Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 18:58:30

Deluigi írta:
2021.07.15. 16:47:06
Sonoma írta:
2021.07.15. 14:44:55
Én nem utálom Messit, mert sok örömöt okozott nekünk az elmúlt másfél évtizedben. De az érdemei ne homályosítsa már el a jelent. Ne fizessünk már egy olyan játékosnak csillagászati fizetést (amibe úgy néz ki, hogy belerokkan a klub), aki már nem tud nagy meccseket eldönteni. Ha kapna 20-25m-s ( nettó 10-12,5m) fizetést, plusz lecserélhető lenne, ha nem megy épp neki, egy szavam nem lenne ellene, hogy maradt.
az utolso bajnokin meglatszott, mire kepes a csapat nelkule

sajnos, a kozepmezonyben sem vegeznenk Messi nelkul
Ha jól emlékszem, az utolsó bajnokinkat megynertük végül. Messivel pedig előtte jó néhányat nem, és sokszor vele is ugyanúgy szenvedtünk. A Realt pedig korábban kétszer is kiütöttük Messi nélkül, szóval kár ilyenekkel dobálózni.
2015-ben nyertünk BL-t, de akkor sem egyedül Messi vitte a Barcát, hanem volt egy remek csapatunk. Ez az út a győzelmhez, egy emberes csapat nem fog BL-t nyerni. Akik azóta nyertek, azok is csapatszinten voltak erősek. A Realban ugyan CR volt a legnagyobb sztár és az elsőszámú gólvágó, a Bayernban pedig Lewa, de ők mégis elsősorban a saját dolgukat tették, nem akartak mindent is ők csinálni. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 18:43:51

Kalapos írta:
2021.07.15. 18:02:14
Tipikus esete amikor állít valaki valamit, tök igaza van, nem tudsz vele veszekedni ezért belekötsz az egyetlen apróságba amibe tudsz. A mondanivaló lényegére pedig nem reagáltál.
Coutinho nem világsztár, de azért a Bayernbe nem volt rossz, egy jó meccse biztos volt... :D És nálunk egyszer se játszott a posztján. Ahogy Griezmann se. Ahogy Dembelé is csak vész-szélső volt, konkrét középpályás és csatár támogatás nélkül. No mind1, ugyanazok a körök tényleg.
No igen. Én Coura azt mondtam, hogy világsztár (klasszist akartam írni, de mindegy is). Nem azt, hogy nálunk világklasszis teljesítményt nyújtott. Liverpoolban az volt, és amíg mi nem építettük le, névre itt is annak számított az elején, az árától eltekintve sokan nagy dolgokat vártak tőle. Játszott jó ideig balszélsőként (nem az), és kb 1 hónapja volt tavaly a helyén, ahol már kezdett emlékeztetni a régi önmagára. Közben a Bayernben is elég jól játszott, bár ott pl Müller mellett nehéz dolga volt. De oké, ne legyen világsztár, elfogadom, csak egy nagyon jó kis játékos.

Griez, Dembelé sem nyújtott igazi világklasszis teljesítményt, mert mi megfojtottuk őket. Mindhárom név sztár volt, csak nálunk nem az. És közülük lesz, aki még a jövőben is sztár lesz. Akár még itt is lehetne pl. Cou, de kétlem, szerintem Messi jelenlétéig ő és Griez is felesleges, Dembi meg eleve nagyjából az. De mivel a hsz arról szólt, hogy Messi nélkül középcsapat (sem!) lennénk, ezért nyilván úgy írtam ezeket a neveket, mintha Messi nem lenne itt. Helyette itt lennének ők, 3 közül legalább ketten, és lenne helyük is.
De ha ebbe bele lehet kötni, akkor mondok más megközelítésből példának egy középcsapatot: Alaves. A játékosok TM összértéke 57 millió. A Barcáé Messi távozásával 700M. Ezek persze kicsit szubjektív összegek, de azért láttatja azt a brutális minőségbeli különbséget, ami van a két csapat közt, Messi nélkül is. És ugye a bejegyzésben "középcsapat sem", szerepelt, úgyhogy az Alavessel még jóindulatú voltam. Azért szerintem a nevek felsorolása nélkül is látható a különbség.

Az persze egy valid vélemény, hogy Messi nélkül gyengébb lenne a csapat, lehet érvelni mellette és ellene, de azért szerintem az EL-helyekért küzdés is túlzás lenne, nemhogy a középcsapat. Eleve edzőkérdés is a dolog, az is lehet, hogy Koeman sokkal többet hozna ki egy Messi nélküli csapatból, mert ő nem tud Messinek nemet mondani, és rá építi fel az egész játékot, és lehet, hogy ezért csődöl be. Más meg pont fordítva, ki tudja. De az tuti, hogy a keretünk baromira erős, és max a BM, PSG, ManCity-hez kéne hasonlítani, hogy gyengébbnek tűnjön.

Egyébként senki nem állítja, hogy Messi egy falábú, vagy hogy egyénileg nem ő a legjobb játékosunk, mivel inkább az a kérdés, hogy egyénileg a világ legjobbja-e még. Itt a vita nem erről megy, és senki nem utálja, csak a betöltött szerepéről vitatkozunk jellemzően, és ennek a csapatra gyakorolt hatásáról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.15. 18:02:14

Messias2 írta:
2021.07.15. 17:07:14
coutinho a világsztár :DDDD már második éve akarjuk rásózni valakire, de annyira nem kell senkinek, hogy lehet végül marseille-ben fog kikötni. :D
Tipikus esete amikor állít valaki valamit, tök igaza van, nem tudsz vele veszekedni ezért belekötsz az egyetlen apróságba amibe tudsz. A mondanivaló lényegére pedig nem reagáltál.
Coutinho nem világsztár, de azért a Bayernbe nem volt rossz, egy jó meccse biztos volt... :D És nálunk egyszer se játszott a posztján. Ahogy Griezmann se. Ahogy Dembelé is csak vész-szélső volt, konkrét középpályás és csatár támogatás nélkül. No mind1, ugyanazok a körök tényleg.

Csababarca utolsó pár hozzászólásában van ráció. Reméljük bejön Laporta terve, lehet hogy akkora volt a gáz hogy lehet dönteni vagy elküldünk több sztárt is és tényleg EL helyek, vagy megtartjuk a fiúkat és mindenmind1 alapon megpróbálunk nyerni valamit úgyhogy jól is játszunk és a szurkolók is elégedettek, a szponzorok is, és nem lesz covid se, és akkor lehet miből építkezni tovább. Gondolom több játékos azért nem akart ide jönni mert látták hogy nem vagyunk esélyek a BL-ben évek óta. Ha ott nyomnánk egy jó szezont + bajnokság akkor helyreállna a nevünk.

Hát hajrá Laporta, ehhez még erősítsen a kereten, hajrá Messi mutassa meg még egyszer, és hajrá csapat, kapják össze magukat.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2021.07.15. 17:07:14

bence0330 írta:
2021.07.15. 16:56:54
Én is hajlamos vagyok elfogultságra, de azért na. :D Hidd el, remek játékosaink vannak, az üldözött Griezmann, Dembélé, Coutinho világsztárok pl, Pedri top u18-nak lett választva, Busi sokadvirágzását éli, DJ a világ legjobb középpályásai közt van, Fati top balszélső, Depay is max egy polccal van lejjebb, Puig is színre léphetne, Alba még mindig az egyik legjobb a posztján, hadd ne soroljam tovább. Idén még jobbak lesznek a játékosaink a tavalyi állományhoz képest. Messi nélkül is bajnokesélyesek lennénk szerintem, max még lemaradnánk róla, de vele is lemaradtunk. Az is lehet, hogy kéne 1 év, mire mindenki megszokja, hogy egyedül kell mindent megoldani, és nem lehet mindent Messinek passzolni, de megszoknák, és több játékos képessége törne elő, az tuti.
coutinho a világsztár :DDDD már második éve akarjuk rásózni valakire, de annyira nem kell senkinek, hogy lehet végül marseille-ben fog kikötni. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 16:56:54

Deluigi írta:
2021.07.15. 16:47:06
az utolso bajnokin meglatszott, mire kepes a csapat nelkule

sajnos, a kozepmezonyben sem vegeznenk Messi nelkul
Én is hajlamos vagyok elfogultságra, de azért na. :D Hidd el, remek játékosaink vannak, az üldözött Griezmann, Dembélé, Coutinho világsztárok pl, Pedri top u18-nak lett választva, Busi sokadvirágzását éli, DJ a világ legjobb középpályásai közt van, Fati top balszélső, Depay is max egy polccal van lejjebb, Puig is színre léphetne, Alba még mindig az egyik legjobb a posztján, hadd ne soroljam tovább. Idén még jobbak lesznek a játékosaink a tavalyi állományhoz képest. Messi nélkül is bajnokesélyesek lennénk szerintem, max még lemaradnánk róla, de vele is lemaradtunk. Az is lehet, hogy kéne 1 év, mire mindenki megszokja, hogy egyedül kell mindent megoldani, és nem lehet mindent Messinek passzolni, de megszoknák, és több játékos képessége törne elő, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.15. 16:47:06

Sonoma írta:
2021.07.15. 14:44:55
Én nem utálom Messit, mert sok örömöt okozott nekünk az elmúlt másfél évtizedben. De az érdemei ne homályosítsa már el a jelent. Ne fizessünk már egy olyan játékosnak csillagászati fizetést (amibe úgy néz ki, hogy belerokkan a klub), aki már nem tud nagy meccseket eldönteni. Ha kapna 20-25m-s ( nettó 10-12,5m) fizetést, plusz lecserélhető lenne, ha nem megy épp neki, egy szavam nem lenne ellene, hogy maradt.
az utolso bajnokin meglatszott, mire kepes a csapat nelkule

sajnos, a kozepmezonyben sem vegeznenk Messi nelkul
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.15. 16:40:25

Halkan hozzáteszem, itt az egész abból indult ki, hogy a szerződést kezdtük kritizálni többen, amiről kijöttek a hírek, és ami a Bartomeu korszak fénykorát idézi az eddig kiszivárgottak alapján.

Aztán persze szokás szerint megint sikerült úgy csűrni csavarni a dolgokat, hogy sikerüljön egy teljesen szubjektív irányba elvinni a dolgokat, ahol mehet a szokásos egyetnemértés, és le lehet futni csak ebben a hónapban x+n edik alkalomra is ugyanazokat a köröket, ráadásul ugyanazokkal az emberekkel. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.15. 15:05:20

sansz írta:
2021.07.15. 14:30:37

Hogy ki-meddig szorít egy csapatnak ez sok mindentől függ, ha volt is sokkal kedvesebb számomra ez a klub, azért még szurkolok a srácoknak és szerintem 3-4 év múlva is szeretnék, de megmondom őszintén, ennyi év top szinten való szenvedés után, nagyon fájdalmas lenne pár évre másodosztályba süllyedni, a csőd, amifele haladunk, azt hozza magával.
És ezért zavar, amikor a jövő kárára hozzák meg a mostani tűzoltó döntéseket.
Én elmebetegnek tartom Messi fizetését, Grizesét is, de amúgy baromira nem érdekelne, ha nem lenne a csapat pénzügyi válságban.
De miért gondolod, hogy jobban látod/látjátok a pénzügyét a klubnak, mint a fent lévők?!
Trükköznek, persze hogy trükköznek, erről szól a nagytőkés lét. Vállalatok nem trükköznek?:D
Vagy bejön, vagy nem.

Ráadásul ilyen következmények, hogy csőd, meg másodosztály, kb sose fog megtörténni. Majd jön egy olajos és felvásárolja a klubot, mint tették azt sok esetben. Persze ezt én sem akarom, de inkább ettől tartanék, mintsem a másodosztálytól.

A nagy meccseket nem dönt el...sokan a nagy meccset úgy értelmezik, hogy az a nagy meccs amikor kikapunk, és Messi nem lő gólt.
Vagy kizárólag a nagy meccsek alatt az Atma, real, aktuális izomcsapat aki kiüt minket a bl-ből számít?
Fog még eldönteni ilyen meccseket is, minőségileg jobb csapatunk lesz, Fatival az oldalán lekerülhet teher is a válláról.

PSG ellen mondjuk oda-vissza betalált, Koeman meg berakta hátra Piquét bohóckodni.

Vannak a jogos kritikák (nem fut, nem melózik, sétál, belevezeti a védőkbe), meg vannak ezek a kinyilatkoztatások.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2021.07.15. 14:54:06

LG írta:
2021.07.15. 14:20:01
Így van. Különösen a Klasszikusokon meg az Atletico ellen ment nagyot. A BL rangadókat pedig éve óta hozza nekünk, ezért is halmozzuk a címeket. Ja, nem.

Elnézést, ha cinikus voltam, de miért kell mindig lefutni ugyanazokat a köröket? Messi teljesítménye körül már évek óta viták van, hogy mennyit ad, mennyit vesz el. Erről ugyan megoszlanak a vélemények, de ha valaki ennyire egyoldaló véleményt ír be, ráadásul ebben a stílusban, arra már csak én is csak így tudok reagálni.
melyik bl rangadókra gondolsz pontosan? psg ellenire, ahol a párharcban messi nevéhez fűződött a legtöbb expected assist*, a legtöbb shot-creating action, a legtöbb progresszív labdavezetés és a legtöbb sikeres passz az ellenfél tizenhatosán belülre? esetleg ő a hibás azért mert kúman képtelen volt megszervezni az odavágóra egy kompakt mid esetleg low-blockot, vagy egy türhető letámadást, ahol nincs a 2. és a 3. vonal között 30-40 méter?


*ha esetleg nem ismernéd: Az egyes játékosok passzai által kialakított helyzetek veszélyességének mérésére hivatott mutató. Az egyszerű gólpassz statisztikák ugyanis egyrészt nem tesznek különbséget nagyban eltérő minőségű előkészítő átadások között, másrészt pedig akár egy jó előkészítés után egy csapattárs által kihagyott helyzet esetén nem is jelennek meg az előkészítő statisztikái között.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 14:44:55

bence0330 írta:
2021.07.15. 14:24:31
Sonoma írta:
2021.07.15. 14:18:23
Ha meg a 2020 őszi mutatóit nézed, akkor meg sehol nincs.
A többi része tök jogos érv, de ez az utolsó szerintem nem korrekt. Nem mondom, hogy Messinek nincs felelőssége a rossz játékában, mert nyilván van, de olyan külső tényezők befolyásolták ezt a depresszívebb időszakát, amik most nem állnak fent, és a következő évre sokkal inkább a 21-es Messivel kell alighanem számolni, szerintem sokkal fontosabb és előremutatóbb ez a stat, mint az a pár hónap, mikor majd elsírta magát a pályán minden meccsen.
Lehet kicsit erős volt, de ezt csak azért hoztam fel, mert én is tudok
ellen statisztikát felhozni. Aki nézte a meccseket az tudja mit élt át ősszel ( nem is ragoznám).

Én nem utálom Messit, mert sok örömöt okozott nekünk az elmúlt másfél évtizedben. De az érdemei ne homályosítsa már el a jelent. Ne fizessünk már egy olyan játékosnak csillagászati fizetést (amibe úgy néz ki, hogy belerokkan a klub), aki már nem tud nagy meccseket eldönteni. Ha kapna 20-25m-s ( nettó 10-12,5m) fizetést, plusz lecserélhető lenne, ha nem megy épp neki, egy szavam nem lenne ellene, hogy maradt.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.15. 14:40:57

Nem tudom hány aktív tagja van a fórumnak, de ez a 43 szavazat rendkívül karcsú.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.15. 14:30:37

csababarca írta:
2021.07.14. 23:19:46



Azt ti sem gondolhattátok komolyan hogy ennél nagyobb mértékű fizucsökkenés fog történni az esetében.
Mindig azon rugóztok hogy gazdasági alapon működik egy profi klub.
Hol van olyan, hogy egy alkalmazottnak lefelezik a bérét? Vannak csökkentések de nagyon ritka a nagyarányú.
Engem ez is meglepett, hogy ha igaz ez az 50%.


Hangsúlyozom, itt most azon volt a lényeg, hogy erre a szezonra csökkenjen a bértömeg.
Ez megtörtént.

Tudom hogy itt Ti azt vártátok/várjátok, hogy alakuljon àt a csapat, kevesebb Messi stb.
De érezhető volt, hogy a klub nem akart Messi nélkül lenni.
Ha akartak volna Laportaék, akkor nem hosszabbítanak még évi egy forintért sem vele.

Vàrjuk meg a szezon első felét, látni fogjuk mi merre hány méter.

Személy szerint jobban aggódom az új emberek beépítésén, meg azon, hogy az Umtiti, Pjanic, Lenglet félékkel mi lesz, mint azon hogy ebben a szezonban Messi mennyit fog keresni.
Nem tudom más mit remélt/várt, én komolyan gondoltam, hogy lesz egy fizu felezés, nem a következő szezonra. Nekem az a bajom, hogy nem ezt kaptuk. Lehet ezt csűrni-csavarni, de most benne van, hogy kicsit csökken a fizetése, benne van az is, hogy nem csökken, teljes maszatloás.
Hogy ki-meddig szorít egy csapatnak ez sok mindentől függ, ha volt is sokkal kedvesebb számomra ez a klub, azért még szurkolok a srácoknak és szerintem 3-4 év múlva is szeretnék, de megmondom őszintén, ennyi év top szinten való szenvedés után, nagyon fájdalmas lenne pár évre másodosztályba süllyedni, a csőd, amifele haladunk, azt hozza magával.
És ezért zavar, amikor a jövő kárára hozzák meg a mostani tűzoltó döntéseket.
Én elmebetegnek tartom Messi fizetését, Grizesét is, de amúgy baromira nem érdekelne, ha nem lenne a csapat pénzügyi válságban.
A fele bér is iszonyú sok. A MC se fizet senkinek még Messi fele fizetését sem.
Egy cég esetében ilyenkor létszámleépítés van és fizetésfelezés nem valószínű, de nem is százmillió eurók repkednek.

Abban teljesen egyetértek, hogy majd meglátjuk játékban mit fogunk alkotni, nem kell temetni a csapatot. És az is lehet, hogy az egész arra ment ki, hogy jövőre pénzért adhassuk el Messit. Meglátjuk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.15. 14:28:53

Messias2 írta:
2021.07.15. 13:52:29
itt komolyan van olyan tag, aki nem örül annak, hogy marad? :DDD
emberünk még mindig top1 játékos a világon konkrétan. 2021-ben 38 meccsen 33 gól+14 gólpassz. lewa, mbappé mind mögötte.
de ha mélyebb, advanced statokat nézünk, ott is mindenkit lepipál.
komolyan kérdezem, hogy itt az elmúlt években a cseh 2-t nézte az, aki nem örül annak, hogy marad? :D 1 szinttel szarabb csapat lennénk nélküle, ne vicceljünk.
Ha lusta vagy visszaolvasni, akkor legalább a szavazásra nézz rá, abból kiderülhet, hogy ki miért, mennyire nem örül, már ha nem örül...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 14:24:31

Sonoma írta:
2021.07.15. 14:18:23
Ha meg a 2020 őszi mutatóit nézed, akkor meg sehol nincs.
A többi része tök jogos érv, de ez az utolsó szerintem nem korrekt. Nem mondom, hogy Messinek nincs felelőssége a rossz játékában, mert nyilván van, de olyan külső tényezők befolyásolták ezt a depresszívebb időszakát, amik most nem állnak fent, és a következő évre sokkal inkább a 21-es Messivel kell alighanem számolni, szerintem sokkal fontosabb és előremutatóbb ez a stat, mint az a pár hónap, mikor majd elsírta magát a pályán minden meccsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 14:20:01

Messias2 írta:
2021.07.15. 13:52:29
itt komolyan van olyan tag, aki nem örül annak, hogy marad? :DDD
emberünk még mindig top1 játékos a világon konkrétan. 2021-ben 38 meccsen 33 gól+14 gólpassz. lewa, mbappé mind mögötte.
de ha mélyebb, advanced statokat nézünk, ott is mindenkit lepipál.
komolyan kérdezem, hogy itt az elmúlt években a cseh 2-t nézte az, aki nem örül annak, hogy marad? :D 1 szinttel szarabb csapat lennénk nélküle, ne vicceljünk.
Így van. Különösen a Klasszikusokon meg az Atletico ellen ment nagyot. A BL rangadókat pedig éve óta hozza nekünk, ezért is halmozzuk a címeket. Ja, nem.

Elnézést, ha cinikus voltam, de miért kell mindig lefutni ugyanazokat a köröket? Messi teljesítménye körül már évek óta viták van, hogy mennyit ad, mennyit vesz el. Erről ugyan megoszlanak a vélemények, de ha valaki ennyire egyoldaló véleményt ír be, ráadásul ebben a stílusban, arra már csak én is csak így tudok reagálni.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 14:18:23

Messias2: meccseket is szoktál nézni, vagy csak statisztikáját?
Vagy te nézed a cseh2-t...
Valahogy a PSG-t nem érdekelte a statisztika, és felmosta velünk a padlót tavasszal Messivel együtt. Tavaly a BM is elfelejtette megnézni. De a Realt a Ticót se érdekelte...
Az erősebb klubok ellen milyen játékot mutatott?
Lewa meg csak a bajnokságban 41 gólt lőtt a 20/21 szezonban Messi 30-at.
Az a baj veled is, hogy csak azokat a statisztikákat hozod fel érvnek, amiben Messit hozták ki elsőnek, a többi az érdektelen. Felhozol egy fél szezonos mutatót. Ez egy vicc. Ha meg a 2020 őszi mutatóit nézed, akkor meg sehol nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.15. 14:09:11

Messias2 írta:
2021.07.15. 13:52:29
itt komolyan van olyan tag, aki nem örül annak, hogy marad? :DDD
emberünk még mindig top1 játékos a világon konkrétan. 2021-ben 38 meccsen 33 gól+14 gólpassz. lewa, mbappé mind mögötte.
de ha mélyebb, advanced statokat nézünk, ott is mindenkit lepipál.
komolyan kérdezem, hogy itt az elmúlt években a cseh 2-t nézte az, aki nem örül annak, hogy marad? :D 1 szinttel szarabb csapat lennénk nélküle, ne vicceljünk.
Sok vita ment erről, szerintem érdemes visszaolvasni. Amúgy szerintem senki nem akarná elküldeni, maximum van, akinek az a véleménye, hogy ezt a pénzt már nem éri meg, illetve kicsit ennél többen vannak talán azok, akik örülnének a maradásának egy erős kezű edzővel, aki megtalálja a megfelelő szerepkört és mennyiséget neki a csapaton belül. Jelen helyzetben Koemannal erre nincs kilátás. Szóval szerintem egy ideális világban mindenki a maradása mellett van, csak most nagyon kétélű fegyver, mert amilyen sokat ad, olyan sokat vesz el a csapatjátékból, és leginkább ezen megy a vita, hogy mennyi a pozitív és mennyi a negatív hozadéka... főleg egy jövő felé mutató csapatépítést figyelembe véve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2021.07.15. 13:52:29

itt komolyan van olyan tag, aki nem örül annak, hogy marad? :DDD
emberünk még mindig top1 játékos a világon konkrétan. 2021-ben 38 meccsen 33 gól+14 gólpassz. lewa, mbappé mind mögötte.
de ha mélyebb, advanced statokat nézünk, ott is mindenkit lepipál.
komolyan kérdezem, hogy itt az elmúlt években a cseh 2-t nézte az, aki nem örül annak, hogy marad? :D 1 szinttel szarabb csapat lennénk nélküle, ne vicceljünk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.15. 13:35:37

Én is ezt látom. Elodázzuk a problémát. Oké, hogy most csak 20m nettót azaz igazából 40 milliót adunk Messinek a következő szezonra.
De azután meg lehet megint 100m körül? Hogyan képzeli el Laporta összeszedni a pénzt rá? Ahhoz minimum triplázni kellene hozzá. És folyamatosan trükköznek a pénzügyekkel, hogy kijöjjön a matek. Ezt látja a többi klub is, ezért tudnak újra és újra hülyére venni a játékos eladásoknál.

A legnagyobb gondja a klubnak, hogy nem tud elszakadni a legendáktól. Olyan magasságokba emelték a Barcát, hogy a mindenkori vezetőség képtelen elengedni a kezüket, amikor már túl vannak a csúcson. Iniestának is felajánlották, hogy addig játszhat, amíg akar, érdemeire tekintettel. Ő tudta, mikor kell lelépni. A még itt maradók már nem.
És nagyon úgy néz ki, Piké-SR-Messi-Alba-Busit még évekig nézhetjük, mindegy hogyan játszanak. Nem lesz, aki azt mondja nekik, ennyi volt fiúk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 12:59:16

Nekem azzal van a bajom, hogy megint rövidtávon gondolkozunk. Most egy kis levegőhöz jutunk, de nem lettek megoldva a problémák, csak elodázva.
Messi, Agüero, Busquets, Alba olyan játékosok, akikkel már hosszútávon nem lehet számolni. Az adósságunk hatalmas, és ezzel, hogy elodázzuk csak a kifizetések egy részét, könnyen lehet, hogy 2-3 év múlva, mikor ők befejezik, még mindig nagyon rossz anyagi helyzetben leszünk, és nem fogjuk tudni őket még megközelítőleg sem pótolni. Az eddgi igazolásink közül egyedül Garcia lehet hosszútávó megoldás, ha bevállik, de ő az érkezése már jó ideje valószínű volt, szóval nem gondolnám, hogy ez az új vezetőség érdeme lenne.

Én örültem Laportának, de most már kezdtem úgy látni, hogy neki sincs semmi koncepciója. Nem olyan rég, még Flick-kel, Haalanddal, Neymarral hülyítette a szurkolókat. Belőle is egy nagy szélhámos lett. #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.15. 10:59:36

Laporta hazárdírózik ez tény, 50-50 hogy bejön e neki.

De ne felejtsük, hogy úgy néz ki a támadósort pimpelte kicsit, plusz Fati is jön vissza.
Ha jön Saul akkor meg a kp is erősödik.
Plusz EG a védelembe, ami kérdéses, de ott is legalább valami történt.

Messit nem akarta Barto sem elengedni, Laporta sem. Ez a kiindulási alap.
Gondolom ha bement az öltözőbe és azt mondta hogy Koeman a főnök akkor ő is számít Messire.
Persze lehet csak ilyen képmutató akció volt.

Van rizikó abban amit csinál, de nem hiszem hogy rosszat akar a klubnak.
Valamiért úgy érzik fent, hogy Messi kell a csapatnak.
Hogy ez ego kérdés, hogy egyik elnök sem akart úgy megmaradni az emlékezetben, aki elengedte Messit, ez is benne van.

Most ha a selejtet még elsózza akkor én maximálisan elégedett leszek a nyárral.
Lehetne egy jó kis hajtós csapat, valamiért úgy gondolom, akkor Messi is jobban csipkedné magát és beletenné a munkát. Lehet ez csak tévképzet, és sétálni fog, de azért azt láttuk az elmúlt években is, hogy amikor a csapat hajtott, ő is élvezte a játékot.
Erre apellálhat Laporta is.

Hogy ez jó irány vagy rossz, nézőpont kérdése, bennem is vannak kérdőjelek, Messivel kapcsolatban is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.15. 10:50:34

A többi játékos fizetéscsökkettésénél én valahol lemaradtam. Valaki leírhatná, hogy állunk, ha már fel lett hozva Messi védelmében, hogy ők sem jobbak a Deákné vásznánál. :D

Leírom az aggodalmam okát is. Tavaly, 2020-ban, ha jól emlékszem, úgy mondtak le a játékosok a fizetésük egy részéről, ahogy most Messi, tehát, hogy később ki lesz nekik fizetve. Koemannál is téma volt a topicjában, hogy vele is ugyanez a helyzet. Szintén volt róla szó, hogy Setiennek is tartozunk még (bár lehet, hogy azóta már rendzve lett) + tartozunk kluboknak még játékosok árával, pl. Atleticonak Griezmann miatt.

Aztán itt írták néhányan, hogy ne aggódjunk Messi fizetése miatt, hiszen 2-3 év múlva már úgyis kint leszünk a gödörből, Laporta mindenre gondolt, meg ilyenek. Hát, ebben én nem vagyok olyan biztos. Vajon Laporta számolt azzal, ha miven, ha még beüt néhány durva covid hullám, és még lesznek több hónapos időszakok nézők nélkül? Ezt csak példának írom, nyilván ne legyen így!

Nekem az a bajom, amit már írtak előttem: most csak elodáztuk a problémákat, aztán reménykedünk, hogy minden a legjobban alakul számunkra. Igen, Laportának egyszer már bejött ez anno: Ronaldinhoval nagyon belenyúlt a tutibe, mellette akkor kezdtek el beérni a sajátnevelésű szupertehetségek. Teszem hozzá, ott is sok minden nam rajta múlott, hanem iszonyatosan nagy mákja volt. És mi van, ha most nem lesz? :roll: Szerintem hazárdírozik a fickó, és ebben a helyzetben ez nem bölcs dolog.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.15. 09:13:17

csababarca írta:
2021.07.14. 23:19:46

Azon cseszem fel magam, hogy mindig Messi a téma, és nála felhozunk ilyet hogy mi van ha nem játszik és úgy fizetjük, mikor évek óta tele vagyunk magas bérű, nem játszó emberekkel.
Vagy amikor a kèt béna khvvel hosszabbítottunk 4-5 évvel, akkor jó volt a fizucsökkentést.
Mi más lenne a téma (főleg a Messi topicaban)?
Azért vitatkozunk erről, mert Pique, Lenglet, Umtiti, Pjanic stb. ügyeiben mindenki egyetért, ott nincs miről vitatkozni. Itt bőven van :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.15. 00:19:04

Reggel majd folytassátok az eszmecserét, a szabályok betartásával, személyeskedés nélkül :wink: (eddig rendben volt).
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.14. 23:19:46

sansz írta:
2021.07.14. 23:00:22

Mindig felcseszed magad,ha Messi ellen megy a szájkarate nem teljesen alátámasztott érvek mentén. És igazad van, lehet néha túltoljuk és teljes bizonyossággal tényleg nem lehet megmondani,hogy Messi nélkül mi lett volna, vagy mi lenne később. De azért ez most más. Egyrészt ezek a pletykák elég komolynak tűnnek, másrészt itt játszódik le az orrunk előtt.
Azon cseszem fel magam, hogy mindig Messi a téma, és nála felhozunk ilyet hogy mi van ha nem játszik és úgy fizetjük, mikor évek óta tele vagyunk magas bérű, nem játszó emberekkel.
Vagy amikor a kèt béna khvvel hosszabbítottunk 4-5 évvel, akkor jó volt a fizucsökkentést.

Azt ti sem gondolhattátok komolyan hogy ennél nagyobb mértékű fizucsökkenés fog történni az esetében.
Mindig azon rugóztok hogy gazdasági alapon működik egy profi klub.
Hol van olyan, hogy egy alkalmazottnak lefelezik a bérét? Vannak csökkentések de nagyon ritka a nagyarányú.
Engem ez is meglepett, hogy ha igaz ez az 50%.

Abban igazat adom, hogy rossz a konstrukció.
De nem annyira tudjuk a részleteket, látod alattam valaki már teljes mellszélességgel kinyilatkoztatta , hogy ez csak az első évre szól.
Ha igen, akkor megszívtuk.

Hangsúlyozom, itt most azon volt a lényeg, hogy erre a szezonra csökkenjen a bértömeg.
Ez megtörtént.

Tudom hogy itt Ti azt vártátok/várjátok, hogy alakuljon àt a csapat, kevesebb Messi stb.
De érezhető volt, hogy a klub nem akart Messi nélkül lenni.
Ha akartak volna Laportaék, akkor nem hosszabbítanak még évi egy forintért sem vele.

Vàrjuk meg a szezon első felét, látni fogjuk mi merre hány méter.

Személy szerint jobban aggódom az új emberek beépítésén, meg azon, hogy az Umtiti, Pjanic, Lenglet félékkel mi lesz, mint azon hogy ebben a szezonban Messi mennyit fog keresni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése