Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.11. 23:24:41

Lionel Messi reaches 300 club assists after tonight’s one to Mbappé between Barcelona and PSG — and he’s in the history again.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.03.11. 17:54:00

Azért szomorú, hogy nincs a Barcában senki, aki szabadrúgásból eltalálná a kaput. Azért Messi idejében 20 méter már szinte gól volt. Igaz, a 11-est ő is kihagyta többször.
Szögletrúgás? 1000-ből 1 az arány.
Az ellen nyugodtan szabálytalankodhat a tizenhatoson kívül, menthet szögletre, semmi vész. Tizenegyes? Röhej, hogy összevesznek, hogy ki rúga mellé, fölé, vagy kapusba.
Sajnos Messin kívül nem nagyon van senki, aki oda tudja rúgni húsz méterre a labdát, ahová szeretné.
Szerintem Messi még nagyon elkellene még a mai Barcában. Emlékszem, Fatit nagyon tudta tanítgatni, de a fiatalokat felkarolta, segítette, tanácsokkal látta el. Többen el is fogadták intelmeit.
Ha elfogadná, hogy játékával nem gátja, hanem előmozdítója lenne a csapatnak akár csereként is, szerintem itt lenne a helye.
Meg egyébként is. Messi-Barca, Barca-Messi.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 16:17:10

gy írta:
2023.03.11. 09:37:31
gránit írta:
2023.03.10. 22:45:31
Védekezésben sokat nem tud tenni, ha Verratti pár méterre a kaputól eladja a labdát. Amikor elkezdtek tili-tolizni a kapu torkában, már előre tudtam, hogy ez lesz. Ez a halálom, amikor a gólvonal előtt nekiállnak passzolgatni, mint Unai Simon is a világbajnokságon, ahelyett, hogy kilőnék onnan a labdát a világűrbe. A mi védekezésünk is elsősorban Piqué, Lenglet, Busquets miatt volt ott, ahol, és ahogy a csapatba kerültek kompetensebb emberek, rögtön fel is javult a védekezésünk.
A dupla wtf a dologban, hogy mindezt úgy csinálták, hogy Donnarumma ha valamiben akkor lábbal mezőnyben gyenge. Mi a szarért labdáztak ott, rejtély.

Amúgy azon a meccsen Messi [auto_cenzúra] sem csinált de ő 36 évesen akkor tud döntő faktor lenni ha a többi ember középpályán 100 km/h közlekedik, ütközik, passz és szalad előre. Akkor ő megkapja a labdát és bárhonnan is nyom egy kulcspasszt amiből helyzet alakulhat ki.

Ezzel szemben a PSG teljes középpályája homályban volt, így ő is csak ront a helyzeten.

Maximálisan egyetértek veled, megint őrá van húzva a vizes lepedő mikor a fél csapat gyalázat amit művelt. Arról nem beszélve hogy marquinhos helyére is valami nímand kellett bejojjon hátra, azt is szívták rendesen.
De mindenért is ő a hibás ahogyan itt is ő volt mielőtt elzavartuk... :roll:

Pontosan, a nem védekezés valamiért mindig csak akkor jön elő, ha Messiről van szó. Miközben a nagy kudarcaink során az egész csapatot legázolták. Mit kellett volna Messinek tennie, amikor Alphonso Davies megalázta Semedót? A fél csapaton átcselezte magát, és úgy tette középre, hogy mindenki ölbe tett kézzel nézte. Ha a nem védekezés kizáró ok, szinte mindenkit el kellett volna küldeni, a középpályásokat is beleértve. Ha olyan a játékosokkal játszik, akiket nem eszi meg az ellenfél reggelire, az erősségei érvényesülnek Messinek is. Ilyen egy jó csapat, mindenki elvégzi a maga munkáját, amivel a többieket is segíti. így egymás gyengeségeit tudják háttérbe szorítani. Melós csapat ez az argentin, mindegy volt, hogy Messi védekezik vagy sem, mert a többiek elvégezték ezt a feladatot. Messi is végezte a sajátját, annyi helyzetet alakított ki, hogy Lautaro Martinez csak Messi passzaiból gólkirály lehetett volna. De sem a PSG-ben, sem az utolsó barcelonai éveiben nem ilyen csapatban játszott.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.11. 16:05:47

Sonoma írta:
2023.03.11. 15:39:46
Itt sokaknak megszépíti az idő és/vagy összemossa az emlékezete Messivel kapcsolatban milyen is volt a csúcson, meg az utolsó éveiben nálunk.
Egyetértek, kicsit az a hasonlat jut eszembe, mint amikor visszamész családonként nyaralni oda, ahol gyerekként mondjuk táboroztál és többnyire csalódottan jössz haza. Játékosok másodszorra ugyanott általában csak rontanak a róluk kialakult képen.
Tényleg nem látszik az sem mire kéne. Spanyol kiscsapatok ellen most is nyerünk, Madrid ellen az utolsó pár évében is hatástalan volt, BLben ugyanez, kiscsapatok ellen most se kéne, kiélezett helyzetben meg befordul és sétálgat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.03.11. 15:39:46

Peter írta:
2023.03.11. 13:54:19
Sonoma írta:
2023.03.11. 07:34:31
Többet venne el a csapattól, mint amit hozzátenne.
Ma más világban élünk már.... :wink:
Leoval legalább szórakoztatóbb lenne a liga
Hát nekem kétségeim vannak. A BM-PSG mérkőzésen csak szenvedést láttam tőle. A 2. félidőben figyelni kellett a pályát ott van-e még, annyira eltünt a mezőnyben. Ezt csinálta a ligában is a végén.
Az utolsó 2 évében amit itt játszott nálunk, nézhetetlen és eredménytelen játékot mutatott vele is a Barca.
Itt sokaknak megszépíti az idő és/vagy összemossa az emlékezete Messivel kapcsolatban milyen is volt a csúcson, meg az utolsó éveiben nálunk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.11. 13:54:19

gy írta:
2023.03.11. 11:32:45
Reális? Nem nagyon...
Messitől teljesen függetlenül már az első fordulótól kezdve ez (lenne) az az út.... :oops:
Valódi jobbhátvéd és egy balszélső esete már "csak" a tökéletesítés kérdése lehetne, de ezek nélkül is teljesen máshol tartanánk.
Sonoma írta:
2023.03.11. 07:34:31
Többet venne el a csapattól, mint amit hozzátenne.
Ma más világban élünk már.... :wink:
Leoval legalább szórakoztatóbb lenne a liga
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.11. 11:32:45

bence0330 írta:
2023.03.11. 09:51:40
Ebben neki is szerepe van, mivel a csapat tagja. Nem egyedüli felelős, részes. De azt nem lehet vitatni, hogy jobb NEM lett tőle a PSG, és ez a fő probléma, hogy mi mitől lennénk jobbak vele még egy évvel öregebben, ha ők sem voltak.
És hogy esetleg nem volt elég jó a középpálya? Megnézem, hogyha egy Saka, Raphinha, bárki melós, viszonylag jó szélső van ott, van ott (a túloldalra is igaz, Mbappé helyén egy mittudomén, Foden) akkor hogy nézett volna ki az a középpálya, vagy a Madrid elleni tavaly.
Nézd, ez napnál világosabb, hogy ha csak úgy beteszed egy csapatba akkor kijönnek egyformán amit hozzáad meg amit elvesz, az is. A PSGvel szerintem pont ez a baj hogy agyatlan csapatépítés zajlik. Nálunk sem lenne belőle semmi jó ha a jelenlegi csapatjátékba beteszed Lewa mellé.

Eleve Neymar és Mbappé mellé kérdéses, hogy milyen ráció volt benne hogy beépítik mindhármat alap kezdőbe. Hasonló utoljára 2015ben működött, de akkor volt egy Alba/Alves szélső védő kettős, Masch/Piqué CB, és KPn is volt egy Prime Busquets és Rakéta. (Iniestat most hagyjuk is... :) ) Meg Ney és Messi is 7 évvel fiatalabb.

Ennek ellenére ha a PSG ilyen Csuameniket meg Kantékat (3-4 éve) osszevasarolt volna, előfordulhat hogy ki lehetett volna hozni valamit a három sztárral elöl. Ez mindegy is, ide is max akkor lenne értelme hozni ha 30-60 perces szerepet kapna és a teljes KP úgy lenne felrakva hogy Messi (is) működjön. Ezt csinálta meg a válogatott is.

Én nem mondom hogy hozzuk vissza de ezt a PSG-t nem ő húzta le, eleve agyatlanul építették.

Mondjuk szerintem ha visszahozzuk, max következő módon lehetne sikertörténet belőle..
1. Kell egy klasszis jobbhátvéd, aki mellé nem kell kisegíteni különösebben. Ez már necces ha igazolni akarunk - vagy Koundé/Araujo meg kell tanuljon ott nyomni konstans egy Abidal szintet (itt akkor valamit el is vettünk, középről, főleg ha ez Ara lenne).
2. Kessie+ de Jong vkp, de Jong labdával, Kessie verőember.
3. Kellene egy jó balszélső, a sok jobbszélsőnk helyett.
4. Pedri a harmadik KP, Gavi meg amolyan Joker, jöhet mindhárom KP helyett, de Messi helyett is hogy stabilabb legyen a védekezés, pl előnyben.

Reális? Nem nagyon... De nem Messi hibája :wink:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.11. 10:46:42

csababarca írta:
2023.03.11. 10:13:40
De most szerintem ez a csapat két-háromszor olyan jól védekezik összességében, mint a korábbiak, lehet (ismétlem lehet), hogy beleférne Messi sétálása.
Ha belefér a vak támadók pályán tartása, akkor LEHET ez is beleférne.
Ja, amúgy simán lehet, hogy argentin effektus lenne, benne van, én sem mondom, hogy nem, csak én inkább látom lefelé billenni a dolgot a határról. Lehet, hogy tényleg beleférne. De ha így is lenne (éppenhogy, mert diadalmenet biztos nem lenne), akkor sem látnám a rációját most, mikor alakul szépen valami. Rosszat tenne a támadóinknak, az érkezni lassan megtanuló középpályásainknak, a csapatnak, de szerintem Xavinak is, mint edző, fejlődés szempontból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.11. 10:13:40

Az a Ferran Torreses mondat azért nagyon keményre sikeredett. :lol: jézusom.

Amúgy értelek Bence, de abban igaza van Andrisnak, hogy a támadóink a cipőjét nem köthetnék be neki még mindig.
Persze a másik oldala a védekezés, az nyilván nincs.
De most szerintem ez a csapat két-háromszor olyan jól védekezik összességében, mint a korábbiak, lehet (ismétlem lehet), hogy beleférne Messi sétálása.
Ha belefér a vak támadók pályán tartása, akkor LEHET ez is beleférne.

A PSG meg egy szutyok csapat, állítom hogy MBappé-Messi kettőst kiveszed, ez egy középszerű brigád.
Hát a csapat kétharmada noname emberke, meg van pár a pályája zenitén túllévő tag, Messi, Ramos, Neymar, egy kiégett és abszolút gyenge formájú Donnarumma, a többiek meg semmilyen szintet nem ütnek meg.
Szerintem semmi meglepő, hogy kiestek megint, sőt papírforma.

Ha Messi nincs a pályán, hanem valaki más van ott helyette, ugyanígy kiesnek, tök mindegy, rém gyengék, abszolút leépültek. Ha nincs a covid akkor 2020-ban sem játszanak döntőt, nagy mákkal estek be ott a döntőbe végül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.11. 09:51:40

gy írta:
2023.03.11. 09:37:31
...megint őrá van húzva a vizes lepedő mikor a fél csapat gyalázat amit művelt. Arról nem beszélve hogy marquinhos helyére is valami nímand kellett bejojjon hátra, azt is szívták rendesen.
De mindenért is ő a hibás ahogyan itt is ő volt mielőtt elzavartuk... :roll:
Szerintem a vizes lepedőt senki nem húzta rá. Hogy része volt ebben, és a tavalyi kiesésükben? Persze, ott volt a pályán. Nem lepedőhúzás van itt, részemről pl. biztos nem, hanem hozzáadott/elvett érték arányát máshogy látom, mint Te, Gránit, Andris, pl. Nyilván ez nagyon nehezen mérhető, bizonyítható, marad véleménynek.
A natúr tények attól még azok maradnak, hogy a PSG játéka főleg nagyobb csapatok ellen a Messi-éra előtt 2 évig jobb és eredményesebb (döntő-elődöntő) volt, mint Messi alatt (nyolcad-nyolcaddöntő). Ebben neki is szerepe van, mivel a csapat tagja. Nem egyedüli felelős, részes. De azt nem lehet vitatni, hogy jobb NEM lett tőle a PSG, és ez a fő probléma, hogy mi mitől lennénk jobbak vele még egy évvel öregebben, ha ők sem voltak.
És hogy esetleg nem volt elég jó a középpálya? Megnézem, hogyha egy Saka, Raphinha, bárki melós, viszonylag jó szélső van ott, van ott (a túloldalra is igaz, Mbappé helyén egy mittudomén, Foden) akkor hogy nézett volna ki az a középpálya, vagy a Madrid elleni tavaly. Egészen máshogy, kevesebb teher, több fent szezett labda, gyorsabb átmenetek. (A madridira azért hivatkozok, mert a mostani meccsről csak extended highlightsot láttam). A kapott gólok is egész máshogy néztek volna ki szerintem. Ezt Leo nyilván csúcsmeccsel ellensúlyozhatta volna, mint a válogatottban, de már évek óta nem tette ezt máshol a nagy meccseken.
A VB-t teljesen különvenném, Messi is sokkal többet melózott, és ugye bejátszott alá mindenki tényleg, de komolyan azt akarjuk megint, hogy az egész csapatunk bejátsszon alá dupla erővel? Nekem nem szimpatikus az elképzelés a csapatépítés kellős közepén, főleg, mikor leginkább már csak fejben kaptunk ki a legnagyobb csapatoktól is. Még akkor sem, ha esetleg egy körrel tovább mennénk vele a BL-ben.

De akárhogy is, a nyomozás lezárásáig szerintem még Balogh Béláról sem lehet álmodozni Mosonmagyaróvárról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.11. 09:39:10

Lusta vagyok vegigolvasni a sok ervelest, ugyse ertenek vele egyet.. csak bele-bele olvastam, bocsanat.
Messivel jobbak lennenk, es kesz. Barmit irhattok, ez nem kerdes szamomra. Ahogy az sem, hogy forrasok hijan, es jo tamadok hijan nem fogunk jovobemutato epitkezest csinalni a csapat tamado szekciojaban, ugyhogy semmit nem valtoztatna ezen sem 1-2 ev Messi.
A mostani tamadoink, Lewaval es Raphival egyutt olyanok, akikkel jovore se leszunk beljebb. Bar penz hianyaban nekem jo ez a mostani is, egyszeruen ez a realitas. Mikor ehhez viszonyitom, mindig elegedett vagyok.

Viszont azt megkerdeznem, hogy mibol tudjuk, hogy nem tulekednek erte? Talan nyilatkozott a menedzsere? Mert mas hiteles forras errol aligha letezik. Csak azert kerdezem mert ez itt ervkent van hasznalva, holott allitom, hogy nektek errol kerek nulla informaciotol van. Es ez egyaltalan nem oke.

PS: mivel forrasok hijan nem igazolhatunk olyan jatekosokat, akiket erdemes lenne (es ez az egyik alapja annak, amivel meginditottam itt a temat, ezt tenykent kezelem, szerintem nektek is igy kene), tegyuk hozza (ujra) azt, hogy itt minden Messin mulik. Ha visszajon apropenzert, vagy egy 30 eves szerzodesert, ahol minden evben 100k-t kap csak, akkor johet. Maskulonben nyilvan nem lehetseges. Csak az o szandekain mulik. Es itt vannak ketsegeim, mert az emberunk meglehetosen tedd ide tedd oda, es apuka iranyit szerintem tovabbra is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.11. 09:37:31

gránit írta:
2023.03.10. 22:45:31
Védekezésben sokat nem tud tenni, ha Verratti pár méterre a kaputól eladja a labdát. Amikor elkezdtek tili-tolizni a kapu torkában, már előre tudtam, hogy ez lesz. Ez a halálom, amikor a gólvonal előtt nekiállnak passzolgatni, mint Unai Simon is a világbajnokságon, ahelyett, hogy kilőnék onnan a labdát a világűrbe. A mi védekezésünk is elsősorban Piqué, Lenglet, Busquets miatt volt ott, ahol, és ahogy a csapatba kerültek kompetensebb emberek, rögtön fel is javult a védekezésünk.
A dupla wtf a dologban, hogy mindezt úgy csinálták, hogy Donnarumma ha valamiben akkor lábbal mezőnyben gyenge. Mi a szarért labdáztak ott, rejtély.

Amúgy azon a meccsen Messi [auto_cenzúra] sem csinált de ő 36 évesen akkor tud döntő faktor lenni ha a többi ember középpályán 100 km/h közlekedik, ütközik, passz és szalad előre. Akkor ő megkapja a labdát és bárhonnan is nyom egy kulcspasszt amiből helyzet alakulhat ki.

Ezzel szemben a PSG teljes középpályája homályban volt, így ő is csak ront a helyzeten.

Maximálisan egyetértek veled, megint őrá van húzva a vizes lepedő mikor a fél csapat gyalázat amit művelt. Arról nem beszélve hogy marquinhos helyére is valami nímand kellett bejojjon hátra, azt is szívták rendesen.
De mindenért is ő a hibás ahogyan itt is ő volt mielőtt elzavartuk... :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 07:41:42

Azért nem tülekednek érte, mert Európában senki nem vállalná a fizetését. Ahhoz képest már nem akkora a hozzáadott értéke.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.03.11. 07:34:31

Bence minden szavával egyetértek.
Teljesen felesleges Messit visszahozni. Többet venne el a csapattól, mint amit hozzátenne. Ugyanúgy visszavetné a csapatunkat, mint Ronaldo az MU-t.
Mindkettőjüknek a legnagyobb hibája ( mostanra) az egojuk. Bármennyire nem megy a játék, őket akkor is a pályán kell tartani egész meccs alatt. A BM-PSG második félidejét is végig sétálták Mbappéval. Rossz volt nézni.
Ha visszajönne csak a saját szobrát rombolná le, mint Roni az MU-nál.

Beszédes az is, hogy a nyáron lejáró szerződése ellenére sem lökdösődnek a top csapatok, hogy tárgyaljanak vele a leigazolásáról. Ők is látják mennyi pluszt és mennyi mínuszt adna az ő játéka a csapatuknak...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 02:05:16

Az a baj, hogy most is sok olyan játékosunk van, akik a nagy meccseken nem csinálnak semmit, és Messivel ellentétben tőlük nem is nagyon lehet többet várni. Mégis kihúztuk kapott gól nélkül a Madrid ellen, mert a védelem állta a sarat. Az argentin válogatott sem azért lett világbajnok, mert Messi védekezett volna. Hanem azért, mert tele vannak melós játékosokkal, akiknek ez a dolguk. Acuna, Mac Allister, De Paul, nagyon sok labdát szereztek, és igyekezték elfojtani az ellenfél játékát. Ilyen társai nincsenek Messinek a PSG-ben. Kifejezetten rosszul játszottak, még Ramos fejeseiben volt a legtöbb veszély.

Nekünk sincsenek ilyen játékosaink, ezért nem tudta Messi BL-győzelemre vezetni a csapatot 2015 után. Ott volt a Liverpool elleni égés. Az odavágón ő egymaga tartotta életben a reményt, az odavágót egymaga hozta a csapatnak. A többiek sehol nem voltak, legfeljebb az elképesztő bénázásukkal vetették észre magukat, pélául a mostanság agyondicsért Dembelé, aki szerintem közel sem fejlődött annyit azóta sem. Messi sem tudta mindig megmenteni a csapatot, ő sem tud minden meccsen három gólt rúgni. De nélküle az odavágó is felejtős. Ha a mezőnyvédekezés olyan fontos, az összes középpályásunkat el kellett volna küldeni a szezon után, kicsit furcsa, hogy ez mindig csak akkor probléma, ha Messi szóba kerül. Amúgy egy nagy nulla volt a csapatvédekezésünk a BL-kudarcok alatt, és mindig Messi volt persze a hibás. Aztán látjuk, mennyire más a helyzet, ha olyan játékosok veszik körül, akik el is végzik a munkájukat.

Szerintem is tárgytalan, mert nem valószínű, hogy jönni fog, már csak a fizetés miatt sem, és nem is ő a fő célpont a csatársorba. Ha nem sikerül, és nincs más lehetőség, akkor fognak szerintem csak Messinél próbálkozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.11. 00:49:31

De mi az, hogy többet tud? Tartom, hogy a múlt tél-tavaszi Ferrán többet tud, mint Messi, ha tudás alatt nem a képességeket értjük, hanem mindent egyben. És ő csak a 3. legjobb jobbszélsőnk csak, a másik kettő szerintem pláne hasznosabb összességében, főleg, hogy idén mindketten elég jól termelnek is a hasznásságuk mellett. Hogy nagyobb zseni-e, mint az egész csapat együttvéve? Nyilván. Minden idők legjobbja. Ronaldo a jelenkor top2-es játékosa volt, és mégis tönkretett két csapatot egymás után, pedig ő Messinél azért többet melózott magán és a csapatáért is. Nem jelent semmit, mekkora zseni, főleg 2023-ban, mikor nyolcmillió másik dolgon múlik egy csapat eredményessége. 4-5-6-7 évvel fiatalabban sem tudott már BL-győzelemre vezetni minket, akkor sem, mikor volt mellette elég jó keret, meg akkor sem, amikor nem volt. A PSG-ből is inkább elvett, mint hozzátett, hiába a hatalmas számok, amiket hoz gólpontban, a PSG konkrétan nulla támadójátékot mutat a nagyobb csapatok ellen, amióta Leo odament. A kis francia csapatokat jól megszórja, nabumm. Félreértées ne essék, szívem szerint örülnék, ha jönne, próbálnám élvezni a jelent vele, nekem is a kedvenc játékosom ever, de borzalmas döntésnek tartanám ennek ellenére.

Nyilván erre szerintem 1% esély sincs, főleg, hogy ha belekalkulálom, hogy egyre inkább nő a %-os esélye még egy második ligás visszasorolásunknak is, vagy más komoly büntetésnek, mint pl. egy európai kupasorozatbeli eltiltás, na akkor biztos nem jön senki, nemhogy ő, de még ezen kívül is ez mind csak elméleti vita.

Gránit: a középpályássoruk erősebb most, mint 3-4 éve, mikor elődöntő-döntőztek. Most se az a csúcs csapatrészük, teljesen igazad van, de még így is csak erősödött. Amúgy sokkal jobbak ők is annál, mint amilyennek a három primadonna láttatja őket fent, pont itt ütközik ki acsapatvédekezés problémája, mikor mindenki akadály nélkül érkezik a psg középpályájára. Akkor derül ki, mekkore erény is, ha már fent védekeznek a támadók, legalább lassító jelleggel. Nem a kp-n múlt, hogy hogy hirtelen egyre inkább ténylegesen BL esélyes csapatból közröhej lettek a beleölt pénzhez képest. Nem is csak Messin múlt nyilván, de rajta is, nem csinált az égvilágon semmit semelyik lényegi meccsén, sem hátra, sem előre. Nemhogy eldöntötte volna, tényleg szinte a pályán sem volt ezeken, abszolút mínusz ember volt, mint itt nálunk egy Fati jelenleg. Miért várnánk, hogy itt még egy évvel idősebben hirtelen máshogy legyen...?

Aztán ha jön, szurkolok, hogy totál máshogy legyen, mert imádnám a dolgot, de egyszerűen nem látom ennek sok esélyét.

Egyébként már 2-3 éve a fél fórum megkérdőjelezte az adott érték/elvett érték arányát és idegrohamot kapott a sétálgatásaitól. Ha többet is adott, a megkérdőjelezésnek már volt jogalapja. Azóta meg két évvel idősebb lett...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.11. 00:46:08

Ha a csapatvédekezés ennyire fontos lenne, hogy ezen múlna, kinek van helye a csapatban és kinek nincs, akkor elég sok jelenlegi középpályástól el kellett volna már búcsúznunk. Messi még most is szépen termelne, és ha a megfelelő emberek vannak a csapatban a megfelelő posztokon, ahogy a világbajnokságon is láthattuk, még most is elképesztően sokat tud adni a csapatának.

A PSG azért bukott, megint, ismét, mint mindig, mert tele van a csapatuk no name emberekkel. Megnéztem a Bayern elleni meccsüket, csak néztem, hogy kik ezek. Vitinha, Fabián Ruiz, Nuno Mendes, csupa középszer. Vitinháról mondta Hegyi Iván, hogy ezt a megye 3-ban is be kell lőni, amit kihagyott. Olyanok, mint manapság a Los Angeles Lakers. Hiába a sok lóvé, ha a játékosmenedzsment egy nulla, és nem a megfelelő embereket szerződtetik a nagy pénzekért.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.03.11. 00:23:16

A történelem legjobbja, így a Barca történelmének is a legjobbja.
Nagyon remélem visszajön. Ha egy szezonra de akkor is, ennek a történetnek így kell beteljesülnie.
Ha tényleg olyan sokat jelent neki a Barca érzelmileg akkor simán el tudom képzelni,hogy még egy szezonra felszívja magát (mint a Vébén) és Lewával és Dembivel BL győzelemre vezeti a társaságot.
Ahogy Rivaldo is írta, fél lábbal becsukott szemmel is többet tud mint bárki a csapatból.
Mennyi lóvét kapna, nem érdekel, nem én fizetem, csak lássam még egy szezonra Barca mezben! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.10. 23:30:00

gránit írta:
2023.03.10. 22:55:51
Ha ez ennyire számít, akkor tényleg igazoljunk le egy kőkemény védekező középpályást. Nem Messitől kell elvárni a nagy védekezést. Én az előző években sem láttam, hogy a csapat jó lenne labda nélkül, a középpályásaink is sorra pattogtak le az ellenfelekről, ha a nemzetközi kupákban erősebb ellenfelekkel találkoztunk. De Jong, Roberto, Busquets védekezése mit ért, amikor 8-2-re kikaptunk? Semmit. Nem Messin múlik a mezőnyvédekezés. A középpályán sokkal több múlik, és persze a védősoron.
Ez mind igaz, de kellenek hozzá a támdók is. A mi rendszerünkben pláne. Xavi is sokszor hangúlyozta ki, mikor a védelemről kérdezték, hogy Lewy náluk a legelső védő, és tényleg.
De ha félre is tesszük ezt, és csak a táadójátékára fókuszálunk, a kiscsapatokkal ugye még mi is el tudunk bánni (lásd a kegyetlen bajnoki mutatónkat), a nagyokkal van a gond. A nagyobb csapatok ellen meg a támadásépítés sem abból áll, hogy 16-os környékén tilitolizunk, és majd lezs valami, meret ott Leo villogna. Átmenetekhez pl. nagyon kevés már. A PSG nagyobb meccsein momentumai nem voltak, nemhogy gólt nem lőtt. BM ellen sem lőttek gólt még Messivel sem, meg a Reál ellen sem, amikortól a Reál úgy döntött, hogy focizni kezd. Támadásban sem tudott már hozzáadni a nagycsapatok ellen az égvilágon semmit, és ha ezért cserében még a csapata védekezése is gyengébb, az nagy baj, és látványosan meggyengült vele a PSG, mióta odakerült. Akármekkora zseni még mindig. A VB-t most hagyjuk, tényleg összekapta magát, de ilyet már nem látunk többet szerintem.
A kiscsapatok ellen kb felesleges az eredénysorunk miatt, nagycsapatok ellen szerintem hátrány lenne a csapatban egyenesen bármelyik jelenlegi jobbszélsőnkhöz képest, ezt bizonyította két évig a PSG-ben, és előtte 1-2 évig nálunk is. a 20-as Napoli meccsre emlékszem utoljára, de ők akkor még elég kis csapat voltak, előtte meg a Pool odavágó, amin meccsdöntő faktor volt, 4 évvel ezelőtt. Az egyedüli értelmét az ilyen közteseken látnám, egy Inter meccset lehet, hogy pont ő döntött volna el, egy Benficát meg kb biztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.10. 22:55:51

Ha ez ennyire számít, akkor tényleg igazoljunk le egy kőkemény védekező középpályást. Nem Messitől kell elvárni a nagy védekezést. Én az előző években sem láttam, hogy a csapat jó lenne labda nélkül, a középpályásaink is sorra pattogtak le az ellenfelekről, ha a nemzetközi kupákban erősebb ellenfelekkel találkoztunk. De Jong, Roberto, Busquets védekezése mit ért, amikor 8-2-re kikaptunk? Semmit. Ha Messi nem kell azért, mert nem védekezik, akkor ők is mind mehetnének. Nem Messin múlik a mezőnyvédekezés. A középpályán sokkal több múlik, és persze a védősoron.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.11. 00:00:31-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.10. 22:50:11

gránit írta:
2023.03.10. 22:45:31
Védekezésben sokat nem tud tenni, ha Verratti pár méterre a kaputól eladja a labdát. Amikor elkezdtek tili-tolizni a kapu torkában, már előre tudtam, hogy ez lesz. Ez a halálom, amikor a gólvonal előtt nekiállnak passzolgatni, mint Unai Simon is a világbajnokságon, ahelyett, hogy kilőnék onnan a labdát a világűrbe. A mi védekezésünk is elsősorban Piqué, Lenglet, Busquets miatt volt ott, ahol, és ahogy a csapatba kerültek kompetensebb emberek, rögtön fel is javult a védekezésünk.
Persze, hogy ez jelentős része. De szerintem meccsenkén kb egy gólt is jelenthet az a különbség, hogy minden egyes játékosunk keményen védekezik az egész csapatban mínusz Fati, félmínusz Dembélé. Nyilván ezt bebizonyítani kb lehetetlen, vagy így gondolja az ember, vagy úgy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.10. 22:45:31

Védekezésben sokat nem tud tenni, ha Verratti pár méterre a kaputól eladja a labdát. Amikor elkezdtek tili-tolizni a kapu torkában, már előre tudtam, hogy ez lesz. Ez a halálom, amikor a gólvonal előtt nekiállnak passzolgatni, mint Unai Simon is a világbajnokságon, ahelyett, hogy kilőnék onnan a labdát a világűrbe. A mi védekezésünk is elsősorban Piqué, Lenglet, Busquets miatt volt ott, ahol, és ahogy a csapatba kerültek kompetensebb emberek, rögtön fel is javult a védekezésünk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.10. 22:37:52

Troym írta:
2023.03.10. 22:11:58
Szerintem meg igenis fontos hol játszana és kivel, nem érdekel a szerveit hova kötve lőne 25 gólt, ha cserébe kapnánk a 8 helyett 43at mert sem ő, sem Lewa nem segítene a védekezésben, így az egész szezonban 9 emberrel védekezne a csapat és BLben is egy körrel mennénk tovább, de még a bajnoki arany se lenne meg. Egy csapat nem bír el ennyi kirakat embert. Szerintem csak Lewa helyett lenne szabad hozni és nem mellé.
Pontosan uganez a gondom. Senki nem kétli, hogy akár 20/20-as statokra lenne képes, mint ahogy Ronaldo is 20 plusszos volt a unitedben, mégis összeesett tőle a united, összességében kevesebb gólt lőtt, és mikor távozott, fellélegzett a csapat. Messi nyilván nem lenne bomlasztó, mint CR7, de CR-nél sem csak a viselkedése volt a gond. Mindenkinek neki kellett passzolnia, ő nem segített a letámadásban, ami ten Hag és Rangnick esetén is kulcskérdés volt - Xavinál meg aztán pláne. A rengeteg kapott gól nélküli meccsünk nem csak a védelem, és nem csak TS érdeme. Nélkülük nem menne nyilván, de Gaviék és Raphinháék nélkül sem. Csak Lewyvel kapcsolatosan nem értek egyet, szerintem ő iszonyatosat melózik, és ebbe is hal meg, megállás nélkül nagy intenzitással támad le.

Egy jó formában lévő Torressel, egy jelenlegi formában lévő Raphinhával lehet, hogy összességében jobb lenne a rúgott/kapott gólarányunk, mint Messivel. Magam részéről nagyon erős a gyanúm. Dembélét azért nem veszem ide, mert bár néha próbálkozgat, és azért talán nem Messi szintjén nézelődik elöl, de, a probléma vele pont ugyanez, gyengül vele a csapatvédekezés.

De ha tévedek, nálam akkor sem érne meg egy év javulást a dolog, aztán megint előről építkezést.

Nem mellesleg nézzük meg, hogy játszott, és meddig jutott a PSG Messi előtt, aztán Messivel. 20-ban döntőztek, és még az akkor döbbenetes magasságokban álló BM-et is majdnem elkapták, úgy tűnt, megérkeznek lassan. Következő évben az elődöntőben távoztak, sok panasz arra sem lehet, hogy kikapnak egy Citytől. Aztán két nyolcaddöntő. És mindkettőben súlyosan benne volt Messi is. De még ha nem is úgy fogalmazok, hogy benne volt, akkor is ott volt a csapatban, rosszabb volt vele a játék és az eredmény is, mint előtte.

Gránit: nálunk ez nem egészen így megy. Ha ennyire fent támadunk le, tökmindegy, hogy ki a vkp (ettől még nyilván jó lenne, ha az tudna védekezni :D ). Az elöl lévő támadóknak nagyon résen kell lennie, menniük kell ezerrel, és labdákat szerezni. Nyilván emelett gólt is kell tudni lőni/előkészíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.03.10. 22:46:09-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.10. 22:37:13

Ha ennyire fontos a mezőnyvédekezés, igazoljunk le egy rendes védekező középpályást. Az többet segítene a mezőnyvédekezésen, mint egy visszazáró csatár. Ha erre a posztra megvan a megfelelő ember, tud az a csapat BL-t nyerni Messi meg Lewandowski védekezése nélkül is. Nem Messin meg Lewandowskin múlik elsősorban a védekezés, nekik nem ez a legfontosabb feladatuk. Most sem ezen áll vagy bukik a dolog. A Valencia ellen is egykapuztunk az első félidőben, csak éppen Raphinhát kivéve senkinek nem volt ötlete, mit is kellene kezdeni a labdával.

Az egyértelmű, hogy a klub nem akarja mindenáron visszahozni, de azért szeretné. Valószínűleg nem ő az elsődleges célpont, inkább hosszabb távra igazolnának, és ha ez nem sikerül a nyáron, visszanyúlhatnak Messihez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.10. 22:39:43-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.10. 22:11:58

Szerintem meg igenis fontos hol játszana és kivel, nem érdekel a szerveit hova kötve lőne 25 gólt, ha cserébe kapnánk a 8 helyett 43at mert sem ő, sem Lewa nem segítene a védekezésben, így az egész szezonban 9 emberrel védekezne a csapat és BLben is egy körrel mennénk tovább, de még a bajnoki arany se lenne meg. Egy csapat nem bír el ennyi kirakat embert. Szerintem csak Lewa helyett lenne szabad hozni és nem mellé.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése