Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1084
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2022.12.16. 08:11:40

Össze lehet hasonlítani 2 olyan játékost aki nagyjából egy ugyanabban a korban focizik vagy focizott. Pelé- Maradona, Kane-Ronaldo összehasonlítások sose lesznek relevánsak. Évtizedek között is rengeteget fejlődött a játék. Csak olyan esetben lehetnek mérvadóak az adatok, és statisztikák, ha egy időben focizó játékosokat veszünk alapul. De azért tényleg nincs mindenre statisztika, vagy ha lenne is, mindenkinek mást jelentene. Egy nagyon egyszerű kérdés: Mi számít cselnek? Mert ha pl. Mbappé elfut szélen és lefutja az ellenfelét, nálam ez nem csel, sokaknál igen, mert elment a játékosa mellett.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.12.15. 13:54:50

bence0330 írta:
2022.12.15. 11:17:47

Ha Ronaldo idejében lettek volna komoly statok, akkor igenis össze lehetett volna vetni Kane-el.
Tudom kezd nagyon elkanyarodni a téma, de annak amit írsz igazából semmi akadálya nem lenne, csak kellenek régi meccsfelvételek, ilyen fajta adatszakértők meg pénz.
De ezzel megnézhető lenne akár Messi vs Maradona, Messi vs Cruyff stb. Igazából azért nincs, mert gyakorlati haszna nem lenne ilyen elemzéseknek, de elméleti szinten előállítható. (Nyilván én se erre költeném a milliárdokat, van millió fontosabb téma)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.15. 12:01:54

Értem amit írt, de nem értek egyet vele.
Olyan kontextusban használják sokszor ezeket az xg dolgokat, amik értelmetlenek.
Pl kinyilatkoztatni, hogy a city sokkal jobb csapat, mert több xG-t hozott össze. Most egy ilyen mondattal mit kezdjek, mikor kiverte őket a real? Kit érdekel az, hogy jobb csapat xG alapján, ha az eredményben ez nem nyilvánul meg?


Őőőő, lehet ma jobb, szervezettebb a védekezés, 90-es években meg a 2000-es évek elején viszont sokkal pokrócabb stílusban fociztak a védők, nézz meg 1-1 meccsösszefoglalót az interes korszákából, méterekről akarták megsemmisíteni, meccsenként 4-5ször, lap nélkül.
Ma már ezeket szankcionálják, akkor még kevésbé.
De a spanyol liga is a 90-es években sokkal keményebb volt mint ma.


Mindegy, megint olyan topikot nyitottam ki, amit nem kellett volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.15. 11:17:47

Na jó, de ennyi erővel akkor nem lehetne véleménye senkinek, vagy nem használhatnánk semmilyen terméket, amit nálunk okosabbak raktak össze. Vegyük az xG-t. Szerintem olyan rettenetesen nem kell hozzá érteni, mert pont azért van megcsinálva, hogy egy hétköznapi ember a fotelből megértse, tehát ez egy végterméke egy elég jól alátámasztott melónak, amit hozzáértők csináltak. Szerintem jobb példa erre, hogy nem tudnám vakon, hogy melyik villanykörte mennyit fogyaszt, de mivel tudom, milyen lehetőségek vannak, azok közül látom, hogy ez keveset, amaz meg többet. Vagy egy TV-t sem tudnék összerakni, de mivel hozzáértő emberek elémtették, használni azért tudom, nem kell hozzá műszaki végzettség. Az xG pont ilyen végtelenül egyszerű, nagyjából megecáfolhatatlan dolog, max nagyon kicsi hibahatárról beszélhetünk a helyzetek megítélését tekintve, de hosszútávon kihozza magát az is. Ha pl. egy tizit kap a csapat, az 0,76 xG, és ez már statisztikailag alá van támasztva, mert egy nagy mintából kiderült, hogy ennyi büntetőt értékesítettek. Nekem ehhez nem kell különösen értenem, csak elfogadnom.
Egy meccs után is van értelme erről beszélni, de akkor tényleg csak annyi kontextusban, hogy ha valaki 2,3-0,7-es xG-vel kikapott 0-2-re, akkor az azt jelenti, hogy botrányosan használta ki a helyzeteit, és/vagy a másik csapat sokkal jobban. Lásd Reál menetelést, tök jól le lehet belőle szűrni, mivel vertek meg egy játékban az adott meccsen jobban játszó csapatot - fejben. Ezt egyértelműen meg lehet állapítani belőle. Ennél komolyabb következtetéseket nyilván nem lehet levonni belőle, mert minden statisztika hosszabb mintával működik, fél-1 évnél kevesebbet szerintem nem nagyon érdemes nézni.

