klubban. Valszeg nem hisz évek óta, tekintve mi történt néhányszor a pályán. Amikor a legjobban kellett volna mindig csak lehajtott fejjel sétált, talán a lelépést tervezgetve, de sose volt elég bátor hogy megtegye. Barto hülyeségei és a társak balszerencsés karrierjei erre rátettek egy jó lapáttal. (Coutinho pl inkább balszerencsés mint egy űzni való ördögadta kígyó mint sokak szerint)

Egy cég sose lesz olyan mint egy klub. Pláne egy csapat ami több mint egy klub.
Talán Xavinak, Iniestának, Puyolnak, Valdésnek több volt a Barca mint egy klub. De úgy tűnik az 1el fiatalabb generációnak, mint Fabregas, Piké, Messi, Alba, SR és Busi ez már nem annyira igaz.
Lehetett volna, és az igazi szenzáció lett volna, de érthető és elfogadható hogy nem így történt.

A klubot nem értem miért kell támadni. Mármint a klubott, nem Bartot vagy Laportát, őket lehet ilyen-olyan indokokkal. Játékosok? Egyszer kifejtettem, esete válogatja hogy érdemes-e bántani vagy sem.
De itt cikizni mindent az egész földön hogy miért nem vagyunk képesek szerződtetni Messit aki az isten. Hát azért mert nincs pénz mert gyenge volt az elnök, covid volt ami még soha nem fordult elő a klubbal, és mellesleg Leo akkora pénzt akar kapni amit senki se tud megadni.
Már elnézést de hülyék beírják hogy azon se lepődnének meg ha az Atletibe vagy a Realba menne, megérdemelnénk mert nem vagyunk képesek az istennek megfelelő szerződést adni xd
Ember, nekik sincs elég pénzük szerződtetni. Elküldték Ramost, mert nem volt +1-2 misi a fizujára. Majd pont lesz 100+ milliójuk a 34 éves sétálgató Leo Messire. Abszurd.

A PSG-n és a Cityn kívül senki se tudja megvenni, a Citytől pedig erős a kommunikáció hogy köszönik nem kell, kellett volna 5-6 éve de ma már nem inkább nem, vesznek Kanet meg Graelisht aztán köszönik szépen.
A PSG-vel pedig annyira előrehaladtak a dolgok, hogy abból is következik hogy ez már rég ki volt találva, lehet hogy tavaly óta.

Koncentráljunk a szép emlékekre és arra hogy a megmaradt emberekből és stábból mit lehet kihozni, vagy kit kéne még eltakarítani hogy az öltözői egyensúly igazi egyensúly legyen ne pedig egy benfentes fosfőzelék amiben elfürdőznek a lusta nagy katalán pikéék. Ennek a benfentes közegnek ugyanúgy köszönhetjük hogy itt tartunk. Pikének vissza kellett volna vonulnia 1-2 éve. SR-nek sose lett volna szabad játszania, és felemelt fejjel kellett volna távoznia több játékperc reményében hasonlóan pl. PEDRO-hoz. De nem, ezek akik maradnak alapkezdők mindig egy hozzájuk passzoló edzővel, aki véletlen se változtat semmin mert így minden jó, ha meg lenne cserélve egy az kicsapja a hisztit és a hiearchia alapján vissza is kerül a csapatba. PFúj már tényleg. Messi ebben sem segített semmit, mert ő is aztán mindig a pályán akart lenni akkor is ha lépni se bírt, a közeg kialakításában is ugyanúgy volt szerepe mint a többi "kapitánynak".

Az hogy a szuperliga és laliga veszekedés nagy hatással volt a dologra az tuti. Lehet hogy a liga bosszúja hogy nem adtak engedélyt, igen. De a tények attól még valósak, ezt az igényt amit Messi kért akkor se kellett volna elfogadni ha a liga engedélyezi. Simán belerokkant volna a klub abba a fizuba. Az összes kóklert ki kéne tenni és akkor nem kéne parázni hogy összedől a monopoli aztán kezdeni előről.

Troym de megtörtént volna, mert a fizu keretbe mindenki benne van. Az hogy az érvényben lévő szerződések már benne vannak és kitöltik kb az egészet jelenti azt hogy a meglévők mellé nem tudunk újat regisztrálni. Ha még érvényben lenne Messi szerződése akkor is baj lenne, és jönne a Fair Play hogy küldjünk el valakit mert ez sok, szerintem de nem vagyok Laliga jogász :D

Várom a teljes újrakezdést, a hard-resetet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.08.07. 15:20:23

Egyébként az egész meg se történt volna, ha június 30-ig aláírták volna a hosszabbítást, és nem számított volna új igazolásnak, ugye?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.07. 14:59:25

Sinya22 írta:
2021.08.07. 14:37:02
drobika írta:
2021.08.07. 14:26:52
Nekem van egy problémám .
Ha Messi eleve nem akart maradni , ha nem kevesebb zsetonért , csak halasztott pénzért játszott volna azaz semmit sem engedett , ennek tudatában miért is hozatta, hozták ide Aguero-t?
Agüeroval kb már januárban megvolt az egyezség, még a választások el sem kezdődtek. Akkor még Laporta biztos lehetett benne, hogy simán megoldja a Messi kérdést. Végül nem így lett. Szerintem úgy 2 hónapja érezte már, hogy ez bukta, csak nem mondták ki, mert bíztak valami csoda szponzorban, vagy a ligában, nem tudom.
Ha így van , akkor Laporta és Messi is a maradás mellett volt és nyilván Laporta a Ligával is megegyezett . Akkor nem maradt más a Liga az utolsó pillanatban visszavonta az áldását , vagy bele akarta kényszeríteni a Barcát az előnytelen megállapodásba . Akkor Laporta akár igazat is mondhatott .
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.07. 14:57:13

amonos írta:
2021.08.07. 14:14:25
Deluigi: Azt felejted ki, hogy a tulaj odavett magához, és törődött veled, amikor nem volt pénze a családodnak a gyógyittatásodra, egyengette az utadat az " év dolgozója" címért, te meg hálából kiskirályt játszottál a csapaton belül, és a családdal úgy húztátok le a tulajt, ahogy bírtátok.
valoban igy volt :)
amikor odakerultem a ceghez, kaptam cegtelefont meg cegautot, mint a tobbiek (a mutetre azt mondtak, nekik az csak benzinpenz)
viszont cserebe 20 even keresztul nyuztak, nem szamitott, hogy egy heten 2 licit van vagy 4, csinalni kellett
a fizetest ok ajanlottak fel, en csak rabolintottam (tudtak, hogy amennyit adnak, annak sokszorosat kapjak vissza)
most meg magamra hagytak, uj allast kell keresnem szegyenszemre...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.07. 14:37:02

drobika írta:
2021.08.07. 14:26:52
Nekem van egy problémám .
Ha Messi eleve nem akart maradni , ha nem kevesebb zsetonért , csak halasztott pénzért játszott volna azaz semmit sem engedett , ennek tudatában miért is hozatta, hozták ide Aguero-t?
Agüeroval kb már januárban megvolt az egyezség, még a választások el sem kezdődtek. Akkor még Laporta biztos lehetett benne, hogy simán megoldja a Messi kérdést. Végül nem így lett. Szerintem úgy 2 hónapja érezte már, hogy ez bukta, csak nem mondták ki, mert bíztak valami csoda szponzorban, vagy a ligában, nem tudom.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.07. 14:31:30

Holnap 12-kor sajtótájékoztatót tart. Kíváncsi vagyok mit fog mondani, és vajon mennyire lesz összeegyeztethető a mondandója a Laportáéval, vagy lesznek ellentmondások :D ha utóbbi, akkor világos, hogy át vagyunk verve =D>
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.07. 14:26:52

