Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2009.05.07. 17:11:30

sasi1 írta:Nem szívesen teszem, mert rühellem őt, de el kell ismernem, hogy jelenleg C. Ronaldo jobb játékos mint Messink. Komplettebb, összetettebb.
Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Én MÉG nem adnék neki aranylasztit......
Te vagy a király! :lol:

Ha egy cseppett is gondolkodnál, nem írnál ilyen butaságot.Már bocsi...
Fejjáték, már bocsi de sz****ok a Messi fejjátékára.Egy 170es ember minek fejlődjön fejjátékben, sosem a fejelésekről szólt a Barcelona játéka és ne szóljon.(az Anglia, ahol fejelni kell)
Jobb lába 0.És?Megérezte valaha a Barca, h nem jó Messi jobb lába, volt olyan, h azért nem nyertünk mert nem tudta megcsinálni az uccsó paszt jobbal?Amúgy meg lőtt nem kis gólt idén jobbal.....

Nem nő a csapat felé?Hála a jó istennek, h nem nő a csapat felé.Miért lenne, az jó, mint anno, h nah hol van, hol van Dinho passzoljunk neki és majd megindul.Olyan jó volt azt látni, h Dinho a csapat fölé nőtt és kritikus helyzetben neki kellett megoldani a dolgokat?

Az El Classico meg mindent elmondott Messiről és az emberi mivoltáról....
És persze nem adnál neki aranylabdát.Végülis idén minden csúcsot megdöntött a Barcával, Puskásék gólrekordját,6 gól madridban, 10 meccsen jó indulattal 2őn megtudják fogni, 23 gólos a bajnokság, végülis sztem nagyon kevés ember adná neki, megértelek.

Csak onnan tudok spekulálni, h Barcás vagy, h azt írtad, h Messink.Vagy csak elírás volt?
Kép
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.05.07. 16:59:06

Messinek még sokat kell fejlődnie, de erre minden lehetősége megvan, 21 éves, élete első szezonja amikor nem hagyja ki a felét sérülés miatt.

A cselzi ellen nem volt jó, de ez ellen a cselzi ellen Ronaldo amiatt lehetett volna jobb hogy jobban fejel és lő távolról, de valószínűleg ő már a 20. percben könnyes szemmel játszott volna a rúgások miatt. De ha van kis terület is Messi hatékonyabb, mert gyorsabban játszik, tökéletes passzokra képes.
Messi tegnap távol játszott a kaputól, mert elől nem volt labda és sajnos Eto'onak se lehetett felpasszolni.
De emiatt a két meccs miatt leírni Messit? Butaság. Nagy menetelésen vagyunk túl, ami lehet hogy a lábakban is érződik már. A nagy meccseken való játéka kicsit inkonzisztens, de a legtöbb játékosra ez jellemző, és ő még bőven túlléphet ezen.
A Real elleni mesterhármasára emlékszik még valaki? Pedig az jó Reál volt. A cselzi elleni első meccsen 2006-ban? Ő volt a meccs embere. Tavaly a Mu elleni párharcban többet mutatott mint Ronaldo, de semmivel se kevesebbet az biztos.
És akármennyire is furcsa nekem is, de egy 21 éves játékosról beszélünk (ekkoriban még Ronaldot fütyülték Manchesterben a be nem jövő cselei és önzősége miatt).
Az idei szezonban 36 gólos, jobban játszott az egész szezont figyelembe véve mindenkinél.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.05.07. 16:32:09

Forcabarca8 írta:húh, de mekkora playa a ronaldo! egész évben csak arról hallani, h milyen bomba formában van! jah, h az nem ő, hanem Messi!

amikor nálam rosszabb játékosok ellen focizok, én se lövöm el messzíről, hanem szépen elfektetem őket, aztán amikor már mind csúszik-mászik, akkor begurítom. messi is így van, neki mindenki gyerekjáték, a fejjátéka nem tudom, h erős-e, ez kérdéses, mert 167 CM(!!!!) magas... az, h játékban is hasznosabb messi, mint ronaldo(messi gólpasszokra is képes, és nemcsak akkor passzol, amikor csak sarokkal felprögetve falszörzettel adhatja tovább) hanem a csapat érdekei szerint cselekszik. ronaldo jobban lő távolról, jobban fejel, de ezeken kívül mindenben jobb messi, arról nem is beszélve, h az aranylabda az régen annak járt, aki a legjobbak közül kiemelkedett a hozzáállásával, a sportszerűsűgével, a viselkedésével! ez is inkább messire jellemző

boccs, nem akartam a ronaldo szurkolókat megbántani, egyszerűen rühellem azt az egoista, beképzelt fajankót...
most tudom, hogy meg fogtok kövezni, de Messi nem jobb a fontos meccseken mint Ronaldo. mindig azt mondjátok, hogy CR milyen pancser a nagyok ellen, de Messi se ott szokta megmutatni, miért is ő a legjobb(bár szerintem Iniesta :D ). és most nem a Sevillára gondolok mondjuk, mert az nekem nem NAGY csapat. de az igazán nagy rangadókon ő se villog nagyon, a Chelsea ellen alig vettem észre, persze a gólpassz szép volt, de ha az nem megy be, akkor viszont semmit sem csinál... szóval elismerem, hogy zseni, de lenne még mit fejlődnie a nagyok ellen is, mert egy béna real ellen(semmi rossz szándék, de a hétvégén azok voltak) mindenki brillírozott, de amikor igazán kellett volna, akkor viszont nem jött át a zsenialitása.
amúgy én is többre tartom mint CR-t, de szerintem akkor is fejlődnie kéne fejben még egy kicsit, hogy élő legenda lehessen :D


remélem értitek mire akarok célozni, azt is tudom, hogy volt már j meccse nehéz ellenfél ellen is, de az elég ritka volt sajna :?
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.05.07. 13:55:36

húh, de mekkora playa a ronaldo! egész évben csak arról hallani, h milyen bomba formában van! jah, h az nem ő, hanem Messi!

amikor nálam rosszabb játékosok ellen focizok, én se lövöm el messzíről, hanem szépen elfektetem őket, aztán amikor már mind csúszik-mászik, akkor begurítom. messi is így van, neki mindenki gyerekjáték, a fejjátéka nem tudom, h erős-e, ez kérdéses, mert 167 CM(!!!!) magas... az, h játékban is hasznosabb messi, mint ronaldo(messi gólpasszokra is képes, és nemcsak akkor passzol, amikor csak sarokkal felprögetve falszörzettel adhatja tovább) hanem a csapat érdekei szerint cselekszik. ronaldo jobban lő távolról, jobban fejel, de ezeken kívül mindenben jobb messi, arról nem is beszélve, h az aranylabda az régen annak járt, aki a legjobbak közül kiemelkedett a hozzáállásával, a sportszerűsűgével, a viselkedésével! ez is inkább messire jellemző

boccs, nem akartam a ronaldo szurkolókat megbántani, egyszerűen rühellem azt az egoista, beképzelt fajankót...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2009.05.07. 13:40:05

sasi1 írta:Nem szívesen teszem, mert rühellem őt, de el kell ismernem, hogy jelenleg C. Ronaldo jobb játékos mint Messink. Komplettebb, összetettebb.
Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Én MÉG nem adnék neki aranylasztit......
Még jó, hogy nem Te osztod :wink:
Egyébként Ini is esélyes, ha ősszel több gólt lő és ilyen formában játszik, mint most. Nem is tudom, rajtuk kívül ki esélyes még. Talán Cé is, ha behúzzák a bl-t, ami azért lenne érdekes, mert azt mi nyerjük!
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.05.07. 13:35:32

A döntőben Lionel Messi 2 góllal fog fizetni azért a kis aranygömbért, amit Cristiano Ronaldo postán fog eljuttatni hozzá 2009 decemberig.