Ha Ronaldo idejében lettek volna komoly statok, akkor igenis össze lehetett volna vetni Kane-el. Bár eleve sántít a dolog, mert nyilván akkoriban gyengébb volt a védekezés egyéni és csapatszinten is, szóval könnyebb dolga volt egy Ronaldo-féle zseninek, de ha ezt le is veszem, ki lehetne mutatni a kettő játékos közti különbséget. Nem feltétlen a gólok számával, hanem nyolcmillió másikkal, sikeres csel, kulcspassz, stb stb. Nem én mutatnám ki, mert nem értek hozzá mélységében, de akik ezzel foglalkoznak, és elém teszik, azt azért tudnám értelmezni, mert eleve úgy teszik oda, hogy értelmezhessem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.15. 10:52:09

Varatrix írta:
2022.12.15. 08:39:33
Szerintem komoly felelőtlenség nem figyelembe venni az adatokat és ennyire romantizálni a futballt. Továbbá adni magyar szakértők szavára akik az m4 sporton dolgoznak, úgy hogy eleve komoly lemaradásban vagyunk a világ futballjához képest.

A legnagyobb különbség pedig az, hogy aki figyeli az adatalapú futballt, elmondja, hogy nem értelmezheted anélkül, hogy megnéznéd a játékot. Másik oldalról pedig nagyon komoly tagadásban élnek.
Most itt konkrétan Messi esetéről volt szó, nem úgy un bloc.
Persze fontosak a mutatók, stb, meg aki tényleg komoly adatokkal dolgozik, dolgoznak, azok értenek is hozzá.
NFL-ben is rengeteg adatelemző cég segíti a csapatokat, igen hatékonyan.

Én azokat nem tudom komolyan venni, akik meccs után xG-znek meg stb, amikor marhára nincs ennek jelentősége, ha nem vagy szakavatott. Laikusként ezek csak számok, aztán ebből próbálsz következtetéseket levonni, az marha nagy tévút.
Mondom, aki ért hozzá, az alá is tudja támasztani a statisztikákat, akár eredményekkel, akár képsorokkal, stb.
De amikor van egy vita, hogy Ronaldo (a brazil) vagy Kane a jobb csatár, és jön valaki bármilyen statisztikával, azt nem tudom komolyan venni.

Vannak olyan dolgok, amiket nem mérhetsz statisztikával.

Megint egy példa, ott van az NBA, valószínűleg Jordannél vannak a mai ligában komolyabb statokat hozó emberek egy csomó mindenben. Mégse vetődik fel senkiben a kérdés Jordan GOAT státuszáról, mert van egy mutató (!!!) a 6/6 amivel eleve nem tud senki mit kezdeni:D

Summa summarum, annyi akarok mondani, hogy hobbiszakértők ismernek 2-3 statisztikát, amik jól is hangzanak, és ezekkel próbálják magyarázni a focit. Nekem ettől sül ki az agyam, és ezt nem szeretem.
Mint ahogy nem szeretem amikor egy fogorvos akarja megmondani, hogy milyen keresztmetszetű fából építsek tetőt. Nem ért hozzá.

