Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.17. 20:59:24

Marci írta:egyébként ha megnyeri a barca a bl-t, akkor kb borítékolható hogy messi kapja meg az aranylabdát, főleg hogy nincs különösebb válogatott esemény idén.
Engem kicsit zavar, hogy a csapat sikere ennyire beleszámít. Messi megérdemli, akármi történik az elkövetkező időben...
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2009.05.17. 17:06:29

egyébként ha megnyeri a barca a bl-t, akkor kb borítékolható hogy messi kapja meg az aranylabdát, főleg hogy nincs különösebb válogatott esemény idén.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2009.05.17. 16:52:38

messit ismerve neki bl-döntő lesz A meccs eddigi pályafutása során...
szerintem ott nem foglalkozik sérüléssel,egyebekkel hanem odateszi magát!
akkor meg látunk majd csodát...
messi!!!
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.17. 14:42:54

Azt gondolom én is, hogy Messi nem az a reklámember. Nem fog visszaesni olyan hamar, mint Roni. Örülnék neki, ha Messi kapná az aranylabdát. Ez a díj csak ösztönözné őt.

Egyébként, ha sikerül a BL, utána Messinek a feladata lesz a VB-én jól szerepelni, netán azt Argentínával meg is nyerni. Mi sem ösztönözné őt jobban, mint hogy Maradona az edző.

Messi is 24-25 évesen lesz csúcsponton, meg tovább is lehet. Látok benne annyit. A teljesítménye nem fog vissaesni.


Kakaval kapcsolatban igazat adok. Kaka nem esett vissza. Megérdemelné, hogy jobb csapatban játszon. Örülnék, ha a Barcában játszana.


Egyébként Iniesta pár meccset eldöntött, de Messi jópárat. Iniesta kevesebbet játszott, így azért könnyebb teljesíteni. Miért érzem úgy hogy Messit elnyomja, ha pályán van, különösen, mikor bal oldalt játszik. Henry sérülése miatt játszik ugye bal oldalt. Iniesta a Chelsea és a Sevilla meccset döntötte el. Iniesta nem vesztett el meccset, ami lelkileg megviselheti az embert. Bolívia - Argentína 6:1

Ha nem lett volna Messi a pályán a Bilbao, a Getafe, a bajorok a Real madrid a Chelsea elleni meccseken, mert ő volt a gólpasszos. Az lélektanilag volt fontos. jól döntött. Messi nagyon gyors gondolkodású.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.05.17. 14:00:41

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/0 ... sists.html

ez egy május eleji statisztika, és már itt 20 gólpassza volt Messinek, sztem ez közelebb áll a valósághoz, de természetesen ezen nem fogunk összeveszni ;)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.05.17. 13:58:22

vkinga írta:LG-T kérdezem. Már miért lenne Messi 24 évesen kiégett sztár? Mikor annyi minden van még benne. 23-24 évesen lesz igazi érett focista. Sokat kell még tanulnia, de annyi idősen lesz a legjobb.
Szerintem nagyjából minden focista 24-25 évesen van karrierje csúcsán.
Messi-ből viszont szerintem nem lesz reklámember így nem fog csökkenni a teljesítménye, annyira.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.05.17. 13:45:10

Már nagyon ráfért a pihenés. Azért látszott sokx a játékán a fáradtság. Ősszel amikor kevesebb meccs volt, akkor szinte mindig brillírozott de mostanában a z ősszel sérült és ezáltal kevesebbet játszott Iniesta inkább vitte a csapatot. BL döntőn most télleg 100%os lehet, így pedig az MU védői bánni fogják h megszülettek. :p

Erről a kiégésről. Sose lehet tudni h mi lesz, de Ronaldinho egyértelműen hajlamsabb volt arra, ami történt vele. Ő egy sztár volt, imádott reklámokban szerepelni, ünnepeltetni magát. Messi nem ilyen., de persze sose lehet tudni mit hoz a jövő.
MOst pedig szólnék néhány szót az Aranylabdáról, amit sztem mostmár történjen akármi, Messi fog megkapni. BL gólkirály, kupa gólkirály, bajnokságban pedig nem középcsatárként valszeg 4. Ezenkívül számos gólpassz.

Ronaldo: 4054 perc, 25 gól, 10 gólpassz
Messi : 3810 perc, 37 gól, 17 gólpassz

Messi kevesebb játékidő alatt sokkal több gólt lőtt és sokkal több gólpasszt adott.

A BL döntőn történjen akármi, Messi sokkal jobb szezont produkált minden szempontból. Az Aranylaszti szinte biztos.
:wink:
Amúgy sokan beszélnek itt az ARanylabda "átkáról", h aki megkapta, az utána sokkal gyengébb volt.Annak ezt írom:
Kaka most nemcsatárként a MIlan legjobb gólvágója lett. Ő azért tűnik gyengébbnek, mert A Milan gyengébb.
Ronaldonak nincs olyan fantasztikus szezonja mint tavaly, de sztem nem is lesz. Tavaly több gólt vágott, de az MU is sokkal egyenletesebb teljesítményt nyújtott tavaly. Idén voltak hullámvölgyek. CR mégis lőtt 25 gólt.
Cannavaro nem azután lett gyenge h megkapta az Aranylabdát. Ő már a Juvéban is gyengébb volt mint azelőtt, a Realban katasztrófa volt, egyedül a VB-n volt jó. Épp ezért volt vicckategória a győzelme.
Utóbbi időből Ronaldinho és Seva volt az, aki visszaesett.
A Fifa egy szégyen
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.17. 13:05:49

Úgy néz ki, hogy Gardiola pihenteni fogja a nagyokat. Így Messi sem fog ma este játszani. Végre fog tudni pihenni. Helyettük az Atleticből lesznek a meccsen. Abraham, Fontàs, Jeffren, Oier, Thiago and Xavi Torres. 23 góljánál lesz több? Fog-e játszani az ossasuna és a depor ellen?

A Mu ellen örülnék, ha jól tudna játszani.
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 20:27:45

Azért nem mindenki ereszt le olyan hamar, mint Ronaldhino. Nem olyan a természete a két sztárnak. Nem hiszek abban, hogy hamar ki fog égni. Messit koránérőtpusnak tartod?

Ronit nagyon sajnáltam. Született zseni. Amit a labdával művelt, az fantasztikus. Az igazi művészeknek különösen nehéz a világban. Kár, hogy mentálisan Roni össze van zuhanva. Emiatt eresztett le, mint egy lufi. Ugye egy idő után nem jöttek ösztönösen nála a dolgok, és emiatt is baj volt vele. Arra gondolok, hogy Pep nem tudott volna segíteni? Hatalmas lélekbúvár.

Igen, Messi nagyon sérülékeny, emiatt külön örültem, hogy ez a szezon ilyen hosszú lett neki. Messinek meg taktikai dolgokat kell sokat tanulnia. Azt gondolom, Messi hatalmas nagy játékos. Kíváncsian várom, hogy a VB-én meddig jut el Argentína. Messivel és Maradonával.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.16. 20:15:03

vkinga írta:LG-T kérdezem. Már miért lenne Messi 24 évesen kiégett sztár? Mikor annyi minden van még benne. 23-24 évesen lesz igazi érett focista. Sokat kell még tanulnia, de annyi idősen lesz a legjobb.
Miért ne?
Ezt igy előre nem lehet megmondani, mi lesz belőle. Ronaldinhoról sem gondolta volna senki, h kiég olyan gyorsan. A Dél-Amerikai sztároknak van egy ilyen hülye szokásuk, h pár jó szezon után leeresztenek. Ráadásul Messi nagyon sérülékeny is, ami szintén besegithet.
Persze reméljük, h nem igy lesz, és általad vázolt jövőkép valósul meg. Én csak azt mondom, ez is egy lehetőség.
Iniesta meg egy tipikus későn érő tipus, mostanra lett hatalmas játékos, és ha fejlődne góllövésben, akkor a világ legjobbja lenne.
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 20:14:58

A real madrid kapusa és Messi rendesen tesztelték egymást. Nagyon jól játszott azon a meccen. Ha van egy kis területe, akkor nagyon veszélyes. Nem véletlenül fél tőle sok csapat. Egyre nagyob a nyomás rajta. Nem könnyű neki.
Avatar
nemmindegy19
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2009.04.29. 16:37:13
Tartózkodási hely: Kunszentmiklós

2009.05.16. 20:07:51

Meeeessssiiii, messsiiii
Real Madrid vs Barcelona 2-6
Lesz mit mesélnem az unokáimnak.

http://www.youtube.com/watch?v=rFcYws-m2KY
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 20:05:22

LG-T kérdezem. Már miért lenne Messi 24 évesen kiégett sztár? Mikor annyi minden van még benne. 23-24 évesen lesz igazi érett focista. Sokat kell még tanulnia, de annyi idősen lesz a legjobb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vkinga 2009.05.16. 20:11:23-kor.
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 20:00:37

ElBartimaeusnak csak annyit írnék, hogy meg tudom érteni Messit, hiszen volt már nem egy csúnya sérülése. Ne indulj ki a Chelsea elleni meccsből. Az angolok különösen favágók. Ne aggódj, nem fog mindig megállni.

