Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.22. 14:05:58

Volt egy hatalmas epassza Ininek, amit Ő át akart venni nemtudom miért :roll: A Passz egy POZITÍVum volt
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.09.22. 11:25:36

lluisllach89 írta:
Barcaforever írta:Nem kongatok én semmit, csak leírtam a véleményem. :lol:

Hát pedig a csapat akkor lesz eredményes, ha ő lecselez 9 embert és nem ő akar elmenni a 10. mellett, hanem inkább az üresen álló társához passzol.Csapatjáték. :roll:
Jaaaj ne mááár! Ezt a meccset el kell felejteni, 1szerűen mindenkinek hatalmas önbizalma lett, és örüljünk neki! Messinek nem jött össze pár dolog de gólok, gólpassz. Belelendül. Ilyenkor jönnek a csodák. Pl vs Getafe.
Igen,de ezeket a csodákat CSODA :lol: lenne állandósítani meccsről meccsre, tehát sokkal kifizetődőbb amit írt BForever is. Messi egy zseni, egy kincs, de még fényesebb lenne ő is, és a csapast is, ha picit többet gondolkodna a 3. csele után, és passzolna. Így is egyik kedvencem, de a csapat érdeke a legfontosabb.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
socio66

2008.09.22. 11:23:23

Barcaforever írta:
Hát pedig a csapat akkor lesz eredményes, ha ő lecselez 9 embert és nem ő akar elmenni a 10. mellett, hanem inkább az üresen álló társához passzol.Csapatjáték. :roll:
Persze,nyilván igazad van.
De ha megnézed Ronaldinhot vagy C.Ronaldót,mindannyian akkor lettek igazán jó játékosok amikor megtanultak passzolni is. És ha megnéznéd a 18-19 éves CR-t és a hasonló korű R10-et,leszűrheted hogy Messi mennyivel érettebben játszik már most,mint akkor ők.
Tehát ezzel semmi baj nincs,Messi így is jóval előrébb jár mint a hasonló korú szupertehetségek.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2008.09.22. 11:20:49

Barcaforever írta:Nem kongatok én semmit, csak leírtam a véleményem. :lol:

Hát pedig a csapat akkor lesz eredményes, ha ő lecselez 9 embert és nem ő akar elmenni a 10. mellett, hanem inkább az üresen álló társához passzol.Csapatjáték. :roll:
Jaaaj ne mááár! Ezt a meccset el kell felejteni, 1szerűen mindenkinek hatalmas önbizalma lett, és örüljünk neki! Messinek nem jött össze pár dolog de gólok, gólpassz. Belelendül. Ilyenkor jönnek a csodák. Pl vs Getafe.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.09.22. 11:04:03

Nem kongatok én semmit, csak leírtam a véleményem. :lol:

Hát pedig a csapat akkor lesz eredményes, ha ő lecselez 9 embert és nem ő akar elmenni a 10. mellett, hanem inkább az üresen álló társához passzol.Csapatjáték. :roll:
Kép
socio66

2008.09.22. 10:56:26

Barcaforever írta:Köhöm, köhöm. :roll: H is kezdjen.Ez nem az a Messi, igazán akit mi elkezdtünk csodálni.3 ember fekszik benn üresen Xavi és Eto'o ( ember nélkül ) és inkább a fekvő védő rúgja.Aláhúzom, h szép paszt adott Iniestának, de mégis én látok vmi mást ebben a fiúban.Talán beismerte magának, h szupersztár lett.
Hagyjuk már. Tegnap két gólt szerzett,nem játszott rosszul,igaz sok helyzetet elszúr azzal hogy nincs szíve leadni,de azt felejtitek el,hogy ezeket a helyzeteket ő maga alakítja ki több védő megforgatásával! Azért nem könnyű leadni a labdát a nagy cselsorozatok után,és azt se felejtsük el hogy még nagyon fiatal,ebben még fejlődnie kell,de idővel fog is.
Ne kongassuk már a vészharangokat fölöslegesen.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.09.22. 10:40:15

Köhöm, köhöm. :roll: H is kezdjen.Ez nem az a Messi, igazán akit mi elkezdtünk csodálni.3 ember fekszik benn üresen Xavi és Eto'o ( ember nélkül ) és inkább a fekvő védő rúgja.Aláhúzom, h szép paszt adott Iniestának, de mégis én látok vmi mást ebben a fiúban.Talán beismerte magának, h szupersztár lett.
Kép
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2008.09.21. 16:33:08

remélem h ma má mutat vmit.
Szunyi
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.04.17. 10:53:16
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.17. 08:42:37

lionelmessi19 írta:Csodálom hogy senki nem írt ide... nagyon rég láttam ennyire szenvedni. :? Nagyon nem jött be semmi, remélem egyszeri alkalom...

Botrányos volt amit művelt, aztán kb. az utsó 20 percre éledt fel vmennyire. Egyszerűen érztem hogy mikortól és miért jött meg kicsit az önbizalma.. bár lehet ezzel egyedül vagyok. Ez pedig az a hatalmas testcsel volt, amikor labdához se ért... ha valaki videot talál róla megnézném még1szer.. :)

Ennél jobb játék kell, a kis pedrito jobban tolta a rövidke ideje alatt ott a jobbszélen..

Szerk.: Hát nemtom. Most nézem Iván értékelésének a végét... lehet hogy egyedül maradok a Messit érintő kritikával. Node nem lényeges végülis.
Osztom a véleményed, de sajna nem csak ez az egy meccse volt ilyen. Idén mindegyik tétmeccsen ilyen volt :(
Avatar
Barcaboy08
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.10.01. 00:27:25
Tartózkodási hely: Dublin ,IRELAND

2008.09.17. 02:35:24

Messi ma katasztrófa volt!!!Henry volt a párja....tökölés és tili-toli...ezt tudja ma a támadó szekciónk....Bojan meg a padot koptatja....nem értem ezt az embert...hát még a cseréit??!kivétel pedro). :roll:
Egyáltalán nem vagyok elégedett.....ennél sokkal több kell!!!!Engem személyszerint eddig még nem győzött meg Pep Guardiola Barcelonája......hiába gyöztünk,úgyérzm az eredmény nem tükrözi hűen a valóságot...jobbak voltunk,de ez kevés lesz egy angol csapat ellen.....már ha eljutunk odáig....most még nem érzem úgy sajna!Azért grat a gyŐzelemért.Remélem lesz jobb is!
„Mintha háborúba mentünk volna. Soha életemben nem éltem át ilyen kegyetlen pszichológiai nyomást. A hangulat egyébként nemcsak Figót, hanem az egész csapatot megbénította"Florentino Pérez, FCBarcelona-Real Madrid( 2000.10.22) után....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.17. 01:02:47

Csodálom hogy senki nem írt ide... nagyon rég láttam ennyire szenvedni. :? Nagyon nem jött be semmi, remélem egyszeri alkalom...

Botrányos volt amit művelt, aztán kb. az utsó 20 percre éledt fel vmennyire. Egyszerűen érztem hogy mikortól és miért jött meg kicsit az önbizalma.. bár lehet ezzel egyedül vagyok. Ez pedig az a hatalmas testcsel volt, amikor labdához se ért... ha valaki videot talál róla megnézném még1szer.. :)

Ennél jobb játék kell, a kis pedrito jobban tolta a rövidke ideje alatt ott a jobbszélen..

Szerk.: Hát nemtom. Most nézem Iván értékelésének a végét... lehet hogy egyedül maradok a Messit érintő kritikával. Node nem lényeges végülis.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Drukker
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2008.06.22. 13:34:48
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.16. 15:01:54

mypeter írta:Messi alapvetően és visszavonhatatlanul elsősorban BEFEJEZŐCSATÁR
Ez teccik :twisted: :twisted: :twisted: XDXDXD
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.09.16. 14:44:37

Messi alapvetően és visszavonhatatlanul elsősorban BEFEJEZŐCSATÁR
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2008.09.16. 14:17:31

Léfe írta:Na igen, DEEE Marió is annyit akar keresni mint Etoo, akinek már ez megvan. Ez a bibi s ezért hajt ahogy csak tud. Messi pazar játékos, de tényleg tul sokat cselez. Régen sokszor meghuzta a jobb oldalt most meg megy befelé, nekem ez nem tetszik, mert nincs széljáték, ráadásul bal oldalon sincsen. Mi magunk is könnyebbé tesszük az ellenfelek védekezését.
Részben igazad van a széljátékkal meg Messivel kapcsolatban, de gondolj bele ha Messi meghúzza a jobboldalon, akkor mi van? Kinek tudja beadni? Nincsen senki középen! Egy szál Eto'o-nak akinek be lehetne passzolni 5-6 védő közé. Semmi értelme. Sajnos Messin kívül szinte senki nem támadja le a védőket így elég nehéz őket hibára kényszeríteni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2008.09.16. 13:00:56

asdfélkj írta:szerintem real madridba robinho még jobbá fejlödhetett volna mint messi a barcába :lol:
haha de vicces. :roll:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2008.09.16. 12:41:27

Léfe írta:Na igen, DEEE Marió is annyit akar keresni mint Etoo, akinek már ez megvan. Ez a bibi s ezért hajt ahogy csak tud. Messi pazar játékos, de tényleg tul sokat cselez. Régen sokszor meghuzta a jobb oldalt most meg megy befelé, nekem ez nem tetszik, mert nincs széljáték, ráadásul bal oldalon sincsen. Mi magunk is könnyebbé tesszük az ellenfelek védekezését.
attól tartokhogy ez a "messi befelé cselez" sajnos állandósulni fog mert a jobboldali játékunk alapja az,hogy alves fut fel a szélen!

nem tudom,hogy örülök-e neki...
persze az is furcsa lenne,ha egymást üldöznék a vonal mellett,csak kicsit elbizonytalanodtam alves támadójátékát illetően...
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2008.09.16. 11:07:41

Na igen, DEEE Marió is annyit akar keresni mint Etoo, akinek már ez megvan. Ez a bibi s ezért hajt ahogy csak tud. Messi pazar játékos, de tényleg tul sokat cselez. Régen sokszor meghuzta a jobb oldalt most meg megy befelé, nekem ez nem tetszik, mert nincs széljáték, ráadásul bal oldalon sincsen. Mi magunk is könnyebbé tesszük az ellenfelek védekezését.
Fecó
Avatar
bati1989
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2007.07.11. 11:44:11
Tartózkodási hely: Hernád, Gyál

2008.09.16. 10:10:31

Tudom h nem feltétlen ide kapcsolódik de érdekes..!

A Barca és a matek
A Guardian érdekes elemzést közölt az első forduló után a Numancia középpályásáról, a Barcelona ellen győztes gólt szerző Mario Martínez Rubióról (a továbbiakban csak Mario). Szóval ez a Mario a La Liga legrosszabbul kereső futballistája volna, de ne gondoljunk mindjárt egy borotválatlan hobóra, Mario ugyanis évi 120 ezer eurót keres. Ez az összeg viszont 75-ször kevesebb, mint például Samuel Eto'o (Barcelona) éves jövedelme.

Eddig megvan? Fokozzuk: Thierry Henry (Barcelona) egy hét alatt megkeresi azt, amit Mario egy év alatt. Ezt is fokozzuk: Lionel Messi (Barcelona) egymaga többet keres egy szezonban, mint amennyi a Numancia éves költségvetése (ami a Guardian szerint 4.5 millió euró).

Ennyit a matematikáról. A Barcelonáról és a Numanciáról a továbbiakban még lesz szó.

Illetve: nehéz szavakat találni a Barca játékára. Az előszezonban öt, hat meg hét gólokat lőttek ellenfeleiknek, de mire a bajnokság elindult, a nyáron még felszabadultan labdázó társaságra ismét rátelepedett a tavalyi depresszió.

Guardiola és a kísérletezés
Guardiola pedig mintha a totális futball helyett a totális kísérletezés programját hirdette volna meg. A Santander elleni keretből kihagyta Henryt, Cácerest és Sylvinhót, míg Krkic, Iniesta, Yaya Touré és Messi a kispadon ücsörgött. Hogy ki játszott? Csupa ász, legyen elég Pedrito és Sergio Busquets nevét említenünk. Utóbbi mellesleg az egykori Barca-kapus, Carles Busquets fia, a papa jó barátja Guardiolának, annak idején együtt fociztak a "nagy Barcában", abban a csapatban, amely hat bajnoki címet nyert a kilencvenes években.

A szurkolókat mindez nem érdekelte. Őket az érdekelte, hogy nyert-e a csapat (nem nyert). Hogy gólokat lőtt-e a csapat (lőtt, de csak egyet, azt is tizenegyesből). Hogy játszott-e a csapat (hát az a legkevésbé sem mondható el a Barcáról, hiába a 75-25 %-os labdatartás, és a 18:2-es lövési arány). A Barcelona a Santander ellen (1-1) semmi újat nem mutatott a tavalyi szenvedéshez képest, a sok ígéret ellenére a Camp Nouban ugyanazok a játékelemek köszönnek vissza a pályán, s ugyanaz a füttyszó harsan fel a lelátón.

forrás:www.focitipp.hu
Kép
Avatar
Nastradamus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2008.07.03. 09:23:54
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.16. 09:14:58

asdfélkj írta:szerintem real madridba robinho még jobbá fejlödhetett volna mint messi a barcába :lol:
Szerintem meg nem...
Kép
asdfélkj
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.09.15. 19:15:36

2008.09.16. 09:04:07

szerintem real madridba robinho még jobbá fejlödhetett volna mint messi a barcába :lol:
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.15. 20:36:09

Gyurinho !
Lionel Messi a világ LEGJOBB futballisátja. ezen nincst mit vitatkozni, én nem azt mondtam, hogy 4ből 3 helyzetet elönzőzött. csupán megjegyeztem valami, nem általánosítottam.
azóta figyelem és szeretem Őt, amióta "feltűnt a színen", azóta a kedvencem. nem kell nekem mondani milyen kreatív :) :wink:
amúgy jobb ha tudod, hogy mindennel és mindenkivel szemben borzasztó kritikus vagyok :wink: legyen akár szó Messi-ről, vagy bárki másról.
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2008.09.15. 20:35:42

Bogi63 írta:
d.OR írta:
nem vagyok túl informált ebben a dologban, de Messi nem azt válaszolta, hogy Maradona csak beszél össze-vissza? én valami ilyesmit hallottam, talán a kommentátor mondta a Barca-Racing meccs közben.
Asszem azt mondta, hogy Maradonának mindenhez van egy két mondata.
Meg azt is, hogy erre nem feltétlenül kell figyelni. vagy mi...
Úgy emlékszem, azt mondta, h Maradonának mindenhez van egy-két mondata, és ő tiszteli őt, de szerinte nem játszik önzően, és továbbra is azt játssza, amit eddig.
Lényegében azt mondta, h tiszteli, de nem ért egyet vele. :wink:
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.15. 20:28:16

d.OR írta:
Gyurinho írta:
d.OR írta:kedves Gyurinho, hogy jön ide a Manchester ? ...

nekem Lionel Messi a KEDVENC focistám, és úgy gondolom, hogy ettől függetlenül lehetek vele szemben kritikus. és nem azt mondtam, hogy önző. hanem azt, hogy "lehet benne valami", ezzel pedig arra akartam célozni, hogy vannak önző megmozdulásai.
Ok és én meg mondtam hogy most egy párat a közelmúltból....te meg nem mondtál....nem elsősorban fumigálni akartam a vélemyényed hanem csak kérni hogy példákkal támaszd alá az állításod,olyan nagy kérés ez?
nem, egyáltalán nem nagy kérés :wink:
olyan konkrét példát nem tudok mondani, hogy melyik meccs hanyadik percében pontosan milyen "önző" megmozdulása volt. de emlékeim szerint volt a Barca-Racing mérkőzésen egy olyan momentum, amikor a TV előtt ülve dühöngtem, hogy Messi miért nem passzolt. ez persze nem konkrét példa, csupán a frusztáló érzés maradt meg bennem :wink:
Jó oké értem mire gondolsz de most te alapvetően egy meccs egy mozzanatára gondolsz,nem pedig arra hogy mondjuk 4 helyzetből 3-at elönzőzött volna addig pedig szerintem nem hogy nem önző inkább egy kreatív focista aki ha már ilyen cseleket tud és ilyen megmozdulásokra képes akkor azt néha megcsinálja .....de mondok egy példát : az olimpián többször volt zseniális kiugratása/gólpassza mikor mindenki tudta hogy ő is berúghatná és lehetne a leggólerősebb játékos is de szerencsére megmaradt nekünk szerényen és önzetlenül valamint eredményesen(szvsz)...
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.15. 20:21:25

Gyurinho írta:
d.OR írta:kedves Gyurinho, hogy jön ide a Manchester ? ...

nekem Lionel Messi a KEDVENC focistám, és úgy gondolom, hogy ettől függetlenül lehetek vele szemben kritikus. és nem azt mondtam, hogy önző. hanem azt, hogy "lehet benne valami", ezzel pedig arra akartam célozni, hogy vannak önző megmozdulásai.
Ok és én meg mondtam hogy most egy párat a közelmúltból....te meg nem mondtál....nem elsősorban fumigálni akartam a vélemyényed hanem csak kérni hogy példákkal támaszd alá az állításod,olyan nagy kérés ez?
nem, egyáltalán nem nagy kérés :wink:
olyan konkrét példát nem tudok mondani, hogy melyik meccs hanyadik percében pontosan milyen "önző" megmozdulása volt. de emlékeim szerint volt a Barca-Racing mérkőzésen egy olyan momentum, amikor a TV előtt ülve dühöngtem, hogy Messi miért nem passzolt. ez persze nem konkrét példa, csupán a frusztáló érzés maradt meg bennem :wink:
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.15. 20:17:19

d.OR írta:kedves Gyurinho, hogy jön ide a Manchester ? ...

nekem Lionel Messi a KEDVENC focistám, és úgy gondolom, hogy ettől függetlenül lehetek vele szemben kritikus. és nem azt mondtam, hogy önző. hanem azt, hogy "lehet benne valami", ezzel pedig arra akartam célozni, hogy vannak önző megmozdulásai.
Ok és én meg mondtam hogy most egy párat a közelmúltból....te meg nem mondtál....nem elsősorban fumigálni akartam a vélemyényed hanem csak kérni hogy példákkal támaszd alá az állításod,olyan nagy kérés ez?
Válasz küldése