Remélem így érthető, miért viszonyulok így a statisztikához ilyen foteldrukker oldalakon, mint ez is.


szerk.: én vagyok a legutolsó aki ad egy magyar szakértő szavára, pláne m4-esére:D bukott levitézlett magyar játékosok próbálják megfejteni a focit :lol: de a vloggereket sem csípem, mert próbálnak okoskodni a statisztikákkal, de nagyon kevesen értelmezik ésszerűen. Hogy ezt miből szűröm le, mikor én sem értek hozzá? Néha elolvasok egy egy adatelemzést, ábrákkal, stb. Na abba nem kötök bele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.12.15. 08:39:33

csababarca írta:
2022.12.14. 16:20:47
Nagyjából nekem ez a filozófiám a fociról, amit bővebben elmondott az úriember Messi játékáról, magáról a fociról, kicsit oda is szólt az xG huszároknak.
Szerintem komoly felelőtlenség nem figyelembe venni az adatokat és ennyire romantizálni a futballt. Továbbá adni magyar szakértők szavára akik az m4 sporton dolgoznak, úgy hogy eleve komoly lemaradásban vagyunk a világ futballjához képest.

A legnagyobb különbség pedig az, hogy aki figyeli az adatalapú futballt, elmondja, hogy nem értelmezheted anélkül, hogy megnéznéd a játékot. Másik oldalról pedig nagyon komoly tagadásban élnek.

És akkor mindezt megetszi úgy, hogy relatíve adatokkal érvel a csávó....

"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az (A adat) magasabb, (B adat) erősebb, (C adat) gyorsabb, (D adat) fiatalabb, (C adat) energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."

Persze nehéz, adatokkal leírni, ha csak 5-öt értelmezel a 200-ból... =D>

És hangsúlyozom senki nem állítja, hogy le lehet írni kizárólag adatokkal, de ha igen az valószínűleg téved...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.12.14. 17:25:28

Messi játékát szerintem pont, hogy remekül kifejezi bármelyik statisztikai adat. A góljai, a gólpasszai, a sikeres cserek, kulcspasszok, de még az xG is, annak is a nagy részét ő hozta össze. Ha ránézel az ő számaira, aztán mondjuk a vele egy kaliberként emlegetett CR7-re, akkor úgy is meg lehet mondani, mekkora a különbség a két játékos zsenije között, hogy életedben nem láttad őket focizni. Persze ő meg Ronaldinho azok, akiket akkora élmény nézni, hogy nyilván borzasztó lenne, ha valaki csak a számaikat nézni, mert művészet, amit csinálnak/csináltak, de ettől még elég jól le lehet írni advanced statokkal is. Nem az van, hogy Messi milyen zsenniálisan játszik, de nem hoz össze xG-t, meg mittudomén, hanem Messi milyen zseniálisan játszik, ez kifejezhető 5 góllal, 4 gólpasszal, xy meccsenként összehozott xG-vel vagy kialakított helyzettel, xy sikerers csellel, ésatöbbi. Például Gvardiol agyonverését is ki lehet így mutatni, stb. Mint ahogy a sétáját is ki lehet km-erekkel, de azzal tényleg az van, hogy melózzon a többi 10, hozzá képes középszer játékos, ő meg csinálja, amiben a világ legjobbja, úgy, ahogy a teste megengedi. Alighanem bírna többet, de akkor többször is sérülne meg, meg ahogy csababarca is írta, lehet, hogy második félidőben már nem lenne energiája olyan félpályás szólókra+gólpasszra, amit leművelt tegnap.

Ettől még nyilván igaz, hogy nézni kell a focit, de ma már elképesztő pontos és sokféle stat van, emiatt kb bármit ki lehet mutatni vele, főleg, ha elég nagy a minta. Még kb azt is meg lehet jósolni tényleg, hogy mekkora élmény lehet nézni a játékát.

