Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.14. 22:51:28

Én személy szerint nem örülök neki, hogy 2-5 évre hosszabbít.
Mert:
1.megint ő döntheti el 2 év múlva, hogy marad-e vagy sem. Ha esetleg gyengén játszik, akkor is ő dönt, mi meg fizetünk. Ebbe nincs beleszólásunk újból.
2. a fizetése még mindig az egekben van, csak 5 évre elosztva, és ebből elég
kettő évet játszania.
3. Nem azt írták, hogy évi 20m euró (nettó!!- tehát nem a bruttó fizetés) lesz 5 évig, hanem ez csak az első évre vonatkozik, a másodikban jelentősen emelkedik. Le sem merik írni mennyivel?

Ilyen szerződést is csak a mi klubbunk tud csinálni...
Szóval a Messi-klán megint lehúzza a Barcát.
A következő 5 évben megint csak álmodozhatunk a BL- ről. Lassan már a bajnoki címről is. Szomorú vagyok.
És kérem ne jöjjenek a "de mi lenne Messi nélkül" kommentek.
6 éve nem sikerült vele se BL- t nyerni. 2 éve bajnokságot sem.
És most mindegy, hogy milyen a többi csapatrész. Ennyi pénze jelenleg nincs a Barcának, egy ekkora fizetés igényű labdarúgóra ilyen eredményekkel.

Engem speciel hidegen hagy, hogy Messi nyert az argentin válogatottal Copát, mert ez semmiben nem segíti a klubbot ( azon kívűl, hogy megérdemelte már). Persze, ha tripláztunk volna, talán még én is szurkolók neki, mert ilyet senki nem csinált volna eddig.

Én nem látom vele a megújulást a következő években. Ezzel a szerződéssel újra szentesíti érinthetetlenségét ( Koeman biztos nem mer hozzányúlni). Megint ugyanaz megy majd, állandó kezdő, nem lehet lecserélni, kondi hiány miatti sétálások.
Ha ehhez még jön az, hogy a Piké- Lenglet páros is " visszaverekedi" magát a kezdőbe, na az érdekes lesz....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.14. 22:43:12

Jobbszelena írta:
2021.07.14. 22:34:48
...de akkor ezek szerint már ez is ki lett beszélve. :) Köszi a választ.
Ragadj popcorn-t, és olvasd vissza az elmúlt hetek hsz-eit, ha van időd, meg kedved. :) Szerintem szinte minden álláspontot képviselt valaki, és elég jó kis hozzászólások, viták voltak szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jobbszelena
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.07.14. 21:35:35

2021.07.14. 22:34:48

bence0330 írta:
2021.07.14. 22:01:51
Jobbszelena írta:
2021.07.14. 21:41:19
Páran már leírták előttem, hogy Messi nem csak elviszi a pénzt, hanem hoz is a konyhára a marketingértékével, valószínűleg nem is keveset. Ezeket a kommenteket miért ignorálja szinte mindenki? :) Ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, 2-3-5 év alatt mennyi fizetést kap, miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mennyi pénztől esne el a Barca, ha a következő szezontól már nem lenne a keret tagja Leo. Gondolok itt jegybevételre, mezeladásra, csapatszponzorokra meg ki tudja még mire. Sokkal kevésbé lenne eladható brand a Barcelona. Nem vagyok szakértő, de nem tartom kizártnak, hogy visszahozza a fizétése jó részét, akár csak a marketingerejével, bár valaki hozzáértő nyugodtan utána nézhetne ilyen adatoknak. És akkor a pályán hozzáadott plusszról még nem is besszéltünk. Az az érzésem, úgy próbálunk véleményt alkotni erről a témáról, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyjuk. :)
Szerintem bőven visszahozza, de nyilván én sem látok bele a pontos adatokba. Az is lehet, hogy nem. De egy jó részét tuti. Ezért nem is tartom olyan fontosnak ezt a gazdasági vitát a szakmaihoz képest. Itt az lenne szerintem a lényeg, hogy a 20 milliójáért a lehető legnagyobb hasznát vegyük, amiről ugye itt sok-sok oldal vita zajlott már le. Emelett szerintem messze eltörpül a fizu-kérdés (Legalábbis onnantól, hogy a fizetési sapkába beférünk vele.)
Azért látom, hogy a szakmai vonalon jóval hevesebb viták voltak itt az elmúlt hetekben, szóval ezt lehet, hogy itt többen is így gondolják. :)
Ha már ki lett tárgyalva, akkor oké. :) Szerintem sem a fizu kérdés a legfontosabb, mivel nem hinném, hogy gazdaságilag rosszul járnánk összességében, mégha nem is tudom adatokkal alátámasztani. Csak úgy tűnt, sokan arra fektették a hangsúlyt, h mennyi a fizetése, miközben ez csak az érem egyik oldala, de akkor ezek szerint már ez is ki lett beszélve. :) Köszi a választ.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 22:33:54

Sonoma írta:
2021.07.14. 22:03:50
Van erről neked valami adatod?
Mennyit tesz hozzá a Messi brand a büdzséhez?
Kérlek oszd meg, ha van, mert ennyi erővel én is állíthatom, hogy Griesmann is visszahozza a fizetését a jegyeladásból meg a többiből.
Meg Piké... :^o
eddig en sem gondolkodtam ezen, de par honapja olvastam valahol egy elemzest, ahol levezettek, hogy sokkal tobbet hoz a konyhara csak a nevevel, mint a fizetese

sajnos a link nincs meg, talan a 7milliomodik beoltott hozza el

de ha valaki raakad, linkelje be lecci
Jobbszelena
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.07.14. 21:35:35

2021.07.14. 22:23:16

Sonoma írta:
2021.07.14. 22:03:50
Jobbszelena írta:
2021.07.14. 21:41:19
Páran már leírták előttem, hogy Messi nem csak elviszi a pénzt, hanem hoz is a konyhára a marketingértékével, valószínűleg nem is keveset. Ezeket a kommenteket miért ignorálja szinte mindenki? :) Ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, 2-3-5 év alatt mennyi fizetést kap, miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mennyi pénztől esne el a Barca, ha a következő szezontól már nem lenne a keret tagja Leo. Gondolok itt jegybevételre, mezeladásra, csapatszponzorokra meg ki tudja még mire. Sokkal kevésbé lenne eladható brand a Barcelona. Nem vagyok szakértő, de nem tartom kizártnak, hogy visszahozza a fizétése jó részét, akár csak a marketingerejével, bár valaki hozzáértő nyugodtan utána nézhetne ilyen adatoknak. És akkor a pályán hozzáadott plusszról még nem is besszéltünk. Az az érzésem, úgy próbálunk véleményt alkotni erről a témáról, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyjuk. :)
Van erről neked valami adatod?
Mennyit tesz hozzá a Messi brand a büdzséhez?
Kérlek oszd meg, ha van, mert ennyi erővel én is állíthatom, hogy Griesmann is visszahozza a fizetését a jegyeladásból meg a többiből.
Meg Piké... :^o
Nincs :) Csak gondoltam felvetem ezt a témát, hátha valakinek van adata, vagy jobb rálátása, mert szerintem fontos ez is. De úgy néz ki, már ki lett ez is tárgyalva. :)
Jobbszelena
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.07.14. 21:35:35

2021.07.14. 22:17:52

Kalapos írta:
2021.07.14. 21:53:40
Összeesküvés elméletezni xd

Jött egy hír, semmi hivatalos de szinte tuti, kitárgyaltuk hogy ez mit jelent a valóságban és a jövőre nézve. Mit kellene csinálni a fórumon, ha nem ezt? Ha nem érdekel valakit javaslom hanyagolja a fórumozást.


Jobbszelena:
azt már kitárgyaltuk párszor, én utána is néztem, semmi konkrétat nem találni, de a klub és Leo személyes szponzorai között semmi átfedés nincs, sőt.
Az az ő pénze, nem a klubbé. A klubnak bevételt nem hoz a játékos akkora értékben ami összehasonlítható a kiadásokkal a játékos iránt.
jó hogy akkor a bónuszokat gólokért, trófeákért nem kezdjük el számolgatni meg a repjegyeket szállást kaját orvost biztosítást stb-t mint kiadás a fizu mellé :DD


Kicsit olvasgattam:
"The LFP and UEFA make recommendations but nobody sets a salary cap," Bartomeu said. "We are above what is recommended but the important thing is to be sustainable. We can afford it."
https://www.goal.com/en/news/lionel-mes ... 5jkcii7x3h

Az igen Barto, bravó :D

Laporta nagy kakivárat vett át, de ezzel a mutyival nem lettünk beljebb ez a nagy baj.
Oké, köszi a választ! Egyébként nem személyes szponzorra gondoltam, hanem olyan csapatszponzorokra, akikkel nagy részben amiatt tudtunk kis vagy akár nagy pénzért szerződést kötni, mert Leo is a Barca-ban játszik.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.14. 22:08:18

Sok pénzt generál, de konkrét számokat nagyon nehéz saccolni. Pláne nehéz megsaccolni hogy ebből mennyi tűnne el ha elmenne, és mennyi alakulna át. Pl 10ből 8 mez amit vesznek Messis. De ha elmenne, nem azt jelentené hogy 2 mezt vesznek csak az emberek azonos idő alatt, hanem lehet hogy 7-et vagy 6-ot, és valaki más nevével vennének többet. Tehát a veszteség csak 3-4 mez lenne, nem 8. Jegyek ugynígy. Most lehet mondani hogy Messit mennek megnézni az emberek, de Messi előtt is tele volt a stadion, és utána is tele lesz, nem a Celtáról van szó hanem a Barcáról baszki :D
Szóval sok pénzt generál, de kb lehetetlen megfogni mennyit hoz. Hogy mennyit visz viszont elég egyszerű, ezért rágtuk át most szépen :D

90%-ban boldog vagyok én személyesen, 100% lenne ha nem ilyen ostoba szerződést kötünk, de hát álmodik a nyomor, örüljünk ennek majd megoldják valahogy :D
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.14. 22:03:50

Jobbszelena írta:
2021.07.14. 21:41:19
Páran már leírták előttem, hogy Messi nem csak elviszi a pénzt, hanem hoz is a konyhára a marketingértékével, valószínűleg nem is keveset. Ezeket a kommenteket miért ignorálja szinte mindenki? :) Ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, 2-3-5 év alatt mennyi fizetést kap, miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mennyi pénztől esne el a Barca, ha a következő szezontól már nem lenne a keret tagja Leo. Gondolok itt jegybevételre, mezeladásra, csapatszponzorokra meg ki tudja még mire. Sokkal kevésbé lenne eladható brand a Barcelona. Nem vagyok szakértő, de nem tartom kizártnak, hogy visszahozza a fizétése jó részét, akár csak a marketingerejével, bár valaki hozzáértő nyugodtan utána nézhetne ilyen adatoknak. És akkor a pályán hozzáadott plusszról még nem is besszéltünk. Az az érzésem, úgy próbálunk véleményt alkotni erről a témáról, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyjuk. :)
Van erről neked valami adatod?
Mennyit tesz hozzá a Messi brand a büdzséhez?
Kérlek oszd meg, ha van, mert ennyi erővel én is állíthatom, hogy Griesmann is visszahozza a fizetését a jegyeladásból meg a többiből.
Meg Piké... :^o
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.14. 22:01:51

Jobbszelena írta:
2021.07.14. 21:41:19
Páran már leírták előttem, hogy Messi nem csak elviszi a pénzt, hanem hoz is a konyhára a marketingértékével, valószínűleg nem is keveset. Ezeket a kommenteket miért ignorálja szinte mindenki? :) Ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, 2-3-5 év alatt mennyi fizetést kap, miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mennyi pénztől esne el a Barca, ha a következő szezontól már nem lenne a keret tagja Leo. Gondolok itt jegybevételre, mezeladásra, csapatszponzorokra meg ki tudja még mire. Sokkal kevésbé lenne eladható brand a Barcelona. Nem vagyok szakértő, de nem tartom kizártnak, hogy visszahozza a fizétése jó részét, akár csak a marketingerejével, bár valaki hozzáértő nyugodtan utána nézhetne ilyen adatoknak. És akkor a pályán hozzáadott plusszról még nem is besszéltünk. Az az érzésem, úgy próbálunk véleményt alkotni erről a témáról, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyjuk. :)
Szerintem bőven visszahozza, de nyilván én sem látok bele a pontos adatokba. Az is lehet, hogy nem. De egy jó részét tuti. Ezért nem is tartom olyan fontosnak ezt a gazdasági vitát a szakmaihoz képest. Itt az lenne szerintem a lényeg, hogy a 20 milliójáért a lehető legnagyobb hasznát vegyük, amiről ugye itt sok-sok oldal vita zajlott már le. Emelett szerintem messze eltörpül a fizu-kérdés (Legalábbis onnantól, hogy a fizetési sapkába beférünk vele.)
Azért látom, hogy a szakmai vonalon jóval hevesebb viták voltak itt az elmúlt hetekben, szóval ezt lehet, hogy itt többen is így gondolják. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.14. 21:53:40

Összeesküvés elméletezni xd

Jött egy hír, semmi hivatalos de szinte tuti, kitárgyaltuk hogy ez mit jelent a valóságban és a jövőre nézve. Mit kellene csinálni a fórumon, ha nem ezt? Ha nem érdekel valakit javaslom hanyagolja a fórumozást.


Jobbszelena:
azt már kitárgyaltuk párszor, én utána is néztem, semmi konkrétat nem találni, de a klub és Leo személyes szponzorai között semmi átfedés nincs, sőt.
Az az ő pénze, nem a klubbé. A klubnak bevételt nem hoz a játékos akkora értékben ami összehasonlítható a kiadásokkal a játékos iránt.
jó hogy akkor a bónuszokat gólokért, trófeákért nem kezdjük el számolgatni meg a repjegyeket szállást kaját orvost biztosítást stb-t mint kiadás a fizu mellé :DD


Kicsit olvasgattam:
"The LFP and UEFA make recommendations but nobody sets a salary cap," Bartomeu said. "We are above what is recommended but the important thing is to be sustainable. We can afford it."
https://www.goal.com/en/news/lionel-mes ... 5jkcii7x3h

Az igen Barto, bravó :D

Laporta nagy kakivárat vett át, de ezzel a mutyival nem lettünk beljebb ez a nagy baj.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.07.14. 22:07:27-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 21:47:59

LG írta:
2021.07.14. 21:40:21
Nekem is az a bajom, amit írtak előttem: ez egy olyan ügyeskedés volt Laportáéktól, mint amilyent az előző vezetéstől szoktunk meg.
az elozo vezetoseg hagyta hatra az adossagot, valahogyan korrigalni kellett a fizetesi sapkat
Jobbszelena
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.07.14. 21:35:35

2021.07.14. 21:41:19

Páran már leírták előttem, hogy Messi nem csak elviszi a pénzt, hanem hoz is a konyhára a marketingértékével, valószínűleg nem is keveset. Ezeket a kommenteket miért ignorálja szinte mindenki? :) Ahelyett, hogy azzal foglalkoznánk, 2-3-5 év alatt mennyi fizetést kap, miért nem azt a kérdést tesszük fel, hogy mennyi pénztől esne el a Barca, ha a következő szezontól már nem lenne a keret tagja Leo. Gondolok itt jegybevételre, mezeladásra, csapatszponzorokra meg ki tudja még mire. Sokkal kevésbé lenne eladható brand a Barcelona. Nem vagyok szakértő, de nem tartom kizártnak, hogy visszahozza a fizétése jó részét, akár csak a marketingerejével, bár valaki hozzáértő nyugodtan utána nézhetne ilyen adatoknak. És akkor a pályán hozzáadott plusszról még nem is besszéltünk. Az az érzésem, úgy próbálunk véleményt alkotni erről a témáról, hogy az egyik, ha nem a legfontosabb tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyjuk. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.14. 21:40:21

davi10 írta:
2021.07.14. 21:33:46
Deluigi írta:
2021.07.14. 21:26:03
szerencsere nem ti vagytok ott a donteshozatalnal

akik megkotottek a szerzodest, gondoltak mindenre, de itt hala istennek mindenki mindenkinel tajekozottabb es siman moge lat azt is, ami nincs :)
Irigylem az optimizmusodat, az elmúlt években nem az volt a jellemző, hogy a döntéshozók gondoltak mindenre :D
Pontosan. Az elmúlt évek döntései vezettek a klub ilyen szintű eladósodásához.

Nekem is az a bajom, amit írtak előttem: ez egy olyan ügyeskedés volt Laportáéktól, mint amilyent az előző vezetéstől szoktunk meg.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 21:38:46

davi10 írta:
2021.07.14. 21:33:46
Irigylem az optimizmusodat, az elmúlt években nem az volt a jellemző, hogy a döntéshozók gondoltak mindenre :D
vezetosegvaltas volt es bizunk az uj vezetosegben, aztan az ido majd megmutatja :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 21:33:46

Deluigi írta:
2021.07.14. 21:26:03
szerencsere nem ti vagytok ott a donteshozatalnal

akik megkotottek a szerzodest, gondoltak mindenre, de itt hala istennek mindenki mindenkinel tajekozottabb es siman moge lat azt is, ami nincs :)
Irigylem az optimizmusodat, az elmúlt években nem az volt a jellemző, hogy a döntéshozók gondoltak mindenre :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.14. 21:32:34

Nem tudjuk mi lesz 3-4 év múlva.

Szerintem most pillanatnyilag ez mèg mindig jobb döntés volt, mint fizuemeléssel itt tartani 2 évet.
Ezzel lehetővé tette a klub, hogy esetlegesen mèg erősítsünk a csapaton.
Szerintem itt ez a lényeg, és erre gondoltak Laportaék is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 21:26:03

szerencsere nem ti vagytok ott a donteshozatalnal

akik megkotottek a szerzodest, gondoltak mindenre, de itt hala istennek mindenki mindenkinel tajekozottabb es siman moge lat azt is, ami nincs :)

velemenyem szerint Messi megerdemli, amit most alairtak, az egesz eletet alavetette a Barcanak, a klub IKONJA, sokat tud adni a csapatjatekhoz, egyaltalan nem biztos, hogy 2 ev mulva abbahagyja

szerintem eloszor ugorjunk at az arkon, utana mondjuk, hogy hopp

a sok osszeeskuveselmelet a covidra emlekeztet...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 21:01:42

visca el barca írta:
2021.07.14. 20:16:08
davi,

azt ertsd meg, hogy 2 evre kap 40 milliot 100 helyett. A maradek 3 evre lehet h lelep es a 60 millio nem kerul kifizetesre teljes osszegben. Kap vmennyi karpotlast, de ez nem biztos hogy 60 millio lesz.
Ezt a forgatókönyvet én is felvázoltam, pl. hogy 2 év múlva egy jelképes összegért megveszi az Inter Miami és valahogy megússzuk a maradék 60 milliót. De én egyelőre kételkedem abban, hogy ebből a 100 misiből bármennyit "benne hagyna" a klubban Messi.

@csababarca valóban fikciókat gyártunk, mert még semmi nem hivatalos. De ha ez igaz, amit eléggé egybehangzóan írtak ma, hogy 5 évre kap 100 misit, ebből 2 évet játszik, a maradékban nagykövet, az nekem személy szerint nem tetszik.

Na mindegy hagyjuk a francba, szerintem zárjuk is be a topicot, amíg nincs hivatalos bejelentés :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 21:00:08

csababarca írta:
2021.07.14. 20:54:30
És mi van ha 3 évet focizik itt, vagy 4et?

Nektek semmi nem jó, kötitek az ebet a karóhoz.
Ha elment volna, akkor meg azt mondanátok hogy igazából nem ment el, csak…

Veb is leírta a szitut.
Miért 5*20at állítotok szembe 2*50el?
Lehet itt lesz és játszik.
Vagy ha nincs a fizucsökkentés hanem elkér két évre 100at, mint ahogy állítjátok. De utána benyögi hogy maradna mondjuk még egy évet egy 50ért?
Azért, mert erről szólnak a hírek. :D
Ugye hetek óta fizetéscsökkentésről szólnak a hírek, erre bejelentik a nagy fizetéscsökkentést, ami csak LEHET, hogy fizetécsökkentés, ahogyan Te is kihangsúlyoztad. Igen, simán lehet, hogy 4 év múlva is még itt lesz a kispadon ücsörögve, néha beállva és megkapja a 20 millás fizetést amivel akkor is a legjobban fizetett játékosunk lesz akár. Akkor meg gondolom majd ugyanezt fogod leírni amit most a Pique-Lenglet vonalon, hogy a ballaszt miért kap akkora fizut.

Hogy mi ezzel a legnagyobb baj? Hogy ez első ránézésre szemfényvesztés, amit a Bartomeu időszakban szoktunk meg, bűvészkedés a számokkal. Emellett szöges ellentéte az általad is konstans felemlegetett nagy megújulásnak az, hogy egy 34 éves játékossal 5 éves szerződést kötünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2021.07.14. 21:02:43-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.14. 20:54:30

És mi van ha 3 évet focizik itt, vagy 4et?

Nektek semmi nem jó, kötitek az ebet a karóhoz.
Ha elment volna, akkor meg azt mondanátok hogy igazából nem ment el, csak…

Veb is leírta a szitut.
Miért 5*20at állítotok szembe 2*50el?
Lehet itt lesz és játszik.
Vagy ha nincs a fizucsökkentés hanem elkér két évre 100at, mint ahogy állítjátok. De utána benyögi hogy maradna mondjuk még egy évet egy 50ért?


Tudtam hogy ez lesz ha marad, meg sem lepődök már ezen.
Jobb lett volna ha elmegy, én is azt mondom.

Davi10, szóba kell ejteni ezeket, főleg amikor ilyen emeletes marhaságokról van szó, hogy nem csökkent a fizetése/év.
Azért kell szóba hozni, mert az említettek konkrétan nem lépnek pályára, és elteszik a pénzt.
Ez valós, mert már megtörtént.
Messinél meg fikciókat gyártotok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.14. 20:29:14

Deluigi írta:
2021.07.14. 20:05:26
es ezt ugy kell eloadni, hogy a Laliga is bevegye

a sajat szurkolok meg itt ertetlenkednek :)
Senki se értetlenkedik, csak 42ből 23, a döntő többség azt szerette volna hogy maradjon és csökkenjen a fizuja, ami nem történt meg. Valaki meg el is küldte volna, szóval ennek csak 12-en örülnek.
Mit kellene bevennie a LAligának? A liga szabályai szerint jók vagyunk és kész. A könyvelés és a tartozások alapján nem vagyunk jók, amin meg semmit se segített ez a szerződés.

Ahogy Dévid Villa írja :lol:

Szerintem ki lesz fizetve az egész. Elvileg a második évben kap többet? És akár hosszabbíthat 5 évre? Nem azért, de én nem akarom 5 év múlva is Messit nézni. Mármint de, hogyne szeretném, ha tartaná a formáját, viszont tudjuk hogy nem fogja. Jövőre ha eligazol akkor ez lesz a búcsúszezon és valaki átveszi a klubtól a fizuja terhét, ez lenne az ideális mindenkinek. Ha játékosként marad 2+ évet az nem jó mert úgy se tűri majd a padot és a pihentetést. Ha meg nagykövetként keres majd évi 20 misiket semmit tevéssel az megint nem jó.
Milyen okból rakták ezt a hosszabbítást/kilépest bele ha önként leléphet?

Konkrétan dönthet úgy hogy:
1. kettő év után inkább nem játszik nálunk se és sehol, de keres nagy pénzt mint nagykövet = 5x20 a semmiért
2. vagy játszik, de nem itt és nem itt keres, tehát konkrétan eligazol az élő szerződéséből, jövőre = 1x20 és pápá
3. vagy úgy hogy itt játszik és itt keres 5 évig mint játékos = 5x20 mint játékos
4. és ez a lényeg: kettő év után kilép és elteszi a prémiumot és visszavonul. = 2x20 + 1x30? prémium. Miért tenné ezt ha lehet az elsőt is? Erre 0 az esély, bele se került volna az 1. lehetőség a szerződésbe ha ez a 4. egyáltalán opció. Ha olyan kegyes és jó fej lenne hogy ez a 4. egy lehetőség akkor nem kérte volna az elsőt a szerződésbe. Ez szerintem egyételmű.

Ez a 100 misi ki lesz fizetve az utolsó euro centig le lesz verve Laportán. :!: :!:
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.07.14. 20:16:55

dévid villa írta:
2021.07.14. 20:02:30
Papíron csökkent a fizetése (és igazából ez volt itt a cél), gyakorlatilag meg nem. Ennyi :D
Ez a kecske is jóllakott és káposzta is megmaradt tipikus esete.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.14. 20:16:08

davi10 írta:
2021.07.14. 19:46:51
Deluigi írta:
2021.07.14. 19:30:30
nem hiszem el, hogy nem erted meg, hogy ahhoz, hogy induljunk a laligaban, bele kell ferni a fizetesi sapkaba

ha szerinted 20m=50m, akkor en kerek elnezest, de szerintem joval alatta van es kezdodhet a buli
Senki nem azt vitatja, hogy a 20 kisebb szám, mint az 50. Arról van szó, hogy így beleférünk a fizetési sapkába, de érdemi csökkentés nem történt.
Annál, hogy 5x20 = 2x50 nem tudom egyértelműbben levezetni, és tudom, hogy érted miről beszélek, kérlek ne csinálj úgy, mintha nem értenéd.

Egyezünk meg abba, hogy az éves fizetése lecsökkent, de az amennyi pénzt kap 2 szezonnyi ittlétért, az nem.

davi,

azt ertsd meg, hogy 2 evre kap 40 milliot 100 helyett. A maradek 3 evre lehet h lelep es a 60 millio nem kerul kifizetesre teljes osszegben. Kap vmennyi karpotlast, de ez nem biztos hogy 60 millio lesz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 20:14:07

dévid villa írta:
2021.07.14. 20:02:30
Papíron csökkent a fizetése (és igazából ez volt itt a cél), gyakorlatilag meg nem. Ennyi :D
Na én is ezt mondom.
Idegesítetek itt... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 20:05:26

es ezt ugy kell eloadni, hogy a Laliga is bevegye

a sajat szurkolok meg itt ertetlenkednek :)
Válasz küldése