Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.10. 16:37:47

MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.10. 15:52:51
Lényegében bejelentették.csakhogy értsük a számokat: 10 perc alatt 2 millió megtekintés csak a Twitteren
Értsük a számokat?

Vasárnap: "Ingyen is maradnék" Kedd: Évi 35 millió EUR a PSGnél

2 hónapja még 5 évre 100+ millió volt a deal nálunk úgy hogy mindenki tudta hogy ebből max 2 év lesz és eltolva a fizu. Tehát évi 50-re akarta megfejni a klubot.
Aztán meg elmegy "csak" 35ért oda ahol évi 200 se lenne para.

Az összes szerződésmódosításában kikötötte hogy a legtöbbet kereső akar lenni és aláírási pénzek meg miegymás. A végén már 70 milliót keresett ami szépen segített ahhoz hogy idáig eljutottunk.

Miért csak a szeretett klubját tudta megfejni? Simán kérhetett volna ott jóval többet. Nem is értem.

Tudom cinikus vagyok.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2021.08.10. 16:39:18-kor.
Csak is Puyol
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.10. 16:37:06

Kívánom neki, hogy nyerje meg az Aranylabdát, megérdemli. Gyűjtsön kupákat, ha nem a kárunkra történik, akkor tőlem egy BL-t is. Nekünk ez még átmeneti év lesz, de a fiatalok nagyon ígéretesek, remélem lesz szerepük. Miközben a fizusapka Messi távozását eredményezte, a jövőben akár a hasznunkra is válhat, ahogy visszatérnek a nézők.

A 35 milliós PSG szerződéshez tegyük hozzá, hogy nálunk is ennyiről lett volna szó (aztán a 2. változat szerint ezt húzták volna szét), miközben az előző szezonban itt 71 milliót, előtte lévőben pedig 120+30 milliót keresett. Szóval nem olyan csillagászati a pénz, inkább érzem azt, hogy a BL megnyerése reményében választotta őket, plusz a haverok miatt.

Még annyi jutott eszembe a szakítás lehetséges okairól, hogy akár a háttérben Laporta meg is egyezhetett Xavi-val, hogy jövőre már jön, amikorra Koeman ingyen elengedhető és ő kiköthette, hogy míg Messi van, addig nem veszi át a kormányt. Egy éves szerződéshosszabbításba pedig Messi nem biztos hogy belement volna..de csak agyalgatok.

Mindenesetre kívánom, hogy legyen boldog, tudjon újra mosolyogni, hisz annyi örömet adott nekünk az évek folyamán! Mindig itt lesz a szívemben, de az elsődleges, hogy a Barcelona újra visszataláljon az útjára!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.10. 16:19:27

mondjuk ha lenne egy olyan edzőnk mint anno 2008-ban Pep aki bátran mer-és TUD-a fiatalokhoz nyúlni lehetne keresnivalónk minden sorozatban Leo nélkül is. Tele vagyunk bizonyítani vágyó, tehetséges fiatalokkal, akik illeszkednek a kirakósba, nem ugatják a labdát, nem kezdem el sorolni őket név szerint.
Azt meg félve merem leírni hogy az elmúlt 2 évben vele is csak egy kupát nyertünk, de ha ez kellett ahhoz hogy a Camp Nou végre lengesse a fehér zsebkendőket az illusztris katalán bandának és legyen pozitív változás a kezdő 11-ben.. ám legyen. Sajnos ehhez nincs edzőnk, de a remény hal meg utoljára.
Leonak sok sikert, 34 évesen is két klasszal Neymar és Mbappé fölött lesz, viszont szerintem az egok ütközni fognak Párizsban.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.10. 16:11:07

Szürreális ez.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.10. 16:00:47

Sok sikert neki. Sajnálatos, hogy így kellett távoznia, nem pedig egy Iniesta féle búcsúval. Személy szerint engem továbbra sem érdekel egy PSG meccs sem és csak mert ott van továbbra is remélem BL-t nem nyernek. Bajnokságot viszont nyugodtan vissza nyerhetik :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 15:52:51

Hivatalos amitől féltünk:

https://twitter.com/PSG_inside/status/1 ... 7303184386

Lényegében bejelentették.csakhogy értsük a számokat: 10 perc alatt 2 millió megtekintés csak a Twitteren
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.10. 15:33:36

Barca_10 írta:
2021.08.10. 15:20:30
BL-t ott sem fog nyerni, Pochettinot kevésnek érzem hozzá, a verratti-di maria-wijnaldum kp-tól sem kell hasraesni. Nem követem a francia ligát sem a psg meccseit, de emlékeim szerint neymar védekezésben messze nem griezmann-pedro szint, Messit ismerjük, Mbappé meg inkább a félpályánál várja a kontrát. Jön egy szervezett csapat és meg fogják enni őket. Nekem orrnehéznek tűnik a Párizs nyakonöntve tiktoksztárokkal és hatalmas egokkal, ilyen csapat még nem nyert BL-t.
Jó a szó rem én is ,h nem fognak nyerni nagyfülűt mer nem elég jók
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.08.10. 15:29:44

bence0330 írta:
2021.08.10. 15:09:41
Troym írta:
2021.08.10. 14:40:42
Engem azzal lehetett volna igazán felidegesíteni, ha a Realba ment volna (ilyen is volt már) Ez csak annyit árul el, hogy még ennyi pénzzel a zsebében is az a legfontosabb. Ha nem így lenne, akkor pl. a Liverpoolba menne, vagy az Interbe, ahol valódi ellenfelek lennének és nem ilyen csapatok, mint a Brest, Clermont, Angers, lorient.
Szerintem a legideálisabb csapatba ment minden szempontból. 34 éves, a PL túl gyors neki, a PSG top2 BL esélyes, vannak haverejai is, túl messze Katalóniától sem került, és pénz is van. Ameddig akarja, komolyan tekint rá, és amikor már nem, akkor levezetésként.

Azt meg már nagyon nem jelenteném ki, hogy az Interrel erősebb csapatok ellen játszana... Ott lenne neki a rettenetes állapotban lévő Juve, az Atalanta, a Milan, és tán a Napoli. Hozhatnék én is olyat, a lekicsinylés érdekében, hogy Salernitana, Genoa, Venezia, de szerintem kár. A franciáknál a Lyon nagyon erős, a Monaco és a Lille is, az OM mikor hogy, de most még az ilyen EL-ért küzdő csapatok is megerősödtek, mint pl. Rennes, vagy épp most a Nice, akir egy két komolyabb vásárlással próbál bekerülni a top 5-6 köré. A Ligue 1 színvonala lehet, hogy nem érte el a Serie A-t, de hogy nagyon közel vannak már, az biztos.
Mindenki döntse el maga, ez csak a személyes véleményem. Még a közepes francia csapatok is elvéreztek akár magyarok ellen is az elmúlt években, ha selejtezniük kellett. ( Lásd Bordeaux, Reims, Montpellier) A nagyobbak meg kb. utolsó helyen végeznek a BL csoportjaikban. Oda is azért jutnak, mert már automatikusan csoportkörben kezdenek a francia csapatok. (Rennes 1 pont, Lille 1 pont Marseille 3, Lyon 8 az utolsó szereplése alkalmával) De az olasz ligát sem követem annyira, lehet hogy az is gyenge.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 15:28:12

Bajnokságokkal szakadtra nyerte már magát, nem hiszem hogy annyira számítana neki hogy a 11-edik az most olasz liga vagy francia liga lesz, ezt ő is mondta hogy BL-t szeretne még nyerni, amire jelenleg a PSG-City-Bayern a legesélyesebb, a City már eleve kiesett a "jobblábas Messi"( :lol: :lol: :lol: ) leigazolásával, Bayern meg még hír szinten sem merült fel az évek alatt.

A PSG a legjobb választás így, a szezon közben sem aprítanak szét, cserébe a BL-re nagyon komoly sanszuk van, és igazából ez a legszomorúbb, mikor 2015-ben BL-t nyertünk, vagy 2016-ban mikor egész Európa tőlünk félt esélytelennek tűnt hogy egy PSG csábítóbb legyen mint egy Barca aztán most ott tartunk hogy feljebb vannak 1 polccal a BL esélyesség alapján.


A Kp-n lehetnek problémák, de oda is erősítenek+ a védelmen is.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.10. 15:20:30

BL-t ott sem fog nyerni, Pochettinot kevésnek érzem hozzá, a verratti-di maria-wijnaldum kp-tól sem kell hasraesni. Nem követem a francia ligát sem a psg meccseit, de emlékeim szerint neymar védekezésben messze nem griezmann-pedro szint, Messit ismerjük, Mbappé meg inkább a félpályánál várja a kontrát. Jön egy szervezett csapat és meg fogják enni őket. Nekem orrnehéznek tűnik a Párizs nyakonöntve tiktoksztárokkal és hatalmas egokkal, ilyen csapat még nem nyert BL-t.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.10. 15:17:26

Szakmailag kevés csapat van, ahol tényleg komoly célokért mehet. A Cityrol pont lecsúszott Jack miatt, a Real az egyetlen valódi tabu. A Bayern Goretzkát sem akarja megfizetni, és a nemet bajnokság se jobb, mint a francia. Az Inter épp hullik szet, a Poolrol, Juverol, MU-rol meg pletyka szinten se lehetett hallani…

Marad a PSG, ahol régi haverjai játszanak és meg a keret is bomba.

A PSG kiszurt velünk, meg rossz a viszony? És ez kinek tudható be? Ki hajtotta erőszakosan, engedély nélkül éveken át Verratit meg Thiago Silvat? Igen, azután kifizettek Ney kivasarlasi arat, és kb ennyi a “bűnük”. Az Arsenal elvitte Cescet, Bellerint, Toralt meg egy rakat ifi játékosunkat, de vitt tőlünk játékost a Pooltol kezdve a M.City vagy a Dortmund is, lehet inkább perspektívát kene kínálni a fiataloknak, nem Xavi Simonson megsértődni.

Messinek sok sikert, Icardinak meg sok szerencsét a klubkereseshez
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.10. 15:09:41

Troym írta:
2021.08.10. 14:40:42
Engem azzal lehetett volna igazán felidegesíteni, ha a Realba ment volna (ilyen is volt már) Ez csak annyit árul el, hogy még ennyi pénzzel a zsebében is az a legfontosabb. Ha nem így lenne, akkor pl. a Liverpoolba menne, vagy az Interbe, ahol valódi ellenfelek lennének és nem ilyen csapatok, mint a Brest, Clermont, Angers, lorient.
Szerintem a legideálisabb csapatba ment minden szempontból. 34 éves, a PL túl gyors neki, a PSG top2 BL esélyes, vannak haverejai is, túl messze Katalóniától sem került, és pénz is van. Ameddig akarja, komolyan tekint rá, és amikor már nem, akkor levezetésként.

Azt meg már nagyon nem jelenteném ki, hogy az Interrel erősebb csapatok ellen játszana... Ott lenne neki a rettenetes állapotban lévő Juve, az Atalanta, a Milan, és tán a Napoli. Hozhatnék én is olyat, a lekicsinylés érdekében, hogy Salernitana, Genoa, Venezia, de szerintem kár. A franciáknál a Lyon nagyon erős, a Monaco és a Lille is, az OM mikor hogy, de most még az ilyen EL-ért küzdő csapatok is megerősödtek, mint pl. Rennes, vagy épp most a Nice, akir egy két komolyabb vásárlással próbál bekerülni a top 5-6 köré. A Ligue 1 színvonala lehet, hogy nem érte el a Serie A-t, de hogy nagyon közel vannak már, az biztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.08.10. 14:40:42

barca_bome írta:
2021.08.10. 14:26:40
davi10 írta:
2021.08.10. 14:19:49
Engem a távozása valószínűleg kevésbé keserített el, mint a szurkolók nagyrészét, de a PSG-be igazolás szerintem jobban, mint a többséget.

Nagy csalódás ez, Ő is tudja, hogy nem épp baráti a viszony a 2 klub között. Bárhol máshol szurkoltam volna neki az újabb BL címért, mert valószínűleg mi idén még nem leszünk komoly tényezők, de a Párizsnak nem tudok.
Remélem azért mezcsókolgatás nem lesz.
Én is így vagyok vele. Bárhova máshova igazolt volna, még a CIty sem bántott volna ennyire, pedig utálom az olajos csapatokat. De pont a PSG... Engem sem a távozása bosszant leginkább, hanem a hogyan, a hova és ez a színjáték, amit a szurkolók kaptak. :(

Nem vágyom másra, csak annyit kérek végre legyen egy fantáziadús csikócsapatunk és kezdjünk el végre építkezni!!!
Engem azzal lehetett volna igazán felidegesíteni, ha a Realba ment volna (ilyen is volt már) Ez csak annyit árul el, hogy még ennyi pénzzel a zsebében is az a legfontosabb. Ha nem így lenne, akkor pl. a Liverpoolba menne, vagy az Interbe, ahol valódi ellenfelek lennének és nem ilyen csapatok, mint a Brest, Clermont, Angers, lorient.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.10. 14:32:01

Egyértelmű volt a PSG de titkon reméltem hogy nem oda megy. Nagyon nagy csalódás a vasárnapi sírdogálása után már az zsírosbödön felé utazik. Nem a távozása zavar, hanem hogy 2 nappal a lelki fröccs után már alá is ír, főleg a PSGhez :D Az nem is csapat hanem egy insta sztár istálló. Na mindegy.

Ha összejön ellünk a BL remélem azért ha rúg nekünk párat kicsit visszavesz majd az örömből és nem csókolgatja a mezt. Bár már teljesen mindegy.
Csak is Puyol
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 14:28:04

Akkor ennek a történetnek itt vége.
Kívánom, ha úgy alakulna, hogy mi nem tudjuk megnyerni, zsebelje be a Bl-t, és kapjon aranyzsugát év végén. Most nem tudok többet írni erről.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.08.10. 14:26:40

davi10 írta:
2021.08.10. 14:19:49
Engem a távozása valószínűleg kevésbé keserített el, mint a szurkolók nagyrészét, de a PSG-be igazolás szerintem jobban, mint a többséget.

Nagy csalódás ez, Ő is tudja, hogy nem épp baráti a viszony a 2 klub között. Bárhol máshol szurkoltam volna neki az újabb BL címért, mert valószínűleg mi idén még nem leszünk komoly tényezők, de a Párizsnak nem tudok.
Remélem azért mezcsókolgatás nem lesz.
Én is így vagyok vele. Bárhova máshova igazolt volna, még a CIty sem bántott volna ennyire, pedig utálom az olajos csapatokat. De pont a PSG... Engem sem a távozása bosszant leginkább, hanem a hogyan, a hova és ez a színjáték, amit a szurkolók kaptak. :(

Nem vágyom másra, csak annyit kérek végre legyen egy fantáziadús csikócsapatunk és kezdjünk el végre építkezni!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca_bome 2021.08.10. 14:29:25-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.08.10. 14:20:34

barca_bome írta:
2021.08.10. 14:12:17
Hát akkor ennyi volt... Nagyon fáj, ami a klubbal történik már évek óta, de továbbra is Visca el Barca!!!
Lehet valaki már le merte írni, de úgy érzem, hogy a MSN utolsó tagjának a távozásával azér szurkolói szinten megszabadulunk egy időre a sallangtól. Tudom, hogy sovány vigasz, de számomra azért félelmetes volt olvasni, főleg a liga oldalán, hogy hányan vélekedtek úgy, hogy csak Messi miatt nézték a ligát ás a Barcát.

Sajnálom a történteket, még Ramos távozását is Madridtól, mert két rendkívüli kapitánnyal lett kevesebb a liga, de talán pont ezért nézünk egy izgalmas időszak elé, még ha most nem is a spanyolok lesznek BL nagy esélyesei.
Nem tudom ki hogy van vele, én bírom Messit, de jóval a megjelenése előtt is ennek a csapatnak drukkoltam és akkor is fogok, ha már rég nem lesz aktív játékos.
Rég nem látott szükség van most a szurkolók támogatására! És főleg anyagilag :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 14:19:49

Engem a távozása valószínűleg kevésbé keserített el, mint a szurkolók nagyrészét, de a PSG-be igazolás szerintem jobban, mint a többséget.

Nagy csalódás ez, Ő is tudja, hogy nem épp baráti a viszony a 2 klub között. Bárhol máshol szurkoltam volna neki az újabb BL címért, mert valószínűleg mi idén még nem leszünk komoly tényezők, de a Párizsnak nem tudok.
Remélem azért mezcsókolgatás nem lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.08.10. 14:16:03

Nem tudom ki hogy van vele, én bírom Messit, de jóval a megjelenése előtt is ennek a csapatnak drukkoltam és akkor is fogok, ha már rég nem lesz aktív játékos.
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.08.10. 14:12:17

Hát akkor ennyi volt... Nagyon fáj, ami a klubbal történik már évek óta, de továbbra is Visca el Barca!!!

Szerk.: Afelől senkinek ne legyenek kétségei, hogy ez le volt már zsírozva a színfalak mögött... :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca_bome 2021.08.10. 14:18:27-kor.
barcaoki
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.10.28. 00:54:36

2021.08.10. 14:07:37

csababarca írta:
2021.08.10. 14:05:34
Már repülnek Párizsba.
2 évre ír alá, 35 millióért/év.

Itt mennyit keresett az utolsó (2017-2021) szerződése szerint?

Kíváncsi vagyok hogy fog muzsikálni, hozzá közelálló emberekkel lesz körülvéve, egy nem túl erős bajnokságban.
Mondjuk a bl alapján lesz megítélve, ha esetleg behúzzák akkor sikeres a projekt, ha nem akkor bukta.
Már az Eredmények oldalon ott van a PSG játékosok között
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.10. 14:05:34

Már repülnek Párizsba.
2 évre ír alá, 35 millióért/év.

Itt mennyit keresett az utolsó (2017-2021) szerződése szerint?

Kíváncsi vagyok hogy fog muzsikálni, hozzá közelálló emberekkel lesz körülvéve, egy nem túl erős bajnokságban.
Mondjuk a bl alapján lesz megítélve, ha esetleg behúzzák akkor sikeres a projekt, ha nem akkor bukta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
barcaoki
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.10.28. 00:54:36

2021.08.10. 14:05:09

Eredmények oldalon nézzetek meg a PSG játékosokat
Ott van Messi is
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 12:34:59

dani87 írta:
2021.08.10. 11:20:28
Varatrix írta:
2021.08.10. 11:10:19

Objektíve teljesen igazad van és nem tudok veled észérvekkel vitatkozni, ezt gyorsan le szeretném szögezni. Én nagyon nehezem teszem félre azokat a negítv érzéseket, amikor megjelennek a piacon és erőszakosan pénzből megoldanak mindent. Nem tudom bizonyítani, de szerintem nagyon sántít, hogy egyre kevesebb csapat tudja tartani velük anyagilag a lépést. Továbbá őket teszem felelőssé a piaci árak felveréséért, a Neymar üzlet miatt. Ahogyan azt a Real tette, 2009-ben Ronaldoékkal. Persze nem elmismásolva a Mi felelősségünket abban, hogy hetekre rá el is vertük azt pénzt amit a brazilért kaptunk. Azóta gondolom, hogy nagyon rossz irényba tart a klub. Felültünk egy vonatra, amire nem kelett volna.

Továbbá ami érdekes, hogy kérdés, hogy mekkora a média befolyása erre az "ellentétre", vagy valóban csak arról van szó amit írtál, hogy hasonló profilú játékosokat néz ki a két klub és az utóbbi években Ők tudtak jobb feltételeket biztosítani az adott játékosnak.

Minden bizonnyal azért böki a csőrünket, ahogy a Raálosokét, Bayernesekét, vagy az Angolokét, mert sérült a status quó. Még egy csapat áll ott a fazéknál.

Majd megszokjuk...
Az árak felverésében sajnos a Barca is bőven kivette a részét, szóval ezért nem venném elő a többi csapatot.
Az, hogy ott van egy gazdag tulaj néhány csapat mögött, és emiatt jobb lehetőségeik vannak, sajnos szintén a foci velejárója, bizonyos csapatoknak több jut mint másoknak. De itt se felejtsük el, hogy tudtommal a spanyol ligában is nagyon egyenlőtlenek a közvetítési pénzek elosztása (pl), tehát a pár nagy csapat rengeteg kasszíroz, a kicsit meg nagyon keveset, és gyakrolatilag konzerválják az első csapatok poziját. Szóval sok ilyne igazságtalanság van, ezekkel nem sokat lehet kezdeni.

Amiért szerintem lehet "utálni" a PSG-t, meg Cityt pl. (és én ezért rühellem mindkettőt ugyanúgy), mert gyakorlatilag a sok pénzükkel megkenik az UEFA-t, hogy rájuk ne vonatkozzanak a szabályok. Néha van ugye látszat bünti, de amiket műveltek(művelnek), az alapján szerintem mindkét csapatot el lehetett volna tiltani 10 éve a BL-től meg az átigazolásokból is kizárni.

Update: még egy gondolat. Barca éves fizukeretet 10-20%-kal több, mint pl. PSG-nek. Szóval azért PSG se dobálja a 20 milliós fizukat mindenkinek...
Neymar szándékait is kezelhettük volna professzionálisabban, ha nem legyintenek Bartoék hogy "úgyse megy el, ott a 222 millió eurós kivásárlási ára ahol senki se viszi el pattoghat itt" hanem leülnek a színfalak mögött tárgyalni hogy mi a célja, akkor azelőtt bevásárolhattunk volna még mielőtt Neymart eladtuk, így elkerülve hogy Neymar árával a zsebben akarná lehúzni a klubot a többi csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3281
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.10. 12:33:23

Xavier Hernandez írta:
2021.08.10. 10:35:30
A párom megjegyezte (régebben röplabdázott, képben van a fociban is) hogy tulajdonképpen Neymar eligazolásával kezdődött a Barca látványos mélyrepülése,
Az időpontok egybeesnek, Ney előtt köszönt el Lucho, akinek az első éve után a második már nem teljesen volt fényes, de ott kellett volna akkor megfogni ezt az egészet és egy értelmes karizmatikus edzőt kinevezni. Ney nélkül műkődőképes lett volna a Barca, de egy jó edző nélkül viszont már nem.
Azóta pedig látjuk a folyamatot.
Válasz küldése