Miket kapott a Bilbao elleni meccsen.
Nem bírtak vele a védők.

Nem tudom, mennyire igaz, de állítólag egyszer a PL-ben akar focizni. Ki szeretné magát próbálni. Nem tudom elképzelni őt a PL-ben. A játéka miatt. Nem odavaló. A spanyol foci az, ami megy neki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.16. 19:58:18

gyébként ne hasonlítsunk össze egy 24 éves, meg egy 21 éves játékost.
Miért ne? Iniesta későn érő tipus, ő is lesz még sokkal jobb is. Messi meg lehet 24 évesen már kiégett sztár lesz.
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 19:50:48

A Bilbao elleni meccsen szegénnyel elég durvák voltak. Rengeteg rúgást kapott. Nekem is az jutott eszembe, hogy esetleg megúnta, hogy állandóan felrúgják. Sokszor nem tudják megállítani szabályosan. Bosingva, meg Van Bommel is mit műveltek. Mind a ketten akkorát löktek rajta. Sajnáltam, mikor két 11-est nem adtak meg neki. Egyik, amit műesésnek titulált a bíró, holott Lell buktatta. Ez látszott, hogy rosszul esett neki. Nem csodálom, hiszen Messi igyekszik nem szabájtalankodni. Ott volt a Getafe elleni meccs. Ha jól emlékszem, ott sem adtak meg neki egy 11-est, meg egyszer lest fújtak, és nem volt az, meg egy szabályos gólt nem adtak meg neki. Mintha elege lenne a bírók hibáiból. Jó lenne, ha tudna tenni valamit az érzéseivel. Elhiszem, hogy nagyon fáradt, de már nem sok van a szezonból. Próbálja meg kibírni. Vár rá két argentin meccs. Az egyik június 6-án, Kolumbia ellen.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.16. 19:47:54

vkinga írta:Le tudja rázni a védőket!!!!!!!!!!!!!! Meg tudja csinálni, de 50 meccs után nem tudom, mennyire elvárható, hogy még mindig olyan gyors, és fürge legyen. A Chelsea ellen az első félidőben nézd meg, mit csinált a jobb oldalon, csak a beadás, vagy a kapuralövés nem sikerült. Gyenge lövés volt.

A Bilbao elleni meccsen milyen gólpaszt adott Bojannak.
Lényegébe véve egyetértünk, én egy kicsit kritikusabb vagyok. Annyi, hogy ha megáll a játékban azért, mert rugdossák, akkor nem lesz az igazán fontos meccseken döntő szerepe... Pedig a képessége megvan rá!
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 19:37:36

Le tudja rázni a védőket!!!!!!!!!!!!!! Meg tudja csinálni, de 50 meccs után nem tudom, mennyire elvárható, hogy még mindig olyan gyors, és fürge legyen. A Chelsea ellen az első félidőben nézd meg, mit csinált a jobb oldalon, csak a beadás, vagy a kapuralövés nem sikerült. Gyenge lövés volt.

A Bilbao elleni meccsen milyen gólpaszt adott Bojannak.
Avatar
lionel_messi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.02.28. 08:30:33
Tartózkodási hely: EU körzetén belül....

2009.05.16. 19:37:27

vkinga írta:Mi baja volt?
Egyszer ő is megunhatja hogy folyton fojvást fellökik/felrugják.....
Magyar szív de Katalán lélek Barca drukker leszek amig élek!
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค

Kép
vkinga
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.04.12. 17:06:04

2009.05.16. 19:31:13

Szerintem Messi a jobb. Leo még sokat fog fejlődni.
Iniesta pár meccs óta nyújt nagyon jó teljesítményt. Iniesta nélkül játszottak nagyon jól a Bilbao ellen. Egyébként ne hasonlítsunk össze egy 24 éves, meg egy 21 éves játékost.

Messi sokat tett azért,hogy idáig eljusson a csapat. Neki ez a szezonja fantasztikus. Mindezt 21 évesen. Első szezon, ami sokkal hosszabb, mint a korábbiak. Sajnáltam, hogy bolíviában nem sikerült nyerniük. Elég nehéz lehet feldolgozni. Venezuela ellen nagyon nagyot játszott. Igaz, hogy éreztem nála valamit a bolíviai meccs után. Egy kicsit megtorpant. Elment az önbizalma, és félt a hibáktól, de tudott a későbbi meccseken nagyon jól játszani. Azt hiszem, a Chelsea ellen azért nem vállalt többet, mert féltette a lábát. A Valencia ellen, mikor játszottak, 9 perc alatt 3-szor rúgták fel. Igazából március óta a Recre ellen és a Villareal ellen nem játszott jól. A többi meccsen nem volt rossz.

Remélem, hogy a Mu ellen nagyon jól fog játszani. Szúrkolok, hogy megnyerjék a BL-t. Örülnék, ha Pep pihentetné Messit. Ráférne.

Messijé lesz az aranylabda, jövőre meg Ibrájé, ha ilyen jól teljesít. Kíváncsian várom, hogy ki fogja megkapni. Azt gondolom, hogy fantasztikus, hogy már nem először volt második, ilyen fiatalon.


Azt hiszem, hogy a Bilbao ellen nagyon jól játszott. Kár, hogy nem sikerült az egyik ziccert gólra válatni. A hasas jelenetre gondolok. Figyeltétek, hogy reklamálásért sárgalapot kapott. Mi baja volt?
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.05.16. 19:24:11

Lionel85 írta:Eszerint a statisztika szerint matematikailag csak Henry foghatja be Messit, de ő is csak akkor ha mesterhármast vág a MU-nak, amit kétlek :wink: Szóval kijelenthető az is, hogy a kupa után a BL-ben is ő a gólkirály!
Matematikailag Valdes is beerheti :lol:
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.16. 19:04:48

Messi nagyon jó játékos, megérdemli az aranylabdát, sőt remélem ő nyeri! De van valami, amit szívesen látnék tőle: egy nagyon kemény emberfogásos, vagy nem is tudom milyen; nagyon jól szervezett védelem ellen tud olyat nyújtani, hogy megmentse a csapatot. Lévén fejelni nem nagyon tud, nem ezt várom tőle, lőni csak néha szokott, így ezt sem annyira, hanem amiben igazán jó, egy-egy jó csellel rázzon le védőket és adjon olyan labdát, hogy ámulva bámuljam. Úgy gondolom, hogy simán meg tudná csinálni, csak miután lerúgták 1-2-szer, elmegy a kedve a játéktól, amit megértek és akkor sokkal rosszabbul játszik. Ha ezt meg tudná csinálni, akkor semmi vita sem lehetne afelől, hogy jelenleg ki a legjobb. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.05.16. 18:59:43

Chino írta:
Barcaman14 írta:Azért arra nem vennék mérget,hogy ha elbukjuk a BL-t is ő lesz az aranylabdás.... De erre gondolni sem merek!
Szerintem pedig érdemben nem fog változtatni az egészen.
Egyrészt, ott a duplázás, több gólt lőtt (a bajnokságban és a BL-ben egyaránt) mint Ronaldo, jobban is játszott és a szezonban kiemelkedőt alkotott mindössze 21 évesen. Ha ez nem elég akkor ki érdemel aranylabdát?
Sztem is. Ha lesérülne Messi, és már idén nem lépne pályára, sztem akkor is kapná. Amugy én tudnék mondani még 1 embert, aki rászolgálna: az Iniesta. Lehet sokan nem értetek velem egyet, de sztem ő ebben a szezonban jobb mint Messi.
Avatar
lionel_messi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.02.28. 08:30:33
Tartózkodási hely: EU körzetén belül....

2009.05.16. 18:52:32

messideco írta:
dr. Mezey írta: Ja a kupa mellett megvan a BL gólkirályság is hacsak C.R. vagy Rooney nem lő 5 gólt ellenünk.
Az szinte biztos...

Vagy Henry nem vág 4-et a MU-nak :lol:
Magyar szív de Katalán lélek Barca drukker leszek amig élek!
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค

Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.05.16. 18:24:39

Barcaman14 írta:Azért arra nem vennék mérget,hogy ha elbukjuk a BL-t is ő lesz az aranylabdás.... De erre gondolni sem merek!
Szerintem pedig érdemben nem fog változtatni az egészen.
Egyrészt, ott a duplázás, több gólt lőtt (a bajnokságban és a BL-ben egyaránt) mint Ronaldo, jobban is játszott és a szezonban kiemelkedőt alkotott mindössze 21 évesen. Ha ez nem elég akkor ki érdemel aranylabdát?
Forca Barca!!!!
Válasz küldése