Hajrá Marokkó, aztán hajrá Messentina. Ha kettőt villan megint a döntőben, meglehet. Ez most tényleg azért lenne fontos, mert senki ne kérdőjelezné meg, ki miatt nyert Argentina, plusz ott villanna alighanem a 8. aranylaszti. Ha nem lesz meg, akkor nem lehet aranylabdás már csak a csapattársa miatt sem, aki a klubjában majdnem olyan jó számokat hoz, de vb-győztes...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.12.14. 16:58:20

csababarca írta:
2022.12.14. 16:20:47
Sípszó utáni reakcióban az egyik szagértő elmondja, amit gondolok Messiről.
Be is raktam aláírásba zanzásítva, de sok dolog elhangzott még, kezdve a futásáról, sebességéről, játékritmusától át minden.

Nagyjából nekem ez a filozófiám a fociról, amit bővebben elmondott az úriember Messi játékáról, magáról a fociról, kicsit oda is szólt az xG huszároknak.
A futballt a szemed élvezi,a számokat a matematikusok. Messi nagyot megy a vb-n és a teljesítménye számokkal is kifejezhető. Első vagy második lesz miatta a csapata. De ez nem lényeg,mert jó nézni őt és ez elég.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.14. 16:20:47

Sípszó utáni reakcióban az egyik szagértő elmondja, amit gondolok Messiről.
Be is raktam aláírásba zanzásítva, de sok dolog elhangzott még, kezdve a futásáról, sebességéről, játékritmusától át minden.

Nagyjából nekem ez a filozófiám a fociról, amit bővebben elmondott az úriember Messi játékáról, magáról a fociról, kicsit oda is szólt az xG huszároknak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.12.14. 14:04:02

MQuCsabi írta:
2022.12.13. 21:53:01
Bemásolom, mert így szebb:

Leo Messi's World Cup:

⚽️ vs. Saudi Arabia 🇸🇦
⚽️🎯 vs. Mexico 🇲🇽
❌ vs. Poland 🇵🇱
⚽️ vs. Australia 🇦🇺
⚽️🎯 vs. Netherlands 🇳🇱
⚽️🎯 vs. Croatia 🇭🇷

✅ Top scorer
✅ Most assists


... De nem fut eleget😈
Én meg ezt másolnám: Focizni kell, nem futkározni!!!

https://twitter.com/i/status/1602764555310047235
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2022.12.14. 12:20:59

https://youtu.be/ARhoF56K_Fo

Már nem követem úgy a focit mint régen, de nagyon remélem hogy meglesz neki a VB cím a felnőttekkel.

Itt kezdtem el követni, 17 éve. Durva, hogy megy az idő.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.12.14. 11:41:51

Most már legyen meg neki az a k....va világbajnoki cím.
És nemcsak azért mert a mi kutyánk kölyke hanem azért mert bőven megérdemli hogy a pályafutását egy VB címmel zárja le. [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2022.12.14. 10:31:20

Messi azért néha idézi régi önmagát.
Talán most már jobb ha nem tér vissza, úgy gondolom Ronaldo MU kalandja megmutatta miért nem jó ötlet...
VB cím után azt is kinézem visszavonul kb., de legjobban PSG-vel jár, ott reláis esély marad BL-re és elfogadták azt, amit most tud.
Ide visszatérve csak a legendát rombolná egy gyengébb szezonnal, búcsúztatás helyett, meg fontosabb lesz a köszöntése majd egyszer edzőként talán. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.12.13. 21:55:00

MQuCsabi írta:
2022.12.13. 21:53:01
Bemásolom, mert így szebb:

Leo Messi's World Cup:

⚽️ vs. Saudi Arabia 🇸🇦
⚽️🎯 vs. Mexico 🇲🇽
❌ vs. Poland 🇵🇱
⚽️ vs. Australia 🇦🇺
⚽️🎯 vs. Netherlands 🇳🇱
⚽️🎯 vs. Croatia 🇭🇷

✅ Top scorer
✅ Most assists


... De nem fut eleget😈
Ma két gólpasszt adott.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.13. 21:53:01

Bemásolom, mert így szebb:

Leo Messi's World Cup:

⚽️ vs. Saudi Arabia 🇸🇦
⚽️🎯 vs. Mexico 🇲🇽
❌ vs. Poland 🇵🇱
⚽️ vs. Australia 🇦🇺
⚽️🎯 vs. Netherlands 🇳🇱
⚽️🎯 vs. Croatia 🇭🇷

