Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.09. 08:26:37

gotzym írta:
2021.08.09. 08:18:36

Az egy dolog, hogy milyen a psg és az uefa, de Messit miért akarják tovább sz*patni? Hogy ne legyen klubja? Ha azt csinálta volna mint neymar megértem, de így? Ez szerintem iszonyat féreg lépés.
Szerintem csak ennyire rühellik a PSG-t.
més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.09. 08:24:15

culinho írta:
2021.08.09. 07:46:06
LG: képletesen értsd a kirugást.

A spanyol munkavállalói törvény értelmében a bércsökkentés mértéke nem haladhatja meg az 50%-ot. Azaz a bruttó 2021-es évi 71 millió euró helyett 35,5 millió keresett volna a következő 2 évben, amit szétdobtak volna 5 évre, azaz évi 14,2 millió bruttó kapott volna. 2020-ban kiegészítésekkel együtt még 150 milliót tett zsebre, azaz 2 év alatt a tizedére engedte volna le a fizuját. Nyílván van miből, egyes becslések szerint a 17 év alatt 1 milliárd eurot kapott a Klubtól és csak Barto alatt megháromszorozódott a bére a csúcspontnál.

De a lényeg, hogy ennél kevesebbért nem írhatott volna alá szerződést. Ahogy a játékos és az elnök kommunikált, ebben már a legelején megegyeztek. Fel kellett volna szabadítani megfelelő bérkeretet. Elkezdte a szezon végén viszonylag nagy lendülettel Laporta a peremembereknél, aztán el is akadt. Addig valószínűleg csak a két éves hosszabításról volt szó. Mikor látták, hogy nem tudnak időben elég koloncot elpasszolni, akkor jöhetett az 5 éves terv, széthúzni a 2 éves fizetést. Én azt gondolom, hogy erre csak késleltetve válaszolt a Liga, közvetlenül a CVC-szerződés nyilvánosságra kerülése előtt. Először elkaszálják Messi szerződtetésének egyetlen lehetőségét, majd bedobnak egy mentőövet, hogy kipótolják a költségvetést, amitől megnő a bérkeret és benevezhetik a bajnokságra az argentint, cserébe itt írjátok alá a CVC-t. Ezért lehetett annyira dühös Laporta és ezért kellett sebtiben változtatni a terveken, mind pl. Colladoval, aki már Belgiumban írta volna alá a szerződését.

De nézhetjük onnan is, hogy mi értelme lett volna Laportának nem megújítani Messi szerződését, avagy végighazudnia ezt a fél évet? Hisz ezzel nyert választást. Neki ez a halálos ítélet, ahogy az itteni forumi hozzászólásokból is látható. Ő nála lett ismert játékos, nem csak a Klub valaha volt legnagyobb játékosát akarta itt tartani (a saját széke miatt is), hanem valahol a saját kölykét..

Hiszem, hogy Tebasék se akarták, hogy elmenjen Messi, azt hihették, hogy simán lenyomják a Barca torkán ezt a pici zsarolást. Nekik a szerződéshez történő beleegyezés kellett volna, de Laporta számukra váratlanul keményen ellenállt. Imádom Messit, de ha így történt, akkor Laporta a Klub érdekeit képviselte, bármi áron..
:shock:

Sokkolónak hat, de egész logikus ez a sztori, köszönjük. Pár napnyi fórum fröcsögést felülír. Jó lesz az pár hétnek is. Én sem látom értelmét annak, hogy hetekig hazudozott volna Laporta vagy mindkét fél.

Vagyis egy 80-90 millió euró értékű játékostól váltunk meg ingyen úgy, hogy egyébként nem is akartunk és ő sem akart?! Bagatell tény, h ez a játékos pont Messi #-o

Így is évek óta rajtunk röhög a világ, elképesztő, h mindezt sikerül überelni, aki pedig tönkreverte a klubot, köszöni szépen, elvan. Jó lenne, ha a spanyol büntetőtörvények is olyan sarkosak lennének, mint a munkavállalói törvények.

Hozzáteszem, ha Messi fiú nem ilyen éhes és nem hosszabbítgat két évente, akkor elmaradt volna a tegnapi sírás-rívás. Most ennek issza a levét. Fejték azért a klubot rendesen.

Szerintem ennek a szakításnak már sokkal korábban és sokkal méltóbb módon meg kellett volna történnie. De mindenképp jó példa arra, hogy az élet milyen szinten képes felülírni a dolgokat :) szerintem egyébként nem leszünk rosszabbak jövőre, kérdés, h a játékán kívül mit vesztett a klub. Pénzt biztosan és marha sokat.

Egy költői kérdés a végére: ha csak kicsivel lett volna ez a fizetési sapka felett, vajon meg lett-e kérdezve a többi játékos, h Messi maradása érdekében hajlandóak csökkenteni a fizujukat? Egyáltalán mennyivel kell csökkenteni az össz bértömeget tavalyról idénre? Lehet volt róla szó, de nem olvastam mindent.

Hihetetlen, h így kell búcsúzni a klub valaha volt legjobbjától, egy sikertelen szezon után, a pályán kívül, tehetetlenül :? :cry:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.08.09. 08:38:35-kor.
gotzym
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.05.13. 22:00:18

2021.08.09. 08:18:36

Nyiri81 írta:
2021.08.08. 22:41:05
Fogadni mernek hogy az UEFA szerint minden rendben lesz :)
Az egy dolog, hogy milyen a psg és az uefa, de Messit miért akarják tovább sz*patni? Hogy ne legyen klubja? Ha azt csinálta volna mint neymar megértem, de így? Ez szerintem iszonyat féreg lépés.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.09. 08:14:59

MichaaBee írta:
2021.08.09. 08:00:52
culinho írta:
2021.08.09. 07:46:06
LG: képletesen értsd a kirugást.

A spanyol munkavállalói törvény értelmében a bércsökkentés mértéke nem haladhatja meg az 50%-ot.
Ezzel kapcsolatban nekem az nem világos, hogy az egész problémát az okozta, hogy nem hosszabbítottunk, hanem új szerződést kötöttünk vele, nem? Messi egy hónapja már nem a Barca játékosa, akkor miért számít az, hogy egy előző munkahelyen több, mint kétszer annyit keresett?
Ez lehetett a Klub ötlete is, hagyják kifutni a szerződését megújítás nélkül, mondván hátha az új szerződésre nem vonatkozik a max 50%. De ezt csak tippelem, különben mért ne papírozták volna le akár áprilisban a hosszabítást.

drobika: évi 33,5 millió, 2 év alatt 70, bruttóban, az 5 évre széthúzva.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 08:08:21

culinho írta:
2021.08.09. 07:46:06
LG: képletesen értsd a kirugást.

A spanyol munkavállalói törvény értelmében a bércsökkentés mértéke nem haladhatja meg az 50%-ot. Azaz a bruttó 2021-es évi 71 millió euró helyett 35,5 millió keresett volna a következő 2 évben, amit szétdobtak volna 5 évre, azaz évi 14,2 millió bruttó kapott volna. 2020-ban kiegészítésekkel együtt még 150 milliót tett zsebre, azaz 2 év alatt a tizedére engedte volna le a fizuját. Nyílván van miből, egyes becslések szerint a 17 év alatt 1 milliárd eurot kapott a Klubtól és csak Barto alatt megháromszorozódott a bére a csúcspontnál.

De a lényeg, hogy ennél kevesebbért nem írhatott volna alá szerződést. Ahogy a játékos és az elnök kommunikált, ebben már a legelején megegyeztek. Fel kellett volna szabadítani megfelelő bérkeretet. Elkezdte a szezon végén viszonylag nagy lendülettel Laporta a peremembereknél, aztán el is akadt. Addig valószínűleg csak a két éves hosszabításról volt szó. Mikor látták, hogy nem tudnak időben elég koloncot elpasszolni, akkor jöhetett az 5 éves terv, széthúzni a 2 éves fizetést. Én azt gondolom, hogy erre csak késleltetve válaszolt a Liga, közvetlenül a CVC-szerződés nyilvánosságra kerülése előtt. Először elkaszálják Messi szerződtetésének egyetlen lehetőségét, majd bedobnak egy mentőövet, hogy kipótolják a költségvetést, amitől megnő a bérkeret és benevezhetik a bajnokságra az argentint, cserébe itt írjátok alá a CVC-t. Ezért lehetett annyira dühös Laporta és ezért kellett sebtiben változtatni a terveken, mind pl. Colladoval, aki már Belgiumban írta volna alá a szerződését.

De nézhetjük onnan is, hogy mi értelme lett volna Laportának nem megújítani Messi szerződését, avagy végighazudnia ezt a fél évet? Hisz ezzel nyert választást. Neki ez a halálos ítélet, ahogy az itteni forumi hozzászólásokból is látható. Ő nála lett ismert játékos, nem csak a Klub valaha volt legnagyobb játékosát akarta itt tartani (a saját széke miatt is), hanem valahol a saját kölykét..

Hiszem, hogy Tebasék se akarták, hogy elmenjen Messi, azt hihették, hogy simán lenyomják a Barca torkán ezt a pici zsarolást. Nekik a szerződéshez történő beleegyezés kellett volna, de Laporta számukra váratlanul keményen ellenállt. Imádom Messit, de ha így történt, akkor Laporta a Klub érdekeit képviselte, bármi áron..
Ez a történet is igaz lehet. Akkor a felelőssége a Ligának óriási, hogy nem engedett és ezzel óriási károkat okozott a klubnak, a Ligának és az egész focitársadalomnak! Nagyon gyanús, hogy a LIGA nagyon hallgat. Mi az értelme egy törvénynek, ami enged 50%-os bércsökkentést, aztán azt még ráadásul évekre fel is lehet darabolni? Így a csökkentés mértéke évre számítva sokkal nagyobb. És csak egy kérdés, ha 50%-ot lehet csökkenteni, akkor nem a 35,5 misit kellett volna 5 évre darabolni? Csak találgatok... Mindenesetre Laporta sem járt el körültekintően, nekem úgy tűnik hogy 19-re kért lapot, hogy eleve 3 alsó már nála volt...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.08.09. 08:00:52

culinho írta:
2021.08.09. 07:46:06
LG: képletesen értsd a kirugást.

A spanyol munkavállalói törvény értelmében a bércsökkentés mértéke nem haladhatja meg az 50%-ot.
Ezzel kapcsolatban nekem az nem világos, hogy az egész problémát az okozta, hogy nem hosszabbítottunk, hanem új szerződést kötöttünk vele, nem? Messi egy hónapja már nem a Barca játékosa, akkor miért számít az, hogy egy előző munkahelyen több, mint kétszer annyit keresett?
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.09. 07:46:06

LG: képletesen értsd a kirugást.

A spanyol munkavállalói törvény értelmében a bércsökkentés mértéke nem haladhatja meg az 50%-ot. Azaz a bruttó 2021-es évi 71 millió euró helyett 35,5 millió keresett volna a következő 2 évben, amit szétdobtak volna 5 évre, azaz évi 14,2 millió bruttó kapott volna. 2020-ban kiegészítésekkel együtt még 150 milliót tett zsebre, azaz 2 év alatt a tizedére engedte volna le a fizuját. Nyílván van miből, egyes becslések szerint a 17 év alatt 1 milliárd eurot kapott a Klubtól és csak Barto alatt megháromszorozódott a bére a csúcspontnál.

De a lényeg, hogy ennél kevesebbért nem írhatott volna alá szerződést. Ahogy a játékos és az elnök kommunikált, ebben már a legelején megegyeztek. Fel kellett volna szabadítani megfelelő bérkeretet. Elkezdte a szezon végén viszonylag nagy lendülettel Laporta a peremembereknél, aztán el is akadt. Addig valószínűleg csak a két éves hosszabításról volt szó. Mikor látták, hogy nem tudnak időben elég koloncot elpasszolni, akkor jöhetett az 5 éves terv, széthúzni a 2 éves fizetést. Én azt gondolom, hogy erre csak késleltetve válaszolt a Liga, közvetlenül a CVC-szerződés nyilvánosságra kerülése előtt. Először elkaszálják Messi szerződtetésének egyetlen lehetőségét, majd bedobnak egy mentőövet, hogy kipótolják a költségvetést, amitől megnő a bérkeret és benevezhetik a bajnokságra az argentint, cserébe itt írjátok alá a CVC-t. Ezért lehetett annyira dühös Laporta és ezért kellett sebtiben változtatni a terveken, mind pl. Colladoval, aki már Belgiumban írta volna alá a szerződését.

De nézhetjük onnan is, hogy mi értelme lett volna Laportának nem megújítani Messi szerződését, avagy végighazudnia ezt a fél évet? Hisz ezzel nyert választást. Neki ez a halálos ítélet, ahogy az itteni forumi hozzászólásokból is látható. Ő nála lett ismert játékos, nem csak a Klub valaha volt legnagyobb játékosát akarta itt tartani (a saját széke miatt is), hanem valahol a saját kölykét..

Hiszem, hogy Tebasék se akarták, hogy elmenjen Messi, azt hihették, hogy simán lenyomják a Barca torkán ezt a pici zsarolást. Nekik a szerződéshez történő beleegyezés kellett volna, de Laporta számukra váratlanul keményen ellenállt. Imádom Messit, de ha így történt, akkor Laporta a Klub érdekeit képviselte, bármi áron..
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 07:09:05

Nyiri81 írta:
2021.08.08. 22:41:05
Fogadni mernek hogy az UEFA szerint minden rendben lesz :)
Biztosan!
Szemét korrupt banda! A PSG -Ney üzletnél sem tettek semmit, vagyis félrenéztek és a könyvelést kicsit időben ide-oda csúsztatták és minden király volt! Ha Messi is odamegy jó pénzért, az is bele fog férni, csak végre nyerjeék meg a BL-t.
Az arabok mindekit megvettek és az eszméletlen mennyiségű pénzükkel a focit is tönkrevágták.
Laporta szerintem nem bírta a Liga igéretét a fele pénzes üzlettel, csak kifelé kommunikálta. Aztán bukott, és most nem mondja el az igazat. Jól kezd nem mondom.
Busi, és a többiek ha igaz a hír nem engedtek semmit, akkor ők megint csak számomra legalábbis bukott emberek, és még van képe a CSK. karszalagot felvenni. Gusztustalan.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.09. 00:40:56

culinho írta:
2021.08.08. 23:33:17
2 apró gondolat, ahhoz hogy sokan Messit és/vagy Laportát szidják. Itt van ez a Collado srác. Pár napja kapott engedélyt, hogy a belgákhoz utazzon és lepapírozza a kölcsönadást, erre most ott volt a pályán. Ha Laporta arra készült, hogy Messit kirúgja, akkor mért engedte volna el Collado-t? Visszarendelték a srácot hírtelen, hogy számban meglegyünk elől, de nekem ebből az jön le, hogy váratlan esemény van a Messi-ügy mögött.

Továbbá az argentín se mondott ellent az elnöknek. Persze összebeszélhettek, de mért ne lett volna sértett, ha az elnök elzavarja?! Ott van Dani Alves esete, na annak volt hangja, de akár a tavalyi Suareznek is. Szóval mért védené Laportát, ha az hazudott bármiben is. De ha régóta is tudta az elnök, hogy nem megy a hosszabbítási dolog és a kudarcát megpróbálta áttolni Tebasra, akkor még mindig ott van a Real, akik egyidőben kikeltek a Liga ellen..

Nekem még mindig sokk ez a szakítás és főleg annak módja, keresem az okokat, mert ennek így semmi értelme és rengeteg árt a Klubnak, ahogy Laportának is.
Hogy tudta volna Laporta kirúgni Messit, mikor már amúgy is lejárt a szerződése?

Én amúgy azt gondolom, Messi nem hazudott, hanem őt is megvezette Laporta, ahogy minket is. Laporta pedig - szerintem tisztában volt vele, hogy Messit lehetetlen szerződtetni a szabályok szerint - de ezt nem mondta ki, hiszen korábban a mellét verte, hogy ő majd megtarta Messit. Ezért szerintem az utolsó pillanatig kereste a kiskaput, ezért is tárgyalt Tebas-szal, hogy valahogy átnyomja a dolgot. Aztán mikor konstatálta, hogy nem megy, kénytelen volt elismerni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.09. 00:32:32

sansz írta:
2021.08.09. 00:21:43
Tisztelet és köszönet a türelmes összefoglalóért !
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.09. 00:21:43

dinhopuyol írta:
2021.08.08. 23:09:34
Sok nyomi a túloldalon nem érti, hogy Messi miért nem játszik ingyen is a csapatban...tudom, a legtöbbjük de már kár a karakter de valaki megoszthatná velük, hogy a spanyol törvények a max 50%-os csökkentést teszik csak lehetővé! És ebbe O bele is ment..
Nagyon művelt és tájékozott embernek tűnsz,ezért a legnagyobb tisztelettel hívom fel a figyelmedet arra az icikepicike fartúró tényre,hogy Messi fizetése technikailag nem lett volna csökkentve, nem is ment bele. Abba ment bele,hogy a kétéves munkáját több év alatt fizessék ki.
És a másik dolog, én butus miért nem ezzel kezdtem, Messi az égvilágon semmilyen munkakapcsolatban nincs a klubbal,onnantól,hogy lejárt a szerződése. Az új szerződés egy eurós is lehetett volna.

Mellesleg, ahogy olvasgatom a fórumot, a többsége,akik szerint azért kvázi ingyen is maradhatott volna egy búcsúévet, valójában nem várják el. Magam részéről is így vagyok vele,van egy kis kettősség bennem is,hogy azért a helyében lenne olyan,aki bevállalta volna, de akkor sem lehet ez elvárás. Ezen azért rugózunk kicsit,mert a képünkbe hazudnak nagy sírós szemekkel,hogy mindent megtettek. Hát egy túrót tettek meg.
És az a zavaró, hogy ezt a trutyit teljesen feleslegesen kavarták. Ha télen,akár tavasszal Messi lenyilatkozza,hogy srácok, a szívében félig örökre katalán marad, de ez az utolsó idénye, úgy érzi,hogy neki és a csapatnak is meg kel újulnia és ezt csak külön tehetik meg, akkor elismerően cuppantok és elhiszem,hogy ez nem kizárólag a pénzről szól. De semmiképpen sem lett volna ez a hülyítés.
Az ember szereti azt hinni,hogy Messi ugyanaz a karakter,mint Puyol,Xavi,Iniesta, pedig nagyon nem, ami nem baj egyébként.
Én az elmúlt 3-4 évben elég sokat kritizáltam Messit, de nem csak a Barcát sajnáltam,hanem őt is. Ordított,hogy neki már régen egy másik közeg kéne, ahol csak simán egy sztárjátékos és nem egy istenség,ahol mindenki mindent tőle vár(és ő is magától). Ha akkor eladjuk, akkor lett volna egy zsák pénz és négy másik topjátékos bére,ami felszabadul. A Barca építhette volna fel magát, Messi meg reneszánszát élhette volna.
Én a PSG játékát eddig is szerettem, ezután pláne érdekelni fog és nagyon remélem,hogy visszatér még pár pillanatra a régi Messi. Nem gondolom,hogy az a csupa nagy egóval rendelkező srác is elveszti a tökét,mint a Barcában levők,ha Messi ott van. A PSG pedig már tényleg toronymagas esélyese volt a BLnek,még Messi nélkül is.

culinho:"Nekem még mindig sokk ez a szakítás és főleg annak módja, keresem az okokat, mert ennek így semmi értelme és rengeteg árt a Klubnak, ahogy Laportának is."

Nagyon is sok értelme van. Az egyik fél egy hangoskodó szerencsehuszár politikus,aki mindent arra tett fel,hogy Messi marad, bízott a szerencséjében,meg a Ligában,hátha valakit meggyőz, akár Messit is. A másik fél pedig bár szívesen maradt volna a kényelmes közegében, de valójában egy centet nem hajlandó az ügyért áldozni és megvoltak a maga feltételei. Bőven lehet,hogy valójában most kicsit fasírtban vannak,nem tudhatjuk,de ha nyíltan egymásnak mennek az óriási károkat okozott volna mindkettőjüknek. Sokkal jobb az egészet egy harmadik félre kenni. Így Laporta sem egyértelműen alkalmatlan és Messi sem pénzéhes meg áruló vagy ilyesmi,csakis áldozat.
DWade3HUN
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.08.08. 23:59:20

2021.08.09. 00:02:45

https://www.youtube.com/watch?v=9I4SLsJtqg0

Ez alapján szerintem teljesen összeállítható mi is történt.
A liga új szerződéseknél az előző bér minimum 50%-át előírja.
A Barca már nagyon minimális összeggel túllépte volna a a fizetési plafont.
Helyet csak úgy lehet felszabadítani ha eladnak játékost/újratárgyalják a szerződéseket, de így sem lett volna meg (teljesen) az összeg amivel Messi befér.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.08.08. 23:33:17

2 apró gondolat, ahhoz hogy sokan Messit és/vagy Laportát szidják. Itt van ez a Collado srác. Pár napja kapott engedélyt, hogy a belgákhoz utazzon és lepapírozza a kölcsönadást, erre most ott volt a pályán. Ha Laporta arra készült, hogy Messit kirúgja, akkor mért engedte volna el Collado-t? Visszarendelték a srácot hírtelen, hogy számban meglegyünk elől, de nekem ebből az jön le, hogy váratlan esemény van a Messi-ügy mögött.

Továbbá az argentín se mondott ellent az elnöknek. Persze összebeszélhettek, de mért ne lett volna sértett, ha az elnök elzavarja?! Ott van Dani Alves esete, na annak volt hangja, de akár a tavalyi Suareznek is. Szóval mért védené Laportát, ha az hazudott bármiben is. De ha régóta is tudta az elnök, hogy nem megy a hosszabbítási dolog és a kudarcát megpróbálta áttolni Tebasra, akkor még mindig ott van a Real, akik egyidőben kikeltek a Liga ellen..

Nekem még mindig sokk ez a szakítás és főleg annak módja, keresem az okokat, mert ennek így semmi értelme és rengeteg árt a Klubnak, ahogy Laportának is.
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2021.08.08. 23:09:34

Sok nyomi a túloldalon nem érti, hogy Messi miért nem játszik ingyen is a csapatban...tudom, a legtöbbjük de már kár a karakter de valaki megoszthatná velük, hogy a spanyol törvények a max 50%-os csökkentést teszik csak lehetővé! És ebbe O bele is ment..
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2021.08.08. 22:54:15

Gamperen már fütyülik Umtitit....
Cou be se álljon... Friss még a seb
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.08. 22:47:39

Én nem vártam el tőle semmit, ha az 50 százalékba nem ment volna bele, akkor sem ítéltem volna el.

De azért mikor Buffonék maradtak a Juvéban a másodosztályban is, vagy Totti klubhűsége messze jóval nagyobb áldozat volt, mint amire Messi hajlandó lett volna. De anno Xaviék is (az ő szintjükön nyilván) aprópénzért játszottak az első Laporta-éra elején, amíg nem jöttünk ki a gazdasági gödörből.

Szóval azért vannak és voltak a futballtörténelemben, akik többet vállaltak, be a klubjukért, de ez nem elvárható. Én azt mondom, az az 50 százalék is korrekt volt Messitől, látjuk, hogy a nagykatalán kapitányoknál még a 40 százalékot sem sikerült mindezidáig átnyomni.
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.08.08. 22:43:33

Méltatlanok a búcsú körülményei. Nagyon nem jól alakult ez az egész, ennek nem így kellett volna történnie. Szégyenletes... [-X
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.08. 22:41:05

Fogadni mernek hogy az UEFA szerint minden rendben lesz :)
Csak is Puyol
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.08. 22:20:57

Normandia írta:
2021.08.08. 22:11:50
Egy érdekes hírecske.
https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/mari ... ubctfevbsy
valoban erdekes

mondjuk, ok nem a Laligaban jatszanak
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 22:11:50

amonos írta:
2021.08.08. 22:04:21
Ez nézőpont kérdése. Mivel én inkább csapat (Barca) szurkoló vagyok, mint egyén, biztos nem fogom keresni a PSG meccseit, hogy lássam Messit focizni.
A BL-t eddig is néztem, ott biztos megnézem Messit és csapatát, ha játszik, de ennyi. A Milant se követtem azért, mert Ronaldinho odaigazolt, vagy vettem arab csatornára előfizetést, hogy lássam Xavit még játszani.

Mondjuk, ha Piké-Lenglet páros (kéz a kézben) eligazolna tőlünk, megigérném, hogy követem a meccseiket egy fél éven keresztül. :D
Vidám perceket tudnának bármelyik meccsen okozni, és én őszintén tudnék nevetni is rajta.
Pontosan, nézőpont kérdése, tehát ne minősítsd a “Messi fanokat”. A te dolgod mit nézel. Egy érdekes hírecske.

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/mari ... ubctfevbsy
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.08. 22:04:21

Normandia írta:
2021.08.08. 21:46:09
Nyiri81 írta:
2021.08.08. 20:09:11
Ha tényleg már este Párizsban van aláírni, akkor miért kellett a színház? Még majd egy hónap az átigazolási ablak. Legalább a látszatra adtak volna. Ennyire hülyének nem kellene nézni a szurkolókat. Vagy mindegy. Aki Messi fan holnap már PSG mezt vesz és a Barcaval felmos :) Nekik teljesen mindegy.
Mezt nem, de a meccseiket megnézem. Nem gondolom, hogy ettől kevésbé szurkolnék a Barcának. Egy zseni bárhová megy, bárhol focizik azt meg kell nézni, legyen az Párizs, Manchester, Dubai, vagy Grönland.
Ez nézőpont kérdése. Mivel én inkább csapat (Barca) szurkoló vagyok, mint egyén, biztos nem fogom keresni a PSG meccseit, hogy lássam Messit focizni.
A BL-t eddig is néztem, ott biztos megnézem Messit és csapatát, ha játszik, de ennyi. A Milant se követtem azért, mert Ronaldinho odaigazolt, vagy vettem arab csatornára előfizetést, hogy lássam Xavit még játszani.

Mondjuk, ha Piké-Lenglet páros (kéz a kézben) eligazolna tőlünk, megigérném, hogy követem a meccseiket egy fél éven keresztül. :D
Vidám perceket tudnának bármelyik meccsen okozni, és én őszintén tudnék nevetni is rajta.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.08.08. 22:03:09

messideco írta:
2021.08.08. 20:20:28
Akkor nem csak én picsogok a videókat nézve, mint egy kislány... :cry: :cry:
Ti ezt nem értitek

Lehúzta a klubot egy csomó pénzzel, ő már csak fék. Új csapatot kell építeni Umtitivel, Dembelével, Koemannal meg a többi világsztárral.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.08.08. 22:01:42

Normandia írta:
2021.08.08. 21:46:09
Nyiri81 írta:
2021.08.08. 20:09:11
Ha tényleg már este Párizsban van aláírni, akkor miért kellett a színház? Még majd egy hónap az átigazolási ablak. Legalább a látszatra adtak volna. Ennyire hülyének nem kellene nézni a szurkolókat. Vagy mindegy. Aki Messi fan holnap már PSG mezt vesz és a Barcaval felmos :) Nekik teljesen mindegy.
Mezt nem, de a meccseiket megnézem. Nem gondolom, hogy ettől kevésbé szurkolnék a Barcának. Egy zseni bárhová megy, bárhol focizik azt meg kell nézni, legyen az Párizs, Manchester, Dubai, vagy Grönland.
Maximálisan egyetértek!! :wink:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 21:46:09

Nyiri81 írta:
2021.08.08. 20:09:11
Ha tényleg már este Párizsban van aláírni, akkor miért kellett a színház? Még majd egy hónap az átigazolási ablak. Legalább a látszatra adtak volna. Ennyire hülyének nem kellene nézni a szurkolókat. Vagy mindegy. Aki Messi fan holnap már PSG mezt vesz és a Barcaval felmos :) Nekik teljesen mindegy.
Mezt nem, de a meccseiket megnézem. Nem gondolom, hogy ettől kevésbé szurkolnék a Barcának. Egy zseni bárhová megy, bárhol focizik azt meg kell nézni, legyen az Párizs, Manchester, Dubai, vagy Grönland.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.08. 21:33:28

MatsMessi írta:
2021.08.08. 18:37:35
Szerintem nagyon jól teszi, hogy elmegy, bármi is legyen az oka. A világ legjobb játékosaként megérdemel még pár címet, ebben a bohóc társulatban erre semmi esélye nem lenne. Azon csodálkozom, hogy eddig várt, miközben 6 éve égünk Európában. Sok sikert neki, bárhova is igazol. Itt marad a Robi, piké, langlé, buszkecc keménymag akiket lehet nézni. Már alig várom.
Ment volna ő tavaly is, csak Barto betartott neki, pedig egy rakat kifizetéstől szabadult volna meg a klub. De ugye ebből is politika lett csinálva, nehogy már az én elnökségen alatt menjen el Leo az ikon. Erre rástartolt a vetélytárs, hogy bizony, ha megválasztják tutti marad Leo. Nos, nem maradt, mert a feleslegnek esze ágában sincsen elmenni. Pénz nuku. Van egy rakat felesleges, motiválatlan, jól kereső játékosunk akikkel neki megyünk a szezonnak. Koemannt is sajnálom, mert nehéz lesz ebből valamit összehozni. Szép feladat lesz.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése