Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.23. 15:12:19

Tőlem jöhet, de 1 apucinak kuss a neve, 2 rotációban legyen, 3 egy a többi közül. Ne járjon alanyi jogon a kezdő és a kiváltságok mert ő Messi. Ebbe is buktunk bele anno.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.23. 14:44:05

Messi valóban az utóbbi évtized legnagyobb zsenije, ahogy többünknek, szerintem is minden kétséget kizáróan.
Visszatérését illetően pedig azt gondolom, hogy ez a klub szemléletével kapcsolatos kérdésekre ad majd iránymutató választ.
Lesz akiknek tetszeni fog és lesz akiknek nem.
Mindenesetre már rajzolódnak a következő szezon érzelmekkel teli vitái, ha Messi továbblő minket, akkor azért, ha nem, akkor pedig azért.... :oops:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.04.23. 06:25:13

Deluigi írta:
2023.04.16. 10:36:16
La Masias fiatalokkal a csapatban, La Masias edzovel a fedelzeten, kituno szezont futna a Barcaban

sokan es sokat tanulhatnanak tole 1-2 szezon alatt, a vereben van a Barca DNS
Leporoltad a varázsgömböd? :D

Mit tanulhatnak tőle? Amit Messi tud, az nem tanulható, sem fejben, sem fociban, annyival feljebb van.

A romantikán kívül mi értelme van visszahozni? Évi 10 millió euróért fog játszani, amikor elmehetne 3-400-ért máshova?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.23. 02:22:57

Gerard Romero szerint ma hazaerkezett parizsbol az egesz csalad, ami nem szokatlan, viszont most jott veluk Pepe Costa es az aszisztensek is, meg 15 nagy bőrönd.

Azert illik pletyka szinten kezelni, kulonoskeppen mivel Romero… viszont a heten mar volt olyan is, hogy a gyerekeket visszairattak a regi barcelonai iskolajukba.

A végén még Messi tényleg Espanyol játékos lesz!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.16. 10:36:16

La Masias fiatalokkal a csapatban, La Masias edzovel a fedelzeten, kituno szezont futna a Barcaban

sokan es sokat tanulhatnanak tole 1-2 szezon alatt, a vereben van a Barca DNS
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.16. 09:19:53

Leon írta:
2023.04.16. 01:52:01
Én soha nem dolgoztam fel, hogy a történelem legnagyobbja elment innen. Belül sírtam, egyszerűen
Ki nem találtuk volna, az utóbbi 2 évben minden hsz-ed valami random Messi-s ömlengés...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.16. 08:00:59

A tegnap esti gólja után Párizsban is volt “Messi, Messi!”, tehát ott is vannak, akik kedvelik, persze nem tudni, hogy többen vannak-e, mint a kifütyülők. Azt meg főleg nem tudom, hogy azok a párizsiak, akik nem szeretik Messit és Neymart, kiket látnának szívesen a csapatban.
De abban sem vagyok biztos, hogy ha visszajönne, folyamatos diadalmenet lenne az utolsó 1-2 éve, mondjuk a barcelonai füttyöt elképzelhetetlennek tartom, de egészen biztosan lennének kritikusai. Hiszen már az utolsó itteni éveiben is voltak.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.04.16. 01:52:01

Én soha nem dolgoztam fel, hogy a történelem legnagyobbja elment innen. Belül sírtam, egyszerűen nem akartam elhinni,hogy ilyen van.
Aztán megnyerte a VB-t és ezzel nálam bevégeztetett a foci, nincs tovább.DE, azt akarom,hogy a Barca és a labdarúgás egyeduralkodója még egy utolsó szezonra visszatérjen és minden hazai meccsen "Messi" és "Messi" szóljon... :( =D>
Köszönjük!!!

https://www.youtube.com/watch?v=8W96U7MGnbY
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.13. 17:18:11

bunga írta:
2023.04.13. 15:58:44
Szép gondolat, hogy legnagyobb klasszisunk nálunk fejezze be pályafutását. Különösen, hogy egy-egy mérközésen ma is van emlékezetes momentuma. Ez igaz, ha a csapat tele van pénzzel, vagyis nem kell másra költenie. Meg ha kerete bikaerős, s ezért nincs szüksége igazolásokra. Továbbá meg ha gond nélkül szerződtetni tudja saját új tehetségeit. Ezzel szemben nálunk most ezek közül egyik se áll fenn.
Logikusan hangzik, amit leírsz, mégse igazán stimmel, legalábbis bizonyos részei szerintem nem:

Alapvetően a célokból kell kiindulni:
Első és legfontosabb igazából, hogy visszaállítsuk a klubot a megszokott helyére: relatíve stabil gazdasági háttér (nincsenek lejárt, meg átütemezett/zendő adósságok), egészséges bevételi-kiadási mérleg (tudunk igazolni megkötések nélkül, és így sem veszteséges a pénzügyi év), és BL szinten is versenyképes játékoskeret. (ez utóbbi nálam kb top15 klubot jelent nagy átlagban, általánosságban)
Ez egy hosszútávú cél, de ahhoz, hogy ez teljesülhessen, szerintem több dolog is kell: a meglévő szakmai alapok (edző, játékosállomány magja, utánpótlás zavartalan működése) megőrzése, és az elindult fejlődés (mentális, fizikai, játék-identitás, csapatszellem, tapasztalat) ütemének fenntartása. Ezeket egyébként szerintem lehetne nulla költéssel is abszolválni egy pontig, magyarul ha semmin nem változtatnánk, csak hagynánk őket dolgozni. Szerintem ezt a pontot még nem értük el, szóval akár úgy is dönthetnénk, hogy idén nincs játékosmozgás, csak nyugodt, kemény felkészülés.
Sajnos viszont (mint a fórum is illusztrálja) a szurkolók többsége nem így gondolkodik. Muszáj egy bizonyos szintű szórakoztatást, versenyképet biztosítani, hogy megőrizhető legyen a csapat általános nyugalma, és a klub bevételeinek teljes egésze.
Itt jön a képbe, hogy kevés pénzből, és még több (és idén még annál is több, sőt új) megkötés mellett kéne a kereten valamennyit módosítani. Mivel ennyire korlátosak a lehetőségek, szerintem nagyon is kérdéses, hogy mire van szükségünk éppen: arra, hogy a hosszútávú jövőbe fektessünk jelen kiindulópontról, vagy pedig épp a rövidtávúba, a csapatnak további valamekkora stabilitást és versenyképességet adva.
A tisztán racionális az lenne, hogy próbáljunk olcsón profilba illő tehetségeket vadászni, és régi/öreg arcokat elengedni. Ugyanakkor ez sokkal inkább kecsegtet azzal, hogy rövidtávon gyengül a keret, nem pedig erősödik. A csapatból kiesnek alap/bevált/legalábbis egy adott szinten megbízható elemek, érkeznek viszont új, lutri típusúak, akikkel ráadásul sok munka lesz, és még jó esetben is időbe telik a fejlődésük, normál esetben évekbe. Ez a jövőbemutató, és tavaly nyáron erre szavaztam, de helyette jött Lewa, Raphi, Alonso, Kessié...
Tulajdonképpen most bajnokok leszünk, szuperkupát is nyertünk, és a sok rossz mellé rengeteg nagyon jó meccsünk is volt. Sőt, szerintem a nemzetközi kieséseink is sokkal nagyobb részben írhatók a balszerencse, mint bármi más számlájára. Egy évvel ezelőtt, vagy kettővel ezelőtt akár, ezeket vakon és vigyorogva aláírta volna bárki, most mégis lehet látni, milyen szintű néha az elégedetlenség.

Ha már Laportáék elindultak ezen az úton Lewáékkal, akkor szerintem muszáj kitartani mellette, nem lehet évente más irányt venni. És a szurkolókon is úgy érzem, hogy eredmények kellenek, még több, még látványosabb, mert nem fogadják el amit kaptak, a körülmények ellenére sem.

Ha egyáltalán lesz lehetőségünk igazolni bárkit, akkor szerintem muszáj lesz az olcsó/ingyenes kategóriában már beérett játékosokat vásárolni. Mégegyszer mondom, én nem így csináltam volna, de mostanra már nem látok más lehetőséget.
Ezen felül szempont a hiányposzt is. Ezek szerintem: egy (lehetőleg flexibilis) poszt a támadósorban, és jobbhátvéd poszt. Szerintem ez nem is lehet kérdés, MERT csak ezek azok a posztok, ahova akkor se tudok számomra kielégítő embert rakni, amikor mindenki egészséges.

Messi abszolút beleillik szerintem az általam felvázolt képbe, hiszen ingyen jönne. Egy feltételnek kell teljesülni: elfogadja, hogy olyan fizetést kap, mint az a bizonyos 10milliós nettó plafon. (Vagy legalábbis valami ilyen van, nagyságrendileg.) Az nem kérdés számomra, hogy az érkezése javítana a játékunkon, esélyeinken, és a csapat önbizalmán is.

Egy dologgal értek egyet: amíg a meglévő alapemberek, a jövő alappillére nincsenek bebetonozva, addig még Messi SEM jöhet. Szóval mindenek előtt új szerződés Gavi, Araujo és Dembelé részére. (Asszem ők az aktuálisak.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.13. 15:58:44

Szép gondolat, hogy legnagyobb klasszisunk nálunk fejezze be pályafutását. Különösen, hogy egy-egy mérközésen ma is van emlékezetes momentuma. Ez igaz, ha a csapat tele van pénzzel, vagyis nem kell másra költenie. Meg ha kerete bikaerős, s ezért nincs szüksége igazolásokra. Továbbá meg ha gond nélkül szerződtetni tudja saját új tehetségeit. Ezzel szemben nálunk most ezek közül egyik se áll fenn.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 17:57:00

Én azt gondolom, hogy a játékosainkat ez pont nem bántja. Vagy legalábbis nem mindenkit. Lewa vagy Raphi vagy épp Fati önbizalmának lehet ez SE tesz jót, de ők már enélkül is rémesek.

A többség meg, különösen akik leginkább érdekelnek (Pedri, Gavi, Frenkie, Araujo, Baldé stb), alig várják, hogy esetleg visszatérjen Messi. Szerintem kb mindenkitől hallottam már lenyilatkozni az utóbbi pár hónapban, hogy ha egyet igazolhatnának, az Messi lenne.

Egyébként meg, úgy emlékszem hogy ez most volt másodszor, először a clasicon hét közben. És eredetileg az volt az előzmény, hogy párizsban kifütyülték Messit otthon.
Hogy meddig tart, nem tudom, de nem hiszem, hogy komolyabb hatása lenne. Messi visszatérésére sem, mondjuk, de végülis meg lehet mindent próbálni.

Általánosságban hiába nincs most Messi a csapatban, ez a közönség többért lehet neki hálás, mint amennyit a jelenlegi keret tagjai egész életük során letettek és le fognak tenni az asztalra. Ha ezért őt szeretnék éltetni, szerintem nem illik elítélni őket.
Amikor ugyanez a közönség kifütyül saját játékosokat, meg amikor itt a fórumon agyon szídjuk őket (néha már gyalázás folyik), az szerintem sokkal károsabb szurkolói magatartás, mint egy ilyen alapvetően pozitív megnyilvánulás.

Kiváncsi vagyok, meddig tart majd, pár hét múlva kint leszek, esetleg meg tudom-e még figyelni, hogy milyen az atmoszféra ezekben a percekben. Ezek a videok igen csalókák, 100 ember is tud olyan hangos lenni, mint másik 10ezer.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 15:39:57

A Messi nevét skandálókat fütyülték ki, közvetlenül a skandálás után. :) És az lehet sz@r a játékosainknak, hogy egy nem itt lévő ember nevét skandálják.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.11. 15:38:50

bence0330 írta:
2023.04.11. 15:36:35
Utána meg ugyanilyen erejű fütyülés volt a másik féltől. Szerintem már--már a gyomorforgató kategória volt ez a skandálás. Rohadt jó érzés lehet az itt lévő játékosainknak.
Tény hogy fura hogy több mint egy éve elment 35+ játékost éltetnek akinek semmi kedve visszajönni :) Az pedig hogy a hétvégi teljesítményt kifütyülte a közönség, azt nem csodálom. Borzalmas. Valahogy nem tud érdekelni a játékosok érzése amilyen teljesítményt nyújtanak.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 15:36:35

Utána meg ugyanilyen erejű fütyülés volt a másik féltől, és szerintem teljes joggal. Szerintem már--már a gyomorforgató kategória volt ez a skandálás. Rohadt jó érzés lehet az itt lévő játékosainknak. Amúgy már a Madridi meccsen is próbálkoztak, és ott is eléggé ki lettek fütyülve a többiek által. Erről írtam egyszer egy hosszabbat, hogy nyomja agyon az ideérkező játékosainkat ez a poszt-Messi éra. Itt látványosan meg is mutatkozott, kb erre gondoltam. Iszonyú kártékony és egészségtelen.

Ha visszajön, és az FC Barcelona tagja lesz, skandáljuk a nevét, én is fogom, még ha nem is értek egyet a visszahozatalával.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.11. 15:39:07-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.11. 15:34:06

Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.29. 16:08:25

Jack Napier írta:
2023.03.29. 12:18:57
Mondjuk én eleve nem értem, hogy a gól rekordokba miért számítják bele a barátságosokon szerzetteket... azt hiszem azok nélkül Ronaldonak pont sokkal nagyobb előnye lenne, Európában azért több tétmeccset játszanak.
Hát igen, ez is az igazsághoz tartozik.
Európában több tétmeccs van, mint Dél-Amerikában, így maradnak a barátságos meccsek.
Bár nincs jelentősége, senkit nem érdekelnek ezek a dolgok, VB cím ott van a zsebbe, valószínűleg Cé lemondana 100 válogatott góljáról ha egyáltalán hozzászagolhatott volna valaha is a VB trófeához.

És most azt is vegyük figyelembe, hogy Argentínának ez a VB cím olyan extázist okozott, hogy nem véletlen ilyen haknimeccseken turnéznak most, ez kell a népnek, teljesen igazuk van. Olyan tett volt a VB-t behúzni, hogy most minden pillanatát kiélvezik, december óta ezt ünneplik, ezek a srácok tényleg hősökké váltak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.03.29. 14:25:32

Rivaldo11 írta:
2023.03.29. 12:09:08
Messi számtalanszor adott át pl tizit pályafutása alatt, míg a portugál kidagadó erekkel a nyakán tépte ki a társai kezéből a zsugát egy 40-ről járó szabi esetén is akár, vagy épp csapattársa góljánál besz@rásig erősködött meg hazudozott hogy ő bizony beleért. Nekem meg ezzel van bajom, hogy ezt a vak is látja. Miről beszélünk?!
Azt tisztázzuk,hogy én lényegesen jobban utálom CR-t,mint Messit,így azt bizonygatni,hogy bezzeg a portugál...szerintem felesleges. Magát a tényt nem értem,hogy miért kell rá mesét húzni? Ugyanolyan egyszerű dolgok vezérlik,mint az összes többit,aki nincs mitizálva. Pénz,rekordok.
Az mondjuk nyilván eszedbe se jut hogy pl szeret játszani és igen, adott esetben élvezi hogy egy gyengébb ellenféllel szemben is akár.
Nem jut. Párszáz meccs után nem motiváló megalázni a féllábúakat,csak akkor csinálod,ha van valami célod.
A másik meg a rekord. Lőtt 10 perc alatt 3at, ha annyira hajtaná a rekordot gondolod nem szórt volna még vagy kettőt ezeknek a vakoknak a maradék 80 percben? Ráadásul ugye itt is átengedett egy tizit.
Ezt elfogadom és jogos is. De továbbra is vagy a rekordnak vagy annak a pénznek,amit már el se tud tenni motiválnia kell.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2023.03.29. 14:01:02

daffy írta:
2023.03.29. 11:45:24
Persze,ezért játszik egy olyan válogatott ellen,aminek a létezését az emberek 90% nem is tudta. Ne nevettess már ilyen álszent dumával. Nulla,teljesen nulla értelme lenne minden egyéb esetben a játékának egy 170 ezres "nemzet" ellen. A győri eto-nak nagyobb a merítési lehetősége,mint ennek a neves válogatottnak. Rekordra megy és ezzel nincs is semmi baj. A megmagyarázással és álszentséggel viszont van.
Miért is játszanak az európai nagycsapatok minden nyáron ázsiai meg amerikai túrákon? Nagyon egyszerű: pénzért. És mikor fizetnek egy egy meccsért sokat? Ha a legnagyobb sztárok is játszanak. Na, ez pontosan így van a válogatottak esetén is. Ne legyünk már naívak, hogy a válogatottak nagyrésze csak jókedvből, meg jópofizásból átutaznak fél világokat egy-egy semmit mondó barátságos mérkőzésért...

Nemrégen olvastam is egy cikket, sajnos hirtelen nem találtam meg, de ha meglesz pótolom, hogy pl. Dél-Amerikában mindenki játszani szeretne az aktuális világbajnokkal. Na, gondolom Curacaonak nagy szó, hogy sikerült. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sanika01 2023.03.29. 18:32:09-kor.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.29. 12:48:25

Egyáltalán nem túlidealizálás azt mondani, hogy annyira nem foglalkoztatja. Szerintem sem. Nem mondom, hogy nem figyeli egyáltalán, de szinte már egészségtelenül hátul van neki ez a rangsorban. Meg nem mondom, milyen rekordot döntött volna meg egyik évben egy tizivel, és halállazán átengedte. Ezt sokszor megcsinálja, soha még nem hallottam nyilatkozatát sem, amiben ilyesmiről beszélt, ez a Messi-CR7 versengés eleve nevetséges, CR7 egyetlen skillje, amiben legalább vetekszik Messivel, az a góllövés, és minden másban bőven az argentin az erősebb, de igazából még a góllövésben is. Ezt valahol mélyen a portugál is tudja, ezért próbál állandóan, már-már görcsösen bizonyítani, Messi meg eleve nem az a rettenetesen kompetitív fajta, meg alighanem tisztában van vele, hogy egy polccal feljebb van, mint CR7, innentől meg nem fogja érdekelni, ha van 1-2 gólstat, amiben megveri a portugál. Főleg, hogy Andorráknak könnyű 4-eket vágni a selejtezőkben, Messinek ilyen ellenfelei szinte sosincsenek, most épp volt. 1-2 éve mikor asszem az észtek ellen vágott egy mesterötöst, akkor szerintem mindeki számára kiderült, hogy ha Leo európai viszonylag elit váogatottban szerepelne, akkor sokkal több gólja lenne, a latinamerikai csapaok közül még egy leggyengébb Paraguay szint is bőven erősebb és szerezettebb, mint itt egy Észt, akik még nem is csoportutolsó kategóriák. Ez az összehasonlítás emiatt eleve teljesen igazságtalan, de ettől még lehet Ronaldóé is, nem fog Leo belerokkanni, főleg, hogy már VB-t is nyert, így igazából válogatott szinten is többet tett le az asztalra.

De szerintem őt még annyira sem foglalkoztatja ez, mint engem egy ekkora hsz megírása közben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.29. 12:32:15

"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.03.29. 12:20:01

Én nem feltétlenül állítom, hogy Messi akarná ezt. Az viszont lehet, hogy megfordul a fejében a "ha már ilyen közel vagyok, mért ne?". De az argentin szövetség elnöke tuti ezt akarja. :mrgreen:

Ha meg akarja is, sosem görcsösen teszi. Ezért is enged át ezt-azt. Nem tudom mért kell úgy beállítani, hogy baj lenne, ha örülne egy-két rekordnak. Persze, legtöbbször azt mondja, hogy nem érdekli.
més que un club
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.03.29. 12:18:57

Mondjuk én eleve nem értem, hogy a gól rekordokba miért számítják bele a barátságosokon szerzetteket... azt hiszem azok nélkül Ronaldonak pont sokkal nagyobb előnye lenne, Európában azért több tétmeccset játszanak.
De én pl. a kettejük összehasonlított gólszámaiba már Ronaldo szaudi bajnokságban szerzett góljait sem számolnám ami a rangsorban a magyar NB1 és a spanyol 3. liga alatt van...
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.29. 12:14:44

daffy írta:
2023.03.29. 11:45:24
Rivaldo11 írta:
2023.03.29. 11:25:38
Messit soha nem foglalkoztatta a terpeszkirály, épp ellenkezőleg. Mondjuk Európában is vannak bőven ilyen Curacao féle brigádok-vagy közel olyanok, akiknek azért lehet gólokat rúgni, és ugye Leo ilyenekkel nem találkozhat pl selejtező sorozatokban.
Persze,ezért játszik egy olyan válogatott ellen,aminek a létezését az emberek 90% nem is tudta. Ne nevettess már ilyen álszent dumával. Nulla,teljesen nulla értelme lenne minden egyéb esetben a játékának egy 170 ezres "nemzet" ellen. A győri eto-nak nagyobb a merítési lehetősége,mint ennek a neves válogatottnak. Rekordra megy és ezzel nincs is semmi baj. A megmagyarázással és álszentséggel viszont van.
Ez a bónusz játék neki miután megnyerte a válogatott treble-t is Argentinával, ezért játszik...

A Curcaoi válogatott a FIFA ranglista szerint a 86., ezzel szemben CR kedvenc ellenfelei Luxemburg a 92., Liechteinstein pedig a 198. .

Luxemburg Man :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.29. 12:09:08

Messi számtalanszor adott át pl tizit pályafutása alatt, míg a portugál kidagadó erekkel a nyakán tépte ki a társai kezéből a zsugát egy 40-ről járó szabi esetén is akár, vagy épp csapattársa góljánál besz@rásig erősködött meg hazudozott hogy ő bizony beleért. Nekem meg ezzel van bajom, hogy ezt a vak is látja. Miről beszélünk?!
Az mondjuk nyilván eszedbe se jut hogy pl szeret játszani és igen, adott esetben élvezi hogy egy gyengébb ellenféllel szemben is akár.
A másik meg a rekord. Lőtt 10 perc alatt 3at, ha annyira hajtaná a rekordot gondolod nem szórt volna még vagy kettőt ezeknek a vakoknak a maradék 80 percben? Ráadásul ugye itt is átengedett egy tizit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2023.03.29. 12:16:43-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.29. 11:57:23

daffy írta:
2023.03.29. 11:45:24
Rivaldo11 írta:
2023.03.29. 11:25:38
Messit soha nem foglalkoztatta a terpeszkirály, épp ellenkezőleg. Mondjuk Európában is vannak bőven ilyen Curacao féle brigádok-vagy közel olyanok, akiknek azért lehet gólokat rúgni, és ugye Leo ilyenekkel nem találkozhat pl selejtező sorozatokban.
Persze,ezért játszik egy olyan válogatott ellen,aminek a létezését az emberek 90% nem is tudta. Ne nevettess már ilyen álszent dumával. Nulla,teljesen nulla értelme lenne minden egyéb esetben a játékának egy 170 ezres "nemzet" ellen. A győri eto-nak nagyobb a merítési lehetősége,mint ennek a neves válogatottnak. Rekordra megy és ezzel nincs is semmi baj. A megmagyarázással és álszentséggel viszont van.

Bezzeg Liechtenstein... Luxemburg....
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Válasz küldése