Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.11. 12:50:22

Lehet nincsenek értékei a psgnek, de pl egy Buffon is odament, akit nem lehet azzal vádolni hogy pénzéhes, mert még juvét is visszakísérte a másodosztályba.
Mellesleg értékekről az elmúlt 4-5 évben itt sem lehet beszélni, ez egy másik fő feladat amit a Laportának vissza kellene építeni.

Mutyik, megkerülések, hazugságok, adóügyek melegágya a Barcelona az utóbbi években.

Messi azt mondta amit kellett mondania, elhiheted hogy neki majd amikor a karrierjére visszgondol a Barca lesz a meghatározó, értékes klubja, nem a psg ahol 2 max 3 évet ellabdázgat egy olyan csapattal, amire mindig is vágyott.
Aki azt gondolja, hogy ezzel a mondattal a mi klubunkba rúgott az eléggé vakon mozog.

Persze kétségbe lehet vonni, hogy szereti/szerette e a klubot, ilyenkor mindig ez van, ha valaki eligazol, akkor egyből szaralak, meg sose szerette a csapatot, stb.
Érthető szurkolói reakció.


btw, nálam az a mondat úgy értelmezendő, hogy a Párizs a legjobbakat akarja a csapatába tudni, nálunk meg az utóbbi években csak középszerek jöttek.
Elmondta, hogy BL-t akar nyerni, őt ez motiválja a pénz mellett a hátralévő pár évére, ami maradt neki a fociban.
Itt nem volt erre koncepció, lehetőség a jövőre nézve (persze bármi lehet, és nagy fricska lenne ha pont behúznánk jövőre:D), Párizsban erre több esélyt látott jelenleg.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2021.08.11. 12:59:48-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.11. 12:48:29

Kalapos írta:
2021.08.11. 12:37:20
Mindenesetre mondhatott volna olyat is: Párizs, csodás város, csodás klub, remek játékosok, nagyon kedves a stáb és az összes dolgozó, kiemelném a klubvezetést akik kiemelt figyelemben részesítettek stb. Lehet dícsérni és sablonokat puffogtatni anélkül is hogy a több mint egy klub szlogent lecserélnéd pénz beszél szlogenre. De hát kinek hol az ingerküszöbe.
Igen, pont így. Lehetett volna bármi mást mondani ami nem ennyire sértő arra a klubra nézve amiért 21 évig "rajongott". De már igazából nem is tudom mit higyjek el neki.
Csak is Puyol
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.11. 12:37:20

csababarca írta:
2021.08.11. 12:19:27
Kit foglalkoztat ez?
Szerinted a PSG-t érdekli?
Xavier Hernandez írta:
2021.08.11. 11:14:59
A PSG jó boltot csinált, Messi alighanem pár hónap alatt behozza a csillagászati fizetését.
Eközben a Barca meg továbbra sem tudja regisztrálni az új igazolásait, mert még mindig jóval túl vannak a bevételarányos bérplafonon...
Szerintem a PSG-t nem érdekli. Szerintem felesleges velem kötöszködnöd, úgy hogy közben egyetértesz velem abban hogy senkit nem érdekel az ottani fizuja meg a mezek xd
De egy fórumozó társat érdekel. Én meg nem értek vele egyet.
gotzym írta:
2021.08.11. 12:19:09
Kalapos írta:
2021.08.11. 12:07:45
El akart menni és kész, emlékezzünk rá boldogan. Nyerni meg ne nyerjen semmit abban a bűnbarlangban aminek a "képviselt értékeivel teljesen egyetért" - undorító.
Mit kellett volna mondania? “Ótvar ahogy a klub viselkedik, de itt vannak a haverok és maradni barcaban nem tudtam, ugyh jöttem?” 😃
Én nem szeretném ha a volt nőm prosti lenne holnaptól de végül is mi közöm van hozzá. Tuti nem ő írta a szövegét, az arabok annál rövidebb láncon tartják a kirakat állataikat. Ha racionálisan magadtól nem érted miért baj ha azt mondja egyetért azzal amit a PSG képvisel, akkor én nem fáradok azzal hogy elmagyarázzam neked, hiszen ez alapján, te is egyetértesz vele. Én meg nem.
Mindenesetre mondhatott volna olyat is: Párizs, csodás város, csodás klub, remek játékosok, nagyon kedves a stáb és az összes dolgozó, kiemelném a klubvezetést akik kiemelt figyelemben részesítettek stb. Lehet dícsérni és sablonokat puffogtatni anélkül is hogy a több mint egy klub szlogent lecserélnéd pénz beszél szlogenre. De hát kinek hol az ingerküszöbe.
Engem nem érdekel milyen póló van rajta, hiszen már PSG mez is volt rajta..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.11. 12:19:27

Kalapos írta:
2021.08.11. 12:07:45
Pár hónap alatt behozza a csillagászati fizetését? Ez komoly gondolat?
Kit foglalkoztat ez?
Szerinted a PSG-t érdekli?
Farokméregetésből alátették a 35 millás fizut, nincsenek olyan helyzetben, hogy garasoskodjanak, vagy hogy azt számolják mennyi mezt kell eladni.
Ők ezt megtehették, megtették, nem számít nekik, hogy mi jön vissza ebből.
Valamennyi visszajön, az biztos, óriási a hype már most, ezt most meglovagolják, érthető módon.

Sokkal összetettebb ez a dolog, mint, hogy X darab mezt eladtak egy nap alatt.
De mondom mégegyszer, nem hiszem hogy a PSGnél ezeket számolgatják fogcsikorgatva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gotzym
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.05.13. 22:00:18

2021.08.11. 12:19:09

Kalapos írta:
2021.08.11. 12:07:45
El akart menni és kész, emlékezzünk rá boldogan. Nyerni meg ne nyerjen semmit abban a bűnbarlangban aminek a "képviselt értékeivel teljesen egyetért" - undorító.
Mit kellett volna mondania? “Ótvar ahogy a klub viselkedik, de itt vannak a haverok és maradni barcaban nem tudtam, ugyh jöttem?” 😃

Volt aki azon akadt ki, miért van Paris polóban (nem psg póló volt). Azért egy visca el barca póló lehet fura lett volna 😃
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.11. 12:10:09

Action is coming https://www.twitch.tv/psg
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.11. 12:07:45

Pár hónap alatt behozza a csillagászati fizetését? Ez komoly gondolat? Miért kellett ezt CR -> Real, Neymar -> Barca, Neymar -> PSG, CR -> Juve és Messi -> PSG transfereknél is eljátszani. Semmi alapja nincs. Akkor nekünk az évek alatt annyit kellett volna hoznia Messi mezeladásoknak hogy abból eltartsunk 20 griezmannt, csak a mezből. De nem így van.
Ne hülyéskedjünk már. A szurkolók világszerte nem PSG storeból fognak mezt venni, hanem kínai kopikat 5-10ezer forintért. Ebből mennyit lát a klub? Kb 0-t. Az hogy a storeban van mez 35-50k HUFért pár százezer db mez az ennyi és kész. Hype elején nagy, megveszik és kész. Mennyi margin lehet a mezen a klubnak? 20%? Esetleg 30%?

El akart menni és kész, emlékezzünk rá boldogan. Nyerni meg ne nyerjen semmit abban a bűnbarlangban aminek a "képviselt értékeivel teljesen egyetért" - undorító.
Nyílván jó üzlet volt a PSG-nek ez nem kérdés, a világ legismertebb és legjobb játékosa, de ha az lesz a hozzáállás hogy most hétről hétre nyafogunk és mutogatunk ahelyett hogy összefogás lenne.. Értelmetlen. Keressetek PSG fan oldalt, aztán tessék ott örülni és szidni a Barcát. Ja nincs? áh, találtam, utolsó bejegyzés 7 hónapja. WOW xd Azért mert egy semmire való, múlt nélküli szenny az egész klub azért. Mi meg az FC Barcelona vagyunk. Elvesztettük a múlt legjobb emberét, oké. Néhány évig még lehet fájni fog mert látjuk hogy máshol még megy neki. De itt már évek óta nem működött vele a sztori, szóval azon kívül hogy nem kaptunk érte pénzt, nincs érdemi probléma a lelépésével, ezért is történhetett meg.

Másik javaslatom meg hogy indítsatok petíciót hogy adjuk el a klubbot valami arabnak. Akkor nem kell aggódni a bevételeken, és hogy van-e szurkoló. Lesz pénz sztárokra is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.11. 11:51:56

Xavier Hernandez írta:
2021.08.11. 11:14:59
Elég hamar legyártották, fél nap után már megvehető a PSG online store-jában:
Ha a saját nevedet és a 420-as mezszámot kéred, azt is megcsinálják pár perc alatt. Sőt a Barca youtube csatornáján is lehet nézni, amikor jön új igazolás, magának nyomja rá a nevet a mezre, nem nagy meló ez.

És Andris jól mondja, valószínűleg a töredéke megy a PSG-hez. Amúgy meg nem mintha náluk az lenne az elsődleges szempont, hogy bármennyi pénzt is visszahozzanak :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.11. 11:23:23

Xavier Hernandez írta:
2021.08.11. 11:14:59
Elég hamar legyártották, fél nap után már megvehető a PSG online store-jában:

A PSG jó boltot csinált, Messi alighanem pár hónap alatt behozza a csillagászati fizetését.
Eközben a Barca meg továbbra sem tudja regisztrálni az új igazolásait, mert még mindig jóval túl vannak a bevételarányos bérplafonon...
kemény 3 percbe telik rányomni a nevet:D
már tegnap megvehető volt, alapjáraton van egy rahedli üres mezük, rendeled, rányomják amit kértél, csomagolják, posta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.08.11. 11:14:59

Elég hamar legyártották, fél nap után már megvehető a PSG online store-jában:
Kép

https://store3.psg.fr/en/paris-saint-ge ... -r2c1:po-7

A PSG jó boltot csinált, Messi alighanem pár hónap alatt behozza a csillagászati fizetését.
Eközben a Barca meg továbbra sem tudja regisztrálni az új igazolásait, mert még mindig jóval túl vannak a bevételarányos bérplafonon...
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.11. 10:50:14

Messi: "Minden, amit a klub képvisel, egyezik a futballal kapcsolatos ambícióimmal."

Ez egyre szomorúbb. Még ha sablon szöveg is akkor is szánalmas. De végülis. PSGnek a mottója: "Mindenkit megveszünk kilóra". Úgy néz ki Messi is egyet ért ezzel :/
Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.11. 10:45:06

Nyilván nem ebből fogja megszedni magát a psg, csak jelzésértékű a dolog, hogy mekkora most a hype Párizsban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.11. 10:39:41

Andris írta:
2021.08.11. 10:18:58
Azért itt ez nem így menne :D ráadásul az a 150k mez is csak ~20 misi, amin van egy ennél kevesebb realizált haszon, aminek általában a nagyobb részét a gyártó kapja, aztán jönnek a sztárok (ha róluk van szó), és csak harmadik a klub, aki eladja. Szerintem jó, ha a 20millióból 2-3 eljut a psg kasszába ebből a 150ezer mezből. ennek a 15-20szorosa Messi éves fizuja, ha minden igaz.

Nem a mezeladások lesznek a nagy ütés. Hanem a csökkenő nézőszám, a nyilván durván bezuhanó Barca idegenforgalom, és legfőképp a közvetítési jogdíjak és szponzori tételek mefeleződése most, hogy nincs Messi.
azert azt ne feledjuk, hogy ez 7 perces bevetel, mint 20 millio

https://index.hu/sport/futball/2021/08/ ... a-psg-nek/

itt lathato a tobbi szam novekedese is, insta kovetok, jegyarak stb... plusz tuti nyomtatnak meg 2-3 millio Messi mezt
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.11. 10:18:58

Deluigi írta:
2021.08.11. 09:30:19
https://prnt.sc/1mpuyq0

nem tudom igaz-e, de nagyon valoszinu :(

idovel tudjuk meg, mennyi penzt veszitettunk...
Azért itt ez nem így menne :D ráadásul az a 150k mez is csak ~20 misi, amin van egy ennél kevesebb realizált haszon, aminek általában a nagyobb részét a gyártó kapja, aztán jönnek a sztárok (ha róluk van szó), és csak harmadik a klub, aki eladja. Szerintem jó, ha a 20millióból 2-3 eljut a psg kasszába ebből a 150ezer mezből. ennek a 15-20szorosa Messi éves fizuja, ha minden igaz.

Nem a mezeladások lesznek a nagy ütés. Hanem a csökkenő nézőszám, a nyilván durván bezuhanó Barca idegenforgalom, és legfőképp a közvetítési jogdíjak és szponzori tételek mefeleződése most, hogy nincs Messi.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.11. 09:39:48

Messithebest írta:
2021.08.10. 23:11:58
Így már máshogy hangzik :D egyébként akkoriban nem tűnt rossz üzletnek, bármennyire is sz*rul néz ki utólag. Vettünk az árából egy Dembelét, aki akkoriban még Mbappénél is nagyobb tehetségnek volt tartva, és nyoma nem volt annak hogy többet lesz az orvosiban mint a pályán, meg vettünk egy Coutinhot aki szintén top formában volt Liverpoolban... és ha visszaemlékszel, mindenki jó üzletnek tartotta őket, amikor idejöttek, köztük egyébként én is. Nyilván utólag könnyű megmondani hogy gatya üzletek voltak, de akkoriban senki nem ült le velünk 100 milla alatt tárgyalni, mert mindenki pontosan tudta, hogy tele vagyunk pénzzel...
Nem tudom, nekem nem ez rémlik. Tudtommal elég sokan ellenezték ezeket az igazoláskat.
Én speciel Coutinho leigazolását teljesen értelmetlennek láttam, várható volt szerintem, hogy nem fog beválni, nem illett bele a Barca stílusába.
Dembelé sintén picit kérdéses volt, Dortmund szurkolóként én hatalmas tehetségnek láttam, de ugyanaz volt a helyzet, nem voltam biztos, hogy Barcelonában is beválik. Végső soron örültem neki, és ha nincsenek a sérülései, lehet hogy klasszissá válhatott volna.
Bár az ugye már gyanús lehetett volna, mikor Dortmundnál abbahagyta az edzést, hogy nyomást gyakoroljon az eladása miatt, ott rá kellett volna jönni, hogy ilyen fegyelmezetlen játékosra nincs szükség.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.11. 09:30:19

https://prnt.sc/1mpuyq0

nem tudom igaz-e, de nagyon valoszinu :(

idovel tudjuk meg, mennyi penzt veszitettunk...
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2021.08.11. 09:16:57

Mielőtt bezár ez a topic, írok.
Megvártam hozzászólásommal, amíg véget ér ez a Messi saga, ami maga volt a kínlódás.

Az arcokról, szemekből mindig minden kiolvasható. Ez Messinél sem volt másképp.
Egy szép folyamatként látszódott hol tart éppen.

És ha már arcok: Ami történt, az a szurkolók arculcsapása volt!

Ne szépítsük: Messi és a klub részéről is.
Rég tudták hogy ez lesz, Laporta is, kb olyan volt ez,: ha összejön a pénzügyi menekülés, akkor marad, de minden más előre le volt papírozva.
Innen kellett volna úgy visszavonulnia, hogy már európai klubban ne játsszon.

Hiszen a klub legfőbb értéke volt.
Ugyan nem fontosabb mint a klub, de minden csapatra jellemző, hogy az ikonjait, korszakos játékosait, azért igyekszik megtartani.

Messi a legjobb játékos, akit láttam játszani, elképesztő, amit mutatott a Barcelonában és kétlem, hogy ilyen pályafutás egyhamar lesz a fociban.

Azt is gondolom a 6 év BL nyeretlenség sokkal hosszabbra fog nyúlni.
Ennek a 6 évnek az első két évében még itt volt Neymar is, ne feledjük.

A keret értéke folyamatosan csökken, könnyen elképzelhető, hogy 500 mó alá esik 1-2 éven belül.
Ez pedig, mint tudjuk, Európában egyenlő a középszerűséggel.

Szeretem a spanyol bajnokságot és kupát így annyira nem zavar ez.
A bl meg inkább márciustól érdekes, mondjuk a legjobb 8 között.
Ezért jó, hogy a spanyol kupa is élesebbé vált, jobb a lebonyolítása.

Az hogy elmegy és ha elmegy a psg-be teszi, az elég nyilvánvaló.
Ott van Poccettino, Paredes, Maria, Icardi (:), és Neymar is.
Ez olyan mágnes volt neki, hogy menthetetlen lett a helyzet.
Messi pedig nem katalán.

Neymar folyamatos duruzsolása igen nagy szerepet játszott.
Többször találkoztak az elmúlt évben, volt hogy Messi ment Párizsba.

A Copa megnyerése is ebbe az irányba mutatott.

Messi kizárólag a 2022-es VB-re koncentrál már ezzel a lépéssel, a Barcelona nem volt fókuszban!
Mindannyian emlékeztek az őszi alacsony hangulatra, aztán amikor szerintem a háttérben eldőlt az irány (Párizs), akkor oldódott fel.

Neki kell az a közeg, ahol úgymond ott vannak a barátai.

A Barcában ez nem volt már meg. Griezmannt és Coutinho-t kerülte, Dembelét hülye gyereknek tartotta, finoman szólva.
A fiatalokkal nem volt szoros a kapcsolata.
Alba, Pique és Busi pedig mint Masias katalánok kötődtek hozzá, de nem dél amerikaiak.
Ter Stegennel is voltak problémái.

Dani Alveshez (és Suarez is) annyit, hogy pénzéhesek voltak és nem tudta őket meghosszabbítani a Barca!
Reménytelen volt. Így kellett Ronaldinhonak is menni, még több pénz kellett neki.
Ahogy pl. S.Ramos is ezért kellett hogy menjen a Real-ból.

Azt is respektálom, hogy végül szerette volna széppé tenni a búcsút és a kupában illetve a tavasszal odatette magát, hátha meglesz a bajnoki cím is.
A kupagyőzelemnél is érezhető volt hogy felszabadult benne minden: ez még megvan, mostmár mehetek.

Győzni akar éspedig a barátaival körbevéve.

Ez a csapat még nagyon ki fog cserélődni, a szurkolók fel vannak háborodva, ha nem jönnek az eredmények további problémák jöhetnek.

A gazdasági helyzet szerintem a covid miatt borult fel. Ez egy nagy bevételre tervezett klub. Sok ilyen van, és ahol nem volt idegen pénz, ott meg is viselte a klubokat ugyanúgy!
A Barto féle gazdálkodás mehetett volna tovább (legalábbi Barto szerint), ha nincs a járvány.
Nem tudom milyen szemétségeket csinált tényszerűen Barto, ezekért lakoljon, ha így van.
Az tény, hogy igyekezett játszótársakat hozni, de szinte mind óriási beégés volt, ez az ő hibájuk: Coutinho, Dembele, Griezmann etc.
Pjanic pl. már tavaly egyértelmű tűzoltás volt as könyvelésben.

Nagyon hiányozni fog Messi, szerettem volna még élőben újra megnézni, ahogy még Albával, Busival teszik-veszik, ez már nem lehetséges.

Kívánom, hogy a vb-t nyerje meg és legyen még teljesebb a pályafutása.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.08.11. 08:55:55

Na valahogy most jutottam el arra a pontra, hogy képes legyek én is elbúcsúzni tőle. Eddig szó szerint sokkban voltam az elmúlt napokban, ez így is marad azt hiszem még egy ideig.

A fél életem alatt néztem ezt a zsenit, azt a csodát amit hétről hétre művelt a pályán. Tisztán emlékszem az első meccsére, az első góljára, aminél Farkas Norbi szajkózta, hogy jól jegyezzük meg ennek a kisembernek a nevét. :(

És ennek most itt a vége. Még mindig hihetetlen számomra, de rá én nem tudok haragudni, sem Laportára. Sajnos, hogy ide jutottunk mint klub, hogy így kellett elmennie. (Viszont ha Barcelonában lennék most felgyújtanám Barto házát az tuti)

Nem tudok megemlíteni pillanatokat, vagy meccseket,.gólokat, annyit lehetne írni róla.

Örökké hálás leszek, hogy a futball történelem legnagyobb játékosát és a Barca legnagyobb legendáját láthattam az első meccsétől az utolsóig játszani.

Köszönök mindent Lionel Messi!!! [-o< =D> =D> =D>

Már az is hihetetlen, hogy nem kell többet ebbe a topicba írni... :cry:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.10. 23:46:21

Xavier Hernandez írta:
2021.08.10. 10:35:30
A párom megjegyezte (régebben röplabdázott, képben van a fociban is) hogy tulajdonképpen Neymar eligazolásával kezdődött a Barca látványos mélyrepülése, aki ki akart lépni Messi árnyékából, ezért elment a PSG-hez, hogy "nagy sztár" lehessen. Most meg arról szolnak a hírek, hogy Neymar mennyire örül Messi érkezésének, még a 10-es mezét is felkínálta! Szerinte a "népművészeti cserépedény Neymar" a felelős mindenért... van benne valami :).

Hát akkor szerintem igen nagyot téved a párod. Messivel őszinte barátságban maradtak, ez biztos számít, de ez csak egy apró plusz.
Nagyon sokan leegyszerüsítik és félreértik,hogy Neymar azért,ment el,hogy nagy sztár lehessen. Azt kell látni,hogy a Barca betegségei már akkor megvoltak. Egyfelől nagyon undorítóan tudtunk bánni fontos játékosokkal, a katalán klikk meg már akkor külön volt kezelve. Dani Alvesnek és Neymarnak nem egy vitája volt Bartoékkal,amiben igazuk volt. A klub kezdett eltolódni Messi irányába, akkormég ez alig látszódott, de azóta már egyértelmű. Csak gondolj bele, az elmúlt években hány tökös,máshol jól játszó srác volt,akiket kiheréltünk. Neymarnak is egyre az lett volna a feladata,hogy bármi van,mindig passzoljon Messinek,akkoris,ha lőne és ne legyen láb alatt,alkalmazkodjon Messi helyezkedéséhez. Ez nem csak Neymarnak nem való,hanem senkinek se. Hogy ki a felelős,most tök mindegy, de ez volt a helyzet. És közben egy aranygeneráció kezdett kiöregedni,Messivel együtt. Szóval Neymar elvesztése rosszat tett a csapatnak, de abból még jól is kijöhettünk volna,ha Dembele és Cou nem sérül le és az erősségeik szerint használjuk őket. Neymar elmenetele sokkal inkább egy tünete volt annak a betegségnek,ami miatt lényegében most döglődünk.

Más írta,hogy a mostani helyzetben a fiataljainkat le fogják rabolni. Azért vicces ez az aggodalom. Hónapok óta az a baj,hogy nem tudjuk eladni a játékosokat. Hát pont azért szálltak el a fizuk,hogy ne akarjon senki elmenni és ki se nagyon tudják vásárolni. Nem is sokszor volt ilyen, de ennek ez az ára.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.10. 23:43:33

Engem totál nem indít meg, lehet velem van a baj. Azóta kiderült, hogy nem volt igazam abban, hogy nem akart alacsonyabb fizetést, mert azt mondják, hogy 50% alá is ment volna, ha lehetett volna, de ez a PSG-be igazolás nekem kicsit a durcás kisfiú esete. Sosem igazolnék a PSG-be ennyi Barcelona év után (máshonnan se). Mi értelme van? Saját lelki békéjét háborgatja vele és lezáratlanná teszi a barcás éveket a szurkolók felé, akik most is imádják. Valószínűleg esszenciája a személyiségének ez a nyughatatlan hajtás a trófeákért, vagy nem tudom. Hülyeség az egész, egy nagy szerencsétlenség a helyzet, erre még ő is rátesz egy lapáttal, növelve az értelmetlenséget.
Ha most visszavonult volna, vagy elment volna Kínába, Amerikába, akárhova, azzal kifejezte volna, hogy többet ér számára a Barcelona korszak, mint az egész mostani és előző klubvezetésnek az összes játékossal együtt.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.08.10. 23:39:45

Undorító ez az egész.
Csak is Puyol
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.08.10. 23:11:58

recrea írta:
2021.08.10. 23:06:57

Javítok akkor: jó üzlet* volt, így a helyes. Mert jó páran gondolták ezt, de nem erre akartam kihegyezni a hsz-t.
Így már máshogy hangzik :D egyébként akkoriban nem tűnt rossz üzletnek, bármennyire is sz*rul néz ki utólag. Vettünk az árából egy Dembelét, aki akkoriban még Mbappénél is nagyobb tehetségnek volt tartva, és nyoma nem volt annak hogy többet lesz az orvosiban mint a pályán, meg vettünk egy Coutinhot aki szintén top formában volt Liverpoolban... és ha visszaemlékszel, mindenki jó üzletnek tartotta őket, amikor idejöttek, köztük egyébként én is. Nyilván utólag könnyű megmondani hogy gatya üzletek voltak, de akkoriban senki nem ült le velünk 100 milla alatt tárgyalni, mert mindenki pontosan tudta, hogy tele vagyunk pénzzel...
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.10. 23:06:57

Messithebest írta:
2021.08.10. 22:52:36
recrea írta:
2021.08.10. 22:44:51
Írjanak már azok, akik szerint anno jó döntés volt Neymart eladni, tönkrevertük magunkat vele =D>
Az a baj hogy Neymar eladása még mindig nem egy döntés volt, Neymarék bementek az irodába, lerakták a kivásárlási árat az asztalra és szépen elsétáltak. Ezzel a Barca vezetősége sok mindent nem tudott kezdeni.
Javítok akkor: jó üzlet* volt, így a helyes. Mert jó páran gondolták ezt, de nem erre akartam kihegyezni a hsz-t.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 22:59:27

MessiNeymarSuarez írta:
2021.08.10. 22:08:07
Elég sok hír volt arról hogy Messi ha marad akkor technikailag nem új igazolásnak fog számítani ezért Camp Nou-s bemutatás sem lett volna, feltehetően ez vonatkozik a fizetésre is.
Én most pont a fordítottjára emlékszem, hogy arról voltak hírek. Bemutatás persze nyilván nem lett volna mert nonszensz, de jogi értelemben pont úgy emlékszem, hogy új lett volna.
Persze ez már nagyon mindegy. :(

Örülök, hogy a 30ast választotta. Ez segít emlékeznünk kicsit, további perspektívát adni, meg neki is. Remélem aranylabdás lesz idén.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2021.08.10. 22:52:36

recrea írta:
2021.08.10. 22:44:51


Írjanak már azok, akik szerint anno jó döntés volt Neymart eladni, tönkrevertük magunkat vele =D>

Az a baj hogy Neymar eladása még mindig nem egy döntés volt, Neymarék bementek az irodába, lerakták a kivásárlási árat az asztalra és szépen elsétáltak. Ezzel a Barca vezetősége sok mindent nem tudott kezdeni.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Válasz küldése