Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 00:43:41

Chino írta:
2021.08.08. 00:25:55
Több spanyol és francia lap szerint már kedden bemutathatják Párizsban, ki is bérelték az Eiffel-tornyot, mint Neymar érkezésekor, az első meccse pedig szeptember 12.-én lenne.
Hát ez nagyon annak a jele, hogy bizony egy ideje le volt ez már zsírozva....
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.08. 00:25:55

Több spanyol és francia lap szerint már kedden bemutathatják Párizsban, ki is bérelték az Eiffel-tornyot, mint Neymar érkezésekor, az első meccse pedig szeptember 12.-én lenne.
Forca Barca!!!!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 23:06:45

Gaillard írta:
2021.08.07. 22:32:44
...
Jó hogy ítélkezel felettem, örülök hogy látod mi van a fejemben :D Jó zsaru rossz zsaru? Szerintem elég konzisztens voltam a véleményemmel.
Azért én nem esek a térdemre mert 0-2nél a kb megnyert meccsen még rúgott két gólt (az egyik álomgól). Előtte 1 gólt rúgott a kupában, az se nagyon számított, szóval igazából a kupamenetelésből tényleg nem nagyon vette ki a részét, abszolút csapatérdeme volt! És én ezt fejeztem ki, hogy ez nélküle is meglett volna, de az üzenettel ne foglalkozz, csak a saját véleményeddel.
Ha szerinted közelebb áll a valósághoz hogy 20 évig nem nyerünk semmit, és EL helyekért fogunk küzdeni akkor hisztizz és drámázz tovább nyugodtan.
De szerintem közelebb áll a valósághoz hogy küzdelmes kemény időszakunk lesz amibe a BL indulás kb meglesz, de egy kupa győzelem vagy bajnoki cím is simán beeshet. Bízok a fiúkban na, van még pár emberben kurázsi. És ismerem a többi csapatot, szóval nem látom miért lennének jobbak mint mi, de majd te elmagyarázod biztos.
szbsz írta:
2021.08.07. 21:26:20
Idén-tavaly is sima dobogósok voltunk 2 ponttal a Sevilla előtt végülis úgy, hogy akkor itt volt Messi :D Amúgy ha egy durvább csoportba sorsolnak minket a BL-ben, már jövőre répázni fogunk egyet de ne legyen igazam :///
OK Messivel 3. hely lett. Jövőre simán lehet 1-4ig bármi, de azért a 8-10 elég kemény jóslat nem?
A BL-ben nem répáztunk az utóbbi 4 évben folyton? Ja de, akkor most oszt-vagy-szoroz Messi vagy nem?
Látod te kik jutnak ki a csoportból általában? És néha kik esnek ki? Ja, megtörténhet bármi. Kb akkora esélyünk van megnyerni mint utolsóként kiesni a csoportból. 1%.
Persze kerülhetünk olyan csoportba hogy EL hely lesz belőle, és? Legalább azt talán megnyerjük, szerintem nem lenne rossz, jobb is mint a 8ad döntőben kiesni tágra vert popóval.
Deluigi írta:
2021.08.07. 21:44:22
nemar, osszehasonlitani egy CR-t Messivel...
Hát ezzel nem tudok egyetérteni. Azért az az egy CR az a Real egyik ha nem a legnagyobb legendája (ami kb az egyetlen klub ami nagyobb mint a Barca), a BL all time gólkirály, aki a 3x nyert zsinorban meg még 2x BL-t, és minden alkalommal a csapata legnagyobb húzóembere volt, aki a kieséses szakaszban ahol Messinek szokásos volta bújócska rúgdalta a mesterhármasokat hétről hétre, róla azért elég kemény azt állítani hogy marketing értékben Messivel nem lehet összehasonlítani. Főleg hogy az időszakról amiről szó van, akkor neki volt a legtöbb insta követője és a legnagyobb hájpja. No mind1, a te véleményed a tiéd, nem kell rajta változtatni a kedvemért.
Azért többre is reagálhattál volna minthogy kiragadod CR nevét, de mind1. Pl mit gondolsz a Juvés példáról? Vagy mit gondolsz arról hogy lehetett volna a médiában és a pályán is nyíltan vezér aki kiáll és elmondja hogy nagy a baj de ő mindent megtesz, ezzel motiválva a többieket? Nyílván nem tette mert menekülni akar a süllyedő hajóról, én megértem, és nem is bántom miatta. Én kb próbálok pozitívan hozzáállni és nem drámázni, mert tök várható volt hogy ez lesz. Ez is baj? Az egyetlen elfogadható hozzáállás az lenne hogy sírjunk hogy vége a világnak? Szerintem nincs csak leszállunk a földre.
Szerinted akkor messzebb áll CR - Messitől, mint a te párhuzamod az ügynökös céges meló és egy focista karrierjétől + egy foci klubtól? Szerinted a tiéd tényleg realistább hasonlat? Lelked rajta ámígó.
csababarca írta:
2021.08.07. 21:53:32
Annyira gyenge a liga hogy ott leszünk tűzközelben így is szerintem.
Most majd elválik ki mit ér.
Várom az első Griezman gólt, meg az utána lévő “Messi elnyomta, látjátok megmondtam” reakcíókat, tudom is kik fogják ezeket beírni már most.

Értékelni fogom a szezont, ha a Busi, Piqué, Lenglet, Roberto kvartett limitálva lesz, és nem hozzájuk nyúlunk ha baj van.
Messi távozása akkor fog érni valamit, ha ezeket a bukottakat elfelejtjük mellé.
Legalább ebben veled abszolút egyet tudok érteni, a lényeg a korábbi aranygeneráció cseréje lett volna már jóval korábban, és belőlük Messinek kellett volna utoljára távoznia, erre ő megy először, ami óriási baj.

Azt se értik sokan hogy ha 3-4 rosszmadár ha nem lenne itt, akkor se lenne elég pénz Messire. Egyszerűen amit kért nem fér bele sehogy, legfőképpen mert csak csúsztatásba ment bele, tényleges fizu csökkentésbe nem (a hírek szerint, mi meg mi más alapján beszélgessünk?). Szóval szithatjátok a többieket, egy részük valszeg kb olyan szívesen távozna mint amennyire szívesen mi kirúgnánk őket.. de teljesen lehetetlen volt Messit itt tartani. Pláne hogy ő tavaly is lécelni akart, és BL-t akar nyerni, amire szerinte úgy tűnik Neymar haverral együtt lehet csak képes Párizsban.

Aztán várom a holnapi interjút, addig már nem is írok, de talán utána se, max ha gyökeresen fordul a kép.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.08.07. 22:32:44

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... na-2821405

Tényleg semmit sem tett bele.
Egyszer próbálnál nem csúsztatni, ármánykodni Messi kapcsán.
2020. decemberi regisztrációd óta megemeled a Kalapod, ha egy jót köphetsz mindig az argentin kapcsán, persze egy-két segéd nick is jól jön a felszo...hoz.
Szánalmas.
Játszod a jó zsarut, rossz zsarut, csak annyira ne legyen egyértelmű.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.07. 22:31:20

Leon írta:
2021.08.07. 16:57:08
.Ha ti lennétek Messi, hogyan döntenétek? De tényleg. Maradnátok bagórét vagy irány Arábia?
Persze közben ott csücsül 1 milliárd a számlátokon nem forintban, hanem euróban....
Én speciel nem egyszer leírtam ide, hogy nyugi gyerekek, Leo ingyen is maradna, ha ezen múlik.... #-o
Akkor maradtam volna ingyen is, ha olyan a szakmai stáb, akiben láttam volna kurázsit és potenciális jövőképet.
Koeman tavalyi éve alapján talán csúcsgázsiért sem maradtam volna, viszont felvállaltam volna mindenki előtt elsőként, hogy köszönöm Barcelona, lejárt az én időm.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.08.07. 22:19:29

Deluigi írta:
2021.08.07. 21:44:22
Kalapos írta:
2021.08.07. 16:44:04
CR esetén ugyanúgy ment a szponzoros stb hülyeségek hogy mit hoz a Realnak meg a Juve majd 2 hónap alatt visszakapja a pénzét mezeladásból, ugyanezek a körök voltak.
Aztán mi változott? Covid után a Real is CR nélkül meg a Juve is CR-rel ugyanakkora mélységben van. A Real se vesztett szponzort miután elment CR, és a Juve se szerződtetett újat amikor odament CR. Pedig CR zsinorban 3x-os BL győztesként távozott, a BL valahavolt leggólerősebb embereként, EB győztesként szóval lehet hogy ma már nem nagy szám egy CR, de akkor még az volt és még se történt semmi. Ment tovább az élet.
nemar, osszehasonlitani egy CR-t Messivel...
Ez most komoly? Szerinted nincsenek egy (közel) szinten marketingértékben? :lol: nagyon naiv vagy.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.07. 21:53:32

Annyira gyenge a liga hogy ott leszünk tűzközelben így is szerintem.
Most majd elválik ki mit ér.
Várom az első Griezman gólt, meg az utána lévő “Messi elnyomta, látjátok megmondtam” reakcíókat, tudom is kik fogják ezeket beírni már most.

Értékelni fogom a szezont, ha a Busi, Piqué, Lenglet, Roberto kvartett limitálva lesz, és nem hozzájuk nyúlunk ha baj van.
Messi távozása akkor fog érni valamit, ha ezeket a bukottakat elfelejtjük mellé.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.07. 21:44:22

Kalapos írta:
2021.08.07. 16:44:04
CR esetén ugyanúgy ment a szponzoros stb hülyeségek hogy mit hoz a Realnak meg a Juve majd 2 hónap alatt visszakapja a pénzét mezeladásból, ugyanezek a körök voltak.
Aztán mi változott? Covid után a Real is CR nélkül meg a Juve is CR-rel ugyanakkora mélységben van. A Real se vesztett szponzort miután elment CR, és a Juve se szerződtetett újat amikor odament CR. Pedig CR zsinorban 3x-os BL győztesként távozott, a BL valahavolt leggólerősebb embereként, EB győztesként szóval lehet hogy ma már nem nagy szám egy CR, de akkor még az volt és még se történt semmi. Ment tovább az élet.
nemar, osszehasonlitani egy CR-t Messivel...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.07. 21:40:45

Igen, ott volt Messi, aki nemcsak adott, hanem nagyon sokat el is vett. Én is azt mondom, hogy a dobogó min. meglesz.

A keret még így is elég erős, még sima top 10-ben vagyunk ez alapján Európában. Az edző és szakmai stáb gyengébb, mint ez európai elitnél, ezért nagy csodát én sem várok, de hatalmas visszaesést sem.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.07. 21:26:20

Nyiri81 írta:
2021.08.07. 21:14:27
szbsz írta:
2021.08.07. 19:31:23
Bőven benne van, hogy most Europa ligázunk pár évig, a "jobb" játékosaink továbbállak a PL-be, a fiatalok szintén, a szponzorok végül kihátrálnak... ...szóval úgy két évtizedig semmit nem fogunk nyerni, még kupát sem. AC Milan szindrómám van ... =D>
Azért maradjunk már a földön :D Sima dobogós hely összejön még fél lábbal is. Én abban bizom hogy páran kiteljesednek. A Bayernnél is kiderült hogy Cou se felejtett el focizni. Csak nálunk nem nagyon ment neki.
Idén-tavaly is sima dobogósok voltunk 2 ponttal a Sevilla előtt végülis úgy, hogy akkor itt volt Messi :D Amúgy ha egy durvább csoportba sorsolnak minket a BL-ben, már jövőre répázni fogunk egyet de ne legyen igazam :///
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.07. 21:14:27

szbsz írta:
2021.08.07. 19:31:23
Bőven benne van, hogy most Europa ligázunk pár évig, a "jobb" játékosaink továbbállak a PL-be, a fiatalok szintén, a szponzorok végül kihátrálnak... ...szóval úgy két évtizedig semmit nem fogunk nyerni, még kupát sem. AC Milan szindrómám van ... =D>
Azért maradjunk már a földön :D Sima dobogós hely összejön még fél lábbal is. Én abban bizom hogy páran kiteljesednek. A Bayernnél is kiderült hogy Cou se felejtett el focizni. Csak nálunk nem nagyon ment neki.
Csak is Puyol
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.07. 20:57:38

Leon írta:
2021.08.07. 16:57:08
Ha a focit nézem akkor elmúlt 10-15 év élményét nem kis részben neki köszönhetem így eléggé ledöbbentem a távozásán főleg ahogy történt/ történik... :(

Tegyük fel,hogy tényleg valami pénzügyi akadályai vannak ennek az egésznek és nem (csak) a lovéról szól.
Ha ti lennétek Messi, hogyan döntenétek? De tényleg. Maradnátok bagórét vagy irány Arábia?
Persze közben ott csücsül 1 milliárd a számlátokon nem forintban, hanem euróban....
Ha én lennék Messi, akkor nem most, hanem már 2019 nyarán leléptem volna. Egyrészt ott valami eltörött volna bennem, továbbá nem bírtam volna tovább nézni, hogy az idióta vezetés tönkreteszi szeretett klubomat.

Barca szurkolóként is az volt a mélypont, mikor leigazoltuk Griezmannt. Arra nem voltak szavak, és előre lehetett tudni, hogy több lesz egy sima roszs igazolásnál, romlásba viszi a klubot. Azóta még lejjebb süllyedtünk, de az akkor olyan mértékű törénst okozott, hogy azóta az újabb rúgásokat, szembeköpéseket már meg sem érzem.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 19:47:55

szbsz írta:
2021.08.07. 19:31:23
Bőven benne van, hogy most Europa ligázunk pár évig, a "jobb" játékosaink továbbállak a PL-be, a fiatalok szintén, a szponzorok végül kihátrálnak... ...szóval úgy két évtizedig semmit nem fogunk nyerni, még kupát sem. AC Milan szindrómám van ... =D>
Előbb utóbb normális hogy eljön.
Az AC Milan-nál is eljött ez a ciklus igen, 2007-ben BL-t nyertek, 2010 körül még bajnokságot, aztán sokáig semmi de msot megint egyre erősebbek, a Bayern-nél is volt le és fel, a Liverpool is BL döntőzött 2007ben, bajnoki dobogó/ezüst megvolt nekik utána is aztán eltűntek 5-7 évre, a Real is volt mélyen aztán nyerte a BL-eket zsinorban, az MU is BL-döntők bajnokságok aztán sokáig semmi, most erősödnek megint.
Ez abszolút természetes, nem lehet a csúcson maradni örökre, de senkinek se tart két évtizedig a ciklus. És az egyetlen dolog amit a többi csapat kárán meg lehetett tanulni hogy minél előbb kezdődik annál könnyebb a generációváltás.
Jövőre simán bajnokok lehetünk. De tényleg, simán, a dobogó mindenesetre 90%. Küzdelmes és izgalmas lesz, de ne hogy már a szintén semmiből élő többi kis klub eleve kevésbé neves játékosokkal majd elverjen minket. Szoros lesz, mondhatjuk olyan mint régen de nem lesz 20 év éhség és nem vesztünk semmit. Más volt a foci de régen szponzor nélkül is megvoltunk amúgy meg az Unicef volt a mezen de nyertünk :D Most már ez nyílván nem menne, de nem kell azt hinni hogy megállt a föld forgása is így hogy elment Messi. Jövőre úgy is elment volna vagy utána mert öreg, szóval nincs semmi új a nap alatt, és vele se voltunk képesek nyerni amióta ő volt a CSK. Gondolom ez is betett neki hogy kiállt a nagyközönség elő szezon elején mint CSK, bemondta hogy BL a cél és meglesz, aztán leégtünk. Aztán megint leégtünk :D

Ki előzne meg minket hogy 5. helyen végezzünk? Szerinted ok Real/Atlético 1-2 adott, és a maradék két BL helyet ki viszi el??? A Sevilla/Villareal/Sociedad/Granada/Betis/Barca fogatból szerinted nem vagyunk első kettőben??? Fati-DJ-Pedri-TS-Depay-Araujo 6os eleve olyan minőség ami a többiekben nincs meg, közel sem, és a többi játékosunk is kb egy szinten van a felsorolt csapatok többi emberével. A szakmai vezetésünk nekünk a leggyengébb szerintem, de akkor se fognak minket 2en is megelőzni, vagy ha igen, hát az csak Koeman hibája mert ez a keret még mindig BIKA erős, csak kéne tudni használni.

Ne hisztizzünk meg drámázzunk már komolyan. Elment kész, ünnepeljük őt, emlékezzünk, de vele se ment, sőt kifejezetten szánalmas pár év volt amikor még belőle akartunk kicsikarni BL győzelmeket aztán még a Huescák is nyerni jártak a Camp Nouba olyan semmilyen volt a csapat, aztán koncentráljunk a tényekre, a jelenre és építsünk csapatot a fiatalokból akik lelkesek és nem büdös nekik futni mint Pikééknek.


Nyílván kupát se tudunk nyerni, mert tavaly is pont Messi húzta be nekünk a Copa Del Reyt, ja nem, pont semmit se tett bele.
Azelőtt a Sociedad azelőtt a Valencia nyert, meg a Bilbao döntőzött párszor, de nyílván nekik vannak szponzoraik, milliárdnyi fan-juk világszerte, óriási stadionjuk ami heti szinten tele van, minden gyerek arról álmodik hogy a Real Socidead Club de Fútbólban játszon szóval érthető hogy ők megnyerték a Copát, és érthető hogy mi 20 évig nem fogjuk mert elment Messi, aki amúgy is elment volna hamarosan.

Legyünk már racionálisak kicsit, értem hogy érzelmes a búcsú, de basszus tavaly óta volt idő emészteni hogy ez lesz előbb-utóbb, és úgy lett hogy előbb.
csababarca írta:
2021.08.07. 19:28:32
Ingyen, álomvilágban éltek.
Senki nem marad ingyen sehol, miről beszéltek?
Senki se beszélt róla komolyan, csak tény, hogy ha igazán fontos lett volna neki, akkor maradhatott volna, de érthető hogy elmegy a nagyobb BL-esély és több pénz miatt, tök normális.
Van példa hogy valaki bármi áron kitart a klubja mellett, és Messi is megtehette volna, de nem számonkérhető hogy megtegye. Ez ilyen egyszerű és bőven vállalható vélemény egy fórumon, nem álomvilág hanem egy lehetséges válaszút volt Leo előtt, amit nyílván, logikusan nem választott, amit nekünk el kell fogadnunk.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.07. 19:31:23

Bőven benne van, hogy most Europa ligázunk pár évig, a "jobb" játékosaink továbbállak a PL-be, a fiatalok szintén, a szponzorok végül kihátrálnak... ...szóval úgy két évtizedig semmit nem fogunk nyerni, még kupát sem. AC Milan szindrómám van ... =D>
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.07. 19:28:32

vg99 írta:
2021.08.07. 18:13:30
A szponzoroktól min 50 millát kap évente, ha maradni akart volna, maradt volna ingyen, vagy évi 20 miláért 2 évre. De ez az 5 év eleve vicc volt..
20 milla se volt a kasszában, mondta Laporta a számokat, vagy elhisszük neki vagy nem.
Ingyen, álomvilágban éltek.
Senki nem marad ingyen sehol, miről beszéltek?

Jó lenne tisztán látni mekkora az az összeg amikor még befért volna a fizetése a liga sapka alá, akkor lehetne ítélkezni.

Itt nem csak a pénzen volt a hangsúly esetében, egyszerűen ő is meg a csapat is belefáradt ebbe.
Szakmai oldala is van ennek, nem akarja elfecsérelni az utolsó 1-2 évét amit még csúcsközelben tolhat le.
Legalábbis szerintem nála ez is számít, meg mondjuk az is hogy duruzsolnak a fülébe már régóta a psg argentínjai meg Neymar.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.07. 18:13:30

A szponzoroktól min 50 millát kap évente, ha maradni akart volna, maradt volna ingyen, vagy évi 20 miláért 2 évre. De ez az 5 év eleve vicc volt..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.07. 18:12:22

USAban a csucsgazsi most higuaine, evi 6 millio dollart kap, ennyiert nem megy oda.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.07. 17:53:53

Leon írta:
2021.08.07. 16:57:08
Ha a focit nézem akkor elmúlt 10-15 év élményét nem kis részben neki köszönhetem így eléggé ledöbbentem a távozásán főleg ahogy történt/ történik... :(

Tegyük fel,hogy tényleg valami pénzügyi akadályai vannak ennek az egésznek és nem (csak) a lovéról szól.
Ha ti lennétek Messi, hogyan döntenétek? De tényleg. Maradnátok bagórét vagy irány Arábia?
Persze közben ott csücsül 1 milliárd a számlátokon nem forintban, hanem euróban....
Vagy maradnék és építeném a szobrom olcsón vagy usa.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.08.07. 16:57:08

Ha a focit nézem akkor elmúlt 10-15 év élményét nem kis részben neki köszönhetem így eléggé ledöbbentem a távozásán főleg ahogy történt/ történik... :(

Tegyük fel,hogy tényleg valami pénzügyi akadályai vannak ennek az egésznek és nem (csak) a lovéról szól.
Ha ti lennétek Messi, hogyan döntenétek? De tényleg. Maradnátok bagórét vagy irány Arábia?
Persze közben ott csücsül 1 milliárd a számlátokon nem forintban, hanem euróban....
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.07. 16:44:04

Makanaki írta:
2021.08.07. 16:04:12
...
Pont nem rég linkeltem be hogy hány szerződéshosszabbítása volt, szóval de volt aki reklamált, az apja :D
2008-ban már a legjobban fizetett játékos volt, holott itt volt Titi Henry is aki a PL isteneként lett leigazolva. És a BL-eket, azt a 2+1-et Peppel és LE-vel utána nyertük.
Onnantól pedig folyamatosan lettek újítva a szerződései annak megfelelően hogy mennyit kínált neki éppen a Chelsea, a Mu a City a PSG vagy a bárki. Mindig versenyképes ajánlatot kapott, mert ki volt mondva hogy neki kell lennie a legjobban fizetett focistának. Ahogy már többször leírtuk, ez jogos volt tekintve hogy ő a legjobb. Csak ez már nem megy, max a PSG-nek, a többiek és mi is kiszálltunk a licitháborúból, nincs pénz Messire. Én nem vagyok felháborodva hogy mennyit kért, megértem.

Páran vannak felháborodva és ekéznek mindenkit akit lehet hogy miért nem játszik itt jövőre Messi, de kb mindenki hibás benne Messit is beleértve :D

CR esetén ugyanúgy ment a szponzoros stb hülyeségek hogy mit hoz a Realnak meg a Juve majd 2 hónap alatt visszakapja a pénzét mezeladásból, ugyanezek a körök voltak.
Aztán mi változott? Covid után a Real is CR nélkül meg a Juve is CR-rel ugyanakkora mélységben van. A Real se vesztett szponzort miután elment CR, és a Juve se szerződtetett újat amikor odament CR. Pedig CR zsinorban 3x-os BL győztesként távozott, a BL valahavolt leggólerősebb embereként, EB győztesként szóval lehet hogy ma már nem nagy szám egy CR, de akkor még az volt és még se történt semmi. Ment tovább az élet.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.08.07. 16:31:47

Igazából arra utalok, hogy ez az egész színjáték. Az volt a szöveg, hogy a tökömtudja kinek a születésnapjáig meglesz az új szerződés még júniusban. Tudták (tudhatták), hogy a fair play miatt nem fogják tudni új játékosként regisztrálni, szóval szerintem minden eldőlt már július 1.-én.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.08.07. 16:12:59

dévid villa írta:
2021.08.07. 14:31:30
Holnap 12-kor sajtótájékoztatót tart. Kíváncsi vagyok mit fog mondani, és vajon mennyire lesz összeegyeztethető a mondandója a Laportáéval, vagy lesznek ellentmondások :D ha utóbbi, akkor világos, hogy át vagyunk verve =D>
Szerintem nem nagyon lesznek ellentmondások de így is át vagyunk verve. A felek már régóta tudták tudhatták hogy nem lesz, nem lehet megállapodás. Csütörtökön már egy színjáték egyik epizódja zajlott. A sejk testvére szerint augusztus 10-en már be is mutatják Párizsban Messit. Ez normális ütemben nem történhetne meg.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2021.08.07. 16:04:12

Kalapos írta:
2021.08.07. 15:23:05
Sajnos pontos számokat nem tudok (úgyhogy extrém találgatás lesz) és olyan messze vagyunk az igazságtól, hogy csak találgatni lehet és Messi hibáit is fel lehetne sorolni, DE:
Amikor Messivel BL-eket nyertek, több száz millió fojt be, akkor a fizetése 5-8 millió volt. Senki nem tiltakozott, senki nem volt felháborodva?
Nem lehet kiszámolni, hogy mennyit hoz csak Messi neve a Barca cégnek, de biztosan több mint 200 milliót, amiből 100-at ki lehetett volna fizetni.
Messi nem a jövő embere, de ha vele ezt megtette a klub, vagy a liga, vagy akárki, akkor ne csodálkozzunk, ha ide csak zsoldosok jönnek, sok pénzért és lehetőleg sérülten, hogy még játszaniuk se keljen.
Ha szabad akaratából ment el, csak másképp lett kommunikálva, akkor Agüeroval ki lett tolva, és én csak Argentínában tudom elképzelni a folytatást. (Képzelj el egy PSG-Barca BL-döntőt, Messi rúg egy 3-ast a Barcának, pufff, na ünnepeljél!!!)
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.07. 15:56:51

Kalapos írta:
2021.08.07. 15:23:05
.....
Várom a teljes újrakezdést, a hard-resetet.
Juve példa kíváló, Del Piero seria B ..... volt fizetés nyilván, de nuku rangadók, nuku BL, nuku ilyen olyan cipők, trófeák....

Hard reset tekintetében viszont nem várnék csodákra. Laporta és Koeman összjátéka Bartora és Messi távozására mutogatva kíváló hivatkozású táptalajt eredményez a személyes túlélésük tekintetében.
Ne legyen igazam .... [-X
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.07. 15:36:37

Amúgy igen, egy Roberto-Lenglet-Piqué-kérdéses formában lévő Busi tengely után nem kis előrelépés ha egy Hakimi-Marquinhos-Ramos-Di Maria tengely lesz mögötte :lol:

Elől meg nem az 1 évig kaput sem találó Griezmannak kell passzolnia hanem egy Neymar-Mbappe kettősnek.
Válasz küldése