Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.08. 21:29:44

en annyiban tudtam segiteni a Barcat, hogy vasaroltam egy ev Culer-t (120 euro vagy valami hasonlo osszeg volt)

sajnalom, hogy ez nem volt eleg ahhoz, hogy megtartsuk Messit :(
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.08.08. 21:23:35

Nyiri81 írta:
2021.08.08. 20:09:11
Ha tényleg már este Párizsban van aláírni, akkor miért kellett a színház? Még majd egy hónap az átigazolási ablak. Legalább a látszatra adtak volna. Ennyire hülyének nem kellene nézni a szurkolókat. Vagy mindegy. Aki Messi fan holnap már PSG mezt vesz és a Barcaval felmos :) Nekik teljesen mindegy.
Nem értek veled egyet! Aki Messi fan, mint én az a Barcát is szereti és szurkolni fog a csapat sikeréért. Én biztosan! Hajrá Barca!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 20:30:45

Vidra

Teljesen egyetértek veled!
Lesznek szerintem itt még meglepetések és kiderül a nettó igazság .
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.08. 20:27:52

MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.08. 11:47:19
LG írta:
2021.08.08. 11:42:29
Vagy a nagy Messi-fanok lesznek kénytelenek rájönni, hogy az argentin után sem áll meg az élet és nélküle is van foci.

Nem lehet a múltban élni. Már évek óta Messivel is hanyatlott a klub, egyre gyengébb lett a csapat. Erre reagálni kellett volna, megindítani a fiatalítást és a megújulást. Ehelyett mindent arra tett fel a klub, hogy Messi és a többi nagy öreg karrierjéből még kisajtolják, amit lehet. Ebből csúfos kudarc lett, és gazdaságilag is belerokkant a klub.

Nézzük meg a tavalyi szezonunkat: 3. hely a bajnokságban, sima kiesés a PSG ellen a BL-ben. Engem a többi nagyon nem is érdekelne, de azért említsük még meg: Szuperkupa elbukása, és egy Kupa-győzelem, amit úgy ünnepeltek, mintha a BL-t nyertek volna.
Ezért megérte itt tartani Messit meg a többi öregeget, és késleltetni a csapat megújítását? Mert szerintem rohadtul nem. De Laportáék nagy terve az volt, hogy megint eljátszák. Sőt, Messi távozásával is azért még maradnak is olyanok, akik továbbra is kerékkötői lesznek a csapat újáépítésének.
Itt az a kérdés, hogy a Messivel hanyatlás az Messi teljesítménye miatt, vagy pedig a pocsék átigazolási stratégia miatt történt meg.
Az is lehet hogy nélküle mindenki megvadul, önálló lesz és nem Messit keresi, ezáltal hosszútávon egy hajtós, kreatív, többrétű csapat lesz, de a másik lehetőség hogy kiderül hogy a veretes Lenglet-Piqué-Robi-Busi-Griezmann-Dembele tengely ennyit tudott és Messi csak felfele húzta a csapatot, nélküle és Koemannal a padon pedig ennyit se fogunk tudni.

Pont az a legszomorúbb hogy mint tavaly Suareznél, most is olyan megy el akinek el kéne de kb 6-odik a listán, a felette lévők pedig nemcsak hogy a nyakunkon ragadnak hanem stabil kezdők maradanak.
[/quote]
Messi is hozzájárult a hanyatláshoz, azzal, hogy a klub fölé nőtt (ezt tükrözi most sok hozzászólás és nyilatkozat is). Igaz, úgy gondolom, hogy ezt nem ő akarta így, és a gyengekezű edzők és a vezetés ezt nem tudta ellensúlyozni, sőt, inkább rátettek még egy lapáttal.

Arra sajnos nem számítok, hogy hirtelen megtáltosodik a csapat, vannak itt még elegen, akik gátolják a megújulást. De egy lépéssel mégis közelebb kerültünk hozzá, és nagyon remélem, hogy Messi távozásával Pique-jék pozicíója is gyengülni fog a csapaton belül, és már nem szomorítanak sokáik bennünket.

Rivaldo11! Szerintem gáz Pique siránkozása. Most egy csapatkapitánynak éppenhogy lelket kellene önteni a csapatba, és azt kommunikálni, hogy nincs baj, erősek leszünk, megújulunk. Az már más kérdés, hogy Pique a többi kapitányunkkal együtt erre mindig is alkalmatlan volt, ráadásul a future president már évek óta a csapat sikeressége miatt erősen túlértékelt múltjából él. Pedig a fiatakokban lennének lehetőségek, de itt vannak ezek a visszahúzó erők kiegészülve egy középszerű edzővel, és az új vezetőségünk is szépen bemutatkozott ezzel a Messi-sagával. #-o
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.08. 20:27:44

Ugye az mindenkinek logikus hogy nagyobb esélye van BL-t nyerni és több pénzt is kap párizsban, ez egyszerű mint az egyszer egy.
Az is oké hogy nem szeretne többször leégni, pláne hogy mennyire megviseli mivel imádja a Barcát.

Ugye le lett hurrogva aki feldobta hogy de miért nem maradt jelképes összegért? Mert hogy persze majd amíg grizi meg couti ennyit meg annyit keres majd pont Messi legyen itt ingyen a suttyókkal - logikus.


De kicsit emésszük a dolgot.
Tegyük fel, ki áll és elmondja hogy óriási a baj, de ő marad ingyen/jelképes összegért és felszólítja a többieket hogy menjenek bele a fizu csökkentésbe mert különben bedől a klub.

Nem vagyok hülye, erre esély se volt, soha, 1%-se de tegyük fel mint elmélet. Csak a hecc kedvéért.

Ha ezt meglépte volna, akkora tapsot, szeretet soha senki se kapna mint ő. Úgy emlékezne rá mindenki nem a barcások de mindenki mint a valaha volt legnagyobb, aki egyben a legszerényebb, és a legjobb szívű játékos is. Mind1 lett volna hogy eddig ki mit gondolt róla, de tuti hogy ez ilyen után leborult volna elé a mai kapitalista világ összes nyitott szemmel járó tagja, hogy ő erre képes a klubbért és saját maga szobráért. Ezzel olyat tett volna amire az egész világ felfigyelt volna, és örökké emlékezetes sport pillanat lett volna. Úgy kb a sport mint szórakoztatóipari ág egyik kollektív legszebb pillanata.

Gyönyörű lett volna, álomszerű. Álom.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.08.08. 20:20:28

Akkor nem csak én picsogok a videókat nézve, mint egy kislány... :cry: :cry:
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 20:15:38

Nero. írta:
2021.08.08. 20:13:54
https://vm.tiktok.com/ZMdKbejcx/
Ja, ezt láttam először a yt-on. Én is majdnem sírtam, de még barátnőm is, pedig hidegen hagyja a foci. :D

Döbbenetes tisztelgés volt ez a szűnni nem akaró taps... Ő sem bírta.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.08. 20:09:11

Ha tényleg már este Párizsban van aláírni, akkor miért kellett a színház? Még majd egy hónap az átigazolási ablak. Legalább a látszatra adtak volna. Ennyire hülyének nem kellene nézni a szurkolókat. Vagy mindegy. Aki Messi fan holnap már PSG mezt vesz és a Barcaval felmos :) Nekik teljesen mindegy.
Csak is Puyol
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.08. 20:03:38

Ha te vagy a világ egyik legjobb játékosa, mellé több vagonnyi pénzed van és az tenne boldoggá, hogy a szeretett csapatodnál maradj (lásd: sír, hogy el kell mennie), akkor miért ne maradhatnál ingyen, csak úgy focizgatni? Miért kell mindig mindenkinek a pénz alá rendelődnie? Ő megtehetné és micsoda laza gesztus lenne. És ha 10 évig nem kérne pénzt, akkor sem halna éhen senki a családjában. Persze erről szó sincs.
Milyen külső erők döntenek itt, amikről szó van? :D
Normandia írta:
2021.08.08. 16:37:05
drobika írta:
2021.08.08. 13:45:10
Naiv dolog azt kérdezni , hogy csak a pénz számít ?
Persze sejtem sokak válaszát.
Azért ne feledjétek el, hogy annyi pénze , ingatlana , ingósága van, amit sosem tud nem hogy elkölteni , de még élvezni sem mert több generáció sem tudná felélni. Számít az újabb tíz millió ilyen esetben ?
Van az egész világ olyan rohadt erkölcstelen lenne , hogy elfeledünk mindent?
Messi mindent a saját egészségét is ennek a klubnak köszönheti . A minimum az lenne hogy mindegy fizetésért is marad és részt vállal egy új csapat építésében . Erre kérték fel , erre számítottak , ezért jött ide a haverja
Mindent megnyert klubszinten amit lehet , most neki kellett volna elkezdeni törleszteni és úgy visszavonulni mint azt Totti tette pl.
Megértem hogy kellenek a kupák és van benne motiváció , ez visz előre egy játékost , de valahol fel kell állítani egy erkölcsi sorrendet is.
Sajnálom hogy ő Ilyen sorrendet állít fel.
Már ha igaz hogy a pénz és a személyes siker számit csak.
Azért tanulságos olvasgatni ezt a topickot, meg egyben szánalmas is. Tehát itt sokan úgy gondolják, hogy ingyen is focizhatna Leo, mert hogy mennyi mindent kapott ettől a klubtól stb. Olybá tűnik, hogy kevesen értették meg, amit Laporta és Leo nyilatkozott. Ugye 50%-os fizetéscsökkentésről van szó, amit 5 év alatt fizettek volna ki egy két éves kontaktusra. Tehát a fizuja volt 71 milla bruttó, bár ahány portált néztem mind mást írt, ebből lemondott 35,5 milláról/év, majd a maradék 35,5-öt 5 év alatt kapta volna meg. Ami 14;2 milla/év a két éves kontaktus alapján. Nekem ez nagyon komoly engedménynek tűnik., de hozzáteszem, ha igaz, amit laporta mondott és a bérek Leó nélkül is 95%-on vannak, akkor 1 EUR se lehetett volna leigazolni. Lehet szidni a kapzsiságát, de ez nem azt mutatja. Meg akart állapodni, még jelentős anyagi veszteség árán is. Az meg nonszensz, hogy ingyen focizzon. A nagy ikonok se, akiket itt most példaként hoznak fel, azok sem fociztak ingyen, de még csak 50%-ért sem.
Egy biztos, nagyon sajnálom, hogy elmegy és hogy így kellett távoznia, nem ezt érdemelte! Bárhova megy szurkolok neki, de a Barca nélküle is létezett, létezik és létezni fog. :wink:

Ja, ha valaki kötözködne a bér miatt tegye meg :D de a lényeg az arányok. Mind1 mennyit keresett azt felezte volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.08. 19:48:39

enzonavas írta:
2021.08.08. 19:31:21
Remélem, a rugalmatlan csapattársak megkapják a maguk "fizetségét" a szurkolóktól... Ők is sokat köszönhetnek Messinek, de nem akarták a saját kárukra helyzetbe hozni a klubbot. Amikor majd ők mennek el, nem lesz ilyen búcsú. Ök már nem érdemlik meg...
Umtitit meg a haverjait biztos marhara erdekli majd ha kifutyulik oket. Eddig is sza*tak a klubra nagy ivben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 19:34:12

amúgy most függetlenül attól, ami történt ma, remélem odapirít nekik a klub végre, B-be száműzetés, padoztatás, lelátóztatás, bármi. Messi nélkül azért igencsak meggyengült az ő helyzetük is. viszont ha éreznék a kést a torkukon kicsit, akkor még belőlük is ki lehetne többet hozni (cserék szintjén), ha már levakarhatatlanok
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2021.08.08. 19:31:21

Remélem, a rugalmatlan csapattársak megkapják a maguk "fizetségét" a szurkolóktól... Ők is sokat köszönhetnek Messinek, de nem akarták a saját kárukra helyzetbe hozni a klubbot. Amikor majd ők mennek el, nem lesz ilyen búcsú. Ök már nem érdemlik meg...
blade59
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.01.26. 10:37:22

2021.08.08. 19:10:34

Persze akadt volna más megoldás is, de néhány játékos, akitől a Barcelona meg akart szabadulni, nem gondolkodott a távozásban. Így aztán többek között maradt Miralem Pjanic, Philippe Coutinho és Samuel Umtiti, de a klub néhány klasszisával (Gerard Piqué, Sergio Busquets, Jordi Alba, Sergi Roberto) sem sikerült megegyezni a bérek csökkentéséről.

Az általuk felszabaduló bérkeret javított volna Messi helyzetén. Így viszont a Barcelona nem engedheti meg magának, hogy megtartsa. A klub kiadásai több mint 600 millió eurót tettek ki a koronavírus-járvány előtt, ez az előző szezonban 347 millió euróra csökkent, és várhatóan még tovább apad a nyáron.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2021.08.08. 18:37:35

Szerintem nagyon jól teszi, hogy elmegy, bármi is legyen az oka. A világ legjobb játékosaként megérdemel még pár címet, ebben a bohóc társulatban erre semmi esélye nem lenne. Azon csodálkozom, hogy eddig várt, miközben 6 éve égünk Európában. Sok sikert neki, bárhova is igazol. Itt marad a Robi, piké, langlé, buszkecc keménymag akiket lehet nézni. Már alig várom.
vatage
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.01. 13:30:14

2021.08.08. 18:21:42

Messi az Messi! Bármit is tesz az elkövetkező időszakban. A Barcelona FC, Katalónia, Spanyolország, Európa, az Egész Világ focihoz értő, vagy nézni szerető közönség kalapot emelhet előtte. Igen nem tudta volna egyedül végrehajtani a csodákat. Kellett Xavi, Iniesta, Puyol, Alves, Mascerano stb. (teljesség igénye nélküli felsorolás), akik akkor csapatként tudtak működi.

Igen, Messivel is hanyatlott a csapat. De miért is?
- rossz igazolások (edzőket is beleértve)
- valamiért elfelejtett futni a csapat (állófoci)
- fásult belefáradt, fejben nem a pályán lévő játékosok (mentális leépülés)
- vissza kellet volna hozni a régi nagyokat pl. Puyolt, ki az edző stábban hitet és szívet adhatott volna a csapatnak
- minden Messire épült, Iniesta távozása után azonnal el kellet volna kezdeni (Messi segítségével) kinevelni az új generációt

Köszönöm Messinek az elmúlt éveket! Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Ez a búcsú 2-3 évvel később is megtörtént volna. De így ez nagyon fájó!!!! Bárhol is folytatja, mi Barca drukkerek figyelni fogjuk (még ha nem is vagyunk PSG hívek).

Barcelona az Barcelona! Az élet megy tovább. Biztos, hogy következik egy pár szűk esztendő. Bár Depay....?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 17:28:36

Normandia írta:
2021.08.08. 16:51:56
Még is mit vártál? Álljon be szerzetesnek?
A színjátékot minősítettem.
A szerzetesnek állás és a színjáték között kellően széles a skála, amiből lehet választani.... :mrgreen:
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 17:15:50

Egyetértek az előttem szólóval.
Előbb utóbb a Liga is meg fog szólalni az ügyben .
Nem lennék meglepve , ha kiderülne hogy velük ugyan nem egyezett meg a klub részéről senki semmiben!
Komolyan gondolhatja bárki is hogy egy előre letárgyalt egyezséget később a Liga visszavon?
Azért ez nem egy Ludas Matyi vicc társulat !
Közös nyaralás Ibizán , posztok stb. Párizs már fényben úszik , csupa véletlen ugye?
Nem mondtam olyasmit hogy Leó becstelen volna .
De ha mindez így alakul napokon belül , akkor van mit szégyellnie az biztos a világ legjobb játékosaként !
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.08. 17:08:25

Ezt a szerződést, amit alá akar írni hétfőn Messi, biztos nem lehetett összehozni 3 nap alatt.
Ezen a ponton lett biztos, Messi és Laporta lezongorázta már sokkal előbb a váltást.
A kérdés, miért vártak vele eddig.
És itt mi szurkolók már csak tippelhetünk. Majd évek múlva tudjuk meg mi is történt pontosan.
Az én tippem:
1. Messi kérte, amit lehet próbáljanak meg, addig ne jelentsenek ki semmit ( miközben a papa már letárgyalta a lehetséges váltást a PSG- vel)
2. Laporta kérte, ne jelentsék be augusztus előtt semmiképp. Naívan azt gondolta valahogy talál pénzt rá. Megbeszéltek egy határidőt ameddig várnak a bejelentéssel. Addig Messi papa... ld. 1-es pont.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 16:54:47

drobika írta:
2021.08.08. 16:46:31
Lehet , hogy szánalmas dolog ma becsületesnek lenni és esetleg megemlíteni hogy nem okvetlen kell elfelejteni ki kit kapott és ért el a klubtól .
De a lényeg a lényeg ! Megalllapdtak Laportával a Liga pedig nemet mondott miután az elnök biztosított mindenkit hogy Messivel minden rendben ?
Akkor ki hazudik ? Mert valaki biztosan !
Ennek semmi köze a becsülethez. Ettől nem becstelen Leó.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 16:51:56

Peter írta:
2021.08.08. 15:55:41
Tényleg szeretem Messit, de a nemzeti sport szerint este már Párizsban lesz.
Szép kis színjáték volt, adtak a trutyinak még egy utolsó pofont, hadd fröcsögjön.
Még is mit vártál? Álljon be szerzetesnek? Ez nem ma indult el, hanem mikor a faterral aláírás nélkül távoztak Barcelónából. Nyilván rárepültek a gazdag klubbok. Ney és Dimaria sokat tehetett hozzá, hogy Leó a “megfelelőt “ válassza.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 16:46:31

Normandia írta:
2021.08.08. 16:37:05
drobika írta:
2021.08.08. 13:45:10
Naiv dolog azt kérdezni , hogy csak a pénz számít ?
Persze sejtem sokak válaszát.
Azért ne feledjétek el, hogy annyi pénze , ingatlana , ingósága van, amit sosem tud nem hogy elkölteni , de még élvezni sem mert több generáció sem tudná felélni. Számít az újabb tíz millió ilyen esetben ?
Van az egész világ olyan rohadt erkölcstelen lenne , hogy elfeledünk mindent?
Messi mindent a saját egészségét is ennek a klubnak köszönheti . A minimum az lenne hogy mindegy fizetésért is marad és részt vállal egy új csapat építésében . Erre kérték fel , erre számítottak , ezért jött ide a haverja
Mindent megnyert klubszinten amit lehet , most neki kellett volna elkezdeni törleszteni és úgy visszavonulni mint azt Totti tette pl.
Megértem hogy kellenek a kupák és van benne motiváció , ez visz előre egy játékost , de valahol fel kell állítani egy erkölcsi sorrendet is.
Sajnálom hogy ő Ilyen sorrendet állít fel.
Már ha igaz hogy a pénz és a személyes siker számit csak.
Azért tanulságos olvasgatni ezt a topickot, meg egyben szánalmas is. Tehát itt sokan úgy gondolják, hogy ingyen is focizhatna Leo, mert hogy mennyi mindent kapott ettől a klubtól stb. Olybá tűnik, hogy kevesen értették meg, amit Laporta és Leo nyilatkozott. Ugye 50%-os fizetéscsökkentésről van szó, amit 5 év alatt fizettek volna ki egy két éves kontaktusra. Tehát a fizuja volt 71 milla bruttó, bár ahány portált néztem mind mást írt, ebből lemondott 35,5 milláról/év, majd a maradék 35,5-öt 5 év alatt kapta volna meg. Ami 14;2 milla/év a két éves kontaktus alapján. Nekem ez nagyon komoly engedménynek tűnik., de hozzáteszem, ha igaz, amit laporta mondott és a bérek Leó nélkül is 95%-on vannak, akkor 1 EUR se lehetett volna leigazolni. Lehet szidni a kapzsiságát, de ez nem azt mutatja. Meg akart állapodni, még jelentős anyagi veszteség árán is. Az meg nonszensz, hogy ingyen focizzon. A nagy ikonok se, akiket itt most példaként hoznak fel, azok sem fociztak ingyen, de még csak 50%-ért sem.
Egy biztos, nagyon sajnálom, hogy elmegy és hogy így kellett távoznia, nem ezt érdemelte! Bárhova megy szurkolok neki, de a Barca nélküle is létezett, létezik és létezni fog. :wink:

Ja, ha valaki kötözködne a bér miatt tegye meg :D de a lényeg az arányok. Mind1 mennyit keresett azt felezte volna.
Lehet , hogy szánalmas dolog ma becsületesnek lenni és esetleg megemlíteni hogy nem okvetlen kell elfelejteni ki kit kapott és ért el a klubtól .
De a lényeg a lényeg ! Megalllapdtak Laportával a Liga pedig nemet mondott miután az elnök biztosított mindenkit hogy Messivel minden rendben ?
Akkor ki hazudik ? Mert valaki biztosan !
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 16:46:07

Normandia írta:
2021.08.08. 16:37:05
Mára már elég nyilvánvaló lett - utólag összerakva sok apró mozaikot a múltból, Leo viselkedést, arcot, tekintetet, Ney, Di Maria feleség posztja - ez a kérdés régen el lett döntve.
Hogy a fizu miatt vagy sem, azt sosem fogjuk megtudni.
A bejelentés mikéntjén viszont valószinűleg igen sokat sáfárkodtak Laportával.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 16:37:05

drobika írta:
2021.08.08. 13:45:10
Naiv dolog azt kérdezni , hogy csak a pénz számít ?
Persze sejtem sokak válaszát.
Azért ne feledjétek el, hogy annyi pénze , ingatlana , ingósága van, amit sosem tud nem hogy elkölteni , de még élvezni sem mert több generáció sem tudná felélni. Számít az újabb tíz millió ilyen esetben ?
Van az egész világ olyan rohadt erkölcstelen lenne , hogy elfeledünk mindent?
Messi mindent a saját egészségét is ennek a klubnak köszönheti . A minimum az lenne hogy mindegy fizetésért is marad és részt vállal egy új csapat építésében . Erre kérték fel , erre számítottak , ezért jött ide a haverja
Mindent megnyert klubszinten amit lehet , most neki kellett volna elkezdeni törleszteni és úgy visszavonulni mint azt Totti tette pl.
Megértem hogy kellenek a kupák és van benne motiváció , ez visz előre egy játékost , de valahol fel kell állítani egy erkölcsi sorrendet is.
Sajnálom hogy ő Ilyen sorrendet állít fel.
Már ha igaz hogy a pénz és a személyes siker számit csak.
Azért tanulságos olvasgatni ezt a topickot, meg egyben szánalmas is. Tehát itt sokan úgy gondolják, hogy ingyen is focizhatna Leo, mert hogy mennyi mindent kapott ettől a klubtól stb. Olybá tűnik, hogy kevesen értették meg, amit Laporta és Leo nyilatkozott. Ugye 50%-os fizetéscsökkentésről van szó, amit 5 év alatt fizettek volna ki egy két éves kontaktusra. Tehát a fizuja volt 71 milla bruttó, bár ahány portált néztem mind mást írt, ebből lemondott 35,5 milláról/év, majd a maradék 35,5-öt 5 év alatt kapta volna meg. Ami 14;2 milla/év a két éves kontaktus alapján. Nekem ez nagyon komoly engedménynek tűnik., de hozzáteszem, ha igaz, amit laporta mondott és a bérek Leó nélkül is 95%-on vannak, akkor 1 EUR se lehetett volna leigazolni. Lehet szidni a kapzsiságát, de ez nem azt mutatja. Meg akart állapodni, még jelentős anyagi veszteség árán is. Az meg nonszensz, hogy ingyen focizzon. A nagy ikonok se, akiket itt most példaként hoznak fel, azok sem fociztak ingyen, de még csak 50%-ért sem.
Egy biztos, nagyon sajnálom, hogy elmegy és hogy így kellett távoznia, nem ezt érdemelte! Bárhova megy szurkolok neki, de a Barca nélküle is létezett, létezik és létezni fog. :wink:

Ja, ha valaki kötözködne a bér miatt tegye meg :D de a lényeg az arányok. Mind1 mennyit keresett azt felezte volna.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 16:35:20

Belecsip
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.08.08. 16:19:41

2021.08.08. 16:28:45

Ha idáig nem "szedte" meg magát Messi, akkor már örökre szegény marad...
Válasz küldése