✅ Top scorer
✅ Most assists


... De nem fut eleget😈
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.22. 14:04:28

Fecooo írta:
2022.09.22. 13:21:20
de bezzeg, ha a madridomon valaki belinkelne egy összefoglalót a benzema-féle bűntényről, akkor kiátkoznák onnan IP-bannal...
de hát nincs is semmiféle bűntény :mrgreen:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2022.09.22. 13:21:20

Sinya22 írta:
2022.09.22. 09:51:13
A csávó bedob egy kamu cikket, aztán megint mehet Messi köpködése. Ne csináljátok már, hogy ennyire bekajáltok egy pocsék, újságírói cikket. Így vezetnek meg embereket közösségi oldalakon is, olvastok, de nem értelmeztek, hogy mekkora baromság van leírva. Nem volt elég egész nyáron a sok kamut olvasni, még ilyenkor is ezzel van tele.
OFF: A lényeg, hogy nem akar ő sosem provokálni... de bezzeg, ha a madridomon valaki belinkelne egy összefoglalót a benzema-féle bűntényről, akkor kiátkoznák onnan IP-bannal...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.22. 09:51:13

A csávó bedob egy kamu cikket, aztán megint mehet Messi köpködése. Ne csináljátok már, hogy ennyire bekajáltok egy pocsék, újságírói cikket. Így vezetnek meg embereket közösségi oldalakon is, olvastok, de nem értelmeztek, hogy mekkora baromság van leírva. Nem volt elég egész nyáron a sok kamut olvasni, még ilyenkor is ezzel van tele.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.21. 15:29:33

bence0330 írta:
2022.09.21. 13:13:19
Egyébként sokkal gyorsabbnak is tűnik, mint az elmúlt 2-3 évben. Sprintben, indulóban, és mozdulatokban is. Gyanús is volt nekem az a látványos belassulás, nem volt itt semmi normális erőnléti edzés, normáis helyen sokkal jobban öregedett volna.
Igen, nagyon gáz, h milyen mértékig hagyták leépíteni a fizikai felkészítést a klubnál az elmúlt években. Messinek meg még lehet egy dobása. Egy jó VB a lábában maradt, és az argentinok most nem annyira hullagyengék, így nem is kell őket cipelnie.
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.21. 13:24:44

Kassandra írta:
2022.09.21. 07:55:30
Kiszivárgott szerződések.
Innentől vált komolytalanná az egész cikk:
Merthogy az El Mundo megszerezte Messi összes szerződésének dokumentumait is. Ezek szerint első barcelonai idényében, a 2003–2004-esben mindössze 45 977 euró volt a kis Leo bére, és még a kilenc évre aláírt megállapodás utolsó szezonjában, a 2011–2012-esben is csupán 433 188. Vagyis az első kilenc év alatt fizetésként nem keresett többet durván kétmillió eurónál. Összesen. (Ehhez járult még a meccspénz, ami az első évben 1503 euró volt, az utolsóban pedig 8414, lejátszott mérkőzésenként.)
Válogatott szünet van, elhiszem hogy rohadtul nincs mit írnia a szerencsétlen újságíróknak, de az biztos hogy aki ennek a felét is elhiszi az egy idióta. A 2011-12-es szezonban, akkor már kétszeres Aranylabdásként és a világ toronymagasan legjobb játékosaként 433188 eurót keresett egy évben, ami havi szintre lebontva 36099 euró... Na ne vicceljenek már...Azt a 433 ezer eurót már akkor megkereste kb heti!!! szinten. Bohóc az is aki megírta a cikket, de aki elhiszi egy szavát az is.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.21. 13:13:19

NovaProspekt írta:
2022.09.21. 10:47:55
https://pbs.twimg.com/media/FdJDp3maUAA ... name=large

Kipattintotta magát a csávó Párizsban. Kilohúsz fekve simán megvan =D>
Egyébként sokkal gyorsabbnak is tűnik, mint az elmúlt 2-3 évben. Sprintben, indulóban, és mozdulatokban is. Gyanús is volt nekem az a látványos belassulás, nem volt itt semmi normális erőnléti edzés, normáis helyen sokkal jobban öregedett volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.09.21. 12:47:09

Chino írta:
2022.09.21. 10:54:44
Én mondjuk erre elősorban annyit írok, hogy Index.
Ott van szó szerint az első mondatban, hogy El Mundo. :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.09.21. 10:54:44

Nyiri81 írta:
2022.09.21. 10:01:35
herlius írta:
2022.09.21. 09:36:01
Az ő zsenialitása igenis megért (volna) ennyit, sőt. Bőven adott ő annyit ennek a klubnak, ami feljogosíthatja ilyen követelésekre.
Na azért ne vicceljünk. 200 milliárd forintot fizetett ki a klub míg itt volt. Ezek után legnagyobb sz@rban meg ilyennel zsarolták a klubot. Azért álljon már meg a menet. És akármilyen hihetetlen a szurkolóknak, de szerződés másolatok vannak és valószínűleg valósak. Így nézve egyáltalán nem meglepő számomra hogy az egyik nap "sír" a klub távozásakor és két nappal később meg telivigyorral ír alá a PSG-nek. Én mindig azt mondtam hogy egy játékos nem lehet nagyobb mint a klub. Itt ez megborult. Sokat adott nekünk, de viszont is hatványozottan igaz. Látható az összegekben és hogy mindig támogatták. De van egy határ. A korábbi vezetőség sittre termett, de én teljesen megértem Laportát hogy esze ágában se volt megtartani Messit mikor kiderültek ezek a számok és követelések.

Én mondjuk erre elősorban annyit írok, hogy Index.
Másodsorban egy ilyen szerződés nem két A/4-es oldal, amit lefénymásolnak, aztán mindent tudunk.
Arról nem is beszélve, hogy milyen marketingbevételei vannak (Lays, Pepsi, Adidas), szóval nem hiszem, hogy az ő esetében fillérekről ment volna a vita, ahogy azt beállítják.
Az, hogy meghatódottan búcsúzott, mikor 20 éve, gyakorlatilag kölyökkorától ez volt az otthona, nem értem miért lenne kamu. Ennyi erővel Ini búcsúja is egy megrendezett show volt.
Egy bemutatáson pedig alapvető, hogy fülig kell érni a szájnak. Nem nagyon láttam olyan játékosbemutatást, ahol mogorván, fapofával vagy ellenségesen nézett volna valaki.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.21. 10:47:55

https://pbs.twimg.com/media/FdJDp3maUAA ... name=large

Kipattintotta magát a csávó Párizsban. Kilohúsz fekve simán megvan =D>
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.21. 10:20:18

Dunasztom nincs, mi igaz ebből és mi nem, de az tuti, hogy az a PSG-s vigyor erős túlzás. (Mindenkinek örömmel kell aláírnia az új klubhoz kamerák jelenlétében, ez remélem nem kérdés). Aki látta az első szezonját, annak szerintem nem kérdés, mennyire akart ő ott lenni. Mosoly nélkül ténfergett a pályán. Idénre szerencsére ez megváltozott.

És ha minden hír igaz lenne, az is simán összeférne azzal, hogy itt akart játszani, és nem a PSG-ben. És ha igaz, akkor sem tudom, hogy a kapzsiság mennyi részben az övé, és mennyi a családjáé, mert őszintén nem nézném ki belőle, hogy egy ponton túl ő komolyabban foglalkozna a pénzzel. De ha igen, és atomkapzsi lett, akkor is akarhatott itt focizni, csak rosszul mérte fel a terepet Laportánál. Az elküldése meg semmire nem bizonyíték, mert szerintem nem létezett az a forgatókönyv, amivel maradhatott volna.

Hozzátenném, Madridistaként pláne bátor volt egy ilyen bulvárcikket betenni. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése