Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.23. 09:03:16

Csak ezt a nem vezèrt felejtsük már el. Ezt innen a fotelből nyilván el pehet dönteni, meg a nemzeti sportból.

Időnkènt előjön, aztán szajkózzátok egy darabig.
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.03.22. 20:02:24

Nem értem miért íjàtok azt, hogy letett valami az asztalra( oké ez igaz és èn is imádtam a játékát) de azért azt se feledjük, hogy ő is sokat köszönhet a Barcának( nem keveset) szerintem, ha vissza is jön ne akarjon “vezér” lenni, mert nem az és soha nem is volt az! Én már csak csereként fogadnám el vagy rotálva. De ő presztízsből sem vállalná ez utóbbit szerintem! Egy ász nem kérdés, de akkor él igazán ha minden támadás rà épül azért én ezt nem szeretném, mert a csapat az első jàtékos a második! Nekem azaz érzésem, hogy egy évet még maradni fog mindenképp a P$G-nél csak, hogy megmutassa jobban ott is magát.
timur
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.07.17. 11:44:03

2022.03.22. 18:49:34

PorSiempre írta:
2022.03.22. 18:31:42

Illetve, ha jól emlékszem, akkor Messi nélkül hintett a csapat egy laza 4est a matracnak. Vele volt, hogy a fele sem ment.
Tavaly a fórum nagyrészt meg volt őrülve, hogy álló focit játszik a csapat. Most van pörgés, van szép foci és legfontosabb sikeres foci. Erre majdmindenki várja vissza Messi-t, akire a múlt évek totyogós focija volt építve.
Azért azt ne feledd, egy korszakos zseniről beszélsz aki nem keveset tett a Barcáért!
A sportszakmai ok amiért visszahozhatnák, maradjon pályafutása után is a mi kötelékünkben, nem mellesleg, Xavi tutira megtalálná a helyét és tud Ő még úgy pörögni ami neked is tetszene.

Amúgy az is egy érthetó vonal amit Te képviselsz csak a hogyan nem mindegy.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.03.22. 18:31:42

Értő olvasás technikáját vesd be kérlek, mielőtt háborogsz! Messideco másnak címezte. Alcantara

Milyen személyeskedésért is figyelmeztettél ?
Mert valahogy nem látom azt, hogy bármilyen formában is beszóltam volna valakinek is.

Vagy az a gond, hogy Messi-t sétálónak hívtam? Oh jajj ...


Illetve, ha jól emlékszem, akkor Messi nélkül hintett a csapat egy laza 4est a matracnak. Vele volt, hogy a fele sem ment.
Tavaly a fórum nagyrészt meg volt őrülve, hogy álló focit játszik a csapat. Most van pörgés, van szép foci és legfontosabb sikeres foci. Erre majdmindenki várja vissza Messi-t, akire a múlt évek totyogós focija volt építve.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2022.03.22. 15:36:53

PorSiempre írta:
2022.03.22. 08:07:40
csababarca írta:
2022.03.22. 07:08:00
PorSiempre írta:
2022.03.22. 02:23:24

Ha kikaptunk volna is ugyanez lenne a véleményem. Értem én ha te szeretsz nosztalgiázni. Ami szép és jó, csak élsportban nem jó irány.
Le is írtam, hogy miért nem kell Messi már.
Xavi egy pörgős focit kér, komoly , agyig feltolt letamadassal. Szerinted ebbe belefér Messi sétalgatasa ? Szerintem nem.
Áthoztam ide.
Én egy szóval nem írtam hogy visszahoznám, sőt amikor felmerült egy-két hete az opció én is azt írtam hogy nem kell.
De minek rugdosni, nem itt van, a psg meg egy csürhe, ott mindenki lötyög.

Egy dolog van, ami miatt nem élném meg tragédiaként ha esetleg visszajönne (továbbra sem akarom), az Xavi.
Piqué is összeszedte magát nála, Busquets is, Dembelé is.
Szóval ez adna reményt, hogy esetlegesen Messire is jó hatással lenne.
Nem tudom, hogy hol rúgtam bele? Egy szóval nem írtam, hogy nem ismerem el azt amit itt letett. De tény az maradjon tény. Ő már nem fog itt pörögni. 34 éves, mindent megnyert, az utóbbi években egyre több időt sétálgatott ami jelenleg nagyon nem fér bele Xavi focijába.
Busquets pozíciója teljesen más, mi azt tudjuk mindannyian, hogy neki nem az erő és a rohanás a dolga. Ésszel és a rutinnal hozza a posztját. Ő megteheti mert azon a poszton nem várják tőle a box2box focit. Ellenben nézd meg a mostani szélsőinket. Adama, Dembi, Ferran mind mind visszajárnak a saját tizenhatos elé és mindezt sokszor sprintben. Egy 24 éves Messi-t szívesen látnék viszont. Ellenben a 34 évessel. Egyszerűen nincs olyan sportszakmai ok amiért érdemes lenne visszahozni.
Jah, hogy valamikor a világ legjobbja volt !? Ez tény, csak ez nem politika... Itt a múltból nehéz megélni.
Fáj vagy sem el kell engedni őt.
Van egy jól működő csapatjáték, szerintem nem kellene felrúgni.
Egy másik kérdés, hogy vajh mekkora berfeszultseg keletkezne, hogy borulna a csapaton belüli hierarchia?

Ismétlem nem a múltbeli kb 20 éves karrierjével van gondom, mert alll time Top 5 az ember. De ne akarjunk egy nosztalgia vonatot elindítani.
Busquets Koeman alatt sem volt annyira rossz, bár ennyire jó sem. Pique az utóbbi években elég sokszor megmutatta, hogy tud ő még, csak kell egy jó csapat szintű védekezés.
Illetve emlékezzünk vissza mennyire Messi orientált volt a focink, most viszont csapatunk van.
Messi sétálva hozta abban a Barcában a meccseket Koemannak. Nem azzal volt a baj hogy sétált. Az lett volna a gond, ha rohangál, mint pók a falon. Szerintem van annyira intelligens, hogy tudja, mit kellene csinálnia.
Lehet nem arra lenne jó, hogy 90 percet pörögjön, de betömörülő kiscsapatok ellen (atma, inter) sokat érne a kreativitása.

Szerintem ha vissza is jönne, messze nem vagyonokért. Neki az örömfoci hiányzik, aközösség, amit itt megkapna. Én örülnék neki.

Igen, sokat keresett itt, de ez inkább az ügynöke és Barto közös sara, ő nem igazán avatkozott ebbe bele. Ettől még persze jól kihasználta az adódó lehetőséget.

Figyelmeztettelek már a személyeskedésért, erre fel itt egy idézet-piramis, és egy dupla hozzászólás. Olvasd el a szabályzatot, ha továbbra is a fórumon akarsz maradni. -md
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2022.03.22. 15:30:05

Gaillard írta:
2022.03.22. 12:27:07
A foci érzelmek nélkül 'mit is' ? sem, arra ott van a sakk.
Egyszer már valaki a klónoknak viszont mattot adhatna.
Ugye nem tudsz sakkozni?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.22. 14:11:25

Felesleges is beszélni róla, nyáron a PSG örül ha csak Mbappé távozik(az is milyen érvágás már nekik, megvették brutál összegért és Bl győzelem nélkül távozik ingyen), ha már sikerült olyan húzóneveket összekalapálni mellette mint Neymar és Messi akkor őket eszük ágába sincs elengedni, így nem is téma a visszajövetele.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.03.22. 12:27:07

A foci érzelmek nélkül 'mit is' ? sem, arra ott van a sakk.
Egyszer már valaki a klónoknak viszont mattot adhatna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.22. 08:59:48

Már elengedtük, mert nincs itt ha jól tudom.
Feltételezésekről beszélgetünk.

Egyébként se rajtunk múlik ez a dolog, hanem a klubon.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.22. 08:28:56

PorSiempre írta:
2022.03.22. 08:07:40
Illetve emlékezzünk vissza mennyire Messi orientált volt a focink, most viszont csapatunk van.
emlekezzunk vissza, hogy Messin MINDIG volt legalabb 3 ember

a mostani csapat mit tudna csinalni, ha ALLANDOAN volna +2 szabad jatekosunk?

tuti megvolna a helye a csapatban, most lenne igazabol elemeben a Barcaban, nem amikor mindent egyedul kellett csinalnia

szerintem Xavi jol be tudna illeszteni ot a csapatba
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.03.22. 08:07:40

csababarca írta:
2022.03.22. 07:08:00
PorSiempre írta:
2022.03.22. 02:23:24

Ha kikaptunk volna is ugyanez lenne a véleményem. Értem én ha te szeretsz nosztalgiázni. Ami szép és jó, csak élsportban nem jó irány.
Le is írtam, hogy miért nem kell Messi már.
Xavi egy pörgős focit kér, komoly , agyig feltolt letamadassal. Szerinted ebbe belefér Messi sétalgatasa ? Szerintem nem.
Áthoztam ide.
Én egy szóval nem írtam hogy visszahoznám, sőt amikor felmerült egy-két hete az opció én is azt írtam hogy nem kell.
De minek rugdosni, nem itt van, a psg meg egy csürhe, ott mindenki lötyög.

Egy dolog van, ami miatt nem élném meg tragédiaként ha esetleg visszajönne (továbbra sem akarom), az Xavi.
Piqué is összeszedte magát nála, Busquets is, Dembelé is.
Szóval ez adna reményt, hogy esetlegesen Messire is jó hatással lenne.
Nem tudom, hogy hol rúgtam bele? Egy szóval nem írtam, hogy nem ismerem el azt amit itt letett. De tény az maradjon tény. Ő már nem fog itt pörögni. 34 éves, mindent megnyert, az utóbbi években egyre több időt sétálgatott ami jelenleg nagyon nem fér bele Xavi focijába.
Busquets pozíciója teljesen más, mi azt tudjuk mindannyian, hogy neki nem az erő és a rohanás a dolga. Ésszel és a rutinnal hozza a posztját. Ő megteheti mert azon a poszton nem várják tőle a box2box focit. Ellenben nézd meg a mostani szélsőinket. Adama, Dembi, Ferran mind mind visszajárnak a saját tizenhatos elé és mindezt sokszor sprintben. Egy 24 éves Messi-t szívesen látnék viszont. Ellenben a 34 évessel. Egyszerűen nincs olyan sportszakmai ok amiért érdemes lenne visszahozni.
Jah, hogy valamikor a világ legjobbja volt !? Ez tény, csak ez nem politika... Itt a múltból nehéz megélni.
Fáj vagy sem el kell engedni őt.
Van egy jól működő csapatjáték, szerintem nem kellene felrúgni.
Egy másik kérdés, hogy vajh mekkora berfeszultseg keletkezne, hogy borulna a csapaton belüli hierarchia?

Ismétlem nem a múltbeli kb 20 éves karrierjével van gondom, mert alll time Top 5 az ember. De ne akarjunk egy nosztalgia vonatot elindítani.
Busquets Koeman alatt sem volt annyira rossz, bár ennyire jó sem. Pique az utóbbi években elég sokszor megmutatta, hogy tud ő még, csak kell egy jó csapat szintű védekezés.
Illetve emlékezzünk vissza mennyire Messi orientált volt a focink, most viszont csapatunk van.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.22. 07:08:00

PorSiempre írta:
2022.03.22. 02:23:24

Ha kikaptunk volna is ugyanez lenne a véleményem. Értem én ha te szeretsz nosztalgiázni. Ami szép és jó, csak élsportban nem jó irány.
Le is írtam, hogy miért nem kell Messi már.
Xavi egy pörgős focit kér, komoly , agyig feltolt letamadassal. Szerinted ebbe belefér Messi sétalgatasa ? Szerintem nem.
Áthoztam ide.
Én egy szóval nem írtam hogy visszahoznám, sőt amikor felmerült egy-két hete az opció én is azt írtam hogy nem kell.
De minek rugdosni, nem itt van, a psg meg egy csürhe, ott mindenki lötyög.

Egy dolog van, ami miatt nem élném meg tragédiaként ha esetleg visszajönne (továbbra sem akarom), az Xavi.
Piqué is összeszedte magát nála, Busquets is, Dembelé is.
Szóval ez adna reményt, hogy esetlegesen Messire is jó hatással lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.13. 21:06:25

davi10 írta:
2022.03.13. 20:22:15
Kicsit off, de ezzel azért vitatkoznék. Szerintem az, hogy ez a gagyi MU egyáltalán BL-helyre esélyes, elég nagy mértékben köszönhető CR-nek.
Hála Istennek lejárt már az az idő, amikor minden nap mindenhol őket hasonlították össze, de azért megmutatkoznak a különbségek. Ugye az volt, amivel sok vitát lezártak, hogy Messi az Istenadta tehetség, CR meg a munkamániás vadállat, és ez hosszútávon elő is jött. CR sokkal közelebb van a 10 évvel ezelőtti énjéhez, mint Messi.
Persze, nem egyértelmű a helyzet, de minimum gyanús. A Juve is mélyrepülésbe kezdett, mikor odaérkezett, pedig szórta a gólokat, és akkor is lehetett arról beszélni, hogy nélküle nem lenne csapat, de előtte is megrúgták a gólokat, és mellette egységesebb maradt a csapat. Hiába lett gólkirály rengeteg góllal tavaly, a Juva iszonyat mákkal csípte el a BL-helyet az utolsó fordulóban. Tehát az a sok gól valakitől kerül az ő lábába. Csak ő annyira jó, hogy ha már odakerült, ő be is rúgta őket, mert ebben ő még a legjobb. Kb mint itt Messi, ha idén itt lenne, megint harminc gólos lenne tán, de összességében nem rúgnánk többet, már persze ha van azért minőségi helyettese, ősszel nem volt.
A MU Oléval számomra nagyon szimpatikus csapat lett. Nem edzőzseni, és sose lett volna bajnok a két gigász mellett vele a MU, de összerántotta őket, kisebb csapatok ellen szép focit, a nagyobbak ellen meg eredményes bunkert játszottak, tavaly még ők voltak a City kihívói, stabilan játszottak. Sok gólt rúgtak CR nélkül is, sőt, többet, mint vele. Aztán megjött Ronaldo, és összeomlott az egész. Nem mondom, hogy csak miatta, de kb mint a PSG-nél Pochettino, nem bírt el vele (plusz még egy sztárigazolással Sancho képében). Szerintem ebben most tökugyanaz a két csapat, így is elég jók a maguk szintjén, de 1-2 évvel ezelőtt a két sztár nélkül sokkal jobbak voltak. Nem azért, mert CR gyenge, hanem mert nem bírnak velük. Amúgy a Juvéban meg idén a MU-ban is volt balhéja a lecserélésekor, nem is csak egyszer, ez nekem eléggé indikátor.
De tényleg lehet, hogy amúgy is begyengültek volna, és CR menti őket, de én nem így érzem az elmúlt évek alapján.

A többivel teljesen egyetértek. Láttam valami összeállítást a minap, és CR-ről nem hittem el, hogy még a MU-ban tinédzserként látom, pont ugyanúgy néz ki, mint most. :D Az arcán is látszik, mennyire figyelt magára egész életében, meg még a sebessége is megvan egész korrekt szinten. Nem véletlen, és teljesen megérdemelt, hogy ebben a korban ott tart, ahol, egyénileg még mindig top5 center.

És vissza Messire: ő sem véletlenül kezdett el lefelé menni korán, nem voltak alapozások, és az anyukája Milanesa Napolitana-ját zabálja (ami kvázi az ottani rántotthús), stb.
Kicsit maga a testalkat is hozzájárul talán, meg a hosszabb lábú emberek kevésbé lassulnak kicsit (Ibránál tavaly közel 35-öt is mértek még), de javarészt a két játékos mentalitása miatt alakult így, ami nem kicsit billen Ronaldo felé.

Messinél sajnálom, hogy ez így alakult, de így is rengeteg évig sérülések nélkül votl a topon, szóval
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.03.13. 20:52:03

davi10 írta:
2022.03.13. 20:22:15
Asensi írta:
2022.03.13. 11:51:43
Messit ingyen nem lehetne visszahozni. Xavi biztos tudna olyan játékot felépíteni, amiben Messi jól nézne ki, de nem lehet 12 játékosunk a pályán valakitől elvenné a helyet, akadályozná a csapat felépítését.
Valahol olvastam, hogy nagytakarítast terveznek a PSG-nél, Khelafi, Leonardo távozik, és Messi-től meg Neymar-tól is meg akarnak szabadulni a nyáron. Nagyon remélem, hogy egyiket se akarjuk majd visszahozni.
Én is leírtam sokszor a veleményemet, akkor is, amikor még itt volt. Valami búcsúmeccset megérdemel, ha máshogy nem, úgy, mint Ronaldinho, hogy elhívjuk Gamperre a következő csapatát. De a jelenlegi, címekért versenyző első csapatba nem szeretném már látni.
bence0330 írta:
2022.03.13. 19:40:52
A porbléma az, hogy ő és Ronaldo is rosszabbá tette a csapatait, ahová érkeztek, réadésul Messinél ez most látványosabb, mint CR-nél. És még az is lehet, hogy ezzel valamennyire tisztában vannak, de elviselni és elfogadni nem tudják. Messi sem. CR talán inkább azért, mert bizonyítani akar, Messi meg talán inkább mert nem tud visszalépni, nem is fogadja el a lehetőségét, én legalábbis így látom a személyiségük alapján.
Kicsit off, de ezzel azért vitatkoznék. Szerintem az, hogy ez a gagyi MU egyáltalán BL-helyre esélyes, elég nagy mértékben köszönhető CR-nek.
Hála Istennek lejárt már az az idő, amikor minden nap mindenhol őket hasonlították össze, de azért megmutatkoznak a különbségek. Ugye az volt, amivel sok vitát lezártak, hogy Messi az Istenadta tehetség, CR meg a munkamániás vadállat, és ez hosszútávon elő is jött. CR sokkal közelebb van a 10 évvel ezelőtti énjéhez, mint Messi.
Azért van közelebb CR a 10 évvel ezelőtti szintjéhez , mert ő akkor is ezt tudta kb. , hogy a kapu előtt életveszély. Ezért jó pl Lewa is mindig, hiába idős, meg Ibra , de még egy Giroud is hasznos tud lenni egy olasz bajnoki címre törő csapatban..
Messi-nek sokkal nagyobb hatása volt az egész csapata játékra, nem csak a góljai, mint CR-nek, hanem mar a középpályás játékban és labdakihozatalban is a legkomolyabb szintet képviselte, plusz azok az labdák keresztbe Albának vagy anno a Real elleni 5-1en a két Villának adott gólpassz, amiket még egy Pirlo v Xavi is megirigyelne, ebben CR sosem közelítette meg, meg a kis területen való kényszerítőzései Alvessel, a szóló góljai stb stb.
Egy valamiben volt jobb CR mindig és az a felépítése és atletikussága.Várható volt , hogy Messi sokkal előbb be fog lassulni és ez a mai fociban már nem fér bele elit szinten(Lásd Alves is).
Ettől függetlenül CR sem véletlenül nem kezdő sokszor még ebben a rém gyenge MU-ban sem , mert védekezni neki sincs már kedve , összjátékban sosem volt jó , vele is voltak olyan meccsek ahol semmit nem tudott mutatni az MU, sztem nagyon hülye volt , hogy nem a City-be igazolt, ott tényleg csak egy igazi 9-es hiányzik, bár kérdés , hogy az ottani letámadást bírná-e még.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.13. 20:22:15

Asensi írta:
2022.03.13. 11:51:43
Messit ingyen nem lehetne visszahozni. Xavi biztos tudna olyan játékot felépíteni, amiben Messi jól nézne ki, de nem lehet 12 játékosunk a pályán valakitől elvenné a helyet, akadályozná a csapat felépítését.
Valahol olvastam, hogy nagytakarítast terveznek a PSG-nél, Khelafi, Leonardo távozik, és Messi-től meg Neymar-tól is meg akarnak szabadulni a nyáron. Nagyon remélem, hogy egyiket se akarjuk majd visszahozni.
Én is leírtam sokszor a veleményemet, akkor is, amikor még itt volt. Valami búcsúmeccset megérdemel, ha máshogy nem, úgy, mint Ronaldinho, hogy elhívjuk Gamperre a következő csapatát. De a jelenlegi, címekért versenyző első csapatba nem szeretném már látni.
bence0330 írta:
2022.03.13. 19:40:52
A porbléma az, hogy ő és Ronaldo is rosszabbá tette a csapatait, ahová érkeztek, réadésul Messinél ez most látványosabb, mint CR-nél. És még az is lehet, hogy ezzel valamennyire tisztában vannak, de elviselni és elfogadni nem tudják. Messi sem. CR talán inkább azért, mert bizonyítani akar, Messi meg talán inkább mert nem tud visszalépni, nem is fogadja el a lehetőségét, én legalábbis így látom a személyiségük alapján.
Kicsit off, de ezzel azért vitatkoznék. Szerintem az, hogy ez a gagyi MU egyáltalán BL-helyre esélyes, elég nagy mértékben köszönhető CR-nek.
Hála Istennek lejárt már az az idő, amikor minden nap mindenhol őket hasonlították össze, de azért megmutatkoznak a különbségek. Ugye az volt, amivel sok vitát lezártak, hogy Messi az Istenadta tehetség, CR meg a munkamániás vadállat, és ez hosszútávon elő is jött. CR sokkal közelebb van a 10 évvel ezelőtti énjéhez, mint Messi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.13. 19:40:52

Messzi szerintem egy környezetére elég érzékeny ember, és a minapi meccs utáni Neymar-Donna verbális bunyó szerintem jól mutatja, hogy milyen állapotban lehet az öltöző. Onnan tuti menni akar. A porbléma az, hogy ő és Ronaldo is rosszabbá tette a csapatait, ahová érkeztek, réadésul Messinél ez most látványosabb, mint CR-nél. És még az is lehet, hogy ezzel valamennyire tisztában vannak, de elviselni és elfogadni nem tudják. Messi sem. CR talán inkább azért, mert bizonyítani akar, Messi meg talán inkább mert nem tud visszalépni, nem is fogadja el a lehetőségét, én legalábbis így látom a személyiségük alapján.

Egy utopisztikus esetben, ahol 10-20-30 percekre beállna számára jelképes fizuért, jó lenne még tán nekünk is, de ez lehetetlen, nem csak Xavi nem bírná el, Messi sem, mert nagyon szeret focizni. Máshogy, kezdőként már nem. Azt meg még a gyengébben sikerült Galata-meccsen is elmondhattuk, hogy ha más nem, a letámadás elképesztő színvonalon pörgött, állandósult, és ebbe azért eléggé belerondítana.

Én is amellett lennék, amit korábban írtak. Gamperre mindenképp visszahozni, tudtommal ott lényegtelen, hol játszik. Be kell állítani 20-30 percre, de tőlem akár egész meccsre is, és adni neki egy olyan búcsút, mint Iniestának.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.03.13. 19:16:50

A Neymar-dráma után sejthető volt, hogy ő is majd minden nyáron vissza akar jönni, úgyhogy felkészülhetünk... én visszahoznám, mondjuk az edző stábba, vagy más szerepkörbe a klubhoz, és akkor hazajönne. A keretbe már ne jöjjön, tovább kell lépnünk.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.13. 18:33:58

csababarca írta:
2022.03.13. 11:03:17
Kitölti Messi a PSG-s szerződését, nem fog egy idény után lelépni, aztán meg hazamegy vagy elmegy USA-ba bohóckodni még.
Európában való maradáshoz olyan erős szemléletváltás kellene Messitől, amit 35 évesen szerintem már nem fog megtenni.
ma vegig futyultek a PSG szurkolok, amikor a labda hozzakerult

szerintem nem tolti ki a 2 evet, sem o, sem Neymar a hatralevo idot

a meccs vegen sajat 16-osan belul kiserte ki a labdat, testevel fedezve a tamado elol
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.03.13. 11:51:43

Messit ingyen nem lehetne visszahozni. Xavi biztos tudna olyan játékot felépíteni, amiben Messi jól nézne ki, de nem lehet 12 játékosunk a pályán valakitől elvenné a helyet, akadályozná a csapat felépítését.
Hiányzik egy búcsúmecss, de több már nem.
(Megnéznék egy Valdes-Puyol-Markez-Mascerano-Abidal-Iniesta-Xavi-Busquets-Messi-Suarez-??
vs. új csapat barátságos mérkőzést, akár úgy is hogy csak 45 perces)
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.03.13. 11:21:04

Més que un club.

Egy biztos: Messi még ma is itt játszana, ha a pénzügyi feltételek nem romlanak.
Kiderül, mit hoz a következő időszak.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.03.13. 11:07:19

barcami írta:
2022.03.13. 10:32:16
Optimistán állok hozzá.
Szívesen látnám újra a csapatban és visszahoznám már most nyáron.
A fizetési igényei szerintem drasztikusan lecsökennének és egy új sikeréra vehetné kezdetét.
Pedrivel még inkább felturbóznák a középpálya-támadósort.

Rengeteget tudna adni a csapatnak, a fiataloknak és megnőne a taktikai variációs lehetőségünk.
Xavi tuti jól kezelné a helyzetét, Messi maximálisan elfogadná azt a szerepet, amit neki szán.
Aubameyang is mindjárt 33, akkor Messi majd 35 éve igazán megbocsátható.
Figyelembe véve, hogy jó néhányan a nem maradás szélén vannak: Braitwaite, Dembele, Aubameyang, Traore, L.d.Jong helye lehet ebben a full fiatal csapatban is. Fati pedig teljesen lutri és rá építeni egyáltalán nem lehet.

Most arról nem beszélve, hogy ő a Barcelona legnagyobb ikonja és megérdemli innen vonuljon vissza.

Jobb szélen vetném be.
Nekem is hiányzik, mikor 15 évig Messi jelentette neve egyet jelentett a Barcelonával, de el tudja bárki is képzelni, hogy a klublegenda 10-15 percekre szálljon be a cserepadról. Méltatlan lenne hozzá. Elment tovább kell lépni. Mondjuk jövőre egyedül Torres van a helyére.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.13. 11:03:17

barcami írta:
2022.03.13. 10:32:16

Most arról nem beszélve, hogy ő a Barcelona legnagyobb ikonja és megérdemli innen vonuljon vissza.


Itt a régiek tudják a "viszonyomat" Messihez, de nem hoznám vissza.
Max a gamperre, hogy visszavonuljon innen majd egyszer, azt valóban megérdemli Ő is, meg a szurkolók is.
De ez a történet tavaly nyáron lezárult, nem kell újra nyitni.
Építsük a jövő csapatát, inkább azon gondolkozzunk, hogy a Piqué-Busquets-Alba triót (akik bár viszonylag jó teljesítményt nyújtanak Xavi alatt), hogy tudnánk kivezetni a kezdőből. Ez a fő kérdés most, nem kell tetőzni még azzal, hogy Messi is itt flangáljon.
Alapesetben Messi lett volna az utolsó, akit kivezetek a nagy generációból, de valamiért nem így lett, most már mindegy.

Kitölti Messi a PSG-s szerződését, nem fog egy idény után lelépni, aztán meg hazamegy vagy elmegy USA-ba bohóckodni még.
Európában való maradáshoz olyan erős szemléletváltás kellene Messitől, amit 35 évesen szerintem már nem fog megtenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.03.13. 10:32:16

Optimistán állok hozzá.
Szívesen látnám újra a csapatban és visszahoznám már most nyáron.
A fizetési igényei szerintem drasztikusan lecsökennének és egy új sikeréra vehetné kezdetét.
Pedrivel még inkább felturbóznák a középpálya-támadósort.

Rengeteget tudna adni a csapatnak, a fiataloknak és megnőne a taktikai variációs lehetőségünk.
Xavi tuti jól kezelné a helyzetét, Messi maximálisan elfogadná azt a szerepet, amit neki szán.
Aubameyang is mindjárt 33, akkor Messi majd 35 éve igazán megbocsátható.
Figyelembe véve, hogy jó néhányan a nem maradás szélén vannak: Braitwaite, Dembele, Aubameyang, Traore, L.d.Jong helye lehet ebben a full fiatal csapatban is. Fati pedig teljesen lutri és rá építeni egyáltalán nem lehet.

Most arról nem beszélve, hogy ő a Barcelona legnagyobb ikonja és megérdemli innen vonuljon vissza.

Jobb szélen vetném be.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.11. 23:50:07

bence0330 írta:
2022.03.10. 16:32:51
Messi szerintem két ok miatt is látványosan rosszabb, mint akár tavaly nálunk, ennyi idő alatt az öregedést kihúznám a listáról.
Egyrészt tényleg lehet, hogy nem akar ott lenni, de szerintem a játékstílus is az oka.
Másik lehetőség: Igazuk volt azoknak, akik szerint az utolsó egy-két-három idényében Messi a góljai ellenére már sokat el is vett a csapattól. Az a sok-sok Messi gól, ahhoz az IS kellett, hogy egy egész csapat őt szolgálta ki és őt hagyta ezerszer is próbálkozni. Ez nem az ő hibája személyesen, hanem mindenkié. A tejbetök társak, a tutyimutyi, rettegő edzők és klubelnökök, akik rettegtek, hogy mi lesz, ha nem érzi jól magát az élő legenda.. A PSG-ben is lőne sok gólt, ha annyira túltisztelnék, más kérdés, hogy lehet nem állnának első helyen a bajnokságban. Nem mondom, hogy Messi nélkül jobb lett volna az elmúlt három idényünk, de valószínű rosszabb se. Azért arra kíváncsi lettem volna, hogy egy Guardiola kihozta volna-e belőle a legjobbat úgy, hogy a csapat is jól járjon...
Sonoma írta:
2022.03.10. 21:01:13

Neymar is elhitte magáról 15' után, edzés nélkül is jönnek az eredmények.
A többit meg láttuk.
Ma már a csatároknak is ki kell venni a védekezésből a részüket, különben kikap a csapatuk.

A szurkolók meg elhittek minden gusztustalan bulvár hazugságot, amit Neymarról kitaláltak...
Emlékszem, mikor a PSG-be került, pár hónap után az ellenszurkolói bizonygatták, hogy mennyire rossz. Miközben baromira nem volt rossz. Nagyon keményen küzdött, rendszerint ő zilálta szét az ellenfél védelmet. Nagyon, de nagyon hasznos volt.

Én értem, hogy sokaknak nem szimpi Neymar, de az is tény, hogy ez egy imidzs. Rosszfiú imidzs. Ugyanolyan, mint a jófiú imidzs. Ilyen volt Raul, aki a spanyol szent tehén volt, a nagy békítő, a jógyerek..aztán mikor kikerült a csapatból lélegzett fel a válogatott. Ő azt mondta, hogy ő lesz a legnagyobb spanyol szurkoló a helyszínen.. (aztán a vb meccsük alatt épp valami jachton nyaralt :) ).

Ezek az emberek a kamerának mutatnak valamit magukról. Raul valójában nem olyan jó, Neymar meg nem olyan tökös, sőt, elég érzékeny, annyira, hogy szerintem néha teljesen szétesik idegileg is. Nem az edzésmunkájával van a gond, ez biztos.
Sok igazsága volt az elmenetelben, nem is döntött rosszul, mégha BL-t nem is nyert és látszólag nem járt jól. Nálunk se járt volna jól, itt voltak a jó barátai (Lajos, Messi) de ez az egyre belassultabb, Messire épülő játék neki sem lett volna jó. Lehet lett volna még egy BL cím, de összességében leépült volna...hát úgy, mint most, de legalább megpróbálta. Messinek is jóval előbb kellett volna lépnie, nekünk pénzünk lenne, neki meg lett volna esélye felvenni a ritmust egy másik csapatban.

Én is szoktam mondogatni ezt a védekezést mindenkitől, de néha túl van tolva ez a dolog. Neymar, amikor egészséges (ebben az idényben pályára lépett egészségesen..?) azért kiveszi a részét abból is, amennyire kell. Mellette azért nem lehet labdával elsétálni és nyugodtan támadást építeni.
Messivel sem az a gond, hogy nem szalad hátra belső védőt meg szűrőt játszani, hanem az, hogy látványosan kiszáll a játékból, ha a kedve (ereje) úgy tartja jónak. Mindezt a pálya közepén, kritikus helyen. De vele se lenne így se baj, ha egy sorral előrébb játszana és nem akarna úgymond "szervezni" hanem csak várná az utolsó védők közt a labdát.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.03.10. 21:51:06

recrea írta:
2022.03.10. 21:09:48
Nyilván pontosan így lett volna, ahogy Te jósolod, megkövetem magam :)
Én csak az azóta megnyert címeiből és játékából következtettem.
Jósolni a jövőre szoktak. :mrgreen:
Az is megy. Neymar és Messi a PSG- vel nem fog BL- t nyerni játékosként
a jövőben sem (oké ezzel annyira nem lehet mellényúlni).
Válasz küldése