Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.07. 17:06:47

Az összes ellendrukker, és egyáltalán akik nem a Barcának szurkolnak, azok azzal jönnek most, hogy szerencséje a Barcának, hogy van egy Messi-je....ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy valahogy ilyen véleményeket nem olvastam, mikor Ronaldo 42 gólt lőtt a szezonban, és az MU BL-t és bajnokságot nyert...akkor nem mondták, hogy hát igen, jó csapat ez az MU, de sehol se lennének Ronaldo nélkül...
Azok a legszánalmasabbak akik még a tegnapi góljait sem ismerik el, mondván 4-ből 3 csak odapattant hozzá egy angolról. Asszem mindenki tudja hogy kikről beszélek. :roll:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.04.07. 16:59:22

Lehet, hogy mégsem olyan "buta"* ez a Guardiola, hogy Messit sokszor középen játszatta. Nem mondom, hogy csak ennek az eredménye az, hogy ilyen sok gólt lő...de én úgy gondolom, hogy valamennyi köze biztos van hozzá.
* utalva a sok értetlen kommentre még egy ideje

Eddig egy hátrányát látom annak, hogy Messi többet játszik középen**: Dani teljesítménye erősen visszaesett. Valamilyen szinten biztos összefügg a dolog, nincs játszótársa Daninak.
**ha jobb oldalon játszik, akkor sem annyira a szélen, mint tavaly, és nem is állandó jelleggel
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.07. 16:53:38

egy adalék még...

a 96/97-es szezonban egy bizonyos Luis Nazário de Lima ( ;) ) 47 gólt szerzett a Robson-féle KEK-győztes Barcában, az a klubcsúcs. Leo úgy tűnik, h akár ezt is célba veheti ;)
a 2. helyezett Mariano Martin 44 góllal zárt a 42/43as szezonban <-- ez- hacsak nem történik vmi katasztrófa- asszem a múlté lesz ;)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.04.07. 16:33:14

Az összes ellendrukker, és egyáltalán akik nem a Barcának szurkolnak, azok azzal jönnek most, hogy szerencséje a Barcának, hogy van egy Messi-je....ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy valahogy ilyen véleményeket nem olvastam, mikor Ronaldo 42 gólt lőtt a szezonban, és az MU BL-t és bajnokságot nyert...akkor nem mondták, hogy hát igen, jó csapat ez az MU, de sehol se lennének Ronaldo nélkül...



Messi egy olyan játékos, akihez fogható csak Ronaldinho volt...sajnos múlt idő...talán Roni annyival jobb, hogy Ő sokkal több gólpasszt adott, és emellé még megrúgta a maga 20-on néhány gólját is a bajnokságban. De ugyanakkor negatív oldalon ott van az is, hogy Ronnie csak 3 évig volt A csúcson. Messi ha még évekig tudja hozni, az idei szezonban nyújtott teljesítményének csak a 70%-át, akkor nem vitás, hogy Ronaldinho-t csak úgy fogjuk emlegetni hogy: aki megközelítette Messi zsenialitását. És itt jönnek ilyen szmájlik: :cry: :cry: :cry:
Kép
socio66

2010.04.07. 16:04:11

39 gólnál eddig a mi kis zsenink,azaz könnyedén túl fogja szárnyalni Ronaldo két évvel ezelőtti,szinte felülmúlhatatlannak hitt góltermését,azaz a 42 gólt.
És ugye ősszel nem is ment annyira Messi-nek, emlékszem mennyi ziccert kihagyott..
Szóval tőle még ez sem a csúcs,bár amit 2010-ben mutat,az már-már felülmúlhatatlan.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.07. 16:03:47

Capon írta:Még egy pár szalagcím: http://www.xlsport.hu/showcikk.php?scid=1022730
De jó volt ezeket olvasgatni. :D Innentől kezdve kár bárkivel is őt összehasonlítani, ő magasan mindenki felett jár. 8)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.04.07. 15:34:51

Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.04.07. 15:32:51

Még egy rekord.A leggyorsabb mesterhármas a Barca történetében.Eto'o tartja ha a meccs kezdésétől nézzük,de ha az időközöket akkor Messié az új rekord 21 perccel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barca_10 2010.04.07. 15:54:06-kor.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.07. 15:00:47

Messi rekord új megközelítésből: Eddig szó volt arról hogy a 4 lőtt góljával belépett egy illusztris társaságba, de azt hozzá kell tenni hogy az elődei mind a csoport körben lőttek mesternégyest, míg ő egyedüliként ezt az egyenes kieséses szakaszban tette meg. :)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Ercsike
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.03.20. 22:21:45
Tartózkodási hely: itt is, ott is

2010.04.07. 12:46:33

Igazából nem lehet róla újat mondani :D

KÖSZÖNJÜK LEO :P
"Katalán a szív, kék a lélek, BARCELONA FAN maradok,amíg élek!"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.07. 12:14:39

biztos volt már, de berakom :

Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.07. 12:08:54

barcafan0911 írta:
Bobán írta:Én is gyűlölöm maradónát, csak rossz hatással van Messire.


Ezt a hülyeséget ki mondja neked? Megint megy az okoskodás! Tán ismered a kettőjük kapcsolatát?
Ja, mert maradona egy szent. Kicsit sem beképzelt, önimádó, túlsztárolt, saját show-val rendelkező argentin. Pff, annyira van jó hatással a környezetére mint amennyire ő jó edző.

szerk: kicsit konkrétabban, arra akartam kilyukadni hogy rossz példa Messinek. Jól tudjuk hogy hova jutott Argentina "istene" és miket csinált.
Legalább Messi előtt ott van testközelben az elrettentő példa. :)
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.07. 12:01:41

Bobán írta:Én is gyűlölöm maradónát, csak rossz hatással van Messire.


Ezt a hülyeséget ki mondja neked? Megint megy az okoskodás! Tán ismered a kettőjük kapcsolatát?
Ja, mert maradona egy szent. Kicsit sem beképzelt, önimádó, túlsztárolt, saját show-val rendelkező argentin. Pff, annyira van jó hatással a környezetére mint amennyire ő jó edző.

szerk: kicsit konkrétabban, arra akartam kilyukadni hogy rossz példa Messinek. Jól tudjuk hogy hova jutott Argentina "istene" és miket csinált.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2010.04.07. 11:52:03

Én is gyűlölöm maradónát, csak rossz hatással van Messire.


Ezt a hülyeséget ki mondja neked? Megint megy az okoskodás! Tán ismered a kettőjük kapcsolatát?
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.04.07. 11:49:45

barcafan0911 írta: Dicséri Messit, beszél kettejük összehasonlításáról, de az eddigi interjúk során egyszer sem olvastam vagy hallottam volna hogy nyíltan jobbnak titulálja Leot mint egykori önmagát.
Azért ez önmagában még nem túl nagy bűn. Eleve hülyeség volna két különböző korszak zsenijét egymáshoz mérni...
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.07. 11:37:21

amennyiben DundiEGO nem rontja el a VB-jét... (elnézést kérek a Maradona hívőktől, de amit ősszel művelt Messivel, azóta rühellem...)
Én is gyűlölöm maradónát, csak rossz hatással van Messire. A nyilatkozataira is érdemes odafigyelni. Dicséri Messit, beszél kettejük összehasonlításáról, de az eddigi interjúk során egyszer sem olvastam vagy hallottam volna hogy nyíltan jobbnak titulálja Leot mint egykori önmagát. Nagyon remélem hogy Messi előrukkol valami szép egyéni teljesítménnyel a vb-n, legyenek azok akár gólpasszok akár gólok. Max egy vb elődöntő és egy bl címvédés kellene az újabb aranylasztihoz.
Kicsit elkanyarodva az aranylabdától vissza Messihez, hihetetlen hogy a tavalyi remek szezonja után (ami miatt minden egyéni elismerést bezsebelt), nem esett vissza. Sőt, még egy lapáttal rá is tett, azt kell mondjam hogy jobb a tavalyi önmagánál. Ez pedig az aranylabdások körében egyedülálló.
Emlékeztetnék mindenkit hogy csapat szinten a tavalyi szezonban rengeteg rekordot megöntöttünk, idén pedig újabb, már már megdönthetetlen rekordokat állíthatunk fel. Ugye megvédhetjük a bl címünket (ezt alig ha fogja bárki is überelni egyhamar), és ami talán még ennél is nagyobb dolog lenne az az hogy Messi zsinórban kétszer megkapna minden egyéni elismerést. Ilyenről Cristina Ronaldó csak álmodozhat. :twisted: És ha már a portugálról van szó, Messi könnyen megdöntheti az ő gól rekordját is, ez csak attól függ hogy milyen magasra teszi a mércét. Szóval a feladat és a lehetőség adott, hajrá bolha. :P
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.07. 11:36:14

lui1698 írta:Hihetetlen ami művel. Már nem nagyon lehet szavakat meg jelzőket találni, mert mindet ellőtük 10szer. :)
Olyan természetességgel rugdossa a gólokat, olyan könnyen, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy kedd esténként vágunk négyet az Arsenalnak.

Valaki tudna dobni egy linket azokról a játékosokról akik mesternégyes értek egy bl-ben? Hajdú B. tegnap elkezdte sorolni, de mégnézném még azért.
parancsolj ;)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.04.07. 11:33:34

Hihetetlen ami művel. Már nem nagyon lehet szavakat meg jelzőket találni, mert mindet ellőtük 10szer. :)
Olyan természetességgel rugdossa a gólokat, olyan könnyen, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy kedd esténként vágunk négyet az Arsenalnak.

Valaki tudna dobni egy linket azokról a játékosokról akik mesternégyes értek egy bl-ben? Hajdú B. tegnap elkezdte sorolni, de mégnézném még azért.

szerk.: Kösz a linket Fecooo. :wink: Nem rossz nevű társasághoz csatlakozott Leo.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lui1698 2010.04.07. 11:39:12-kor.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.07. 11:14:30

nem tudom ki látta az Ernest nagy dobása c. filmet...
kicsit pejoratív a példa, de ott a csodacsukától az egyébként fogyatékos ( :lol: ) Ernest lesz a sztárkosaras, és onnantól mindent maga akar befejezni, minden pontot egyedül akar dobni, a társak a végén már csak asszisztálnak neki :D a történet előrehaladtával a társak megutálták őt :D

ON: természetesen nem azért jöttem ezzel a példával, h a rossz részére hívjam fel a figyelmet, csak a "pozitív oldalára"! tegnap vki frappánsan megfogalmazta, h Leo Messi gólfüggő lett :D a 4. gólja előtt NAGYON önző volt, mégis befejezte ;)
ameddig a csapattársai imádják nem tartok tőle, h a fejébe szállna a dicsőség, mert szvsz a két dolog együtt jár... ha eljönne az idő, h már tényleg idegesítően önzővé válna, a csapattársak is megunnák(ez nem fog bekövetkezni, mert őt kordában lehet tartani...) Leo Messi 23 éves korára elérheti, h a vha volt legjobbként tartsák számon( jún. 24én van a szülinapja, onnan tudom, h a legjobb barátom napra pontosan annyi idő, mint a God Of Football ;) ), amennyiben DundiEGO nem rontja el a VB-jét... (elnézést kérek a Maradona hívőktől, de amit ősszel művelt Messivel, azóta rühellem...)

kis statisztika:
a tavalyi és az idei szezont együttvéve 93 meccsen 77 gólnál tart, tavaly 51 meccsen 38 gólig jutott, most 42 meccsen ért el 39-et :D
nagggggyon LAZA! :D
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.04.07. 11:12:05

BL: Messi űrfutballal négyelte fel az Arsenalt
Messi földöntúli mozdulatai
Isten, túlvilági lény, a világ legjobb játékosa

Ez a pár címszó a honlapokról, szerintem mindent elmond.

4 gól...Uram teremtőm :shock:
A Real ellen is szeretnék 2-3 ilyet látni :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.04.07. 11:04:59

Egyszerűen imádom. Annyira magasra rakja a lécet, hogy tegnap mikor gólhelyzetben lépett ki és hosszan tolta meg, magamban jól lecsesztem érte.

Aztán elnevettem magam,hogy hogy korholhatom focival kapcsolatban Messit. Ez olyan mintha Tiger Woodsnak mondanám hogy inkább a "hetes vassal üss", Federernek hogy Grand Slam döntőn többet szerva-röptézzen, Dobó Istvánnak hogy védjen várat, Jézusnak meg hogy "most elég a borból, legyen inkább sör a vízből".
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2010.04.07. 11:04:24

Kész vagyok ezektől a véleményektől, hogy a Barca egyemberes csapat.
Miről beszélünk??? A tegnapi meccs szünetében is olvastam a képernyő alján a hírújságot, olyan sms-ek voltak, hogy komolyan mondom felröhögtem.

1. A játékrendszer, amiben és AHOGY játszunk kiváló technikai tudású játékosokat és nagy fegyelmet követel. Vajon miért tudjuk ilyen hatékonyan és ennyire gördülékenyen járatni a labdát és csiki-csukira kigurigázni egy felállt védelmet?
2. Az, hogy KINEVELTÜNK egy Messit, aki egyedülálló képességekkel rendelkezik, nehogy már a többi játékos megítélését vigye el negatív irányba...Egyébként meg a nagy kluboknak adva van a lehetőség, hogy kineveljenek és aztán meg is tartsanak hasonló kaliberű játékosokat.
3. Arról már nem is beszélek, hogy ha valaki nem látja Xavi klasszisát (csak hogy a tegnapi meccshez kanyarodjunk vissza) , az ne formáljon véleményt, mert hót hülye a focihoz.
4. A mérkőzésenkénti 4-500 passzt Messi nyomatja a palánkkal, ugye?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Dave87 2010.04.07. 11:06:52-kor.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.07. 10:54:37

Tavaly 9 góllal lett a BL gólkirály, idén már 8-nál tart. Úgy néz ki jó esély van rá, hogy ezt megdöntse, bár az Inter mivel olasz csapat, előszeretettel fog védekezni, jobban mint az Arsenal, de minimum 1 gólt várok Leótól.

míchel írta:Messilona
Az ki?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2010.04.07. 10:38:09

Még mindig az van h hol járna most Messi ha nincs ez a Barca mögötte :!: .(nem teljesen de...)
Milyen ideg lett amikor megrugták kicsit.. aztán beindult, szolo végén meg az a kötény..marha nagy volt :P . 1. góljánál tyűűű mekkorát ordítottam.
Most azon gondolkodok h Ronaldinhonál(Fénykor) jobb e már :roll: .
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.04.07. 10:19:38

míchel írta:
Messi innen fog visszavonulni, történjék bármi is. Ibra amikor már visszavonult játékos lesz, Messi még akkor is itt fog rohangálni. Pótolhatatlan.
C.
Nem tudom hogy hol járna most messi nélkül a barca...Szerintem sehol. Messilona megnyeri a BL-t. Idén (tavasszal!) nincs ellenfele nemzetközi porondon Messilonának. De a bajnokságban szerencsére van :)
Messi nélkül a Barca a harmadosztályban tengődne, a legnagyobb rivális a Barca Atletic lenne, a kupában a legkomolyabb meccs, amit az utóbbi években játszottunk az Alcorcon ellen lenne, hatalamas lenne a klub anyagi válsága, még arra se lenne pénz, hogy a buszt fizessük, így gyalog járnánk az országot, a jelenlegi elnök Kiszel Tünde lenne a legjobb játékos pedig Oleguer.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése