Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.05.02. 09:06:42

LG írta:Sztem bőven esélyes még Messi az Aranylabdára. A VB nyilván befolyásolja majd, de nem hiszem, h megtörténik mége1x az, ami 2006-ban. Nem kaphatja egy olyan ember, aki egész szezonban semmit sem csinált, csak egy jó VB-a volt. Persze ilyen szempontból veszélyes lehet rá Rooney és Robben, akik jól tolták a szezonban és VB esélyes csapatban vannak.
Bőven esélyes, de tuti nem kapja meg. Ha csak Argentina megnyeri a VB -t, akkor talán igen.
KépKép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.05.02. 08:56:08

Sztem bőven esélyes még Messi az Aranylabdára. A VB nyilván befolyásolja majd, de nem hiszem, h megtörténik mége1x az, ami 2006-ban. Nem kaphatja egy olyan ember, aki egész szezonban semmit sem csinált, csak egy jó VB-a volt. Persze ilyen szempontból veszélyes lehet rá Rooney és Robben, akik jól tolták a szezonban és VB esélyes csapatban vannak.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.05.02. 08:29:57

barcafan0911 írta:
Barca_10 írta:
barcafan0911 írta:Messi most inthetett búcsút az aranylabdának. Csak remélni tudom hogy helyette nem olyan nyomoroncok fogják megkapni mint Olic, Sneider vagy Robben. Inkább kerüljön ki valaki a vb-ről.
Ezzel vitatkoznék.Nem 2 meccs alapján adják az Aranylabdát hanem egy naptári futballszezon alapján.Ráadásul ugye most 29 gólos 58 pontja van az Aranycipő-versenyben és ha a VB-n is a hátán fogja vinni a csapatot senkit sem fog érdekelni,hogy milyen rosszul játszott Messi.
Azt azért egy ideje már megfigyelhettük hogy egy bajnoki cím + aranycípő nem elég az aranylabdához. Útóbbi időben a bl és vb győzelem diktált aranylaszti téren. Idén úgy néz ki nem a bl győztes csapatból fog kikerülni az aranylabdás hanem a vb győztesből. Az aranylabdáért vélhetően Messi vs "a világbajnok csapat legjobbja" párharc lesz.
Kivétel Ronaldinho 2005-ben(mondjuk ő azon a nyáron Konföderációs kupát is nyert),Sevcsenko 2004-ben és Nedved 2003-ban.Egyikük sem nyert sem BL-t sem VB-t abban az évben mégis Aranylabdát kaptak.

Tényleg nem tudod/tudjátok hogy Rooney mostanában miért nem játszik?Úgy tudtam,hogy 2 hétig nem játszhat de már legalább 4 meccs nem láttam.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.02. 08:22:11

Barca_10 írta:
barcafan0911 írta:Messi most inthetett búcsút az aranylabdának. Csak remélni tudom hogy helyette nem olyan nyomoroncok fogják megkapni mint Olic, Sneider vagy Robben. Inkább kerüljön ki valaki a vb-ről.
Ezzel vitatkoznék.Nem 2 meccs alapján adják az Aranylabdát hanem egy naptári futballszezon alapján.Ráadásul ugye most 29 gólos 58 pontja van az Aranycipő-versenyben és ha a VB-n is a hátán fogja vinni a csapatot senkit sem fog érdekelni,hogy milyen rosszul játszott Messi.
Azt azért egy ideje már megfigyelhettük hogy egy bajnoki cím + aranycípő nem elég az aranylabdához. Útóbbi időben a bl és vb győzelem diktált aranylaszti téren. Idén úgy néz ki nem a bl győztes csapatból fog kikerülni az aranylabdás hanem a vb győztesből. Az aranylabdáért vélhetően Messi vs "a világbajnok csapat legjobbja" párharc lesz.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.05.02. 07:52:56

barcafan0911 írta:Messi most inthetett búcsút az aranylabdának. Csak remélni tudom hogy helyette nem olyan nyomoroncok fogják megkapni mint Olic, Sneider vagy Robben. Inkább kerüljön ki valaki a vb-ről.
Ezzel vitatkoznék.Nem 2 meccs alapján adják az Aranylabdát hanem egy naptári futballszezon alapján.Ráadásul ugye most 29 gólos 58 pontja van az Aranycipő-versenyben és ha a VB-n is a hátán fogja vinni a csapatot senkit sem fog érdekelni,hogy milyen rosszul játszott Messi.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.02. 07:08:19

Grat a tegnapi kettő góljához, ha jól számolom akkor már 42 :!: gólos. Na még max egyet vágjál Messi aztán rinyáldó elmehet a...... :D
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
KardosAndrásBarca
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.04.30. 18:54:52

2010.05.01. 15:22:10

barcafan0911 írta:
Középen annyival van másabb szerepe, hogy valamivel távolabb van a kaputól
Engem ez zavar a legjobban, tényleg látni a meccseken hogy távolabb helyezkedik a kaputól. Sok támadásnál inkább irányító szerepe volt mióta középen játszik. Már nagyon hiányolom őt a szélről. Remélem jövőre Pep visszarakja őt oda és nem variál megint a felálláson.
De már így is több gólt lőtt mint tavaly.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.01. 14:42:26

Középen annyival van másabb szerepe, hogy valamivel távolabb van a kaputól
Engem ez zavar a legjobban, tényleg látni a meccseken hogy távolabb helyezkedik a kaputól. Sok támadásnál inkább irányító szerepe volt mióta középen játszik. Már nagyon hiányolom őt a szélről. Remélem jövőre Pep visszarakja őt oda és nem variál megint a felálláson.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.01. 14:19:23

"A legnagyobb erény a küzdőszellemük" című cikkhez annyit szólnék hozzá Messivel kapcsolatban, hogy rendben, hogy középen is megy a játék a statisztikák szerint neki, viszont azt is nézzük meg milyen csapatok ellen. Mind az Arsenal, mind a Madrid (akik ki voltak emelve a cikkben) offenzív játékot bemutató csapatok. Ilyen esetekben Messinek annyival van könnyebb dolga, hogy nem egy kifejezetten felálló védelem ellen kell futballoznia, mint az Espanyol vagy legutóbb az Inter ellen, hanem van egy kis területe. A jobbszélen is azért vált be annyira, mert volt helye megindulni, rávezetni a hátvédekre a labdát és hirtelen ritmusváltással becsapni őket.
Középen annyival van másabb szerepe, hogy valamivel távolabb van a kaputól és ha kőkemény bekkek vannak (Lúcio, Samuel), akit a fél középpálya is támogat (Motta, Cambiasso, Chivu - kivételesen nem védőként játszott - Sneijder - aki nem a támadójátékért felelt, később Muntari), akkor már nem tudja azt a látványos és eredményes játékot nyújtani, mint azok ellen a csapatok ellen, akik "megengedik", hogy futballozzon Messi. Ilyenkor nem használ a középen való szerepeltetése, mivel úgyis csak oldalra vagy hátra tud passzolni, a támadótársakat nem tudja helyzete hozni.
A szélen ezért annyival lenne könnyebb dolga (szerintem) egy védekező csapat ellen, hogy ott nem egy komplett középpályával és belső védőkkel kellene felvennie a kesztyűt, hanem egy balhátvéddel és maximum a visszafutó, védekezni kényszerülő balszélsővel.

Persze Guardiola jobban érzi Messi posztját, ez egy saját vélemény, mindenesetre nem kéne erőltetni minden esetben Messi középen való szerepeltetését.
Kép
Kép
Kép
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2010.04.29. 22:13:37

mindenki elégedetlen vele mert EGYEDÜL NEM KÉPES MEGVERNI AZ INTERT...
rendben,de akkor adjuk el a csapat többi játékosát mert nincs is rájuk szükség!
ez csapatsport és most az egész csapat gyengélkedett...
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2010.04.29. 16:29:42

22 éves és tőle függ a világ legjobb csapatának az eredményessége. Ezen kellene változtatni. Olyan társ kell neki melléje, vagy társak, akik tehermentesítik egy kicsit. Nem kis felelősség van a vállán. Ráadásul Pep ezt ki is hangsúlyozza. Így még jó, hogy vannak gyengébb meccsei.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.29. 16:26:34

Fejben valami nem okés nála a 40.gólja óta.
Tengap Cambiasso/Zanetti könnyedén szerelték nem egyszer.

Na a 4bajnokin minden bele Messi 43.gólt lőjjél már :) :P
Slack
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.04.29. 15:23:30

2010.04.29. 16:22:04

Szerintem nagyon jó játékos , az mellékes , nem lehet ő sem mindig jó formában ő is ember.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.04.29. 09:32:42

albicelesteX írta:Jövőre Mind ontják majd a gólokat!Valahogy nem tudok rá haragudni,egy olyan emberre aki idáig a hátán vitte a csapatot!Ő is ember!És egyébként úgy nehéz bármit csinálni, hogy 3 favágó egyből ott van ha nála a labda!!!
Ezzel én is én vagyok. Tény, hogy mindkét meccsen bűn rosszul játszott (magához képest) ennek ellenére sem tudok rá haragudni. :roll: Nagyon nehéz dolga volt neki is középen. Motta, Cambiasso és később Muntari is nagyon szorosan követte mindenhová. Esélye sem volt középen. Talán többször mehetett volna ki a szélére és akkor egy kicsit szét tudtuk volna húzni az Inter védelmét. De többnyire a a tizenhatos előterében adogatott Xavival. És ne feledjük: Messinek nem szervezni kéne a játékot!
De hát ez van. El kell fogadni, hogy nem mindig van csúcsformában ő sem. És ez nem róható fel neki, ahogy a csapatnak sem. Az utolsó 4 meccsre ha fel tud pörögni akkor a z Aranycipő meglehet +még a VB-n is alkothat egy nagyot!

Nálam továbbra is ugyanaz a MESSI marad mint eddig! A Legnagyobb
:!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Szotyi
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.08.05. 17:21:06
Tartózkodási hely: Gyula

2010.04.29. 09:19:40

Szép volt fiúk!Nem lehet mindent megnyerni!
Mindöröké Barcelona!!!!!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.04.29. 09:12:28

Jövőre Mind ontják majd a gólokat!Valahogy nem tudok rá haragudni,egy olyan emberre aki idáig a hátán vitte a csapatot!Ő is ember!És egyébként úgy nehéz bármit csinálni, hogy 3 favágó egyből ott van ha nála a labda!!!
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1614
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.04.29. 08:21:19

Andris írta:
madmushroom írta:Ha messi nincs a jobb szélen akkor nem tudjuk kellőképpen széthúzni a védelmet. Nagyon hiányzik ő oda. Középen nincs területe.
szélen se volna több területe, én leginkább azt gondolnám, hogy nem egy összekötő középpályás szerepkörben kéne tartani, hanem mondjuk középcsatárként.

árnyékékből visszafejlődtünk totális középpályássá.
Az egyetlen helyzet mikor kapura veszélyes volt, amikor véletlenül kikerült a jobboldalra és onnan húzhatott befelé. Hiba nem a szélen játszatni!
socio66

2010.04.29. 08:14:46

Nálam Ibrahimovic mellett ő az elődöntő legnagyobb csalódása.
Ezzel a két meccsel lerombolta azt,amit az Arsenal ellen,meg a többi meccsen felépített.
Főleg a Milánói meccse volt borzalmas. Nulla játékkedv,sétálgatás, sikertelen cselek,rossz passzok..és most sem javult sokat.
Ennél sokkal több kellett volna,főleg úgy,hogy komoly ellenfél ellen csak ő tud megmozdulni,Ibra még a Malaga védőit sem tudja megverni,Pedro meg még súlytalan a terminátorok ellen.
De hát ez van.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.04.29. 04:50:07

Messi most inthetett búcsút az aranylabdának. Csak remélni tudom hogy helyette nem olyan nyomoroncok fogják megkapni mint Olic, Sneider vagy Robben. Inkább kerüljön ki valaki a vb-ről.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.29. 00:56:05

Andris írta:
madmushroom írta:Ha messi nincs a jobb szélen akkor nem tudjuk kellőképpen széthúzni a védelmet. Nagyon hiányzik ő oda. Középen nincs területe.
szélen se volna több területe, én leginkább azt gondolnám, hogy nem egy összekötő középpályás szerepkörben kéne tartani, hanem mondjuk középcsatárként.

árnyékékből visszafejlődtünk totális középpályássá.
Középen sokkal egyszerűbb megoldani egy játékos csapdázását/lezárását, nem mellesleg szoros emberfogást alkalmazni ellene a szélen totális mellélövés és Alves miatt szinte lehetetlen. A széleken sokkal nagyobb a lehetőség arra, hogy lendületbe jöjjön, és úgy vezesse rá a védőre a labdát. Álló helyzetből 1 on 1 könnyen leveszi egy erős fizikumú védő, lendületből meg max. a hátát nézik.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.29. 00:50:51

madmushroom írta:Ha messi nincs a jobb szélen akkor nem tudjuk kellőképpen széthúzni a védelmet. Nagyon hiányzik ő oda. Középen nincs területe.
szélen se volna több területe, én leginkább azt gondolnám, hogy nem egy összekötő középpályás szerepkörben kéne tartani, hanem mondjuk középcsatárként.

árnyékékből visszafejlődtünk totális középpályássá.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.29. 00:47:01

Ha messi nincs a jobb szélen akkor nem tudjuk kellőképpen széthúzni a védelmet. Nagyon hiányzik ő oda. Középen nincs területe.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.29. 00:45:32

Nemtudom, nemtudom, Slither véleményén vagyok talán.

Bár úgyérzem a kelleténél többet lődörgött ma is míg mások a tüdejüket köpték ki.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.04.28. 23:03:10

Kevés volt...

És persze hogy egész meccsen csak is középen, még csak véletlenül sem lehetett volna legalább próbálkozni a szélen... de ez nem annyira az ő hibája, hanem Pepé.
Vinczee
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.04.27. 16:30:32
Kapcsolat:

2010.04.28. 17:48:36

Ma nézni a meccset, én már nagyon várom.
Vincze Ádám
Válasz küldése