A két fél az árban a Barcelona-Chelsea elődöntőket követően állapodott meg. Ronaldo sajnálattal vette tudomásul, hogy Messi 36 gólja már bőven elég a foglalóra.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
torocsik
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.07.28. 07:23:44
Tartózkodási hely: ahol csak bírok

2009.05.07. 11:22:18

Fölösleges a körtét az almával összehasonlítani!
C.Ronaldó már felépítése okán is jobban lő,fejel,stb,de hiányzik belőle valami,ami nagy játékossá tesz valakit,az ALÁZAT!!
Flegma,dobálja magát,provokálja a bírókat az ellenfeleket,töri autóit,alapvetően tenyérbemászó,ettő persze lehet jó játékos,de meddig??lásd Ronaldinhot!

Messiben meg van az alázat,ha valaki megnézi honnan indult és hová jutott sok sok munkával(dokik és a Barca segítségével),az megérti,hiába látszik C.ronaldó jobb játékosnak,én nem cserélném el Messiért sosem.
Éppen Messire épül a Barca sok passzos,egyérintős,gyors játéka,persze nem mellékesen Xavi,Iniesta,Eto'o,Henry,és szinte mindenki labdabiztosabb a posztján,mint más csapatoknál,talán a védelmünk és Valdes-al van némi kritikám,de
MESSI nagyon nagy játékos és nem magasságra!

A Getafe ellen lőtt gólja miatt már érdemes volt őt nézni,és ez csak egy!
Sok örömünk lesz még benne!
Iniesta,Xavi,Messi,Gardiola=Barca,HAJRÁ
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.07. 09:56:15

sasi1 írta:Nem szívesen teszem, mert rühellem őt, de el kell ismernem, hogy jelenleg C. Ronaldo jobb játékos mint Messink. Komplettebb, összetettebb.
Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Én MÉG nem adnék neki aranylasztit......
Azért bőven megérezni, ha nincs a pályán.. Már csak az a tudat is egy kis plusz önbizalmat ad a Csapatnak. :wink:
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2009.05.07. 09:54:21

Nem szívesen teszem, mert rühellem őt, de el kell ismernem, hogy jelenleg C. Ronaldo jobb játékos mint Messink. Komplettebb, összetettebb.
Messi jobb lába=0, fejjátéka=0, távoli pontos erős átlövések -ami egy ilyen Chelsea ellen nagyon kellene- Messinél nincsenek.
Ronaldo a hátán vitte az Unitedet tavaly, Messi annyival nem nő a csapat fölé, mint ő.
Én MÉG nem adnék neki aranylasztit......
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2009.05.07. 00:22:47

miket olvasok itt?
messi árnyékában lett klasszis???
top 15 játékosban benne van???

emberek! játékszínvonal alapján iniesta 2-3 éve a világ 3 legjobb középpályásának egyike, és TELJESEN objektív vagyok!

annál jobban örültem a góljának, nagyon rég a kedvenc játékosom, és senki sem érdemelte meg jobban nála.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.05.07. 00:14:00

Vhogy nem haragszom rá,és ha kiestünk volna akkor se írom azt, mivel szntem egyedüli hiányosságára tökéletesen játszottak ezzel a taktikával rá: fizikailag gyenge, jó lehet mondani,h de gyors, viszont ilyen szintű terület védekezésre nagyon kevesen képesek, egyszerűen nem volt másra lehetősége,mint amit mutatott, elképesztő gyorsan körbevette 3-4 playa,és elnyomta, de még így se adta el, igaz amerre akart,nem tudott passzolni, így jött visszafele a laszti,de szntem nem hibáztatható.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2009.05.07. 00:04:23

kevesen találták volna meg a 92. percben a legjobb megoldást amikor ininek visszapasszolt...
ennyi elég volt a továbbjutáshoz!
érett focista...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2009.05.07. 00:02:41

szajko írta:
Forcabarca8 írta:ezt nem gondoltam volna, h messi több gólt fog lőni, mint eto'o. mert összesítésben 36nál tart, samu pedig 32nél
Messi jóval több meccsen is szerepelt.
Eto'o 46 meccs. Messi 48.
Azért ez nem olyan hűde sok.

A mai meccshez annyi, hogy nagyon kivették a játékból.
Néha visszajött próbált irányítani, középpen játszani, mint Madridban, de nem igazán jött össze. Részben a társak, részben saját hibájából.
Nem baj. Majd Rómában lesz lehetősége megmutatni mit is tud.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.05.07. 00:00:54

Nagyon halvány volt mindkétt meccsen!!!

De remélem a továbbjutás kellően feltüzeli és a döntőben átveszi hivatalosan is Ronaldotol az aranylabdát :wink:
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.05.06. 23:59:52

Azért a gólpassz kellett a ma esti elisiumi érzéshez.
Nem volt egetrengető, de ettől még ő jegyzi a gólpasszt.
A döntőben is egy ilyesmivel elégedett lennék.

Szép volt Leo! Köszi!
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.05.06. 23:55:30

Hát fogták sokszor alaposan, de azért így is kicsit kevéske volt amit nyújtott. Na majd a döntőn...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.05.05. 18:57:45

Henry megsimogatja a kis Leo-t nyilatkozat közbe. :D

http://www.youtube.com/watch?v=29gRYVQV ... re=related
dzsosua
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.05.04. 23:47:04

2009.05.05. 16:23:50

leo messi internyáú in write pölö

http://soccermadinamerica.blogspot.com/ ... rview.html
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2009.05.05. 16:13:39

Forcabarca8 írta:ezt nem gondoltam volna, h messi több gólt fog lőni, mint eto'o. mert összesítésben 36nál tart, samu pedig 32nél
Messi jóval több meccsen is szerepelt.
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2009.05.05. 16:04:50

nem tud valaki egy interwiew-t leo-val,angol nyelven?ha lehet,mostani....
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
palmiki
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009.03.05. 17:15:39
Tartózkodási hely: balmazújváros

2009.05.05. 16:01:22

ezek azért nem jó statok mert minden gólhoz kapcsolnak gólpasszadót de nagyon sokszor van hogy odapattan vagy nem épp volt kulcsfontosságú a passz
messi, henry, eto'o
ennyi a lényeg
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.05.05. 12:20:57

Alberto10: nem én kértem, de megköszönöm, fáintos oldal!
Kép
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2009.05.05. 12:16:55

http://fcbtransfers.blogspot.com/2009/0 ... sists.html
vki kérte azt az oldalt amin minden meccs után frissülnek a statok! tessék itt van: fcbtransfers.blogspot.com!! én itt szoktam nézni és télleg minden meccs után frissül, megbízható oldal és a hírek is jól vannak tálalva! ajánlom mindenkinek már csak a statok miatt is!
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2009.05.05. 12:11:15

ezt nem gondoltam volna, h messi több gólt fog lőni, mint eto'o. mert összesítésben 36nál tart, samu pedig 32nél (habár még nincs vége az évnek). nagyon sok gólt lövünk, ilyenről szezon előtt mégcsak álmodni se mertem volna! messi fantasztikus, csakúgy, mint az egész csapat!

mostanra "érik" be az a mondat, amit Ronnie mondott a kicsi Leoról 1-2 éve: "nem annyira hasonlít rám, ő sokkal gólra törőbb!" mondom, nekem hihetetlen, h ennyi gólt lőtt már, és még nincs vége!

Forca Barca!
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.05.05. 11:57:25

noname írta:Én a transfermarktról szedem az adatokat mert főleg német és spanyol adatot elég pontosak szoktak lenni.
Szóal Messi( PL, Copa és BL) 36 gól, 15 gólpassz.

Xavinak pedig még véletlenül se 16 gólpassza van, hanem 29, amiből 22 a bajnokságban!
:roll:
Ez a helyes szerintem... :wink:
16-ig követtem én is bajnokságban Xavi gólpasszait, utána leragadtam, de ha most szerzett 4-et az már 20 meg még adott valamikor 2-t (Sevilla? Valencia?). 22 a bajnokságban, 6-al vezeti ugye a BL gólpassz listáját és akkor 1-et adott a Kupában.

Messi is azt hiszem, hogy 8-at adott a bajnokságban, ugye 5-öt a BL-ben (ezt tuti), és akkor 2-t a kupában.

Szerintem is így a helyes ahogy noname kolléga írta... :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése