Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.14. 19:28:52

A bajnokságban 23 gólos. Forlan megelőzte. Nekem a gólpassza is nagyon tetszett. Nem akármilyen labda volt. A MECCS EMBERE: LIONEL MESSI.

Remélem, megkapja az aranylabdát. Rengeteget dolgozik, megérdemli.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2009.05.14. 19:24:41

dr. Mezey írta: Ja a kupa mellett megvan a BL gólkirályság is hacsak C.R. vagy Rooney nem lő 5 gólt ellenünk.
Az szinte biztos...
"And my heart will leave you never."
dr. Mezey
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2007.12.23. 14:50:33
Tartózkodási hely: Moszkva

2009.05.14. 18:57:12

vkinga írta: A kupában ő rúgta a legtöbb gólt, és a BL-ben is.
Ja a kupa mellett megvan a BL gólkirályság is hacsak C.R. vagy Rooney nem lő 5 gólt ellenünk.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.14. 18:54:20

Fecooo írta:Meglőtte 37. gólját, gólkirály lett a kupában 6 góllal! 8 gólos a BL-ben, ha nem történik baj, akkor ott is gólkirály lesz, és nincs semmi, ami megmenthetné az idei aranylabdától! és ezt tartom akkor is, ha elbukjuk a döntőt Rómában, mert MESSZE-MESSZE felülmúlt mindenkit ebben az idényben! GRATULÁLOK KICSI BOLHA! =D> =D> =D>
SIMPLY THE BEST!
Azért arra nem vennék mérget,hogy ha elbukjuk a BL-t is ő lesz az aranylabdás.... De erre gondolni sem merek!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
socio66

2009.05.14. 18:48:17

kanty írta:Nálam Messi volt a mecs embere :D sokat volt játékba, bejöttek a cselek, golt rugott, szóval ismét megmutatta, h miért is ő a legjobb :)
Az első halfban harmatgyenge volt,olyan,mint akinek nincs kedve játszani. A szünet után aztán felébredt(vagy felébresztették) és gyakorlatilag eldöntötte a meccset..ezért ő a legjobb..
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2009.05.14. 18:44:46

Nálam Messi volt a mecs embere :D sokat volt játékba, bejöttek a cselek, golt rugott, szóval ismét megmutatta, h miért is ő a legjobb :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.14. 12:10:10

Messi tegnap sokat vállalt, és nagyon jól játszott. Titkon reménykedtem, hogy összeszedi magát. Milyen gólpasszt adott Bojannak. Ahogy Gardiola mondta, az ilyen meccsek pont neki valók. Iniesta nélkül nyertek.
Kár, hogy a másik helyzetet fölé rúgta. A kupában ő rúgta a legtöbb gólt, és a BL-ben is.

Szeretnék feltenni pár videót a chelsea ellene meccsről, mert Messi jobb oldalon, amit művelt, az nem volt semmi. pl: 1. félidő 39. perc.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.14. 11:48:36

Lionel85 írta:Eszerint a statisztika szerint matematikailag csak Henry foghatja be Messit, de ő is csak akkor ha mesterhármast vág a MU-nak, amit kétlek :wink: Szóval kijelenthető az is, hogy a kupa után a BL-ben is ő a gólkirály!
Hát én akkor örülnék, ha Henry befogná :lol: De Messi is kikerekithetné gólja számát :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2009.05.14. 11:35:34

Eszerint a statisztika szerint matematikailag csak Henry foghatja be Messit, de ő is csak akkor ha mesterhármast vág a MU-nak, amit kétlek :wink: Szóval kijelenthető az is, hogy a kupa után a BL-ben is ő a gólkirály!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.05.14. 00:05:14

Meglőtte 37. gólját, gólkirály lett a kupában 6 góllal! 8 gólos a BL-ben, ha nem történik baj, akkor ott is gólkirály lesz, és nincs semmi, ami megmenthetné az idei aranylabdától! és ezt tartom akkor is, ha elbukjuk a döntőt Rómában, mert MESSZE-MESSZE felülmúlt mindenkit ebben az idényben! GRATULÁLOK KICSI BOLHA! =D> =D> =D>
SIMPLY THE BEST!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.12. 02:21:44

A két játékost nem lehet összehasonlítani. A stílusuk ég és föld. Ráadásul CR azért is kap olyan nyílvánosságot mert a csapatában nyíltan őt állítják a legjobbnak, rá épíítenek, Messi csapatjátékos, hiába cselez sokat.
Mikor láttátok Ronaldot olyan gólpasszokat adni mint Messi? Az meg hogy szinte szabályosan keresi a faultokat a másik dolog. Messi hányszor feldobhatná magát mikor 3 embert bolondít egyszerre. A mentalitásról meg ne is beszéljünk. Gondolom látta mindenki Ronaldo hisztijét a hétvégén egy csere miatt. Ha pedig nem megy a játék, vagy egy kicsit faragják csak sír és elmegy a kedve a játéktól és annyi. Arról meg nem is beszélve, hogy Messi mennyivel fiatalabb.
Én semmiképp sem szeretném a Barcában látni, egy az egyben megbontaná a csapategységet, nem tudja magát alárendelni a csapatnak, pedig az mutatja meg igazán egy játékos klasszisát.
Ne értsen senki félre, elismerem Ronaldo tehetségét és játéktudását, nagyon tud bánni a labdával, azonban nem helyezném Messi fölé, az meg hogy újra aranylabdát adjanak neki a legnagyobb hiba lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
M.I.P.A.X.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009.05.10. 19:24:59

2009.05.10. 20:28:04

Messinek jót tenne egy gól a BL döntő előtt
A felhasználónevem kezdő betűi embereket takar: Messi, Iniesta, Puyol, Alves és Xavi +HENRY fan vagyok :)
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.08. 11:46:34

Ilúvatar írta:
LG írta: :lol: Elhiszem, h szereted Messit, de hogy ez lenne a szezon legnagyobb gólja, az vicc.
a vicc az hogy félreértetted... lol... én csak a Messi szezonjáról beszélek, Messi összes lövései közül. tehát, nem az összes játékosról :)
Akkor ugy kellett volna, h ez volt Messi távoli gólja...nem mintha olyan túl sok másik is lenne neki. 16-on belülről azért lőtt szebb gólokat, cselsorozatok, szép kényszeritők után.
Mihu :arrow: Ezen nincs mit vitatkozni, ez igy van. Én imádom a csapat játékát, de ha belekerülnének a fegyvertárba a távoli lövések, nem lenne egy kicsit sem rosszabb, sőt még szinesebb és változatosabb lenne.
Ronaldo távoli lövései vs. Messi távoli lövései :arrow: én is utálom a portugált, Messit meg birom, de el kell ismerni, ebben sokkal jobb a cé. Az Arsenal elleni szabadrúgásgólja csodaszép volt. Kell is rá figyelni a döntőn, nem nagyon szabadna engedni kapura lőni, ill. nem nagyon szabálytalankodni olyan helyen, ahonnan jó pozicióból rúghatna szabit.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.05.07. 23:39:03

Kezdődik ott a történet hogy a Barca és a Manchester játékfilozófiája eléggé eltér egymástól. A Manchester tudatosan épít a rendkívül jó rúgótechnikával megáldott játékosaira az átlövésekkel. Elég csak Rooney-ra, Ronaldo-ra, Giggs-re, Scholes-ra meg Carrick-re gondolni. Mindannyian akasztottak már elég szép dugókat a portások hálójába. Azért kíváncsi lennék hogy egy szezon után ha megnézzük az összes élcsapat statisztikájának azon részét, ami a 16-oson kívüli, lehetőleg 16-30 méter közti lövések számát illeti, akkor a Barca hol állna az európai rangsorban. Szerintem valahol az utolsók közt. Sőt megkockáztatom hogy az élcsapatok közül mi rúgjuk a legkevesebbet kapura távolról. Igazából idén ez nem dühített annyira, mert mindenkit lemostunk a rövidpasszos játékunkkal, és be tudtuk vinni a 16-oson belülre a lasztit. De voltak olyan meccsek, amikor 10 emberrel védekezett az ellenfél. Ilyenkor ha egy félidőn, vagy 60 percen keresztül nem tudjuk átvinni a 10-es falon a labdát, akkor könyörgöm....miért nem lehet próbálkozni átlövésekkel? Eto'o, Henry, Iniesta, Xavi, Messi, Touréról és Keita-ról nem is beszélve...mindannyian nagyon jó rúgótechnikával rendelkeznek, mégsem rúgják rá. De ez már nagyon régóta így van. Már több éve nem rúgunk kapura távolról, és szerintem ez egy elég nagy hiányosság a játékunkban. Ha nem tudjuk bepasszolni a labdát a 16-oson belülre, akkor miért nem rúgjuk át a védőfalon? Nem igaz hogy ezek a játékosok nem bíznak magukban...kizárt. Xavi a Zaragoza ellen 2004-2005-ben...Touré a Bayernnek a Gamperen, Keita a Real-nak még Sevilla mezben, Eto'o-nál most konkrét ellenfelet nem tudok említeni, de emlékszem egy nagy góljára, Messi ugye Osasuna....és egyszerűen mégsem rúgunk kapura. Az ilyen meccseken mint a tegnapi, nagyon de nagyon belém tudják hozni az ideget a srácok. Mondjatok egy példát olyan esetre, mint amiből tegnap gólt kaptunk....mikor rúgunk el egy lecsorgó labdát kapásból, 20-25 méterre a kaputól. Semikor. Inkáb megpróbáljuk levenni és kezdeni vele valamit, még akkor is ha ez előtte 80 percig nem sikerült.


De ez már óriási off úgyhogy be is fejezem. Hátha még belefér az aktuális témába... :oops:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.05.07. 23:00:43

LG írta: :lol: Elhiszem, h szereted Messit, de hogy ez lenne a szezon legnagyobb gólja, az vicc.
a vicc az hogy félreértetted... lol... én csak a Messi szezonjáról beszélek, Messi összes lövései közül. tehát, nem az összes játékosról :)
KépKép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.05.07. 21:19:30

Távoli lövésekkel kapcsolatban, nem értek egyet torrentkillerrel...

lőtt nagy gólt Messi is, az biztos, de azért e tekintetben CR előtte van, bár nem bánom, ha a többiben meg Messi veri,úgy ahogy idén.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.07. 21:04:15

Ott lőtte a szezon legnagyobb gólját,
:lol: Elhiszem, h szereted Messit, de hogy ez lenne a szezon legnagyobb gólja, az vicc.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.05.07. 20:23:15

torrentkiller írta: Távoli lövések: Hány és hány olyan gólt lőtt már amikor elindult az oldalvonal mellett, és a 16oson kívülről elereszti és bemegy? Ha akarod keresek példát neked Youtube-n. Igaz C is tud hatalmas gólokat lőni, (pl: Porto ellen) de ebben nem érzem jobbnak ronikát.
amikor a távoli lövés feliratot olvastam, kapásból OSASUNA elleni meccs ugrott be... Ott lőtte a szezon legnagyobb gólját, s egyben a legerősebb lövéssel. Íme:

http://www.youtube.com/watch?v=SCN6QBXNrfk

Milyen mááár :shock: :shock: :shock:


Ez meg vmi qrvajó kép Messiről:
http://img192.imagevenue.com/img.php?im ... _705lo.jpg#
KépKép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.07. 18:50:39

Ez nem az FM, h lepontozzuk a játékosokat, h fejjáték ennyi pont, gyorsaság ennyi, stb. aztán abból kijön, h milyen jó a játékos.
Messinek van egy csomó hiányossága, ettől függetlenül lazán a világ legjobbja. Ronaldonak meg lehetne számolni, h idén hány jó meccse volt, sztem 10 fölé nem nagyon mennénk. Tavaly nagyot játszott, ez igaz, de ha Messi nem sérült igy is lehetett volna esélye ellene.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.05.07. 17:34:09

barca1615 írta:torrentkiller

Racing santander ellen volt:)
Köszi :!: Most így hirtelen nem jutott eszembe :wink:
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
barca1615
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.12.22. 07:50:05

2009.05.07. 17:32:16

torrentkiller

Racing santander ellen volt:)
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2009.05.07. 17:26:18

sasi1 írta: Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Nah akk sorban:
Jobb láb:
Most így nem ugrik be hogy melyik csapat ellen volt hogy 1-0ás hátrányban voltunk bejött Leo, és 2 gyönyörű gól lőtt jobbal a meccs végén és azza nyertünk. És ez csak 1 példa volt.
Fejjáték: Alig van 170 centi az egész ember, soha életében nem volt rákényszerülve hogy gólokat fejeljen. Ezzel együtt aláírom hogy C ebben jobb.
Távoli lövések: Hány és hány olyan gólt lőtt már amikor elindult az oldalvonal mellett, és a 16oson kívülről elereszti és bemegy? Ha akarod keresek példát neked Youtube-n. Igaz C is tud hatalmas gólokat lőni, (pl: Porto ellen) de ebben nem érzem jobbnak ronikát.
vezéregyéniség: Tavaly amikor az egész csapat egy rakat [auto_cenzúra] volt a hátán vitte a csapatot, zsákszámra rugdosta a gólokat amikor nem volt sérült. Gondoljunk csak a MU elleni meccsre, úgy kavarta a védőket ahogy csak akarta. Idén mindenki jobb, csapatként jobban játszunk, itt van pl Ini, Xavi, Titi és nem kell annyira kiemelkedőt nyújtani mint tavaly.

Igaz tegnap nem villogott, de szerintem attól félt hogy összetörik (Ininek is majd' eltörték a lábát egy belépőnél). De meglátjátok a döntőben Ha a MU is akar játszani akkor sokkal jobb lesz.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2009.05.07. 17:20:36

Az én meglátásom szerint, ha a Chelsea be áll 10 emberrel védekezni bármelyik csapat ellen, akkor annak a csapatnak meg van ölve a támadójátéka. Nem hiszem hogy a Manchesternek több helyzete lett volna. Van akkora szakember Hidding, hogy ha tudja a távoli bombákra kell figyelni, akkor arra rendeszkedett volna be. Ronaldot és Messit kár összehasonlítani, mert mindenki megtalálja, hogy miért éppen egyik vagy másik a kedvence. Messire terelve a szót: szerintem kellett neki az a Real elleni meccs, mert végre újra szerzett önbizalmat, mert bár igazán rossz meccse nem volt idén, de az argentín válogatott vereség után valami megváltozott benne. Hiába ő is ember, mégha néha nehéz is elhinni róla.
GO MESSI! GO BARCA!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2009.05.07. 17:11:30

sasi1 írta:Nem szívesen teszem, mert rühellem őt, de el kell ismernem, hogy jelenleg C. Ronaldo jobb játékos mint Messink. Komplettebb, összetettebb.
Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Én MÉG nem adnék neki aranylasztit......
Te vagy a király! :lol:

Ha egy cseppett is gondolkodnál, nem írnál ilyen butaságot.Már bocsi...
Fejjáték, már bocsi de sz****ok a Messi fejjátékára.Egy 170es ember minek fejlődjön fejjátékben, sosem a fejelésekről szólt a Barcelona játéka és ne szóljon.(az Anglia, ahol fejelni kell)
Jobb lába 0.És?Megérezte valaha a Barca, h nem jó Messi jobb lába, volt olyan, h azért nem nyertünk mert nem tudta megcsinálni az uccsó paszt jobbal?Amúgy meg lőtt nem kis gólt idén jobbal.....

Nem nő a csapat felé?Hála a jó istennek, h nem nő a csapat felé.Miért lenne, az jó, mint anno, h nah hol van, hol van Dinho passzoljunk neki és majd megindul.Olyan jó volt azt látni, h Dinho a csapat fölé nőtt és kritikus helyzetben neki kellett megoldani a dolgokat?

Az El Classico meg mindent elmondott Messiről és az emberi mivoltáról....
És persze nem adnál neki aranylabdát.Végülis idén minden csúcsot megdöntött a Barcával, Puskásék gólrekordját,6 gól madridban, 10 meccsen jó indulattal 2őn megtudják fogni, 23 gólos a bajnokság, végülis sztem nagyon kevés ember adná neki, megértelek.

Csak onnan tudok spekulálni, h Barcás vagy, h azt írtad, h Messink.Vagy csak elírás volt?
Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.05.07. 16:59:06

Messinek még sokat kell fejlődnie, de erre minden lehetősége megvan, 21 éves, élete első szezonja amikor nem hagyja ki a felét sérülés miatt.

A cselzi ellen nem volt jó, de ez ellen a cselzi ellen Ronaldo amiatt lehetett volna jobb hogy jobban fejel és lő távolról, de valószínűleg ő már a 20. percben könnyes szemmel játszott volna a rúgások miatt. De ha van kis terület is Messi hatékonyabb, mert gyorsabban játszik, tökéletes passzokra képes.
Messi tegnap távol játszott a kaputól, mert elől nem volt labda és sajnos Eto'onak se lehetett felpasszolni.
De emiatt a két meccs miatt leírni Messit? Butaság. Nagy menetelésen vagyunk túl, ami lehet hogy a lábakban is érződik már. A nagy meccseken való játéka kicsit inkonzisztens, de a legtöbb játékosra ez jellemző, és ő még bőven túlléphet ezen.
A Real elleni mesterhármasára emlékszik még valaki? Pedig az jó Reál volt. A cselzi elleni első meccsen 2006-ban? Ő volt a meccs embere. Tavaly a Mu elleni párharcban többet mutatott mint Ronaldo, de semmivel se kevesebbet az biztos.
És akármennyire is furcsa nekem is, de egy 21 éves játékosról beszélünk (ekkoriban még Ronaldot fütyülték Manchesterben a be nem jövő cselei és önzősége miatt).
Az idei szezonban 36 gólos, jobban játszott az egész szezont figyelembe véve mindenkinél.
Válasz küldése