Nekem van egy problémám .
Ha Messi eleve nem akart maradni , ha nem kevesebb zsetonért , csak halasztott pénzért játszott volna azaz semmit sem engedett , ennek tudatában miért is hozatta, hozták ide Aguero-t?
Ennyire tré ember volna ?
A Liga szigora érthető az összes szempont alapján ?
Aligha , gazdaságilag és erkölcsileg sem.
És ujra rámutatok a PSG NEY üzletre … mi is lett a pénzügyi fair play vizsgálatból ???
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.07. 14:23:20

Nagyjabol olyan 400.000.000.000 ftos vagyona van. Remeljuk nem fog ehezni a csaladja mint anno thiago silvaé.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.07. 14:22:12

egyébként éppen emiatt a mostani lojalitás-diskurzus miatt lett úgy kommunikálva minden, ahogy lett. mi itt a fórumon látni véljük, mik történhettek a háttérben, aztán személyenként eltérő, ki milyen benyomással éli meg mindezt, Messit és Laportát illetően. de a szurkolók 99%-a centire be fogja kajálni azt, ami kommunikálva lett, és Messi és Laporta helyett Tebast pocskondiázzák majd.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.07. 14:19:23

amonos írta:
2021.08.07. 14:14:25


Deluigi: Azt felejted ki, hogy a tulaj odavett magához, és törődött veled, amikor nem volt pénze a családodnak a gyógyittatásodra, egyengette az utadat az " év dolgozója" címért, te meg hálából kiskirályt játszottál a csapaton belül, és a családdal úgy húztátok le a tulajt, ahogy bírtátok.
más szemszögből nézve, ahogy hagyták.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.07. 14:14:25

Deluigi írta:
2021.08.07. 13:54:53
Nyiri81 írta:
2021.08.07. 13:30:22
A PSG-s hírek és Laporta sajtótájékoztatója alapján ha valaki tényleg még úgy gondolja hogy Messi maradni akart, akkor sajnos elég naív.
.....
Deluigi: Azt felejted ki, hogy a tulaj odavett magához, és törődött veled, amikor nem volt pénze a családodnak a gyógyittatásodra, egyengette az utadat az " év dolgozója" címért, te meg hálából kiskirályt játszottál a csapaton belül, és a családdal úgy húztátok le a tulajt, ahogy bírtátok.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.07. 14:01:46

Nyiri81 írta:
2021.08.07. 13:58:36
Igen nagyon összehasonlítható a kettő :D Csak míg ő naponta felgyújthat 100 évig 1 millió forintot, te épp a nyugdíjért küzdesz. Ugye, hogy ugyanaz?
Arról nem is beszélve hogy míg te melózol, addig nem üvölti a neved 70 ezer ember és istenként tisztel hetente 2x :D Gondolom ez sem számítana hogy maradsz e vagy nem?
egyaltalan nem magamrol irtam, hanem mas kontextusba helyeztem az o gondolatmenetet

o is ember, nem akaszthatja a szogre a cipojet, csak mert a kedvenc csapata nem hosszabbitott vele...
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.08.07. 13:59:47

Deluigi írta:
2021.08.07. 13:54:53
miert maradt volna?
ugyanannal a cegnel dolgozom 21 eve, az elejen nagyon jol ment minden, ugy voltam a fonokokkel meg a tulajjal, mintha az edestestvereim lettek volna
meg voltam fizetve, igaz, a legjobb voltam
aztan jottek a nehezsegek, lecserelodtek a fonokok, jottek ujak, de en tettem a dolgom, mint eddig
20 ev utan oda jutottunk, hogy a tulaj is mas lett, a regi kollegak mind elmentek a cegtol, csak en maradtam lojalis
mostanra mar megoregedtem egy kicsit, de meg most is en vagyok a legjobb, erre nem ajanlanak szerzodest nekem
lojalitasbol maradhatnek ingyen, de kihez legyek lojalis? mar a regiek kozul nincs itt senki, az ujak pedig ugy erzik, csak egy kolonc vagyuk a nyakukon
igy mas ceget kell keresnem, mert nem maradhatok munka nelkul, van meg par ev a nyugdijig
Bár én egyáltalán nem vagyok szomorú, mert elment, de kihez máshoz lenne lojális? Az fc Barcelonához, aki mindent is megadott neki. Persze nem kötelező, meg nem is elvárható a mai világban, de ha valakihez lojálisnak kellett volna lennie, az a csapat, és nem játékos, vagy edző. Kár érte, lehetett volna a következő Totti/Maldini, de ma már nem olyan világot élünk.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.07. 13:58:36

Deluigi írta:
2021.08.07. 13:54:53
miert maradt volna?
ugyanannal a cegnel dolgozom 21 eve, az elejen nagyon jol ment minden, ugy voltam a fonokokkel meg a tulajjal, mintha az edestestvereim lettek volna
meg voltam fizetve, igaz, a legjobb voltam
aztan jottek a nehezsegek, lecserelodtek a fonokok, jottek ujak, de en tettem a dolgom, mint eddig
20 ev utan oda jutottunk, hogy a tulaj is mas lett, a regi kollegak mind elmentek a cegtol, csak en maradtam lojalis
mostanra mar megoregedtem egy kicsit, de meg most is en vagyok a legjobb, erre nem ajanlanak szerzodest nekem
lojalitasbol maradhatnek ingyen, de kihez legyek lojalis? mar a regiek kozul nincs itt senki, az ujak pedig ugy erzik, csak egy kolonc vagyuk a nyakukon
igy mas ceget kell keresnem, mert nem maradhatok munka nelkul, van meg par ev a nyugdijig
Igen nagyon összehasonlítható a kettő :D Csak míg ő naponta felgyújthat 100 évig 1 millió forintot, te épp a nyugdíjért küzdesz. Ugye, hogy ugyanaz?
Arról nem is beszélve hogy míg te melózol, addig nem üvölti a neved 70 ezer ember és istenként tisztel hetente 2x :D Gondolom ez sem számítana hogy maradsz e vagy nem?
Csak is Puyol
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.07. 13:56:31

Sinya22 írta:
2021.08.07. 13:47:30
amonos írta:
2021.08.07. 07:50:08
Ha elfogadná a PSG- ajánlatát, az nagy szemétség lenne a részéről, mert az azt jelentené, hogy a feléért is elmegy hozzájuk, mint amin velünk alkudoztak.
Ha aláírja az ajánlatot, örülni fogok az elmeneteléhez. Eggyel kevesebb pénzéhes futballista a csapatban.
Ez is bűzlik. Ha annyira a pénzen múlt itt is a dolog, és nem engedett, akkor miért menne bele egy tök idegen helyen a fele fizuba, ahol most kb a legtöbb pénz van? Ez se tűnik logikusnak.
Dehogy kevesebb. Sőt. "Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának vezetősége kettő plusz egy éves szerződést, valamint idényenként 40 millió eurós szerződést kínált az FC Barcelonától távozó Lionel Messinek." Itt úgy volt hogy 5 év alatt 125 körül kapott volna. Tehát évi 25. Ez minden csak nem kevesebb. Ott meg 120millió 3 évre plusz gondolom alírási bónusz meg szponzori extrák, miegymás.
Csak is Puyol
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.07. 13:54:53

Nyiri81 írta:
2021.08.07. 13:30:22
A PSG-s hírek és Laporta sajtótájékoztatója alapján ha valaki tényleg még úgy gondolja hogy Messi maradni akart, akkor sajnos elég naív.
miert maradt volna?
ugyanannal a cegnel dolgozom 21 eve, az elejen nagyon jol ment minden, ugy voltam a fonokokkel meg a tulajjal, mintha az edestestvereim lettek volna
meg voltam fizetve, igaz, a legjobb voltam
aztan jottek a nehezsegek, lecserelodtek a fonokok, jottek ujak, de en tettem a dolgom, mint eddig
20 ev utan oda jutottunk, hogy a tulaj is mas lett, a regi kollegak mind elmentek a cegtol, csak en maradtam lojalis
mostanra mar megoregedtem egy kicsit, de meg most is en vagyok a legjobb, erre nem ajanlanak szerzodest nekem
lojalitasbol maradhatnek ingyen, de kihez legyek lojalis? mar a regiek kozul nincs itt senki, az ujak pedig ugy erzik, csak egy kolonc vagyuk a nyakukon
igy mas ceget kell keresnem, mert nem maradhatok munka nelkul, van meg par ev a nyugdijig
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.07. 13:49:06

én megmondom őszintén, vhogy nem vagyok szomorú már, annyi ideje megy már ez a huzavona, h érzéketlenné váltam az egésszel kapcsolatban, elengedtem már a dolgot. pedig nyilvánvalóan nem vagyok közömbös Messi iránt, a kisemberrel együtt nőttem fel... de hátha ő még nyerhet egysmást így a karrierje végén, a Barca meg megtanulhat nélküle létezni. hátha most egy melósabb csapatjáték kialakuhat végre a fiatalokkal, bár nincsenek illúzióim, meg minden szurkolóbázis ezzel hitegeti magát, ha elveszít egy sztárt :D. mindennel együtt az első 2-3 év biztos piszok nehéz lesz, az anyagi problémák miatt pedig az sem kizárt, hogy 5-6 éven át szívunk majd.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.07. 13:47:30

amonos írta:
2021.08.07. 07:50:08
Ha elfogadná a PSG- ajánlatát, az nagy szemétség lenne a részéről, mert az azt jelentené, hogy a feléért is elmegy hozzájuk, mint amin velünk alkudoztak.
Ha aláírja az ajánlatot, örülni fogok az elmeneteléhez. Eggyel kevesebb pénzéhes futballista a csapatban.
Ez is bűzlik. Ha annyira a pénzen múlt itt is a dolog, és nem engedett, akkor miért menne bele egy tök idegen helyen a fele fizuba, ahol most kb a legtöbb pénz van? Ez se tűnik logikusnak.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.07. 13:46:56

Kalapos írta:
2021.08.07. 12:46:36
Xavier Hernandez írta:
2021.08.07. 11:52:38
...
Én fenntartom továbbra is, hogy az arab olajpénzek megjelenése szabadította el az átigazolási díjakat és a játékosfizetéseket, és ezek hosszabb távú romboló hatását már nem fogja kiheverni a foci. És van egy olyan faktor is, amit Perez említett egy interjúban, hogy bizony átalakulóban a közönség is. A fiatalok egyre kevésbé érdeklődnek a futball iránt (ennek ezer oka van, külön topic témája lehetne, most nem ragozom), körükben a médiafigyelmet csak túlhype-olt sztárokkal lehet fenntartani, ma már csak ezek révén jönnek a szponzori- és reklámbevételek.

Lényegében az a fránya piac (a pénz) az, ami betesz a labdarúgásnak. A hazai foci is emiatt hanyatlik, még a magyar viszonylatban (az adófizetők pénzén) gazdaggá tett, "C" kategóriás külföldi játékosokkal telepakolt csapatok is esélytelenek az európai porondon. Most a "nagyok" is elkezdik szívni ezt, a magyar (és a többi kelet-európai) példa azt mutatja, ebből nem fog semmi jó kisülni hosszabb távon sem.
De legyen neked igazad.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.07. 13:46:27

Nyiri81 írta:
2021.08.07. 13:30:22
A PSG-s hírek és Laporta sajtótájékoztatója alapján ha valaki tényleg még úgy gondolja hogy Messi maradni akart, akkor sajnos elég naív.
Szó sem volt erről. Még hogy sokkban van :D Ha 1 héten belül megvan a szerződés a PSG-vel (márpedig úgy tűnik), akkor mindent akar csak maradni nem.
Mondjuk Messi elmondta egy éve hogy mit akar, miért lepődünk meg ezen?
Mint kiderült (legalábbis amit Laporta elmond), Messi kb csak ingyen tudott volna maradni.
Maxi írta:
2021.08.07. 13:30:38
ha annyira imádja a klubbot akkor igenis engednie kellett volna a fizuból, de ahogy lentebb is írták Ő nem engedett, csak el lett tolva hosszabbtávra, ami amúgy ha belegondolsz talán még jobb is, kb a semmiért kapod az irdatlan lóvét.
Lásd fentebb, ha enged is a fizujából se tudtak volna aláírni vele, ez a tegnapi Laporta nyilatkozat után szerintem nyilvánvaló.


btw, én sem akarnék maradni ebben a klubban most, neki két éve van a focikarrierjéből, ami érdemi, nyerni akar bl-t.
itt ezt nem fogja tudni megtenni ilyen középszerű arcokkal, meg úgy, hogy már neki se úgy megy.
(mondjuk röhögnék, ha jövőre behúznánk:D)
szerintem itt ezt mérlegelte.

Lehet itt Xavizni meg Iniestázni, más a két játékos szituja meg szerepe a csapatban mint Messié. Messi 34 évesen top 10es játékos alsóhangon, aranylabda esélyes, stb, Xavi meg már 2015-ben beugrós volt, Iniesta is ment kifelé, mégha mindketten zseniálisak is, és örök hála meg Iniesta nekem top kedvencem marad mindig is.

Azt sokan elfelejtitek, hogy Messinek kifutott a szerződése, szerintem legkésőbb akkor tudta mind a két fél hogy mit akarnak. Messi se akart maradni, de szerintem a klub sem marasztalta annyira, különben nem engedték volna lejárni a szerződést.

A CVC-s cucc meg jóhogy nem kerül megkötésre, 50 évre:D azt nem is tudom hogy gondolták, 50 év múlva lehet már lézerkapuk lesznek, meg robotok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021.08.07. 13:47:15-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.08.07. 13:30:38

ha annyira imádja a klubbot akkor igenis engednie kellett volna a fizuból, de ahogy lentebb is írták Ő nem engedett, csak el lett tolva hosszabbtávra, ami amúgy ha belegondolsz talán még jobb is, kb a semmiért kapod az irdatlan lóvét.
Számomra akkor is nagyon ellenszenves a pali, állandóan a nagy beszéd a "mély interjúkban" amúgy meg a nagy semmi...csak a duma.

Ettől függetlenül, nálam is ő a best of és köszi mindent (van mit), de már tavaly vége kellett volna lenni ennek as ztorinak, legalább gempa jött volna, úgy néz ki nagyon ránk fér :D

és ismétlen (ezt mindenki gondolja át) NEM VOLT ITT SEMMI FIZUCSÖKKENTÉS), nem csoda , hogy a többi se megy bele, én se menneék
Forca Barca
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.07. 13:30:22

A PSG-s hírek és Laporta sajtótájékoztatója alapján ha valaki tényleg még úgy gondolja hogy Messi maradni akart, akkor sajnos elég naív.
Szó sem volt erről. Még hogy sokkban van :D Ha 1 héten belül megvan a szerződés a PSG-vel (márpedig úgy tűnik), akkor mindent akart csak maradni nem.

Lehet szidni Laportat, hogy tényleg Messivel kampányolt, de miután megnyerte a választást szembesülhetett a klub igazi helyzetével. A sajtótájékoztatója alapján olyan feltételek mellett maradhatott volna, amit normális ember nem vállal be. Ezért mondjuk tisztelem. Amikor korábban felmerült itt a 2+3 éves szerződés még az elvakult Messi fanok is felhúzták a szemöldöküket. Egy 34 éves játékosért 100+ misi? Na ne. Nagyon úgy tűnik, hogy Messi úgy "engedett" volna a fizuból, hogy igazából nem enged csak később fizetik ki.

Xavi, Ini úgy ment el hogy nem egy konkurens csapathoz igazolt. Mert nálunk van klubhűség. Úgy néz ki Messinél ez nincs. Nem gond ha elmegy. Minden véget ér egyszer. De ha tényleg A PSG lesz az állomás a pénzért, akkor köszi az elmúlt 20 évet és a varázslást, de sajnos Ő is a zsoldosok táborát erősíti. Mert nem hiszem hogy annyira le van égve hogy muszáj pénzért egy bohóc csapathoz igazolnia. Egy olyan csapathoz megy amiről 20 éve még azt sem tudta hogy létezik :D Ahogy sokan Európában :D

Közel sem biztos, hogy BL-t nyer velük. Még így hogy évek óta egyre megyünk le a lejtőn és hulladékok vagyunk inkább tartom csapatnak a Barcat, mint szimplán zsoldosokból verbuvált instasztárokat. Remélem a címercsókolgatás azért elmarad :)

Tény hogy nálunk is becsúszott pár zsoldos, de itt az ideje ezt rendbe rakni és csapatot építeni.

A klub mindenek előtt. Messi előtt is volt és ezután is lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2021.08.07. 13:42:38-kor.
Csak is Puyol
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.07. 13:01:43

csababarca írta:
2021.08.07. 11:44:51
Kifutott a szerződése, ergo ő végzett itt.

Csak azt nem értem, hogy Messi miért nem szólalt még meg.

Vagy őt is hülyére vette a klub,
Messi nem a megszólalásairól volt eddig sem híres. Nagy valószínüséggel Laporta és Messi (és ahova menni fog Messi) hosszabb ideje tudták (nincs kizárva más verzió, de ez a legéletszerűbb).
Laporta politikusi érzékkel jegelte a dolgot amíg nem jön egy olyan alkalom, hogy se a klubra, se Messire ne lehessen nagyon rosszat mondani. Ez a fizetési sapka adu ász volt a kezükben, de egy kicsi szaftra még vártak mellé és Laporta magára vállalta az ezzel járó összes kommunikációt.
Nem véletlen, hogy senki semmit nem kommentált a bejelentésre. Fel volt ez építve, erre volt energia és agyalás.
Egyedül Neymar valamint félig meddig Di Maria tett "útmutató" utalást még tavasszal abba az irányba, amelyik felé ma haladnak az események.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 12:46:36

Xavier Hernandez írta:
2021.08.07. 11:52:38
...
Ne drámázzunk már ennyire.
Vagyis amit írsz az igaz, ezt írtam én is hogy szétverték a klasszikus klub focit ahol számított a neveltetés, a hűség, a hagyományok stb. De ez is egy folyamat, amilyen professzionális lett a foci, már nincsenek olyan karakterek mint Cantona hogy beesik a kocsmából a rangadóra rúg pár gólt aztán még a show részeként verekszik valakivel. Kár, de elmúlt. És elmúlt a Real-Barca korszak is.
De a Bayern is több BL-t nyert az utóbbi 10 évben mint a PSG+City összesen, akik csak döntőztek max.

A foci, mint az élet, ciklikus. Nem lesz örökké a spanyol foci a top. Volt toppon a Seria-A, volt toppon a PL, utóbbi 10 évben a spanyolok nyerték magukat szét, most és már az utóbbi 2-3 évben is megint kicsit nyiltabb lett az európai foci, odaérhetnek sokan majd a PL-ből, a Bayern mindig veszélyes, a PSG is erős, és ne hogy azt higgyük hogy a spanyolok/olaszok majd elvesznek. Oda fog érni az elődöntőig a 3 nagy spanyolból egy valszeg jövőre is. Ott az EL is, amit a Sevilla nyert folyamatosan meg, tavaly meg a Villareal verte szét a nagy PL csapatokat. A fociban az a szép hogy bárki nyerhet, és pont a taktikus szorgos és rendkívül technikás spanyol csapatok azok akik rendre megmutattják hogy kis pénzből sztárok nélkül is lehet jól focizni, ezt imádom bennük. Egyszer régen a Barca is hasonló volt, persze aktuális sztár mindig volt, de azok itt váltak azzá, nem sztárként lettek hozva. Amikor már mindig beérett sztárokat akartunk hozni hogy a csúcson maradjunk és hajtsuk ami a csövön kifér, mert nincs idő építkezni, akkor jöttek a problémák hogy azok akik sztárok nem tudtak beilleszkedni és drágák is voltak.

A spanyol bajnokság, nekünk szurkolóknak ugyanolyan izgalmas lesz mint 2010-ig. A Real-Barca CR-Messi korszak egyedülálló volt, ilyen soha nem volt, soha nem is lesz, ne várjuk hogy majd helyükbe lépnek és folytatódik a cirkusz. A Barcának amúgy is a bajnokság a legfontosabb, ezt mindig elmondták régen, azt kell megnyerni, a BL meg hát ha sikerül sikerül tök jó, de csak a megalomán Real képes úgy neki futni a szezonnak hogy kötelező a BL. Szóval hétről hétre ugyanolyan izgalmas lesz mint eddig, sőt.

Most pár évig megint nem mi leszünk a foci alfája és omegája, és nem is a Real, de majd változik megint, az uefa-nak is ez az érdeke hogy ne legyen unalmas hogy mindig ugyanazok a szereplők oktatnak a BL-ben.

Kisebb célokért és kisebb pénzzel, kisebb fényűzéssel kell most szurkolni, de ez is abszolút élvezetes és szerethető tud lenni. Nekem szerethetőbb is, mint a kiégett sztárok nagyképű nyilatkozatai után nézni ahogy a Granada szétveri a sétálgató nagy fiúkat a Camp Nou-ban. Ki kell vágni már ezeket a szemeteket és nézni az új generációt, jó lesz ez. Addig a BL-ben meg verjék egymást szét a sejkek meg amerikai pénzen megnőtt PL csapatok, aztán majd odaérnek néha az olaszok, németek és spanyolok, ugyanúgy mint eddig. Lásd EB ahol a Spanyolok sztárok nélkül játszották a legjobb focit, és az Olaszok nyertek hála az óriási szívüknek. Így szép a sport, ami folyton változik.

Mindenesetre a PSG-t szívből utálom, meg a sejket is, és kívánom hogy semmit se nyerjenek a bűnbandájukkal, rendkívül károsak a focira és tönkretették azt ami eddig volt, de kivettük abból a részünket mi is, és nem hiszem hogy ezután ne lehetne élvezni a meccseket. Többen fogják nézni mint az olaszt szerintem, mert a spanyol foci eleve érdekesebb, de ha kevesebben nézik kit érdekel? Kevesebb pénz tök mind1. BL-t nyerni így is sajátnevelésekkel tudtunk, lelkes összetartó csapattal, úgyhogy nem kellenek az aktuális Pogbák meg Mbappék.

Messi váltása nem csak a Barca legszebb korszakának végét is jelzi, hanem a foci egy korszakának végét. De ez így van rendjén, szerintem minden oké ezzel, és kíváncsian várom mi történik majd. Engem jobban izgat így hogy ki nyeri a BL-t jövőre mint az előző sok évben ahol úgy voltam vele hogy mi úgy se, más meg nem érdekel csak ne a Real. Innentől megint kicsit úgy vagyok vele hogy akár nyerjen a Real is, annál nagyobb prestízs ha a bajnokságban elverjük őket :DD Jó lesz új erőviszonyokkal és új világrenddel ismerkedni, meg végre remélem lesz egy változatos izgalmas focink. Csak Koeman meg a kamugép Laporta ne lenne itt..
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.07. 12:29:04

visca el barca írta:
2021.08.07. 12:04:24
A focitudasa mashol is meg lesz, viszont mentalisan meg fog zuhanni. Spanyolon kivul semmi mas nyelvet nem beszel, a csaladjat nem fogja a jol megszokott kornyezetbol kirangatni 1-2 evre, a baratai, laller, pikéék sem lesznek már.
Ezzel egyetértek, annyi kiegészítéssel hogy úgy tudom elég jó az angolja de szégyenli mert birminghami akcentussal beszél. Viszont a sejknél bepróbálkozhatna hogy a két komát vigye már oda még neki.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Válasz küldése